Hoornder fanfareorkest werft nieuwe muzikanten Paracentra vechten strijd uit voor rechter TEXELSE J COURANT Binnen één dag meespelen met DEK Rustig bierdrinken in Koger Proeflokaal Bedrijvig heul Europese aanbesteding aan hulppost voorbij Texel tegen plaatsing op Werelderfgoedlijst Eigenaar boskiosk Turfveld: 'Door verplaatsing in astig parket gebracht' Wereldpremière Star Wars Film cafe het Proeflokaal De Koog. Blikvanger VRIJDAG 13 MEI 2005 Een goed glas speciaalbier, gezel ligheid, rust, kwaliteit en easy jazz jlsachtergrondmuziek. Want feest- cafés zijn er al genoeg in De Koog, vinden Hans en Trudy Glandorf, uitbaters van het Proeflokaal, de weuwe naam van Onder de Pomp hde Dorpsstraat. O.er bier hoef je de gastheer mets te tellen. Glandorf is voorzitter van de lüantie van Bier Tapperijen, een se ed gezelschap van 40 biercafés met itrenge ballotagevoorschriften. Hij geeft lezingen over bier, verzorgt als tandmeester lessen in bierbehan- leling en kletst je de oren van het over bier. 'Een biertje is om van igenieten, maar vergt ook begelei- ling. Als iemand hier op het terras ikke® het zonnetje een biertje met en procent of tien alcohol drinkt, dan g lekker. Maar als zo iemand en tweede biertje bestelt, dan kan Wie overweegt een muziekinstru ment te leren bespelen en zou wil len weten of trompet, bugel, saxo foon, bariton, bastuba, trombone of slagwerk iets voor hem is, kan zaterdag 21 mei terecht in dorps huis De Waldhoorn. Muziek vereniging DEK verzorgt die dag een workshop voor iedereen die kennis wil maken met de grondbe ginselen van blaasmuziek en slag werk. Aan het eind van de dag spe len de cursisten met de rest van het korps mee in een kort concert. 'We willen mensen laten proeven wat het is om samen muziek te maken. Dat is heel wat anders dan in je een tje thuis zitten spelen. Als het lukt om er op die manier een paar leden bij te krijgen, dan is dat natuurlijk mooi meegenomen, maar deelname is vrij blijvend', vertelt Ruud van Faassen, één van de routiniers van het fanfare korps. DEK staat bekend als een bloeiende vereniging, maar dankt die waar het met gaan kan en toen ze met status vooral aan de enorme hoeveel- de vrouw van de vorige eigenaar, wij- heid majorettes. Bijna alle meisjes bierpomp met zes kranen en evenzoveel soorten bier. het best zijn dat ik een wat lichter biertje adviseer. Want wat heb je er aan om er ziek van te worden.' Glandorf weet waarover hij praat. Hij zit sinds 1972 in de horeca en is vanaf 1982 zelfstandig ondernemer in Purmerend, waar hij sinds 1986 het landelijk bekende café De Bonte Koe exploiteert. In 2003 stond dit cafe in de Horeca Top 100 op de zesde plaats. De eerste kennismaking met Texel dateert van 1975, toen hij met zijn schoonzusje Joop Jonk de stoute schoenen aantrok en hier aan de slag ging. 'Sindsdien heeft het eiland ons hart gestolen.' In 2001 verhuisde hij met zijn vrouw naar Texel. De verblijfsduur op het eiland nam toe nadat hij de zaak in Purmerend een jaar geleden aan een medewerker- verhuurde. Maar het bloed kruipt len Rob Haverman, aan de praat raakten, was de overname van On van de Jan Drijverschool komen we kelijks bijeen om op het jongleren met der de Pomp snel beklonken. Nieuwe <-je baton te oefenen. Het aantal leden gezichten en een nieuwe naam, maar bij het korps vertoont echter al een de ziel van het café hebben ze zo hele tijd een dalende tendens. Een gelaten. Het pronkstuk van de zaak, de markante bierpomp hield een plekje, evenals het karakteristieke glas-in-loodraam achter de tapkast. Wel installeerde Glandorf een bier pomp met zes kranen, met even zo veel verschillende soorten bier. Onder meer Texels bier, dat hij het hele jaar door tapt. Verder zestig soorten bier 'op fles' en een even uitgebreid as sortiment whiskey, vele soorten jene ver, cognac en andere spiritualiën. Met Billy Holliday zacht op de achter grond verhaalt de nieuwe eigenaar over bierbehandeling, biermenu's, bierkaarten, een bokbierweekend in oktober en andere plannen. paar jaar geleden telde de vereniging zo'n 40 muzikanten, inmiddels zijn het er niet meer dan 33. 'We kunnen heus nog wel even ver der. Maar als je veel verder achteruit gaat, raak je in de knel met je reper toire. We hebben nu twee trompettisten. Dat is al niet veel, maar als er één moet werken, heb je echt een probleem. Drie trompettisten zou al beter zijn, maar voor het mooie heb je er eigenlijk vier nodig', zegt Jacob Pieter Duyzer, die ook al weer heel wat jaren meedraait. Volgens Van Faassen zijn vooral bespelers van bugels, trompetten en hoorns nodig. 'In een goed fanfareorkest heb je ongeveer één derde bugels. Wij heb ben er nu zeven, maar het zouden er dus zeker tien moeten zijn. Wij heb ben de pech dat we in een paar jaar tijd een paar trouwe leden hebben verloren. In het ideale geval neemt de oudere de jongere mee op sleeptouw en neemt de jongere het over wan neer de oudere het met meer aankan. Maar voor de continuïteit hebben wij er de laatste jaren eigenlijk te weinig leden bijgekregen.' De workshop begint om 10.00 uur met koffie en thee en een algemene uitleg. Daarna worden de instrumen ten uitgereikt en volgen de eerste les sen, waarbij de deelnemers in kleine groepjes onder begeleiding van een ervaren muzikant de beginselen krij gen bijgebracht. Ze leren een paar noten en proberen die in wisselende ritmes te spelen. Na een lunch begint 's middags een nieuwe serie lessen, maken de cursisten kennis met ver schillende muziekstijlen uit het popu lairdere genre en oefenen ze samen met het orkest. De workshop wordt afgesloten met een kort concert en een hapje en een drankje. Plankenkoorts hoeft niemand te heb ben. 'ledereen moet kunnen meespe len. Wat mij betreft is de grote charme van het spelen bij DEK dat je het met elkaar doet, van jong tot oud. Het sociale aspect is belangrijker dan de kwaliteit', aldus Van Faassen. Wan neer hij begint te vertellen over de uitjes die de Hoornder muziekver eniging geregeld maken, vallen ande ren hem al gauw bij. Een gebeurtenis waarop de leden nog steeds met veel genoegen terugkijken, is het reisje naar Giethoorn, waarbij het korps als in de film Fanfare al musicerend op een grote schuit door de kanalen voer. Ook de nacht die met de hele vereniging op een hooizolder werd doorgebracht, ligt menigeen nog vers in het geheugen. 'Dat kan alleen bij ons. Bij de andere korpsen zul je dat met zien', beweert Van Faassen stel lig. Opgave voor de workshop is onder vermelding van de voorkeur voor twee muziekinstrumenten nog tot en met zaterdag (morgen) mogelijk bij Michiel Drijver (Herenstraat 47) en Jantien Berbée (De Dageraad 47). De workshop is bedoeld voor iedereen vanaf 12 jaar. Voor jonge kinderen wordt op 27 mei een aparte bijeen komst gehouden in de Jan Drijver- school. 'Handelswijze ex-medewerker klap in gezicht' echte website is te vinden via www.bluesideup.nl.' Of de rechter het al dan met met het paracentrum eens is dat de activitei ten van Landsman niet door de beu gel kunnen, horen de partijen op 19 mei. Vliegveld Hierbij wil ik graag reageren op het artikel 'Handhaving tegen Para centrum geëist' en de ingezonden brief van Erna Dam uit de krant van 4 mei, of liever gezegd: er iets aan toe voegen. Toevoegen? Ja, maar dan de positieve berichten die mij ter ore zijn gekomen, en die ik zelf heb meege maakt, waar helaas niets over wordt vermeld. Ik ben geen parachutist, maar een aantal jaren geleden ben ik wel te recht gekomen in de 'parawereld' op Texel. Tot mijn grote plezier, want het is (nog steeds) een erg leuke omge ving, en een erg leuke groep mensen om mee om te gaan. De meesten van mijn goede vrienden en kennissen springen op Texel, bij zowel Para centrum Texel als Blue Side Up. En ik heb in het openingsweekend, en ook afgelopen weekend, niet veel gemerkt van enige spanningen bij de mensen waar het hier echt om draait, namelijk de medewerkers en sprin gers van PCT en BSU. Maar mis schien was dit al gebleken tijdens de 29 mans-formatiesprong die tijdens het openingsweekend van BSU ge maakt is met medewerkers en sprin gers van zowel PCT als BSU. Ik vind het erg jammer dat daarover in de bovengenoemde artikelen niets ge meld is. Zoals al gezegd, ik ben geen para chutist. Maar wel (onder andere) ser veerster. Sterker nog, ik ben degene die mevrouw Dam tijdens het openingsweekend heeft bediend. En naar mijn weten heb ik dat naar be horen gedaan, zoals ik dat al vele malen eerder heb gedaan. Leome Schellekens, Hoofddorp. kbouw van het nieuwe hulp- iningsgebouw hoeft niet Euro- ks te worden aanbesteed. De imeente, de politie en de Stich- ig Wonen Texel blijven elk onder it Europese grensbedrag van ijna zes miljoen euro, waardoor en openbare aanbesteding toe- iikend 'is. Jlgens de laatste berekeningen »ft de gemeente €3.474.050,- no- 0voor de bouw van de brandweer- ambulancegedeelten, de politie 215.643,- voor het nieuwe politie- r'oor en de Stichting Wonen Texel 7288.003,- voor het medische ge stie. De partijen mogen hun ge- siten elk zelf aanbesteden. Op Wringen van de coalitiepartijen is voorwaarde bij de krediel- ïiening aan het college wel opge ien dat de gemeente, de politie de SWT met elkaar vóór de aan- isteding contracten hebben afge- Wanneer de aanbesteding plaats vindt, is vooralsnog een vraag. De partijen moeten eerst wachten op het oordeel van de Raad van State in de kwestie Stayokay en dat duurt naar verwachting nog vijf tot acht weken. Daarna moet duidelijk zijn of de ge meente daadwerkelijk eigenaar van de grond aan de Pontweg wordt. In de voorlopige planning voor de kanjerprojecten gaat het college er vanuit dat de bouw in november van start moet kunnen gaan. De opleve ring van het gebouw is in maart 2007 gepland. Als het project doorgaat, willen bur gemeester en wethouders Texelse ondernemers vóór de aanbesteding informeren over de mogelijkheden voor deelname. Op die manier willen zij Texeise bedrijven de kans geven delen van het werk binnen te halen, zodat het project de Texelse werkge legenheid ten goede komt. 'Maar het moet met zo zijn, dat door iedereen vroegtijdig te informeren verwachtin gen worden gewekt. De aannemers moeten het daarna zelf waarmaken', aldus het college. Burgemeester en wethouders gaven Texelse onderne mers eerder vroegtijdig informatie over het nieuwe raadhuis, maar dat leidde tot opschudding in de bouw wereld omdat dat project Europees wordt aanbesteed. De cnteria die daarbij komen kijken, liggen veel te hoog voor de Texelse bouwwereld. Voor maximaal twintig procent van de beraamde bouwsom van €13.000.000,- geldt de Europese aanbesteding niet. De gemeente en Texelse ondernemers zijn elk al een tijdje aan het bekijken hoe Texelse bedrijven het beste voor die delen Toch maakte hij recent de overstap Mag Herman Landsman werk zaamheden verrichten voor het nieuwe paracentrum Blue Side Up, of moet hij het non-concurrentie beding uit zijn arbeidscontract met Paracentrum Texel eerbiedigen? Op die vraag geeft bestuursrechter J. Vrakking donderdag 19 mei een antwoord. Advocaat Frank Duijn van het paracentrum heeft er een goed gevoel over: 'Ik heb het vol ste vertrouwen op een goede af loop, wat Landsman doet mag ge woon niet.' Beide partijen troffen elkaar dinsdag voor de rechtbank in Alkmaar. Lands man werkte bijna 25 jaar voor het paracentrum, had er volgens Duijn 'een prachtbaan' en niets te klagen. (percelen) in aanmerking kunnen ko men. naar Blue Side Up (BSU), dat op 30 april de officiële opening vierde. 'Nu Vrees beperkingen niet weggenomen karten Hoogenbosch, de eige- 3ar var> de boskiosk, voelt zich °°rde plannen voor verplaatsing 1-1 het Turfveld naar de Fontein en een lastig parket gebracht. n'ebruari heb ik een gesprek ge smet Staatsbosbeheer. Toen is verteld dat de kiosk moet ver- wijnen om de vegetatie aan de «nnenduinrand te kunnen verster- *n Erwerd mij voorgehouden dat Randweg en de Natte Vlakweg PP den duur zouden verdwijnen, .«at heb ik er dan nog te zoeken?' !S orn: 'Ik begrijp niet dat te als het plan om de auto's uit het bos te weren.' Het verwijt dat de plannen alleen achter het bureau zijn bedacht, bestreed Vermeer: 'Er zijn ook men sen uit het veld bij betrokken, die zeer terzake kundig zijn.' De vraag of hij zelf de weg in het park wist, moest de voormalig burgemeester van Heer- hugowaard overigens ontkennen. Maar gezien de specialistische ken nis van zijn adviseurs achtte de be stuurder dat niet nodig. Heikele punten waren verder het ver plaatsen van de barbecues langs de Randweg en de speelobjecten van het Lange Stuk naar het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg. 'Als je al dat soort voorzieningen gaat clus teren, is de lol ervan af' en 'Als je rot zooi wil hebben, dan moet je het op een hoop gooien', waren de reacties. Dat bestreed André van der Vliet, die een gecombineerd barbecue-, speel-, recreatie- en parkeerveld aan de Ploegelanderweg als een prachtig toeristisch startpunt zag. 'Een heel goede zaak.' Hij en anderen verwe zen naar nationale parken elders, waar dergelijke clusteringen prima functioneren. Desondanks conclu deerde Vermeer dat ook clustering van voorzieningen met op brede steun kan rekenen. De aanpassingen in het nog te wei nig bezochte Krimbos, dat toeganke lijker wordt gemaakt en waar fiets- en andere paden nadrukkelijker worden gescheiden, werden met enthou siasme ontvangen. De Texelse gemeenteraad heeft zich tegen de nominatie van de Waddenzee tot een Werelderfgoed uitgesproken. Bij Texels Belang, WD en CDA overheerst de vrees dat plaatsing op de Werelderf goedlijst toch tot beperkende maatregelen leidt. De afwijzing is een tegenvaller voor burgemeester Joke Geldorp die zich achter de schermen sterk had ge maakt voor een overeenkomst tussen minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en de Waddeneilanden. Die overeenkomst, die speciaal voor de eilanden is op gesteld, had de twijfels over een be perkende werking van de erfgoed- status moeten wegnemen Een meerderheid van de Texelse politiek behoudt echter zijn twijfel over de waarde van die overeenkomst. 'Als we van de Waddenzee geen Wereld erfgoed van makenv levert het so wieso geen beperkingen op', aldus Piet Standaart (Texels Belang). Jan Koolhof (CDA) haalde aan dat een zuivelfabriek in de Beemster bij uit breiding toch hinder heeft ondervon den van de daar geldende Wereld- erfgoedstatus Maria van der Spek (WD) vroeg zich af wat Brussel in de toekomst allemaal over de Wadden zee zou kunnen besluiten. 'Het moet gewoon blijven zoals het nu is Geldorp deelde de zorgen van Van der Spek over Brussel, maar ha merde erop dat er geen sprake van beperkende werking kan zijn. Ze liet Koolhof weten dat de erfgoedstatus van de Beemster formeel geen rol heeft gespeeld bij de uitbreidings- problemen waar de fabriek tegenaan was gelopen. GroenLinks, PvdA en D66 spraken zich, met GroenLinks- oorlogsslachtoffers in Darfur heeft voorman Arthur Oosterbaan voorop, €130.- opgebracht. De medewerkers uit vóór de nominatie. Oosterbaan verdubbelden dat tot een bedrag noemde de status een 'blauwe vlag €260.-. Het geld wordt overgemaakt voor het natuur- en cultuurerfgoed' op giro 999. De verloting werd gehou- van de Waddenzee 'We trekken er den ter gelegenheid van het optreden ook de toeristen mee die speciaal dat folkartiest Pete Morton in het voor de schoonheid en de kwaliteit Maartenhuis gaf. van het gebied komen.' Een plan van Frans Visman (D66) om tijdens het referendum over de Europese grond wet op 1 juni de Texelse bevolking tegelijkertijd naar hun mening over de Werelderfgoedstatus te vragen, werd door de andere partijen van tafel ge veegd. Zij zagen er weinig in, van wege de korte voorbereidingstijd en omdat uiteindelijk toch minister Veer man de knopen doorhakt. Het 'nee' van de gemeenteraad kan een belangrijke rol spelen in zijn afweging. De meningen van de ge meenteraden van de vijf eilanden tel len voor de minister het zwaarst, al dus een woordvoerster van LNV. Op het moment is het 2-2: Texel en Ameland zijn tegen, Schiermonnik oog en Vlieland zijn vóór. De mening van Terschelling wordt daardoor van doorslaggevend belang. De gemeen teraad van dat eiland moet op 24 mei een besluit nemen, omdat tijdens de vorige raadsvergadering in april de stemmen staakten. De'colleges van B en W van de Waddeneilanden zijn allemaal vóór de nominatie. Pas als zowel de Nederlandse, Duitse en Deense bewindslieden overtuigd zijn van voldoende steun in hun Wadden regio's, wordt de Waddenzee bij de UNESCO voor plaatsing aangemeld. Dat besluit wordt in november geno men tijdens de trilaterale Wadden conferentie op Schiermonnikoog. Verloting Darfur De verloting die de op het Maarten huis werkzame Joelie Bonne vorige maand organiseerde voor zegt Landsman dat hij eigenlijk niets doet voor het nieuwe bedrijf, maar hij liep tijdens de opening wel mooi met een megafoon rond, alles te regelen', aldus Duijn. De overstap op zich wordt Landsman niet kwalijk genomen, wel de manier waarop. 'Er is lange tijd geheimzinnig gedaan over wie er nu allemaal bij het nieuwe centrum betrokken waren. Hem is op de/nan af gevraagd, of hij er iets mee te maken had, hij ont kende. Vervolgens blijkt hij al ruim een jaar met de voorbereidingen be zig te zijn, bestellingen te plaatsen voor het nieuwe paracentrum en zelfs offertes te onderscheppen en door te spelen. En als klap op de vuurpijl is hij tijdens de opening nadrukkelijk aanwezig, nota bene terwijl hij offici eel nog in dienst was van Para centrum Texel', vertelt Duijn. De handelswijze van de ex-medewerker voelt voor het paracentrum als een klap in het gezicht. Het non-con currentiebeding uit het arbeids contract werd erbij gehaald, in de hoop Landsman buiten spel te zet ten. Het beding stelt duidelijk dat de ex- manager tot een jaar na zijn vertrek bij het paracentrum geen werkzaam heden mag verrichten voor een ver gelijkend bedrijf. Duijn: 'Of hij er voor betaald wordt of niet maakt mets uit. het gaat om de activiteit.' Het ver weer dat geen sprake is van een arbeidscontract met BSU zou in dat geval geen verschil maken. Probleem is echter dat het contract vervalst is. Althans, dat stelt Alexander Beetz, di recteur van BSU en tijdens het kort geding de belangenbehartiger van Landsman. 'Het originele contract is uit 1991, wat door Rienks is inge bracht is van een latera datum', aldus Beetz. 'In het originele contract is het non-concurrentiebeding minder uit gebreid en gaat het alleen om werk zaamheden in loondienst.' De direc teur van BSU zei dat Landsman bedrijfsmatig niets met de onderne ming te maken heeft. 'Hij is met in loondienst bij ons en verricht geen werkzaamheden, hij doet dus mets wat niet mag. Paracentrum Texel is helaas bezig met een zeer vervelende campagne, waarvan wij en Lands man de dupe zijn.' Eerlijke concurrentie Advocaat Duijn benadrukt dat zijn cliënt kan leven met de concurrentie, maar dan wel op een eerlijke manier. 'Concurrentie is niet altijd leuk, maar daar is niets tegen te doen. Het wordt een ander verhaal als de concurren tie niet strijdt met open vizier, want daar is hier heel duidelijk sprake van. Ze hebben nu zelfs de handelsnaam van mijn client gejat. Wij gebruiken al jaren de website www. paracentrum texel.nl en nu hebben zij hetzelfde adres, met com erachter. Dat kan dus niet. Als ze daar niet vrijwillig van afzien, stappen we opnieuw naar de rechter.' Dat is met nodig, zo laat Beetz weten. 'We maken nog deze week schriftelijk bekend dat we af stand doen van de domeinnaam. Dat is een kat- en muisspel dat we niet kunnen winnen, dat weet ik ook wel. Maar ik moet wel zeggen dat ik nog nooit zoveel lol heb gehad voor 24 euro (kosten domeinnaam, red). Onze Bus Oosterend Busreizigers in en naar Oosterend moeten er vanaf donderdag rekening mee houden dat de route Mulder straat, Peperstraat en Oranjestraat tijdelijk vervalt. De bus rijdt i.v.m. straatwerkzaamheden via de Koning- weg. Tentoonstelling cursisten MDT In de hal en de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool is vanaf dinsdag werk te zien van de cursis ten van Paulien Valk. Er hangt werk in acrylverf en portretten, gemaakt door de deelnemers aan de cursus modeltekenen. De expositie wordt om 19.30 uur geopend. De opening wordt luister bijgezet door de fluit- groep van Loes Bakker. De tentoon stelling duurt tot en met 31 mei. Met trots kondigt Cinema Texel voor woensdag 18 mei de 'wereldpremière' aan van Star Wars Episode II: Revenge of the Sith, het vervolg op twee van de beroemdste films die ooit zijn ge maakt. Het verhaal begint op het moment dat de destructieve kloonoorlogen bijna voorbij zijn en de meeste leiders van de separatis tenbeweging gevangen zijn geno men. Om ook de laatste opstande lingen onschadelijk te maken, stuurt de Jedi Council generaal Obi-Wan Kenobi op een gevaarlijke missie, om de levensgevaarlijke General Grievous en de schimmige Count Dooku te arresteren. Terwijl Obi-Wan Kenobi op zoek gaat, neemt de macht van kanselier Palpatine op de planeet Coruscant zienderogen toe Met veel sluw po litiek gekonkel laat hij de door de oorlogen verscheurde republiek vallen en benoemt zichzelf tot kei zer van een machtig rijk. Aan zijn zijde treft hij zijn trouwste volgeling, Anakm Sky-walker, die hij zijn ware gelaat onthult en die hij belooft de ware aard van The Force te laten kennen. Dat is het begin van een dodelijke strijd tussen goed en kwaad, waarbij de jonge Jedi steeds verder afglijdt naar de don kere zijde van de force. Maar Anakin moet ook nog denken aan de hoogzwangere senator Amidala, de vrouw met wie hij in het geheim is getrouwd. Terwijl het er naar uit ziet dat het kwaad zal overwinnen, komt het tot een beslissende con frontatie tussen Anakin en Obi- Wan. De afloop zal het lot van het universum bezegelen. In de sene Filmganger 30+ draait Sideways, over Miles Raymond, die zijn oude vriend Jack een week voor diens huwelijk meeneemt op een wijntour door Califomië. Ze be proeven onderweg hun mislukte relaties en levens, altijd vergezeld door de wijnen Cabernet en Pinot. De twee vormen een merkwaardig stel. Jack is een grote charmeur, Miles een pas gescheiden mislukte schrijver. Jack gaat op zoek naar zijn laatste 'taste of freedom', terwijl Miles alleen maar kan hopen met nóg depressiever te worden. Ook in hun smaak zijn ze tegenpo len, want Jack vindt een goedkope Marlot heerlijk, terwijl Miles hunkert naar de perfecte Pinot. Het enige dat ze gemeen lijken te hebben, is dezelfde onstuimige mix van mis lukte ambities en het besef dat hun jeugd voorgoed voorbij is. De film was in Amerika niet alleen een klap per voor de bioscopen, ook wijn verkopers pikten een graantje mee. De verkoop van Pinot Noir steeg er met zestien procent. In Califomië was de stijging zelfs dneëndertig procent. De meeste andere films in Cinema Texel zijn geprolongeerd. Kingdom of Heaven speelt in de twaalfde eeuw en gaaf over een eenvoudige Franse smid, die te horen krijgt dat hij de zoon van een ridder is en dan meegaat op kruistocht om Jeruza lem te bevrijden van de Moren. Komedie en actie gaan hand in hand in The Pacifier, waarin een perfect getrainde marinier, die zijn hand niet omdraait voor de gevaar lijkste opdrachten, de taak krijgt te babysitten. In Miss Congeniality II krijgt undercover-agent Gracie Hart een nieuwe functie en wordt ze het modieuze visitekaartje van de FBI. Hitch is een komedie over een koppelaar van mannen en vrouwen die zelf verliefd wordt Voor kinde ren draait de animatiefilm Streep wil racen, over een zebra die ren paard wil worden In de nieuwe bioscoop in De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien vijf films: Hitch, Ro bots, Spongebob Squarepants, Kingdom of Heaven en de horror film Boogey Man, over een man die wordt achtervolgd door een angst aanjagend verleden en die zijn ang sten alleen kan overwinnen door een nacht alleen door te brengen in het mysterieuze Victoriaanse huis van zijn overleden moeder.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7