1 De nieuwe Texeltoerist iGiir Cjrotn ^wartrjexels 'm het harL, Voorbereidend werk Den Burg west van startInbrekers maken indacht curator voor vleugel Time Out tijdelijk op slot door faillissement Wrevel bij ondernemers over stremming Postweg TX68 vist boegbeeld op texelseScourant Super deBoer Geknipte/ Overal verkrijgbaar /fff OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11972 DINSDAG 19 APRIL 2005 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg m ilzijni Sn het M iderde jngerencentrum Time Out in Den jrg gaat tijdelijk dicht als gevolg het faillissement van de ijnsstichting. Het personeel het Jeugd en Jongerenwerk, ieel van de WST, wordt ont- en de huur wordt opgezegd. heeft curator Arthur Sweens van rocatenkantoor Knuwer en jutzberg in Den Helder gisteren paald. Sweens is aangesteld als wint/voerder van de Welzijns- j die donderdag op eigen door de rechter failliet werd Volgens Sweens, die ;htend een gesprek had met bestuur van de WST, is er een jld van ongeveer €35.000,-. 'Het lur was niet meer in staat om idelopende verplichtingen te vol- en heeft terecht het faillisse- aangevraagd.' er geen geld meer is om de uit te betalen, heeft de tor bij de rechter het ontslag van meel aangevraagd. Het gaat twee medewerkers van het en Jongerenwerk, een admi- itieve kracht van de WST en de imaakster. Sinds vandaag zij geen toegang meer tot (kantoorruimte. Omdat daar for- geen gebruik meer van wordt zegt de curator bij de ge- ïte de huur op. 'De gemeente ruimten weer terug.' On- het faillissement van de WST het Jeugd- en Jongerenwerk jongerenwerkster Carla zoveel mogelijk door- 'Buiten de deur blijven we to wat we kunnen doen. De tammaak van het skatepark gaat won door, de popkelders blijven snen de Make me Beautifulavond voor vrijdagavond in De Koog Rtgepland, gaat ook door.' Huur- is van de popkelders beschikken «sleutels, waardoor zij bij de kel- tskunnen komen. Eigendom medewerkers van de WST heb- ■gsteren een zogeheten staat van zittingen opgesteld, waarin de ei- ndommen worden beschreven. De m Uitspraak RvS verandert niets an kwestie Boom iRvS heeft een verzoek van Ivonne om om de voor haar negatieve uit raak van de rechtbank in Alkmaar schorsen afgewezen. De recht- koordeelde dat voor de caravans personeel, een bouwver- wng nodig heeft. Volgens de orzitter bestaat er geen noodzaak "deze uitspraak te schorsen. De Witter heeft zich niet uitgesproken «de vraag of de caravans al dan "mogen blijven staan. Boom liet feigs weten dat ze voor de cara fe een bouwvergunning heeft inge- W bij de gemeente, waarover het feje nog een besluit moeten ne- Onlangs besloten b en w geen fioor te geven aan het verzoek van omwonenden om handhavend op teden tegen de caravans, die er nu "der vergunning staan. Via hun toaat mr. Maurice Frantzen ""O de omwonenden weten zich ft neer te leggen bij het besluit om Ie handhaven en zullen ze ook ®vaar aantekenen tegen eventuele lening van de bouwvergunning. vmmmeN hocf m hooit... 05 W0Z-85SCHIKKIN6 65LDT OOK VOOR BUR65- M55S T5RSN0NIN65N curator wil deze week een gesprek voeren met de gemeente om te be kijken wat zij wil overnemen. Lukt het de curator en de gemeente niet tot overeenstemming te komen, dan worden goederen mogelijk aan de hoogste bieder verkocht. Volgens Sweens hoeft dat, als het zover komt, niet meteen een openbare verkoop te zijn. De curator is inmiddels op de hoogte van de bijzondere waarde van de 'vleugel van Ed'. Sweens: 'Daar ga ik eerst eens rustig naar kijken en over nadenken wat er mee moet gebeu ren.' De voormalige vleugel van het NIOZ werd in 1995 op initiatief van Harry de Graaf voor vijfentwintig duizend gulden gekocht. De Texelse bevolking bracht het geld bij elkaar. In 2000 droeg De Graaf het beheer en eigendom van de vleugel over aan de WST. Wat betreft de ramps op het skatepark aan de Elemert is het vol gens de curator in eerste instantie de vraag wat de gemeente wil. De ge meente heeft in het verleden het no dige geld in de skatevoorzieningen op het park geïnvesteerd. Wethouder Annie Hin (welzijn) gaf recent aan dat jeugd- en jongerenwerk het eerstvol gende punt is waar de nieuwe brede welzijnsstichting Pharos zich op gaat richten. Bedoeling is dat het Jeugd- en Jongerenwerk bij Pharos wordt ondergebracht en dat het huidige personeel bij Pharos in dienst komt. De vraag is wat Pharos allemaal wil overnemen uit de inboedel. Een woordvoerster van de gemeente wijst erop dat Pharos niet de failliete WST overneemt. 'Pharos geeft straks op dracht tot uitvoering van jeugd- en jongerenwerk, maar er is geen sprake van een overgang.' Dat betekent dat voormalig WST-di- v-~r - Muzikaal talent Aan durf ontbrak het de finalisten van het Solistenfestival van de Muziek- en Dansschool dat vrijdagavond in de Voorspeelzaal werd gehouden niet. Zestien leerlingen traden voor het voetlicht. Ze bespeelden een diversi teit aan instrumenten en brachten een gevarieerd repertoire ten gehore. Pagina 2 m Schakers kampioen De voor het kampioenschap beslis sende wedstrijd tussen de schakers van En Passant en Heerhugowaard is zaterdag na een zinderend gevecht geëindigd in de kleinst mogelijke overwinning voor de thuisploeg (4,5- 3,5). Pagina 7 m 'Koude sanering' De stacaravans mogen dan wel blij ven staan op de camping Loods mansduin, verschillende eigenaren hebben moeite met de voorwaarden die de RST stelt. Zo mogen sta caravans (over vier jaar) niet ouder zijn dan tien jaar en moet ook in de wintermaanden worden betaald. 'De RST is uit op een koude sanering', verwijt kampeerder Jan A.A. Vogel uit Papendrecht. Pagina 8 computer buit Werklieden zijn op het weiland langs de Pontweg gisteren gestart met voorbereidende werkzaamheden voor invulling van de woonwijk Den Burg west. In het gebied komen zes vrije sector woningen, vier hoek woningen en 28 tussenwoningen. Daarnaast komen 30 kavels beschik baar voor bedrijfswoningen voor maatschappelijke doeleinden. Een aantal woningen in dit gebied wordt ontwikkeld door USP Vastgoed uit Hoorn. Het plan, waarmee de ge meente al in 1999 is gestart, is goed gekeurd door de provincie, maar bij de Raad van State loopt nog een bezwaarprocedure. Vorige week pre senteerde de gemeente het (concept) beeldkwaliteitplan voor dit deel van Den Burg, waarin b en w naar eigen zeggen 'inspiratiebeelden voor een hoge ruimtelijke kwaliteit in de wijk heeft aangegeven'. Het moet een kwaliteitsuitbreiding worden en bo vendien een wijk die gezien vanaf de Pontweg het aangezicht van Den Burg zal bepalen. Bij de inrichting wordt rekening gehouden met het reliëf en tuinwallen worden zoveel mogelijk behouden. regeling van Heijnen moeten overne men. Heijnen: 'Het is niet netjes dat de gemeente de WST eerst laat fail liet laat gaan, zodat het zonder lijken in de kast naar Pharos over kan gaan, recteur Bart Heijnen zijn wachtgeld- terwijl ik volgens de CAO ook mijn regeling kwijtraakt. Heijnen heeft aan gekondigd juridisch te laten rechten heb. Als de rechter zegt dat er geen sprake is van een overgang, onderzoeken in hoeverre er toch dan is dat zo, maar dan vind ik het sprake is van een 'overgang van on- moreel nog niet netjes.' dernemingen' als Pharos het Jeugd en Jongerenwerk overneemt. Als dat Het bestuur van de WST zegt het fail- zo is, zou Pharos ook de wachtgeld- Lees verder pagina 5 De TX68 Vertrouwen van Pieter Aris van der Vis viste woensdagmiddag ter hoogte van Smiths Knoll onder de Engelse kust twee stukken wrakhout en een deel van een boegbeeld op. Het ene stuk hout doet in vorm en lengte denken aan een galjoen, een voor de boeg uitstekende construc tie, dienend als ondersteunend dekje om de boegspriet aan te sturen. Het andere stuk heeft waarschijnlijk aan het boegbeeld vastgezeten. De grootte van het boegbeeld, een vrouwenfiguur, doet vermoeden dat het om een kleiner schip gaat. Aan de kleding en sieraden te zien, kan het men, weten niet hoe ze naar hun ver- De werkzaamheden aan de Post weg in Zuid-Eierland hebben wre vel opgeroepen bij ondernemers in Eierland. In een brief aan de ge meente laat de dorpscommissie van Eierland weten dat onderne mers het jammer vinden dat zij pas laat op de hoogte zijn gebracht van het werk aan de weg. Volgens Sikke ten Brug van de dorps commissie was het daardoor voor logiesvertrekkers niet mogelijk hun gasten op tijd over de stremming van de Postweg op de hoogte te bren gen. 'Toensten die voor het eerst ko- beeld 18de eeuws zijn. De vondst is door opvarende Louis van der Vis in bruikleen gegeven aan het Maritiem en Jutters Museum, dat inmiddels voor advies over de con servering en de datering contact heeft opgenomen met het NISA in Lelystad. blijf moeten rijden en toeristen die vaker zijn geweest, rijden blind de fuik bij Zuid-Eierland in.' Ten Brug wijst erop dat gemeente en bewoners op een bijeenkomst met elkaar hadden afgesproken dat de gemeente tijdig zou laten weten wanneer het werk zou starten. De praktijk kwam erop neer dat bewoners op vrijdag 11 maart te horen kregen dat de aanne- werk ook niet te ver naar voren ha len, omdat we met de winterperiode te maken hebben.' De wethouder had gisteren een gesprek met Ten Brug om de kou uit de lucht te halen. Heijne wijst erop dat zij vanuit de bewoners van Zuid-Eierland geen enkele klacht heeft gehad. Wel is er een ondernemer bij haar geweest om te praten. Om Eierland tegemoet te komen, is de Postweg op zaterdagen en zondagen voor alle verkeer open gesteld. Bestemmingsverkeer kan te allen tijde van en naar Zuid-Eierland rijden en het tankstation is bereik baar. Over de aanpassing van de weg be staat geen wrevel. Op verzoek van omwonenden laat de gemeente de Postweg binnen de bebouwde kom van het buurtschap visueel versmal len om het verkeer minder snel te la ten rijden. Er komt een dubbele asstreep op het midden van de weg, aan de zijkant komt kantbelijning en in de berm is nieuwe beplanting ge zet. Hoewel hij er smaller uit komt te mer op maandag 14 maart aan de zien, is de weg met graskeien iets slag zou gaan. Ondernemers in Eierland vinden het ook jammer dat de werkzaamheden rond de Paasda gen waren gepland. Wethouder Corry Heijne noemt het slordig dat niet iedereen op de hoogte was gebracht. Volgens haar was het niet mogelijk om de Paasda gen te ontzien, omdat de Pasen dit jaar vroeg viel. 'En we kunnen het breder gemaakt zodat agrarisch ver keer en vrachtverkeer de bermen niet meer stuk hoeven te rijden. Op de Muyweg zijn twee nieuwe drempels aangebracht, zodat auto's die de Postweg op willen rijden moeten af remmen. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden voor de Pinksteren (15 en 16 mei) zijn afgerond. Stacaravans van Om De Noord moeten verdwijnen Vijftien kampeerders met een sta caravan op camping Om De Noord in De Koog hebben van de RST te horen gekregen dat ze deze tussen nu en anderhalf jaar moeten ver wijderen. De stacaravans passen niet meer in de opzet die de RST in de toekomst met de camping voor ogen heeft. Wat er precies op de camping gaat veranderen, wil de RST nog niet naar buiten brengen. 'We hebben plannen, maar die moet de gemeente nog goedkeuren', vertelt Bart Bos, voor zitter van de Raad van Commissaris sen van de RST. De indeling van het kampeerterrein is één van de dingen die wordt aangepast, met als gevolg dat er voor de stacaravans geen ruimte meer is. Omdat de aanschrij ving ruim van tevoren bij de caravan houders binnen moet zijn, heeft de RST de caravanhouders tijdig op de hoogte gesteld. Een groot deel van de gasten staat er al tientallen jaren, bij velen van hen is de brief hard aan gekomen. Volgens Bos is de situatie bij Om De Noord niet vergelijkbaar met die op Loodsmansduin, waar de RST aanvankelijk stelde dat zo'n 200 stacaravans moesten verdwijnen, een besluit dat later is bijgesteld. 'Daar was sprake van strijdigheden met de voorschriften, in De Koog ligt het anders. Daar houdt het verband met onze plannen met de camping.' Onbekenden hebben zaterdag een inbraak gepleegd in een woning aan de Bernhardlaan in Den Burg. Ze maakten daarbij een laptop computer buit. De inbrekers kwamen binnen door over een schutting te klimmen en vervolgens een raam in één van de toegangdeuren te vernielen. Ze moe ten hun slag hebben geslagen tussen 10.00 en 18.15 uur. (Advertentie) "ZtMfLïJiuh Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Wmen+Slapen/ Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Man probeert baastB wurgen Bent u dit ook van plan? Niet doen, start voor jezelf! 'Misplaatst' 'Misplaatst.' Meer wil de familie van de werkgever met kwijt over de ad vertentie die zaterdag op de voorpa gina van de Telegraaf stond. Het be treffende bedrijf gebruikte in de advertentie de kop en deel van de inleiding van het bericht over de po ging tot wurging dat een paar dagen eerder in dezelfde krant had gestaan. De werkgever onderneemt er geen stappen tegen, omdat ze met het idee hebben dat dit iets toevoegt. Bij de Stichting Reclamecode Commissie was gisteren niemand aanwezig die een oordeel wilde uitspreken over de advertentie. Onder invloed Een 24-jarige inwoner van Den Burg werd In de nacht van zaterdag op zondag op de Keesomlaan in zijn woonplaats betrapt, toen hij ondanks het gebruik van alcohol toch achter het stuur van zijn auto was gekropen. Hij blies 515 ug/l, waar 220 nog net is toegestaan. Man geeft zoon illegaal rijles Jong geleerd, oud gedaan, moet een 54-jarige man uit De Cocksdorp heb ben gedacht toen hij zondagochtend zijn 15-jarige zoon autorijles gaf op de Hollandseweg. Hij had de pech dat dat werd gezien door een surveil lerende politieagent. De man zelf zag niet zo'n bezwaar in de njles. Ten slotte was het op zondagochtend rustig en reed zijn zoon ook wel eens op een tractor, dus helemaal onkun dig was hij niet. De agent bleek niet te vermurwen en bekeurde zowel de zoon als zijn vader. Dit jaar is het precies 60 jaar geleden dat de Russenoorlog uitbrak. In de nieuwe Texeltoerist een terugblik over deze laatste veldslag van de Tweede Wereldoorlog.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1