Fasering kanjerprojecten inzet politieke discussie Texelaartje 3 .TEXELSE COURANT" Familieberichten j je wijze waarop de kanjer- kanjerprojecten (het nieuwe hulp beden moeten worden uitge- verleningsgebouw, het nieuwe raad- joerd, is inzet geworden van een huis, het maquettegebouw en de iscti »litieke discussie. Volgens Texels herinrichting van de Groeneplaats) JP1# lelang gaat de gemeente voorbij wel tegelijkertijd worden gebouwd. ®VOf an een raadsbesluit door te stel- Van dat laatste is momenteel het sndat alleen de ambtelijke voor- meeste sprake. De gemeente hoopt ereidingen voor de projecten in dat volgend jaar zowel aan het fases zou worden uitgevoerd. Vol- na ens Texels Belang heeft de raad l°9'« |2003 besloten dat de gehele uit tering van de projecten in delen ou plaatsvinden. nieuwe hulpverleningsgebouw, het nieuwe raadhuis als de OSG wordt gebouwd. Volgens fractievoorzitter Piet Standaart van Texels Belang blijkt uit de notulen van de betreffende raads- «e;s Belang is verbolgen over de vergadering van 28 oktober 2003 van zaken. Willem Vlas stelde duidelijk dat de raad destijds heeft -nderdagavond tijdens de raads- besloten dat de gemeente pas aan de onmissie Middelen dat de ge- uitvoering van een nieuw kanjer- eente afwijkt van een op 28 okto- project mag beginnen als de vorige alleen voor de ambtelijke inzet of de >2003 genomen raadsbesluit om is afgerond. Te lezen is onder meer 'e 'kanjerprojecten één voor één uit dat raadsleden zich uitspreken voor vergadering in juni bepaalde een raadsmeerderheid eveneens dat de gemeente pas een nieuw project mag opstarten als het vorige is afgerond. Op die manier zouden de kosten be- projecten al gerealiseerd kunnen zijn als de praktijk minder weerbarstig was geweest. Eric Hercules (PvdA) vond het niet raar dat zich een over lap in de uitvoering voordoet. 'Zo werkt de praktijk meestal.' Vlas hield voet bij stuk en stelde dat de raad het besluit van 28 oktober 2003 zou moeten herzien als een meerderheid er nu voor is om de pro jecten tegelijk te realiseren. Volgens Standaart is een dergelijk voorstel in ter in de hand kunnen worden gehou- leder 9»"al n'et van Texels te den. De verbouw van de OSG kreeg «wachten. Burgemeester Joke Gel- in die vergadering de hoogste priori. d°rP "eloofde de raadscommissie dat de gemeente de planning voor de uitvoering van de kanjerprojecten bij de openbare stukken voegt, zodat de gemeenteraad alsnog een keuze over de wijze van uitvoering kan maken. Een woordvoerder van de gemeente liet gisteren weten dat de fasenng wel teit en daarna zou de gemeente aan de bouw van het hulpverlenings gebouw en het nieuwe raadhuis mo gen beginnen. Het maquettegebouw kreeg de laagste prioriteit. Tillen De leden de raadscommissie Midde- gae» galdt «oor zowel de ambte- len tilden donderdagavond niet zo zwaar aan de vraag of de fasering a^evoeren. Texels Belang reageert ermee op een uitspraak die burge- 8 eester Joke Geldorp deed tijdens 1 'commissievergadering Middelen m 20 januari. De burgemeester neg de commissieleden in die ver- J idering tijdens een discussie over Ud! i kanjerprojecten 'een duidelijke leiding te maken tussen de voor- eidingsfase, waarbij de gemeente betrokken, en de uitvoeringsfase.' tt verschil in interpretatie dat aan st begrip fasering wordt gegeven, mn de praktijk verstrekkende ge- kgen hebben. Uitvoering van de gehele uitvoering geldt. Vlas kreeg alleen bijval van Martin Trap (WD). stap.' Er wordt gewaarschuwd 'op te passen niet teveel tegelijk te doen' en gepleit voor een 'gefaseerde uitvoe ring, mede om Texelse ondernemers» deel te kunnen laten nemen'. Het college zegt volgens die notulen letterlijk dat 'de plannen fasegewijs op tafel komen met steeds een go or no go besluit' en dat 'een gefaseerde uitvoering van de projecten logisch is, gezien de capaciteit van de eigen organisatie'. De burgemeester con cludeert volgens de notulen aan het eind van de destijds gevoerde dis- ojecten in fases, betekent dat de cussie dat 'een gefaseerde uitvoering e meente pas aan een volgend is vastgesteld, met als financiële rqerproject mag beginnen, als het voorwaarde dat de Reede van Texel 1 rge is afgerond. Als de fasering (het maquettegebouw, red.) een feenvan toepassing is op de amb- budgettair neutrale exploitatie krijgt'. 'Jr He voorbereiding, mogen de Tijdens een eerdere raads- 'fasering' en 'uitvoering stap voor Volgens hem ontstaat er een pro- lijke voorbereiding als de uitvoenng. Zwarte band voor karateka's Jasper de Boer en Eduard Terps tra behaalden zaterdag in Berg ambacht de zwarte band karate. De twee karateka's van budover- eniging Shima deden na jarenlange training mee aan de danexamens van de Stichting Karate Nederland in de dojo van Eelco de Boer. Onder grote publieke belangstelling werden dertien danexamens afge legd. De wedstrijden duurden onge veer twintig minuten per persoon. Er zijn gerealiseerd. 'De vraag is of er werd gestart met een kata, een indi- problemen zijn en als dat met zo is, viduele stijloefening waarbij een ge moeten we niets aanpassen. Stevig vecht met vier tot acht denkbeeldige in je schoenen staan, betekent met tegenstanders wordt uitgebeeld. Ver dat je halsstarrig moet zijn.' Frans volgens was het onderdeel kumite Visman (D66) wees Vlas erop dat de (verdediging en tegenaanval) aan de fasenng inmiddels door de praktijk is beurt. Het examen werd afgesloten ingehaald. Volgens hem hadden de met vier partijen vrij vechten van één bleem als alle kanjerprojecten in 2007 moet beginnen of al klaar moeten zijn. 'Het moet niet allemaal tegelijk.' Peter Bakker (GroenLinks) vond dat faseren geen doel op zich moet zijn. 'Je moet niet pas aan iets nieuws beginnen als het andere is afgerond. Houdt het tempo erin. Faseren kan ook kostenverhogend werken.' Marian Merkelbach (CDA) zei niet geïnteresseerd te zijn in de vraag wanneer de kanjerprojecten moeten Europese surftitel Van Rijsselberghe Adriaan van Rijsselberghe is afge lopen week in het Franse Marseille Europees kampioen surfen gewor den in de klasse Experience voor senioren. Hij was oppermachtig en liet al zijn opponenten ver achter zich. De wedstrijd werd gevaren op binnenwater, maar door de harde wind was er volgens de winnaar sprake van 'Texelse omstandighe den'. Daarin voelde Van Rijs selberghe zich als een vis in het wa ter. Hij won vijf van de zeven manches, waardoor er over zijn titel geen enkele twijfel kon bestaan. De deelname viel een beetje tegen. Doordat veel jonge surfers gewoon naar school moesten, hadden zich slechts 32 gegadigden ingeschreven. Onder hen waren voornamelijk Fran sen en een handvol Belgen. De tweede en derde prijs gingen naar twee Franse deelnemers. Van Rijsselberghes jongere broer Dorian deed mee in de leeftijds categorie tot 19 jaar. Hij surfte een zeer regelmatig toernooi en legde beslag op de zesde plaats in het eindklassement. minuut lang. Jasper de Boer liep in zijn voorlaatste wedstrijd een bles sure op toen zijn vinger uit de kom raakte, maar hij was op tijd terug uit het ziekenhuis om uit handen van zijn leraar zijn welverdiende zwarte band in ontvangst te nemen. Shima houdt elke vrijdag vanaf 18.30 uur karate- training in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Laan slaat toe Voetbaluitslagen Tijdens de laatste competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp heeft Herman Laan genadeloos toegeslagen. Hij wist alledrie zijn partijen overtuigend naar zich toe te trekken, maar met van de laatste plaats af te komen. De mooi ste partij was die tussen Piet Zijm en Martien Boon. Zijm wist met acht beurten en een clubrecord van een gemiddelde van bijna vier de handen op elkaar te krijgen. In dezelfde par tij speelde hij met negen caramboles de hoogste serie van de avond. Don derdag worden tijdens de slotavond de prijzen uitgereikt. Uitslagen: M Boon-P Zijm 0-2. W Homan-F Klok 0-2, C. Weel-J. Smit 0-2, M. Former-P Zijm 0-2, M. Boon-R. Steenhuizen 0-2. W.Homan-J Smit 0- 2. H Laan-M Former 2-0, C. Weei-R. Steen huizen 1-1, H. Laan-M. Boon 2-0, F Klok-M Former 2-0. P. Zijm-H Laan 0-2. Molenbosloop Bij hotel Molenbos bij De Cocksdorp gaat zaterdag om 15.00 uur de tweede Molenbosloop van start. Dit ter gelegenheid van het verblijf van de recreatie-afdeling van de atletiek vereniging U-Track (voorheen Her mes) uit Utrecht. Deelnemers kunnen één of twee rondes van 4,6 kilome ter lopen. De inschrijving vindt plaats vanaf 14.15 uur in het hotel of buiten op het terras. Deelname kost €2,50. Afgelopen weekend werd onder uit stekende weersomstandigheden de eerste Molenbosloop van het seizoen gehouden. Jaap Witte eindigde als eerste bij de mannen over 4.6 kilome ter (16.47 minuten). Bij de dames is Corrie de Jager recordhoudster in 21.50. Bij de mannen over 9,2 km is Rob Teisman de snelste in 40.00 en bij de dames Laurien Bakker (46.25). Donderdag 14 april Vrone-Texel'94 3-1 Zaterdag 16 april Texel'94 A1 -W'meer A1 0-3 Texel'94 B1-BOL B1 5-1 ZAP B2-Texel'94 B2 3-3 VIOS W. B2-Oosterend B1 7-3 Kolping Boys MB2-Oosterend MB1 3-0 BKCC1-Texel'94 C1 7-0 Texel'94 C3-SVAP74 C1 0-2 Texel'94 C4-SVAP74 C2 3-2 Den Helder C2-Oosterend C1 2-3 Texel'94 D1-Hollandia D1 8-3 Sint Boys D2-Texel'94 D2 1-4 Den Helder D1 -Oosterend D1 5-0 Texel'94 MD1-Ummen MD1 0-1 Victoria MD1 -Texel'94 MD2 0-2 Texel'94 E1-HCSC E1 2-6 Texelse pupillencompetitie Deportivo-ZDH F2 1-3 ZDH F1-Valencia 0-9 SVC F1-Espagnol 0-3 Zondag 17 april DESS-De Koog 2-1 GSV-ZDH 3.3 Knollendam-Oosterend 6-1 Texel'94 2-Kolping Boys 3 6-2 VZV 3-Texel'94 3 1 -4 Texel'94 4-W'waard 3 9-4 Oosterend 2-Oudesluis 3 2-3 Texel'94 MA1-RKEDO MA1 5-0 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend 6-3 water maar ook een kraan ZOA-VLUCHTELINGI igta Veel fijne herinneringen, verzachten de smart. Voorgoed uit ons.midden, maar niet uit ons hart. onverwacht is het liefste wat wij hadden «onze handen weggeglipt... Martinus Wilhelmus Smit Martin Cynthia Smit - Rappange Rick Dave Hoefslag 73 1791 SE Den Burg lel.. 0222-321148 De begrafenis heeft vandaag plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats van Den Burg. Niet te geloven dat we donderdagavond voor goed afscheid van je moesten nemen. Zo abrupt voor altijd uit ons midden. Lieve Cynthia, Rick en Dave, heel veel sterkte toe gewenst. Sebastiaan den Boer Dudy den Boer-Boon Vol ongeloof en verslagenheid hebben we liennis genomen van het overlijden van onze directeur Martin Smit Martin, meer dan een collega voor ons, een 'baas' uit duizenden, met liefde voor zijn vak, streng naar rechtvaardig, betrokken, vol humor, vol men waar je ons zo passievol enthousiast foeekon maken. Martin, we zullen jouw plannen vol inzet wortzetten! Wat zullen we je missen. wensen Cynthia, Rick en Dave heel veel [SerK'e toe. We zijn er voor jullie! Collega's B B Van der Vis en Den Boer Accountants en Adviseurs Administratiekantoor Koorn, 1A [Alice, Anja, Anneke, Anneke, Anny, Arco, Ben, ime< wenno, Buk, Carina, Carla, Carolina, Coby, Corrie, mdiEllen, Esther, Fedor, Frida, Gaby, Hannemiek, H)i mans, Hans, Helena, Ineke, Irisabella, Jacqueline, in Dj dan, Jan, Jeroen, Johan, Joop, Klaas Dirk, Kees, jkffi dendert, Marco, Marga, Marieke, Marike, Marja, Markus, Mireille, Nellie, Nicole, Petra, Petra, wa, Piet, Piet, Ria, Ruben, Sandra, Theo, pske. ijl# ongelooflijk... Wij wensen Cynthia, Rick en Dave heel veel kracht en liefde toe. Catharina en Paul Chéra en Anton Woorden schieten ons tekort... Mooie herinneringen blijven. Vol verdriet en ongeloof zullen we afscheid moe ten nemen van Martin Smit Cynthia, Rick en Dave, we zullen er voor jullie zijn. Jan en Sandra Nog voor de definitieve start van ons gezamen lijke project is hij ons ontvallen. Wij wensen zijn gezin en collega's veel sterkte met het verwerken van dit plotselinge verlies. Ruurd Eijzinga Kees Dros Maarten-Jeroen den Boer 't Lijkt verdikke wel, of we mekaar elke dag effe moeten horen. zei je pas nog Martin Wat doet dit zeer... Bedankt! Cynthia, Rick en Dave, Heel Veel Sterkte. Jaap en Corrie Boon Diep geschokt zijn we door het plotseling over lijden van onze buurman Wij wensen Cynthia en de kinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. De buren, Fam. Roger en Siety Veen Fam. Robbert en Anouk de Jong Fam. Jaap en Ann de Wijk Fam. Rob en Chantal Zwetsloot Fam. Harry en Nel Schreur Fam. Herman en Monique Speckmann Fam. Kees en Janny Lexmond Voor een gezellige bar becue hoef je bij ons niet naar buiten. Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Gattino kinderschoe nen! Bij ons de grootste onder de kleintjes. Mantje Schoenen. Odlo sportondergoed complete collectie. Mantje sport. Tuinonderhoud. Zelf geen tijd? Bel dan eens 06-25164777. r* J tend en Maat, ge* begonnen samen aan een droom, we moe- ragl' bem helaas zonder jou waarmaken. teve Cynthia, Rick en Dave, we zullen er altijd ™°r jullie zijn. Astrid en Maarten-Jeroen jAlti|d op zoek naar de waarheid. ü!®tbeseffend dat deze zo hard e Irijpelijk zou kunnen zijn. 'en schieten tekort... B B Smit en Den Boer Forensisch Accountants Maarten-Jeroen en Johan Een mens heeft niet vee! tijd nodig om iemand te zijn, iemand te worden betekenisvol voor anderen onvergetelijk, onvergelijkelijk zelfs Verslagen en verdrietig zijn wij na het plotselinge overlijden van Echtgenoot van Cynthia en vader van onze leerlingen Rick en Dave Wij wensen hen en verdere familie veel kracht om dit enorme verlies te dragen. Leerlingen, team, medezeggenschapsraad, ouderraad, overblijfkrachten en de schoolcommissie van de Jozefschool Wij vinden het heel erg dat jullie je vader moeten missen. Jullie klasgenootjes. Groep 3 en groep 1/2B Hoera, Luna heeft een broertje! Dani 16 april 2005 3700 gram Javy, Colette Kikkert en Luna Peperstraat 25 1794 AJ Oosterend S 318709 Verhuisd mw. T. van der Hoort-Koopman naar „Gollards", kamer 26 De Zes 12 1791 EX Den Burg a 314 691 Xexel aartjes INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer €1.65 (incl. btw) F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333. 30plus? Dan krijgt u op dinsdag-en woensdag avond €1,50 korting op uw bioscoopkaartje bij speci aal geselecteerde films in Cinema Texel. Info: 0222 312027/320288 Kees Tesselaar, muziek en entertainment. Voor feesten, partijen, festivals, etc. Tel. 06-53895022. www.op-texel.nl voor u\ vakantiehuizenverhuui Helpt de verhuur van m huis, ook lastminutes. Deel van opdewadden.nl, 650 huizen! 015-2190607 of info@op-texel.nl De Marktrozenman voor rouwwerk en boeketten. tel. 06-24847187. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop "Effe Kieke", Schilderweg 253, Oudeschild, Tel. 06- 53898264. Inline skates, knie-/pols- beschermers, wielen/ac cessoires, nu halve prijs. Mantje sport. Donnay, 10 kleuren, polo's S-XXL. €15.-, 2 voor €25,- T-shirts S-XXL €8,98, 2 voor €15,-. Mantje sport. Falke, Bridgedale, Meindl, perfecte wandelsokken. Mantje sport. Vaat niet schoon? Bel voor een afspraak REGT Witgoed Service, 327707, Nollekoog 10. Tegelzetbedrijf Erik Wuis voor al uw tegelwerk en le vering van tegels. Tel. 06- 51633806. Etymologie in een ander perspectief." TexelSites www.texelsites.nl felici teert Gelein Jansen met zijn website www.taal- sleutel.nl Te koop: Hafier buizen gi- taar-preamp €350 V-amp buizen eindversterker €200 Wharfedale Pro fessionele PA speakers €300/st MC gregor eind- versterker €175 Zoom gi taareffect €50 Marshall 4x12 speakerkast €450. Voor informatie 318106 of 06-52622829 Bij ons alle dagen Surfina- en Spaanse margrieten- markt. P&J, Beatrixlaan T.k.: Peugeot 306 XS, zwart, i.z.g.st., €2600,-Tel. 327785. Bij ons alle dagen groen- teplantenmarkt. P&J, Beatrixlaan 17. Gattino kinderschoe nen! Bij ons de grootste onder de kleintjes. Mantje Schoenen. Tuinonderhoud en aanleg van uw groen De Rijcke Tuinen kan het voor u doen: bel 06-25164777. Musto zeilkleding, een must voor de ware zeiler! Mantje Sport Den Burg/ De Koog. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Texelse kaas zenspyk. We- Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij Sleutelservice Van Osch, Wegens omstan digheden geopend van 8.30 - 12.30 uur. Wever straat 88 of Lieuwstraat 41 Den Burg, tel. 313901. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Gattino kinderschoe nen! Bij ons de grootste onder de kleintjes. Mantje Schoenen. Bij ons alle dagen Gera nium- en Fucsiamarkt. P&J, Beatrixlaan 17. Nieuw bij Mantje Mode! Falino damesmode t/m maat 46! Bij ons gewoon alle da gen een groot assorti ment Tuinplanten. P&J. Beatrixlaan 17 Den Burg. Res. Californié. 21 april v a. 19.00 u. inloopavond Benen harsen, €15,- Uw „eigen" kapper tijdelijk afwezig? Wij houden ons ook graag met u bezig! Qnipp Kapsalon, Waal- derstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Negen warme borrelhap jes met currysaus. Bacon- nugget, kipstick, bamibal, kipnugget, partybal, nasi bal, kaassoufflé, hai fong- bal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, telefoon 314890. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Voor tegels en tegelwerk: Tegelzetbedrijf Jeffrey. Tel. 0222-321815. www. tegelbedrijfjeffrey.nl Kinderpartijtje? Dat vier je het leukst in de bios natuurlijk! Diverse arran- gementjes, al vanaf 6 euro per kind. Bel voor meer info: 0222-312027 of kijk op www.cinematexel.nl. Anja Zijm Hair- care Californië Tel. 06.22.91.76.03. Ruime keuze wasautoma ten en wasdrogers in de winkel van Thomas - Ser vice Center Texel - Laag- waalderweg 39. Zaterdag 7 mei TCA dumpdag met zeer lage prijzen, o.a. computers vanaf €299,-. Voor onze weekaanbiedingen kijkt u op www.tcatexel.nl Alles voor de vijver: folie, mandjes, aarde en diverse waterplanten. Tuincen trum v.d. Werve. Lindebooms Texel Jazz Nog 4 nachtjes slapen, o.a. Hans Dulfer, Big Band Texel, Deep River Quartet Tjazzel. Odlo sportondergoed, complete collectie. Mantje sport.. Falke, Bridgedale, Meindl, perfecte wandelsokken Mantje sport Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12.50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol lekoog 10, tel. 327707. Paal 9 is alle dagen open vanaf 10.00 uur. Tel. 319309. Lindebooms Texel Jazz Nog 4 nachtjes slapen, o.a Hans Dulfer, Big Band Texel, Deep River Quartet Tjazzel. Het maakt ons niet uit waar u uw wasmachine kocht, voor een snelle en gedegen reparatie. REGT Witgoed Service, 327707. Nollekoog 10. Res. Californié. 21 april v.a. 19.00 u. inloopavond Benen harsen, €15.- Donnay, 10 kleuren, polo's S-XXL, €15.-, 2 voor €25.- T-shirts S-XXL €8,98, 2 voor €15.- Mantje sport. Stoppen met roken www. de luchtverfrisser.nl De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 4,95 6,60 I I 8,25 9,90 €11,55 I €13,20 €14,85 I Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tanef incl. 19% BTW €16,50 I I I Naam i Adres i Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3