"Dames Tevoko kunnen clubhistorie schrijven KLIF 23' tKans op regiobeker en derde divisie Chelsea wint alle wedstrijden Scouts winnen regiowedstrijden Nieuw toestel voor Gyvo 'TEXELSE ycouRANT- Damestoernooi in sporthal Boogaard en Stapersma clubkampioen klaverjassen Zwak ZDH krijgt pak slaag De kampioenen van Chelsea en hun coaches Pieter Groot Samuel de Vries, Joren Bakker, Brian Witte, Glenn Vlaming i Steven Bakker. Staand: Daniël Ablahad. Zittend: heeft nog kans op twee prijzen. Date 3uQ. oor het eerste vrouwenteam van 'n n >voko breken spannende tijden Idg an. Zaterdag kunnen de volley- alsters in de laatste competitie- iri(j. edstrijd deelname aan promotie- Ie edstrijden afdwingen. Door de iede vorm van de laatste maan- sn wist Tevoko ook de finale van 1 b regiobeker te bereiken, die op Imei in Alkmaar wordt gespeeld, invalster Ivet de Ruyter noemt qu^ Kitine en wedstrijdinstelling als rjbo gradiënten voor het succesvolle dint »!°en' lacht speelsters die in het huidige erste vrouwenteam volleyballen, oen dat al langere tijd samen. Ivet Ruyter (33) behoort met haar leef de jongere garde. De lange n bij) iitenaanvalster speelt nu voor het di nde seizoen volleybal en staat irsl: oral bekend vanwege haar harde ens nasties. 'Ik ben begonnen in het 'bfraeteam va Tevoko en mocht wel s invallen bij het tweede, waar ik jaar later vast bij kwam. Samen Et Monique Leijstra werd ik vaste 10.! Gister bij dames 7', vertelt De «ter, die definitief bij de hoofd- Vogjt kwam toen ervaren krachten Sta Dogger en Marian van der 'aan afscheid begonnen te den- |t n iRuyter is gewend geraakt aan de «speelsters om haar heen. 'We iet bfefen nu zo'n zes jaar in dezelfde sa- ïg en de meeste dames zijn iter in de dertig. Dan merk je dat midi 'aring belangrijk is en dat je beter als je langere tijd met elkaar nafl Reybalt. Het voelt gewoon vreemd een keer iemand anders naast je star at dan je gewend bent. Ook bui- het veld kunnen we goed met el- opschieten.' (zoveel routiniers in de gelederen bestaat de kans dat veel speelsters tegelijkertijd stoppen met volleybal. Het bekende probleem van Texelse sportverenigingen is dat doorstro ming van jeugdspeelsters kan ont breken door studie aan de overkant. Voorlopig maakt De Ruyter zich ech ter geen zorgen. 'Zelf kan ik nog wel een aantal jaar mee, al kan ik nu even niet trainen door een ontsteking in mijn arm. Ik denk dat de meeste speelsters nog een tijdje doorgaan. We hebben laatst een discussie ge had over wat we willen als we promo veren. Nu moeten we al tot Amster dam reizen bij uitwedstrijden en dat wordt alleen maar verder als je in de derde divisie speelt. Maar uiteindelijk zou iedereen het er voor over heb ben.' De Ruyter hoeft volgens eigen zeg gen niet veel te laten voor haar sport. 'Het is met werk en een dochter soms wat lastig combineren, maar eigenlijk hoef ik nooit af te zeggen. Het is ook wel handig dat ik werk bij het Prins Hendrik Hotel, onze shirtsponsor. En op zaterdag kunnen mensen niet op de koffie komen, want dan moet ik volleyballen. Ik vind het spelletje ge woon te leuk.' In zowel de competitie als het beker toernooi heeft Tevoko kans club historie te schnjven. Promotie naar de derde divisie werd nog nooit door een Texels volleybalteam afgedwongen en ook de regiobeker werd niet eer der gewonnen. Een extra stimulans voor Tevoko, dat volgens De Ruyter toch al geen tekort heeft aan wed strijdinstelling. 'We zijn behoorlijk fa natiek. Het komt regelmatig voor dat we acht of negen punten achterstaan in een set. Plotseling krijgen we dan de ruttel en kunnen we de set toch naar ons toe trekken.' Coach André van der Vliet kan kort zijn over de laatste competitie wedstrijd tegen VCC'92 uit Wormer. 'Een 4-0 overwinning. Uit die wed strijd mag geen andere uitslag voort komen. In de promotiewedstrijden treffen we vervolgens de nummer twee uit onze paralleldivisie en de voorlaatste ploeg uit de derde divisie. Zoals het er nu uitziet maken we met Ommworld 1 en Zaanstad 2 uit wie promoveert. Ik zie zeker kansen, al is de derde divisionist in het voordeel, omdat die dames al het hele jaar op een hoger niveau acteren. De stap van klasse naar klasse is een grote.' De bekerfinale in mei is volgens Van der Vliet van een heel ander kaliber. 'Dat wordt een zware dobber. We spelen tegen de nummer 3 of 5 van de derde divisie. Je treft dus een team dat twaalf plaatsen op de rang lijst hoger speelt dan Tevoko. We zul len proberen ze te verrassen, want kansloos ben je met. We hebben lange aanvalsters die een blok kun nen passeren, zoals Ivet de Ruyter. In Connie Joling hebben we een goede spelverdeelster, waardoor we goed en snel een aanval kunnen opzetten. En ondanks de lengte in de ploeg hebben we een sterke, beweeglijke verdediging. Soms geeft het team wat makkelijk punten weg, maar die achterstand wordt even vaak heel zakelijk weggewerkt.' De Ruyter beseft dat de finale van de regiobeker een lastige klus zal wor den. 'Maar niets is onmogelijk. De mindere ploeg wil altijd graag van een team winnen dat hoger speelt. Bo vendien hopen we voor de beker finale een bus vol supporters mee te krijgen naar Alkmaar. Die steun kun nen we goed gebruiken.' Michiel Dekker Een zeer matig spelend ZDH heeft gisteravond in de inhaalwedstrijd tegen SSV in Stompetoren met 7- 0 de grootste nederlaag van het seizoen geleden. De Hoornders moesten enkele belangrijke spe lers missen, maar lieten zich wel erg makkelijk naar de slachtbank leiden. ZDH had de wedstrijd liever niet ge speeld, maar SSV wilde van geen uit stel weten. Er moest om 18.30 uur worden begonnen, terwijl werkzaam heden van de meeste spelers niet toestonden een eerdere boot dan die van 17.00 uur te nemen. Daardoor hadden de Hoornders geen tijd voor een behoorlijke warming-up. Dat was goed merkbaar, want terwijl de thuis ploeg direct ten aanval trok, was het alsof de gasten nog niet doorhadden dat de wedstrijd was begonnen. Toch was de eerste kans voor ZDH. Niels Dekker gaf na tien minuten een steekpassje op collega-spits Sjoerd Oosterhof, die alleen op de keeper kon afgaan. Hij werd op het laatste moment achterhaald dooreen verde diger. Na twintig minuten kwam SSV op voorsprong, toen één van de middenvelders door het midden kon opstomen en vanaf de rand van het strafschopgebied ongehinderd raak schoot. Toen het vijf minuten later door slecht uitverdedigen 2-0 werd, werd duidelijk dat het wel eens een erg moeilijke avond zou worden voor ZDH. De ploeg speelde slordig en gehaast en gaf de tegenstander te veel ruimte om de bal rond te laten gaan. Bij rust stond het al 4-0 en was de stemming bij de Hoornders onder het nulpunt gezakt. In de tweede helft probeerde ZDH er nog wat van te maken. Er werd wat feller gespeeld, maar SSV bleef rus tig en liet zich niet verleiden tot tech nische hoogstandjes. De gastheren werken hard en speelden de bal snel rond, waardoor ze erin slaagden nóg driemaal te scoren. ZDH kon daar maar weinig tegenover stellen. Zondag moeten de Hoornders op zoek naar herstel in Grootschermer, waar GSV de tegenstander is. Chelsea doet zijn beroemde naam eer aan. Terwijl het 'echte' Chelsea op het punt staat kampioen van Enge land te worden en is doorgedrongen tot de halve finale van de Champions League, zijn de gelijknamige jeugd voetballers van Texel'94 zaterdag kampioen geworden van de Texelse pupillencompetitie. Volgens Steven Bakker, één van de coaches, zijn de jongens dit seizoen een stuk sterker geworden. Die progressie schrijft hij mede toe aan de inspanningen van trainers John List en Gerard Arken bout. Alleen tegen Liverpool had Chelsea het lastig, in de andere wed strijden was Chelsea steeds een stuk sterker. Het team won alle twintig wedstrijden en maakte meer dan 150 doelpunten. Zaterdag, toen tegen De Koog E1 de titel kon worden vero verd, waren de jongens erg zenuw achtig. Dat was in de eerste helft goed te merken, maar uiteindelijk werd ook deze tegenstander versla gen (6-3). Na afloop kregen alle spe lers een medaille, bloemen en patat. Nieuwe cursus Door Dogger lor Dogger start zaterdag 23 apnl S een nieuwe cursus in de Zelf- 1iktuinaan de Middellandseweg in e c_; ideschild. Thema is de tuin en de irsisten leren hoe ze de omgeving dezelfpluktuin op het witte doek Innen zetten. Dogger behandelt IÏ2( idermeer het schilderen met aqua- gouasch em acryl en er wordt met inkt geschetst. Het is bij de Zelfpluktuin mogelijk zowel binnen als buiten te werken. De cursus be staat uit tien bijeenkomsten die elke zaterdag om 11.00 beginnen en tot ongeveer 12.30 uur duren. Ze zijn geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Volgens Dogger is het handig als cursisten zelf een planbord meenemen om op te werken. Er kun nen maximaal negen cursisten mee doen. Deelname kost €7,- per les. Voor meer informatie of aanmelden: Door Dogger, tel. 06-13085701 Invasie van escrimasporters op Texel r'Sbenoeming van wereldkampioen Bob Stroeven wist dat ik ook wel fima Menno Siebinga tot sport- eens capoeiraweekenden op Texel assadeur van Texel blijkt geen organiseer en vond het leuk om dit eMei. Dankzij Siebinga's contac- ook met escrima te doen.' Het resul- streek een grote groep beoefe- taat was een gezelschap van 45 rs van deze van de Filipijncn af vechtsporters, merendeels Nederfan Ito nst®e sport dit weekend op Texel ders en drie Oostenrijkers. Velen van 1 Ook kwamen er beoefenaars hen, onder wie Siebinga, waren in t-iJk C'00r ®ruce *-ee ontwikkelde training voor het Europees kam- s* chtsport /eef kane do. Ze waren pioenschap dat op 6 juni in Berlijn we> ar Texel gekomen voor een trai- wordt gehouden. De trainingen wer- Ssweekend. 'Mijn hoofdtrainer den gehouden in De Hof in De Koog. Zwemmers naar Amsterdam Zwemmers Wouter Dogger en Simone de Wit deden afgelopen weekend mee aan de Swimcup in Amsterdam, een internationaal toernooi waar ook veel toppers aanwezig waren. Wouter Dogger kwam uit op de 50 meter vrije slag, waar hij in een tijd van 0.25.72 minuten als 21 ste (van 72 deelnemers) aantikte. Op de 200 meter vrije slag behaalde hij de 47ste plaats (van 64) in 2.13.92. Simone de Wit kwam zaterdag uit op de 100 meter rugcrawl. Zij zwom in een tijd van 117.84 naar de 36ste plaats (van 40). Zondag kwam zij uit op de 50 meter vnje siag, en bewees hersteld te zijn van een blessure. Zij zwom een persoonlijk record van 0.30.40 en behaalde de 60ste plaats (van 72). Voor de 200 meter vrije slag had zij nog niet voldoende uithoudingsver mogen. Daar behaalde zij de 50ste plaats (van 56) in een tijd van 2.28.88. Zondag namen Wouter Dogger, Jolanda van Strien, Kim Vlaming en Lucie Burgman deel aan het derde deel van de driekamp van Zwem vereniging Hoorn. ZWV Nereus uit Zaandam en Noordkop-Zeemacht uit Den Helder. Deze wedstrijd werd ge zwommen in Den Helder. Dogger kwam uit op de 100 meter rugcrawl en zwom in een tijd van 1.05.83 naar de eerste plaats. Ook op de 50 me ter vrije slag behaalde hij een eerste plaats (0.25.11). In de estafette 4x100 meter vrije slag heren was hij start zwemmer. Zijn team behaalde de derde plaats. Van Strien kwam uit op de 200 meter schoolslag en zwom in een tijd van 3.07.57 naar de tweede plaats. Op de 100 meter wisselslag behaalde zij de vijfde plaats (1.19.69). Vlaming zwom de 100 meter rugcrawl in een persoonlijk record van 1.29.72, goed voor een elfde plaats. Op de 100 meter wisselslag behaalde zij de twaalfde plaats in 1.25.77. Samen met Burgman kwam zij uit in de estafette 4x100 meter vrije slag dames, waar zij een vierde plaats behaalden. Burgman verbeterde haar persoonlijk record op de 200 meter schoolslag met zeven seconden Jesper List, Willem Wiering, Paul Landaal ei Verkenners van Scouting Texel hebben afgelopen weekend de subregionale scoutingwedstrij- den van de Kop van Noord-Hol land gewonnen. Zij mogen nu deelnemen aan de landelijke wed strijden. Aan de wedstrijd, die in Ewijcksluis werd gehouden, werd ook deelgenomen door scouts uit Den Helder, Julianadorp, Anna Paulowna en Schagen; in totaal twaalf groepen. Het thema van het gehele weekend was de VOC. Het weekend begon met het opzet ten van de tent en het pionieren van een keukentafel. Op zaterdag werd een loophike door de omgeving gehouden. In deze tocht kwamen diverse tochttechnieken aan bod, zoals kaart en kompas, een oleaat en een kruispuntenroute. Op posten langs de route moesten opdrach ten worden uitgevoerd. Zo moest met een bootje gevaren worden en moesten er knopen worden gelegd. Terug in het kamp moest er worden gekookt en moest een verslag wor den geschreven. De jury lette daar bij onder meer op samenwerking, netheid, hygiëne en creativiteit, 's Avonds werd tijdens een bonte avond een zelfgeschreven sketch opgevoerd. Zondagochtend werd nog een piratenspel gehouden. De winnende ploeg, bestaande uit Sander Kroon. Guus Bakker. Dirk- Jan Hin, Erik Kortenhoeven, Bart Witte en Ramon Koopman, zal in het pinksterweekend deelnemen aan de landelijke wedstrijden in Baarn. Gymnastiekvereniging Gyvo in De Koog heeft een nieuwe damesbrug met ongelijke delen in gebruik geno men. Het €2500, kostende toestel werd de afgelopen maanden door inwoners van De Koog en toeristen bij elkaar gespaard. Sinds de herfst vakantie konden bij Super de Boer de bonnetjes van ingeleverde lege fles sen voor de aanschaf worden inge leverd. Super de Boer verdubbelde de opbrengst en dat leidde tot een bedrag van €1400,-. Een groep men sen die anoniem wil blijven, schonk duizend euro en de gemeente ver strekte een investeringssubsidie, waardoor Gyvo de zogeheten span- brug kon aanschaffen. Hij bevalt goed volgens Veronica van Beek. 'Hij is zowel in de lengte als de breedte verstelbaar. Die meiden kunnen er net even wat meer mee.' VRIJDAG 15 APRIL 2005 Een jaar geleden was het nog op proef, zaterdagavond werd voor het eerst officieel een dameszaalvoetbal- toernooi ghouden in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Twaalf da mesteams namen het tegen elkaar op in potjes van twaalf minuten. Tien waren speciaal voor de gelegenheid samengesteld, de andere twee doen al aan competities mee. Een daarvan, het team van Klif, ging aan het eind van de avond met de overwinning naar huis. In de finale bleef het 0-0 tegen het gelegenheidsteam van de gemeente, waarna strafschoppen de winnaar bepaalden. De tribunes en de kantine waren goed gevuld. 'Het was alsof tijden van het Gamma-toer nooi herleefden', vertelt organisator John Sessink. 'Een team uit Ooster end had een groot spandoek met Oosterend Hooligans meegenomen en er waren ook twee teams die elk hun massagetafel en masseur bij zich hadden. Dat zie je niet snel bij toer nooien voor mannen.' Met roepen en schreeuwen in het veld deden de da mes niet bepaald voor de heren on der. De dames van Strandhuisje 36 scoren tegen het team van Klif. (Foto utch Hem»m Zoals al weken werd verwacht, hebben Erik Boogaard en Rob Sta persma het clubkampioenschap van klaverjasclub Den Burg be haald. De laatste speelronde werd gewonnen door Fenny en Rob Caspers. Boogaard en Stapersma waren tot diep in het seizoen in een hevige strijd verwikkeld met John Vlaming en Erik Jan Geus. Nadat zij halverwege de derde periode een gat hadden geslagen, kwam de eerste plaats niet meer in gevaar. Willem Koomen en Bart Weijdt wist dankzij een stevige eindsprint beslag te leggen op de tweede plaats. De kampioenen van vorig jaar. John Vla ming en Enk Jan Geus werden derde. Op de laatste avond werden vijf ron den gespeeld in plaats van de gebrui kelijke vier. Stapersma (die kundig werd vervangen door Co Koomen) en Boogaard begonnen met een riante voorsprong, maar kwamen met een spel van minder dan 1000 en een van 1400 slecht uit de startblokken. Het leek nog spannend te worden, maar het gelegenheidsduo herpakte zich in de derde ronde en wist de schade te beperken. Uiteindelijk bleven er ruim 2300 punten voorsprong over. Fenny en Rob Caspers werden ronde winnaar door in de vijf spellen 9371 punten bij elkaar te sprokkelen. Winst in het klassement leverde dit niet meer op. De tweede plaats was met 9367 punten voor Carlo Bos en Cees Vinke. Dankzij deze score wisten zij nog drie plaatsen te stijgen en toch nog in de top tien te eindigen. Peter en John van Heerwaarden behaalden met 9077 punten de derde plaats, maar bleven desondanks steken op de zesde plaats van het klassement. Willem Koomen en Bart Weijdt wis ten de vierde plaats voor zich op te eisen en stegen twee plaatsen in het klassement. Guusta Lmneman (deze week vervangen door Ernst Ellen) en Jitze de Vnes behaalden met 8760 punten de vijfde plaats. Zij wisten daarmee hun positie in de top tien te bestendigen en eindigen op de ne gende plaats. Het nieuwe seizoen begint eind sep tember met de ledenvergadering. Nieuwe leden zijn welkom. Eindstand: 1 .Erik Boogaard/Rob Stapersma 175.235; 2.Willem Koomen/Bart Weijdt 172 340; 3 John Vlaming/Erik Jan Geus 171.963; 4.Gerda Freek Veeger 171 742; 5 Fenny Rob Caspers 171.409 Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 19 april Veld A 18 30 CVi -0-SG Super de Boer 19 15 Super-Randstad Maarco Bouw 20 00 Cocky-Maarco B. Sportshop 2 20 45 Sportshop 2-NIOZ 1 Cocky 21.30 De Wit-Rab NIOZ 1 22.15 De Pilaar-Beverdam Rab Veld B 18.30 NIOZ 3-Albert Heijn NIOZ 2 19.15 NIOZ 2-L&R Wessels 20.00 Swier-WesselsL&R 20.45 Salon Martine-Smash K. Swier 21.30 Smash-De Waal Salon Martine 22.15 Remco Oostra-Aeolus Smash Veld C 18.30 BSB-NBC De Krim 19.15 De Knm-Schouwstra NBC 20.00 Zeilmakerij-Natuurwinkel lepe 20.45 lepe-Sportshop 1 Natuurwinkel 21.30Timmer-Beverdam 2 Sportshop 1 22.15 Bar Sportief-Durper Drup Timmer Wedstrijdleiding: Schouwstra en Kees (tel. 310221). Uitslagen 12 april Smash'68 Piet Kooger-Foto De Waal 1-2; Aeolus Uitzendbureau-Salon Martme/De Oor zaak 0-3. Paal 28/De Krim-Kobeko 2-1Texelse Autocentrale-Tatenhove 12-1; Maarco Bouw- NIOZ 1 3-0; Sportshop Texel 2-Cocky's Kap salon 2-1Slagerij lepe de Boer-Bar Sportief 3- 0; Tevoko 2-Randstad 1 -2; ÖSG-Superde Boer 1-2: De Prinsen van Texel-De Lindeboom 0-3; TESO-Ecotiem 3-0, Klif 23-Bar Sportief 0-3; Slagerij Beverdam 2-Slagerij lepe de Boer 2- 1. Sportshop Texel 1-Durper Drup 1-2; Schouwstra Transport-B&B v/d Vis en Den Boer 0-3; NBC Eelman Partners-Jozefschool Topvorm Tevoko 3 goed voor titel Het eerste damesteam trekt de meeste aandacht, maar ook de volleybalsters van Tevoko 3 presteren uitstekend dit jaar. Smash'68 leek lange tijd rechtstreeks op het kam pioenschap af te stevenen, maar kreeg toen te kampen met enkele blessures, waardoor de Oosteren- ders belangrijke punten lieten liggen. Tevoko daarentegen verkeerde de laatste weken in topvorm. Ondanks (of dankzij) enkele spelerswisselingen wonnen ze de laatste zes wedstrijden met 4-0. Nadat zaterdag in Ons Ge noegen was gewonnen van HCSC 2. kon maandag bij WSOV 5 in Den Helder de titel worden binnenge haald. WSOV is een jong team. met enkele veelbelovende talenten, maar tegen het af toe wat rommelig spe lende Tevoko kwamen ze toch tekort. Op de boot terug werd het kam pioensteam verrast met taart en champagne. Tevoko 3 promoveert dankzij het kampioenschap naar de tweede klasse, waarin ook Tevoko 2 speelt. De kampioenen van Tevoko 3. Voorste rij: Yvonne Vlaming, Kitty Bakker, Onnoline van Helden en Inge van den Bent. Staand: coach Mieke van den Bent, Marijke Blok, Margit Boer, Irene Rijpstra, Ans Timmer en Desiré van Faassen.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7