Nieuw gemeentehuis Op weg naar 2008 Uitnodiging: praat mee over het gemeentehuis! Informatiepagina gemeente Texel Juni 2005 Programma avond 15 juni Zó zou het kunnen... Drie schetsen ter inspiratie Verplaatsing is historische keuze Architect presenteert zich Planning nieuw gemeentehuis Presentatie in hal gemeentehuis OF •e publicatie Kunnen geen rechten w k kunt u informatie!* de gemeentelijke w eng start dd Een nieuw gemeentehuis bouwen is een bijzondere gebeurtenis. Op Texel gaat het volgend jaar gebeuren, aan de Emmalaan in Den Burg. Dus een nieuw gebouw op een nieuwe plek, voor vele jaren. Een gebouw niet alleen voor bestuur en medewerkers, maar van ons allemaal. Via deze speciale informatie pagina willen wij u graag nader inlichten en tevens uitnodigen om uw ideeën in te brengen. email@texel.nl www.texel.nl Het gemeentebestuur nodigt ie dere inwoner van Texel van harte uit voor een publieksbijeen- komst op woensdag 15 juni, aan vang 20.00 uur (zaal ppen 19.30 uur). Plaats is de Burgemeester De Koninghal, Emmalaan 55 in Den Burg. Tijdens deze avond zal architec tenbureau Alberts Van Huut uit Amsterdam een algemene presen tatie verzorgen. Daarna kunt u volop uw ideeen geven over het nieuwe gemeentehuis. De architect bekijkt de komende weken of en hoe de suggesties kunnen worden verwerkt. Het resultaat wordt ge presenteerd tijdens een vervolg- bijeenkomst op donderdag 30 juni, eveneens om 20.00 uur in De Koninghal. Ook hierbij is iedereen van harte welkom. Huiskamer Het gaat op 15 juni vooral om het gebouw zelf, de gewenste uitstra ling en de sfeer van de publieks ruimten, zoals raads- en trouwzaal en entreehal. „Noem dit maar de huiskamer van Texel. Hopelijk kun nen we er samen voor zorgen dat er een beeld ontstaat waarbij we ons allemaal thuis voelen", stelt burgemeester Joke Geldorp. Zij hecht veel waarde aan een goede inbreng van de inwoners. „Zeker na de meningspeiling over de locatie, vorig jaar juni. is het dui delijk dat u nauw betrokken wilt worden. Dit signaal wordt via het organiseren van deze avond ter harte genomen." Blanco tekenvel Architect Marius Baiiieux zal op 15 juni met een blanco tekenvel aan de slag gaan. Bij de uitwerking is het de bedoeling dat Texelse ele menten - bijvoorbeeld wolken, water en natuur - in het ontwerp terugkomen. Voorgesteld is ook om een link te maken met de om geving, het Hogeberg-gebied. Een gebouw waarmee de Texelaars zich kunnen identificeren, is het motto. Hoewel het nieuwe gemeentehuis moet passen op de plek, bij Den Burg en bij Texel, is het volgens de architect niet nodig dat het lijkt op andere gebouwen i n de directe omgeving. "Het zal een eigen uit straling moeten hebben." Een na dere toelichting krijgt u op 15 juni. Programma van eisen U kunt niet overal over meepraten. Zo zijn de kantoorinrichting en an dere technische details al vastge legd. Deze zijn terug te vinden in het programma van eisen (ligt ter inzage in de hal van het gemeen tehuis!) dat door de gemeenteraad is vastgesteld. De architect moet zorgen dat hij aan deze eisen vol doet. Er blijft echter voldoende speelruimte voor een gebouw met een „eigen gezicht". Ook de locatiekeuze ligt vast, dus geen nieuwe discussie over de plaats en of verplaatsing eigenlijk wel nodig is. Tot slot is het ook met de bedoeling dat op 15 juni alvast wordt vooruit geblikt naar de her inrichting van de Groeneplaats. Dat komt in een later stadium. Plaats: Burgemeester De Koninghal, Emmalaan 55, Den Burg. 19.30 uur - start inloop - ontvangst met koffie en koek 20.00 uur - welkom burgemeester - publieksronde - presentatie architect - pauze - reacties 22.30 uur - sluiting Als onderdeel van de presentatie in de hal van het gemeentehuis is een drietal schetsen te zien De architect heeft deze vooral be doeld ter inspiratie. We vragen u dus niet om uit deze drie model len te kiezen. Het uiteindelijke ontwerp kan compleet anders zijn, mede als gevolg van de ideeën die door uzelf naar voren worden gebracht. Het ontwerp proces moet dus nog beginnen! De schetsen zijn gesitueerd op het voormalige Texel A-veld, in combinatie met het grote par keerterrein Emmalaan-Haffelder- weg. De architect oppert om dit terrein op een logische manier bij het gemeentehuis te betrekken, overigens zonder dat het aantal openbare parkeerplaatsen ver mindert. Bij de entree zou een opvallend herkenningspunt (baken) kunnen komen. Maar nogmaals: dit is een voorzet, de bal ligt bij u. Locatie nieuw gemeentehuis, oude voetbalveld aan de Emmalaan. In juni 2003 heeft de huidige gemeenteraad de historische keuze gemaakt voor verplaat sing. Het gemeentehuis is op de huidige plek te krap geworden en de mogelijkheden tot uitbreiding zijn beperkt. In de komende 25 jaar zal 5.920 tot 6.670 m2 opper vlakte werkruimte nodig zijn, veel méér dan de huidige 4.600 mJ. Met de uiteindelijke keuze voor het voormalige 'voetbalveld van SV Texel aan de Emmalaan komt een eind aan de eeuwenlange traditie dat het gemeentehuis middenin het centrum van Den Burg hoort te staan. Dat zal wennen zijn. Voor deel is in elk geval dat op de nieuwe locatie het gemeentehuis voor iedereen eenvoudig met de auto en per openbaar vervoer be reikbaar zal zijn. Eerst richten we ons op het ont werp voor het nieuwe gemeente huis. Het opnieuw inrichten van de Groeneplaats en omgeving is daarna de volgende uitdaging. Het gerenommeerde architecten- Voorbeelden zijn te zien op de bureau Alberts Van Huut BV uit website www.albertsenvanhuut.nl Amsterdam gaat het ontwerp ma ken van het nieuwe gemeentehuis. Op 15 juni zal het bureau zich na der aan u voorstellen. Architect Marius Ballieux is al enkele malen op Texel geweest om zich een eer ste beeld te vormen en zal zich graag verder laten inspireren. Alberts Van Huut heeft diverse grote gebouwen in Nederland ont worpen, waaronder het bekende gebouw van de Gasunie in Gronin gen Ook op de conduitestaat staan de gemeentehuizen van Borculo, Gennep, Oosterwolde en Waterland. Het bureau onder scheidt zich door een herkenbare, „organische" stijl. „De bepalende randvoor waarde bij de totstandkoming van het nieuwe gemeentehuis Texel is de samenwerking met opdrachtgever in de ruimste zin van het woord, met de ge meentelijk stedenbouwkun dige en met de omwonenden om zo te komen tot een goede afweging van keuzes. Uitgangspunt hierbij is dat het gebouw een eenheid met zijn omgeving aangaat en geen contrasterend effect heeft. (Citaat Alberts Van Huut) Na de tweede publieksbijeen- komst op 30 juni gaat de architect aan de slag met het voorlopig ont werp. In het najaar van 2005 moet dit worden omgezet in een defini tief ontwerp. Daarna volgt het be- Bijeenkomst bui stek en in het eerste 2006 de aanbesteding. Naar verwachting start da september 2006 en is gemeentehuis gebruiks-or nuari 2008. Op naar In de hal van het gemeentehuis is een doorlopende presentatie te zien over het nieuwe gemeente huis. Iedere belangstellende kan even binnenlopen tijdens de openingstijden van het gemeente huis (op werkdagen van 9.00- 16.00 uur). Het architectenbureau Alberts Vanf-luut uit Amsterdam presenteert zich aan de hand van Voor omwonenden van nieuw te bouwen gemej huis wordt een afzond? avond belegd. Deze komst begint juni om 19.30 uur in tine van gemeentewei^-; Reijser Keijserstraai 7 Burg. Deze avond is becjsbc om van gedachte over meentehuis. kleir De verkeerssituatie is een van de aspecten ners van omliggende alsmede school en _r nigingen zijn uitgenodigd Verslagen Van elke bijeenkomst een verslag gemaakt de aanwezigen toegesti 'fr~ Men wordt verzochtt: nenkomst in de naam en adres te stukken zijn openbaarenk;I. krijgbaar voor iedereen Ook kunt u een collage over o.a. «m, van het bedrijf en een aar l realiseerde ontwerpen, u opmerkingen of poneren in een sentatie is bedoeld om en medewerkers hoogte te houden van det kelingen rond de nieuwbeu i via www.texel.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 10