2 Lovende reacties concertante presentatie 'De Russenoorlog' Kwaliteit op festival singer/songwriters TEXELSE COURANT Opera aanzet tot verwerking verleden Artiesten uit Ierland en VS Mijn idee... Agenda oud Papier teso Wat ik zeggen wo^j DINSDAG 10 MEI 2005 Een staande ovatie wachtte de me dewerkers aan de presentatie van de opera De Russenoorlog na af loop. Het stuk van de hand van componist Ed de Boer en geba seerd op een libretto van W. (Pip) Barnard werd op bevrijdingsdag in de grote kerk van Den Burg uitste kend vertolkt door de vier solisten, het Weidler Strijkkwartet en een Texels koor, dat speciaal voor deze kameropera werd samengesteld. De toehoorders genoten van het stuk, dat beslist niet voor de se lecte groep operaliefhebbers al leen geschikt bleek. De kameropera vertelt het verhaal van het Texelse meisje Sarah (so praan Maaike Widdershoven) dat in de boerenschuur van haar ouders Georgiërs ontdekt. Haar moeder (mezzosopraan Maaike Beekman) doet of zij er mets van afweet en haar vader, een Texelse boer (Hugo Haenen), wil er niets van weten. Sarah verzorgt de Russen en wordt verliefd op de Georgiër Merab (acteur in opleiding Daniël Staakman), die in Duitse krijgsdienst op Texel was. Hij sterft voordat hun liefde kan op bloeien. De Duitse inbreng komt van de Oberschütz, de Duitse soldaat, die zijn verhaal van de gebeurtenissen vertelt (tenor Aart Mateboer). Omdat het een concertante uitvoe ring betrof, werden nauwelijks kos tuums gebruikt en bleven de drama tische handelingen uit. Dat hield onder meer verband met het feit dat de opvoering plaatsvond in de kerk op klaarlichte dag, zodat geen ge bruik kon worden gemaakt van licht en geluidseffecten. Niettemin bevatte vooral de proloog al het nodige drama en zette de eerste zin van het koor de toon voor de dramatiek die verderop in de opera volgt: de stilte wordt verbroken door het gutsen van het bloed. Het idee voor een opera over de Russenoorlog bestond al geruime tijd. Enkele jaren geleden benaderde de Texelse WV schrijfster en oud- Texelse Imme Dros met het verzoek een libretto over dit onderwerp te schrijven. Zij gaf de opdracht terug, waarna Pip Barnard de handschoen opnam. In opdracht van de gemeente Texel en de provincie Noord-Holland begon hij in 2003 aan een Neder landse tekst over de laatste veldslag die in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog werd gevochten. De muziek werd gecomponeerd door Ed de Boer (nom de plume Alexander Comitas). De op Texel woonachtige componist houdt zich al langere tijd bezig met de studie van Georgische en Armeense volksmuziek. Gezien de grote omvang van het project en de hoge kosten, werd besloten op bevrijdingsdag een presentatie te geven waarin de proloog en de eer ste twee scènes van de eerste akte werden opgevoerd. Daarmee zouden potentiële sponsors en geldschieters over de streep getrokken kunnen worden te investeren in het uiteinde lijke doel: de opvoering van de opera in het seizoen 2006-2007 op een flink aantal podia in binnen- en buitenland. Eigentijds De €15.000,- die benodigd was voor de presentatie werd met behulp van de stichting As You Like It binnenge haald. Deze organisatie heeft zich ten doel gesteld eigentijdse kunst te be vorderen en te promoten en had al contacten met Ed de Boer. Mede door diens netwerk werden bekende solisten gecontracteerd. Opera zangeres Maaike Beekman, die eer der schitterde in onder meer Le Tragédie de Carmen en Phaedra. maakte indruk in haar rol als moeder. Maaike Widdershoven. die mee werkte aan musicals als The Sound of Music en The West Side Story, bleek ook in het genre opera haar mannetje te staan. Met haar spran kelende uitstraling bespeelde zij de zaal. Net als de vrouwelijke solisten verleenden ook Aart Mateboer en Hugo Haenen voor een heel billijk tarief hun medewerking aan deze Texelse productie. Hoewel een en kele operaliefhebber deze kamer opera 'wat licht' vond, waren de meeste reacties lovend. Volgens Herma Bosma, bestuurslid van de stichting As You Like It, zijn niet alleen de reacties van het publiek overwe gend positief, maar is er ook belang stelling van potentiële investeerders. 'Er is heel veel publiciteit geweest. Niet alleen in Nederland, maar ook in Georgië, Duitsland en Canada heb ben de kranten er vol van gestaan. Verder hebben Radio 1 en Radio 4 fragmenten uitgezonden en verschil lende mensen hebben ons gevraagd met een concreet plan te komen, zodat zij kunnen sponsoren', aldus Bosma. De stichting heeft Jurgen van den Hout gevraagd de productie voor zijn rekening te nemen en hij zal zich verder ook met de sponsorwerving bezighouden. Om de kameropera, die bestaat uit twee aktes, te kunnen opvoeren is vier ton nodig. Bosma is positief, maar de tijd dringt. 'Begin januari 2006 moet duidelijk zijn of het een haalbare zaak is of met.' Première Als de opera van de grond komt, zal de première op Texel plaatsvinden. De solisten die nu aan de presenta- Tekencursus op locatie Docente Paulien Valk van de Muziek- en Dansschool geeft vanaf 21 mei een teken- en schildercursus op di verse locaties. Er wordt onder meer gewerkt bij de haven van Oudeschild, in het bos en in de Slufter. Doel van de cursus is naast het aanleren van verschillende soorten perspectief, het genieten van de ervaring van het buiten tekenen. Er wordt met ver schillende materialen gewerkt. De lessen worden gegeven op zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur. de kosten bedragen €105,-, inclusief materiaal. Voor inlichtingen en opgave: tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. Question Plaza in Den Burg biedt zaterdag 14 mei onderdak aan een nieuw muziekfestijn, het Singer/ songwriters Festival. Ondanks hun kleine budget zijn initiatiefnemers Jan en Riet Veenendaal er in ge slaagd een evenement met veel kwaliteit te organiseren, met naast Texelse onder anderen ook Ierse en Amerikaanse artiesten. Een singer/songwriterfestival was een oude wens van Jan en Riet Veen- Respectloos De blazer liet de laatste tonen van de Last Post wegsterven en in een indrukwekkende stilte stonden wij op 4 mei met zijn allen rond het Mo nument voorde Gevallenen aan de Kogerstraat. Niemand zei een woord, de stilte was compleet. Ook bij de kranslegging daarna was het rustig en niemand verstoorde de ceremonie met privé-gekakel of ander opdringerig gedrag. Hoeveel anders was dat een paar uur tevo ren op het Russenkerkhof. Zodra de hoogwaardigheidbekleders de besloten graftum binnenkwamen, dromden de fotografen en geluids mensen eromheen. De ceremonie bij het monument werd ingebouwd door mensen die beroepshalve ver slag kwamen doen en privé-perso- nen die zo hun eigen redenen had den om er bovenop te staan. Respectloos werd over de graven gelopen en over de rozenstruiken gesprongen. Ashes to ashes, zoals een zin uit het Engelse begrafenis protocol luidt, werd door een roker letterlijk opgevat als een aanmoe diging om de as van zijn sigaret af te tikken tussen de rozen, terwijl hij even later de peuk onder zijn schoenzool uittrapte, alweer op het graf van een omgekomen Georgiër. Jaar na jaar verbaas ik mij over de respectloze manier waarop wij ons tijdens de herdenking op het Russenkerkhof gedragen. Ook fo tografen hoeven sinds de uitvinding van de zoom-, c.q. telelens, met meer bovenop iemand te staan om hem in beeld te krijgen. Hoog staande gesprekken als: 'Ja hoi, hier met mij. Ik sta nu op de Hoge Berg. Ens op dit momenteen Rus bezig zand te strooien. Ja, hahaha, alles gaat een beetje op z'n Rus sisch. Nou.... ja goed, ik zal er aan denken. Zeg, ik hang je op, ik moet weer verder met herdenken. Hahaha, ja doei, doe maar iets gemakkelijks met het eten. Doeidoei.Het is om te gillen. Zou den wij het op prijs stellen als de Georgiërs zich op hun beurt net zo zouden gedragen tijdens ónze her denking aan de Kogerstraat? Een cameraman op de knieën voor de blazer van KTF om iedere emotie op zijn gezicht ogenblikkelijk te kun nen vangen? Een man of wat achteruitlopend de kransleggers in beeld brengend, een geluidsman met een microfoon boven hun hoofd bungelend achter hen om geen zucht te hoeven missen 9 'Wij, vanuit onszelf, kunnen hier mets aan doen,zei een Georgische af gevaardigde gelaten. Wij Texelaars wel! Pien Verberg tie meewerkten, komen terug. Hugo Haenen krijgt echter een andere rol en zijn plaats zal worden ingenomen door een andere solist. Het koor blijft eveneens. De reacties op deze Texelse inbreng zijn goed en afgelo pen week werd besloten geen ander (overkants) koor in te huren voor de opvoeringen volgend jaar. Ook het Weidler Strijkkwartet blijft. Tijdens de presentatie werden de Georgische liederen vanaf de band gespeeld, maar tijdens de volledige uitvoering komt het Georgische ensemble Kereom het operagezelschap verster ken. Ed de Boer zal net als bij de pre sentatie als dirigent optreden. Hij toonde zich donderdag na afloop te vreden. 'Ik wilde geen opera vooreen select gezelschap maken. De toegankelijkheid moest zo groot mo gelijk worden en daarom heb ik ele menten uit de operette en de musi cal doorgevoerd, waarbij ik geprobeerd heb het entertainment te vermijden. Het is een serieuze opera met een tragische ondertoon.' Tekstschrijver Barnard kon de nodige complimenten incasseren. De waar dering voor zijn libretto in het Neder lands was groot. Hij riep de aanwe zigen op verder te gaan. 'In 44 dagen zijn bijna drieduizend slachtoffers gevallen. De tijd heelt alle wonden, het litteken blijft. Drie partijen, één doel: overleven. Eén vraag: Wat zou ik hebben gedaan? We kunnen alleen maar hopen dat we die keus nooit hoeven maken. Na 60 jaar wordt het tijd een begin te maken met verwer ken. Muziek geneest. We moeten verdergaan.' Burgemeester Geldorp kreeg het eerste exemplaar van het partituur en het libretto overhandigd. Open Engelenbak in theater Klif 12 De Open Bak van het Amsterdamse theater De Engelenbak doet dinsdag Klif 12 in Den Hoorrraan. Al dertig jaar is dit maandelijks open podium een plek voor iedereen die zijn theatrale dromen waar wil maken. Éénmaal per jaar gaat de 'open bak' het land in, om een breder publiek te bereiken. Dit jaar is Klif 12 aan de beurt. De presentatie wordt verzorgd door Jochem Myjer. Alle acts zijn welkom in de Open Bak. als ze maar met langer dan vijftien mi nuten duren. De begeleiding is in han den van de Bakband, een zevenmans formatie onder leiding van Jeroen Thijssen. Er komen drie artiesten mee uit Amsterdam en er zullen vier Texelse acts te zien zijn. Jochem Myjer verzorgt een improvisatieopdracht, zingt een classic en draagt een gedicht voor. Dominique Engers zingt Feest op de planeet en ook de vaste mensen van de bak, Daniël van Veen en Rebecca Lobry, zingen een lied. De Open Bak in Klif 12 begint om 20.30 uur, entree kost €10,-. Reser veren kan via tel. 319633 of via e- mailadres info@klif12.nl. Diner vooraf mogelijk. endaal, die al veertien jaar lang iédere winter een serie folkconcerten orga niseren. Het echtpaar houdt van 'mooie stemmen' en 'eigen liedjes', maar ook van covers die zodanig door de artiest zijn geïnterpreteerd dat ze 'oorspronkelijk' lijken. Het festival is hoofdzakelijk gefinan cierd door de bezoekers van de folkconcerten, die door het kopen van lootjes een flink bedrag in kas hebben gebracht. Maar veel is ook te danken aan de muzikanten, die ge noegen nemen met een maaltijd, een kleine onkostenvergoeding en - in geval van de artiesten van elders - een bed om in te slapen. 'We zijn geweldig geholpen, vaak heel spon taan. De meeste deelnemers kunnen we gewoon bij ons in de buurt onder brengen.' Aan de kwaliteit hebben de organisatoren door die werkwijze met ingeboet. 'Allerlei muzikanten die hoog op ons verlanglijstje staan, ko men nu allemaal tegelijk naar Texel.' Ze zullen vooral de 'rijpere' Texelaars aanspreken, verwacht Jan Veenend aal. 'Voor jongeren wordt al veel ge organiseerd op het eiland.' De buitenlanders in het gezelschap zijn Freddie White uit Ierland en R B. Morns en Billie Joyce uit de Vere nigde Staten. White is volgens Veen endaal een 'Ierse legende' met 'een heel mooie stem, heel mooie eigen liedjes en bloedmooie covers'. Morris is niet alleen singer/songwriter, maar ook dichter. Volgens Lucinda Williams, een beroemde muzikant die folk. blues en country speelt, is Morris 'Amerika's grootste onbekende ta lent', terwijl de legendarisch Steve Earl hem 'de reden' noemde om ooit zelf met poëzie te beginnen. Morris wordt vergezeld door collega Hector Qirko. Billie Joyce werd in 2003 tij dens het Indie Pride Songfestival uit geroepen als beste songwriter. Ze speelt in Question Plaza samen met de Nederlander B.J. Baartmans, die bekend staat als één van de beste gitaristen in het genre van de Americana. Een opvallende naam is ook die van René Wingelaar, die in het dagelijks leven werkzaam is in het onderwijs, maar drie keer per jaar in de huid kruipt van John Denver en met die act grote zalen doet vollopen. In Question Plaza verzorgt hij twee op tredens. Tijdens de eerste brengt hij eigen werk ten gehore, tijdens het slotoptreden, dat rond middernacht begint, speelt hij samen met Nickels and Dimes muziek van zijn grote voorbeeld, maar ook van UB40 en Neil Young. Uit Den Helder komt Joost Dobbe, die nog maar 23 jaar oud is. maar al wel in het voorprogramma heeft ge staan van topartiesten als Boudewijn de Groot en Blof. Het Mark Fonz Trio is een band rond oud-Texelaar Mark Fonds, die als singer/songwnter mo menteel furore maakt in Amsterdam. Hij treedt op met onder anderen cel list Emile Visser, lid van het Metropool Orkest. De Texelse inbreng komt van Jaap Dros, het nieuwe duo Adam Ricketts en Nel Bruin en Jug Bros, voor de gelegenheid versterkt met bassist Rikus Kloosterhuis en mondharmonicaspeler Ger Scheeve. Het festival begint al om 15.00 uur. Dat is waarschijnlijk erg vroeg voor Programma 15.00 Jugbros 16.00 René Wingelaar 17.00 Adam Ricketts en Nel Bruin 18.00 Jaap Dros 19.00 B.J. Baartmans 20.00 Joost Dobbe 21.00 R.B. Moms en Billie Joyce 22.00 Mark Fonz Trio 23.00 Freddie White 24.00 René Wingelaar Nickels and Dimes veel Texelaars, erkennen de Veenen- daals. 'Maar hopelijk doen ze het zichzelf cadeau. Al ergens 's middags ronddwalen en luisteren, echt luiste ren in een muisstille zaal. Of, als het hen iets minder interesseert, op hun gemak wat eten, een pilsje pakken of even napraten met één van de arties ten. We hopen stiekem dat de zaal ook 's middags redelijk gevuld is. Dat dan een hoog gehalte Texelaars op treedt, zal mogelijk helpen.' De optredens duren elk zo'n drie kwartier. Een kaartje kost €10,-. De Lindeboom biedt festivalgangers voor €10,- extra een diner, zodat wie dat wil ook echt het hele festival kan blijven, zonder naar huis te moeten om te eten. Dinsdag 10 mei: Om 19.00 uur begint op de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur een openbare vergade ring van de gemeenteraad. Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de Groeneplaats een bibliotheekavond voor leden van de Historische Vereniging. Tevens is er een bijeenkomst van de afde ling stambomen. In Cinema Texel draaien The Pacifier (aanvang 19.15 uur), Les Choristes (19.30 uur), Million dol lar baby (21.45 uur) en Kingdom of Heaven (22.00 uur). Woensdag 11 mei: Op het strand bij paal 1-7 begint om 9.00 uur een zeekanotocht die tot 12.00 uur zal duren. Opgave bij bureau Zandbank, tel. 316699. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Bij het Agrarisch en Wagen Mu seum in De Waal gaat om 14.00 uur een twee uur durende huifkar tocht over het oude land van Texel van start. Deelname kost €8,- voor volwassenen en €5.70 voor kinde ren. Opgave via tel. 312951. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt vanaf 14.00 uur een bijeenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan. Me vrouw Van Noort spreekt over de Trans Siberië Express. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.00 uur een concert van Musica Texla, Soli Deo Gloria en het accordeonensemble van de muziekschool. De toegang is gra tis, na afioop wordt een bijdrage gevraagd. In EcoMare begint om 20.15 uur de presentatie van het 'Verbeter plan 2005-2010' van nationaal park Duinen van Texel. De zaal is open vanaf 19.45 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Ro bots (aanvang 14.00 uur). Plop en Kwispel (14.15 uur), The Pacifier (16.00 en 19.15 uur), Kingdom of Heaven (16.15 en 22.00 uur), Les Choristes (19.30 uur) en Million dollar baby (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Spongebob Square- pants (16.00 uur), Hitch (19.00 uur) en Miss Congeniality II (21.30 uur). Donderdag 12 mei: Op het strand bij paal 17 bestaat van 10.00 tot 12.00 uur de moge lijkheid tot brandingkanoën en raf- ten Opgave bij bureau Zandbank, tel. 316699. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Bernhard- laan, Beatrixlaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 10 10.30 en 22.40 u. Wo. 11 10.50 en 23.00 u. Do. 12 11.15 en 23.35 u. Vr. 13 12.00 en 23.50 u. Za. 14 12.25 en - u. Zo. 15 00.24 en 12.16 u. Ma. 16 01.15 en 14.05 u. Di. 17 02.10 en 14.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt zondag 15 mei op om 05.41 uur en gaat onder om 21.32 uur; dinsdag 10 mei springtij: maandag 16 mei eerste kwartier. Op het strand bij paal 17 besta van 13.00 tot 15.00 uur de mo^ lijkheid te vliegeren. Opgave ti bureau Zandbank, tel. 316699. Bij het Agrarisch en Wagen My. seum in De Waal gaat om 14.0; uur (onder begeleiding van e? gids) een twee uur durende ws- deling door en rond het dorp v? start. Deelname kost EUR5,-vcp volwassenen en €3,- voor km* ren (inclusief toegang tot het mu seum). Aanmelden via tel. In De Witte Burcht aan de Moler- straat in Den Burg begint om 19.3: uur een voorlichtingsbijeenkon* over de Europese grondwet. avond wordt georganiseerd doo de Texelse afdeling van de SF Naast voorlichting zal een discus, sie gevoerd worden met vertegen woordigers van politieke partijen In Cinema Texel draaien Kingdo- of heaven (aanvang 19.00 en 221 uur) en The Pacifier (19.15 21.45 uur). In De Kiekendief op vakante centrum De Krim draaien Hittf (aanvang 19.00 uur) en Boom. Man (21.30 uur). Vrijdag 13 mei: Het Zeemanskerkje in Oudescht is van 14.00 tot 17.00 uur te te zichtigen. In theater Klif 12 in Den Hoor speelt de formatie GF-05-11 It stuk 'Nonkel Gaston is dood..,e dan is er koffie!'Aanvang 20.30 x' In Cinema Texel draaien Kingdcr of heaven (aanvang 19.00 en 22.K uur) en The Pacifier (19.15 sr 21.45 uur). In De Kiekendief op vakante centrum De Krim draaien HïJ (aanvang 19.00 uur) en Boog?. Man (21.30 uur). TESO zet in en rond het Pinkster weekeinde geregeld twee bote-' en verzorgt dan ieder half uur er afvaart, zowel vanuit Den He» als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijd^ van 6.30 tot 20.00 uur, zaterdags dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur maandag van 7.30 tot 20.00 Desondanks moeten automobi ten rekening houden met wach> den. Die bedragen vrijdag opTes tussen 10.00 en 13.00 uur en t Den Helder tussen 13.00 en 22.X uur naar schatting anderhalf uu Maandag moet op Texel 12.00 en 20.00 uur mogelijk tws uur worden gewacht. En dinsdï gaat het op Texel tussen 10.00i 15.00 uur mogelijk om een half u/ Nadere informatie kan worden» kregen via tel. 0222-369600 off mail info@teso.nl. De veerdiers heeft ook een eigen 1 www.teso.nl. TEXELS E^COURAM Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bi»! Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourantA Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 E Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al ome advertentieconuacten en a«no*J.-« Abonnementsprijzen 2005: Per half |aar €34,65 33,05 W*»*' Per jaar €67,50 65.35 Bij verzending naar het buitenland vp portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementspenode Billy Joyce speelt op het Singer/songwriter Festival samen met de Nederlandse gitarist B.J. Baartmans. Visserskoor viert jubileum Ter gelegenheid van het twintigjarig jubileum presenteert het Oude schilder Visserskoor zondag een nieuwe CD. Dat gebeurt met een optreden in Question Plaza, dat om 15.00 uur begint. Het koor zal enkele liedjes van de nieuwe CD ten gehore brengen, ingeleid door Aris van Zeijlen. Mensen die de presentatie bezoeken en daar de CD kopen, krij gen daarbij een boekje over de ge schiedenis van het koor, met foto's en de tekst van alle liedjes. Het koor treedt voor het eerst op in het nieuwe tenue. Luilakfeest in De Koog Net als vorig jaar wordt in De Koog zaterdag een luilakfeest gehouden. Kinderen kunnen zich 's morgens om vier uur melden bij het dorpshuis voor de lawaaioptocht. De eerste ronde duurt een uur, waarna terug bij het dorpshuis de jongere kinderen zich kunnen aansluiten. De tocht eindigt om half zes. Het feest wordt voortge zet in discotheek De Toekomst. Dit feest duurt tot zeven uur. Deelnemers aan de optocht ontvangen tegoed bonnen voor frisdrank en patat. Wadi Die jonge fon Van Hattem sknrf' Krontje van 4 mei dat die gfoote? bee't huus fon Dik Graaf 'n wad|S Wadi, me jonge, is een drooge^ in 'n woestijn of zoksewat. P kiend, je weunt nou op Tesse^j moet je zokke dinge niet skne»? Kiek, os je 't nouweres 'n noeme, don weete wee weer over heb. Toch? Doen hoor. Simon U Oude# Boer leefden de solisten zich uit op het libretto van Pip Barnard. Onder bezielende leiding Het Texelse koor bleef de uitstekende prestatie.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2