f Nu ook Belgische topclub in Koger pupillentoernooi COURANT" m: mm TEXELSE Meiden Texel'94 kampioen Dartcompetitie Westerslag ziet strand voor ogen verdwijnen Oosterend in blessuretijd langs Twisk GEEN LUCHT. GEEN LEVEN. Texel'94 wederom met lege handen Tevoko pakt titel in spannende wedstrijd DINSDAG 12 APRIL 2005 Hoog water bij Westerslag op vrijdagavond. Een van de kinderen langs de waterlijn wist niet op m voor de golven weg te rennen en haalde een nat pak. Het strand bij Westerslag op zaterdagochtend tijdens n helm op de rand van de ophoging voor het paviljoen is t spoeld. jur Schuiringa en Jacomien Bas van strandpaviljoen Westerslag kunnen er niet over uit. Al sinds de start van de vooroeversuppleties in waarschuwen ze voor de vervlakking van het strand, maar tot nieuwe zandsuppleties op het strand leidde dat niet. De waar schuwing van Schuiringa lijkt in middels door de praktijk te worden bevestigd en wel pal op de stoep zijn eigen strandpaviljoen bij paal 15. Het paviljoen is sinds twee weken geopend en voor Schuiringa en Bas s het al een vraag hoe lang ze nog kunnen blijven staan. Vrijdagavond sioeg zo'n twee meter zand weg bij bet gedeelte waarop de strandtent staat, Daardoor rest nog een paar meter tussen de ophoging en het la ger liggende vervlakte strand. Het onheilspellende was volgens Schuiringa dat er vrijdagavond niet eens een storm stond, maar gewoon harde wind. 'Het was een noordwestenwind kracht vijf tot zes en dat komt hier wel vaker voor.' Vol gens Schuiringa begint het strand bij paal 15 en 16 inmiddels ook bij hoog water moeilijk bereikbaar terrein voor hulpverleningsvoertuigen te worden. Een woordvoerster van Rijkswater staat Noord-Holland kon dat gisteren niet bevestigen. De zogeheten basis kustlijn is volgens haar niet in gevaar en het behoud daarvan is de belang rijkste verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat. Burgemeester Joke Geldorp, die recent aankaartte dat het strand bij paal 9 tijdens hoog water voor hulpverleningsvoertuigen onbereikbaar dreigt te worden, kon gisteren evenmin zeggen of hetzelfde voor paal 15 en 16 geldt. Volgens een woordvoerder baseert zij zich op ge gevens van Rijkswaterstaat. Voor Schuiringa is het duidelijk wat er zou moeten gebeuren. Extra zand aanbrengen op het strand. Dat Rijks waterstaat dit jaar tussen paal 13,5 en paal 17 op een paar honderd me ter uit de kust een vooroeversuppletie uitvoert, is volgens hem prachtig, maar het strand wordt er niet breder van. 'Die vooroeversuppletie breekt de kracht van de golven, er komt straks dus minder afslag, maar dat zand zie je pas op zijn vroegst over twee jaar hier.' De kans dat Westers lag op korte termijn voor een strandsuppletie in aanmerking komt lijkt vrij klein, mede vanwege de aan staande onderwatersuppletie. Rijks waterstaat zegt wel bereid te zijn dit jaar nog extra zand aan te brengen bij paal 9, maar benadrukte dat dat al leen lukt als er binnen het vastge- Oosterend had het zondag op eigen veld bijzonder moei lijk tegen het laaggeklasseerde Twisk. Het spel was goed, maar de afwerking slecht. Vijf minuten na het verstrijken van de officiële speeltijd was de stand nog 1-1. Toen werd Michel Heidbuurt man of the match, door in de slotmi nuut de winnende treffer in de touwen te koppen. tosterend moest het stellen zonder k Guldemond, Alexander Witte. de Vries, Rinze Douma en Pim fe, die geblesseerd of geschorst «aan. Door B-junioren Wim van der Iter, Stefan Bremer, Steef Witte en Harcel Zegers op te roepen, kon ch Jitze Beintema toch nog der spelers op de been krijgen. Ook task was niet compleet. De gasten testen er drie veteranen bij halen om een team te kunnen formeren. Op papier was sprake van een mak- a'ijke tegenstander, maar Ooste- weet tegen Twisk altijd moeilijk iscoren en deze wedstrijd vormde aarop geen uitzondering. In de eer ste minuut al kreeg Sil van Dijk een pte kans, toen de keeper de bal maar de Oosterender spits makte de bal helemaal verkeerd. Na wmtig minuten had Oosterend al met 4-0 of 5-0 voor kunnen staan. Het was eenrichtingsverkeer, met m 'ienc goed voetbal van de thuisploeg. Twisk deed niet meer dan verde digen en op een counter loeren. Zonder veel succes, zo leek het. Toch scoorden de gasten als eerste. Dat gebeurde na een uitbraak over de linkerkant, gevolgd door een voorzet. De bal bleef liggen tussen drie verdedigers, die elkaar allemaal aankeken, waarna de spits profi teerde en keeper Marco Daalder kansloos liet. Oosterend deed er vervolgens nog een tandje bovenop, maar stuitte steeds op de zeer hechte verdedi ging van Twisk. Doelpunten bleven uit en dat leidde tot irritaties bij de Oosterenders. In de rust staken ze de koppen bij elkaar en spraken af niet meer te mopperen en 'gewoon' te gaan voetballen. Deze woorden deden goed, want met Stefan Bre mer voor de moegestreden Mar cel Zegers was de thuisploeg in de tweede helft veel sterker en was het wachten op de gelijkmaker. Het duurde lang voordat die viel. Bob Witte kreeg veel ruimte op het middenveld en bleef steekpasses geven, maar deze kwamen net niet aan of werden niet goed afgerond. Wim van der Meer, die in de plaats kwam voor Steef Witte, was nog maar net in het veld toen hij de kans kreeg zich onsterfelijk te maken. Hij kreeg een dot van een kans. maar schoot de bal langs de verkeer de kant van de paal. Laatste man Ger Vlaming besloot daarna door te schuiven naar het middenveld, om nog meer druk te zetten, en dit resulteerde eindelijk in de gelijk maker. De zoveelste pass van Bob Witte was op maat en kwam bij Sil van Dijk. die niet aarzelde en de bal hard in de verre hoek schoot: 1-1 De ban was gebroken en Oosterend rook de kans op een overwinning. Ze namen daarbij het nodige risico, waardoor de spitsen Twisk meer ruimte kregen. Die braken tweemaal gevaarlijk uit. maar de oplettende Marco Daalder wist even zovaak op fraaie wijze redding te brengen. In de laatste tien minuten kreeg Oosterend maar liefst zeven kan sen te scoren uit vrije trappen en corners maar de lat, de paal of een voet van Twisk stond succes steeds in de weg. Toch werd het nog 2-1 toen de bal in de slotminuut voor de zoveelste maal in de doelmond werd geslingerd en Michel Heid buurt het kopduel met de keeper won. Tot ongenoegen van de gas ten verdween de bal via Heidbuurts hoofd in de linkerbovenhoek. De scheidsrechter liet Twisk daarna nog wel aftrappen, maar floot direct daarna voor het einde, waardoor Oosterend drie belangrijke punten kon bijschrijven. VERVOLG VAN PAGINA 1 Panorama Ie Texelse bestuurders bleken be- oorlijk wat voor het doek van Blok an der Velden over te hebben, maar ennelijk was de geboden €20.000,- oger dan de afgesproken boven wens. Wél toonde Hin zich zo spor- ef ('ik ben ook nog wethouder van Port') de nieuwe eigenaar te felicite- maar dat ging duidelijk niet van arte. •e vrouw met de mobiele telefoon wertelde te hebben geboden voor de toudstaetegroep in Amsterdam, een Kfnjf dat in oud-Texelaar Henk van filsum één van de twee eigenaren «ft. Volgens haar wilde Van Wilsum teel graag een stukje Texel naar ™sterdam halen' en is het de be deling dat het schilderij bij hem op Moor wordt gehangen. Texelaars lie het daar willen bekijken zijn - na fonische afspraak - welkom. Van nsum is een zoon van oud- jandweercommandant Daan van ndum. Op de website van zijn be- dlfiste lezen dat hij notarieel recht 'Leiden heeft gestudeerd. Van 1983 *1991 was hij kandidaat-notaris en fe'na tot 2001 notans. Texelse instanties varen wel bij 6stri|d tussen de gemeente en de dodstaetegroep. Het grootste be- Ud ^15-000'"- wer(d door ABN MR0 bestemd voor het nieuwe ■Wialysecentrum in Oosterend. Het J«lant wordt gelijkelijk verdeeld over «ITesselhuus en het Maartenhuis. e bijbehorende symbolische «eques werden onder dankzegging 'ontvangst genomen door burge- l^jler Geldorp. Een bedrag van -, dat namens Klaas Veenbaas likbaar werd gesteld door de nemers, krijgt nog een bestem ing. Het pupillentoernooi van De Koog, dat komend weekeinde zijn zevende editie beleeft, blijft onverminderd onpopulair. Naast Ajax en Feyenoord, die al vele malen meededen, kan de organi satie nu ook de jeugd van de Bel gische topclub RC Genk begroe ten. Dat is geen toevalstreffer. 'Als we hadden gewild, was zelfs Bayern München gekomen. Die club wilde zelf graag. Van Ajax hadden ze gehoord dat wij zo'n mooi toernooi hebben', vertelt Albert Middelbos, één van de organisatoren. 'Maar we houden het graag overzichtelijk en dat mag niet ten koste gaan van de Texelse verenigingen. Het is toch prachtig de pupillen van het eiland de kans krijgen tegen leeftijdsgeno ten van topclubs te spelen.' Het organiseren van het toernooi is een flinke opgave. Ook in financieel opzicht, omdat de profclubs met voor niets naar het eiland komen. Dat het toch steeds weer lukt. is mede te danken aan Koger onder nemers, die tegen (sterk) geredu ceerd tarief logies en overnachting aanbieden, maar bijvoorbeeld ook (Texelse) producten beschikbaar stellen als prijzen voor de verloting. Favoriet voor de toernooizege is Ajax, dat de afgelopen twee jaar de hoofdprijs mee naar Amster dam nam. Ze hebben dit keer geen concurrentie van Sparta, dat door een communicatiefout op het laat ste moment moest afhaken, maar al heeft laten weten volgend jaar graag weer mee te doen. Als ver vanger is Zeeburgia uit Amsterdam gestrikt, een club met een rijke historie, waarvan de pupillen altijd hoog in de ranglijst meedraaien. Samen met RC Genk is Zeeburgia nieuw op het toernooi. De andere deelnemers gaven al eerder acte de présence. De Texelse eer wordt ver dedigd dóór twee teams van gast- veremging De Koog, twee teams van Texel'94, een team van Oos terend en een combinatieteam van ZDH en De Cocksdorp. De Texel se pupillen zijn over het algemeen negen of tien jaar oud, de jeugd van de 'grote' clubs is gemiddeld twee jaar jonger. De veertien teams zijn verdeeld over twee poules, waarin elke deelnemer elke andere eenmaal ontmoet. De eerste wedstrijden duren 25 minu ten en beginnen zowel zaterdag als zondag om 9.30 uur. Zaterdag klinkt het laatste fluitsignaal rond 16.00 uur. Het begin van de finale staat zondag om 12.10 uur gepland. Vrij dag verzorgt Feyenoord vanaf 18.00 uur een demonstratietraining, waar bij publiek van harte welkom is. Programma Zaterdag Veld A 09 30 Aalsmeer-Texel'94 1 09 52 De Koog 2-ZDH/SVC 10.14 Ajax-Roda'46 10.36 RC Genk-Aalsmeer 10.58 Texel'94 1-De Koog 2 11.20 Roda'46-ZDH/SVC 11.42 Ajax-RC Genk 12.04 Aalsmeer-De Koog 2 12.26 Texel'94 1-ZDH/SVC 12.48 RC Genk-Roda'46 13.10 Ajax-De Koog 2 13.32 Aalsmeer-ZDH/SVC 13.54 Texel'94-RC Genk 14.16 De Koog 2-Roda'46 14.38 ZDH/SVC-Ajax 15.00 Roda'46-Aalsmeer 15.22 RC Genk-ZDH/SVC 15.44 Texel'94-Ajax Veld B 09.30 OSV-De Koog 1 09.52 Feyenoord-Oosterend 10.14 Texel'94 2-Zeeburgia 10.36 Barendrecht-OSV 10.58 De Koog 1-Feyenoord 11.20 Zeeburgia-Oosterend 11.42 Texel'94 2-Barendrecht 12.04 OSV-Feyenoord 12.26 De Koog 1-Oosterend 12.48 Barendrecht-Zeeburgia 13.10 Texel'94 2-Feyenoord 13.32 OSV-Oosterend 13.54 De Koog 1-Barendrecht 14.16 Feyenoord-Zeeburgia 14.38 Oosterend-Texel'94 2 15.00 Zeeburgia-OSV 15.22 Barendrecht-Oosterend 15.44 De Koog 1 -Texel'94 2 Zondag Veld A 09.30 De Koog 2-RC Genk 09.52 Aalsmeer-Ajax 10.14 Roda'46-Texel'94 1 10.36 nr. 1 poule A-nr. 2 poule B 10.58 nr. 6 poule A-nr. 6 poule B 11.20 nr. 5 poule A-nr. 5 poule B 11.42 finale verliezers Veld B 09.30 Feyenoord-Barendrecht 09.52 OSV-Texel'94 2 10.14 Zeeburgia-De Koog 1 10.36 nr. 1 poule B-nr. 2 poule A 10.58 nr. 7 poule B-nr. 7 poule B 11.20 nr. 4 poule B-nr. 4 poule A 11.42 nr. 3 poule B-nr. 3 poule A 12.10 finale Het eerste jaar als team en meteen kampioen. Met een 1-0 overwinning is het meisjeselftal D7 van Texel'94 zaterdag eerste geworden in haar klasse voor zeventallen. Toen ze be gonnen waren de resultaten volgens trainers Bart en Thera Heerschap nog niet zo succesvol, maar naarmate het seizoen vorderde ging het steeds beter en kwam de titel in zicht. De meisjes, met een gemiddelde leeftijd van 13 tot 14 jaar, versloegen de ene na de andere overkantse club. Het kampioenschap werd, twee wedstrij den voor het eind van de competitie, veilig gesteld tegen MD1een ander meisjeselftal van Texel'94. Pamela Heerschap scoorde de winnende treffer. Het team bestond uit Sacha Vlaming, MandyZandee, Myrthevan Heerwaarden. Jeneeriya Pomah, Marit Arkebout, Danita Trap, Marina van Maldegem, Pamela Heerschap, Shirin Schahidi en Jessica Haker. Anne van Heerwaarden was vaste wisselspeler. (Foioma-clho.,^) iv hoog water. Aan het plukje en hoeveel zand er is wegge- (Foto Je wi ven HetlumJ stelde budget voor suppleties langs de Nederlandse kust geld kan wor den vrijgemaakt. Die mogelijkheid wordt momenteel onderzocht. Schuiringa, voorzitter van de Vereni ging Strandexploitanten Texel, ha mert ondertussen op het toeristisch belang dat Texel bij een voldoende breed strand heeft. 'Toeristen willen bij hoog water ook graag droog zit ten.' Burgemeester Geldorp, voorzit ter van de vereniging van Noord-Hol landse kustgemeenten verwoordde recent eveneens haar zorgen over de afname van brede stranden. Volgens haar tast dat het imago van de kust aan. Zo'n negentig procent van de toeristen die Texel bezoeken, zeggen mede voor het strand te komen Prijs voor op Texel ontwikkelde kruidenmelanges Vier kruidenmelanges waaraan de Texelse Milieuvriendelijke Natuur producten B.V. van Marc van Rijsselberghe heeft meegewerkt, zijn zondag in de prijzen gevallen tijdens een landelijke beurs voor natuurvoedingsproducten. De vier melanges werden bekroond als leukste noviteit van 2005 op het gebied van natuurvoeding. De spece rijen zijn onder de naam Dream Spice op de markt gebracht door de Deense tv-kokkin en schrijfster Kille Enna. 'Zij is te vergelijken met tv-kok Jamie Oliver uit Engeland', vertelt medewerker Kasper van Kraaij. Enna was vorig jaar te gast op het eiland en daaruit vloeide de samenwerking met Texelse Milieuvriendelijke Natuurproducten voort. Gezamenlijk werden onder de namen England, Morocco, Lousiana en India de kruidenmelanges ontwikkeld. De smaak die gerelateerd is aan het land of de staat waarnaar de melange is vernoemd. 'England heeft bijvoor beeld een kaneelachtige smaak en India is erg scherp.' De kruiden zijn niet van het eiland afkomstig, maar het mengsel is wel op Texel samen gesteld. De Texelse Milieuvriendelijke Natuurproducten wordt de distributeur van de melanges in Ne derland. Van Kraaij: 'We willen er de smaakvervlakking mee tegen gaan.' De dartcompetitie van de TDO is dit jaar gewonnen door Pilaar 1In de B-poule eindigde Bar Sportief 1 op de eerste plaats, in de C-poule Slock 0. Dit jaar wordt voor het eerste een nacompetitie gespeeld. Hierbij speelt het op een na laatst geëin digde team in een poule tegen de nummer twee van een poule lager. Deze wedstrijden worden zondag 17 april gespeeld in Bar Sportief. Er wordt gespeeld om een plaats in de A-poule tussen Bar Sportief 2 en J'elleboog 1 en er wordt gespeeld om een plaats in de B-poule tussen Texel Vliegerhuis en The Granny's. Voor aanvang van de nacompeti tie wordt eerst nog de bekerfinale gespeelt. Deze gaat tussen Pilaar 1 en Bar Sportief 3. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Om 14.00 uur volgt de prijsuitreiking van de bekerfinale en de competitie. Uitslagen: A-poule. 1 .Pilaar 12 J'elleboog 2; 3.De Smulpot. B-poule 1 Bar Sportief 1; 2 Bar Sportief 2: 3 Bar Sportief 3. C-poule; 1.Slock 0; 2.TX Vliegerhuis; 3.Swingende Koekenpan 2 De volledige uitslagen zijn te vinden op website www.texeldarts.nl. STEUN HET ASTMA FONDS. GIRO 55055 Lucnt Degradatie komt steeds dichter bij voor Texel'94. In de uitwed strijd tegen LSVV in Zuid-Schar- woude trokken de spelers van trainer John Rep elftalbegeleider Rob van der Stap wederom aan het kortste eind: 4-1. Met nog zes wedstrijden te spelen en maar liefst dertien punten aehterstand op de onderste ploeg die niet direct degradeert, kan alleen een wonder de Texelaars nog redden. De vooruitzichten voor de wedstrijd tegen subtopper LSW waren niet al te best. Texel'94 moest het stel len zonder Joost van Heer aarden en Arne-Jan Kruithof, die beiden geschorst waren. Ook Marco Koorn (blessure) en Niels Dubbelt (werk) waren niet voorbande Toch gm gen de bezoekers goed van start en dwongen ze in de beginfase drie hoekschoppen af. Daar werd echter niet uit gescoord. Spits Rob ter Burg van LSVV liet in de zesde minuut zien hoe het wel moest en bracht zijn ploeg op voorsprong. Nog geen drie minuten scoorde dezelfde speler nogmaals In eerste instantie werd de uit zijn doel gekomen Bart Graaf gered door één van zijn verdedigers, die redding bracht op de doel ;n In de rebound werd de bal alsnog inge schoten, waardoor de zeif moei lijk scorende Texelaars binnen tien minuten tegen een schier onover brugbare achterstand aankeken. Texel'94 had na een kwartier geen reden tot klagen, toen één van de aanvallers van LSW de bal via de lat over het doel schoot. De Texe laars probeerden er nog wat van te maken, maar werden in de schaarse combinaties steeds gestoord door de tegenstander. Verder dan het strafschopgebied lieten de gasthe- ren hun opponenten niet komen, terwijl de verre trappen steeds een prooi waren voor de verdediging van LSW. Het was een geluk voor de gasten dat de spitsen van de ploeg uit de Koolstreek slordig met de kansen omsprongen. Na veertig minuten leek Texel'94 toch nog te scoren, maar bij een afstandsschot van middenvelder Martin Koorn ging de bal net naast het doel. Op slag van rust behoedde Bart Graaf zijn ploeg met een knappe redding voor. een grotere achterstand. Stootkracht In de tweede helft kreeg Texel'94 versterking van Jacob Krijnen. die met het tweede team met 6-1 had verloren van Kolping Boys 2. De Texelaars probeerden meer aan te vallen, maar door een gebrek aan stootkracht en precisie viel er wei nig eer te behalen. In de vijfenvijftig ste minuut bracht spits Rob ter Burg via een counter de stand op 3-0. Hiermee was de strijd beslist. Ralph Koning raakte kort hierop geblesseerd en moest noodge dwongen naar de kleedkamer. Hij werd vervangen door Fedor van Elk. Omstreeks de zeventigste minuut kwam de stand verrassend op 1 -3. toen de keeper de bal tegen Michiel Dekker aantrapte. De bal bleef op de lijn liggen, maar onder protest van LSW floot de scheidsrechter toch voor een doelpunt. Door de vele blessurebehandelingen werd het daarna steeds rommeli ger en verdween het tempo uit de wedstrijd. LSW kreeg nog diverse kansen, maar ging daar nonchalant mee om. Een minuut of vier voor tijd scoorde spits Pierre Jonker met een schitterende omhaal het vierde Lan- gedijker doelpunt. Inmiddels had ook de jeugdige Jeroen Vlaming speeltijd gekregen van trainer Rep. Hij kwam in de ploeg voor Tim Kedde. In de slotfase ketste een schot van een van de voorwaartsen van LSW via binnenkant van de paal buiten bereik van Bart Graaf het veld in. Donderdag speelt Texel'94 in Sint Pancras een inhaalwedstrijd tegen Vrone. Zondag is de ploeg vrij. Daarna volgt op donderdag een thuiswedstrijd tegen Vrone.' Ze hielden het spannend tot de allerlaatste service. Met een 3- 1 overwinning zouden de heren van Tevoko zaterdagmiddag in Ons Genoegen kampioen kun nen worden. Door nervositeit ver loor Tevoko meteen de eerste set van tegenstander en medekop loper Ardea uit Alkmaar, waarna de overige drie moesten worden gewonnen. De eerste set ging met 20-25 ver loren. Spelverdeler Jitze Beintema moest door een matige passing veel corrigeren om zijn aanvallers kansen te bieden. Met steun van tientallen bezoekers op de tribune en het lonkend kampioenschap toonden de mannen van aanvoer der Berry Koning na de eerste set echter de benodigde inzet en veer kracht. Blokkerend scoorde Marco Tuntelder punten, terwijl Ronald Zijm zijn scherpe diagonale aanval goed afrondde. Ardea begon achter de feiten aan te lopen en verloor op afgetekend wijze de tweede en derde set (25-16 en 25-17). In de vierde en beslissende set haalden beide ploegen alles uit de kast. Met fabuleuze reddingen in het achterveld hield Erik Le Roux zijn ploeg op de been en scoorde Ruben Maas punten door het mid den. Tevoko kwam voor, maar met de titel binnen handbereik begon het scoreverloop te haperen. Ardea maakte de voorsprong ongedaan, waarna het uiteindelijk 25-25 werd en er voor de setwinst minimaal twee punten verschil zou moeten worden gemaakt. Ardea kwam op voorsprong, de titel was voor Tevo ko opeens buiten handbereik, maar de koelbloedigheid van de heren won. Tevoko kwam weer gelijk en maakte daarna de winnende treffer waardoor promotie naar de tweede klasse een feit werd. Het was de tweede keer op rij daf het heren team kampioen werd. Op het veld werd de titel direct met een fles champagne gevierd. Na de overhandiging van de medailles en het douchen werden de heren door andere leden van Tevoko naar buiten geleid waar een nj skelters klaar stond voor een triomftocht door Den Burg. Tevoko kijken waar één van hun teamgenoten blijft. De ploeg maakte direct n reronde door het centrum van Den Burg. if&o Jemen m m

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 5