Vakmtiekmnt 'exelse bedrijven in de race voor nieuwbouw HEMA in het hart Cjroen ThwartsJexeh 22 huizen in eerst fase Volmolen Rotonde Pontweg-Rozendijk voor de helft klaar Oosterender probeert werkgever te wurgen nsterdamse beleggers kopen panorama 'Blok' Super deBoer (PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11970 DINSDAG 12 APRIL 2005 T EXE LS E 'COU RANT ,'erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg ren bouwondernemers en pro- lontwikkelaars, onder wie de lelse bouwcombinatie, presen- jsn donderdag aan het college L jipiannen voor woningbouw in en Burg Oost. In de nieuwe wijk aji Volmolen mogen in eerste in- •f, ptje 122 woningen worden ge- jwd. Wethouder Eelman hoopt Ide Texelaars in zee te kunnen n,maar doet op voorhand geen zegging. 'We zullen ons bij de li fling gedragen als een integere srtieid, waarbij een goede prijs- iliteitverhouding van doorslag- end belang is.' de groep Texelse aannemers Kus in de wacht slepen, dan kun- izehun borst nat maken. De ge- te wil dat de 122 huizen in on- ir een jaar tijd uit de grond den gestampt. Ter vergelijking: de 'van de derde fase van De Mars 116 woningen) werd verspreid een jaar of vijf. Wethouder 'Het heeft al zó lang geduurd [de wachtlijst van 700 woning- len is dermate lang, dat we lopschieten.' Itoge bouwtempo wil niet zeggen er maar mag worden raak ge ld. Richtlijn voor de ontwerpers lers is het Beeldkwaliteits- ijfethet college gisteravond aan BBdscommissie Grondgebied irgelegd. 'We geven het pro- ihanden, maar door de crite- in dit plan hebben gesteld, door de vergunningen die we moeten afgeven en door bepalingen in de nieuwe welstandnota, houdt de ge meente een belangrijke vinger in de pap', aldus Eelman. Van de 122 woningen zijn er 60 'ge stapeld', dat wil zeggen gebouwd in drie lagen. Het betreft huur- en zoge heten sociale koopwoningen, spe ciaal voor starters. Eelman: 'Voor waarde is dat ze goedkoop en toch duurzaam zijn.' Doordegrondkosten op €6.800,- te houden, ongeveer eenderde van de werkelijke markt waarde, wil de gemeente een koop prijs aanhouden tussen de €110.000,- en €130.000,-. De ge meente werkt aan een constructie om te zorgen dat deze woningen ook in de toekomst betaalbaar blijven en niet door marktwerking alsnog te duur worden voor starters. Ook ko men er 24 tussenwoningen, deels huur en deels sociale koopwoning. Tien hoekwoningen vallen ook in de categorie sociale koopwoning. Er komen 18 half vrijstaande woningen en 10 vrije sector woningen. Laatst genoemde categorieën mogen door de eigenaars naar eigen inzicht wor den gebouwd, waarvoor ook de cri teria in het beeldkwaliteitsplan gel den. De grondpnjs voor vrijstaande woningen is €275,- per vierkante meter en voor half vrijstaand €200,-. De kavels worden vergund volgens een puntensysteem. Momenteel heb ben zich al 400 gegadigden gemeld. De 122 woningen komen in dat deel van de Volmolen dat grenst aan de huidige woonwijk. Zodra die zijn ge realiseerd, zal de bouw verderop in het gebied tussen Den Burg en de Marsweg worden ingevuld. In totaal mag de gemeente in tien jaar tijd 600 woningen bouwen, een aantal waarin ook de woningen aan in Den Burg West zijn begrepen en de 19 huizen in 't Zouteland in Den Burg. De invul ling van de westkant van Den Burg loopt in verband met procedures iets achter bij die aan de oostkant, waar voor geen bezwaren zijn binnengeko men. Beeldkwaliteitsplan Op aandringen vap de raad is de ter mijn waarop architecten, makelaars, bouwbedrijven en de Stichting Wo nen Texel moeten reageren op het beeldkwaliteitsplan verlengd tot 23 mei, wanneer een hoorzitting over het plan wordt gehouden. Aanvankelijk zouden ze binnen twee weken moe ten reageren, dit in verband met de 'enorme tijdsdruk' waaronder dit plan volgens wethouder Eelman tot stand is gekomen. 'Dit is te belangrijk om in veertien dagen te worden afgeraffeld. Laten we het daarom even uitstellen', betoogde Maria van der Spek (WD). Ook de andere frac ties vonden dat het plan meer tijd vergde. Vanaf maandag 18 april ligt het beeldkwaliteitsplan veertien da gen ter inzage. In de krant van vrijdag uitgebreid aandacht voor de invulling van de Volmolen en Den Burg West. öend vestigingsmanager Jacob van Heerwaarden (links) en districtsdirecteur Gert Pols (midden) van ABN AMRO luisteren gespannen ■veilingmeester Martin Trap (rechts) de procedure uitlegt. Inzet: de meebiedende vrouw, die per mobiele telefoon in contact imef opdrachtgever Henk van Wilsum. (Foto Joop Rommets) danks dapper meebieden door Itouder Annie Hin verdwijnt het rABN AMRO ter veiling aange- en panorama van Blok van der len van het eiland. Nieuwe ei- aar is de Woudstaetegroep, 'op de commerciële vastgoed- fkt actieve beleggingsgroep uit Bterdam, waarvan oud-Texelaar uk van Wilsum één van de eige- en is. De opbrengst van gaat naar drie goede JIJ BB NT TOCH 0B6BNB DIB 2IN6T: HBO MIJ NIBT7! Het leek een gelopen koers, toen een uit Alkmaar afkomstige particulier vorige week €17.500,- bood op het ruim viereneenhalve meter brede pa norama van Blok van der Velden. Een enorm bedragi dat de eigenaren voor een dilemma stelde, omdat ze graag zagen dat het Texelse schilderij voor het eiland behouden bleef. Maar omdat ze ook de prijs niet wilden drukken - omdat de opbrengst nu eenmaal bestemd was voor een goed (Texels) doel - werd na veel discus sie besloten geen restricties in te bouwen en het kunstwerk af te staan aan de hoogste bieder. Toch ontstond zaterdagochtend, na dat burgemeester Joke'Geldorp het nieuwe bankgebouw aan de Park straat officieel had geopend, een boeiend schouwspel. Helemaal on verwacht was dat niet. Gert Pols, districtsdirecteur van ABN AMRO, liet voor de veiling al geheimzinnig weten aanwijzingen te hebben dat er een hoger bod zou worden gedaan dan dat er lag. Hij liet daarbij doorsche meren dat er Texelse ondernemers in de markt waren. Maar tijdens de vei ling, die onder leiding stond van Martin Trap, waren slechts twee ge gadigden actief. Wethouder Annie Hin, die namens de gemeente bood, en een onbekende dame, die per mobiele telefoon in verbinding stond met haar opdrachtgever. Nadat Trap had aangegeven steeds met 500 euro omhoog te willen gaan, bood de vrouw €18.000.-. Haar bod werd overtroffen door wethouder Hin, waarna de vrouw vrij resoluut op nieuw van zich liet horen. Nadat Hin na een kleine aarzeling naar €19.500,- was gegaan, duurde het even voordat de vrouw voor de derde maal bood. Daarna bleef het stil, ook nadat de veilingmeester alle aanwe zigen voor de laatste maal de kans had geboden een bod te plaatsen. Daarmee veranderde het doek voor €20.000,- van eigenaar. Annie Hin deed weinig moeite om haar teleurstelling te verbergen. Ze vroeg de microfoon en vertelde vnjdagavond nog overleg te hebben gevoerd met haar collega's van het college van burgemeester en wet houders en met de fractievoorzitters. Lees verder pagina 5 Wedstrijd afgelast Het Texels kampioenschap schnitzel eten dat in De Cocksdorp zou wor den gehouden, is afgelast. Er hebben zich te weinig deelnemers aange meld. Het kampioenschap was be doeld als voorronde voor het wereld kampioenschap schnitzels eten. Het was opgezet naar voorbeeld van een in Drenthe gehouden kampioen schap dat veel bezoekers had ge trokken. Op het eiland leidde de plan nen vooral tot geïrriteerde reacties. De rotonde op de kruising Pontweg- Rozendijk is voor de helft klaar, zoals goed is te zien op deze luchtfoto die gistermiddag werd gemaakt en die uitzicht geeft in zuidelijke richting. Morgen of donderdag zal op deze helft het asfalt WöfCfen aangebracht. Eind volgende wéék kan het verkeer erover en begint de aanleg van de andere helft. Om een goede aanslui ting te krijgen, zal een stukje van de Rozendijk iets worden omgelegd. De streep rechts is de platenbaan waar fietsers tijdens de werkzaamheden gebruik van maken zodat ze niet via de Smitsweg hoeven om te rijden. Om de rotonde te kunnen aanleggen moesten stukjes grond worden aan gekocht. Niet met alle eigenaars werd snel overeenstemming bereikt, maar dank zij tactisch koopmanschap van twee kanten kwam het op tijd goed. De bedoeling is de rotonde vóór Pink steren gebruiksklaarte hebben, maar of dat zal lukken wordt betwijfeld. Op 27 mei moet alles in elk geval zijn opgeleverd. In tegenstelling tot wat velen denken is dit niet de laatste rotonde die op Texel wordt aange legd. Het kruispunt Pontweg- Gemtslanderdijkje staat nog op de nominatie, maar komt met eerder dan in 2008 aan bod. Een 39-jarige Oosterender is zondagmorgen vroeg aangehou den op verdenking van poging tot doodslag/moord. Eerder die nacht had hij geprobeerd zijn werkgever, een 52-jarige man uit Den Burg, te wurgen. De verdachte was na het nuttigen van drank omstreeks 3.15 uur naar de woning van zijn baas aan de Kogerweg gefietst, die op dat mo ment alleen thuis was omdat zijn vrouw elders op visite was. Met een valse sleutel verschafte hij zich toe gang en liep door naar de slaapka mer. Daar overviel hij zijn werkgever, die op bed lag. en probeerde hem te wurgen. Er ontstond een worsteling en zijn baas-zag kans de muts van zijn hoofd te trekken. Toen hij in zijn belager een personeelslid herkende, sloeg deze op de vlucht. Het slacht offer hield blauwe plekken en bulten Dialysecentrum houdt open dag Dialysecentrum Texel houdt aan staande zaterdag een open dag voor Texelaars. Het centrum, dat eind fe bruari de deuren opende in de voor malige huisartsenpraktijk van Hetty van Dijk in Oosterend, draait inmid dels zo'n anderhalve maand naar volle tevredenheid. Naast de Texelse patiënten die er meerdere keren per week voor dialyse komen, biedt het centrum, dat in samenwerking met Medisch Centrum Alkmaar is opge richt, toensten de gelegenheid tijdens hun vakantie op Texel hun bloed te laten zuiveren van afvalstoffen. Tus sen 13.00 en 16.00 uur kunnen belangstellenden zien hoe dialyseapparatuur werkt en hoe de ruimte is ingericht. Verpleegkundigen zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. Verder wordt die middag een cheque van vijftienduizend euro over handigd aan de Stichting Vrienden van Dialysecentrum Texel. Deze stichting, waarin onder initiatiefnemer Ierse visser verdronken Een 39-jarige Ierse visserman die als bemanningslid op de onder Engelse vlag varende kotter FR 231 voer, is in de nacht van donderdag op vrijdag in de haven van Oude- schild te water geraakt en verdron ken. De man uit het Ierse Killybegs deed als opvarende van de kotter regelma tig Oudeschild aan. Donderdag lag het schip in verband met motorpech in de haven. Hij was donderdag avond aan wal gegaan om te gaan stappen. Vrijdagochtend verliet hij volgens ooggetuigen omstreeks 2.45 aan het incident over. Volgens de politie moet het motief worden ge zocht in de relationele sfeer, waarbij wordt opgemerkt dat de werkgever en diens vrouw geen blaam treffen. De verdachte is in verzekering gezet en het onderzoek wordt voortgezet. TE xelseScourant Bruno Reitsma en burgemeester Geldorp zijn vertegenwoordigd, za melt geld in voor de aankleding van het centrum en het bekostigen van een auto voor het verpleegkundig personeel. De schenking is afkomstig van ABN/AMRO. De bank verkocht ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor aan de Parkstraat een schilderij van Ad Blok van der Velden bij opbod. Het leeuwendeel van die opbrengst is bestemd voor het dialysecentrum. Activiteiten Vakantiekrant De Vakantiekrant die op vrijdag 29 april verschijnt bevat onder meer een uitgebreide agenda. De redactie vraagt organisatoren van activiteiten die van eind april tot en met 13 mei worden gehouden en die nog niet zijn doorgegeven, deze nog deze week alsnog op te geven bij de redactie, tel. 362620, fax 323000 of e-mail redactie@texelsecourant.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Afslag paal 15 Jur Schuiringa en Jacomien Bas van strandpaviljoen Westerslag kunnen er niet over uit. Al sinds de start van de vooroeversuppleties in 2002 waar schuwen ze voor de vervlakking van het strand, maar tot nieuwe zandsuppleties op het strand leidde dat niet. De waarschuwing van Schuiringa lijkt inmiddels door de praktijk te worden bevestigd en wel pal op de stoep van zijn eigen strand paviljoen bij paal 15. Pagina 5 m Tevoko kampioen Ze hielden het spannend tot de aller laatste service. Met een 3-1 overwin ning zouden de heren van Tevoko zaterdagmiddag in Ons Genoegen kampioen kunnen worden. Door ner vositeit verloor Tevoko meteen de eerste set van tegenstander en medekoploper Ardea uit Alkmaar, waarna de overige drie moesten wor den gewonnen. Pagina 5 m Dubbele von Sion 'Iemand van twaalf ambachten en dertien ongelukken' noemde hij zich zelf in het inleidende filmpje. Maar wat doorgaans geen aanbeveling is, vormde voor de jury geen beletsel hem te eren met de Dubbele von Sion. En dus ging de erepenning za terdagavond naar Gelein Jansen. Pagina 9 uur in beschonken toestand een café. Aangenomen wordt dat hij bij het betreden van het schip, dat die nacht door de hoge waterstand een eind boven de kade uit stak, tussen wal en schip is geraakt. Dit vermoeden be stond ook bij de schipper, die het bemanningslid overdag miste. Hij belde het duikteam van Cor van Heenwaarden en Jac. en Gert-Jan Betsema, die het lichaam onder het schip aantroffen en dit zekerden met een touw. Ook de politie werd ge waarschuwd. Met behulp van de brandweer is het lichaam geborgen. Een schouwarts heeft het lichaam in aanwezigheid van de technische re cherche onderzocht. Volgens de po litie werden geen sporen gevonden die wijzen op een misdrijf. Advertenties voor de Vakantiekrant kunnen worden ingeleverd t/m maandag 18 april 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1