3 2 Lezers vinden Wagemaker 'de grootste' [Wat ik zeggen 3 TEXELSE COURANT Guusta Linneman begint haarmodezaak V - JJulpverlening else'Scourant VRIJDAG 15 APRIL 2005 Met 139 van de in totaal 667 stem men is Adriaan Wagemaker door de lezers van deze krant uitgeroe pen tot de grootste Texelaar. Wagemaker (1863-1933) was van 1894 tot 1920 huisarts te Den Burg en geniet vooral bekendheid als oprichter van TESO. Hij toonde zich zeer maatschappelijk betrok ken en had - veelal als voorzitter - zitting in een groot aantal besturen van zeer uiteenlopende aard. De uitslag van de verkiezing kwam niet als een verrassing, al na de 'halve finale' had Wagemaker een grote voorsprong opgebouwd. De verkiezing van de grootste Texelaar begon in september 2004, toen de Texelse Courant de lezers opriep kandidaten voor de titel voor te dragen. Dit resulteerde in novem ber 2004 tot een overzicht van hon derd namen, variërend van Willem, graaf van Beieren, die het eiland in 1414 stadsrechten verleende, tot Ingrid van Lubek, die in 2000 furore maakte op de Olympische Spelen in Sydney. Bij een eerste stemmings ronde - de 'halve finale' - werden op deze honderd kandidaten in totaal 1022 stemmen uitgebracht. De tien hoogst geëindigde nominés gingen door naar de 'finale', waarin werd uit gemaakt wie uiteindelijk de titel zou krijgen. Dat Dokter Wagemaker een goede kandidaat voor de titel was, was al in een vroeg stadium duidelijk, al bestond de kans dat hij in de finale zou worden ingehaald door Jac. P. Thijsse of Gerrit de Haan. Veelgehoorde kntiek bij de verkiezing was dat de kandidaten niet 'Tex- els'genoeg waren. Daarbij werd voor bij gegaan aan het feit dat zes van de tien finalisten op het eiland geboren en getogen waren. Opvallend daarbij is dat de drie meestgenoemde kan didaten geen van allen tot die cate gorie behoren. Wagemaker, noch Thijsse, noch De Haan waren gebo ren Texelaars. Hun verdiensten voor de Texelse gemeenschap stonden echter buiten kijf, blijkt ook uit de uit gebrachte stemmen. Blijkbaar is het feit op Texel geboren te zijn geen cri terium om het tot grootste Texelaar te brengen. Inenting paarden De jaarlijkse inenting voor paarden en pony's tegen influenza en tetanus wordt woensdag 20 april tussen 17.00 uur en 18.00 uur bij manege Akenburg gehouden. Leden van de Waddenruiters en Kleppertjes zijn verplicht hun dieren jaarlijks te laten inenten. Bij de inenting is een paar- denpaspoort noodzakelijk. De kosten bedragen €20,-. Het is ook mogelijk het paard te la ten 'chippen'. In verband met de noodzakelijke materialen is het nodig dit van te voren aan te melden bij de dierenartsenpraktijk, tel. 312527. Een ander punt van kritiek gold het vergelijken van onvergelijkbare za ken. Wat hadden tenslotte Willem van Beieren en Ingrid van Lubek met el kaar gemeen? Ook dit punt is gedu rende de verkiezing door de uitge brachte stemmen ingehaald. De tien finalisten gaven allen blijk van een grote maatschappelijke betrokken heid en hebben allen op hun eigen gebied een erfenis nagelaten, zij het in kunst, wetenschap of op maat schappelijk gebied. Jan Drijver, Gerrit de Haan en Jac. P. Thijsse stonden aan de basis van de natuurbeleving en daarmee het toensme op het ei land. Harry de Graaf, meester Laan en pater Witte hebben ieder op hun eigen gebied bijgedragen aan het maatschappelijk bewustzijn. De pro fessoren De Jager en Keesom geno- Reumafonds De collecte voor het Reumafonds, die van 13 tot en met 19 maart werd ge houden, heeft op het eiland €5560,83 opgebracht. Dit geld wordt gebruikt voor onderzoek naar het bestrijden en voorkomen van reuma en reuma tische aandoeningen en aan het on dersteunen van mensen met reuma. Wie de collecte heeft gemist, kan een gift overmaken op giro 234 ten name van het Reumafonds in Amsterdam. ten internationaal bekendheid om hun wetenschappelijke prestaties. Misschien waren Wagemaker en schilderes Souwtje de Wijn nog het meest de buitenbeentjes tussen de finalisten. Maar misschien was dat juist wat hen met de andere kandida ten verbond. Met de verkiezing achter de rug, is de vraag wat er met de uitslag gaat ge beuren. De Texelse Courant beraadt zich nog op een manier om Dokter Wagemaker en zijn betekenis voor het eiland blijvend onder de aandacht te brengen. Ongetwijfeld is deze uit slag een momentopname. Tien jaar geleden, vijfjaar in de toekomst, zou een vergelijkbare verkiezing wellicht een heel ander beeld opleveren. Door de komst van de nieuwe veerboot, die zijn naam draagt, is er veel aan dacht voor Wagemaker en 'zijn' TESO. Zijn verkiezing tot 'grootste' doet dan ook zeker de verdiensten van de andere kandidaten niet teniet. De verkiezing was dan ook niet alleen bedoeld om een winnaar te verkrij gen, maar vooral ook om de eilan- delijke historie en de mensen die haar schreven op een speelse manier on der de aandacht te brengen. Dat de uitslag van de landelijke verkiezing voor veel mensen een teleurstellende afloop had, die wellicht als een scha duw over de plaatselijke verkiezing hing, doet hier niets aan af. Het eiland Texel kent een rijke historie, mede door de inspanning van velen. Floris van Adrichem bouwde in 1370 het eerste stenen huis op het eiland, Melle Weersma reisde als pianist en arrangeur de wereld over. Zij en alle andere genoemde en niet-genoemde kandidaten tonen dat Texel een enorm potentieel aan 'grote' mensen herbergt. Huib 'de Rijmelaar' Fenijn - ook bij de eerste honderd genomineerden - ver woordde het bij de instelling van de gemeentelijke erepenning aldus: 'Zijt ge dan geen ereburger, wat weer houdt u, groot of klein/ om een burger dan met ere in de maatschappij te zijn. Qcdrijvig/ie/c/ WOZ-taxatie Maandag deed ik verslag van de officiële ingebruikname van de nieuwste service van de ge meente: het digitale taxatie- verslag voor de WOZ. Eenmaal thuis nam ik meteen plaats ach ter de computer, tikte mijn sofi- nummer en postcode in, waarna onder meer een foto van onze twee-onder-een-kapwoning opflitste. Groot was de opwin ding toen ik de vastgestelde waarde per 1 januari 2003 las. Het aantal euro's was zelfs hoger dan het bedrag in guldens dat vier jaar geleden in het taxatie- verslag stond. Een rekensomme tje leerde dat onze woning in vier jaar tijd meer dan 120 procent in waarde was gestegen! Dat is snel verdiend. Een intens gevoel van rijkdom maakte zich van mij meester. Wat tot bedaren gekomen, vroeg ik mij af wat ons huis nu zo bij zonder maakt. Want in onze straat zijn recentelijk de nodige woningen verkocht, maar bij mijn weten voor pnjzen ver beneden de waarde waarvoor de ge meente ons huis heeft getaxeerd. Ik kwam er niet uit. Korte tijd la ter werd ik gebeld door een be woner van een paar huizen ver derop, woonachtig in een vrijwel identiek huis. 'Hoe hoog is jullie huis getaxeerd?', wilde hij weten. Toen ook de buurman zijn taxatiebedrag bekend maakte, bleek dat onze woning toch niet zo uniek was. Het rijke gevoel maakte plaats voor bezorgdheid toen ik me rea liseerde dat de Onroerende Za ken Belasting die ik moet beta len een stuk omhoog zal gaan. Vermeldde de aanslag in 2004 een bedrag van €237,84, dit jaar word ik aangeslagen voor €330,34, bijna honderd euro meer! Boosheid welde in mij. Wethouder Corrie Heijne van Fi nanciën had toch zelf gezegd dat we niet meer OZB zouden gaan betalen? Hoe zit dat dan? Bleef het daar maar bij, want ook de Achter de schermen hoogte van de omslagheffing van het hoogheemraadschap en het huurwaardeforfait van de belastingdienst zijn gekoppeld aan de WOZ-waarde. Wat een tegenvaller. Aangeslagen staarde ik naar het computerscherm en vroeg me af hoe de gemeentelijke taxateurs aan die enorme waardestijging zijn gekomen. Maar veel wijzer werd ik niet, op het digitale taxatieverslag staat namelijk geen voor mij begrijpelijke onder bouwing en de objectgegevens, zoals dc waarde van de aan bouw, de garage en de grond, die wél op het formulier van vier jaar geleden stonden, kon ik nu ner gens terugvinden. En verbouwd heb ik niet. In het verslag staan wel drie verwijzingsobjecten. Onder an dere een pand aan de Burgwal, dat op nog geen kwart van de waarde van mijn huis was ge taxeerd. De vergelijking ontging mij. De tweede verwijzings woning lag dichter in de buurt. Ik zag dat dit huis op 18 maart 2003 was verkocht voor €295.000,-. Maar de taxatiewaarde op 1 ja nuari 2003, ruim twee maanden eerder, bedroeg €309.000,-. Heeft de verkoper te goedkoop verkocht of deugt de taxatie niet? Bij de presentatie maandag gaf de ambtelijke rechterhand van wethouder Heijne aan tijdens deze ronde van de WOZ-taxatie weinig bezwaren te verwachten, omdat de taxatie zorgvuldig was uitgevoerd. Maar afgaande op de reacties uit mijn directe omge ving en enkele telefoontjes naar de plaatselijke makelaars ben ik daar nog met zo zeker van. Ik ben bang dat héél wat Texelaars in de pen zullen klimmen en vrees dat ik daar bij hoor. Gerard Timmerman Grieks restaurant in Zwaanstraat De Zwaanstraat in Den Burg is een Grieks restaurant rijker. Yannis Filippas is aan de slag gegaan in het pand waar tot eind 2002 brasserie 't Swarte Schaep was gevestigd. Het pand, dat sindsdien leeg had gestaan, heeft van binnen een Grieks interieur gekregen en heet tegen woordig Pallas Athene. De van Kreta afkomstige Filippas is geen onbe kende op Texel. Sinds vorige jaar werkte hij al in een Grieks restaurant in De Koog. Nadat hij was gewezen op het leegstaande pand aan de Zwaanstraat, besloot hij daar een nieuwe zaak te beginnen. 'Ik vond dit een mooi pand om in verder te gaan. Het voordeel van Den Burg is dat het niet zo seizoensgebonden als De Koog is.' Een Griekse decorateur gaf het interieur in twee weken tijd een Grieks uiterlijk. Een paar Texelaars hielpen mee de zaak te verbouwen. Filippas runt het restaurant, dat veer tig zitplaatsen telt, samen met zijn vriendin Chrisoula Samsonakis, zijn broer en twee koks die uit Grieken land komen. Net als bij zijn vorige restaurant haalt hij zijn producten zoveel mogelijk uit Griekenland zelf. 'Het vlees koop ik op Texel. Ze heb ben hier echt lekker vlees.' Filippas zit inmiddels zeventien jaar in de horeca. Hij werkte eerder in restaurants op Kreta, in Athene en Utrecht. Herdenking Tijdens een door de commandant van de Joost Dourleinkazerne geor ganiseerde plechtigheid werden woensdag de tien Texelaars her dacht die zestig jaar geleden bij de Mok werden gefusilleerd door de Duitsers. Zowel commandant Van Gils als Willem Bakker van het 4/5 meicomité had het in zijn toespraak over de 'muiterij' van de Georgiërs en - terecht - met over de 'opstand'. Sinds 1942 verrichtten de krijgsge vangen genomen Georgiërs hand en spandiensten voor de Duitsers. In februari 1945 werden 800 Geor giërs naar Texel overgebracht. Voor de Georgiërs was het duidelijk dat de kans zeer groot was dat zij bij terugkeer in Rusland als landverra ders zouden worden opgepakt. Dat was de reden dat zij op 6 april tot muiterij overgingen. Niks geen hel dendaden, doch acties puur gericht op lijfsbehoud. Als gevolg van beschietingen en fusillades door de Duitsers van onder andere de tien mannen bij de Mok, vielen er onder de burgerbevolking 117 slachtof fers. Het Russisch-orthodox kruis dat tussen de twee herdenkings plaquettes is geplaatst, hennnert mij uitsluitend aan het grote aantal doden als gevolg van deze muiterij. W.J. Duinker, Leiden. Cuby and Blizzards Het productiebedrijf Double 2 van Jan Douwe Kroeske is op zoek naar beeldmateriaal van Cuby and the Blizzards. Kroeske maakt samen met zanger Harry Muskee en boek en een DVD naar aanleiding van het 40- jarig bestaan van de bluesband. De twee zijn ook op zoek naar Texels materiaal, omdat de band geregeld tijdens het Bluesfestival heeft opge treden. Texelaars die iets hebben, kunnen contact opnemen met Doron Nethe van Double 2, tel. 035- 6775753 Yannis Filippas heeft aan de Zwaanstraat in Den Burg het nieuwe restaurant Pallas Athene geopend. Onder de naam Haarmode Texel heeft Guusta Linneman vandaag een bedrijf geopend in de voorma lige kapperszaak aan de Binnen- burg. Ze is gespecialiseerd in hair- extension, een techniek om het haar te verlengen. Een haarstukje kopen alsof het de aanschaf van een trui betreft. 'Haar is mooi en je moet er plezier aan be leven. En op z'n tijd mag het best een beetje anders', zegt de haarspe- cialiste uit Den Burg. In de zaak van Linneman een enorme variëteit aan haarstukjes, van blond tot kastanje bruin en van gekruld tot sluik. 'Waar vrouwen vroeger wel schroom had den om hun haar te veranderen, is dat JJedrijvig heid nu geen enkel probleem meer. Over het uiterlijk is men veel vrijer gaan denken, denk maar aan figuur- en gezichtscorrecties. Het komt ook door de televisie. Als een vrouw nu lang haar wil, dan doet ze dat ge woon. Ze hoeft er niet voor naar de kapper', wijst ze op hairextension, een techniek waarbij plukjes haar met wax aan elkaar zijn gehecht en die de draagster in een handomdraai zelf kan aanbrengen. Wie een knot of paardenstaart wil, kan ook bij Linne man terecht. 'Ik heb ze zelf ontwor pen en de fabrikant was daar zó blij mee, dat ik mijn haarstukken nu rechtstreeks bij de fabriek kan afne men. Dat bespaart veel kosten, zodat ik ze tegen een scherpe prijs kan aan bieden.' Desgewenst leert ze haar afnemers hoe ze het haarstuk moe ten aanbrengen en verzorgen. Werken met haar is geen nieuwe be zigheid voor Linneman, die vier jaar geleden op de markt met de verkoop begon. Haar werkzaamheden beper ken zich al lang niet meer tot de markt alleen. 'Ik sta veel op beurzen en daar verdien ik een groot deel van mijn inkomsten. Van deze haarmodezaak hoef ik niet te bestaan, zie het maar als een extraatje. Naast haarmode verkoopt ze er horloges, sieraden, kleding en andere spullen. Guusta Linneman in haar nieuwe haarmodezaak aan de Binnenburg. Me4ische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op za terdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Vooralle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: S oordsingel 44, Den Burg, tel. 0( 4636549. Spreekuur elke werkdagi 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen o ontwikkeling, voeding, opvoeding verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg.) 314887. Geopend elke werkdag sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke v* dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0 650222. Indicatie: Indicatie v< voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIO T Wieringen. Opvragen via tel. 671552. Opname geschiedt op advi van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Botten tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijd 8.00-17.30 u zaterdag 10.00-13 en 15.00-17.00 u.; zon-en fees 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. die tijden alleen voor s gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of an dere verslavingen: bel tijdens kantoor uren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder- stichting, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Mol- werk 31 -45. 't Horntje. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, mering, klusjesdienst, huishouc dienst, versteldienst. Spreekuur 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, D Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen i schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand: Bei brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Tfl cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 02 321001dag en nacht bereikbaar. Jongeren Informatie Punt: voor» gen en advies over wonen, v studie, recht, relaties, seksualiteit,» slavingen en vrije tijd. Openings^ dinsdag en woensdag van 15.00 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminal^ 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp al jongeren bij problemen en v opvoedingsondersteuning aanoi Spreekuur elke donderdag in d'Ou Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg.lJ aanmelding, informatie en 0900 2223330, elke dag tussen 1(| tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texefcj in financiële nood. Spanger 1793 EH De Waal. 'if Rerkdiensten Zondag 17 april 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. F. van Helden. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen uit Nieuwdorp. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen; 19.00 u. ds. P.A. den Braanker. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Ne derlanden. oud Papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. In Oudeschild wordt dinsdag 19 april vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt ver zocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. TEX Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half |aar 34,65 33.05u» Per jaar 67,50 65.351» Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, OoJ end: 10.00 u. en 18.00 u. I DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00u ds Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 ut kc G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospete >Q;T De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Opeib: lezing, 10.30 u.- Koestert u wrok bent u vergevingsgezind? Wachtte? studie, 11.20 u.: Wijze raad voor es paren. uiterlijk ons ideaal is, is het goed om idealen te veruiterlijken. Radio Texel Vn|dag. 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Pete (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprograrmi Vandaag: Rint de Vries vertelt ov» nieuwe veerboot en Pierre Bonnet zomerkampen van EcoMare. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartette? Oosterend 11.00 u Vlaswiek (muziek en poe» 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands 15 00 u. Frans gaat het doen (muz#. 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboec 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk DerS Maandag: 15.00 u. The battle of music 16.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (mut# 23.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekf"'" 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogr (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, meU 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag- 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Jamendel bespreken het lokale mei/*sj Vandaag: Dubbele Von Sion. OverSf reikmg van de Texelse cultuurprijs, I*' zijns- en cultuurbeleid van de gemeerd herdenking en de verharding van de schappij. Met de Sommeltje. fei Mosselweg 14 en veel muziek. W streeks vanuit de studio, aansluitend Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2