I- flltoïOM Schrot, Adri rïorJ Opera en lichte muziek bij concert Vrouwenkoor Leerling reist elke dag tussen schoolgebouwen 'Maak Haffelderweg woonerf en hef deel op' ©ICS' 'En toch naar school! Jordy Vinke laat concurrenten kansloos Familieberichten TEXELSE teld van de repetitie van het Texels Vrouwenkoor. Op de voorgrond Annemiek Jaspers op vleugel ei V haar dirigent Arie Groen en verderop het 48 dames sterke Texels Vrouwenkoor. »seconcerten op één avond. Met en beetje fantasie gaat dat op m: het Zomerconcert van het aels Vrouwenkoor op vrijdag 24 dat uit twee gedeelten be- Voor de pauze bestaat het ogramma uit operamuziek en na pauze domineert het lichtere pertoire. Gastsolisten zijn alt lonore van Sloten en sopraan ira Pigal. Het concert in de her- jrmde kerk in Den Burg begint n 20.00 uur, de entree bedraag voor een serie operastukken, vanë- rend van Mozart tot Rossini, Tsjaikowski. Uit Preghiera van Rossini wordt bijvoorbeeld Mosè gezongen en uit Noi Siamo Zingarelle van Verdi La Traviata. Bekend is ook Lakmé van Delibes. In het lichtere genre zingen ze werken van Gershwin (A foggy day en Do debuut in de Grote Zaal van het Con certgebouw. Verder vormt ze een duo met luitist en barok- en romantische gitarist Arjan Verhage en met pianist Mignon Gotzch. Sopraan Tara Pigal begon haar zang studie aan het Muziekinstituut van Versailles in Frankrijk, waar ze zich vooral ontwikkelde in het Franse ba- rok-repertoire. Als ensemblelid zong ze onder diverse dirigenten, zoals Chnstophe Rousset (in de opera Persée van Lully). Als solist was ze te horen in de Midsummer Night Dream van Mendelsohn en in Dido and what you do), Bernstein (We are Aeneas van Purcell zong ze de rol van woman) en Lennon en McCartney Belinda. (And I love her, Eleanor Rigby en When I'm sixtyfour) Bijzondere vermelding is er ook voor Annemiek Jaspers, die op vleugel De uitvoering gebeurt deels door het voor de begeleiding zorgt, wat gezien i dames sterke vrouwenkoor leiding van Arie Groen, is op uzikaal gebied van alle markten is. In het 22-jarig bestaan passeer- ntalvan muziekstijlen de revue. Al ralde kerst werkt het koor toe naar zomerconcert. In de aanloop rnaar zijn wat kleinere concerten «ven en nam het gezelschap deel ~ag van de Muziek in Den ter De dames kiezen niet voor de rakkelijkste weg, het vertolken fet geijkte repertoire. 'We willen »'9t', laten ze weten. Voor het (^concert van vrijdag is gekozen koor, dat wordt afgewisseld door de solisten, een traditie die alweer enige tijd teruggaat- en waarbij het koor er ook dit keer in is geslaagd twee bij zondere gasten te strikken. Alt Leonore van Sloten volgde zang lessen bij Inge Hartsuiker-Frölich. Sinds 2001 studeert ze zang aan het Conservatorium van Amsterdam, bij Uno Reinemann en Pierre Mak. Ze zingt in ensembles en soleerde onder andere in het Stabat Mater van Pergolesi en het Requim van Mozart. In 2005 maakte ze als soliste in de Missa Brevishaar van Zoltan Kodaly. waarin ook Tara Pigal soleerde, haar het pittige repertoire een extra in spanning vergt. 3 COURANT DINSDAG 21 JUNI 2005 Krediet OSG Rond de verbouw van de OSG zijn diverse bedragen in om loop. Het bedrag dat momen teel het meest van kracht is, is een voorlopig krediet van €5.534.892 dat de politieke par tijen een jaar geleden beschik baar stelden. Dat bedrag is opgebouwd uit een investeringskrediet van €4.634.892.- dat het college (als lokaal bestuur) op basis van het gemeentelijk onderwijshuisves- tingsbeleid beschikbaar kon stel len en aangevuld met €900.000,- om een 'uitdagende leeromge ving' voor de leerlingen te reali seren en €415.000,- voor vervan gende huisvesting tijdens de verbouwing. De politieke partijen stelden een jaar geleden een voorlopig kre diet beschikbaar, omdat de defi nitieve kosten toen nog met be kend waren. Ramingen van de bureaus DHV en Grontmij gingen uit van investeringen van respec tievelijk 6,4 en 6,8 miljoen gulden. Tegelijk met het beschikbaar stel len van het voorlopig krediet ga ven de politieke partijen de ex tern projectleider, de gemeente en andere betrokken het groene licht om de plannen voor de ver bouw verder voor te bereiden en naar een kostenplaatje toe te werken. De verbouw van de OSG is een kanjerproject en heeft van de gemeenteraad de hoogste prioriteit gegeven. De scholenge meenschap telt meer dan negen honderd leerlingen. In augustus 2003 werden noodlokalen ge plaatst om het ruimtegebrek tij delijk terug te dringen. De ver bouw en uitbreiding moeten er ook voor zorgen dat de school op onderwijsgebied weer up-to- date is. Plan Sportraad en buurtbewoners lijden. ookkast in brand liet roken van vis achter Grand 8 Opduin in De Koog ging dagmiddag iets mis. De rookkast Wi op dat moment een maaltje werd bereid raakte in brand. 1e rook die door een der ven- 5 naar binnendrong, werd het omatische brandalarm geacti- M,zodat politie en brandweer uit ten Ze hoefden niet in actie te 'en, want mensen van het hotel Hen de vlammen al met de brand slang gedoofd. De rookkast was ge maakt van een voormalige diepvries- kast en heeft jaren probleemloos ge functioneerd. Deze keer was de temperatuur blijkbaar te hoog opge lopen, waardoor de aluminium binnenwand van de kast smolt en de kunststof isolatie daarachter met veel rookontwikkeling ontstak. Van de kast (foto) bleef weinig over. Het ho tel zelf liep geen schade op, afgezien van zwarte rookaanslag op de muur achter de kast. (Folo Harry Oe Graal) Word hulpouder. Via ICS kunt u irme schoolkinderen in Afrika :n Azie helpen. rel (0341) 27 10 90 (0 www.icsfonds.nl International Child Support Giro 70730 Maak van de Haffelderweg tussen de Emmalaan en de Keesomlaan een woonerf, hef ter hoogte van de OSG een deel van de Haffelderweg op en laat leerlingen van de OSG in de toekomst ter hoogte van het voetpad langs de ijsbaan de Emmalaan oversteken. Dat plan presenteerde voorzitter Albert Hoven van de Sportraad gis teravond namens de verenigingen op het sportpark en enkele buurtbewo ners van Den Burg zuid op een bij eenkomst over het nieuwe raadhuis. Ongeveer veertig omwonenden be zochten de bijeenkomst, waar over de toekomstige verkeerssituatie werd gesproken als op het Texel-veld het nieuwe raadhuis is gebouwd. Veel aanwezigen bleken zich zorgen ma ken over het verkeer dat over de Emmalaan rijdt en vooral over de ver wachte toename daarvan door de komst van het raadhuis en mogelijk ook Stayokay op het achterliggende B-veld. De vele overstekende fietsers op de kruising Emmalaan/Haffel- derweg baren eveneens veel zorgen. Het plan van de sportverenigingen en enkele buurtbewoners zou daarin verandering moeten brengen. Vol gens Hoven is het verstandig bij de verbouw van de OSG een nieuwe schoolingang tegenover het voetpad langs de ijsbaan te maken, zodat leer lingen voortaan daar de Emmalaan kunnen oversteken. Op die manier wordt tegelijkertijd de overlast van fietsers op de Haffelderweg tussen de Emmalaan en de Keesomlaan te ruggedrongen. Door er een woonerf van te maken, moet de overlast nog minder worden. Voor omwonenden waren de dagelijkse hoeveelheid fiet- Een leerling in de onderbouw van de OSG loopt per dag gemiddeld één a twee keer heen en weer tus sen de schoolgebouwen aan de Emmalaan en de Haffelderweg. Dat gaat gepaard met veel tijdver lies, onrust en rumoer. Dat stellen de medezeggenschaps raad en de ouderraad in een geza menlijke brief die zij eind vorige week aan de gemeenteraad hebben ge stuurd en waarin ze pleiten voor de huisvesting van de scholengemeen schap op éen locatie. De bnef is voor zien van het lesrooster van een leerlinge uit de brugklas, waaruit blijkt dat zij gemiddeld twaalf keer per week van gebouw moet wisselen. Volgens de brief kampen ongeveer vierhonderd leerlingen in voorname lijk de onderbouw met dezelfde eu vels. De onrust die de vele wisselin gen teweeg brengen, bestaat volgens beide raden uit het aan- en uitdoen van de jassen, het lopen of fietsen tussen de gebouwen en het elkaar onderweg duwen en trekken. Een leerling is al gauw tien minuten bezig voor hij van het ene in het andere klaslokaal is gearriveerd. Daarnaast moeten klassen ook regelmatig op een docent wachten, omdat het per soneel eveneens op en neer pendelt. Het rumoer werkt eveneens storend voor lessen die al begonnen zijn. Volgens de brief doet het probleem zich minder voor bij bovenbouw- leerlingen, omdat de bovenbouw van het VMBO aan de Emmalaan is ge concentreerd en de bovenbouw van de HAVO en het VWO aan de Haffelderweg. Probleem is echter dat er cultuurverschillen tussen beide locaties zijn ontstaan. Huisvesting op één locatie zou aan dat probleem een eind moeten maken. Andere voorde len van één locatie zijn volgens de raden dat het personeel één personeelskamer kan krijgen, dat het gebouw makkelijker in zes leergebie den is in te delen en dat centrale voorzieningen als aula, keuken, systeembeheer en vergader- en spreekkamers met meer in tweevoud nodig zijn. Daarnaast kunnen exploitatievoordelen uit verwarming en verlichting worden gehaald, kan de school efficiënter worden schoon gemaakt, kan het gebruik van de lo kalen efficiënter worden gebruikt en is er beter toezicht mogelijk. Volgens de raden maken die voordelen het verantwoord alsnog te kiezen voor éen locatie. De schooldirectie heeft nagenoeg dezelfde argumenten bij het schoolbestuur aangedragen. Poll zette op het verkeerde been In de poll op de website van de Texelse Courant en het bericht daar over, is ten onrechte gesteld dat op grond van de statuten van NV Luchtvaartterrein Texel twee leden van het college van b en w zitting moeten hebben in de Raad van Be stuur van de NV. Uit nadere bestude ring blijkt dat de twee leden die de gemeente Texel vertegenwoordigen in de RvB niet per definitie uit het college van b en w hoeven te komen, maar dat ook anderen Texel kunnen vertegenwoordigen. Zwemdiploma's Met het afnemen van de examens voor de verschillende zwemdiplo ma's werd in Molenkoog vrijdag de eerste serie lessen beëindigd De tweede periode, die gisteren is be gonnen, eindigt met het diploma- zwemmen op vrijdag 22 juli. Bij een watertemperatuur van 25 graden vol deden vrijdag alle kandidaten aan de eisen en konden 79 diploma's wor den toegekend. In totaal 41 kinderen deden examen via het school zwemmen. De volgende kandidaten haalden hun diploma: A-diploma: Pieler Arendsman. Menjn Bakker. Michelle van Bennekom. Mitchel Belsema, Sil Bosma, Peter Brands. Lisa van Dooijcwccrd. Vera Dumker. Claudia van der Heide. Santana Huisman. Lucas Ipenburg. Mike Joseph. Eva van Maanen. Carm Meesters. Nikay Sangers Maneke Schraag. Laurens Slik. Rosa Vonk. Christina Witte. Martina Witte. Niels Witte. Olaf Zegeren. Glenn Zijlstra. Jeffrey Zijm. Imme Zuidewind. B-diploma: Wesley van den Berg. Rik Bijpost. Matthi|s Blankevoort. Patrick Blom, Melme Boekei Kimberley Brands. Menno van Egmond. Ryan Erne, Eduard Garntsen. Marike Graaf, Frenk van Heenngen, Merel Kikkert, Noor Kikkert, Jip Kortmann, Suzanne Kuiper, Folkert Oosterhuis, Paulien Robiin, Anna Smit. Anne-Kris Smit, Hilde Smit, Wiep Smit. Celine Uriot, Eva van de Velde, Jacco Vermeulen. Ouien Vermeulen. Shandor Vermeulen. Kim van der Werve. Salma Zijm. Oscar de Vreugt. Jennifer Kennet C-diploma: Marteen Abma. Jelmer Barhorst, Ruud Betsema, Maikel Bouthoorn, Manon Daalder, Kim Eelman. Marijn Eelman, Sam Hennink, Naomi van Houten. Chantal Huysman. Mignon Kmjf. Stef Kooger, Siedse Monsma. Nadine Saai. Robin Valk. Jacco Veeger. Martoes Veen, Jordi Vermeulen. Glenn Visser. Lianne Weten kamp, Almda Wiering, Grace Boekei. Brian Witte. Cloe Deelman. sers van de OSG en de vrees voor verdere toename door gasten van Stayokay één van de redenen om tegen de komst van het nieuwe hostel in actie te komen. Als het nieuwe hostel van de Raad van State mag worden gebouwd, moet dat volgens het plan bereikbaar worden via de Leemkuilweg. Het rechtsorgaan in Den Haag doet naar verwachting binnenkort uitspraak. Als het stuk Haffelderweg tegenover de OSG zou worden opgeheven, is het parkeerterrein aan de Emmalaan vanaf die kant niet meer bereikbaar. Om dat probleem voor te zijn, stelden de sportverenigingen en de buurtbe woners voor een nieuwe innt tegen over de huizen van de Bakker stichting te maken. Door het vrijkomen van het stuk opgeheven Haffelderweg en het verplaatsen van de ingang van de locatie Haffel derweg van de OSG zou ook meteen ruimte vnjkomen om een nieuw kunstgrasveld voor Texel'94 aan te leggen. Vanuit de zaal wordt positief gerea geerd op de plannen om het parkeer terrein een nieuwe inrit te geven. Een idee om een busstation nabij het nieuwe raadhuis aan te leggen, werd minder goed onthaald. Een bushalte klonk beter in de oren. Een van de aanwezigen opperde de mogelijkheid een nieuwe ringweg achterlangs de sportvelden te leggen om de Emmalaan als verkeersader te ont lasten. Volgens een woordvoerder gaat de gemeente met de ingediende reacties aan de slag om een verkeerscirculatieplan op te stellen voor de komst van het nieuwe raad huis. 'Eind september gaan we daar mee terug naar de buurt.' Jordy Vinke heeft er weinig twijfel over laten bestaan nog steeds de beste wielrenner van Texel te zijn. In het clubkampioenschap van de wielervereniging moest hij in de tijdrit specialist Robbert Boersen nog voor laten gaan, maar in de puntenkoers en de afvalrace was hij oppermachtig. De overwinning in de B-poule ging naar Nick Wehnes. Bij de jeugd won Mike Brouwer. Hij was de avond ervoor in de tijdnt verslagen door Robbert Boersen. die slechts 22.29 minuten nodig had voor 16 kilometer Toch liet Vinke zaterdagmiddag vlak voor de start van de puntenrit weten niet met min der dan de eindoverwinning genoe gen te nemen. 'Robbert is een spe cialist, die gewoon verschrikkelijk hard kan rijden in tijdritten. Dat laat hij ook geregeld zien in wedstrijden aan de overkant. Maar ik ben het toch wel aan mijn stand verplicht de wedstrij den op de baan te winnen.' Vinke had zichzelf niet overschat, want al na de eerste tussensprint om de punten reed hij zó hard door dat zijn concur renten, die kennelijk nog even bij moesten komen, hem niet konden achtervolgen. Tien ronden later ach terhaalde hij het peloton en had hij dus al een voorsprong van 1123 me ter. Alsof dat nog met genoeg was, reed Vinke direct hard door. Ditmaal kreeg hij Gauke van Lingen, Theo Boom en Ferry van der Vis met zich mee, maar de zege was uiteraard voor Vinke, die door zijn voorsprong van een ronde bij iedere tussensprint de punten opstreek, Theo Boom. Van Lingen en Thomas Boom legden be slag op de ereplaatsen achter hem. Daarna stond de afvalwedstrijd op het programma, waarin aan het eind van iedere ronde de laatst over de fi nish komende renner de strijd moest verlaten. Ook deze race won Vinke met een flinke voorsprong. Hij wachtte tot zes ronden voor de eind streep om op identieke manier als in de puntrit weg te rijden. Van Lingen, vorig jaar bij afwezigheid van Vinke nog de snelste in het kampioen schap, reageerde wel, maar kwam te laat. Theo Boom werd derde. Otto Goënga vierde en Robbert Boersen vijfde. Ook bij de prijsuitreiking stonden Vinke, Van Lingen en Boom op het erepodium. Robbert Boersen had met zijn overwinning in de tijdrit zo veel punten verzameld dat hij in het eindklassement nog vierde werd. De vijfde plaats was voor Jesse Hoven. Otto Goënga werd zesde. Ook in de B-poule werd de puntenrit gedomineerd door eén renner Nick Wehnes won alle sprints van het pe loton. dat verder intact bleef. Joost Hoogenbosch werd knap tweede, vóór Hans de Winter, die ondanks dat hij te laat startte nog derde werd. In de afvalwedstrijd liet favoriet Wehnes zich al in een vroeg stadium verras sen, maar mocht hij zich gelukkig prijzen dat concurrent Joost Hoogenbosch met verder kwam dan de derde plaats, waardoor Wehnes zijn eerste plaats in het algemeen klassement vasthield. Hoogenbosch werd daarin tweede en Hans de Win ter op de gepaste afstand derde. Robbert Jan Appel won de afval wedstrijd, Frans Hopman werd tweede. Volgens verwachting werd Mike Brouwer clubkampioen bij de jeugd- renners. Met zijn krachtige eindsprint won hij zowel de puntenrit als de afvalwedstrijd. Erwin de Ridder werd verrassend tweede op beide onder delen. Hij bleef Mick van der Steeg telkens voor. De tijdrit over 8 kilome ter was op vrijdagavond gewonnen door Demse Betsema, die een dag later meereed in de B-poule van de senioren. Uitslagen: A-poule - 1 .Jordy Vinke, 44; 2.Gauke van Lingen 413.Theo Boom. 37.4.Robbert Boer sen. 36.5. Jesse Hoven, 31.6 Otto Goénga. 31 7.Thomas Boom, 30: 8.Ferry van der Vis, 25. 9 Loek van Vliet, 2110 Jan Zi|m, 20.11 Willem van Tatenhove. 8 B-poule: 1 Nick Wehnes, 41; 2. Joost Hoogenbosch, 40, 3 Hans rie Winter, 33.4 Ane de Ridder. 32. 5.Mark Huisman, 25. 6 Robert Jan Appel. 25; 7 Frans Hopman, 23; 8.Werner Kuip. 21. 9 Klaas Uitgeest. 20; 10 Kees Winter, 16; 11.Denise Betsema. 15; 12 Natascha van der Vis. 12, l3.Benno Dros. 10; 14.Harry Kingma, 9. Jeugd: 1 .Mike Brouwer, 42; 2.Erwin de Ridder, 41, 3.Mick van der Steeg, 40; 4 Sverre Eschweiler. 35.5 Luuk van der Meer, 316 Youp Whenes, 30; 7 Marielle Blauw. 25, 8.Katja van Dooijeweerd, 23; 9 Denise Betsema, 15; lO.Esmee Betsema, 7. SJJn trouwen op 24 juni 2005 om 14.30 uur in het stadhuis van Alkmaar U bent van harte welkom op onze receptie !0nda9 26 juni 2005 van 14.00 - 17.00 uur Oosterenderweg 52 Oosterend "■s adres. Olieslagerstraat 19 1825 GH Alkmaar Heel gelukkig en blij zijn we met de geboorte van ons 4e kleinkind Luuk Nils Zoon van Maurice Bakker en Milja Brinksma en broertje van Maartje Delfgauw, 18 juni 2005 Luuk is het 52e achter kleinkind en de 1" stam houder van de fam. Bak ker. De trotse opa en oma Hans en Tiny Bakker, De Koog AMNESTY International Dit meisje wordt donderdag 50 jaar! Nu ik weer thuis ben wil ik iedereen bedanken voor alle belangstelling en goede wensen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en na mijn thuiskomst. Anneke Duiven j Texelaartjes INLEVEREN: maandag voor 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,65 (incl. btw) FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Wasmachine stuk? Bel voor een afspraak REGT Witgoed Service, 327707, Nollekoog 10. Satellietschotels vanaf €9.95 bij Service Center Texel, Laagwaalderweg Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 66-53690708. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Service Center Texel - 311 777. Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! De Marktrozenman wil strandhuisje Paal 9 de len. 06-24847187. Overbodige huisraad? Bel Effe Kieke. 06 53898264 Boseend voor 2 pers €19.50 Sportpaviljoen Paal 33, www.paal33 nl AnjaZijmHaircareCalifor- nië Tel. 06.22.91.76.03. Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat Tel. 320473. Odlo sportondergoed voor dames en heren. Mantje Sport Paal 9 is alle dagen open vanaf 10.00 uur. Tel. 319309. Te koop. 14 st. binnen deuren (stomp) Com pleet pakket Info 06- 20203037. Voor tegels en tegelwerk Tegelzetbedrijf Jeffrey Tel. 0222-321815 www. tegelbedrijfjeffrey.nl Interieurbouw Texel Ge ïmpregneerd tuinhout, La- riks, duurz. klasse 1, div. maten planken en palen. Tevens eiken palen, plan ken en wanedelen. Tel 06- 55732145. Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! Tenten - Meubilair-Licht- Geluid-Beeld-Stiehl-310 320 - www.310320.com Tegelzetbedrijf Erik Wuis voor al uw tegelwerk en le vering van tegels Tel, 06- 51633806. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Quick Extensions Echt haar. herplaatsbaar, €139- Haarmode Texel Bin- nenburg 4 Texelse kaas van We- zenspyk. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Negen warme borrelhap jes met currysaus. Bacon- nugget, kipstick, bamibal. kipnugget. partybal, nasi- bal. kaassoufflé, hai fong- bal €3.50 (9 happen met saus) Eetcafe Parkstraat 22, telefoon 314890. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol lekoog 10. tel. 327707. Ze zijn er weer! Pnns (Hendrik) -heerlijke huis- gemaakte appeltaart met slagroom en koffie in ons vernieuwde restaurant voor €3,-. Tot ziens op de Stuifweg, nabij Ooste rend. moeten we vooruitkijken. Want iteun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933 Natuurmonumenten Beschermt natuur m Nederland

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3