S n 8 Batmans strijd tegen onrecht .TEXELSE COURANT- Excursies Age"da Amsterdams kamerkoor zingt Russische muziek Film teso Blaasensemble geeft concert 1000 ITT an Keijse VRIJDAG 17 JUNI 2005 Staatsbosbeheer verzorgt vrijwel dagelijks rondleidingen door de Slufter, de Geul en de Muy. Op gave en inlichtingen bij EcoMare. tel. 317741. Zaterdag 18 juni: Om 9.00 uur begint een excursie over de Schorren. Deelname kost €7.-. Leden van Natuurmonu-men- ten betalen €4.-, kinderen tot 12 jaar €2.-. Aanmelden bij EcoMare. Om 9.00 uur begint een excursie door Waalenburg. Deelname kost €7,-. Leden van Natuurmonumen ten betalen €4,-, kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij EcoMare. Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-; voor aanmel den en inlichtingen: tel. 314180. Om 14.00,15.00 en 16.00 uur be gint een rondleiding door de Texelse bierbrouwenj aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. consumptie). Zondag 19 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname köst €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een roofvo gelexcursie. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij Eco Mare. In de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 nabij De Koog) begint om 11.00 uur een excursie. Deelname kost €3,-. Maandag 20 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Dinsdag 21 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 15.00 en 16.00 uur begint een Horsmeertjes IVN Texel verzorgt woensdag 22 juni een wandeling bij de Horsmeertjes. rondleiding door de Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. con sumptie). Woensdag 22 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4.- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-; voor aanmel den en inlichtingen: tel. 314180. In de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 nabij De Koog) begint om 11.00 uur een excursie. Deelname kost €3,-. Om 14.00 uur begint een excursie over de Schorren. Deelname kost €7.-. Leden van Natuurmonu menten betalen €4,-, kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco Mare. Om 14.30 uur begint een wad excursie. Deelname kost €4.50, opgave bij EcoMare. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. cons.). IVN Texel verzorgt een wandeling bij de Horsmeertjes. Deze gaat om 19.30 uur van start bij het trafohuisje aan de zuidkant van de Mokbaai. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. Donderdag 23 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-, voor aanmel den en inlichtingen, tel. 314180. Bij de Schuilhut achter de her vormde kerk van De Koog begint bij voldoende deelname om 14.00 uur een historische route en kerkentocht. Mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. Deelname is gratis. Deze gaat om 19.30 uur van start bij het trafohuisje aan de zuidkant van de Mokbaai. Ook niet-leden mogen meelopen. Deelname is gratis. Het kamerkoor Oktoich tijdens een concert in de Laurenskerk in Rotterdam. gen ze een masterclass van de uit Moskou afkomstige dirigent Jevgeni Toegarinov. In tegenstelling tot andere Neder lands-Slavische koren, die vaak ook volksmuziek ten gehore brengen, richt Oktoich zich alleen op liturgi sche muziek. De naam Oktoich ver wijst naar de acht 'tonen' (melodie reeksen) waarin deze liturgische melodieën zijn ondergebracht. Vol gens traditie wordt uitsluitend a capella gezongen. Het repertoire geeft een beeld van de ontwikkelin gen in de Russisch-orthodoxe mu ziek door de eeuwen heen. met een stemmige Byzantijnse zang uit de vroegste periode, meerstemmigheid uit de veertiende en vijftiende eeuw, muziek met westerse invloeden uit de zeventiende eeuw, de her ontdekte Russische zangtraditie van de negentiende eeuw en werk van hedendaagse componisten. Oktoich geeft geregeld concerten en heeft drie CD's gemaakt. De voorbe reidingen voor de vierde vinden ondér meer op Texel plaats, in het weekend dat het koor in Den Burg optreedt. Dat concert begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd ter be strijding van .de kosten. Het kamerkoor Oktoich uit Amster dam geeft zaterdag 25 juni een concert in de katholieke kerk in Den Burg. Op het programma staan werken van de Russische componisten Rimsky-Korsakoven Tsjaikovski. Het optreden vormt onderdeel van de voorbereidingen op een CD-opname in september en is georganiseerd door de voor zitter van het koor, de oud-Texelse Saskia Fonds. Het koor werd in 1996 opgenchl door Aliona Ovisannikova, dirigente van het parochiekerkkoor van de Rus sisch-orthodoxe kerk in Amsterdam. Een belangrijke reden voor haar was dat Russische kerkmuziek ook buiten de kerk populair is, maar in Neder land maar zelden tijdens concerten werd gespeeld. Onder amateur-zan gers bleek veel enthousiasme te be staan. Geïnspireerd door twee stu diereizen naar Rusland, waar in kloosters en kathedralen werd gere peteerd met Russische koren en hun dirigenten, schoolden veel koorleden zich verder in zangtechniek. Inmid dels is Oktoich uitgegroeid tot een harmonieuze groep van zo'n vijfen twintig kwalitatief uitstekende zan gers. Eén of twee maal per jaar vol- Conditietest op atletiekbaan ledereen die dat wil, kan donderdag 24 juni op de atletiekbaan in Den Burg zijn fysieke conditie testen. Atletiekvereniging Texel en Sport service Texel houden er een zoge noemde Coopertest, waarbij de deel nemers twaalf minuten achter elkaar Cinema Texel beleeft deze week de Nederlandse première van de film Batman begins. Het verhaal gaat over Bruce Wayne, die als kleine jongen zijn ouders wreed voor zijn ogen vermoord heeft zien worden. Die gebeurtenis heeft hem een trauma voor het leven bezorgd en vervuld van wraakgevoelens. Het lot laat hem zijn wraak echter niet uitvoeren. Hij vlucht naar het oos ten, waar hij wordt opgevangen door Nmja-leider Ra's Al-Gul. En als hij terugkeert naar zijn thuisstad Gotham City vindt hij die in handen van maffiabendes en andere gang sters. Hij besluit een nieuwe per soon te worden, gevreesd door misdadigers: Batman! Met de hulp van politieman Jim Gordon begint hij zijn strijd tegen het onrecht, te gen Don Falcone, de gekke dokter en drugsdealer Jonathan 'Scare crow' Crane en een mysterieuze derde persoon. In de serie Filmganger 30+ draait Hotel Rwanda, het bijzondere en waargebeurde verhaal van de Rwandese hotelmanager Paul Rusesabagina. De film gaat terug naar de zomer van 1994. toen Hutu's in nog geen honderd dagen achthonderdduizend Tutsi's af slachtten. De wereld keek de an dere kant op en de Amerikaanse media waren meer geïnteresseerd in 'het proces van de eeuw', tegen sportheld O.J. Simpson, die werd verdacht van de moord op zijn ex en haar vriend. Terwijl Westerse politici ruzieden over het verschil tussen 'genocide' en 'an act of genocide' redde Rusesabagina 1268 Tutsi's en gematigde Hutu's van een wisse dood door ze onderdak te bieden in zijn hotel. Hij was geen klassieke Hollywoodheld, maar een gewoon mens, een opportunistische ritsel aar, die er alles aan deed om zijn vrouw en hun vier kinderen te be hoeden voor het kwaad en daarom geld stopte in handen en borstzak ken, verse kreeft serveerde aan hoge Rwandese militairen en de beste single-malt whisky schonk aan kolonel Oliver. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Debra Messing, bekend als Grace uit de tv-serie Will Grace, speelt de hoofdrol in de romanti sche komedie The Wedding Date. In de actiefilm Hostage is Bruce Willis een onderhandelaar bij gijze lingen, die in een crisissituatie de mist ingaat, zijn werk opgeeft, maar daarna een nieuwe kans krijgt zich te bewijzen. De tekenfilm Madagas car gaat over Alex de Leeuw en zijn vrienden, die de dierentuin Central Park Zoo ontvluchten om het wilde leven van New York te ontdekken, maar ongewild naar Afrika worden verscheept. De film draait in de ori ginele (Engels gesproken, Neder lands ondertitelde) en de Neder lands gesproken versie. Voor kinderen draait ook Robots, over de jonge tiener Rodney, die graag uit vinder wil worden, maar in Robot City ontdekt dat de dure hightech robots de touwtjes strak in handen hebben en dat zijn idool is verdwe nen. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview van een film die officieel nog niet uit is. In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Hostage, Poeh's Lollifanten Film - over Winnie de Poeh en zijn vriend jes - en Star Wars Episode III: Revenge of the Sith, over een drei gende oorlog in de ruimte, die het lot van het universum zal bezegelen. hardlopen. Aan de hand van het aan tal gelopen meters wordt een beeld gevormd van het uithoudingsvermo gen. Bij voldoende deelname wordt de test om de paar weken herhaald. Trainers van de atletiekvereniging zorgen voor begeleiding. Deelnemers worden om 19.00 uur verwacht. Er wordt eerst een geza menlijke warming-up gedaan. Deel name is gratis. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Sportservice Texel, tel. 322815. LANGE 1ERMIJNAGEN0A op WWW TEXELSE COURANT NL Vrijdag 17 juni: Om 19.00 uur begint op de dijk bij Oudeschild een tijdrit van Wielerver eniging Texel. Dit is tevens de eerste wedstrijd voor het clubkampioen schap. Van 20.15 tot 22.00 uur bezichtiging boothuis KNRM-station De Cocks- dorp. De reddingswinkel is geopend en er worden films over de redding maatschappij vertoond. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 16.00 uur) en Madagascar (16.15 uur), Batman begins (19.00 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van Madagascar (19.15 uur) e.i Hostage (22.00 uur). Zaterdag 18 juni: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Om 15.00 uur begint op de wieler baan aan de Haffelderweg in Den Burg een puntenkoers/afvalwedstrijd van Wielervereniging Texel. Dit is te vens de finale van het clubkampioen schap. In De Waal begint om 16.00 uur het verhalenfestival 'Verhalen in de wind'. Tien vertellers treden op in huiska mers. Een passe-partout kost €15,- en is te verkrijgen bij Windkracht 7, tel. 312696 of windkracht7@hotmail. com. De dansafdeling van de Muziek- en Dansschool voert het stuk 'De zoek tocht van de Sommeltjes' op in de Burgemeester de Koninghal. Aan vang 19.00 uur. Om 20.00 uur begint op de karting- baan aan de Akenbuurt nabij Den Burg een competitieavond van Mo- delracing Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 13.45 uur) en Madagascar (14.00 en 16.15 uur), The Wedding Date (16.00 uur), Batman begins (19.00 en 21.45 uur) en de onder titelde versie van Madagascar (19.15 uur en 21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief draaien Poeh's Lollifanten Film (aanvang 14.00 uur). Star Wars Episode III (16.00 en 21.30 uur) en Hostage (19.00 uur). Zondag 19 juni: Lamin Touray geeft workshops djembé in de Eyercoogh in Den Burg. Vanaf 11.00 uur voor beginners, vanaf 13.30 voor half-gevorderden en vanaf 15.45 voor gevorderden. Aanmelden via tel. 315413 of 315065. De dansafdeling van de Muziek- en Dansschool voert voor de tweede en laatste maal het stuk 'De zoektocht van de Sommeltjes' op in de Burge meester de Koninghal. Aanvang 14.00 uur. In De Worsteltent aan de Smitsweg nabij de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van tango-orkest La Occasion. Toegang gratis. Café De Twaalf Balcken in Den Burg verzorgt van 15.00 tot 17.00 uur een proeverij van speciaalbieren. Deel name kost €12,50. Aanmelden via de website (info@12balcken.nl) of tel. 312681. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versies van Robots (aanvang 13.45 uur) en Madagascar (14.00 en 16.15 uur), The Wedding Date (16.00 uur), Batman begins (19.00 en 21.45 uur) en de onder titelde versie van Madagascar (19.15 uur en 21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief draaien Poeh's Lollifanten Film (aanvang 14.00 uur). Star Wars Episode III (16.00 en 21.30 uur) en Hostage (19.00 uur). Maandag 20 juni: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de restaura tie van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Hof In De Koog be gint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname €2,50. Inlichtingen bij P. Hopman, tel. 312523. Om 19.30 uur begint in de kantine van Gemeentewerken in Den Burg een voorlichtingsbijeenkomst over het nieuwe gemeentehuis voor buurtbe woners. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 20.00 uur een (snel)- schaaktoernooi. Deelname staat open voor iedereen. Om 20.00 uur begint in de hervormde kerk van De Koog een dia-avond over Texel. Toegang €1.20. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien The Wedding Date (aanvang 19.15 uur), de onder titelde versie van Madagascar (19.15 uur), Batman begins (21.45 uur) en een sneak preview (22.00 uur). Dinsdag 21 juni: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. 'ÏSSST' -J Kini«rSp«aparaillsti l Gl0,ti,doo, l™""™1 «fel I Spelen, klimmen, I klauteren, glijden I en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 u. I Vr. en za. 10.00-18.00 u. I Ook voor kinderfeestjes! I De Krim Postweg afslag 33 De CoclsjJ www.kinderspeelparadijstexel.nl 1 Tegen inlevering van deze bon ontrr: u voor alle kinderen €1,00 korti.-t Garnalenvissener zeehonden kijker Afvaart dagelijks (behalve zond om io'0en 1400 uur. €8,-per I persoon, kinderen 3-10 jaar€6.B Een smid geeft vandaag en wot dag van 14.00 tot 16.00 uur een: monstratie in het Agrarisch en Vfe J Museum in De Waal. Bezoekers van schapenboerderi Noordkroon aan de Nieuwlanden !U' nabij Den Burg, kunnen vanaf 11 uur zien hoe een schaap wont: schoren. De toegang bedraagtS Om 19.00 uur begint op de wei °P baan aan dc Haffelderweg een# r strijd van Wielervereniging Tere'. Op de Groeneplaats in Den Buret den de gezamenlijke Texelsefara korpsen vanavond de jaarlijkse! r toe, die is omgedoopt in Midzo 115 Muziek Festival. Aanvang 19.3ÜI De gemeenteraad komt in hf meentehuis bijeen voor een opd vergadering. In verband meldt toe begint deze pas om 20.30'jx Om 20.45 uur (en met zoals 9© kelijk om 20.15 uur) begint inde reformeerde kerk van Den zomeravondconcert, georganst door de Raad voor het Zomen van de Texelse kerken. Het op« wordt verzorgd door blaasensen Le Sextuor. De toegang is gratis afloop wordt een inzameling gek den. In Cinema Texel draaien H*0* Rwanda (aanvang 19.15 uuo. ondertitelde versie van Madagsj^ (19.15 uur), Batman begins" uur) en Hostage (22.00 uur). Fr '4~e TESO zet de komende dagen geld twee boten in en verzon? ieder half uur een afvaart, zowe< uit Den Helder als vanaf Texe gebeurt zaterdag en maanda 9.30 tot 16.00 uur en zondsc' Het blaasensemble Le Sextuor treedt dinsdag 21 juni op in de ge reformeerde kerk van Den Burg. Het betreft het tweede concert in de reeks die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. In verband met de taptoe van de Texelse fan fares op de Groeneplaats begint het optreden om 20.45 uur, een half uur later dan gewoonlijk. Le Sextuor is vier jaar geleden opge richt en bestaat uit amateur- en beroepsmusici die in vele kamer- muziekcombmaties actief zijn. Het ensemble ontleent zijn naam aan het muziekstuk waarvoor de leden voor het eerst bijeen kwamen en dat ook dinsdag op het programma staat. Fluitiste Tereza de Vries-van Berkum kreeg haar opleiding van Piet Duin in Hoorn. Zij speelde bijna 25 jaar bij het Hoorns Harmonieorkest en is mo menteel eerste fluitiste van het West fries Blazersensemble. Hoboïste Noor Terweij studeerde hobo aan het Amsterdams Muzieklyceum bij Jaap Stotijn en Marion Mosier en blokfluit bij Frans Brüggen. Momenteel is ze docente aan de Muziekschool Am sterdam. Terweij is als uitvoerend musicus actief in diverse kamermu ziekgezelschappen in en rond Am sterdam. Johan Kwast begon met klarinet spelen als leerling van een harmonieorkest in Alkmaar. Daarna volgde hij lessen bij Emiel Kleijmeer in Amsterdam. Sinds enige decennia speelt hij in een amateur-symfonie orkest, waarmee hij tweemaal als so list optrad, en diverse kamermuziek- ensembles. Joke Koolhaas studeer de hoorn bij Johan Donker Kaat aan het conservatorium in Alkmaar. Ze is docente aan het muziekscholen in Hoorn, Stede Broec en Wervershoof en speelt in veel kamermuzieken- sembles, is remplapant in orkesten en leidster van het hoornensemble Windkracht 8 in Stede Broec. Caro line van Henten vervangt de vaste fagottist Simon de Boer. Zij kreeg haar eerste lessen in 1989 en speelt sinds 1996 in het Hoorns Harmonie Orkest. Daarnaast is ze actief in di verse operette-orkesten in Noord- Holland. Pianist Fred Jansen kreeg zijn opleiding van Cor van Hulst en Thea Meijer in Amsterdam. Hij speelt in diverse kamermuziekensembles en begeleidt zangers en instrumen talisten. Meer dan tien jaar lang ver vulde hij die functie bij het Texels Vrouwenkoor en sinds 1999 vormt hij een duo met tenor Paul Sanders. Op het programma van Le Sextuor staan dinsdag het Sextet van Francis Poulenc, het minder bekende Sextet van de romantische Frans-Duitse componist Ludwig Thuille en Sara bande et Minuet van Vincent d'lndy. De toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden, als bij drage in de kosten. 14.30 tot 20.00 uur. Er worderj F wachttijden verwacht. MaancK de afvaarten van 10.00 uur van? Helder en 13.30 uur vanaf Text sluitend bestemd voor het vfl van gevaarlijke stoffen. Nadere' matie kan worden verkregen 0222-369600 of e-mail De veerdienst heeft ook een; j5, website: www.teso.nl. Da Hoogwater te Oudeschild Vr. 17 03.14 en Za. 18 05.20 en Zo. 19 06.30 en Ma. 20 07.25 en Di. 21 08.46 en Wo. 22 09.36 en Do. 23 10.25 en Vr. 24 10.55 en Aan het strand ts het ongeveer sen» 006 hoogwater. Zondag 19 juni gaal 05.13 uur en onder om 22 10 uur wX™ ium volle maan, vrijdag 24 juni spring "idc imp- tenten, (sta) caravans onderdelen, accessor gasvulstation, kamp^ uitrustingen, reparaties Ook ruitersportartikel Kampeercenti Spinbaan 14 - Den Burg - Tel^'

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 8