Sport Texel'94 tot weinig meer in staat 1I XELSE COURANT- ,1 Mantje 2 wint zaalvoetbalkampioenschap DMooi slotakkoord van wisselvallig ZDH )e Koog sluit seizoen af met overwinning SVO beste Texelse ploeg in zevende klasse Valencia kampioen bij F-pupillen DINSDAG 10 MEI 2005 Klaverjassers verdelen opbrengst De klaverjassers van De Witte Burcht hebben dinsdag de opbrengst van het seizoen verdeeld. De inhoud van de pot werd verdeeld in drie porties van ieder €225,-. De spelers moch ten zelf bepalen welke doelen van de kaartavondjes zouden profiteren. Dat waren de Zonnebloem, de Reuma- patiëntenveremging en het Tessel- huus. Het resterende bedrag van €150,- ging naar het Koningin Wilhel- minafonds. Eerder dit jaar werd al €555,- overgemaakt op giro 555 voor de slachtoffers van de watersnood ramp in Zuid-Oost Azie. zodat dit jaar het bedrag van €1380,- bijeen werd gekaart. Het nieuwe seizoen begint met €0,42 in kas. De laatste speelavond werd met 7217 punten gewonnen door Nel Keyser-Slot en Tiny Zwaneveld- Veeger. Tweede werden Arnold Wesselman en Rob Boogaard (7136), derde Peter en John van Heer waarden (7010). De afgelopen maanden deden 88 verschillende klaverjassers mee. Het aantal deelnemers varieerde van 44 tot 52 per avond, waarbij meer vrou wen aanwezig waren dan mannen. De hoogste score dit seizoen was 7701, de laagste 4487. Van de kaarters die alle keren meespeelden, had Sjaan Bakker met 6411 punten het hoogste gemiddelde, gevolgd door Tiny Zwaneveld (6396) en het koppel Thijs Smit-Jan van Tunen (6380). Waverijn wint maandbeker Jaap Waverijn heeft de maandbeker van de Texelse golfclub gewonnen. In de categorie handicap 0 tot 18 ein digde hij met 74 slagen netto voor Wil Homan (74) en Jaap Pameyer (75). In categorie twee (18.1-26.4) was de eerste prijs voor Leo Brunt, die 35 stablefordpunten behaalde. Dick van Egmond werd tweede (34), Jaap Hoogenraad derde (32). In de derde categorie (26,5-36) werd Ria Timmer winnaar met 30 stablefordpunten. Tweede werd hier Jan van Andel (29), derde Frits Bakker (29). Longest dri ves werden geslagen door Jos van der Werf en Lia Kuip. Bob Hoogen raad sloeg de neary. Op bevrijdingsdag werd een vlag getjeswedstrijd gespeeld. Zesen vijftig deelnemers, allen in oranje en rood-wit-blauwe uitdossing, speelde foursome, waarbij twee spelers om beurten met één bal slaan. Na het Urntje 2 rolde vrijdag Texel'94 op en werd zaalvoetbalkampioen. IFofe Joop ffcn/nefs; m 1 Door remises tegen Zuidermeer 0- diqers en moesten de aanvallers zich waarna de keeoer zich bnna liet ver Door de laatste wedstrijd te win- gen, is Mantje 2 vrijdagavond in porthal Ons Genoegen de nieuwe Dalvoetbalkampioen van Texel ge worden. Het team had geen enkele loeite de laatste opdracht te ver vullen en rolde tegenstander 'exel'941 op met 11-0. weeiaar geleden was al duidelijk dat Jantje 2 een toekomstige kampioen es. Het jeugdige team werd toen uit ■mets vijfde in de hoofdklasse. Vo- g seizoen drukte de favorietenrol naar en viel Mantje met een nieuwe fde plaats een beetje tegen. Met m op een paar plaatsen gewijzigd im leek het ook dit jaar niet te luk- ei. maar door de nederlaag van lijst- r.oerder J'elleboog tegen Klif wam de titel vorige week alsnog bin- sn handbereik. In de laatste ronde teek Texel'94 duidelijk een maatje te lenom Mantje alsnog de voet dwars netten. Met negentien overwinningen, twee remises (tegen Mantje 3 en Ooster end 1), slechts drie nederlagen (tegen de nummers 2, 3 en 4 van de rang lijst: Klif, J'elleboog en Oosterend) en een doelsaldo van 157-56 is Mantje 2 een terechte kampioen. Opvallend was wel dat Mantje 2 geen echte pie ken en dalen kende en ook geen periodetitel in de wacht sleepte. Min der positief kwam de nieuwe kam pioen in het nieuws door niet te ko men opdagen voor een wedstrijd tegen Klif 1Mantje 2 bewees zich zelf daarmee sportief een slechte dienst, maar bracht ook de competitieleiding in een lastig parket. J'elleboog 1 won in de slotronde zon der al te veel problemen van De Krim 2 (3-0), maar wist eigenlijk al dat het vorige week tegen Klif het kampioen schap had laten liggen. De Krim 1 be haalde nog een aardig succes door voor de tweede achtereenvolgende keer te winnen. Dit keer moest J'elleboog 2 eraan geloven (6-3). Oosterend 1 won met 7-4 van Mantje 3 en kan als het volgende week van Mantje 1 wint beslag leggen op de tweede plaats. Komende woensdag staat in het te ken van het bekervoetbal van de jeugd. Vrijdag wordt de bekerfinale gespeeld tussen Mantje 2 en J'elleboog 1. Het belooft een mooi slot te worden van een spannende competitie, die tot het laatste mo ment nog door vier teams kon wor den gewonnen. De wedstrijd begint om 20.45 uur. Na de aansluitende wedstrijd tussen De Krim 1 en De Krim 2 wordt de fairplaycup uitge reikt. Uitslagen De Krim E2-J'elleboog E2 6-1De Krim D1 -De Krim D3 8-2; RAB 1 -Texel'94 2 5-4; De Krim 1 - J'elleboog 2 6-3. De Krim 2-J'elleboog 1 0-3; Mantje 2-Texel'94 1 11-0; Oosterend 1-Mantje 3 7-4. fe twee nederlagen in één week sftDe Koog het seizoen afgeslo- simet een overwinning. Jisp, dat ïder dit seizoen nog wist te win- nop het veld aan de Boodtlaan, A cop eigen terrein maar weinig in Wengen en moest met 2-5 de W ^saan de gasten laten. M t Hemelvaartsdag ging het nog hder goed en verloor De Koog met M I van het op de tweede plaats Mnde Kaag vogels. Het team van Mch Hans van der Park speelde inder de verdedigers Roelf Sie- nga, Marcel Gieles en Eddy Witte, fcewel er weinig meer op het spel I lond, speelde De Koog de beste I èrste helft van het seizoen. De ploeg sêerde een handvol kleine kansjes «n grote kans. In de vijfen- iste minuut kon de keeper van aagvogels een voorzet van Peter tem niet onder controle krijgen, ardoor Maurice de Groot op een ieg doel kon richten. Hij schoot op Daal. Een schot van Koorn kon Er net uit de kruising worden ge- f De keeper had ook een antwoord leengoede vrije trap van Houwing. tweede helft, met Joris Ellen en - toter Kuip in plaats van Jord Hilstra B Maurice de Groot, moest De Koog N H initiatief laten aan Kaagvogels. H Hechter nauwelijks kansen kreeg. 'de zestigste minuut ontsnapte de rl Pi's van de gastheren aan de M wiienspelval en kon eenvoudig sco- n De Koog creëerde daarna weinig W insen meer en zakte steeds verder jug. Twintig minuten voor het einde "tondeen opstootje, toen keeper Steven van Beek de bal bij een voor zet dacht te vangen, maar omver werd gelopen door de spits van Kaagvogels. Zelfs toeschouwers van de thuisploeg bemoeiden zich ermee, maar de scheidsrechter bleef rustig en hield de gele kaart op zak. Toen De Koog meer risico nam en een verdediger naar voren door schoof, scoorde Kaagvogels uit een tegenaanval 2-0. Even later scoorde Peter Kuip na mooi voorbereidend werk van Wouter Kuip tegen, maar het doelpunt kwam te laat om alsnog een positief resultaat te behalen. Elleboog Tegen Jisp kon Van der Park over een vrijwel complete selectie beschikken, maar omdat aanvoerder Pieter List en de gebroeders Kuip verkeerd reden en te laat arriveerden, begonnen ze op de reservebank en speelde Ben Siebinga als vrije verdediger. Nadat Yoni Houwing al in het begin van de wedstrijd een elleboog in het gezicht had gekregen, keerde List terug op zijn vertrouwde positie en schoof Siebinga door naar het middenveld. Na een kwartier kwam De Koog op 0- 1 door slangenmens Pim Siebinga. die enkele verdedigers uitkapte en onhoudbaar inschoot. De vreugde was van korte duur, want enkele mi nuten later kwam Jisp op gelijke hoogte door een afstandsschot, dat van richting veranderd werd. On danks het grote veldoverwicht ging De Koog erg slordig met de vele kan sen om, een probleem dat eigenlijk al het hele seizoen speelt. Kort voor de rust pikte Maurice de Groot eindelijk weer eens een doelpunt mee. Hij controleerde een strakke voorzet vanaf de rechtervleugel met de borst, liet de bal een keer stuiteren en haalde snoeihard uit: 1 -2. De tweede helft gaf hetzelfde spel- beeld te zien. De Koog viel aan. maar slaagde er niet in Jisp helemaal weg te spelen. Het werd zelfs 2-2 nadat Eddy Witte een onnodige overtreding had begaan in het eigen strafschop gebied en de scheidsrechter de gele kaart op zak hield, maar wel een penalty toekende. Beseffend dat er meer voor nodig was om de overwin ning binnen te halen, leverde De Koog in het vervolg meer strijd. Om dat het in het centrum te druk werd, zochten de gasten de buitenkant op om aan te vallen. Na een kwartier kwam De Koog opnieuw op voor sprong door clubtopscorer Pim Siebinga. die een voorzet van broer Roelf van dichtbij inkopte. Even later scoorde hij na een snelle combinatie met de opgekomen Pieter List met een stiftbalietje wederom. Hierna bloedde de wedstrijd een beetje dood. Jisp geloofde er met meer in en De Koog vond het ook wel goed. In de slotfase scoorde de hard werkende Ben Siebinga nog zijn dik verdiende treffer en bepaalde de eindstand op 2-5. Hiermee kwam eén einde aan een goed seizoen voor De Koog, waarin het op de vijfde plaats eindigde. Een hoopgevend resultaat voor volgend jaar, wanneer de ploeg na de aange kondigde herindeling net als de an dere zevendeklassers een klasse hoger uitkomt. Door remises tegen Zuidermeer (0- 0) en Knollendam (2-2) heeft ZDH een wisselvallig seizoen een zeer acceptabel slot gegeven. Vooral het resultaat tegen het als derde geklasseerde Knollendam mocht er zijn. Daardoor bleven de Hoorn- ders voor de vijfde achtereen volgende keer ongeslagen. Met een volledige selectie is ZDH ook voor de sterkste tegenstander een moeilijk te kloppen ploeg. Dat ont dekte dit seizoen niet alleen het op de vierde plaats geëindigde Oosterend, dat tweemaal verloor, maar ook het als tweede geklasseerde Kaagvo gels, dat niet meer dan éen punt pakte. Probleem is dat de Hoornders vaak moesten schipperen om een team op de been te krijgen. Zo ook op Hemelvaartsdag, toen in Zuider meer negen spelers niet beschikbaar waren. Dankzij onder anderen vete raan Bart Witte, die zijn conditie op peil houdt door bij ZDH te trainen, en invallers als Tjarko Stolk en Richard de Leeuw kon toch een elftal afreizen. De gasten deden het met eens zo slecht en kregen vooral in de eerste helft een paar aardige kansen. Eén keer lukte het zelfs te scoren, toen Niels Dekker de bal na een mooie vrije trap en een eerste doelpoging van Mike de Bruijn over de lijn schoot. De scheidsrechter had echter buiten spel geconstateerd en keurde de treffer af. Ook Zuidermeer was niet ongevaarlijk. De cjfootste kans ont stond toen verdediger Jan-Willem Bakker de bal maar half raakte en de spits plotseling opdook voor Christiaan Stolk. Tot geluk van de keeper was ook diens poging weinig succesvol. In de tweede helft heersten de verde digers en moesten de aanvallers zich behelpen met enkele kleine kansjes. Met de wind schuin in de rug pro beerde Zuidermeer het een paar keer van grote afstand, maar keeper Stolk kwam maar zelden in problemen. Vlak voor het einde leek Niels Dekker de wedstrijd in Hoornder voordeel te beslissen. Na een prachtige aanval kwam hij oog in oog met de keeper, maar schoot hij de bal hoog over het doel. Combinatiespel Tegen Knollendam waren dertien spelers beschikbaar en speelde ZDH vooral in de eerste helft uitstekend. De gasten probeerden met snel combinatiespel kansen te creëren, maar stuitten voortdurend op een goed georganiseerde verdediging. De beste mogelijkheden waren voor de Hoornders, die er geregeld ook zelf in slaagden mooie aanvallen op te zetten. Niels Dekker was een paar keer dicht bij een doelpunt, maar de topscorer mist de laatste paar weken de grote vorm en kon ook ditmaal de alerte keeper met passeren. Wél suc cesvol was Ivar van Elk, die met een paar simpele maar effectieve li chaamsbewegingen twee tegenstan ders op het verkeerde been zette en zo dwars door het midden kon opstomen. Vlak bij het strafschop gebied gekomen, waagde hij een schot, dat op prachtige wijze doel trof. Even later leek Van Elk na fraai voor bereidend werk van Dekker opnieuw te scoren, maar zijn doelpoging was te nonchalant. Vermeldenswaard is ook de vrije trap die Erwin Kleinveld op een meter of vijftig van het doel van Knollendam kreeg te nemen. Hij plaatste de bal hoog in de doelmond. waarna de keeper zich bijna liet ver rassen. Hoewel een tweede treffer in de lucht hing, kwam Knollendam on verwacht op gelijke hoogte. Op slag van rust raakte middenvelder Joop Rommets geblesseerd aan zijn enkel en uit de onrust die daardoor ont stond, slaagden de bezoekers er plotseling in te scoren. Na rust greep Knollendam het initia tief en kreeg ZDH het al snel moeilijk. Een uitglijder van Jelmer Bomas, gevolgd door een snelle tegenstoot, leidde tot de tweede treffer van de gasten en daarmee leek het doek gevallen. Maar de thuisploeg richtte zich toch weer op en kwam verassend op gelijke hoogte. Schut ter was Bomas, die de bal na een mooie dribbel en een bekeken voor zetje van Dekker beheerst intikte. Even later liep de spits van Knollen dam bij een hoge voorzet keihard te gen keeper Stolk aan. De bal ver dween in het doel en de scheids rechter leek de treffer te willen goed keuren, maar kwam daar na een storm van protest snel op terug. Stolk klaagde over een pijnlijke arm, maar kon de wedstrijd toch uitspelen. Ge lukkig voor hem had Knollendam het meeste kruit verschoten. In de slot fase leek invaller Jacco Kager ZDH nog aan de overwinning te helpen, maar hij schrok van zijn kans en liep de bal over de achterlijn. ZDH eindigde door de remise net als vorig seizoen op de achtste plaats, op slechts één punt van het be faamde linker rijtje (de bovenste helft van de ranglijst van dertien teams). Geen slechte prestatie, maar met een wat ruimere selectie had een hogere klassering er wel ingezeten. Zaterdag 4 juni wordt het traditionele ZDH- toernooi gespeeld. het programma staat voor Endag nog één wedstrijd, tegen ^pioen Vrone, maar of die wordt ^peeld, is in verband met het "^stertoernooi n°9 maar de Eg. Diep in hun hart zal het de Este spelers van Texel'94 weinig '""nen schelen, want sinds degra de een feit is, en eigenlijk al we- E daarvoor, is de motivatie een ^i|e weg. ^Hemelvaartsdag, toen Duinrand Schoor! op bezoek kwam, wilde de spaarzaam opgekomen '°6schouwers nog wel plezie- si deden ze flink hun best. De - kwamen door een doelpunt spits Pasquinell Kolk op voor- J*9. maar Gor Hakobjan, die al 'e kans had, bracht Texel'94 *°P9elijke hoogte. Na weifelend van een verdediger scoorde -petit voor Duinrand S. 1-2, Er de Texelaars zaten met bij de (c,.en neer en werden voor hun jj'2ust beloond met een tweede I!a90ed voorbereidend werk Ui «objan gescoord door Marcel na het begin van de tweede 'ken de Texelaars tegen een I KïIi actllerstand aan- Pasquinel I naakte dankbaar gebruik van een misverstand in de defensie van de thuisclub. De meeste kansen wa ren daarna voor de bezoekers, maar doordat de spitsen slordig en non chalant met de kansen omsprongen, bleef de thuisclub kansrijk. Minder dan tien minuten voor het einde lukte het aanvoerder Martin Koorn de gelijkmaker op het scorebord te zet ten. Van grote afstand schoot hij de bal vlak naast de paal in de beneden hoek (3-3). Het was het tweede doel punt van de oud-prof, die op 5 de cember scoorde uit een strafschop. Zondag, toen de ploeg het moest stellen zonder basisspelers Martin en Marco Koom. Ralph Koning en Jacob Knjnen. was de koek echt op. Het eveneens al gedegradeerde Hollandia T. had er nog wel zin in en ging er stevig tegenaan. De gasten kregen een ruggensteuntje toen de snelle spits al na vijf minuten zijn ploeg op voorsprong zette. Hoewel de beste kansen daarna voor Hollandia bleven, scoorde Michiel Dekker uit een voorzet van Leon Zijm onverwacht de gelijkmaker. Maar na de tweede treffer van de tegenstan der was het vrijwel gedaan. Texel'94 deed nog wel pogingen een tweede maal te scoren en kreeg zelfs nog een grote kans toen Arne-Jan Kruithof een penalty mocht nemen, maar de Oosterender miste vanaf elf meter. Toen Hollandia voor de derde keer scoorde, was de strijd definitief over. Een eenvoudige overwinning op Jisp (3-0) en een kansloze neder laag tegen Kaagvogels (7-2) waren voor Oosterend net genoeg om De Koog op de ranglijst voor te blijven en de beste van de Texelse ploe gen te worden in de zevende klasse. SVO heeft een wisselvallig seizoen bijna achter de rug (zaterdag gaat de ploeg nog op bezoek bij kampioen DESS). De afgelopen twee wedstrij den waren wat dat betreft eigenlijk tekenend. Met een ruime selectie en een meezittend scoreverloop gaven de Oosterenders op eigen veld te genstander Jisp op Hemelvaartsdag een lesje voetballen. De thuisploeg liet er geen enkel misverstand over bestaan de beste te zijn en maakte enkele fraaie doelpunten. De eerste kwam op naam van routinier Ger Vla ming. die op de middenlijn aan een solo begon. vier. vijf man in de luren legde en ten slotte ook de keeper aftroefde. Arjan Kiewiet. doorgaans in het tweede elftal actief, maakte zijn naam als goaltjesdief waar door uit een voorzet van Chris de Vries zijn derde doelpunt in drie wedstrijden te scoren. De derde treffer kwam op naam van Eddy de Vries, die de bal uit een vrije trap van Bob Witte in het doel kopte. De keeper van Oosterend was Wouter van Strien, die vaste kracht Marco Daalder uitstekend ver ving. Met nogal wat invallers en halffitte spelers in de ploeg ging er zondag in Kolhorn teveel mis en verloor Ooster end zonder al te veel stnjd van het als tweede geklasseerde Kaagvogels, dat een paar snelle vleugelspelers heeft en de geboden ruimte optimaal benutte. In de eerste helft konden de gasten de schade nog behoorlijk be- na maanden afwezigheid zijn rentree vierde, leek tegen te scoren, maar werd in het strafschopgebied tegen de grond geduwd, waarna Eddy de Vries de toegekende strafschop feil loos benutte. Maar Kaagvogels had de langste adem en scoorde nóg tweemaal, waardoor de eindstand 7- 2 werd. 'Soms speelden we geweldig, maar als het wat tegen zit. kunnen we ook met grote uitslagen verliezen', er kende trainer Jitze Beintema na af loop. Toch was hij best te spreken over het seizoen, dat met een vierde plaats wordt afgesloten. 'Het was perken, al moest doelman Daalder jammer dat we vaak erg veel spelers toch tweemaal capituleren. Na rust werd het al snel 3-0, waarna Sil van Dijk bij een ongelukkige kopbal van een verdediger van Kaagvogels alert was en uit de rebound tegenscoorde. In het vervolg ging Kaagvogels nogal lankmoedig met de tegenstander om. De ene na de andere kans werd ge mist, waardoor Oosterend nog lang mocht hopen op een beter resultaat. Maar toen de gasten wat meer risico gingen nemen, was de wedstrijd door twee doelpunten van de gastheren snel gespeeld. Alexander Witte, die misten. Gelukkig kunnen we een be roep doen op B-junioren en als je er maar twee hoeft op te stellen, is dat geen probleem. Maar zijn het er drie of vier, dan moeten de ouderen wel erg hard werken om de rest op slëep- touw te nemen. Ik vind daarom dat we naar vermogen hebben gepres teerd en dat we wel met enig vertrou wen mogen vooruitkijken naar vol gend seizoen.' bereiken van het voor ieder duo van te voren bepaald aantal handicaps lagen wordt een vlaggetje gezet. Het verst kwamen Kees Boks en Ingrid Schippers. Tweede werden Martin Bodeker en Vivian Kareis, derde Paul kuip en Suze Valkenberg. De originaliteitsprijs ging naar Irene Schuijl. Longest dnves werden gesla gen door Tamara Oudendag en Kevin van Zuilekom. Neary's sloegen Lia Kuip en Renee Valkhoff Programma zaalvoetbal Woensdag 11 mei Bekerwedstrijden D-pupilllen: 18.00 Krim D1-Krim D2 v. Putten 18.22 Koog D1-Krim D3 v. Putten 18.44 verliezer-verliezer Franchimon 19.06 winnaar-winnaar Franchimon 19.30 Klifdames-FC Pellor Bekerwedstrijden C-junioren: 20.20 Koog C1-SVO C1 Hoogendijk 20.42 Sportsh Cl-Krim C1 Hoogen. 21.06 verliezer-verliezer Arnout 21.28 winnaar-winnaar Zaaldienst: Klif. Arnout Donderdag 12 mei 18.15 De Koog E1-J'boog E1 Koog 19.00 Krim C2-De Koog C2 v. Putten 19.45 De Krim 3-Texel 2 v. Putten 20.35 Mantje 4-J'boog 5 Hoogendijk Zaaldienst: Klif. Vrijdag 13 mei 16.45 De Koog E1-J'boog E2 Koog 17.30 De Koog C1 -De Koog C2Koog 18.15 De Krim 3-Klif 2 Kuipers 19.05 J'boog 2-Texel 1 v. Beek 19.55 SVO 1-Mantje 1 Sangers 20.45 Mantje 2-J'boog 1 (finale beker) Hoogendijk 21.35 De Krim 1-De Krim 2 Bakker 22.25 SVO 2-ZDH 1 Arnout Zaaldienst: J'elleboog. Voetbaluitslagen Donderdag 5 mei Texel'94-Duinrand S. 3-3 Oosterend-Jisp 3-0 Zuidermeer-ZDH 0-0 Kaagvogels-De Koog 2-1 Zaterdag 7 mei Texel'94 B2-HCSC B2 7-1 ZAP MB2-Oosterend MB1 6-1 Texel'94 C2-Kaagvogels C1 6-0 De Koog C1 -Succes C1 4-0 Texelse pupillencompetitie Barcelona-De Koog F2 11-5 Valencia-Real Madrid 4-4 SVO F1-SVC F1 2-5 ZDH F1-ZDH F2 4-4 Chelsea-SVO E1 4-4 Arsenal-De Koog E1 4-1 ZDH E1-Fulham 5-1 SVO E2-Everton 6-0 Blackburn-SVC E1 7-4 Manchester-Liverpool 0-4 Zondag 8 mei Texel'94-Hollandia T. 1-3 ZDH-Knollendam 2-2 Kaagvogels-Oosterend 7-2 Jisp-De Koog 2-5 WGW 2-Texel'94 2 1 3-2 Texel'94 3-Schagen 4 2-1 Voetbalprogramma Zaterdag 14 mei DESS-Oosterend 18.15 Texelse pupillencompetitie De Koog F2-Real Madrid 9.30 ZDH F1 -Deportivo 9.30 SVCF1-ZDHF2 9.30 SVO F1-Espagnol 9.30 De Koog F1-Barcelona 9.30 Blackburn-Manchester 10.30 ZDH E1-Everton 10.30 SVO E2-Fulham 10.30 SVC E1-Liverpool 10.30 De Koog E1-Chelsea 10.30 SVO E1-Arsenal 10.30 Reclameobjecten weg onder dwang De reclameattributen op de gevel van het horecabedrijf Talk of the Town in de Dorpsstraat in De Koog moeten uiterlijk 15 mei door de exploitant zijn verwijderd, anders doet de gemeente dat op zijn kos ten. B en w passen deze vorm van bestuursdwang toe omdat het met is gelukt deze driedimensionale objec ten en een reclamebord op de gebrui kelijke wijze met een dwangsom weg te krijgen. De dwangsom die op 25 februari werd opgelegd liep op tot het maximum van €2.000.- en werd be taald, maar de volgens b en w wal gelijke attributen waarvoor met de vereiste vergunning krachtens dé Al gemene Plaatselijke Verordening was gegeven, bleven gewoon zitten. Het beoogde resultaat werd dus niet be reikt, wat zelden voorkomt. Ouder/kindtoernooi bij Heri Hodie Op de banen van tennisvereniging Heri Hodie speelden op Hemel vaartsdag zo'n zestig deelnemers het ouder/kindtoernooi. Eerst waren de jongere kinderen aan de beurt, die in twee poules hun wedstrijden speel den. In tegenstelling tot de toeschou wers hadden de spelers op het veld geen last van de kou. Jan van Manen en zijn vader Theo van Manen eindig den als eerste, tweede werden Norbert Boon en zijn moeder Carta Westdorp. De allerjongsten speelden in één poule op het kleine veld Hier werden Peter Walbeek en Leo Saai eerste, gevolgd door Paulien Robijn met invalvader Edwin Boon. Daarna kon het publiek genieten van wat sneller tennis. De lagere school jeugd. die al wat langer tennist, wist ondanks het koude weer de aanwe zige toeschouwers te boeien. Tim Klaassen en zijn moeder Marjan Klaassen werden eerste. Mike van der Veen en moeder Fmjella van der Veen tweede. Dat de middelbare scholieren vaak al beter tennissen dan de meegetroonde ouders gaf vaëk leuke situaties. Zij speelden in twee poules verkorte sets, wat af en toe spannende wedstrijden ople verde. In deze categorie werd Martijn van der Linde met vader Erwin van der Linde eerste. Tweede werden Suzan en Annemiek van Beek. Tevoko speelt voor promotie Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag in sporthal De Sprong in Enkhuizen pro motie/degradatiewedstrijden naar de derde divisie. De wedstrijden begin nen om 13 00 uur. de tegenstanders zijn Zaanstad 2 en Omniworld 2. Zaanstad staat op de tiende plaats in de derde divisie, Omniworld staat derde in de parallelklasse. Omdat Dinto zich handhaafde in de tweede divisie, zijn er twee plaatsen in de derde divisie beschikbaar. Tevoko vertrekt met een krappe se lectie naar Enkhuizen, maar hoopt de sterke tegenstanders toch voor ver rassingen te stellen. Valencia, één van de voetbalteams van 1-3. In de tweede helft zette van Texel'94. is afgelopen week kam- Valencia 'het motortje aan', zoals de pioen geworden bij de F-pupillen. Het spelers zelf zeggen, en werd met vier was lang spannend, want de gedre- prachtige doelpunten de bovenste ven spelende tegenstander De Koog plaats op de ranglijst veilig gesteld. F2 had bij rust nog een voorsprong De kampioenenhurkendLars Boogaard, Timo Polderman, Don Heerschap, Sanne Brand en Mees Muller. Staand: trainer Hans Polderman, Sandor Pool, Dim Dros, Imme van der Velde en Jibby Linders.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7