3 Jan Kühne maakt plaats voor Erik Blok Bas Timmer m F amilieberichten Jan Swier De Echte Bakker LD eEi .TEXELSE COURANT" fjisseling van de wacht bij Big Band Texel >f me tien jaar en ik maak er «„fantastische band van', zei Jan e,ev9Kühne in 1 97 bij zijn aantreden als nuzikaal leider van Big Band Texel. puim zeven jaar later is het ^■muziekgezelschap uitgegroeid tot n Hen begrip, niet alleen op het ei- md, ma r ook ver daarbuiten. zwa9 ondag, tijdens een concert in n'3eo [randpaviljoen De Krim op paal sc- 28, nam Kühne afscheid in herken stijl, losjes en met de nodige Jiow. Zijn plaats wordt ingenomen 00 Enk Blok uit Alkmaar, ster hemie was er in al die jaren volop gsen de leden van de bigband en uhne, die de muzikanten op eigen ipe aanstuurde. Ogenschijnlijk Ir wam het wat losjes over, maar n9* phne had de touwtjes strak in han- ier >n. Hij kende zijn orkest als geen an- st 8 jren op de momenten dat het ertoe eed, gaf hij precies de juiste aanwij- ng en hielp ze over hun schroom, ■^ut' ödatzedurfden te soleren. Een big- n and is geen fanfare, maar een orkest 3trec| at moet swingen en daar hoort en- irtainment bij. De nonchalance was aspeeld en onderdeel van de show, jvenals de mimiek, het swingende n oorkomen en de toelichtingen die hij genschijnlijk uit de mouw schudde. uurl1 |et zo makkelijk greep hij zelf altsax [saxofoon, om een weergaloze solo ite zetten. Het maakte dat de big- and voor velen niet alleen een ge- oegen was om naar te luisteren, laarook een lust om naar te kijken. )p het hoogtepunt van de roem toerde het gezelschap door het land en werden zóveel optredens gege ven, dat het zelfs de enthousiaste vrijetijdsmuzikanten teveel werd. In die zeven, naar eigen zeggen 'vette jaren' loodste de muzikaal leider de bigband door allerlei genres. Kühne: 'Ik heb mijn doelen bereikt en zo'n beetje alle facetten die ik leuk vind met de band gedaan. Wat mij betreft is het ideaal bereikt en ermee door gaan zou niets nieuws meer opleve ren. Enk (Blok, red.) kan wél voor nieuwe impulsen zorgen. Hij zal het net iets anders doen. Nog wat meer de punt jes op de i zetten, ik denk dat de big band zo'n type dirigent goed kan gebruiken. Ook leuk voor Erik, want hij wilde graag een eigen bigband.' Kühne hoeft zich in de toekomst niet te vervelen. Hij blijft zelf regelmatig optreden, onder meer met de Texelse Small Buzz en heeft, samen met echtgenote Bettie Bakker, nabij Schagen een eigen muziekschool. Formule blijft Erik Blok (bijna 32) is voor de bigband geen nieuw gezicht, want als Kühne wegens andere drukte niet voor het orkest kon staan, dan nam hij waar. De twee leerden elkaar kennen tij dens een optreden van Kühnes saxofoonkwartet. 'Erik zat toen in het publiek, klom op het podium en be- Jan Kühne, hier solerend op altsax, bij zijn afscheid van Big Band Texel. Achter hem Enk Blok, zijn opvolger als muzikaal leider. gon spontaan mee te spelen. Dat was erg leuk.' Blok, die zelf trombone speelt, heeft ruime ervaring met big bands. Hij speelde onder meer in het Glen Miller Memorial Orchestra en in de Jazzmania Bigband. Aan het con- servatonum volgt hij een studie uit voerend musicus. Als muzikaal leider van Big Band Texel zal hij de forma tie met een volledig ander gezicht geven. 'Ik kom met aan de huidige succesformule, die is gebaseerd op entertainment, enthousiasme en goeie muziek. Daar is deze band uniek in. Zo'n optreden als hier, lek ker op het terras van een strand paviljoen, dat zie je nergens anders in Nederland. Maar ik wil er wel an dere accenten aan geven. Bijvoor beeld door arrangementen van Count Basie, bewerkingen die roemrucht zijn om z'n timing en unieke jazzfeel.' Nieuwe steun Werelderfgoed De mogelijke nominatie van de Waddenzee tot Werelderfgoed kan ook rekenen op steun van de Raad voor de Wadden. Volgens de groep die de overheid over Waddenzee beleid adviseert, is de status een erkenning van de Waddenzee als uniek en onvervangbaar natuurge bied. Het adviesorgaan verwacht niet dat de statusverlemng tot beperkende of aangescherpte regelgeving leidt. Ze zegt niet voorbij te gaan aan de on gerustheid van bewoners van het Waddengebied, maar vindt dat minis ter Veerman van Landbouw daar goed op heeft gereageerd door een convenant op te stellen waarin staat dat een eventuele toekenning met tot beperkende maatregelen leidt. Het adviesorgaan verwacht dat de G-team pakt punt tegen koploper De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag uitstekende zaken gedaan door koploper Waterloo een gelijkspel (1-1) af te dwingen. De Texelaars speelden op eigen terrein een goede wed strijd en hadden met een beetje geluk zelfs een overwinning kun nen boeken. De verwachtingen waren niet al te hoog gespannen, want in IJmui- den/Driehuis had Texel'94 eerder nog met 5-1 verloren van dezelfde tegenstander. Bovendien ontbrak Simon Kramer, die nog maar vijftien jaar oud is en zich had aangesloten bij het Texelse jeugdteam dat in Amsterdam aan een toernooi mee deed. Coaches Klaas en Matthy van den Berg ontbraken om dezelfde reden. Zij werden vervangen door Martijn van den Berg en Fedor van Elk. De interims namen hun taak zeer serieus en lieten de spelers al anderhalf uur voor aanvang bij elkaar komen om soep te eten en in de juiste stemming te geraken. Werelderfgoedtitel 'sterke marketing mogelijkheden' biedt om vooral bui tenlandse toeristen aan te trekken. De overheid zou er goed aan doen fors te investeren op het gebied van voorlichting en educatie over de Waddenzee. Dat zou kunnen door bezoekerscentra op de eilanden en langs de Waddenkust beter uit te rus ten voor voorlichting en educatie over het natuurgebied. De Raad voor de Wadden geeft de overheid ook het advies vooruitlopend op de trilaterale ministersconferentie die in november op Schiermonnikoog wordt gehou den extra steun voor de nominatie te vergaren. DINSDAG 5 APRIL 2005 Ondanks al die moeite stond Texel'94 binnen tien minuten op achterstand, toen Jos Bakker zich verkeek en zijn tegenstander de bal zomaar langs keeper Martijn Verbeeke in het doel kon schieten. Even daarvoor had Paul Bakker een grote kans gehad Zijn schot was met hard genoeg. De Texelaars lieten het er echter niet bij zitten en vielen naar hartelust aan. De beloning kwam nog voor rust, toen spits Annie Brouwer onderuit werd gehaald en keeper Verbeeke de bal uit de toegekende vrije trap snoeihard dwars door het muurtje spelers van Waterloo knalde. Ook na rust kreeg Texel'94 een paar aardige kansen. Raymond Mola nus loste enkele goede schoten, die door de jeugdige keeper knap onschadelijk werden gemaakt. Meer doelpunten werden echter niet meer gemaakt, zodat de eindstand 1-1 werd en het G-team voor het eerst een punt afsnoepte van Waterloo. Zaterdag speelt Texel'94 de laatste competitiewedstrijd. Tegenstander in Den Burg is ZCFC, dat onderaan staat en degradatie bijna niet meer kan ontlopen. Bart Medema wint Bart Medema heeft zondag op de Texelse golfbaan de finales van de in 2004 gespeelde maandbeker- wedstrijden gewonnen. De spelvorm was matchplay en de beste negen spelers uit twee handicap-groe pen waren uitgenodigd. Medema speelde in groep 1golfers met een handicap tot 20. Hij behaalde 24 punten. Tweede werd Margreet de Graaff (21), derde Hans de Leeuw (20). In groep 2 (met een handicap van 20 tot 36) was Jacqueline Dijkstra met 24 tegen 22 punten Tom Dijkstra de baas. Derde werd Alain Hirschler (17). Laat mij slapend op U wachten Heer, dan slaap ik zo gerust. In die wetenschap is rustig ingeslapen mijn in nig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moe der, oma en „oude oma" Jannetje Vlaming-van Groenigen na een gelukkig huwelijk van bijna 66 jaar. Nieuw Vennep, 3 december 1916 t Texel, 4 apnl 2005 Den Burg: Martinus Vlaming Oosterend: Kees en Joke Vlaming-van Beelen Oosterend: Jannie en Cees Makelaar-Vlaming Oosterend: Jan en Lyda Vlaming-van Groenigen Oosterend: Marijcke en Henk Snijders-Vlaming Zwolle: Tineke en Siebe Vlaming-Pool Haarlem: Lida Vlaming Klein- en achterkleinkinderen .Gollards", kamer 104, Den Burg Gelegenheid tot condoleren in de Maartens kerk. Kerkstraat 2 te Oosterend donderdag 7april van 19.00 tot 20.00 uur en vrijdag 8 april van 13.30 tot 13.55 uur in bovengenoemde kerk, waar aansluitend om 14.00 uur de af- scheidsdienst gehouden wordt. Daarna begra ven we haar op het kerkhof. Naafloop van de begrafenis is er nog gelegen heid om de familie te ontmoeten in dorpshuis Bijenkorf, Mulderstraat 37 te Oosterend. Correspondentie-adres: C. Vlaming, Verlorenkost 13, 1794 BA Oosterend N.H. In vertrouwen op haar Heer en Heiland is van heengegaan onze lieve schoonzuster en tante Jannie Vlaming-van Groenigen Fam. Van Groenigen neven en nichten 'Een zucht is onzichtbaar net als de wind. De nacht is onzichtbaar, als de dag begint. Onzichtbaar zijn de dingen die ik kwijt ben. die ik nooit meer vind. Maar met mijn ogen dich t, fe ik alles wat mijn hoofd verzint. Uit. Jij bent de liefste Dag lieve 'ouwe' oma Martin en Sonja Gert-Jan en Tessa Jeske en Alex Corna Jannechien en Jacob Martijn, Floor en Roos Cathalijn en Tom ©ijs en Isa Joost en Jantina Anne marie en David Lotte en Jesse Maarten en Marleen Augustijn en Anneloes Marijn en Rob Joram en Elizabeth Jojanne en Michel Chris Mirthe Aart Janneke Verdrietig, maar blij voor hem, is onze pa en opa, zoals hij zelf was, stilletjes heengegaan. Thuis, zoals hij graag wilde... Cornelis Johannes Zijm Kees op de leeftijd van 73 jaar. Emmen, 31 maart 2005. Allie en José Geoffrey Ronnie en Wilma Alissa Kim Yannik Hannelore en Peter Michael Kevin Jordi De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Correspondentie-adres: J.R. Zijm, Verl. Scholtenskanaal O.Z. 82, 7881 JV Emmer-Compascuum. Op 31 maart 2005 is onze zwager en oom overleden. T. Zijm-Koper J. Zijm-v. Heerwaarden Neven en nichten Na een moedige stnjd van 5 jaar is van ons heengegaan V Ing. Gerard Vlas, geotechnicus Hij werd onderscheiden met de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, door H.M. Koningin Beatrix op 6 april 1993. Hij was 52 jaar gehuwd met Thelma en vader van de tweeling Hermine en Yolande. Texel, Wieringen, 28-02-1928 03-04-2005 Thelma Vlas-Zandstra Hermine Marlon Vlas Yolande Simone Vlas Correspondentie-adres: mevr. Y.S. Vlas Karveel 56-42 8242 CR Lelystad Gerard is opgebaard in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg op Texel, waar een herdenkingsplechtigheid zal worden ge houden op vrijdag 8 april om 13.30 uur. Na een korte tocht door zijn geboortedorp Oudeschild zal de teraardebestelling plaats vinden op de Oudeschilder begraafplaats aan Zuid-Haffel op Texel, in zijn geboortegrond. Na afloop hiervan zal tijdens een samenzijn in het uitvaartcentrum gelegenheid zijn tot het condoleren van de familie. Gaarne geen bezoek aan huis. Gerard hield van witte bloemen. Door de grote hoeveelheid kaarten, brieven, harte lijke en troostende woorden, die wij hebben ontvan gen tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader .JACOB BOON is het voor ons onmogelijk om ieder persoonlijk te bedanken. Uw medeleven is voor ons een enorme steun geweest bij het verwerken van dit grote verlies. Wij zijn u allen hiervoor zeer dankbaar. Janie Boon - Huisman Marga en Guido Texel, april 2005. 10 jaar voorbij de liefste, leukste, gekste en stoerste dat alles was en ben jij Jouw mama en alle mensen om ons heen toen en nu Wij eten beschuit met muisjes, want we hebben een dochter met piepkleine knuistjes: 31-3-2005 is Masja Jasmin om 12.08 uur geboren, Masja weegt 3480 gram. Stephan en Eveline Kikkert Noordwester 82 1791 HE Den Burg 0222-315858 Het wonder bekijken? Even bellen aub! Mama en Masja rusten van 12.00 - 15.30 uur. Op zoterdag 2 april 2005 om 16.07 uur is onze zoon en het broertje van Tim geboren Hij weegt 3800 gram Annemieke Zijm, Dennis Eelman Tim Boodtlaan U 1796 BE De Koog - Texel Tel. (0222)310906 Graag even bellen voor bezoek j Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer- €1.65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. ee r ie e re ag geopen De Mient funfarm, leukste speelboer er ij voor jong en ou Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. 319296. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Weer iedere dag geopend. De Mient funfarm, dé leukste speetboerderij voor |ong en oud. Rom- melDot 11. Den Hoorn. tel. 319296. Wij zijn er even tussenuit. Vanaf donderdag 14 april staan wij weer met de han den in het haar! Barbers Dames en Heeren Kap salon. Nokia 1100 simlockvrij nu €95.00 Weikoop. Waal- derstraat, tel 321551. T.k.: Mercedes 420 SL. zwart metallic, hardtop softtop. Tel. 320630. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij Sleutelservice Van Osch, Wegens omstan digheden geopend van 8.30 - 12.30 uur. Wever straat 88 of Lieuwstraat 41 Den Burg, tel. 313901. Mooie nagels? Beau- dine Nails. In april gratis nailart bij nieuwe set of nabehandeling. Tel. 06- 52065606. Gré Jongejan. Restaurant de Robbenja- ger zoekt medewerkers voor de bediening en de spoelkeuken voor de weekeinden en vakanties, vanaf 16 jr. Tel. 329252. De Marktrozenman Den Hoorn - Klif 3, De Koog - Dorpsstraat, Den Burg - Ararat. Rouwwerk: 06- 24847187. Tuinonderhoud en aanleg van uw groen. De Rijcke Tuinen kan het voor u doen: bel 06-25164777. Antiek, Boeken en Cu riosa bij De Bonte Hond, Haven 12, Oudeschild. Open van 11.00-17.00 u. Ma. gesl. Voor een gezellige bar becue hoef je bij ons met naar buiten. Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. mei TC A dumpdag met zeer lage prijzen, o.a pc's, printers, inkt, usb-sticks en dvd's. Dames, heren en kinder schoenen van GEOX. De schoen die ademt. Mantje schoenen. Gezocht: zelfst. inte- reurverzorgster ook in zomervak.) voor 1 x p.w. (3 uur). Tel. 318438. T.k.: Peugeot 306 XS1.6, zwart, 10-'96. i.z.g.st.. €2750,- Tel. 327785. Zaterdag 9 april PC-dag in Hotel Den Burg. Pre sentaties over spyware, OpenOffice.org, compu ters, enz. Tussen 9 en 5 uur. Toegang gratis! Voor reparatie audio/vi- deo/witgoed met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39. Texelse kaas van We- zenspyk. MKB informatie-avond op 8 april. Open source freeware software. Ho tel Den Burg. zaal open 19.00 uur. aanvang 19.30 uur. Toegang gratis.! Stervensbegeleiding en crematie van uw huisdier. Bel Yvonne. Natuurpraktijk Oshin, tel. 310690. Voor tegels en tegelwerk: Tegelzetbedrijf Jeffrey. Tel. 0222-321815. www. tegelbedrijfjeffrey.nl Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Dames, heren en kinder schoenen van GEOX. De schoen die ademt. Mantje schoenen. Te koop: jonge kanaries, kleur geel, mannen en poppen. €10,- per stuk. Tel. 317473. Inline skates, knie-/pols- beschermers, wielen/ac cessoires, nu halve prijs, Mantje sport. Rommelmarkt Kotex- gebouw zondag 10 april, 9.00 - 15.00 uur. Kraam a €7,-. Inl. 316577. Inline skates, knie-/pols- beschermers, wielen/ac cessoires, nu halve prijs. Mantje sport. Kees Tesselaar, muziek en entertainment. Voor feesten, partijen, festivals, etc. Tel. 06-53895.022. Op 16 april open dag bij Kringloop Éffe Kieke'. Schilderweg 253, Oude schild. Tel. 06-53898264. T.k.: Mercedes 420 SL, zwart metallic, hardtop softtop. Tel. 320630. Horecaleverancier Ouderwets mooie groenten en fruit voor iedere keuken! Levering dinsdag en vrijdag. Scherpe prijzen! Info: 0228-567712 of bestel ma. do. tot 16.00 uur per fax: 0228-567864. Verbaast u! Buiten-kans: op een 'nieuwe' fiets de zomer tegemoet! T.k.: hele mooie blauwe Gazelle Impala d.fiets, 4 versn., 57 cm, lage instap. Door omst. slechts paar keer op ge fietst. Nw. €699.- Nu voor €350.- Tel. 312322. Ze zijn er weer! Prins (Hendrik) -heerlijke huis- gemaakte appeltaart met slagroom en koffie in ons vernieuwde restaurant voor €3,-. Tot ziens op de Stuifweg, nabij Ooste rend. De bodem in zicht van het portemonneetje? Met een Qnipp-abonnement kun je bezuinigen, en ook niet zo'n beetje! Waalderstr. 15, tel. 312227, ook zonder afspraak! MKB informatie-avond op 8 april. Open source freeware software. Ho tel Den Burg, zaal open 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Toegang gratis.! Restaurant de Robben- jager. Wij zijn weer ge opend. Kom gezellig langs voor koffie met likeurtje en appelgebak met slagroom. €3,20. Tel. 0222-329252. Te koop: Hillhout speel toestel incl. glijbaan, 8 jr. oud, €50,-. Tel. 311623. Digitale schotelset €279,- - natuurlijk bij Thomas - Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. 30plus? Dan krijgt u op dinsdag-en woensdag avond €1,50 korting op uw bioscoopkaartje bij speci aal geselecteerde films in Cinema Texel. Info: 0222 312027/320288 Weekaanbieding: HP Photosmart 7450 printer van €125,- voor €95,-. www.tcatexel.nl Te koop: tandemwandel- wagen m goede staat, d. blauw, €50.-. Tel. 322064. Zaterdag 9 april PC-dag in Hotel Den Burg, Pre sentaties over spyware, OpenOffice.org, compu ters. enz. Tussen 9 en 5 uur. Toegang gratis! Hebt u al kleding en schoenen uitgezocht voor de actie van dinsdag 12 april? Wacht met lan ger en let een beetje op de kwaliteit zodat wij met de zakken zaken kunnen doen. Geef ons de zak. Rotaryclub Texel. www.op-texel.nl voor uw vakantiehuizenverhuur. Helpt de verhuur van uw huis, ook lastminutes. Deel van opdewadden.nl, 650 huizen! 015-2190607 of info@op-texel.nl Kinderpartijtje? Dat vier je het leukst in de bios natuurlijk! Diverse arran- gementjes, al vanaf 6 euro per kind. Bel voor meer info: 0222-312027 of kijk op www.cinematexel.nl. Donnay. 10 kleuren, polo's S-XXL, €15.-, 2 voor €25,- T-shirts S-XXL €8,98, 2 voor €15,-. Mantje sport. Verkoop 2e hands zo merkleding in De Witte Burcht. Zat. 9 april van 09.00 tot 15.30 u. Tel. 314753/314762. Er is al een tv voor de cam ping voor €99,- bij Service Center Texel - Laagwaal derweg 39 - een winkel met tv en meer! WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Echte Bakker Timmer zoekt nog enkele enthousiaste medewerkers (m/v) om ons team te versterken in het komende seizoen. Wij zijn op zoek naar mensen die werkzaam willen zijn als: verkoper of serveerster Voor reacties of inlichtingen kunt u contact opnemen met Cor Kossen, telefoon 0222-313202 Hogerstraal Do Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3