WW'ac 9 i>exy single en knappe gigolo .TEXELSE COURANT- -r<v Excursies Dansende Sommeltjes in stuk muziekschool Film Agenda TX10 teso 1000 m2 vjan Keijser VRIJDAG 10 JUNI 2005 Staatsbosbeheer verzorgt vrij wel dagelijks rondleidingen door de Slufter, de Geul en de Opgave en inlichtingen bij lare, tel. 317741. jKcoMi liewoensdag, donderdag en za- ^isdag beginnen in Ambachts- sntrum Texel aan het Wezenland Den Burg om 11.00 uur rondlei den. Woensdag is de dag van stbier, donderdag de dag van de en zaterdag de dag van het j. Er zijn demonstraties en De-activiteiten. Voor informatie 314180. taterdag 11 juni: |m S.00 uur begint een excursie oor Waalenburg. Deelname kost Leden van Natuurmonu- enten betalen €4.-, kinderen tot 2;aar€2.-. Aanmelden bij Eco- Ée. lm 10.30 uur begint een excursie loor een eendenkooi. Deelname ost €7,-. Leden van Natuur- jmenten betalen €4.-, kinde- Bk ronur SI tOt ntot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij boMare. peciaal voor kinderen begint om uur een excursie door de ai. Deelname kost €4,- (tot 12 V). opgave en inlichtingen bij xMare. k* m 14.00 uur begint een excursie V'ji ,SfdêSchorren. Deelnamekost 2 L Leden van Natuurmonu- öcijis enten betalen €4,-, kinderen tot 2 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco- 14.00,15.00 en 16.00 uur be- t een rondleiding door de ■else bierbrouwerij aan de iderweg. Deelname kost €6,- consumptie). 12 juni: li voor kinderen begint om uur een excursie door de Deelname kost €4,- (tot 12 opgave en inlichtingen" bij )Mare. 11.00 uur begint een roofvogel- lie. Deelname kost €6,-. Op- wen inlichtingen bij EcoMare. de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 t? De Koog) begint om 11.00 reen excursie. Deelname kost Jag 13 juni: peciaal voor kinderen begint om Kerkdienst in Maartenskerk eerder voor zondag 5 juni in de ceelri sterender Maartenskerk aange- tigde avonddienst met liederen 'Johannes de Heer wordt nu zon- ïdet» I detal i— 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 20.00 uur begint een excursie door de eendenkooi nabij De Koog. Deelname kost €6,-. Op gave en inlichtingen bij EcoMare. Dinsdag 14 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl, con sumptie). Woensdag 15 juni: Om 9.00 uur begint een excursie over de Schorren. Deelname kost €7,-. Leden van Natuurmonu menten betalen €4,-, kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco Mare. In de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 nabij De Koog) begint om 11.00 uur een excursie. Deelname kost €3,-. Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. con sumptie). Om 20.00 uur begint een wad excursie. Deelname kost €4,50, opgave bij EcoMare. Donderdag 16 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Bij de Schuilhut achter de her vormde kerk van De Koog begint bij voldoende deelname om 14.00 uur een historische route en kerkentocht. Mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. Deelname is gratis. dag 12 juni gehouden. Het thema is, gebaseerd op de psalm 42:2, 'gelijk een hinde die naar waterbeken smacht, zo smacht mijn ziel naar U, o God". Voorganger is Rinus Kuiper. Jur Tuinema zorgt voor muzikale be geleiding op het orgel. De dienst be gint om 19.00 uur. De zoektocht van de Sommeltjes is de naam van het stuk waarmee de dansafdeling van de Muziek- en Dansschool volgens traditie het cursusjaar afsluit. Bijna alle 190 leerlingen dansen er in mee. Het idee is van docente Roos Bakker, die ook het script heeft geschre ven. De twee voorstellingen wor den op zaterdag 18 en zondag 19 juni gegeven in de Burgemeester de Koninghal. Het stuk is zeer Texels gaat over de zoektocht van de Sommeltjes naar een geschikte woonplaats. Sinds in 1777 de berg bij De Waal waarin ze woonden is afgegraven, hebben de wezentjes een nomadenbestaan ge leid. Een bestaan waarmee ze vrede hadden, "s Zomers huisden ze in het beschutte bos en 's winters in de minder drassige Oude Duinen van Texel of op de Hogeberg'. staat te lezen in het script. Maar halverwege de twintigste eeuw kwam daar veran dering in. Door het opkomend toe risme en de daarmee samengaande bouw van huizen en aanleg van we gen, fietspaden en campings werden hun leefgebieden verstoord. Hun zoektocht naar een nieuwe, veilige woonplaats begint op de plek van hun laatste toevluchtsoord, het oude dijkje tussen Den Hoorn en 't Horntje. Koud op weg ontmoeten ze de kip pen die in een boetje vlakbij 't Licht van Troost wonen. Het zijn vriende lijke maar eigenaardige wezens, die worden gehuisvest en gevoed door mensen en die de zorgen van de Sommeltjes dan ook moeilijk begrij pen. Wel geven ze goede raad: 'Ga met de weg op, menigeen die daar komt wordt overdonderd door mensenauto's. Op hun lange tocht belanden ze on der meer op de Hogeberg en in de Dennen en komen ze uiteenlopende dieren en andere wezens tegen. Het moet de dichterlijke vrijheid van Bak ker zijn geweest dat ze ook ontmoe tingen hebben met vossen en Witte Wieven. Een knipoog naar de actua liteit vormt de onaangename schrik die ze krijgen wanneer ze op ruwe wijze in hun nachtrust worden ver stoord en blijkt dat ze hebben over nacht naast de bouwplaats van Den Burg West. Ten slotte rapen ze al hun moed bijeen en brengen ze een be zoek aan de burgemeester, die voor een oplossing zorgt. Bij iedere ontmoeting en iedere ge beurtenis onderweg hoort een dans. De ene keer is die klassiek, de andere keer is het een streetdance of jazz- dans. Op die manier worden alle on derwezen stijlen getoond en komen alle cursisten in actie. De voorstelling wordt afgesloten met een spette rende finale, waarin het hele podium volstroomt. Het stuk duurt ongeveer anderhalf uur. De eerste voorstelling, op zater dag 18 juni, begint om 19.00 uur. De tweede, een dag later, om 14.00 uur. Kaarten kosten €4,- en zijn verkrijg baar bij de administratie van de Mu ziek- en Dansschool en bij Nauta Boek. Sommeltjespop Negen groepen en artiesten hebben hun deelname toegezegd aan Sommeltjespop, dat zaterdag 9 juli wordt gehouden op het weiland te genover dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Eén van de publiekstrek kers is het optreden van Polarex, met oud-Texelaar Jan-Jacob Zegel in de gelederen, die ook landelijk aan de weg timmert. Het festival begint om IAEB 22)36? ttra Messing, bekend als Grace rtde tv-serie Will Grace, speelt te hoofdrol in de romantische ko- "■«l e The Wedding Date, die deze F in Cinema Texel draait. Ze Hipt in de huid van Kat, een sexy, ;a''! ^trouwde happy single uit New erf w, die terugkeert naar haar - j huis 'n Londen om de brui- et pj Ivan haar jongere zus bij te wo- macr>|*- Wanneer ze ontdekt dat de Ne niemand minder is dan haar *-vertoofde, die haar twee jaar °P genadeloos heeft gedumpt, dit familiehoogtepunt volgens «alleen maar een rampzalige dag nvan# torden, In een wanhopige poging 3C*'" zelfrespect de trouwdag te •w ^taan, huurt Kat Nick in. Deze '9' f*=pe en charmante gigolo moet ^-aan voor haan nieuwe grote c--5' ^anzelfsPrekend wijkt haar Wtendale geen minuut van haar p^f in de bioscoop is ook de If*» Hostage, met Bruce Willis ■Nl van Jeff Talley, een onder in Pktearbij gijzelingen. Wanneer 'Ineen crisissituatie de mist in- -K''r; ^';9eeft hij zijn werk op. Maar Kans zich opnieuw te bewijzen «schijnt vanzelf, waarna Talley 9°9ing doet zijn vergissingen te 0 al is degene die hij pro- 3, vi - s bevrijden een accountant de maffia. de sene Filmganger 30+ draait *sdaq r teod'- en woensdag de 'Bolly- --musical Bride Prejudice. eer de in een Indiaas dorpje endeMrs. Bakshi vastberaden ZOek gaat naar geschikte 'IKskandidaten voor haar vier dochters, is het de intelligente en koppige Lalita die zich daartegen verzet. Ze wil trouwen .uit liefde en dat veroorzaakt heel wat kopzorgen bij haar moeder. Dan ontmoet Lalita de rijke Amerikaan Will Darcy en er slaat direct een vonk over Maar zijn het vonken van liefde of juist van minachting? Lalita vindt Darcy ei genlijk maar een snob, terwijl zij op hem overkomt als een dame die al leen maar mooi is en met veel van de wereld weet. Maar net als ze ten onder lijken te gaan aan hun eigen vooroordelen en de roddels, keert de zaak zich ten goede. Woensdag beleeft Cinema Texel de 'voorpremière' van de als 'hilansch' aangekondigde tekenfilm Madagascar. Het verhaal gaat over Alex de Leeuw, de koning van de stadsjungle en de hoofdattractie van de dierentuin Central Park Zoo in New York. Hij en zijn vrienden Marty de Zebra, Meiman de Giraf en Gloria het Nijlpaard brengen hun hele leven al door in paradijselijke gevangenschap, inclusief overda dige maaltijden en uitzicht op het park. Voor Marty is goed echter niet goed genoeg. Hij laat zijn nieuws gierigheid de overhand krijgen en weet met hulp van enkele bijdehante pinguïns te ontsnappen. Zijn vrienden gaan hem achterna, maar voordat ze in de stad uit de band kunnen springen, worden ze gegrepen en naar Afrika verscheept door goed bedoelende mensen die denken dat ze moeten worden be vrijd van de stress van het New Yorkse leven. De film draait in de originele (Engels gesproken, Neder lands ondertitelde) en de Neder lands gesproken versie. Enkele andere films zijn geprolongeerd. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith is het vervolg op twee van de beroemdste films die ooit zijn gemaakt en gaat over een dreigende oorlog in de ruimte, die het lot van het universum zal bezegelen. Voor kinderen draait Robots, over de jonge tiener Rodney, die graag uitvinder wil wor den, maar in Robot City ontdekt dat de dure hightech robots de touwtjes strak in handen hebben en dat zijn idool is verdwenen. Poeh's Lollifanten Film gaat over Winnie de Poeh en zijn vriendjes, die wakker worden van een gerommel dat al leen maar afkomstig kan zijn van de alom gevreesde lollifant. Ze beslui ten hem te vangen, maar komen er dan achter dat Lollie hartstikke leuk is en banger voor de dieren van het Honderd Bunder Bos dan an dersom. In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Star Wars Episode III, de komedie Son of the Mask, de actiefilm Kingdom of Heaven en voor het laatst de kinderfilm Spongebob Squarepants, die alle vier al eerder m Cinema Texel draaiden. Zondag wordt het Italiaanse epos La Meglio Gioventü gecombineerd met een bijpassend buffet en andere lekker nijen. Inclusief pauzes en diner duurt de voorstelling van 15.00 tot 23.00 uur. Reserveren is gewenst. LANGE TERMIJNAGENDA op WWW TEXELSECOURANT.NL 13.15 uur met een optreden van Intrude. Daarna volgen The Protec tors, Sinner, Thirsty Work, Jaap Dros, Poundcake, Aglaia Project, Polarex en Flux. Alle optredens duren drie kwartier. Tussendoor is er steeds een kwartier pauze. Het festival is rond 21.45 uur afgelopen. Keramiek in atelier Oriëns In atelier Oriëns op Oost is van zon dag 12 juni tot en met zaterdag 18 juni werk te zien van acht Texelse vrouwen, die in het voorbije seizoen een cursus keramische vormgeving hebben gevolgd bij Ellen de Vries. De cursisten - Rose Goslinga, Frida Trap, Irene van der Velde, Annie Vlaming, Limmy Bremer, Juul Molenaar, Mieke Mantje en Marja Goslinga - hebben twintig lessen gevolgd. De expositie wordt zondag om 15.00 uur geopend en is dagelijks te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur. Excursie voor schapenhouders Texelse schapenhouders brengen woensdag 22 juni een bezoek aan twee schapenbedrijven in West- Friesland. Op het bedrijf van de fami lie Klaver aan de Zandwerven in Spanbroek worden ruim 200 scha pen van het Texelse ras gehouden. Door een scherpe selectie op ontwik keling, groei en vruchtbaarheid slaagt de eigenaar er in om praktisch alle lammeren voor de fokkerij te verko pen. Het bedrijf van Nico van Duin in Andijk melkt ongeveer 500 schapen en wil dit aantal uitbreiden naar 800. Van de melk wordt schapenkaas ge maakt. De excursie wordt georgani seerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel, die van mening is dat het voor haar leden 'ze ker de moeite waard' is beide bedrij ven eens te bekijken en van de on dernemers te horen wat hun ren dement is. De Texelse schapen houders nemen de boot van 8.00 uur. Plan is om met de boot van 16.30 uur weer terug te keren. Belangstellen den kunnen zich tot vrijdagavond 17 juni öpgeven bij Koos Tjepkema (tel. 315187) of Theo Hin (tel. 318244). Vrijdag 10 juni: In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end verzorgen leerlingen van basis school De Akker twee uitvoeringen van de musical 'Zeven Witte Spoken' (aanvang 14.30 en 19.00 uur). De toe gang is gratis. Om 16.00 uur wordt in Tusse de Banke in Den Burg de tentoonstelling 'Vreemde Vogels' geopend. De expo sitie is voor publiek te zien van 11 tot en met 27 juni (dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur). In de tent op het strand van paal 17 zijn vanaf 19.00 uur optredens van groepen als Di-rect, Zober, Relax en The Sheer. Om 19.00 uur begint op de dijk bij Oudeschild een tijdrit van Wieler vereniging Texel. Van 20.15 tot 22.00 uur kan het boot huis van KNRM-station De Cocks- dorp worden bezichtigd. De red dingswinkel is geopend en er worden films over de reddingmaatschappij vertoond. In De Koog wordt vandaag en mor gen van 22.00 tot 2.30 uur een smart lappenfestival gehouden. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 16.00 uur) en Poeh's Lollifanten Film (16.15 uur), StarWars Episode III (19.00 en 22.00 uur), The Wedding Date (19.15 uur) en Hostage (21.45 uur). Zaterdag 11 juni: Van 9.00 tot 16.30 uur houdt het CWI in De Kampanje in Den Helder een banenmarkt voor Defensie. Tussen 10.00 en 10.30 gaat bij paal 17 de Ronde om Texel van start. In de feesttent zijn de gehele dag optre dens-van bekende artiesten. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 14.00 uur) en Poeh's Lollifanten Film (14.15 uur), Star Wars Episode III (16.00, 19.00 en 22.00 uur), The Wedding Date (16.15 en 19.15 uur) en Hostage (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Son of the Mask (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Spongebob Squarepants (16.15 uur) en Kingdom of Heaven (20.00 uur). Zondag 12j'uni: De loodsbotter Texelstroom vertrekt vanuit Oudeschild voor een dne- daagse zeiltocht naar het Oerol op Terschelling. Aanmelden via het Maritiem en Jutters Museum, tel. 314956. Op het terrein van zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg na bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt vanaf 11.00 uur een onderlinge menwedstrijd op en rond het terrein van Frans Bakker aan de Stolpweg nabij Den Hoorn. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg nabij Den Burg begint om 14.00 uur een optreden van popfolkband Brother Flower. Toegang gratis. Zanger en entertainer Kees 'Tesselaar' Klaassen treedt vanaf 17.00 uur op in Bar de Rog in De Cocksdorp. Cinema De Kiekendief op vakantie centrum De Krim verzorgt van 15.00 tot 23.00 uur een voorstelling van de Italiaanse film 'La Meglio Gioventü' in combinatie met een bijpassend diner en andere lekkernijen. De toegang bedraagt €35,-. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 14.00 uur) en Poeh's Lollifanten Film (14.15 uur), Star Wars Episode III (16.00, 19.00 en 22.00 uur), The Wedding Date (16.15 en 19.15 uur) en Hostage (21.45 uur). Maandag 13 juni: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de restaura tie van het Hoornder kerkje. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 20.00 uur een (snel)- schaaktoernooi. Deelname staat open voor iedereen. Om 20.00 uur begint in de hervormde kerk van De Koog een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In dorpshuis De Hof in De Koog be gint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname €2,50. Inlichtingen bij P Hopman, tel. 312523. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Star Wars Episode III (aanvang 20.00 uur) en Hostage (20.30 uur). Dinsdag 14 juni: Kunstenaar Daan van Loenhout ver zorgt vandaag workshops vogels schilderen en tekenen en landschap- Zomeravondconcert in Zeemanskerkje Het Zeemanskerkje in Oudeschild biedt dinsdag 14 juni onderdak aan het eerste zomeravondconcert in een serie van zestien, volgens tra ditie georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Uitvoerenden zijn sopraan Gaby de Goede en harpiste Colet Nierop. De organisatie is er wederom tn ge slaagd kwalitatief hoogstaande en aantrekkelijke concerten te program meren. Er zal een diversiteit aan in strumenten te horen zijn, waaronder orgel, piano, bandoneon, viool, fluit, harp, klarinet, doedelzak en ook zang. Deze worden allemaal be speeld door beroepsmusici. Hun re pertoire bestaat overwegend uit klas siek werk. Een compleet overzicht is opgenomen in de folder die de orga nisatie heeft uitgegeven en die onder Cursussen voetreflexologie In januari gaat een cursus voetre flexologie van start. Deze door vakor ganisaties erkende opleiding wordt door de Texelse Manda Bergsma gegeven op vrijdag en zaterdag, de eerste keer op 20 januari. Op maan dag 12 september begint eenzelfde opleiding in Alkmaar. Over de vakken en het lesmateriaal wordt op 24 juni en op 1 juli een informatieavond ge houden in Zenit, Spoorstraat 62 in Alkmaar. Voor meer informatie: tel. 319708 of www.voetreflexologie. com. meer verkrijgbaar is bij de VW, de deelnemende kerken en diverse ho tels en vakantieparken. Gaby de Goede en Colet Nierop, die de serie openen, vormen sinds een paar jaar een vast duo, dat geregeld optreedt in binnen- en buitenland. Nierop studeerde harp aan het Ko ninklijk Conservatonum in Den Haag, waar ze les kregen van onder ande ren Mapje Sewing Keereweer. Edward Witsenburg en Emmestine Stoop. In 1999 behaalde ze het di ploma voor docerend musicus en twee jaar later voor uitvoerend musi cus en theatermusicus. Ze volgde masterclasses bij harpisten Tania Tauer, Isabella Moretti, Susan McDonald en Catharine Michel. Met eigen ensembles heeft ze succes in binnen- en buitenland. Ze is actief met muziektheater. Naast solo en met De Goede speelt ze ook geregeld sa men met zanger en percussionist Eddie Conar. De Goede studeerde eveneens aan het Koninklijk Conservatorium, waar Ria Dams en Diana Forlando haar do centen waren. Ze studeerde in 1996 af. Tijdens haar studie volgde ze masterclasses bij Elly Ameling en Phyllis Bryn-Julson aan de Britten- Pears School Ze treedt geregeld als soliste op in Bach-cantates en met koren. Ze is ook actief in opera, geeft liedrecitals en heeft een eigen les praktijk in Den Helder. Nierop en De Goede brengen werk ten gehore van onder anderen Bellini, Godefroid, Ravel, Satie en Röntgen. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden, als bij drage in de kosten. l»*»- vLnde», Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 u. Vr. en za. 10.00-18.00 u. Ook voor kinderfeestjes! 0e Krim Postweg afslag 33 0e Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevenng van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Garnalenvissen en zeehonden kijken Afvaart dagelijks (behalve zondag) om io'°en 1400 uur. 8,- per persoon, kinderen 3-10 jaar 6,- EMMIE pen (de Slufter) aquarelleren. Opgave via tel. 318575 (bgg. 06-52447817). De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. Een smid geeft vandaag en woens dag van 14.00 tot 16.00 uur een de monstratie in het Agransch en Wagen Museum in De Waai. Bezoekers van schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg. kunnen vanaf 14.30 uur zien hoe een schaap wordt ge schoren. De toegang bedraagt €3,50. Om 19.00 uur begint op de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg een trainingswedstrijd van Wielervereniging Texel. Om 20.15 uur begint in de Zeemans- kerk van Oudeschild een concert van Gaby de Goede (sopraan) en Colet Nierop (harp). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den. In Cinema Texel draaien Star Wars Episode III (aanvang 19.00 uur), Bnde Prejudice (19.15 uur), Hostage (21.45 uur) en The Wedding Date (21.45 uur). Om de drukte rond de Ronde om Texel te kunnen verwerken, zet TESO de komende dagen geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 20.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Des ondanks moeten automobilisten van daag en zondag rekening houden met wachttijden. Zondag moet op Texel tussen 9.00 en 20.00 uur naar verwachting anderhalf uur worden gewacht. Nadere informatie kan wor den verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 10 11.05 en 22.55 uur Za. 11 11.56 en 23.40 uur Zo. 12 12.14 en - uur Ma. 13 00.10 en 12.54 uur Di. 14 00.50 en 13.34 uur Wo. 15 01.45 en 14.20 uur Do 16 02.20 en 15.14 uur Vr. 17 03.14 en 16.30 uur Aan het strand is het ongeveer een uur eerder noogwater. Zondag 12 juni gaat de zon op om 05 14 uur en onder om 22.06 uur woensdag 15 juni eerste kwartier; vnjdag 17 juni doodtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9