expert atdouw Dokter Wagemaker in Vlissingen in beeld F amilieberichten Tiet en 'Henny Kingma Texeiaartjes l Grenen meubelen Strak eiken meubelen U/iersma Meubelen 1 CA11Lic- J COURANT Bebouwing beeldentuin moet drastisch minder Portable DVD speler me GROOT 18 cm scherm lp de Scheldewerf in Vlissingen nfi voortvarend gewerkt aan de afto-.v van de Dokter Wagemaker. rnjebruikname van de technische Btalatie verloopt volgens Tesodi- scSurRob Wortel zeer voorspoedig. De motoren hebben proefgedraaid n zijn belast tot 110 procent. Ze 5enbj föbendat goed doorstaan. 70 pro- entvan de automatische installaties op het schip is getest en de roer- propellors zullen volgende week on der belasting gaan draaien.' Wortel verwacht dat de technische installa tie op zeer korte termijn in gebruik kan worden genomen. De proef vaarten staan voor half mei op het programma. Daarbij wordt het schip onder meer getest op snelheid en wendbaarheid en zullen allerlei tech nische specificaties onder de loep worden genomen. Een klus waar, gezien het verstrijken van de tijd, met enige spanning naar uit wordt geke ken, is het betimmeren van het schip. 'Daar moet nog flink aan worden ge trokken.' Wortel verwacht dat de doop eind juni zal plaatsvinden. Teso heeft inmiddels een gesprek gevoerd met de drie Texelse fanfares, die tij dens de plechtigheid gezamenlijk een concert ten gehore zullen brengen. Ook het Visserskoor levert een bij drage. Ter illustratie van de afbouw maakte matroos en fotograaf Dirk Kuiter bijstaande reportage. Met (1) een vooraanzicht van het atrium, (2) de binnenkant van het atrium met in het midden de pilaar die de vuurto ren symboliseert, (3) het buffet in aan bouw met (4) links de toiletgroepen, (5) het starten van de motoren, met als gevolg (6) een flinke rookpluim uit de schoorsteen, die bij normaal ge bruik overigens een stuk minder zwart zal zijn. Verder werkzaamheden aan de vloer van het autodek (7) en een zijgang (8) van het benedendek, die identiek is aan die op het boven dek. Café opnieuw te lang open De burgemeester heeft een sanc tie opgelegd aan een horecabedrijf in De Koog dat herhaaldelijk te lang open was. De straf bestaat eruit dat het café gedurende twee weken één uur eerder moet sluiten: om 2.00 uur in plaats van 3.00 uur. De sanctie geldt van 16 april tot en met 13 mei. Het horecabedrijf kreeg in januari een waarschuwing wegens het overtre den van de sluitingstijdenregeling. Recentelijk werd opnieuw een over treding geconstateerd. In beide ge vallen waren er na 4.00 uur nog be zoekers in het café en werd nog drank verkocht. Op 1 april is de zo- merregeling ingegaan en moeten horecabedrijven om 3.00 uur dicht zijn. Conform de afspraken in het con venant tussen horeca, gemeente, politie en openbaar ministene werd in beide gevallen proces-verbaal opge maakt en de burgemeester in kennis gesteld. Na de betrokken exploitant te hebben gehoord, legde zij bij de tweede keer de sanctie op. Mocht hij voor de derde keer in de fout gaan, dan wordt volgens de gemeente een 'passende bestuursrechtelijke sanc tie' opgelegd, 'wat er op neer kan komen dat het bedrijf voor de duur van maximaal drie maanden wordt gesloten, afhankelijk van de omstan digheden waaronder het voorval zich heeft voorgedaan'. Achter de tranen van verdriet Schuilt de glimlach van herinnering. Met veel verdriet delen wij u mee dat, stnjdbaar tot het laatst, is overleden onze lieve moeder, oma en oma-oma Jansje Kalf weduwe van Gerrit Bakker Jisp: 29 mei 1913 Texel: 13 april 2005 Julianadorp: J. Bakker N.J. Bakker-Slot Groningen: Remco, Tineke en Nienke Den Helder: Patrick Schoorl: N. Bakker A. Bakker-Bakker Alkmaar: Robertjan, Renilde en Adinda Alkmaar: Misha, Nona en Daan De Gollards De Zes 12, Den Burg. Moeder is in haar kamer. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 15 april van 17.00 - 18.00 uur in de Carrousel (de Goliards) en na de crematieplechtigheid in het cremato rium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 16 april om 15.15 uur in crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: J. Bakker, Vogelzand 32271788 MC Julianadorp „Mijn tijden zijn in Uw hand" Psalm 31:16* Wij willen u hartelijk danken voor alle liefde die u de laatste jaren heeft gegeven aan onze moeder ALI TRAP-VAN GROENIGEN Ook uw belangstelling rond haar begrafenis heeft ons goed gedaan. Fij, Janny, Wim en Maria April 2005 Vrijdag 22 april 200s zijn onze ouders en grootouders 50 jaar getrouwd Wij zijn era dankbaar dat ze (fit samen mogen befeveit 11 kent van Harte welkom va» 16.00 rot 1S.00 uur 1» liotefDe 'Pelikaan, De 'Koog, op vrijdag 22 april Kinderen en kleinkinderen Overweegt u een cadeau dan graag zo [x] Tamassiastraat 15,175)6 'A(j De (Koog Familieberichten Heel erg blij zijn wij met de geboorte van Sieger Sido Overdijk en Linda Graaf Broertje van Sanne en Femke. 10 april 2005, 2.00 uur. 3380 gram. Hogeremd 8 1793 AG De Waal 0222-314833 Voor bezoek graag even bellen, wij rusten van 11.00 tot 15.00 uur en na 21.00 uur. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4.95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). Tv voor de kinderkamer €99.- - Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. Falke, Bridgedale, Meindl, perfecte wandelsokken. Mantje sport. HOERA op 12 april is onze zoon geboren Jesper Jesper Mart We zijn ontzettend blij Aryan en Linda Boshuis-Eelman C. de Leeuwstraat 27 1756 't Zand 0224-590144 Voor bezoek graag bellen. Sarah?! Zaterdag 16 april Odlo sportondergoed, complete collectie. Mantje sport. Odlo sportondergoed, complete collectie. Mantje sport. Te koop t.e.a.b.: licht ei ken meubelen (verschil lende losse elementen). Tel. 310037. Biofood. honden- en kattenvoer met kruiden dat is kwaliteit! Voor info bel Yvonne, tel. 310.690. Natuurpraktijk Oshin. Nieuw tel. nr. Pieter de Vries. Dé Fotograaf. Tel. 322887. Logiesverstrekkers op gelet! Wilt u als logiesvers- trekker ook De Texel Voordeelkaart als gratis service bieden aan uw gas ten? Surf dan naar www.texelvoordeel.nl en meld u aan! Schapen scheren, vak kundig, snel en goedkoop. Bel Dirk Boon, 316048. Voor een heel origineel ca deau ga je voortaan naar Zus en Zo. Kom gerust "Effe Kieke". Hairstyling Talou van 141/ m 30 april wegens vakan tie gesloten. Ruime keuze satelliet onderdelen in de winkel van Thomas - Service Center Texel - Laagwaal derweg 39. Iets te vieren tent. meubilair lichtgeluid Stiehl 310 320 Overbodige huisraad? Bel Effe Kieke. 06 53898264 Inline skates, knie-/pols- beschermers, wielen/ac cessoires, nu halve prijs. Mantje sport. Nieuw op Texel, astroloog. Baby geboren! Cadeautip: geboortehoroscoop. Ook voor kids en volwassenen. Tel. 320724 annemee® texel.com Te koop: zitmaaier Gamo. 15 pk, tel. 310300. Tuinonderhoud en aanleg van uw gtoen. De Rijeke Tuinen kan het voor u doen: bel 06-25164777. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop "Effe Kieke". Schilderweg 253, Oudeschild, Tel. 06-5389 8264. Veel nieuwe sieraden, vind je natuurlijk bij: boe tiek "De Oorzaak". Ton Waterman, Stolpweg 20, 1797 AV Den Hoorn zoekt kennismaking met sportieve vrouw tussen de 48 - 55 jaar om voorlo pig samen de weekenden door te brengen. Ik hou van wandelen, bos en strand. Bij eventueel goed contact zou ik de relatie willen uit breiden. Graag schriftelijke reacties naar bovenstaand adres. Hatha yoga, verschillende niveaus, div. lestijden, ook speciale les voor ouderen. Info: Arien van Erkelens, tel. 319449. De Aleph, Weverstr. 54. Bomen zagen singles dunnen, gazon verticute- Bel voor info: 319801 Op zoek naar een tijdelijke baan? Kom werken in het gezelligste callcentrer van Den Helder! Bel Callflex, 0223-674660. De Marktrozenman voor rouwwerk en boeketten, tel. 06-24847187. www.op-texel.nl voor uw vakantiehuizenverhuur. Helpt de verhuur van uw huis, ook lastminutes. Deel van opdewadden.nl, 650 huizen! 015-2190607 of info@op-texel.nl Ze zijn er weer! Prins (Hendrik) -heerlijke huis- gemaakte appeltaart met slagroom en koffie in ons vernieuwde restaurant voor €3,-. Tot ziens op de Stuif weg, nabij Oosterend. Heeft u nog rommel voor onze markt op 14 mei? ZPC TX71 haalt ze graag bij u op. Tel. 314863. Antiek. Boeken en Cu riosa bij De Bonte Hond. Haven 12. Oudeschild. Open van 11.00-17.00 u. Ma. gesl. Tegelzetbedrijf Tematex voor al uw tegels, tegel werk en advies. Peter Witte. 311242. www.tema- tex.nl Cursus digitale fotogra fie. Foto's bewerken en verzenden bij u thuis op uw eigen pc. Daan Koopman, 310973. Inline skates, kme-/pols- beschermers, wielen/ac cessoires, nu halve prijs. Mantje sport. Donnay, 10 kleuren, polo's S-XXL. €15,-, 2 voor €25,- T-shirts S-XXL €8,98, 2 voor €15.-. Mantje sport. Kunstnagels, manicure én de mooiste Nail-art. In de nagelstudio bij www. bodycaretexel.nl Tuinonderhoud. Zelf geen tijd? Bel dan eens 06- 25164777. Veel nieuwe oorbellen. meer dan 1000 soorten. Boetiek "De Oorzaak". in naturelkleur Wilhelminalaan 14 Q 315099 Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032, Voor reparatie leren jassen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch Wegens omstandigheden geopend van 8.30 - 12.30 uur. Weverstraat 88 of Lieuwstraat 41 Den Burg, tel. 313901. Reparatie met garantie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314 350. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Voor de mooiste trendy sieraden moet je naar boetiek "De Oorzaak". T.k. Patrol 2.8 grtd. Bj '91. Mag 3 ton tr. of ruilen. Tel. 06 13927302. Skilderkaai voor stoere kleding en ca deautjes. Ook zondags ge opend. Haven 12, Oude schild. Philips koffiezetter 15 kops €18,95 bij Service Center Texel - Laagwaal derweg 39. T.k.: aquarium 85 Itr. met accessoires onderkast. Tel. 322680. Uitgekeken op die oude kast? Zus en Zo kan tove ren met een kwast! Kom gerust "Effe Kieke". 17"TFT Acer scherm, nu voor €229,- incl. BTW. De Computerzwager. 0222- 310356/06-53935770/ mfo@decomputerzwager. nl TFYPT 1 VRIJDAG 15 APRIL 2005 Het college vindt dat de situatie op het terrein flink uit de hand is gelopen. De bedoeling was niet méér toe te staan dan een beeldentuin met de alleen daarvoor noodzakelijke be bouwing. Daarom werd een artikel 19-procedure gevoerd, waarbij de agrarische bestemming werd veran derd in 'maatschappelijke doelein den'. De eigenaar zette er later ech ter van alles bij. De objecten die nu op de nominatie staan om gesloopt te worden, hebben volgens b en w mets te maken met een beeldentuin. Ze komen met voor op luchtfoto's die in 1969 werden gemaakt voor de eerste tervisielegging van het be stemmingsplan buitengebied, zodat ze nadien neergezet moeten zijn en dus niet onder het overgangsrecht vallen. De tuinkas en de excursiehut horen wel bij de tuin en zouden voor legalisering in aanmerking komen, maar dan moet de excursiehut wel worden verplaatst naar minstens vijf meter van de erfgrens, zoals voorge schreven is voor gebouwen van wat grotere omvang in het buitengebied met het oog op de belangen van omwonenden. Wat uiteindelijk wel in de beeldentuin wordt toegelaten, moet van zodanig bescheiden om vang zijn dat geen ongewenste acti viteiten in de hand worden gewerkt, zoals de feesten en partijen die er enkele keren zijn gehouden. In het ambtelijke advies waarop b en w hun beslissing baseren, staat zelfs dat Boon de aanzegging moet krijgen dat hij de groepen bezoekers van zijn tuin geen thee, koffie of andere consump ties mag aanbieden. Stan Boon weet nog niet hoe hij zal reageren. Hij zegt het schriftelijke collegebesluit nog niet te hebben en alleen van 'horen zeggen' te weten dat 'enkele dingen' uit zijn tuin verwij derd moeten worden. Het college treedt hard op tegen Stan Boon uit De Koog, die zonder vergunning diverse gebouwen en bouwwerken heeft neergezet in zijn beeldentuin aan het Oude Dijkje. De bezwaren die Gerard Zoetelief en Nico Ruis hadden in gediend tegen de bouwvergunning voor het veranderen van een over kapping in een ontvangstruimte zijn - conform het advies van de bezwaarschriftencommissie - ge grond verklaard. Boon moet nu voor het hele terrein een definitief inrichtings- en bebouwingsplan indienen, waarvoor een 'zware' artikel 19-procedure wordt ge voerd, bedoeld om vrijstelling te krijgen voor een beperkt aantal bouwsels op een centraal punt van het terrein. Al direct zal worden opgetreden te gen de gebouwtjes en bouwwerken waarvoor geen bouwvergunning is afgegeven en waarvan bij voorbaat vast staat dat ze op de huidige plek niet kunnen worden gelegaliseerd, zoals een bijenstal met aanbouw, kip penhok met uitkijktoren, een aan bouw aan het bestaande pneel, twee schuttingen, de excursiehut en een overkapping. Die moeten worden verwijderd. Of het daarbij blijft, hangt af van de artikel 19-procedure, waar bij Gedeputeerde Staten het laatste woord hebben. Mochten die de be nodigde verklanng-van-geen-be- zwaar weigeren, dan zullen mogelijk nog meer bouwsels moeten verdwij nen. Omdat alle bebouwing die mo gelijk kan worden gelegaliseerd in een nieuw totaalplan wordt onderge bracht, wordt de bouwvergunning die b en w afgaven voor de verbouw van een carport tot excursiehut ingetrok ken. Tegen dat laatste kan Boon nog in beroep gaan.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3