Rob van Beurden loopt in Himalayagebergte Opel heeft de De laagste instapprijzen ooit! 1EXEESE 9 COURANT 8.995 16.295 OPEL DEALER RENTENAAR VRIJDAG 17 JUNI 2005 Eerste en derde plaats team Stark een nieuwe elektrische ontsteking voorzien en die werkt volgens hem in middels perfect. De ontsteking werd uitgedacht door Henk Meijer en door Simon en de recent overleden Herm van der Beek op de trekker geïnstal leerd. Ze veranderen daarvoor het zogeheten magnetensys-teem op de ruim 1750 PK zware motor en bouw den een nieuw beka-belingssysteem. De Cocksdorpers ontwikkelden ei genhandig een elektrische ontsteking voor The Magie, omdat ze de aan schaf van een professionele ontste king te duur vonden. 'We zijn eerst nog tegen een paar kinderziektes aangelopen, maar hij geeft nu geen verkeerde klap meer en dat voor nog geen kwart van de prijs van een profesionele ontsteking.' The Chaotic Expres werd eveneens gere-viseerd. 'Het is alleen nog jammer van die noodstop.' Die trekker beschikt over een V12 Tatra Dieselmotor met een inhoud van 20 liter en The Magie wordt aangedreven door een V12 Continentalmotor met een inhoud van 30 liter. Simon en Bert Stark uit De Cocksdorp hebben zondag in het Brabantse Mill een eerste en een derde plaats bij landelijke tractor- pull-wedstrijden behaald. Simon wist met The Magic in de finale liefst tien meter verder te komen dan de concurrentie. tussen de yaks. Er was zelfs een postkantoor waar je stempels van de Mount Everest kon krijgen.' De temperaturen waren wisselend. In Katmandu, waar de groep een paar dagen verbleef voordat ze aan de Transhimalayenne begon, was het rond de veertig graden, terwijl het 's nachts in het basiskamp bij de Mount Everest tien graden vroor. 'Daar moest je echt diep in je slaapzak wegkruipen.' Het zwaarste gedeelte van de tocht was het volgens Van Beurden echter als er delen met de bus moesten worden afgelegd. 'Het is geen pretje om twaalf uur in zo'n bus te zitten, terwijl je over een slechte weg rijdt. Daar kom je gebro ken uit. Maar nu kon het nog, want de komende jaren willen ze de weg tus sen Llasha en Katmandu gaan asfalt eren vanwege de Olympische Spelen die in 2008 in Peking worden gehou den.' Voor Van Beurden begint het vol tooien van ultralopen inmiddels een gewoonte te worden. De marathon die hij in 2002 liep, was in totaal 223 kilometer lang en de ultraloop in Mali mat 190 kilometer. Eind dit jaar wil de sportschoolhouder uit Oudeschild meedoen aan de 150 kilometer lange Boa Vista Ultramarathon op het Kaapverdische eiland Boa Vista. 'Zeg maar een soort Rondje Texel, maar dan iets langer.' De komende tijd moet hij eerst nog bijkomen van de inspanningen in het Himalayage bergte. Van Beurden, een sportman in hart en nieren, begon een paar jaar geleden met hardlopen, nadat hij zijn sleutelbeen had gebroken en een tijd niet aan diverse andere sporten kon doen. Een goede voorbereiding, hard trainen en weten tot hoever je kunt gaan, zijn volgens de Texelaar enkele voorwaarden om dergelijke uitput tingswedstrijden te kunnen voltooien. Bert reed eveneens goede voor rondes met The Chaotic Expres, maar zijn trekker kreeg in de finale last van een oude kwaal. Zijn zoge heten noodstop op de luchtinlaat van de motor trad voortijdig in werking, waardoor de motor er halverwege de baan mee ophield. Volgens Simon was het door de goed geprepareerde baan in Mill mogelijk The Chaotic Expres en The Magie eindelijk eens goed te testen tegen de concurrentie. Beiden trekkers zijn de afgelopen tijd in de revisie geweest en hebben diverse opknapbeurten ondergaan. Simon's trekker werd van piMr;pCMÓUNt^A' G CAl*P V: - Simon Stark rijdt met de ruim 1750 PK tellende The Magic over de baan in het Brabantse Mill. De Opel dealer heeft helemaal de zomer in de bol. Want als u-nu kiest voor een nieuwe Agila,. Corsa of Meriva, is instappen aantrekkelijker dan ooit. Tijdelijk hebben we de laagste prijzen ooit. Bovendien zijn veel auto's uit voowaad leverbaar zodat u binnen een week kunt rijden. Ga dus snel naar de Opel dealer of kijk gp wwwiopel.nl. Deze zomer kan nu al niet meerstuk Meriva Normaal vanaf Nu tijdelijk vanaf 9.995,- Gratis radio/CD/MP3-speler inclusief stuurwielbediening en 6 spreakers Corsa Rhythm vanaf 10.995,- Normaal vanaf Nu tijdelijk vanaf 17.800,- Vraag de Opel dealer naar de exacte voorwaarden. De afgebeelde modellen kunnen in detail verschllle Benzinemotoren kms/llter van 12,7 tot 20,8 Utera/100 km; Oosterend, 12 318000, www.opelrentenaar.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9