Gemeente aan vooravond omvangrijke reorganisatie Buitelboet geopend met lammetjes B Belangrijke plek voor centrale publieksbalie 'Je leerde ons zachtmoedig te zijn' Ambtenaren brainstormen over directiemodel Gewond van strand gehaald An/a Plaatsman en Anita Witte bekijken met de peuters en kleuters het schaap en de lammetjes Anjal een schaap en twee lamme tjes in de tuin is vrijdagochtend het nieuwe kinderdagverblijf in de Buitelboet in Den Burg in gebruik genomen. Kees Bakker van de Rozendijk had de dieren een dagje beschikbaar gesteld. Het nieuwe kinderdagverblijf, onder deel van de Stichting Kinderopvang Den Helder, is van start gegaan met 5 kinderen. Er is volgens leidsters Anja Plaatsman en Anita Witte plaats voor 24 kinderen. De Stichting Wo nen Texel^eigenaarvanhetgebouw waar vroeger de Stichting Kinderop vang Texel zat, heeft de Buitelboet de afgelopen maanden heringericht. De vloeren en de plafonds zijn vervan gen. het gebouw aangepast aan de eisen voor kinderopvang en het ter rein rond het gebouw is opnieuw in gericht. De Stichting Kinderopvang Den Helder is in de Buitelboet ook met buitenschoolse opvang begon nen. Als het kinderdagverblijf over gaat van één naar twee groepen, ver huist de buitenschoolse opvang naar het noodgebouw (de zogeheten Puberboet) op het terrein van naast- gelegen protestants-christelijke ba sisschool De Fontein. De buiten schoolse opvang wordt verzorgd door Pauline van der Puyl en invalster Simone Toorenburg De kinderop vang wordt door Witte, Plaatsman, Janneke Nieuwenhuizen en Anneke Veenbaas geleid. De buitenschoolse opvang en de kinderopvang in Het Zwin aan de Slingerweg zijn sinds vrijdag verleden tijd. Daaris sinds het vertrek van Catalpa alleen nog het peuterspeelzaalwerk gevestigd. Decentrale publieksbalie krijgt in de nieuwe organisatie op het raad huis een belangrijke plaats. De balie wordt samen met burger zaken (paspoorten en rijbewijzen), het nabijgelegen bureau van Grondgebied, belastingen, de telefonistes en een nieuwe zorg- loket voor vragen over wonen, wel zijn en zorg samengevoegd in de e afdeling Publieke Dienst- .wiening. Inde praktijk betekent dat nauwelijks «verandering voor de bezoekers, ar bedrijfsmatig betekent het dat |8feverschillende loketten onder één noemer en één leidinggevende ko en te vallen. De andere nieuwe be oogde afdelingen hebben voorlopige namen meegekregen als Ruimte, Veiligheid, Vergunningen en Handha- ung.Samenlevingszaken, Beheer en "rijfsvoeringsfuncties I en II. Er "ten nog definitieve namen ko- van de meest opvallende veran- "~en is de instelling van een sectie juridische zaken (binnen fde afdeling Bedrijfsvoeringsfuncties II). Nu zitten de juristen van de ge meente nog teveel verspreid binnen de verschillende sectoren en verrich ten ze naast het juridisch werk ook ander werk. Gemeentesecretaris/di recteur Gert-Jan Jongkind verwacht dat de gemeente met een aparte sec tie juridische zaken plannen beter op juridische haalbaarheid kan toetsen. De gemeente wil zich zo ook beter wapenen tegen beroepsprocedures. Jongkind: 'We hebben ermee te ma ken dat de gemeenten veel vaker op rechtmatig handelen worden gecon troleerd.' De zes leidinggevenden van de nieuwe afdelingen worden in eerste instantie gezocht op het raadhuis zelf. Als er onvoldoende animo is, is het volgens burgemeester Geldorp mogelijk dat er leidinggevenden van buitenaf worden aangetrokken. Vol gens haar is daar ruimte voor binnen de formatie, omdat diverse openge vallen vacatures momenteel worden waargenomen door ambtenaren en enkele interim-managers. Volgens de burgemeester is het beschikbaar houden van die formatieruimte één van de redenen dat sommige intenm- VERVOLG VAN PAGINA 1 Hulpverleningspost ent dat de gemeente, de politie en de SWT 'een groot probleem hebben' de Raad van State de bouwver- nning voor het nieuwe hostel ver ligt. het project doorgaat, verwacht eentelijk coördinator Maarten Smit dat over een paar maanden de aanbesteding kan beginnen en dat end dit jaar de bouw begint. De ge meente is volgens Geldorp bereid te bekijken op welke manier Texelse aannemers bij de aanbesteding tege moet kunnen worden gekomen. De ^aannemers uitten recent hun beklag at grote bouwprojecten op het ei- dikwijls in handen van rkantse aannemers komen. Zoals er nu naar uitziet, worden zowel trood-wit-blauwe gedeelte (brand eer, politie en ambulance) als het dische gedeelte (van de SWT) te- ijk gebouwd. Vorig jaar was er en sprake van dat eerst alleen het -wit-blauwe gedeelte zou wor- gerealiseerd, maar die plannen weer van tafel. De bouwtijd is paar verwachting ongeveer anderhalf Jblgens directeur Jan van Andel van WT is het inmiddels zeker dat de Huisartsenpraktijken van Van der Bent en Haasdijk (alleen de praktijk- aamte aan het Schilderend in Den Burg), Waverijn en Van Hattem en Dssen in het medisch gedeelte wor- °en ondergebracht. Met andere zorg aanbieders wordt volgens Van Andel no9 over huisvesting onderhandeld. Geldorp het weten dat de gemeente 9 steeds bij het Gemini Ziekenhuis Den Helder en het Medisch Cen- ni Alkmaar de mogelijkheid onder We aandacht brengt om specialisten I spreekuur in het medisch gedeelte te pfenhouden. 'Bestuurlijk hebben we pok de wens dat er een soort tebihsatiekamer komt, waar mensen ie 's nachts naar het ziekenhuis moeten, kunnen worden opgeno men. Dan hoeft er geen extra boot meer te varen, maar kunnen zij 's morgens met de boot mee.' Het me disch gedeelte zou volgens de ge meente eveneens een mooie plek zijn om de vorig jaar gesloten Medische Post uit De Koog onder te brengen. Ambulance Verhuizing van de ambulancedienst van de Wilhelminalaan naar de nieuwe locatie betekent volgens Rob Piet van de regionale ambulance dienst dat de ambulancepost vanaf dan 24 uur per dag bezetting heeft. Nu is de post aan de Wilhelminalaan van 8.00 tot 20.00 uur bemand. Tus sen 20.00 en 8.00 uur draait het dienstdoend personeel piketdienst, waardoor het thuis oproepbaar is. Het SIGMA, de Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie, wordt eveneens in de hulpverleningspost ondergebracht. De combinatie van de hulpverleningsdiensten op één plek heeft volgens brandweer commandant Dick Jongeneel als voordeel dat er beter gezamenlijk kan worden geoefend. Volgens Geldorp wordt met de combinatie ook inge speeld op gedachten bij het ministe rie van Binnenlandse Zaken om hulpverleningsdiensten in de toe komst vaker onder één dak te bren gen. De gemeente heeft ook altijd het argument gehanteerd dat de dien sten door de eilandelijke positie bij een calamiteit sowieso minimaal het eerste uur volledig op elkaar zijn aan gewezen. De combinatie geeft Texel volgens Jongeneel ook een krachtige positie binnen de veiligheidsregio Noord-Holland Noord. 'Op deze ma nier kunnen we èen volwaardige ge sprekspartner worden binnen de verdergaande regionalisering.' Be langrijk punt voor de brandweer is het behoud van de voertuigen die van wege de eilandpositie als extra op Texel zijn gestationeerd. Het verzoek aan de raad om €3.224.050,- en €250.000,- beschikbaar te stellen, komt op donderdag 14 april aan de orde in de raadscommissie Middelen managers al langer op hun post zit ten dan in de praktijk meestal gebrui kelijk is. 'Als er nieuwe mensen worden aangetrokken, blijft de loon som die in de begroting aan de raad wordt voorgelegd hetzelfde.' Het aantal leidinggevenden gaat door de reorganisatie terug van dertien naar acht. Momenteel zijn er drie sector- hoofden, negen afdelingshoofden (van de huidige afdelingen binnen de dne sectoren) en één directeur. Straks zijn er alleen de zes leidinggevenden die door de directeur en de adjunct directeur worden aangestuurd. Als de zes als kwartiermakers de plannen meer vorm hebben gegeven, wil de gemeente in het najaar beginnen met het herindelen van alle medewerkers binnen de nieuwe organisatie. Vol gens Geldorp en Jongkind hoeven er geen medewerkers te vertrekken. Onder het personeel is volgens de burgemeester animo aanwezig voor de veranderingen. 'Ook onder de mensen die er al wat langer zitten. Sommigen zeiden het heerlijk te vin den dat er wat gaat veranderen.' Verkeer hulppost gaat via Pontweg Verkeer naar en van de nieuwe hulpverleningspost gaat zoveel mo gelijk via de Pontweg. Het gebouw wordt aan die zijde voorzien van een zes meter brede in- en uitrit voor de hulpverleningsvoertuigen en een aparte inrit voorde hulpverleners. Het fietspad langs de Pontweg wordt heringericht als ventweg, zodat hulp verleners daar met de auto overheen kunnen rijden als het druk is op de Pontweg. Dat blijkt uit een verkeerskundige vi sie die de gemeente voor het toe komstige gebouw heeft opgesteld. Via de achterliggende Vaargeulzijde komt wel een doorgang, maar be doeling is dat die alleen voor fiets- en loopverkeer wordt gebruikt. 'Tenzij er brand is aan de Vaargeul, dan gaat de brandweer met eerst omrijden', aldus een woordvoerder. De doorgang tus sen de woonwi|k en de hulppost wordt mogelijk met een paaltje afge sloten. Vanuit de buurt was bezorgd heid te horen over de gedachte dat hulpverleners bij een calamiteit op hoge snelheid door de woonwijk zou den rijden. Het openbare parkeerter rein dat bij het medisch gedeelte van de hulppost komt, wordt eveneens via de Pontweg bereikbaar. Het par keerterrein moet plaats bieden aan vijftig tot zestig auto's. De gemeente heeft inmiddels ambte lijk vooroverleg met de provincie ge had over een aanlegvergunning voor de nieuwe in- en uitritten. Volgens de woordvoerder leverde dat geen pro blemen op. De gemeente heeft even eens met verkeersorgamsatie 3VO over dé verkeerssituatie gesproken. Punt van discussie is de vraag of bij de uitrit een knipperlicht of een stop licht moet staan. De gemeente heeft zich uitgesproken voor een knipper licht, 3VO heeft geadviseerd een ver keerslicht te plaatsen, zodat verkeer op de Pontweg kan worden stilgezet als de brandweer, politie of ambu lance uitrukt. De uitrit wordt eveneens met borden gemarkeerd. Het fietspad wordt verbreed om als ventweg te kunnen worden gebruikt. De ge meente gaat omwonenden van de nieuwe hulppost nader informeren over alle plannen tijdens een voorlichtingsavond. Wanneer die wordt gehouden, is nog met bekend. De bevolking voorop stellen, resul taten afleveren en meer samen werken met andere afdelingen. Dat zijn enkele punten waarmee mede werkers van de gemeente Texel de komende tijd regelmatig worden geconfronteerd. De gemeente is aanbeland aan de vooravond van het zogeheten directiemodel dat een cultuuromslag op het raadhuis en de buitendienst van gemeente werken tot stand moet brengen. Burgemeester en wethouders heb ben ingestemd met plannen om de huidige sectoren Middelen, Welzijn en Grondgebied om te vormen in zes afdelingen die worden aangestuurd door leidinggevenden die recht streeks onder gemeentesecretaris/ directeur Gert-Jan Jongkind en ad junct-directeur Bernadette Nouwen vallen. De gemeente moet daardoor een meer 'platte organisatie' worden, omdat de sectorhoofden in de be oogde organisatie vervallen. Ook moet de organisatie door de veran deringen bedrijfsmatiger worden. Raadsleden en medewerkers van de gemeente zijn vorige week geïnfor meerd over de wijze waarop de be drijfsvoering op het raadhuis dit jaar wordt gereorganiseerd. Onder aan voering van burgemeester Joke Gel dorp, Jongkind en Nouwen heeft het personeel van de gemeente de afge lopen maanden in werkgroepen gebrainstormd over de vraag hoe de sectoren het beste kunnen worden omgebouwd. Dat leidde tot een plan waarin de indeling van de zes afde lingen globaal wordt omgeschreven. Jongkind: 'We hebben de medewer kers erbij betrokken, zodat we een Texels model zouden krijgen. We hebben er bewust voor gekozen geen duur adviesbureau in te huren en we hebben ook geen standaard model van de Vereniging van Neder landse Gemeenten uit de kast getrok ken.' Landelijk wordt bij diverse gemeenten al het directiemodel inge voerd. Voor de zomer wil de ge meente voor de zes afdelingen een leidinggevende hebben benoemd, zodat die als kwartiermakers de nieuwe afdelingen verder vorm gaan geven. Het directiemodel moet een eind maken aan het systeem waarbij amb tenaren op het raadhuis iets beden ken, om die plannen vervolgens rich ting de maatschappij te lanceren. Volgens Jongkind moet het perso neel straks veel meer werken vanuit de behoeften van de bevolking. 'We moeten meer kijken wat er leeft, het moet niet meer zo zijn dat iedereen zijn eigen winkeltje heeft.' Als voor beeld noemt de gemeente de discus sie over de vrijkomende agrarische bebouwing, waarbij de bevolking als eerste voorstellen voor nieuw beleid kon aandragen. Meer vanuit de be volking werken, betekent volgens Jongkind overigens niet dat 'klakke loos' alles dat onder de bevolking leeft, kan worden uitgevoerd. De koersverandering moet op gang worden gebracht door de leiding gevenden van de zes afdelingen nau welijks meer als 'meewerkend voor man' te laten opereren. De zes hou den zich hoofdzakelijk bezig met het plannen van activiteiten, coaching van anderen en controleren of de geplande activiteiten tot resultaten hebben geleid. Volgens Jongkind zit het momenteel met de planning wel goed, maar schiet de controle er vaak nog bij in. Bedoeling is dat leiding gevenden burgemeester en wethou ders meer dan nu op de hoogte hou den van alle vorderingen, zodat die bijtijds weten wanneer een planning niet wordt gehaald of de kosten er gens uit de hand lopen. Aan die transparantie in eigen huis, valt vol gens Jongkind nog wel een en ander te verbeteren. Als voorbeeld noemde hij de overschrijding van de bestrijdingskosten van de iepziekte. De raad werd daarover pas laat geïn formeerd, omdat wethouder Corry Heijne niet eerder van de overschrijding op de hoogte was ge bracht. Door de informatiestromen in eigen huis beter te stroomlijnen, moet het volgens Geldorp voor het college beter worden de raad tijdig op de hoogte te houden. In het dualisme is een nadrukkelijkere rol weggelegd voor de informatieplicht die het col lege heeft. Bedoeling is dat de zes afdelingen door het directiemodel ook meer met elkaar gaan samen werken en dat brieven sneller worden afgehandeld. De gemeente verwacht dat de reorganisatie eind dit jaar kan worden afgerond, zodat er vanaf 1 januari 2006 definitief met het directiemodel kan worden gewerkt. RWS zoekt geld extra suppletie bij strand paal 9 Rijkswaterstaat onderzoekt of het mogelijk is toch nog dit jaar een extra zandsuppletie op het strand ten zuiden van paal 9 uit te voeren. Volgens een woordvoerster wordt de komende weken onderzocht of daar geld voor beschikbaar is. Rijkswaterstaat Noord-Holland er kent dat de zogeheten geulwand- suppletie die in 2003 onder water werd uitgevoerd niet aan de verwach tingen voldoet. Als gevolg daarvan is de kust ten zuiden van paal 9 flink afgeslagen 'De kans dat dat zich op natuurlijke wijze herstelt, is erg klem', aldus de woordvoerster. RWS ba seert zich op metingen die regelma tig ten zuiden van paal 9 worden ge houden. Rijkswaterstaat verwacht over twee tot drie weken te weten of er extra geld voor Texel kan worden vrijge maakt. Een eventuele extra suppletie ten zuiden van paal 9 mag niet ten koste gaan van de andere al ge plande suppleties langs de Neder landse kust. De zogeheten basis kustlijn is niet in het geding. 'Het is ook geen ernstige situatie, maar het is niet acceptabel. We zien heel dui delijk dat de kust er achteruit is ge gaan en we staan er voor open daar wat aan te doen.' Eerder liet RWS weten dat de strandschouw die re cent werd gehouden, was bedoeld om te bekijken wat er in 2006 langs de Texelse kust zou moeten gebeu ren. Burgemeester Geldorp uitte tij dens die tocht haar zorg dat hulpverleningsvoertuigen door de verhevigde afslag bij hoog water met meer op het strand ten zuiden van paal 9 kunnen komen en pleitte er voor dat Rijkswaterstaat nog dit jaar actie onderneemt. De wippertruck van de KNRM en de Met de wippertruck werd hij over het ambulance rukten zondagmiddag uit strand vervoerd, nabij strand- om een gewonde toerist van het paviljoen Beach Inn in de ambulance strand te halen. De man had ter overgeladen en vervolgens naar het hoogte van paal 21,5 rugletsel opge- ziekenhuis gebracht, lopen en moest naar het ziekenhuis. Veel prijzen voor judoka's In sporthal De Walvis in Bever wijk werd zaterdag een G-toer- nooi judo gehouden. De negen deelnemers van judoclub Shima behaalden allen een prijs. Jeroen van Os, die pas voor de tweede keer aan een toernooi deel nam, won alle drie zijn wedstrijden en kreeg de eerste prijs. In dezelfde prijs werd Cor Drijver derde. Ook Sander Zijm won al zijn wedstrij den en won de eerste prijs. Mark Westerlaken verloor één wedstrijd, maar won er vijf. Dat was goed voor een tweede prijs. Ook Mark van der Vliet behaalde een tweede prijs. Hij verloor één wedstrijd en won er vier. Kristina Keijser en Marieke Zijm werden beiden derde in hun klasse. Ondanks een verloren partij werd Robin van der Ster eerste. Ki Afman werd tweede. Alle andere deelne mers kregen een vierde prijs. VERVOLG VAN PAGINA 1 Waterpolitie volgens een woordvoerder van de KLPD uitgebreid met negen nieuwe banen en op termijn wordt er ook een extra politieboot in gebruik genomen. Die boot moet nog worden gebouwd. De waterpolitie wordt eveneens be trokken bij een groot onderzoek dat de KLPD in het najaar met de Alge mene Inspectie Dienst en de Konink lijke Marechaussee wil verrichten naar criminaliteit in het wadden gebied. Aanleiding daarvoor zijn on der meer waarschuwingen van het OOW dat de drugssmokkel op het wad toeneemt. De burgemeesters van de eilanden kwamen daar vorig jaar mee toen het ministerie van Ver keer en Waterstaat nog plannen had om de bemanning van alle vuurtorens te halen en de bewaking van de Wad denzee in Harlingen te centreren. Het ministerie zag later van dat plan af en besloot toen een centrale zeeverkeerspost bij de Brandaris op Terschelling in te richten. Illegale bouwsels op De Krim Tijdens een eerste inventarisatie ronde heeft de gemeente circa ze ventig illegale situaties geconsta teerd bij recreatiewoningen op De Krim. Het betreft veelal dak kapellen en overkappingen die zonder vergunning werden ge plaatst. Het grootste deel van de dakkapellen komt alsnog in aanmerking voor een bouwvergunning. Bij overkappingen is dit alleen mogelijk als de totale oppervlakte van gebouw met over kapping minder dan zeventig vier kante meter bedraagt. Bij deze eer ste inventarisatie zijn met alle bijgebouwen groter dan zes vierkante meter meegenomen. Deze komen in een later stadium aan de beurt. Het merendeel van de eigenaren van de recreatiewoningen werkt ruim hartig mee om aan de illegale situa ties een eind te maken. Er worden aanvragen voor bouwvergunning in gediend en anderen zijn bereid door een verbouwing of andere wijziging de situatie te legaliseren voordat de gemeente tot actie overgaat. Slechts in een enkel geval moet de gemeente vervolgstappen ondernemen, die meestal bestaat uit het opleggen van een dwangsom. Gedurende de rest van het jaar zal de gemeente regelmatig een controle op De Knm uitvoeren Hierbij wordt niet alleen controlerend en handhavend opgetreden, maar ook adviserend. Dat betekent dat medewerkers van de gemeente waar mogelijk mensen zullen aanspreken en informeren. Extra parkeervak bij postkantoor Om de parkeeroverlast bij het post kantoor in Den Burg teqen te gaan, legt de gemeente deze week een extra parkeervak aan in de Park straat. Dit om klachten en onveilige situaties tegen te gaan als mensen hun auto 'even' voor de deur van het postkantoor parkeren. Er zal tevens strenger worden toegezien op parke ren buiten de vakken. Zachtmoedigheid. Dat was een term die zondagochtend meerdere malen viel tijdens het afscheid van dominee Gerardus Sipkema van de Bapistengemeente Texel. Toen hij eind 1997 kennismaakte met de gemeente viel het meerdere leden op dat Sipkema een zachtmoedig man was. Sommigen hadden er destijds hun twijfels bij, maar daar van was bij het afscheid niets meer te merken. 'Je leerde ons zacht moedig te zijn', aldus voorzitter Peter de Vries van de kerkenraad. Sipkema verlaat na ruim zeven jaar het eiland om dominee van Baplislengemeente De Bron in Almelo te worden. Hij was de derde dominee die de Baptistengemeente Texel sinds haar oprichting in 1979 kende. De dominees Johan Tensen en Jaap Visser gingen hem voor. Eben Haëzer, het kerkgebouw van de baptisten aan de Julianastraat in Den Burg, zat zondagochtend volledig vol bij de afscheidsdienst voor Sipkema, zijn vrouw Rhodwina Sipkema - Van Milaan en hun zoon Jonathan. De Vries roemde tijdens de dienst het pastorale werk van Sipkema en zijn vrouw. 'Jullie waren een team, met Gerardus op de voorgrond en Rhodwina die op de achtergrond veel werk verrichtte.' De twee legden on der meer veel bezoeken af bij de ge meenteleden en ontvingen ook veel bezoek. Naast de zachtmoedigheid loofde De Vries de vertrekkende do minee ook als een open, eerlijk en enthousiast man. 'Je was iemand die de harten van anderen wist aan te raken.' Hij was eveneens lovend over de manier waarop Sipkema predikte. 'Toen je met ons kennismaakte, gaf je aan dat je eigenlijk niet zo'n goede spreker bent, maar je zat nooit om een woord verlegen.' Sipkema liet weten dat het hem met gemakkelijk was gevallen om te ver trekken. Bij de viering van het 25-ja- rig jubileum van de gemeente had hij nog gezegd 'nooit meer van Texel' weg te willen, maar daarna waren bij zijn vrouw de gedachten opgekomen om toch eens verder te kijken. Sipkema zag er aanvankelijk weinig in, maar na de nodige bedenktijd en bezinning kwam hij op andere ge dachten. Eind vorig jaar werden de eerste contacten met Almelo gelegd. Leden van die gemeente waren zon dag naar het eiland afgereisd om het afscheid bij te wonen. Almelo wordt de vierde gemeente voor Sipkema. Voor hij naar Texel kwam, was hij dominee in Helmond en Hoogeveen. Bert Dennenberg overhandigde Sipkema en zijn vrouw namens de gemeente een boek waaraan alle gemeenteleden hadden meegewerkt. Van kinderen kreeg het echtpaar een afbeelding van de vuurtoren. Aan de hand van een anekdote over een elektrische cirkelzaag kenschetste De Vries de manier waar Sipkema als een christen in het leven stond. Hij had de cirkelzaag van enkele ge meenteleden gekregen voor een ver bouwing, maar stond met bepaald te popelen om ermee aan de slag te gaan. De Vries: 'Hij besloot eerst maar eens te gaan bidden voordat hij de cirkelzaag zou gebruiken. En toen hij hem aanzette, sprongen alle stop pen.' Sipkema sprak zijn dank uit dat hij de cirkelzaag met hoefde te ge bruiken en zaagde vervolgens vrolijk met de hand wat hij moest zagen. De Bapistengemeente gaat de komende tijd op zoek naar een dominee. De diensten en het pastoraal werk wor den voorlopig waargenomen door een dominee van de overkant en le den van de kerkenraad. Tijdens een drukbezochte dienst in Eben Haëzer namen de leden van de baptistengemeente afscheid van de vertrekkende dominee Gerardus Sipkema en zijn vrouw Rhodwina. TFYFï *\F DINSDAG 5 APRIL 2005 DACLOC J CQURANT

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 5