TEXELSE /C0URANT- Favorieten zaalvoetbal winnen Feyenoord wint Koger pupillentoernooi Piet Beers wint dagprijs en bokaal En Passant na klein wonder kampioen Oe Koog verrast kampioen DESS Het toegestroomde publiek penalty' Z0- - '-Ü DINSDAG 19 APRIL 2005 gdegeslagen door honderden «schouwers heeft Feyenoord Eondag de finale van het twee daagse pupillentoernooi van De (oog gewonnen. De Rotterdam- mers waren in de spannende eind- irijd, waarin de fysieke duels niet verden geschuwd, net iets te sterk n™ aorAjax. fethet eerste team later in de mid- tq met lukte, daar slaagden de F- upiilen van Feyenoord zondag wél winnen van Ajax. Door twee doel- iten te scoren, namen de Rotter- sraners al in de eerste helft afstand aide eeuwige rivaal. Ajax kwam in stweede helft sterk terug. Halver- >=ge verkleinde het de achterstand eén doelpunt, maar in het slot sagde Feyenoord erin de verdedi- ig gesloten te houden en daarmee ttoernooi te winnen. ulS festnjd om de derde en vierde plaats m erd gewonnen door Zeeburgia uit it, ai Texelaars vissen bij Groote Keeten Sportvisser Johan Hopman eindigde zaterdag op het strand bij Groote Keeten als vijfde bij de selectie wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap kustvissen. De vang sten waren over de hele linie niet goed. De winnaar (van 82 deelne mers) had na vier uur een vangst van 120 centimeter. Hopman verdiende zijn vijfde plaats met 70 cm vis, Poul Verhagen werd 21ste (28 cm), Frans Bos 30ste (24 cm). De andere twee Texelse vissers vingen mets. Het Texelse team eindigde met 44 pun ten op een negende plaats. Het win nende team had slechts 16 punten. Johan Hopman, Frans Bos, Nico Tessel en Poul Verhagen nemen op 19 november deel aan het Neder lands kampioenschap kustvissen in Cadzand. Aan de bootwedstrijd, die aan boord van de Rival werd gehouden, deden zeven vissers mee. Eerste werd Theo Buren (7 vissen, 175 centimeter), Amsterdam, dat RC Genk versloeg, terug te komen. Dan wordt het toer- 1weede Jsap Tuitman (4, 100). Rein Verrassend, want de Belgen hadden nooi gespeeld op 1 en 2 april Kuyper (3, 88) eindigde als derde. In het in de halve finale Feyenoord nog E,ndstand totaal werden 23 vissen gevangen lastig gemaakt en pas na zware strijd 1 Feyenoord; 2.A,ax, 3,Zeeburgia; 4 RC Genk; met een gezamenlijke lengte van 593 verloren (2-0), terwijl Zeeburgia kans- s.Barendrecht; 6 Texei'94 1. 7 Oosterend; cm- De volgende wedstrijd wordt loos was geweest tegen stadgenoot 8 R°da'46; 9.Texei'94 2; 1 o.Aaismeer, 11 .osv; gehouden op zaterdag 23 april op het Ajax (5-0). 12.ZDH/SVC: 13 De Koog 1.1 j De Koo9 2. strand bij paal 15. Aanvang 18.00 uur. Hoewel ze gemiddeld een jaar of twee ouder waren, hadden de Texelse pupillen niet zoveel in te bren gen tegen de spelers van de grote clubs. Het mogen spelen tegen te genstanders van naam maakte ech ter alles goed. Bovendien slaagden het eerste team van Texel'94 en Oosterend erin drie overkantse clubs achter zich te houden in het eind klassement. De organisatie toonde zich na afloop dik tevreden over het verloop van het toernooi. Zelfs het weer zat niet te gen, al was het zaterdag nog behoor lijk fris. De deelnemende clubs heb ben al laten weten volgend jaar graag Programma zaalvoetbal Woensdag 20 april 17.20 Koog C2-Klif C2 Franchimon 18.00 De Koog E1-J'boog E2 J'boog 18.45 Krim C2-SVO C1 Hoogendijk 19.30 Klif vr. 1-VZN'82 20.20 De Krim 3-Texel 3 Amout 21.10 De Krim 4-Klif 4 Kuipers 22.00 NIOZ 1-Klif 5 Kuipers Zaaldienst: Klif. De spanning in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal duurt on verminderd voort. Alle vier kanshebbers op de titel wisten hun wedstrijd te winnen, zodat met nog drie wedstrijdronden voor de boeg de stand in de kop onveranderd is. 2 volgt op twee punten, Oosterend 1 en Klif hebben er allebei nóg één min der. Vrijdag komen alle koplopers in ac tie. Oosterend 1 heeft het op papier het moeilijkst en speelt tegen ZDH. waarvan eerder dit seizoen met 7-2 werd verloren. Mantje 2 speelt tegen Koploper J'elleboog won ruim (9-3) Sportshop en J'elleboog 1 tegen De van Oosterend 2, terwijl Mantje 2 met Krim 1Klif krijgt het ook niet makke- 13-0 won van lijk tegen Oosterend 2. De week erop ZDH. dat duidelijk een offday had staat de laatste topper van het sei- Door deze grote overwinning heeft zoen op het programma, wanneer Mantje 2 nu veruit het beste doel- J'elleboog 1 het opneemt tegen Klif saldo, wat uiteindelijk ook nog de Donderdag 21 april 18.15 Klif C1-Klif C2 19.00 Texel 6-Texel 5 19.50 J'boog 4-J'boog 3 20.40 Texel 2-Klif 3 21.30 Texel 3-Klif 2 Zaaldienst: Klif. v. Putten v. Putten Hoogend. v. Beek v. Beek Vrijdag 22 april 16.45 RAB D1 -De Krim D3 RAB 17.30 Koog D1-Krim D1 Franchimon 18.15 De Krim 5-SVO 3 v. Putten 19.05 J'boog 1-De Krim 1 v. Beek 19.55 Sportshop 1-Mantje 2 Bakker 20.45 ZDH 1-SV01 Kuipers 21.35 Mantje 3-Krim 2 Hoogendijk 22.25 Klif 1-SVO 2 Arnout Zaaldienst: Oosterend. Nieuwe clinics nordic walking el begint in de belangstelling te saan van de beoefenaars van ntróic walking. Na Sportpaviljoen ia'1 (033 bij De Cocksdorp gaat nu 'T ntde Sport Wandel School uit lomclinics nordic walking op het n land geven, w ie.? BWestfriese wandelschool geeft op isté (dag 6 mei clinics in De Cocksdorp W Den Burg om mensen kennis te en maken met de nieuwe sport. De ing in De Cocksdorp start om uur achter het Eierlandsche B De clinic in Den Burg begint om ■30 uur op de ijsbaan. Tijdens de wikomsten geeft trainer Jan a fineman van de wandelschool te!en uitleg over nordic walking en 01 Bitariseert hij wie er interesse girl tftin een vier- tot achtdelige cur- >ndi töc walking is afkomstig uit Fin- g. Het werd uitgevonden door ^'aufers die in de zomer ook iets deen wilden hebben en met hun ■giaufstokkën gingen lopen. De uwe sport is populair in de Scan- lavische landen, het wordt in Duits- id beoefend en in Nederland wint ïook aan belangstelling. Volgens "«""an biedt nordic walking de .jj^'lkheid om aan spieren en con- Voetbalprogramma Zaterdag 23 april Castricum A1 -Texel'94 A1 10.45 Texel'94 B2-W'waard B1 13.30 Oosterend B1 -Den Helder B2 13.45 Oosterend MB1 -Koedijk MB1 11.45 Texel'94 C1-SRC C1 11.45 Texel'94 C2-Hollandia C1 13.30 Flevo C1-Texel'94 C3 10.00 W'waard C1 -Texel'94 C4 13.00 Kaagvogels C1 -Oosterend C1 13.00 Geel Zwart'30 C2-De Koog C1 10.00 Hollandia T. D1-Texel'94 D1 9.15 Texel'94 D2-St. Boys D2 13.30 Oosterend D1 -Den Helder D1 9.45 De Koog D1 -VIOS W. D3 11.30 Texel'94 MD2-Victoria MD1 HCSC E1-Texel'94 E1 doorslag kan geven. Klif versloeg Sportshop Texel met 5-2. De uitslag was wat geflatteerd, want met nog vijf minuten te spelen stond het 2-2. Oosterend 1 had het moeilijk tegen J'elleboog 2. maar won uiteindelijk toch (3-2). Mantje 1ten slotte, ver sloeg Mantje 3 met 5-4 en zal net als de tegenstander in de middenmoot van de hoofdklasse eindigen. J'elleboog 1 heeft nu de leiding met 52 punten uit 21 wedstrijden. Mantje Tweede plaats voor Tevoko De dames van volleybalvereniging Tevoko hebben zaterdag met een overwinning van 0-4 op degradant VCC'92 de tweede plaats in de promotieklasse veilig gesteld. Hiermee kan Tevoko zich opmaken voor promotie/degradatiewedstrij den naar de derde divisie. De tegenstander uit Wormen bood in de eerste set nauwelijks verweer te gen een geconcentreerd vrijwel fout- Ultslagen De Koog MD1-De Koog D1 0-5: De Krim D2- De Krim D3 4-6, Texel'94 Cl -De Koog C1 4-5; Klif dames 2-Zeemacht 3 5-3; Klif 4-NIOZ 1 5- 10; Klif 5-Texel"94 6 8-1. Oosterend C1-De KoogCI 1-3. J'elleboog 3-RAB1 3-6; Texel'94 5-De Krim 5 4-3; Klif 2-De Koog 1 4-4; J'elleboog 3-J'elleboog 4 7-8, RAB 01-Klif MD1 2-2, De Krim E2-Oosterend El 19-1. Oosterend 3-De Krim 4 10-4; Mantje 2-ZDH 1 13-0. Sportshop 1 -Klif 2-5. Oosterend 1- J elleboog 2 3-2. Mantje 1-Mantje 3 5-4; Oosterend 2-J'elleboog 1 3-9 Tevoko besluit seizoen met winst Het eerste herenteam van volleybal vereniging Tevoko heeft het seizoen afgesloten met een overwinning van 4-0 op het laaggeklasseerde Zee macht. De Texelaars hadden geen makkelijke middag. Zeemacht had de punten hard nodig om degradatie te voorkomen, terwijl er voor Tevoko niets meer op het spel stond. Zee macht ging in de eerste set dan ook fanatiek van start en met veel reddin gen wisten het team aardig in het spoor van Tevoko te blijven. Ondanks het ongemotiveerde spel wisten de loos spelend Tevoko, dat blokkerend TT'TT Z Texelaars een kleine voorspronq te en serverend onnermar.htin was r 3 n zondag zowel de dressuurwedstrijd als de vaardigheidsproef. Texelse pupillencompetitie Espagnol-De Koog F1 Valencia-De Koog F2 Deportivo-SVO F1 Barcelona-Real Madrid ZDH F2-SVC F1 Everton-Chelsea Fulham-Manchester De Koog E1-Liverpool Arsenal-ZDH E1 SVO E1-SVC E1 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 Piet Beers heeft zondag op het buitenterrein van manege Aken- burg de laatste wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Het was een succesvolle dag voor de geroutineerde menner, die ook het algemeen klassement won en na afloop de bokaal in ontvangst mocht nemen. Beers en zijn span Ferdinand en Maurits presteerde 's ochtends in de dressuur al het beste. Na de geza- de finale, waarin Beers uiteindelijk de menlijke lunch, een traditie op de snelste tijd neerzette. Voordat de prij- finaledag van de Jaap de Graaf- zen werden uitgereikt, gaf jury A. bokaal, werd 's middags de vaardig- Valkema de deelnemers nog wat tips heid gereden. Het parcours zag er op over de dressuur en vaardigheid, het oog vrij eenvoudig uit, maar gaf nog aardig wat problemen. De tijds- Uitslagen limiet werd geregeld overschreden en Da9Pf|is -1 Piet Beers, 51 strafpunten. 2 Frans hoewel er met eens zoveel wind ?otoLFrlï \7;4 Henk Spigt, 58; 5-Frits van der Gracht, b0. Algemeen Stond, leken de balletjes ditmaal wel klassement -1 Piet Beers, 150: 2 Frits van der erg los op de kegels te liggen. Vijf Gracht. 164; 3 Robert Frido Boom. 169; aanspanningen plaatsten zich voor 4.Wendy van Bk, 172; 5 Frans Bakker, 178. en serverend oppermachtig was. VCC'92 maakte veel fouten en ver loor de eerste twee sets met 8-25 en 15-25. Deze gemakkelijke winst zorgde voor concentratieverlies bij Tevoko. waardoor VCC'92 kon terug komen. Maar met vertrouwen in ei gen kunnen nam Tevoko een eind- spint en won de derde set met 23-25. Ontspannen konden de Texelaars daarop de wedstrijd uitspelen. De vierde set werd gewonnen met 21- 25. In de nog niet geplande promotie- wedstnjden ontmoet Tevoko zeker Zaanstad 2. kampioen van het vorig jaar, en VC Omniworld uit Almere Tevoko speelt woensdag 18 mei in Alkmaar de finale om de regiobeker tegen het derde divisieteam StamSovco. Deze wedstrijd begint om 18.45 uur. Supporters die mee willen reizen, kunnen zich opgeven bij de speelsters of via e-mailadres toernooi@tevoko. n I Eindstand promotieklasse A: 1Croonenburg 22-94K; 2. Tevoko 22-85PD, 3. Dlnto 22-82 Training Tevoko In verband met de opvoering van Een midzomemachtsdroom door leerlin gen van de muziekschool in de Bur gemeester De Koninghal, vinden de trainingen van Tevoko donderdag 21 en vrijdag 22 april plaats in de gym zaal van de OSG. nemen en deze tot het einde van de eerste set vast te houden (19-25). Daarna voerde Zeemacht de service- druk op en wist daarmee de pass van Tevoko te ontregelen. Spelverdeler Theo van Maanen speelde Jabik Kooistra enkele malen goed vrij. wat al het verschil uitmaakte in de tweede set (20-25). In de derde set liet Tevoko zien waarom het afgelopen week kampioen werd. Met mooie aanval len van Ruben Maas en Erik Ie Roux werd simpel gewonnen (10-25). De laatste set kwam Tevoko door eigen fouten op een ruime achterstand. In de time-out werd besloten nog een keer alles uit de kast te halen en werd toch nog vrij eenvoudig gewonnen. Met een mooi opgezette aanval wist Marco Tuntelder het laatste punt te scoren (21-25). Schoolvoetbal Op de velden van Texel'94 aan de Haffelderweg in Den Burg wordt woensdag vanaf 13.00 uur het jaar lijks schoolvoetbaltoernooi gehou den. Onder de vlag van de KNVB komen 121 teams van de verschil lende scholen tegen elkaar in het veld. Er wordt in zes poules gespeeld: in poule A en B spelen jongen en meisjes om het Texels kampioen schap, in poule C en D spelen mini- teams jongens en meisjes en in poule E gemengde miniteams met mini maal drie meisjes. De prijsuitreiking van alle poules vindt plaats rond 18.00 uur. Zwemmers in Enkhuizen Koorn kampioen biljartclub Togoda ie werken. De sport is volgens ook geschikt voor mensen met e« rsJ |ieni,'IChamel''ke beperking. Een cur* Iïis volgens de wandelschool no- ladil 0,11 de ,uiste technieken aan te 1 Mensen die interesse hebben, men bellen naar tel. 0229-239447 rnPB-.'il<en °P www-nordicwalk'n9 tool.nl. Deelname aan de clinics €10.- Zondag 24 april Texel'94-Den Helder 14.00 Oosterend-ZDH 14.00 GSV-De Koog 14.00 Texel'94 2-Den Helder 12.00 Sint Boys 2-Texel'94 3 14.00 BKC 4-Texel'94 4 11.00 Oosterend 2-Geel Zwart'30 4 12.00 Twisk MA1-Texel'94 MA1 10.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 Op de laatste speelavond van biljartclub Togoda uit Den Burg is Klaas Dirk Koorn kampioen gewor- Kim Vlaming en Lucie Burgman zwommen zaterdag op het Drome- daristoernooi in Enkhuizen, een sprinttoernooi. Vlaming kwam daar den. uit op de 50 meter vlinderslag, waar zij een vijfde plaats haalde in een In de laatste periode werd erg goed persoonlijk record van 0.37.13 minu- gespeeld. Eén avond speelden zelfs giro 404040 kiMd&rHutp ten. Op de 50 meter rugcrawl be haalde zij de achtste plaats in 0.41.47 en op de 50 meter vrije slag een vijfde plaats in 0.32.74. Burgman behaalde in 0.42.09 een negende plaats op de 50 meter rugcrawl. Op de 50 meter vrije slag zwom zij in een tijd van 0.35.29 naar de tiende plaats. We gens een te vroege start werd zij gediskwalificeerd voor de 50 meter vlinderslag. c-:f Koo9 heeft zondag in >-:■ *nin9broek kampioen DESS r gastheren, die tot nog A& !a"es hadden gewonnen en al rronden voor het einde zeker r *®nvan de titel, kwamen in de '«ede helft nog wel op voor al- "0n9, maar kregen daarna twee e' |"erstegen en slaagden er in de ,e«se niet meer in de schade te Brt'Pen Koog bleef J®30!" in de race voor de betitel. r-- J!6'6en b'izondere wedstrijd zou 1 jT' Was a' °P voorband duide- j 'et alleen een vrijwel complete 6 reisde af naar Benningbroek, ci^ «en grote supporterschare zag de ontmoeting met de kam net uitgelaten gezelschap, dat - bus van discotheek De Me- sde. deed al op de heenreis op - 5 «O! luidkeels van zich horen. !;5srste helft bleek dat DESS met - Wem'f allkamP'oen IS- De Koog kansen kregen. Het meeste gevaar kwam nog voort uit vrije trappen en hoekschoppen, maar de Koger ver dediging. die onder leiding stond van de kopsterke Pieter List, bleef vrij eenvoudig op de been. Zelf kon de ploeg van trainer Hans van der Park ook geen potten breken. Alleen Maurice de Groot kreeg een kleine kans, maar hij schoot de bal via het been van een verdediger naast het doel. De tweede helft gaf aanvankelijk het zelfde spelbeeld te zien. DESS nam het initiatief en zette De Koog onder druk, maar verdedigers Roelf Siebinga, Pieter List, Marcel Gieles en Eddy Witte hielden goed stand. Na een kwartier moesten ze toch capi tuleren, toen DESS via een snelle uit val over links de defensie van De Koog te snel af was. Keeper Steven van Beek kwam goed uit zijn doel, maar kwam net te laat om de bal te onderscheppen. De aanvaller tikte de bal beheerst langs de keeper: 1-0. Tien minuten later kwam De Koog via Pim Siebinga op gelijke hoogte. Hij nam op het middenveld de bal goed aan. speelde drie man uit en schoot de bal vanaf de rand van het straf schopgebied hard en hoog in het van Togoda in topvorm. Toch werd alle deelnemers boven hun gemid delde. Jan Meedendorp scoorde in zijn wedstrijd tegen Huug Snoek met 26 caramboles de hoogste serie van het seizoen. Kenmerkend in deze periode waren de terugval van Peter Beerling, die weinig partijen wist te winnen, en de terugkeer van Sieb Sikma. Peter Novak speelde wisse lende partijen en bleef muurvast op de laatste plaats. Piet (Smul) Huizinga speelde het meest constant. De toon voor het kampioenschap werd gezet in de jaarlijkse uitwisseling met de maandagclub van De Zwaan, die glansrijk met 9-3 werd gewonnen. In deze uitwisseling waren de spelers De voor het kampioenschap be slissende wedstrijd tussen de schakers van En Passant en Heerhugowaard is zaterdag na een zinderend gevecht geëindigd in de kleinst mogelijke overwinning voor de thuisploeg (4,5-3,5). Hierdoor promoveert het Texelse achttal naar de tweede klasse van de Noordhollandse Schaakbond. Naar verwachting wordt het team ingedeeld bij het eerste team van MSC uit Den Helder, zodat beladen krachtmetingen uit het verleden herleven. Dat de Texelse schakers uiteindelijk aan het langste eind trokken, mag een klein wonder heten. Lange tijd stond het er op veel borden niet goed voor en leek Heerhugowaard, dat aan een gelijkspel genoeg had voor het kampioenschap, op een overwinning af te stevenen. Ondanks vlotte over winningen van Gerard van Es en Tho mas Richter en een solide remise van Jaap de Wijk kon de voorsprong niet worden vastgehouden. De tot zater dag ongeslagen Dick van Barneveld en Willem Otten. die vijf partijen speelde en deze allemaal won, von den hun Waterloo in één van de ver gaderzalen van Hotel Den Burg. Toen de in hevige tijdnood verke rende Dirk Rijneker in een gunstig staand eindspel een taxatiefout maakte, leek het kampioenschap onbereikbaar voor de Texelaars. Ge lukkig kreeg Jaap Dros in een remisestelling plotseling mogelijkhe den, na een onnauwkeurige zet van zijn opponent. Dros liet zich deze buitenkans niet ontgaan, waarmee hij de stand gelijk, trok (3,5-3,5). Het toegestroomde publiek was daarna getuige van een bloedstol lende ontknoping, met Rinus Vittali in de hoofdrol. Het kersverse erelid stond verloren, maar wist de partij met zijn hem bekende taaiheid en kennis van het eindspel nog lang te rekken. In de beslissende fase had den beide spelers minder dan vijf minuten bedenktijd over. Omringd door toeschouwers slaagde Vittali erin zijn tegenstander zodanig in het nauw te brengen, dat deze een stuk inleverde en de partij verloor. Daar mee was het kampioenschap voor En Passant een feit. In september start de nieuwe compe titie en zullen de schakers hun ambi ties door te stoten naar de eerste klasse proberen waar te maken doel Vijf minuten later kwamen de het kampioenschap met eerder be- gasten verrassend op voorsprong, nadat de doorgebroken Maurice de Groot net binnen de lijnen van het strafschopgebied onderuit was ge haald. De scheidsrechter kon met anders dan een penalty geven. Hij verzuimde echter de tegenstander met een rode kaart van het veld te sturen. Specialist Marcel Boone be lastte zich met de strafschop en be nutte dit buitenkansje uitstekend: 1- 2. In het laatste kwartier kwam De Koog behoorlijk onder druk te staan, hoe wel keeper Van Beek nauwelijks in actie hoefde te komen. De beste kans was nog voor Koger Pim Siebinga. die de bal op de rand strafschop gebied goed aannam en met een halve omhaal de keeper trachtte te verschalken. Buiten bereik van de keeper belandde de bal op de paal. Komende zondag gaat De Koog op bezoek bij GSV in Grootschermer. slist dan op de laatste avond, die begon met slechts één punt verschil tussen de plaatsen één en twee. Omdat Klaas Dirk Koorn wegens een heupoperatie met zelf kon spelen, was hij afhankelijk van de andere spelers. Met nog twee wedstrijden te gaan, had Hans de Beer de beste papieren, maar hij verloor zijn eerste partij tegen Piet (Smul) Huizinga en speelde de allerlaatste partij van het seizoen tegen Huug Snoek. Deze partij werd met drie caramboles ver schil in 24 beurten gewonnen door Huug Snoek, waarmee Koom kam pioen werd. Eindstand: 1 .Klaas Dirk Koorn 80 punten; 2.Hans de Beer 79; 3.Huug Snoek 77; 4.Sieb Sikma 72; 5.Jan Meedendorp 71; 6.Piet Huizinga 68; 7.Peter Beerling 66: 8.Peter Novak 54. n bloedstollende ontknoping, met Rinus Vittali in de hoofdrol

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7