Vakantiekrant Plan EHBO-post De Koog gestrand HEMA Cjrocn ^warL-Jexels 'in het hart Locatietheater jeugd OSG met mystiek omgeven OSG op één plek kost meer dan 7,2 miljoen Commissaris Borghouts brengt bezoek aan Texel Kerncentrale op Texel blijft fantasie ^WËÈÈÉÊh^ .JMk in 111 li n OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11988 DINSDAG 21 JUNI 2005 Verschijnt dinsdag en vrijdag De Medische Post in De Koog blijft ook komend seizoen gesloten. Het idee om er een uitgebreide EHBO- van te maken blijkt niet haal baar. Ook het plan om tijdelijk een ambulance met personeel in De te stationeren, heeft het niet gehaald. Gestrand is verder het voorstel om een telefonische servicelijn open te stellen voor toe risten die een arts nodig denken te hebben. Met het oog op de openbare orde en veiligheid, vooral in de avond- en rachturen, hebben de horeca van De Koog, de Regionale Ambulance Dienst (RAD) en de gemeente de mogelijkheid besproken om in het gebouw van de voormalige Medische Posteen uitgebreide EHBO-post de saboneren. Idee was om deze te bemannen met verpleegkundigen die iunnen beoordelen of vitale functies al dan niet worden bedreigd (triage werkzaamheden). Maar de hoge kos ten van de behandeling en het feit dat öeverzekering deze met vergoedt en er dus een pittige eigen bijdrage van sdere 'klant' moet worden gevraagd, maken dat dit project financieel niet rond is te krijgen. Los daarvan is ook gesproken over nut en noodzaak van zo'n voorziening. Cijfers uit de tijd dat Se Medische Post nog functioneerde tonen volgens de gemeente aan dat smet name in avond- en nachturen dermate weinig een beroep op de post is gedaan, dat op z'n minst moet •orden getwijfeld aan de noodzaak, jat laatste ook met het oogpunt op :eorde orde en veiligheid. Het alter- ef om de ambulance er bij wijze proef voor een periode van drie •eken te stationeren, waarbij het per beschikbaar zou zijn voor JtBO-werk stuitte op weerstand bij de ambulancedienst. Volgens de WD schuilt daarin het gevaar dat rren gaat denken dat de medische wstweer voHedig in ere hersteld zou sjn, wat niet het geval is. 'Sterker de handelingen zijn dan niet medisch afgedekt en daarmee is de voor achtervang door een Vernieuwbouw en concentratie ran de OSG op één plek in plaats ran de huidige beide locaties pakt duurder uit dan de 7,2 miljoen euro die de raad maximaal voor de ver douw van de scholengemeen schap wilde uittrekken. Dat blijkt uit het aanvullende onderzoek dat Projectmanagementbureau Hevo d« afgelopen weken heeft uitge roerd. Hoeveel duurder concentratie en 'Ruwbouw op één plek wordt, is niet fêkend. Volgens de huidige plannen zouden beide schoolgebouwen aan d« Haffelderweg en de Emmalaan borden opgeknapt. De medezeggen schapsraad en de ouderraad doen in gezamenlijk brief aan de ge- moenteraad een beroep op de poli- !|oke partijen om toch voor huisves- jj"9 op één locatie te kiezen. 'We °ognlpen dat er financiële conse- ities aan zijn verbonden, maar 16zijn van mening dat de voordelen 1 verantwoord maken de beslissing heroverwegen De politieke par- stelden een jaar geleden een t5N RAADHUIS MEVROUW 65LD0RR DEN RAADHUIS Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg medicus weer actueel.' Ander argu ment om niet voor deze optie te kie zen is dat het aantal ambulanceritten naar De Koog waarbij de aanrijtijd wordt overschreden door de nieuwe paraatheid/piket volledig zal worden gereduceerd. Reden voorde RAD het dringende advies uit te brengen de ambulancepost niette verplaatsen. In 2004 liet de ambulance volgens de gemeente in 12 van de 68 ritten nog langer op zich wachten dan de voor geschreven tijd. Laatste hoop was gericht op het op zetten van een servicelijn. Bedoeling was om van 8.00 tot 17.00 uur een telefonische servicelijn in te stellen voor toeristen die een arts denken nodig te hebben. Via de telefoon zou den ze dan horen welke arts op dat moment in de gelegenheid zou zijn hen te helpen. Dit kon, tegen een kostprijs van €2000,- door een bu reau worden uitgevoerd, waarbij de gemeente voor de huisvesting zou zorgen. Enige voorwaarde was dat de huisartsen moesten aangeven op welke dagen hun praktijk is geopend en op welke tijden ze beschikbaar zijn voor het te woord staan en behande len van toeristen. De gemeente had het liefst gezien dat de verschillende huisartsen een deel van de dag be schikbaar zouden zijn. Maar, zo laat de gemeente weten, niet alle huisart sen steunden het initiatief. Hoopge vend is volgens b en w wel dat som mige artsen het idee interessant genoeg vonden om voor volgend jaar uit te werken. Voor dit seizoen geldt dat toeristen tussen 8.00 en 17.00 uur met een huisarts contact kunnen opnemen. Van 17.00 tot 08.00 uur kan contact worden opgenomen met de Centrale Huisartsenpost in Den Helder (tel. 321143), die voor de eerste opvang zorgt en advies uitbrengt. Voor nood gevallen is 112 beschikbaar. In de Vakantiekrant zal een lijst met tele foonnummers van de Texelse huisart sen en het telefoonnummer van de Centrale Huisartsenpost worden af gedrukt. Veel belangstelling vrijdagavond voor Verboden Vrucht, het theaterproject op en rond de Groeneplaats waar derdeklassers van OSG De Hogeberg vanaf Pasen aan hebben gewerkt. In het oog springend en luidruchtig aan wezig waren de trekker met wagen, met daarop de band die met een zelf geschreven intro indruk maakte. Het centrale thema Goed en Kwaad werd op verschillende manieren uitge beeld. Gelikt showelement waren de hoge stellages, met daarop dan sende meiden in flitsende pakken. Geacteerd werd er op het bordes van het gemeentehuis. Uitgebeeld werd een eiland waarop alleen vrouwen wonen, met als bijzondere bijkom stigheid een vrouw die zwanger was. wat tot grote verdeeldheid leidde. Het resulteerde in scherpe uitspraken en absurde taferelen, waarbij acteurs over elkaar heen buitelden en zelfs in vuilnisbakken doken. De locatie liet niet toe dat elk tafereel voor iedereen even goed zichtbaar was en dat mede daardoor niet elke toeschou wer het even goed begreep, maar het grotesk opgezette schouwspel dat mooi werd uitgelicht bood zeker ver maak. Bijzonder en bij invallende duisternis zelfs wat mystiek was de dansgroep die zwart-wit gekleed pro's en contra's uitbeeldde. Gevolgd door dé toeschouwers zette het ge zelschap vervolgens koers naar de eendenvijver, voor het laatste onder deel, Daar dreven opblaaskrokodillen in het water, die met touwen aan el kaar bevestigd waren. Eén schijnwer per was gericht op de overzijde van de vijver, waar in blacklight werd ge danst en luid gedrum wees erop dat er iets gaande moest zijn. Een gebro ken touw zorgde ervoor dat de slot act met naar behoren kon worden uit gevoerd. waarna het publiek aanzienlijk vroeger dan verwacht kreeg te horen dat de voorstelling ten einde was. Dansvoorstelling De leerlingen van de dansafdeling van de Dans- en Muziekschool heb ben afgelopen weekend met twee imponerende voorstellingen afscheid genomen van het schooljaar. Pagina 2 m Bezoekboerderij Onder het motto 'Bezoek de boer en beleef de natuur op zijn bedrijf' kun nen belangstellenden deze zomer voor een rondleiding terecht op de Lindehoeve. Ze maken er met alleen kennis met de traditionele agrarische producten, maar krijgen er ook uitleg over natuur- en landschapsont wikkeling en de rol die de boeren op Texel daann spelen. Pagina 5 Geen voorrang Op de kruising van de Grensweg met de Rozendijk ontstond zondag middag een aannjding. Een 56-jarige Amsterdammer, die vanaf het Gerritslanderdijkje over de Grensweg reed, verleende geen voorrang aan een 39-jange bestuurster uit Oude- kerk aan de Amstel, die hem van rechts over de Rozendijk naderde. Niemand raakte gewond. Beide voer tuigen liepen flinke schade op. Met alcohol op achter het stuur Twee Texelaars zijn betrapt op rijden onder invloed. Een 41-jarige man uit Oosterend werd in de vroege vrijdag ochtend rond 1.50 uur aangehouden in de Molenlaan in De Cocksdorp. Bij de blaastest blies hij 400 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht, bijna het dubbele van het wettelijk toegestane maximum van 220. Zon dag rond 4.35 uur werd op de IJsdijk een 28-jarige man uit Oudeschild aangehouden. Hij blies 440 ug/l. Bei den kregen een proces-verbaal. (Advertentie) voorlopig krediet van €5.534.892,- beschikbaar met de mogelijkheid om tot een maximum bedrag van 7,2 miljoen euro te gaan. De scholengemeenschap kampt al jaren met ruimtegebrek. Sinds vong jaar werken extern projectbureau Hevo, een huisvestingscommissie en een bouwcommissie (met de ge meente erin) aan plannen voor ver bouw, uitbreiding en aanpassing van de school. Daarbij is telkens uitge gaan van verbouw op beide locaties. De laatste maanden zijn, met de ver bouwing in aantocht, steeds meer stemmen opgegaan om toch voor huisvesting in eén gebouw te kiezen. Begin dit jaar liet het schoolbestuur (burgemeester en wethouders) al een verkennend onderzoek naar één locatie uitvoeren en op basis daarvan werd de afgelopen weken aanvullend onderzoek verricht. Volgens wethou der Nel Eelman (onderwijs) waren enkele varianten naar voren gekomen die "de moeite waard waren nader te bestuderen. De wethouder wilde gis teren nog met inhoudelijk op het aan vullend onderzoek reageren. Ze wil het eerst in de vergadering van bur gemeester en wethouders aan de orde stellen. Het is uiteindelijk aan de gemeenteraad om de knopen door te hakken. Of er in de raadsvergadenng van vanavond al over de OSG wordt gesproken, was gisteren met duide lijk. Haffelderweg De schooldirectie is voorstander van huisvesting van de gehele de school aan de locatie Haffelderweg. De locatie Emmalaan (het in de jaren zestig gerealiseerde Boerengebouw) zou dan op termijn kunnen worden afgestoten. Een soortgelijk plan lag twee jaar geleden ook al op tafel. Plannen om de verbouw in twee fa ses uit te voeren, kunnen niet reke nen op de steun van het docenten team en de schooldirectie. Volgens dat plan zou pas aan de tweede fase begonnen moeten worden als er Lees verder pagina 5 Commissaris van de Koningin mr. H.C.J.L. (Harry) Borghouts brengt vrijdag een werkbezoek aan Texel. Om zijn provincie beter te leren kennen, bezoekt hij - één voor één - alle gemeenten van Noord-Hol land. NlOZ-campus De Potvis, gaat het gezelschap naar restaurant 't Pak- huus in Oudeschild. Tijdens de lunch staan diverse gespreksonderwerpen op de agenda, waaronder de verdere ontwikkeling van de haven van Oude schild, woningbouw bij Den Burg, de ontwikkeling van een regionale Borghouts krijgt een uitgebreid pro- woonvisie met betrekking tot wonen gramma voorgeschoteld. Hij neemt om 11.30 uur de boot naar Texel. Aan op een eiland, duurzaamheid en het Texelse streven naar zelfvoorziening boord wordt hij welkom geheten door (in energie) in 2030 en de noodzaak burgemeester en wethouders en TESO-directeur Rob Wortel, waarna wordt gesproken over de problema tiek inzake de bereikbaarheid van Texel. Via 't Horntje, waar Borghouts wordt bijgepraat over de bouw van van zandsuppleties voor de Texelse stranden. In het Maritiem en Jutters Museum krijgt de Commissaris van directeur Esther Banki uitleg over de maquette Reede van Texel, waarna onderweg Harry Borghouts naar het gemeentehuis diverse locaties worden aangedaan, zoals die van het nieuwe gemeentehuis, het Het klonk al te bijzonder om waar te zijn. Texel zou in de toekomst een kerncentrale krijgen. Althans, zo luidde het bericht dat RTL-Z (het nieuwsprogramma op RTL-5) afge lopen vrijdag de wereld inhielp. De zender baseerde zich op een rap port van het Energieonderzoek Centrum Nederland in Petten. Snel ingrijpen van dat centrum voor kwam dat het bericht de kans kreeg een nieuwshype te worden. 'We hebben het in de kiem ge smoord', aldus een woordvoerder van het ECN. 'We hebben meteen met de zender gebeld en het bericht is daarna uit de uitzending gehaald.' RTL-Z berichtte aan het begin van de middag een paar keer op televisie over de komst van de kerncentrale en het bericht stond prominent op de website. RTL-Z had de 'pnmeur' tevoorschijn gehaald uit een rapport waarin wordt De artist impression uit het rapport van het ECN waarop Texel v. n kerncentrale is beschreven welke rol het ECN de ko mende vijftig jaar op energiegebied kan spelen. In dat rapport, gemaakt naar aanleiding van het 50-jarig be staan van het centrum, worden vier denkbeeldige scenario's geschetst voor ontwikkelingen op energie gebied en de rol die het ECN daarin zou kunnen spelen. Het eerste sce nario beschrijft de komst van een kerncentrale voor lokaal gebruik op de zuidpunt van het eiland. Het rap port is voorzien van een tekening waarop de kerncentrale in de duinen nabij de Hors is afgebeeld. Ter verge lijking: de andere drie scenario's schetsen de bouw van een biomas- sacentrale in Zijpe waar energie uit zoutwaterplantjes wordt opgewekt, Amsterdam wordt genoemd als een knooppunt voor waterstofenergie en Rotterdam krijgt denkbeeldig een grote kolencentrale op een derde Maasvlakte (de tweede moet nog worden aangelegd). De auteur bena drukt dat 'de artist impressions en de hypothetische beschrijvingen een totaal denkbeeldig en incompleet beeld geven van toekomstige regio nale ontwikkelingen' en dus niet voor waar moeten worden aangenomen. RTL-Z dacht daar anders over en be richtte serieus over de mogelijke komst van een kerncentrale op Texel, De zender had de auteur van het rap- Lees verder pagina 5 hulpverleningsgebouw en de nieuwe woonwijken van Den Burg. Daarna volgt een bijeenkomst met de ge meenteraad en een ontmoeting met Texelaars die door hun beroep be trokken zijn bij de handhaving van de veiligheid en openbare orde in het zo merseizoen. De Commissaris keert met de boot van 17.30 uur terug naar het vasteland. De in 1943 geboren Borghouts werd in 2002 Commissaris van de Konin- Lees verder pagina 5 Boogschutters in Texelronde Voor de 28ste keer komen boog schutters uit het hele land komend weekeinde bijeen om mee te doen aan de jaarlijke Texelronde. Verspreid over twee dagen wordt gestreden in vier disciplines: longbow, barebow, recurve en compound. De wedstrij den beginnen zaterdag om 10.00 uur en zondag om 9.00 uur en worden gehouden op het terrein achter schietsportcentrum Odysseus in Den Burg. Publiek is welkom via de in gang van Odysseus. De wielerbaan is om veiligheidsredenen van vrijdag 18.00 tot zondag 18.00 uur afgeslo ten. TEXELSE^COURANT Onze bezorggrs verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Wwen+Slapen! Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Auch mil deuttthem Text Advertenties voor de Vakantiekrant van 8 juli kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 27 juni 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1