0 Na dertig jaar opnieuw kampioen COURANT .TEXELSE g Smash'68 naar tweede klasse [__^pedrijvi gheid Jochem Eelman prolongeert schaaktiti Texel'94 leent geld voor kleedkamers Het college zal de gemeenteraad voorstellen €30.000,- te lenen aan voetbalvereniging Texel'94. De ver eniging heeft het geld nodig voor het renoveren van kleedkamers en het plaatsen van verlichting op het nieuwe trainingsveld dat in ver band met de groei van het aantal leden is aangelegd. Met deze investeringen is totaal €57.434. - gemoeid. De vereniging heeft inmiddels een investerings subsidie van €12.205, - gekregen en kan uit eigen middelen €15.229, - fi nancieren. Ook draagt de vereniging bij in de vorm van 1200 uur eigen werkzaamheid. Het resterende tekort wordt door de lening van de ge meente gedekt. Bij de eerste behan deling besloot het college de zaak aan te houden omdat de cijfers aan gaven dat de vereniging niet in staat is de rente (3,33 procent) te betalen. Een negatief beeld werd opgeroepen door het feit dat de laarrekening 2003-2004 sluit met een verlies van €4.163, -, veroorzaakt door een te ruggelopen kantineopbrengst en ho gere kosten van trainers en reizen. Uit nadere informatie bleek dat de situa tie minder somber was: Texel '94 kan rekenen op aanzienlijke bedragen aan terug te vorderen BTW. In dit nieuwe licht bezien is het verstrekken van de gemeentelijke lening verant woord. al heeft de raad het laatste woord. Zaalvoetbal In het zaalvoetbalverslag in de krant van dinsdag stond bij vergissing dat Mantje 2 niet was komen opdagen voor de wedstrijd tegen Klif 1Het betrof echter Mantje 1 Rondje Texel wandelen Wandelsportverenging Het Gouden Boltje houdt zaterdag 21 mei voor de 35ste keer het Rondje Texel. De start is om 6.30 uur bij het wachtlokaal van Teso op 't Horntje, en op de boot die om 6.30 uur van Den Helder vertrekt. Deelnemers dienen er rekening mee te houden dat het startlokaal met per openbaar vervoer is te bereiken. In schrijving bij de start kost €7,-. Het Rondje Texel is met zestig kilometer de langste tocht van de vereniging. De heenweg voert langs de Noord zee, terug volgen de deelnemers de Waddendijk. Informatie is te verkrij gen bij Het Gouden Boltje, tel. 313087 en op website www.hetgou denboltje.nl. Training Tevoko Tennisjeugd succesvol De Texelse tennisjeugd is duidelijk bezig aan een opmars. Na de voor rondes op diverse tennisparken, bleken vier jeugdspelers doorge drongen te zijn tot de finales, die dinsdag in Wieringerwerf werden gespeeld. Bij de jongste jeugd (tot en met 9 jaar) bleek Texel zelfs dominant aanwezig. Sanne Brand van Deuce uit Den Burg won overtuigend van Elise van Zijst (6-0, 6-1). Bij de jongens tot en met 9 jaar was er zelfs een compleet Texelse finale. Mathijs Duin trok na een marathonpartij van meer dan twee uur tegen Imme van der Velde aan het langste eind met bijna het kleinst mogelijke verschil (6-3,5-7, 7- 6, 7-5). Bij de jongens tot en met 16 jaar wist de veertienjarige Mikel Hop penbrouwers van Deuce ondanks een pijnlijke schouder tot de finale door te dringen. Hij verloor met 3-6 en 1-6 van Pieter Beverdam. Randstad Eilandcompetitis De volleyballers van de Rands Eilandcompetitie sluiten het set» dinsdag 17 mei af met de lar wedstrijden van het afvaltoerre Rond 22.00 uur worden in BarSs tief de prijzen uitgereikt, zowel dit toernooi als voor de re competitie. Veld 1heren 19.00 H25 Maarco B.-Prinsen Kifc 19.30 H26 Sportsh.2-KobekoMaam 20.00 H27 win. H25-wtn. H26 Ca 20.30 H28 Cocky-Randstad wiali 21 00 H29 win. H27-verl. H28 win, 21.30 H30 win. H28-win. H29 veil Veld 2, gemengd 19.00 G25 L&R-Swier 19.30 G26 De Pilaar-De Wit 20.00 G27 win. G25-wm. G26 20.30 G28 AH-Beverdam 21.00 G29 win. G27-verl G28 wiaS 21.30 G30 win. G28-win. G29 ver VRIJDAG 13 MEI 2005 ITYkl VI-, ij Cees Groenhof legde na dertig jaar opnieuw beslag op de clubtitel van de Maandag Biljart Club m De Koog. tfctoG-'noen- In 1975 werd hij voor het laatst kampioen van de toen net opge richte Maandag Biljart Club in De Koog. Tot ieders verrassing werd Cees Groenhof deze week na der tig jaar opeens opnieuw kampioen van zijn club. De 78-jarige Groenhof was zelf nog het meest verbaasd. Hij is met de sterkste speler van de club, heeft een gemiddelde van bijna éen, maar wist het afgelopen seizoen toch het vaakst van alle deelnemers een wed strijd te winnen. 'Hier had ik niet meer op gerekend', aldus een verheugde Groenhof. Toen hij in 1975 voor de eerste keer kampioen werd, ge beurde dat nog in de achterzaal van de oude Kaaps-Nol. Zijn nieuwe titel behaalde Groenhof op de biljarttafels van dorpshuis De Hof. Groenhof won iets meer dan de helft van de zestig partijen die hij speelde. In totaal namen twintig mensen aan de competitie van de Maandag Bil jart Club deel. De wedstrijdleider be paalt er voorafgaand aan een wed strijd aan de hand van het gemid delde van de spelers hoeveel cara mboles zij moeten maken. Een ster kere speler moet daardoor meer caramboles maken om te winnen, dan een speler met een lager gemid delde. Doordat de wedstrijdleider tijdens het verloop van de competitie geen in zicht in de stand geeft, was het tot maandagavond voor iedereen een verrassing wie de wisselbeker van Jaap Hopman, clubkampioen van vorig jaar, zou overnemen. 'Ik vond het prachtig toen ik hoorde dat ik dat was', aldus Groenhof. 'Ik vind het leuk dat ik dit op mijn leeftijd nog mag beleven. Zolang ik het nog kan, wil ik ook graag blijven biljarten.' Op de wisselbeker is straks ook te zien dat Groenhof na dertig jaar opnieuw kampioen is geworden. De club heeft die beker al sinds de oprichting in 1971 in gebruik. Groenhof werd kort na de oprichting lid en speelt sinds dien trouw op maandagavond zijn partijen. Otto Goënga sprint naar zege Met een machtige eindsprint ver schalkte Otto Goënga dinsdag op de wielerbaan in Den Burg zijn concurrenten tijdens een wedstrijd die meetelde voor de Rabobank- competitie. In de B-poule won Nick Whenes, bij de jeugd ging de zege naar Mike Brouwer. De renners in de A-poule bleken aan elkaar gewaagd. Even leek het erop dat veteraan Theo Boom voor een verrassing ging zorgen. Hij nam een grote voorsprong, die echter na een paar ronden teniet werd gedaan. In de eindsprint toonde Otto Goënga zich de snelste. Achter hem spurtte Gauke van Lingen naar de tweede plaats, Thomas Boom werd derde. Evenals vorige week won Nick Fietsersbond krijgt Texelse afdeling René Boon uit De Cocksdorp, Sietse van der Heide, Kor Post humus en Peter Tromp hebben het initiatief genomen voor een Tex else afdeling van de landelijke Fietsersbond. De oprichtingsver gadering vindt plaats op dinsdag 17 mei, aanvang 20.00 uur in hotel Den Burg. Naast de dertig Texelse leden van de Fietsersbond zijn an dere belangstellenden welkom. De Fietsersbond (voorheen de ENFB) houdt zich al dertig jaar bezig met activiteiten die het gebruik van de fiets bevorderen. Hierbij valt te den ken aan het aanleggen van veilige fietsroutes, het verbeteren van de kwaliteit van de fietspaden en de stallingmogelijkheden, het bevorde ren van een actief opsporingsbeleid van gestolen fietsen en het verruimen van fiscale mogelijkheden om de fiets te gebruiken voor woon-werkverkeer. In het jubileumjaar wordt het slecht ste fietspad van Nederland gekozen. Binnen de landelijke bond zijn zo'n 130 plaatselijke afdelingen actief. Op Texel telt de Fietsersbond ruim 30 leden, die tijdens een informatie bijeenkomst op 19 april besloten een plaatselijke afdeling van start te laten gaan met een inventarisatie van de kwaliteit van de Texelse fietspaden en het in kaart brengen van gevaarlijke en onoverzichtelijke verkeerssitu aties. Op de oprichtingsvergadering zal een eerste plan worden gepresen teerd. Radio Waddenzee Radio Waddenzee is gistermiddag begonnen met testuitzendingen via 1602 AM. Het radiostation richt zich op toerisme in het noorden van Ne derland in het algemeen en op de Waddeneilanden in het bijzonder. De testuitzendingen zijn beperkt te ont vangen. Vanaf 1 juli moet iedereen in het noorden en midden van Neder land de zender kunnen beluisteren. Radio Waddenzee brengt dan dage lijks van 7.00 tot 19.00 uur muziek, nieuws en informatie, met de nadruk op de mogelijkheden die er op toe ristisch aebied zim. Whenes in de B-poule. Hij reed ge durende de hele wedstrijd in de voor ste gelederen. In de eindsprint was hij oppermachtig. Paul Hoogendijk be haalde vóór Menno Goënga de tweede plaats. Lang leek het erop dat Erwin de Rid der de jeugdwedstrijd ging winnen. In de laatste ronden wist de rest van de groep echter aan te sluiten bij de kop loper, waardoor ook in deze wedstrijd een eindsprint de beslissing moest brengen. Mike Brouwer wist deze wederom te winnen, voor Erwin de Ridder en Mick van der Steeg. Uitslagen: A-poule-1 Otto Goènga, 2.Gauke van Lingen, 3.Thomas Boom, 4 Theo Boom, 5.Ruben van Vliet B-poule 1 Nick Whenes, 2.Paul Hoogen dijk, 3 Menno Goénga, 4 John Daalder. 5.Kees Winter. Jeugd 1 .Mike Brouwer; 2.Erwin de Rid der, 3.Mick van der Steeg, 4 Sverre Eschweiler, 5,Luuk van der Meer. 6.Rick Konijn; 7.Esmee Betsema; 8.Marielle Blauw. 9.Katja van Dooijeweerd. Geen geld voor onderzoek gans Landschapszorg Texel krijgt geen €3700,- van de gemeente voor een onderzoek dat onder aanvoering van SOVON naar overzomerende grauwe ganzen op Texel wordt uit gevoerd. Coalitiepartijen CDA, WD en Texels Belang zagen er het nut niet van in om de gemeente te la ten meebetalen. De afwijzing vormt geen bedreiging voor het in maart gestarte onderzoek. Volgens Lieuwe Dijksen van Landschapszorg ontstaat er nu wel een financieel gat dat op een andere manier moet worden gedekt. Landschapszorg hoop dat SOVON, een vereniging voor vogelonderzoek, daar mogelijk op kan inspringen. De andere helft wordt betaald door het nationaal park. Dijksen: 'We hadden ook de gemeente om een bijdrage gevraagd, omdat de ganzen niet al leen in het nationaal park broeden.' Het onderzoek moet meer duidelijk verschaffen over de grauwe gans op het eiland. Gekeken wordt onder meer naar de hoeveelheid eieren en het gedrag van het dier. Een van de onderzoekspunten is de wijze waarop de grauwe gans omgaat met de mens als bedreiging. Het is met uitgesloten dat het dier als reactie op het schudden of prikken van de eie ren zijn nest steeds beter gaat ver stoppen. 'Meeuwen gingen in de ja ren vijftig op een gegeven moment met meer in kolonies maar individueel broeden, omdat hun eieren veel wer den geraapt. Ik weet nog dat ik toen zelfs onder de bomen meeuwen- eieren vond. Ganzen kunnen hun ei eren ook steeds beter gaan verstop pen.' Bedoeling is dat vijftig jongen binnen kort een nekband krijgen, zodat zij kunnen worden gevolgd. Volgens Dijksen moet dat meer duidelijkheid geven over de vraag hoeveel grauwe ganzen op het eiland blijven en hoe veel er vertrekken. Met het onderzoek is geen informatie te verkrijgen over de herkomst van grauwe ganzen van de overkant, omdat die veelal met met een nekband aan komen vliegen. Diiksen: 'In alle Drovincies wordt mo- Dankzij een overwinning op WA uit Alkmaar, wisten de dames van volleybalvereniging Smash '68 woensdagavond een plaats in de tweede klasse van de regio Holland zeker te stellen. In deze klasse komen ook het tweede en derde team van Tevoko bit, zodat volgend seizoen enkele eilandderby's zijn te verwach ten. Omdat Smash als tweede was geëin digd in de derde klasse, achter kam pioen Tevoko 3, kreeg het team op 28 april gelegenheid zich te bewijzen in twee promotie-degradatie wedstrijden. Tegenstanders waren Zeemacht uit Den Helder, uitkomend in de tweede klasse, en WA uit Alkmaar, dat in een andere poule op de tweede plaats was geëindigd. In de wedstrijd tegen Zeemacht trok Smash aan het langste eind. Er werd met 2-1 gewonnen. De wedstrijd te gen WA moest bij een voorsprong van 1 -0 in sets en een tussenstand van 13-10 in het voordeel van Smash worden afgebroken om de laatste boot te kunnen halen. Omdat Zee macht daarna met 2-0 van WA won. moest de afgebroken wedstrijd als nog worden uitgespeeld om de pro motie veilig te stellen. Afgelopen woensdag vertrok Smash met een voltallig team nagr 't Zand. Aanva'nkelijk lekfn de twaalf be'no- digde punten binnen bereik, maar de set werd door een goede opslagserie van de tegenstander en een aaneen schakeling van fouten bij Smash als nog uit handen gegeven. Na opnieuw een achterstand in de laatste set haalde coach Fia Joustra nog één keer alles uit de kast en werd de vu rig gewenste promotie met een paar punten verschil veilig gesteld. Op de foto het winnende team: achterste rij - Jolanda Venneker, Annalies Dorst, Reinetta Zegers, Angela Daalder, Fia Joustra (coach), Jenny Cremer; voor ste rij - Margo Wieringa, Lize Eelman, Cocky Koning, Miep Speets, Simone Dros, Rita Dogger (trainer). KORF IJssalon aan Heemskerckstraat Willem Roeper en Gerard Veeger hebben gisteren op het adres Heemskerckstraat 5 in Oudeschild een ijssalon geopend. Het bedrijf, dat luistert naar de naam Parelino 's, is tot en met september dagelijks open van 11.00 tot 19.00 of 20.00 uur. Volgens Willem ('Parel') Roeper was behoefte aan extra omzet de belang rijkste drijfveer om ijs te gaan verko pen in het pand waarin tot voor kort de bijouteriezaak van Edwin Vink was gevestigd. Het gebouw wordt voor menteel onderzoek naar grauwe gan zen gedaan. De gegevens kunnen we straks naast elkaar leggen en met elkaar vergelijken.' Landbouwers zien de grauwe gans liever gaan dan ko men, omdat het dier het grasland vernielt. De vogelwerkgroep telde in augustus vorig jaar 2700 grauwe ganzen op het eiland. Naar verwach ting worden er dit seizoen veel jon gen geboren. 'Alleen al in de Muy lo pen nu al 150 longen rond.' vijf maanden gehuurd en wordt mo gelijk daarna eigendom, wat mede afhankelijk is van het zakelijke suc ces. Voor de nieuwe functie was een eenvoudige verbouwing nodig waar bij een toilet en vitrines werden ge plaatst. Wat het product betreft, ligt de nadruk op vers en natuurlijk. Ge bruik wordt gemaakt van verse koeien- en schapenmelk en fruit uit de zelfpluktuin. IJsliefhebbers heb ben keus uit 24 smaken. Voor de bemanning van de zaak zorgen Roe per zelf, Jasper Buis en enkele part timers. Parelino's is met 21 andere ijssalons in Nederland aangesloten bij de orga nisatie 'De IJsmaker' Die voert de actie Us op Reis: klanten die tenmin ste twee bolletjes ijs kopen, kunnen een reis naar Italië winnen. Woensdag houdt Parelino's een speciale ope ningsactie: publiek mag tussen 14.00 en 16.00 uur gratis ijs eten. Argentijnse tango In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool wordt vrijdag 20 mei vanaf 20.30 uur een inloopavond Tango Argentino gehouden. Er zijn docenten aanwezig om aanwijzingen te aeven. De toeaana hedraaat €2 - In verband met de eindexamens van OSG De Hogeberg vinden de trainin gen van volleybalvereniging Tevoko van 19 mei tot en met 5 juni plaats in de gymzaal van de school en met. zoals gebruikelijk, in de Burgemees ter De Koninghal. Kampioenen Groot Slem Op de maandag gehouden jaarverga dering van bridgeclub Groot Slem werden Frits Bakkeren Derk Heiligers uitgeroepen tot winnaars van de wintercompetitie. In de competitie werden vier periodes van zes wed strijden gespeeld, waarbij de plaat singscijfers van iedere periode de eindstand bepaalden. Er deden 34 koppels aan deze competitie mee. Vanaf 23 mei houdt de bridgeclub wekelijks een open drive in dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog. Er wordt iedere maandag van 19.30 uur gespeeld, deelname kost €2,50 per persoon. Uitslagen: 1 Frits Bakker en Derk Heiligers 1349.81; 2.Marry Bakker en Frits Hogewmd 1309.73 punten; 3.Hoogerheide-Ruigrok. 16; 4 Zeven hoven-Kelner, 22; 5.Elzinga-De Chavonnes, 22; 6.Hopman-Hopman, 25; 7.Schui|t-Schuijl, 31: 8 Van Sambeek-Van Sambeek, 34: 9 Van der Kerkhot-Witte, 35; 10.Dogger-De Chavonnes. 39. Sportvissen Bij de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Sportvisclub Texel werd niet veel gevangen. Nico Tessel won deze wedstrijd met 16 centime ter vis. De vangsten waren een stuk beter bij de tweede wedstrijd. Rein Kuyper werd eerste met twee vissen (51 cm). Tweede werd Nico Tessel (2, 43), derde Johan Hopman (117). Za terdag wordt vanaf 18.00 uur op het strand bij paal 12 de derde wedstrijd gehouden. Verschillende Texelse jeugdtennis- sers speelden op Hemelvaartsdag in de voorrondes van de districts kampioenschappen van Noord-Hol land Noord. Deze werden op diverse tennisparken in de provincie ge speeld. Inmiddels is duidelijk dat Jesper List en Sanne Brand tot de finale zijn doorgedrongen. Twee jeugdteams van Deuce doen bij de jongste jeugd (tot en met 12 jaar) mee aan de woensdagmiddagcom petitie. Na drie rondes zijn beide teams nog ongeslagen. De komende drie woensdagen kunnen zij hun po sitie verstevigen. Programma zaalvoetbal De komende week staat het zaal voetbal in het teken van de beker wedstrijden. Vrijdag spelen de periodekampioenen van de hoofd klasse voor een derde startbewijs in de strijd om de districtsbeker. Deze wedstrijden duren 25 minuten. Woensdag 18 mei Bekerwedstrijden D-pupillen: 18.00 Krim D1 -Krim D2 v. Putten 18.22 Koog D1-Krim D3 v. Putten 18.44 verliezer-verliezer Franchimon 19.06 winn.-winn. (finale) Franchimon 19.30 Klif dames-Zeemacht Zaaldienst: Klif. Vrijdag 20 mei Bekerwedstrijden E-pupillen: 18.15 Krim E1 -Krim E2 Hoogendijk 18.37 J'boog E1-per.winn. 4 Hoogend. 19.00 verliezer-verliezer Franchimon 19.22 winn.-winn. (finale) Franchimon Periodekampioenen hoofdklasse: 20.00 (1) SVO 1-ZDH 1 Hoogendijk 20.25 Klif 1-verl. (1) v. Beek 20.55 winn. (1)- Klif 1 v. Beek Zaaldienst: Oosterend. Veld 3, dames 19.00 D25 Smash-Schouwstra Natul 19.30 D26 Timmer-NatuurwmkelSi» 20.00 D27 win. D25-win. D26 Dei} 20.30 D28 De Boer-De Waal vvn 21.00 D29 win. D27-vert. D28 vmi 21.30 D30 win. D28-win. D29 verti Wedstrijdleiding Walter (tel. 312^4) en Willem (tel.315194). Uitslagen 3 mei: NIOZ 3-Wessels Ontwerpt! 0-3. Albert! Bouwcenter Rab 2-1De Pilaar-Lang*® 1 Rooi) 0-3; Swier Groente Fruil-NIOZi B&B v/d Vis-Zeilmakeri| Texel 2-1NBCE-J Partners-De Krim 1-2, Jozefschool-tejj winkel 2-1, Rabobank-De Wit Insta techniek 2-1Slagen) Beverdam-Rabotel 1Klif 23-Sportshop Texel 1 3-0; T«J Bakkeri|-Bar Sportief 2-1RemcoOosNx) der-Smash'68 Piet Kooger 1-2, Ae«s zendbureau-Foto de Waal 1 -2. Uitslagen 10 mei: Paal 28/De Krim-Texelse AutocentrS,' Tatenhove 1-Kobeko 1-2: Cocky'sKapa NIOZ 1 2-1Maarco Bouw-Sportshop <d 1 -2, Tevoko 2-CVI3-0. Randstad-OSGK Lindeboom-TESO 3-0; De Prinsen vanü Ecotiem 3-0; NBC Eelman Parr. Schouwstra Transport 3-0; Bremakker-S Martine/De Oorzaak 0-3, Timmer's BM Sportshop Texel 1 3-0, Klif 23-Slagen|tegi Boer 2-1Slagen) Beverdam 2-DurperDi 0: Remco Oostra Schilder-Brematsj Bremakker-Smash'68 2-1. Cursussen boogschieten) Handboogvereniging De Ea schutters begint zondag 22 ml 10.00 uur met een cursus tradi} boogschieten. Hierbij wordt gej gemaakt van geheel houten bc die op gevoel worden gescm zonder hulpstukken, 's Middag} 12.30 uur, begint een cursus! recurvebogen (met vizieren hulpol delen) voor de jeugd. Volwass^ zijn donderdag vanaf 20.00 ui kom voor een cursus recurve! cursussen beslaan vijf lessen val uur. Opgeven kan bij Jan Tijsenl 318600) en Ben Moor (tel. 32281 Jochem Eelman heeft in de interne jeugdcompetitie van schaakclub En Passant zijn titel geprolon geerd. Hij verloor dit seizoen alleen van Geert-Jan van der Star. in de finalepoule haalde hij zelfs een score van honderd procent. Niels Veldhuis kon nog enigszins tegen stand bieden, maar moest in de slotronde ook het hoofd buigen. Zo'n achttien kinderen hebben dit jaar met overgave gestreden op de 64 velden van het schaakbord. Met kerst werden op grond van de onderlinge resultaten in de voorronden drie fina lepoules samengesteld. In de A- poule won Jochem Eelman, die door deze sterke prestatie titelhouder blijft. Niels Veldhuis verloor in de laatste ronde en werd tweede, nog net voor zijn broer Lars Veldhuis, die vorig jaar in de slotronde nog met Eelman om de titel streed. Benjamin Bakker legde beslag op de vierde plaats. Marijn Eelman en Marisca Kuiper deelden de vijfde plaats. Alle zes spe lers in de A-groep hebben het vol gens hun-trainers in zich om goede clubschakers te worden. Ze hebben een vreselijke hekel aan verliezen en krijgen steeds meer oog voor de op bouw van het spel. Met les, oefening en plezier in het spel kunnen zij zich nog sterk verbeteren. In de B-groep won Jeroen de Gee. Hij is nog niet zo lang lid, maar bewees al snel talent te hebben. Volgend jaar komt hij uit in de A-groep en kan hij laten zien ook op dat niveau goed mee te komen. Geert-Jan van der Star werd tweede. Hij kreeg de aanmoedigingsprijs uitgereikt door Benno Bakker van B&B Van der Vis en Den Boer Accountants, de hoofd sponsorvan schaakclub En Passant. Van der Star versloeg als enige de kampioen en is leergierig. De aan moedigingsprijs was dan ook^ op zijn plaats. Aldo Witte, eeni trouw jeugdlid, werd derde, Refi de Gee vierde, Grace van B« vijfde en Wannes Lely zesde. In de C-groep ging de zege1 Jeffrey Garritsen, die nog maz: paar maanden deel uitmaakt club, maar met overtuiging Sterre Veldhuis was de enige ter die hem een half puit afsnoepen. Zij en Roos Wijken den de tweede plaats, Axel Ef werd vierde. Voorzitter Jaap Dros bedankte! van der Kuijl voor zijn inzet alsjf leider. Van der Kuijl begint vo'< seizoen een opleiding bij de macht. In september beg~' schaakseizoen weer. In de "wijl maanden is er iedere maandag >i j^ec 20.00 uur snelschaken in ca:: "Sgi Twaalf Balcken. Iedereen is v a ®>een l n kampioen Jochem Eelman en naaste b(

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 8