Politiek huivert nog over Werelderfgoed COURANT" Druk programma voor folkartiest Pete Morton Visserskoor maakt CD-opnamen Ministerie voorbij aan adviezen Waddenzee voorlopig status natuurlijk water Familieberichten O CFL, fff ptfflft aVNwR 3 vu Ie Texelse politiek is er nog niet °'over uit of de Waddenzee een Werelderfgoed moet worden. De leden van de commissie Grondge- se^ jed kwamen gisteravond nog niet 0{een oordeel, waarna ze beslo- enin de raadsvergadering verder 8 discussiëren. 1eep |p GroenLinks na voelden de par- an enweimg voor het predikaat van de n Jnesco. De meeste vrezen dat de uiteindelijk toch tot beperkin- gi leidt. Zij uitten twijfel bij een amb- 1 jfcstuk dat minister Veerman van sridbouw, Natuur en Voedsel- Biiteit vooruitlopend op een onvenant had opgestuurd. In dat le mvenant moet komen te staan dat iWerelderfgoedtstatus geen beper- ijigen oplegt, maar die conclusie Ejfrien de partijen uit het ambtelijk jk niet trekken. j Standaart (Texels Belang) vroeg invï di af of er geen situaties ontstaan aarbij 'misschien nog maar tien jolen per dag uit de haven van N Kideschild mogen vertrekken'. Bur- 'on5 smeester Joke Geldorp liet weten do1 at de status geen beperkende in ked heeft. Ze hekelde een opmer- De Waddenzee is door het minis terie van Verkeer en Waterstaat voorlopig als natuurlijk wafer aan gewezen. Adviezen van diverse organisaties om de Waddenzee de hg van Jan Koolhof (CDA) dat de status van sterk veranderd water ferelderfgoedstatus in de Beemster te geven, zijn niet overgenomen, jverbouw van een kaasfabriek had ïiraagd. Volgens haar voldeed de Het rijk heeft recent voorlopige sta- sfbouw niet aan de eisen van het tussen toegekend aan al het opper- zo* aaiselijke bestemmingsplan en had vlaktewater in Nederland vanwege de •t niets met het Werelderfgoed te eken. e burgemeester verwacht dat het definitieve statussen uitgedeeld. De 'Jj egezegde convenant waarschijnlijk status van de Waddenzee is de afge- 0 óór de zomer gereed is. Volgens lopen maanden onderwerp geweest dum over de Europese Grondwet dat op woensdag 1 juni wordt gehouden. Een aantal partijen zag daar wel wat in. Arthur Oosterbaan (GroenLinks) wees de suggestie bij voorbaat van de hand. Hij wees erop dat de minis ter uiteindelijk het besluit over de nominatie neemt. Volgens hem zou het contraproductief werken als een meerderheid van de Texelaars zich tegen zou uitspreken en de minister markt. Het koor heeft daarvoor recent DINSDAG 12 APRIL 2005 (Foto Jemen win Hi Het Oudeschilder Visserskoor brengt De nieuwe CD wordt in een oplage binnenkort haar derde CD op de van duizend stuks op de markt ge- meldt de Waddenzee toch aanmeldt. Oosterbaan riep in herinnering dat het referendum over de locatie van in het fanfaregebouw van KTF opna mes gemaakt. In totaal werden 25 nummers opgenomen. Geluids- Pete Morton, anderhalf jaar gele den gast in het folkprogramma in De Lindeboom, heeft deze week een druk programma op Texel. Net terug uit Australië onder breekt hij zijn tournee door Duits land om voor alle brugklassen op OSG De Hogeberg workshops te verzorgen, geeft hij een besloten concert voor de bewoners van het Maartenhuis en treedt hij op in café De Kroonprins in Ooste rend. het nieuwe raadhuis zo ook tot veel technicus Rikus Kloosterhuis uit teleurstelling had geleid. Oudeschild verrichtte de registratie. bracht. Hij bevat onder meer de num mers het Vuurtorenlied en het Kotter- lied van de vorig jaar maart overleden Janny Craanen. De officiële presen- Texel heeft Mortons activiteiten te tatie is op zondag 15 mei in Question Plaza in Den Burg. Daarna volgen diverse optredens van het koor, on der meer tijdens de festiviteiten op 5 mei in Den Burg, tijdens de intocht van de Dokter Wagemaker en op 16 juli tijdens de havenfeesten in Oude- vermoeienissen van zijn tour. schild. danken aan Rika van den Berg, medewerkster van het Maartenhuis. Bevriend met de in het Engelse Nottingham woonachtige artiest nodigde ze hem uit op Texel een paar dagen bij te komen van de Uit andere organisaties hebben stuk voor stuk gepleit voor de status sterk veranderd water, omdat die volgens hen in de praktijk minder streng uit pakt. Zij vrezen dat de natuurlijke status met name economisch veel gevolgen heeft. Verkeer en Waterstaat heeft Brussel laten weten dat zij toch voor worden vergeleken. Met name voor uitgewerkt en dan moet duidelijk worden welke consequenties de ver schillende statussen met zich mee brengen. Jan Kuiper van de Raad voor de Wadden liet eerder weten dat de in voering met de komst van de Euro pese Vogel- en Habitatnchtlijnen kan invoering van de nieuwe Europese kaderrichtlijn Water. In 2009 worden aar kan de minister er pas aan be- van een discussie die publiekelijk niet men als hij weet hoe de vlag er in al te veel in de belangstelling heeft iWaddengebied bijhangt. gestaan. De Kamers van Koophan- fans Visman (D66) stelde voor de del, hoogheemraadschappen, land- erelderfgoedvraag voor te leggen bouworganisatie NLTO, de Vereni- uide bevolking tijdens het referen- ging van Nederlandse Gemeenten en natuurlijk water heeft gekozen. Een woordvoerder gaat er vanuit dat er in de praktijk voorlopig mets veranderd. 'De organisaties moeten zich gewoon aan de nu al bestaande richtlijnen houden.' De nieuwe kaderrichtlijn Water vervangt over een paar jaar de Europese richtlijnen op het gebied van water, gewasbescherming, grondwaterbescherming, biocidever koop en waterverontreiniging door gevaarlijke stoffen. De nieuwe richt lijn wordt de komende jaren verder de landbouw en hoogheemraad schappen is het de vraag op welke wijze de Waddenzee in de toekomst met voedingsstoffen mag worden belast. Kuiper pleitte ervoor dat het rijk meer voorlichting over de nieuwe kaderrichtlijn gaat geven. Bedoeling is dat de richtlijn net als Vogel- en Habitatrichtlijnen in landelijke wetge ving uitmondt. De discussie staat los van de discussie over de vraag of de Waddenzee een Werelderfgoed moet worden. Pete Morton. haar contacten met OSG-docente Pieternel Geurtz ontstond het idee dat Morton lessen op school zou geven in het kader van de kunstzin nige en culturele vorming. Om de niet al te gefortuneerde troubadour nog wat bij te laten verdienen en de bewoners van het Maartenhuis en andere Texelaars in staat te stellen hem te beluisteren, werd daarna besloten ook nog twee optredens te organiseren. De workshops zijn bestemd voor alle brugklassen. Hij bespreekt zijn nummers, die hij ook uitvoert, en geeft uitleg over de geschiedenis van de Engelse folk. Daarnaast krij gen de leerlingen kans hem te inter viewen. De vragen, in de moeder taal van Morton, zijn voorbereid en opgesteld in de lessen Engels. Voor het project hebben leerkrachten van verschillende disciplines de handen meen geslagen. Doel is onder meer de leerlingen kennis te laten maken met heel andere muziekstijlen dan waar ze normaal naar luisteren, als aanloop naar een breder cultuOr- programma. Voor de financiering is samenwerking gezocht met de muziekschool. Maartenhuis Van een heel andere orde is het concert in het Maartenhuis, dat morgen (woensdag) wordt gegeven. Het optreden is een cadeau van drie jarige medewerkers aan alle leden van de leefgemeenschap. Een bij zondere rol is weggelegd voor Joelie Bonne, die in het Maartenhuis werkt en al een tijd geleden had bedacht nog eens iets te willen doen voor de oorlogsslachtoffers in Darfur. Haar droom wordt nu werkelijkheid, vindt ze zelf. Ze verzorgt in de pauze een verloting en is om pnjzen in te zamelen met een begeleider langs de winkels in De Koog gegaan. Ze bleek een uitstekende ambassa deur van het Maartenhuis, want alle benaderde ondernemers stelden grif cadeautjes beschikbaar. Het concert duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is uitsluitend beschikbaar voor bewoners en andere betrok kenen van het Maartenhuis. Een openbaar concert verzorgt Mor ton zondag in café De Kroonprins in Oosterend De 40-jarige muzikant, die opgroeide met rockmuziek en ooit in een punkband speelde, staat bekend als energiek en vol humor. Zijn gitaarspel is eenvoudig maar doeltreffend, zijn zang rauw, gedre ven en krachtig. In rustige num mers kan hij ontroeren, vinden zijn fans. Zijn stem doet enigszins den ken aan Cat Stevens. Zijn nummer Another rain is veel gecoverd, onder andere door The Poozies en Sally Barker. In de afgelopen zeventien jaar heeft Morton zeven CD's uitge bracht. Omdat de Engelsman in zijn eentje is en zijn teksten bovendien een belangrijke rol spelen, verzoekt de organisatie het publiek niet door het optreden heen te praten. Het concert begint om 15.30 uur en is gratis toegankelijk. Kort geding kiosk woensdag voor rechter De voorzienmgenrechter in Alkmaar buigt zich woensdagmorgen over het verzoek van advocaat Maurice Frantzen om de verleende bouwver gunning aan Reinair voor een kiosk op het vliegveldterrein te schorsen. Eigenaar René Hovestad wil voor zijn vliegschool een kiosk op het veld plaatsen. Dat stuit op grote bezwa ren van paracentrum-directeur Bob Rienks, die vreest dat zijn uitzicht op het vliegveld door het gebouwtje ge hinderd wordt. Bovendien betwijfelen de bezwaarmakers, die worden ver tegenwoordigd door Frantzen, of de kiosk binnen het bebouwingsopper vlak valt en of er dus wel een bouw vergunning verleend had mogen wor den. In kort geding eisen zij op schorting van de bouw, totdat er een uitspraak in de hoofdzaak heeft plaatsgevonden. Na een liefdevolle verzorging in de „Gollards" is, jfen dagen na haar honderdste verjaardag, rus- itigingeslapen, onze lieve moeder, schoonmoe- [der, grootmoeder en overgrootmoeder Gre van Sikkeleras-Burger weduwe van Pieter van Sikkeleras 1905 11 april 2005 Plditsbetrachting was haar leven. tomen en waarden stonden hoog aangeschre- Joop van Sikkeleras Netty van Sikkeleras-Keijser Cobie Siemeling-van Sikkeleras Bart Siemeling Peter en Karin Peter, Bram, Sterre Marcel en Marja Nathalie, Ramon Cora en Paul .Gollards", kamer 220 DeZes 12, 1791 EX Den Burg. Op haar kamer in de „Gollards" is gelegenheid tot condoleren op donderdag 14 april van 15.30- 16.30 uur. De crematieplechtigheid vindt in besloten kring Here, Gij doorgrondt en kent mij: Gij kent mijn zitten en mijn opstaan. Gij verslaat van verre mijn gedachten. Psalm: 1.39 Bedroefd, maar dankbaar terugkijkend naar al les wat zij voor ons heeft betekend, hebben wij onverwacht afscheid moeten nemen van mijn leve vrouw, onze moeder, schoonmoeder, groot moeder en overgrootmoeder Jetske van Santen-Timmer Jet ide leeftijd van 85 jaar. A. van Santen Ria en Pier Joh en Hennie Meiny en Gert Cees en Jopie Jetty en Nard Anja en Hans Kleinkinderen Achterkleinkinderen 10 april 2005 Correspondentie-adres: Baronie 326, kamer 621 2904 XM Capelle aan den IJssel. [Opdonderdag 14 april is er gelegenheid tot con doleren en om afscheid van haar te nemen van 19.00 tot 19.30 uur in de rouwkamer van Ver- zofgingshuis „De Roo" aan de Baronie 326 te Capelle aan den IJssel. "isgelegenheid tot condoleren en om afscheid van haar te nemen op vrijdag 15 april van 14.00 '0(14.20 uur in de kapel van de Ned. Herv. Be- S'aafplaats „Oud Kralingen" aan de Laan van Cod Kralingen 1 te Rotterdam-Prinsenland. insluitend zal er een uitvaartdienst plaatsheb- ten in bovengenoemde kapel, daarna zullen wij haar begeleiden naar haar laatste rustplaats. Na de begrafenis is er tevens gelegenheid tot condoleren in de ontvanqkamer van de beqraaf- Plaats. Zij die ik liefheb, die ga ik verlaten Zij die ik liefheb, daar ga ik heen. Met veel verdriet, omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder Cornelia Schuijl-Eelman weduwe van Willem Schuijl op de leeftijd van 88 jaar. Piet en José Mare en Simone Demse, Jordy Menno en Corina Maarten, Huub Jaap t en Janny Saskia Guido en Marga Lia en Peter t Claudia en Heiko Celina, Kilian Mandy Texel, 8 april 2005 Klif 34 1797 AL Den Hoorn-Texel Moeder is opgebaard in „Ons Huis". Gelegenheid tot condoleren dinsdag 12 april van 19.30-20.30 uur in „Ons Huis" en na de crematie plechtigheid in het crematorium. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 13 apnl om 11.30 uur in de Hervormde kerk van Den Hoorn, waarna de crematie plechtigheid om 14.00 uur zal plaatsvinden in het crematorium Schagerkogge te Schagen, Haring- huizerweg 3. Nooit meer jouw leuke uitspraken Nooit meer samen boodschappen doen Nooit meer bij jou op vakantie Nooit meer samen lachen Nooit meer „doe je het poortje dicht" Nooit meer... Dag lieve oma Mare, Simone, Menno. Corina. Claudia, Heiko, Mandy. Saskia. Guido, Marga. lieve Op 11 april jl. ontvingen wij het droeve bencht dat er een einde is gekomen aan het leven van ons gewaardeerd en trouw koorlid Cornelia Schuijl-Eelman Wij wensen de familie veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies Het Smartlappenkoor Nooit klagen, maar dragen en bidden om kracht. Verdnetig hebben wij afscheid genomen van onze lieve, moedige zus, schoonzus en tante Corrie Schuijl-Eelman A.C. Kroeze-Eelman J. van Boven-Eelman G. van Boven G. Poede-Eelman J.C. Eelman t Zijn grootheid lag in kleine dingen. Zijn leven was vol humor, liefde, levenslust en avontuur. Het is ongelooflijk dat er een einde aan is gekomen, zo ineens. Willem Wiering 2 juni 1933 t 9 april 2005 Ons leven zal verder gaan nu hij niet meer bij ons zal zijn. De leegte die hij bij ons achterlaat is onvoorstel baar. Annie Wiering-Smit Jan en Marga Mark, Roel Fred en Joke Lissa, Patricia, Willem Edwin en Esther Alinda, Remco Burdetstraat 24 1791 VA Den Burg Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 13 april van 12.40 tot 13.10 uur de N.H. kerk, Binnen- burg 2 te Den Burg. Aansluitend wordt om 13.15 uur de afscheidsdienst voor Willem gehouden. De crematieplechtigheid vindt in besloten kring plaats. Lieve opa Je bent mijn beste vriend. We hadden nog veel plannen samen; vissen, wandelen, tuinen. Mark Ik vond het zo fijn met u. Opa Pim, nu al, mis ik je spannende en interes sante verhalen die je me vertelde tijdens onze wandeltochten op zondagmiddag. Het wandelen was heel erg leuk, vooral naar de bunkers. Willem Nooit meer praten over Feyenoord en Heerenveen. Nooit meer leuk voetballen zonder opa. Groetjes, Alinda Nooit meer een rondje in de Seat. Nooit meer samen naar de „kikkertuin". Remco Je kleinkinderen is er niet meer. Wij hebben een broer verloren. Wat zullen wij hem missen Annie en Piet Duinker Tiny en Harry Malingré t Flip en Annelies Wiering Jan en Gre Wiering Geheel onverwachts moesten wij afscheid ne men van onze zwager Zijn humor en optimisme zullen wij ons altijd her inneren. Wij wensen Annie, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Fien en Kees Tiny en Wim t Nel en Tinus Riet Wim en Loes Kees en Mieke Neven en nichten In de nacht van vnjdag op zaterdag is onze vriend Wim Wiering plotseling overleden. Wim stond altijd voor iedereen klaar en nooit was hem iets te zwaar. We zullen hem heel erg missen. Annie, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toegewenst. Henk en Maatje Tjepkema Verslagen hoorde ik dat is ingeslapen mijn buurman Willem Wiering Ik zal je missen Willem. Annie, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte. Heel onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van onze buurman Willem Wiering Buren Burdetstraat Verslagen en verdrietig zijn wij door het overlijden van Wim Wiering Wij wensen An, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe dit grote verlies te dragen. Wij zijn getroffen door het verlies van onze vriend Je omgang met een ander was altijd vol beminnelijkheid. Je kwam ons altijd tegemoet vanuit je eigen vriendelijkheid. Reünie Zuid-Haffel Cor en Wil Gerard en Marth Kees en Kenna Wij ontvingen bericht van het overlijden van onze oud-collega Willem Wiering Willem is gedurende meer dan 40 jaar werkzaam geweest bij Rijkswaterstaat. Hij is betrokken ge weest bij diverse waterstaatkundige werken op Texel. We herinneren hem als een zeer betrokken en collegiale persoon. We wensen de familie sterkte om dit verlies te dragen. Collega's Rijkswaterstaat distnet Texel Wij zijn bedroefd door het plotseling overlijden van onze vriend Wim Wiering Wij wensen Annie en kinderen veel sterkte. Fam. Rauwerda Trouwe kameraad die gelukkig een beetje kwajongen bleef. De oude buurtgroep vanaf 1965 A fisherman to remember, A night to remember. Full of joy and happiness, Such a sadness ending. Dear Richard Always in our hearts, We will never forget you. Our sympathies are with your family and friends Sebastian, Rafal. Ingrid. Ad en Marleen

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3