Schouwburgreizen nieuw theaterseizoen p DuiN N 'Eerst vaststellen wat mooi is' Den Hoorn werkt aan dorpsomgevingsplan Wim Drijver makelaar Helders stationsgebouw Harry Wuis verlaat Hotelvereniging VRIJDAG 22 APRIL 2005 .TEXELSE COURANT" Eerst gezamenlijk vaststellen wat mooi is en wat niet en daarna 'vast houden en versterken', zodat het dorp nog aantrekkelijker wordt dan het nu al is. Dat is de bedoe ling van een groep inwoners van Den Hoorn, die zich heeft laten in spireren door de spectaculaire re sultaten in het Drentse dorp Buinen. Oud-Texelaar Hans Pee- ters verzorgt maandag 25 april een presentatie in dorpshuis De Wald hoorn, waarbij hij vertelt welke projecten zijn gerealiseerd in zijn huidige woonplaats. De toekomst leeft in Den Hoorn. Dat werd al eerder duidelijk, toen inwo ners naar aanleiding van de gemeen telijke structuurvisie een eigen plan schreven, waarin in grote lijnen staat geschetst hoe het dorp en omgeving er in 2020 moeten uitzien. Onder aus piciën van de dorpscommissie wordt sindsdien nagedacht over een nieuw dorpshuis en is de werkgroep Den Hoorn Vitaal opgericht, waarin het dorpsplan verder wordt uitgewerkt. Centraal daarin staat het welzijn in Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 26 april Veld A 18.30 L&R-Rabobank NIOZ3 19.15 Beverdam-NIOZ 3 Rabobank 20.00 Tatenhove 1 -Paal 28 Autocentr. 20.45 Autocentr.-Kobeko Tatenhove 1 21.30 Super-Tevoko 2 Randstad 22.15 CVI-Randstad Tevoko 2 Veld B 18.30 Smash-Smash K. Oostra 19.15 Oostra-Salon Martine Smash K. 20.00 Bremakker-AeolusSalon Martine 20.45 Rab-Swier De Wit 21.30 NIOZ 2-De Wit Rab 22.15 Wessels-Albert Heijn NIOZ 2 Veld C 18.30 Klif 23-Beverdam 2 Timmer 19.15 Tlmmer-lepe de Boer Klif 23 20.00 Bar S.-Sportshop 1 Natuurwinkel 20.45 Natuurwinkel-Krim Bar Sportief 21.30 NBC-Schouwstra De Krim 22.15 Jozefschool-Zeilmakerij NBC Wedstrijdleiding: NIOZ 3 en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 19 april CVI-OSG 2-1; Super de Boer-Randstad 1-2; Cocky's Kapsalon-Maarco Bouw 0-3; Sport- shop Texel 2-NIOZ 1 3-0; De Wit Installatie- techniek-Bouwcenter Rab 3-0; De Pilaar-Sla- gerij Beverdam 2-1; NIOZ 3-Albert Heijn 1-2; NIOZ 2-Langeveld de Rooij 2-1: Swier Groente Fruit-Wessels Ontwerpt' 2-1Salon Martine/De Oorzaak-Smash'68 Piet Kooger 3- 0; Smash'68-Foto De Waal 1-2; Remco Oostra Schilder-Aeolus Uitzendbureau 3-0; B&B v/d Vis Den Boer-NBC Eelman Partners 1-2; De Krim-Schouwstra Transport 2-1; Zeilmakerij Texel-Natuurwinkel 0-3; Slagerij lepe de Boer- Sportshop Texel 1 0-3; Timmer's Bakkerij-Sla gerij Beverdam 2 2-1Bar Sportief-Durper Drup 2-1. het dorp en de manieren waarop ook de oudere inwoners er zo lang moge lijk kunnen blijven wonen. Het nieuwste initiatief is afkomstig van een groep ondernemers, die van mening is dat het dorp in ieder geval zo mooi moet blijven als het nu is, maar liever nog mooier. 'Er is al te veel verloren gegaan. Het wordt tijd dat we gezamenlijk vaststellen wat we mooi vinden en wat niet. In een dorpsomgevingsplan, dat je daarna gebruikt als toetsingskader. Je moet bijvoorbeeld proberen te voorkomen dat een ondernemer hier in de buurt een bungalowpark uit de grond stampt, enkel en alleen omdat hij dat wil en het bestemmingsplan het toe staat. Dan moet je kunnen verwijzen naar wat we in Den Hoorn wél en niet willen, iets dat je met z'n allen hebt afgesproken. Zo kun je het dorp nog mooier maken', vindt Minne Goënga. Geestelijk vader Goënga is de geestelijk vader van het plan. Dat hij ondernemer is, is daar niet los van te zien. 'Als ondernemers kunnen we niet zonder het toerisme. Maar dan moet je wél zorgen dat je dorp aantrekkelijk blijft, want anders blijven de gasten weg.' Hij benadrukt echter te streven naar een 'dorps- brede' aanpak. 'Omdat we binnen de ondernemersvereniging zorgen heb ben over sommige ontwikkelingen, hebben wij het voortouw genomen. Maar het is niet de bedoeling dat wij gaan bepalen wat mooi is en wat er wél en niet mag gebeuren. Dat moet het dorp doen. ledereen moet zich betrokken voelen. Daarmee sta je ook veel sterker.' Net als bij het dorpsplan en Den Hoorn Vitaal wordt het initiatief uitge werkt onder de vlag van de dorps commissie. 'We zijn erg enthousiast', vertelt voorzitter Herman Ridde- rinkhof. 'De ideeën van de onderne mers passen helemaal in wat we eer der met elkaar hebben afgesproken in het dorpsplan. We willen Den Hoorn graag houden zoals het is, maar er is wel onderhoud nodig.' De nieuwe groep wil zich niet bij voor baat beperkingen opleggen en heeft zich voorgenomen over uiteenlo pende zaken na te denken, van het creëren van wandelpaden tot het te gengaan van het langdurig leegstaan van tweede woningen. Veel plannen kosten een hoop geld, maar dat maakt ze niet kansloos, volgens Goënga. 'Er zijn vaak veel meer subsidiemogelijkheden dan we ooit kunnen bedenken.' Gretig wijst hij op soortgelijke initiatieven in Buinen. 'Daar is in een paar jaar tijd 2,8 mil joen euro geïnvesteerd, in een dorp dat ongeveer even groot is als Den Hoorn. Ze hebben het zelfs voor el kaar gekregen dat de dertig jaar ge leden gedempte haven weer wordt opengespit.' Harry Wuis heeft afscheid geno men als voorzitter van Hotelver eniging Texel. Na bijna vijfentwintig jaar droeg hij dinsdagmiddag de voorzittershamer over aan hotelier Rob Teisman van hotel Molenbos. Een van zijn eerste taken was Wuis voor zijn verdiensten tot ere voorzitter benoemen. Teisman roemde de rol die Wuis heeft gespeeld om de belangen van hote liers op Texel te behartigen. Doordat de voormalig hotelier van grandhotel Opduin in diverse besturen zat, wist hij goed hoe bij andere Texelse orga nisaties de vlag erbij hing. Teisman: 'Die meningen waren daardoor altijd ook binnen onze vereniging bekend. We krijgen waarschijnlijk nooit meer Boerenschuren Om die reden ziet hij goede mogelijk heden om nieuwe boerenschuren passend te maken in de omgeving. 'Een voorbeeld: boeren betalen het bedrag dat ze anders kwijt zijn voor een lelijke schuur, maar er wordt een mooie, karakteristieke schuur ge bouwd. Het verschil in kosten wordt gesubsidieerd. Als je met goede plannen komt, is het geld er kenne lijk.' Het dorpsomgevingsplan moet de komende tijd vorm krijgen. Daarvoor wordt maandag 2 mei een bijeen komst gehouden in dorpshuis De Waldhoorn. Komende maandag, 25 april, verzorgt oud-Texelaar Hans Peeters een presentatie waarin hij vertelt welke projecten zijn gereali seerd in zijn huidige woonplaats, Buinen. Beide bijeenkomsten begin nen om 20.00 uur. De dorps commissie hoopt op een grote op komst. iemand die zo breed inzetbaar was. Tegenwoordig is het minder gemak kelijk om in zoveel besturen tegelijk te zitten, want er wordt veel meer kennis vooraf verwacht en je wordt geacht overal goed over ingelezen te zijn.' De Hotelvereniging, waarbij 24 Tex else hotels zijn aangesloten, is één van de vijf sectoren van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL). De leden komen twee keer per jaar bijeen om over de gezamenlijke belangen te praten. Wuis trad in 1969 toe tot de vereniging, die destijds nog Horecaf afdeling Texel heette. Twee jaar later werd hij in het bestuur van de toenmalige VW (nu TVL) gekozen, waarmee de Horecaf destijds ook al geregeld overleg had. In die begin jaren werd onder meer gesproken over de mogelijkheden om buiten het hoogseizoen om meer toeristen naar de hotels te laten komen. De hoteliers vonden destijds dat de VW Texel meer naar buiten moest gaan pro moten en niet alleen de vraagbaak voor toeristen óp het eiland moest zijn. Wuis werd in 1980 voorzitter van Horecaf afdeling .Texel, nadat Joop Kikkert van het Badhotel plotseling was overleden. Na de totstandkoming van de huidige VW en TVL in de jaren tachtig en een fusie tussen Horecaf (belangenver tegenwoordiger werkgevers in hotels en restaurants met veel personeel) en Horeca Nederland (belangenverte genwoordiger werkgevers nemers in de natte horeca) werd de Texelse Hotelvereniging opgericht. De hote liers wilden op die manier een eigen overlegorgaan behouden. De Texelse hotels zijn op het moment gezamen lijk goed voor ongeveer 1700 van de 43.600 slaapplaatsen die het eiland telt. In totaal zijn bij de gemeente 3500 hotelbedden bekend, maar daar worden de bedden van ap partementenhotels en pensions ook bij meegerekend. Hoewel het aantal hotelbedden niet groot is, moet het belang van de hotelsector volgens Wuis niet worden onderschat. 'Naar verhouding zijn wij een kleine sector, maar wij hebben veel personeelsleden en ook in om zet zijn wij naar verhouding groot.' Wuis gaf de hoteliers bij zijn afscheid het advies mee om binnen de vere niging zowel aan de gezamenlijke belangen als de onderlinge saamho righeid te blijven werken. 'We zijn vaak zoveel tijd met ons eigen hotel bezig, dat we geen tijd hebben om bij elkaar op bezoek te gaan. Daar zijn deze bijeenkomsten geschikt voor.' De bijeenkomsten worden zo nu en dan voor uitstapjes gebruikt. Wuis: 'Je kunt wel tegen je gasten zeggen dat het zo leuk is om met een garnalenkotter mee te gaan, maar het is goed als je dat dan zelf ook eens doet.' Teisman gaf als nieuwe voor zitter aan dat de vereniging een 'vriendenclub moeten blijven, die er voor zorgt dat de belangen van de hoteliers worden gehoord.' Op zake lijk gebied besloten de hoteliers dins dag gezamenlijk een offerte voor het opstellen van nieuwe calamiteiten plannen aan te vragen en een cursus bedrijfshulpverleningen te laten ver zorgen. Het bestuur nam verder af scheid van Monique Staal - Van Splunter. De hotelvereniging wordt nu naast Teisman bestuurd door Andreas Schraag (Zeerust), Willem Brons (Tesselhof), Bernhard Boks (De Boschrand), Dave Huizinga (De Smulpot) en Bouke Weber (De Linde boom en Greenside). In de voormalige stationsrestaura tie van het NS-station in Den Hel der heeft zich een nieuw make laarskantoor gevestigd, RE/MAX Resultaat Makelaars. Directeur is de in Den Hoorn opgegroeide Wim Drijver, de middelste zoon van Dick en Nel Drijver. De 46-jarig Drijver heeft als jurist een carrière achter de rug in de wereld van de luchtvaart. Hij werkte in de jaren negentig bij de Rijksluchtvaart dienst, waar hij de nasleep van de Bijlmerramp meemaakte. Drukke tij den beleefde hij toen er maar liefst 17.000 bezwaarschnften binnenkwa men tegen de voorgenomen aanleg van de Oostwestbaan op het vlieg veld Maastricht en Drijver bijna dage lijks bij de Raad van State zat om het besluit van de minister te verdedig'en. Sinds 1999 was hij hoofd van de ju ridische afdeling van de Luchtver keersleiding op Schiphol. 'Ik had het fantastisch voor elkaar, maar wilde toch eens iets anders. Het vrij ondernemerschap lonkte', vertelt hij. Hij besloot in de makelaardij te stap pen, mede dankzij zijn echtgenote, die zich als styliste al bezighield met het inrichten van interieurs van wo ningen. Drijver sloot zich aan bij RE/ MAX. 'Dat is de grootste verkoper van onroerend goed ter wereld. Ook in Nederland groeit de keten explo sief. Vorig jaar werden er 30 nieuwe kantoren geopend. In totaal zijn er nu Bedrijvig/idij al meer dan 75 vestigingen in Na land. Wereldwijd zijn dat er 5200, meer dan 100.000 aangesloten- keiaars', aldus Drijver. Het succes is volgens hem te da-, aan de formule, waarin iedere mi laar zelfstandig ondernemer is. krijgt daardoor zeer gemotivee mensen, met een actieve houi die echt de wijk ingaan. Niet pa gericht, maar klantgericht is onze; gan.' Bij het kantoor in Den Het hebben zich inmiddels twee ma laars aangesloten. 'Maar ik heb ambitie snel door te groeien naar» makelaars. En ik wil op korte ter de oversteek maken en me op; Texelse markt richten.' Laches 'Mijn vader gelooft niet dat hei lukt, om Texelaars naar een maks in Den Helder te krijgen. Uw vraag me af waarom niet. Als |e afspraken nakomt en laat zien ö'z hard werkt, pikken mensen daty gens mij heus wel op. Het liefst; ik samenwerken met een op Ta woonachtige makelaar, die meti kantoor als basis probeert voet de grond te krijgen binnen de Texéi vastgoedwereld." Drijvers echtgenote, JosephrlMc Macrander, geeft iedere zaterdag r; «n 12.00 tot 16.00 uur gratis advies ca werei nterieurinrichting. tan di eersti NET-trofee gaat aan Texel voorbij De gemeente Texel heeft woens dagavond in Nieuwegein naast de zogeheten NET-trofee gegrepen. De Nationale Energie Toekomst trofee, een prijs voor duurzame prestaties, ging naar een Gronings woningproject van een onderne mer uit Leeuwarden. Ondanks het mislopen van de prijs, toonde Roel Struick, ambtenaar duurzame energie, zich niet teleurge steld. 'We hebben in Nieuwegein 2200 mensen kunnen laten zien waar we op Texel mee bezig zijn en we mogen ons ook de beste gemeente op dit gebied noemen.' Texel was de enige gemeente onder de vier finalisten voor de NET-trofee. De ge meente was genomineerd vanwege zo breed mogelijk laten inburgeren van het duurzame gedachtegoed op het eiland. Ook het plan om het eiland in 2030 volledig op duurzame ener gie te laten functioneren had de aan dacht getrokken. De jury toonde zich vol lof over de Texelse initiatieven. De trofee ging uiteindelijk naar Seinen Projectontwikkeling dat in Groningen driehonderd verouderde woningen uit de jaren zeventig op duurzame wijze heeft gerenoveerd. Seinen in troduceerde daarbij een financiële constructie waarbij de hypotheken op de huizen deels worden afgelost door het geld dat de aangebrachte energiebesparende maatregelen? Q0!v leveren. En passant werden oc woonverzekeringen onder de genomen om overlappingen eruiti_ halen. Seinen maakte gebruik vs een zogeheten sateliethypotheekvinnen ABN/AMRO. P De NET-trofee is een initiatief vanln programma Kompas, enerc, wonen en werken, dat het buret P SenterNovem in opdracht van h ministerie van Volkshuisvesting iske: Ruimtelijke Ordening en Milieu ui J voert. SenterNovem is een onderd? van het ministerie van Economisch r Zaken. De prijs werd uitgereikttijdsn KansRijk, een evenement voor duif 5 zaamheid en innovatie. Een twaa' ®l5p hoofdige delegatie van Texel r- ambtenaren, raadsleden, medew kers van de Stichting Duurzaam Te en wethouder Corry Heijne, was\i de prijsuitreiking naar het eveneut afgereisd. Tijdens de finale mm mens Texel een video vertornt i waarop onder meer EcoMare, 4 lven' OSG en de firma Smit uit Oosten lieten zien wat zij aan duurzar maatregelen hebben doorgevoed. KIJK OP DE KUST BiHQUD spoli In samenwerking met Teso en schouwburg De Kampanje in Den Heider biedt de culturele organisa tie Windkracht 7 ook komend theaterseizoen de mogelijkheid voorstellingen in Den Helder te bezoeken. Bij een minimumaantal van 75 deelnemers laat Teso een extra boot varen, tot een maximum van tien keer. Windkracht 7 rekent per voorstelling een toeslag van €2,50 voor het busvervoer van het theater naar de veerhaven. Bij voorstellingen op dinsdag en za terdag is een toeslag van €3,- noodzakelijk, omdat dan van een andere veerdienst gebruik ge maakt moet worden. Er kan een keus gemaakt worden uit de volgende voorstellingen. Re serveren kan tot uiterlijk 1 juni bij Windkracht 7, Beatrixlaan 43, Den Burg, tel. 312696 of via e-mailadres windkracht7@hotmail.com. donderdag 6 oktober, 20.15 uur, €22,50 Wibi Soerjadi Wibi Soerjadi heeft inmiddels vele concerten gegeven in binnen- en buitenland. Hij concerteerde met vele toonaangevende orkesten en trad op met dirigenten als Evgeny Svetlanov, Vassüi Sinaisky, Vladimir Fedoseyev en Sergiu Commissiona. De CD's die hij opnam, hebben meerdere malen platina of goud behaald. donderdag 20 oktober, 20.15 uur, €42,- (alle rangen) Frans Bauer De theatershow van Frans Bauer was in een mum van tijd uitverkocht, zijn CD's halen moeiteloos de top tien van de hitlijsten en naar de tv-serie 'De Bauers' keken iedere aflevering maar liefs twee miljoen mensen. Bauer won de Gouden Televizier-Ring 2004. vrijdag 28 oktober, 20.15 uur, €20,50 Het Schip Noël van Santen, Emiel de Jong, Onno Innemee en Silvester Zwane- veld. Als een uitgehongerde schipbreuke ling wordt opgepikt door een roestig vissersscheepje lijkt er een einde gekomen aan zijn ongelukkige be staan. Maar zodra de nieuwkomer een eigen plek opeist, is iedereen in rep en roer. Ruzies lopen hoog op, het getreiter loopt de spuigaten uit, maar niemand ziet dat dit het begin is van het einde. Respect en mededogen lopen enorme deuken op, evenals de romp van het schip. Vriendschap is niet het enige element dat langzaam in het ijzige zeewater verdwijnt. zondag 30 oktober, 20.15 uur. €35,- Nationale Opera van Roemenië; Aïda. Aïda dankt zijn populariteit aan de bekende melodieën, de structuur van het hele drama en het exotische de cor. Het wordt niet voor niets Verdi's meesterwerk genoemd. woensdag 9 november, 20.15 uur, €25- De Ploeg: Vendetta, The Godfather IV (try out) regie: Willem van de Sande Bak- huyzen; spel: Joep van Deudekom, Peter Heerschop, Viggo Waas, Gemo de Groot, Han Römer, Titus Tiel Groenestege, Najib Amhali, Marisa van Eijle en Lies Visschendijk. De mannen van De Ploeg bouwen aan een oeuvre van familiedrama's. Na de 'Driestuiveropera' en 'Festen' wordt die traditie voortgezet met Ven detta, over een maffiafamilie die ei genzinnig, schandalig, crimineel én verscheurd is. vrijdag 25 november, 20.15 uur, €30.- Ilse de Lange Ilse de Lange maakt met haar stem en ontwapenende spontaniteit en nuchterheid deze eerste theatertoer tot een unieke en intieme ervaring. Daarnaast geeft zij een voorproefje van haar nieuwe album. vrijdag 2 december, 20.15 uur. €22,50 Lenette van Dongen: Rafels Een muzikale theatershow met de beste musici die er in Nederland op dit gebied rondlopen. maandag 2 januari, 20.15 uur, €23,50 Ballet van Tatarstan: Het Zwanenmeer Topballet, sprookjesachtige decors en de oogverblindende kostuums maken deze balletavond tot een hoogtepunt in het seizoen. zondag 8 januari, 20.15 uur. €39,50 Jesus Christ Superstar Joop van den Endes Nederlandse bewerking van de rockmusical uit de jaren zestig. Een eigenzinnige versie van een even eigenzinnige rock musical. Een zoektocht naar de waarde van geloof en religie en de betekenis van Jezus in onze tijd. vrijdag 13 januari, 20.15 uur, €18,50 Ali B. vertelt het leven van de straat Met zijn unieke combinatie van rap en stand-up comedy is Ali B. momenteel de meest gevraagde hiphop artiest van Nederland. In 'Ali B. vertelt het leven van de straat', rapt hij over de lol en de stress in de portieken, de woede en de blijdschap. Als stand- upper grapt hij over de eeuwige zucht naar liefde, status en geld en vooral over het eeuwige gebrek daaraan. woensdag 18 januari, 20.15 uur, €30,- The Golden Earring in Concert Tijdens de concerten van Golden Earring komt 35 jaar rockhistorie voorbij als het publiek meezingt met hitsuccessen als 'Radar Love'. 'Just a little bit of peace in my heart' en 'Twilight Zone'. woensdag 25 januari, 20.15 uur, €22,50 Herfstsonate (naar de film van Ingmar Bergman) regie: Annie van Hoof: spel Linda van Dyck, Camilla Siegertsz. Medi Broek man e.a. 'Herfstsonate' gaat over de dramatische confrontatie tussen een moeder en haar dochters. Een con frontatie waarin dramatiek, jaloezie en schuldbesef een grote rol spelen. Over de eeuwige strijd tussen gevoel en verstand. Voorafgaand aan de voorstelling be gint om 19.30 uur een gratis voor bespreking. donderdag 2 februari, 20.30 uur Fortis-zaal. €15,50 Claudia de Breij: Hallo lieve mensen Uit onderzoek blijkt dat mensen bang zijn voor een gebrek aan gemeen schapsgevoel. Claudia de Breij heeft in d'r eentje genoeg voor iedereen. zondag 5 februari, 20.15 uur, €27,50 Camut Band: Life is Rhythm Een spektakelstuk uit Spanje waarin Afrikaanse percussie, tapdans, zang en dans worden gecombineerd tot een unieke theaterervaring. De rollen van de vijf artiesten worden tot een show die zowel door het publiek als de pers jubelend werd ontvangen om zijn originaliteit, frisheid en energie. zondag 12 februari, 20.15 uur, €32,50 Turks Fruit, de musical met Antonie Kamerling, Ellen Evers en Sjoerd Pleijsier De musical Turks Fruit, gebaseerd op het veel gelezen en zeer geprezen boek van Jan Wolkers, is geschreven door Dick van den Heuvel. Wolkers gaf zelf zijn zegen aan het script. De liefdesaffaire tussen Rick en Ólga is minstens zo tragisch als die van Romeo en Julia. zondag 19 februari, 20.15 uur, €35,- Flames of Passion: Mediterrane dansshow De prachtige kostuums, de dynami sche choreografie en de 36 exotische dansers en danseressen zorgen voor een adembenemende voorstelling gebaseerd op een meer dan duizend jaar oude cultuur. zaterdag 25 februari, 20.15 uur. €18,50 Javier Guzman: Ton Zuur (reprise) 'Je heet Ton Zuur. En daar lig je dan. Twee en een half jaar morsdood in een flat in Rotterdam, voordat je ein delijk gevonden wordt. Ton Zuur, de vergeten mens.' Voor de tweede keer laat Guzman in Den Helder zijn talen ten los op dit onopvallend kleine be richt in de krant. vrijdag 10 maart, 20.15 uur, €22,50 Osaka Dadada-Dan Tenko: Maido Maido Drum, percussie en show uit Japan, waarin muziek, dans en theater cen traal staan. De tien jonge muzikanten bespelen de taiko, de samisen, de Japanse fluit en andere instrumenten. Op virtuoze wijze worden humoris tische muzikale acts opgevoerd. Maar achter de 'speelsheid'schuilt de discipline; dagelijks wordt er urenlang getraind op fysieke kracht en geoe fend in onder meer ritmiek en expressiviteit. Met daverend slag werk brengt Osaka een visueel en muzikaal spektakel waarin de tradi tionele en moderne muziek en cultuur van Japan samensmelten. donderdag 16 maart, 20.15 uur, €22,50 Robert Long: 'n Duivels Genoegen Centraal in deze nieuwe show van Robert Long staan het duivelse in de mens en het menselijke in de duivel. Veel van Longs oude noten blijken nog altijd opvallend actueel en de nieuwe vragen dringend om gekraakt te worden. vrijdag 24 maart, 20.15 uur, €22,50 Het Thriller Theater: Moordspel Regie: Peter Tuinman; tekst: Ira Levinn; vertaling: Paul Groot; spel: Mare Klein Essink, Leonoor Pauw, Waldermar Torenstra en Lieneke Ie Roux Suspense, plotwendingen en humor wisselen elkaar af in deze ko mische thriller van Ira Levin, auteur van 'Rosemary's baby', 'A kiss before dying' en 'The boys from Brasil'. vrijdag 31 maart, 20.15 uur. €27.50 Pilobolus Dance Theatre Pilobolus heeft wereldwijd een grote reputatie opgebouwd met repertoire dat uitblinkt in vernuftige, acroba tische en visueel spectaculaire dans kunst. De vindingrijkheid in het uitbui ten van de kwaliteiten van het menselijk lichaam is opzienbarend en een handelsmerk van de groep ge worden. zaterdag 6 mei, 20.15 uur, €24,50 Big, Black Beautyful XL De Sisters of Soul met muzikaal amu sement op topniveau. De kostuums zijn nog extremer en waanzinnö van snit. donderdag 18 mei, 20.15 uur, €32.- Rob de Nijs, de chansonnier van3 Lage Landen Het nieuwe programma van R Nijs is een aaneenrijging van ouder j*nd nieuwe ballads, up-tempo stukken dan niet in een nieuw jasje gestok? -2 ïjhe tem v se!op< Srste Eén ding hebben deze liedjes e - maal gemeen: de prachtige teks:? wak nagenoeg allemaal geschrevenen Wter Belinda Meuldijk. (drru vrijdag 26 mei, 20.15 uur, €18.50 Jochem Myjer: YEEE-HAA! (reprise) Hoge energie, imitaties van beke'-* Nederlanders, muzikaliteit en Een programma dat met duizeW wekkende snelheid wordt geb'S' s door de man die sneller praat dar:' schaduw. Roel Wsch *"'5( kewj Daarnaast vinden in De Kami de volgende middagvoorstelling plaats, waarvoor dus ge hoeft te varen: 8 oktober: Het Blauwe Huis: Jip- Janneke vervelen zich nooit (varJ- jaar); 15 oktober: Kinderboeken» - 2 (vanaf 4 jaar); 16 oktober; Ma* Unlimited en Hans Kazan; 12noven ben Theater Terra met Kleine EzeU november: Virga Lipman: Het L# Jonge Eendje (vanaf 4 jaar); 30 o*- cember: Wintercircus Martin Harstf 14 januari: Kindercabaret (vanaff jaar); 28 januari: Kabouter Plop e"3 Treitertrol; 18 februari: Cas en Pjj* (vanaf 6 jaar); 5 april: Nochemen*? Luyn met Engelen (vanaf 8 jaari; mei: Kwatta met Botje (vanaf 4|&' Meer informatie over alle voorste f gen is te verkrijgen bij De Kampa# tel. 0223-678678 of via e-i info@kampanje.nl. r*Sf i Weil teeur;

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6