'Ik heb leerlingen hier zien opbloeien' TEXELSE 2 COURANT 'Meneer' Van der Feen verlaat VMBO Agenda teso oud Papier "xT Kerkdiensten jyjcdische zorg Radio Texel jfjjfc VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2005 'Jammer dat het VMBO landelijk zo negatief in de publiciteit is geweest, want op Texel draait deze afdeling als een trein. De motivatie kan haast niet beter, het is een basisopleiding die dicht bij de praktijk staat en toch veel carrièremogelijkheden biedt.' Als plaatsvervangend rector van OSG De Hogeberg en verantwoor delijke voor het Voorbereidend Middelbaar Beroeps Onderwijs blaast Gerben van der Feen bij zijn afscheid de loftrompet over de afdeling die hij achterlaat. 'Echt, ik heb hier leerlingen zien opbloeien.' In onderwijsland is het nooit saai. ook niet op Texel waar de ontwik kelingen niet stil hebben gestaan. In de 36 jaar die Van der Feen (59) aan het middelbaar onderwijs is verbon den veranderde er meer dan alleen de naam van de instellingen waar hij werkzaam was. De LTS, waar hij als docent Algemeen Vormend Onderwijs in 1969 aan de slag ging, fuseerde begin zeventiger jaren met de Landbouwschool en in 1980 kwam ook de Huishoudschool erbij. De school ging LBO heten en groei de van 120 naar ruim 400 leerlin gen, wat toenmalig schooldirecteur Bouwman deed verzuchten dat het hem echt te groot werd. Het bleef er niet bij. In 1990 fuseerde het LBO met de toenmalige RSG tot OSG, en ging verder als de afdeling VBO, later VMBO. Tot die tijd was Van der Feen docent geweest. 'Ik had een ouderwetse schoolmeestersoplei- ding doorlopen, met bevoegdheden voor rekenen en Nederlands. Maar op Texel gaf ik ook vakken als aard rijkskunde, geschiedenis en muziek. Want op zo'n kleine school kon je er niet voor elk vak een docent aan nemen. Veel leerling hadden niet zoveel op met de theorievakken. Hun voorkeur ging uit naar de prak tijkvakken. Als ze in de eerste klas dan niet meteen in metaal of hout terechtkwamen, reageerde ze wel eens wat teleurgesteld. De alge meen vormende vakken namen ze op de koop toe, wat hun motivatie niet altijd ten goede kwam. Er gin gen wel eens verhalen over hele toestanden op de LTS, maar dat was niet zo. Wel verschilde de moti vatie per klas. In het eerste jaar had ik één groep waarmee ik absoluut niet uit de voeten kon. Daar konden ze me bij wijze van spreken wel de klas uitdragen. In zo'n eerste jaar - ik had daarvoor lesgegeven op een basisschool - moet je veel leren. Onderwijs kan een hard vak zijn. Als kinderen kwaad willen, vaak niet eens bewust, dan kunnen ze het de docent erg lastig maken. Het is ook wat je er zelf van maakt. Als er een goede interactie is met de leerlingen, is lesgeven prachtig. Ik heb op Texel m'n bevoegdheid voor handelskennis gehaald en gaf daar later ook les in. De sfeer tijdens die lessen was buitengewoon goed. Er was in die tijd een stagiaire, die maar niet snapte waarom de leer lingen zoveel plezier hadden in zo'n saai vak.' Maar hoe goed het contact ook was, het bleef altijd 'Meneer Van der Feen'. 'Leerlingen hebben me nooit bij de voornaam aangespro ken. Dat ging gewoon vanzelf. Als ik nu leerlingen van toen tegenkom, die ook alweer een jaar of vijftig zijn, is het wel Hé Gerben. Ze beginnen meteen over hun tijd op school en hoe leuk het was. Positieve dingen worden kennelijk goed onthouden. Maar ik kon ook streng zijn. Leerlin gen die wat hadden geflikt en zich bij mij moesten vervoegen, zijn wel eens bang van me geweest.' Zijn wat formele uitstraling past bij zijn functie als plaatsvervangend rector, die hij bekleedde vanaf de fusie met de RSG in 1990 tot OSG, waar hij verantwoordelijk was voor het VMBO. 'Het was nooit mijn ambi tie om directeur te worden, maar toen ik bij de fusiebesprekingen als interim naar voren werd geschoven, heb ik ook daarna de verantwoor ding gehouden. Het gevolg was dat ik niet meer zo vaak voor de klas stond en me met allerlei onderwijs zaken ging bezighouden, met het team nieuwe lesmethoden en ande re zaken invoerde, roosters maakte en externe contacten onderhield, bijvoorbeeld met het MBO-ROC in Den Helder. Veel overleg, soms wel eens teveel, want een vergaderdier ben ik nooit geweest.' De inspanningen van Van der Feen leidden er mede toe dat leerlingen op het VMBO konden kiezen uit de richtingen Metaal, Handel en Ver koop, Verzorging en Consumptief. Quatre mains in orgelconcert 'Quatre mains en solo-orgelwer ken door de eeuwen heen'. Dat is het thema van het tiende zomer avondconcert uit de serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken, dat dinsdag 16 augustus wordt gegeven in de katholieke kerk in Den Burg. Uitvoerenden Susanna Veerman en Geraldine van Gelder spelen zowel solo als samen. Vooral de in Amsterdam geboren Susanna Veerman is een zeer erva ren organiste. Zij studeerde aan het conservatorium in Moskou en het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam, waar ze afstudeerde als koordirigente en organiste. Ze begeleidde koren in Rusland en Nederland, is werkzaam als cantor en organiste, geeft geregeld con certen en heeft meerdere malen met succes deelgenomen aan con coursen. Sinds enkele jaren vormt ze een trio met een organiste en een fluitiste. Veerman is dirigente van diverse mannenkoren en bege leidt tijdens repetities als pianiste net Westerkerkkoor. Ten slotte is zij continuo-speelster bij het Bach- orkest. Geraldine van Gelder heeft twee maanden geleden bij Bas de Vroome het eerste fase examen gedaan aan het Rotterdams conservatorium. Ze woont in Rotterdam en is organiste van de christelijk gereformeerde Sponsor voor Horizontoer De Horizontoer, het reizend thea terfestival dat de afgelopen jaren ook Texel aandeed, heeft in oplei dingsinstituut Compu'Train een sponsor gevonden, waarmee het voortbestaan van het festival voor de komende drie jaar is verzekerd. Het sponsorcontract is gisteren op Ameland ondertekend. De Horizon toer is momenteel aan de zeven tiende editie bezig en is dit jaar voor het eerst op zoek gegaan naar een hoofdsponsor. 'Met uitzondering van de richting Bouwtechniek, waarvoor helaas te weinig animo bestond, draait het VMBO als een trein en het sluit goed aan op de Texelse praktijk. Volle klassen en ik durf te stel len dat 95 procent van de leerlin gen gemotiveerd is. Het is jammer dat het begrip VMBO landelijk zo'n negatieve lading heeft, doordat veel VMBO-scholen in de Randstad met een motivatieprobleem kampen. Mede daardoor schromen sommige ouders op Texel wel eens om hun leerlingen hier op het VMBO te plaat sen. Als de ambitie van de ouders niet strookt met de capaciteiten van het kind, redt zo'n kind het niet. Als zo'n leerling naar het VMBO wordt overgeplaatst, valt er vaak een last van de schouders. Echt, ik heb ze hier zien opbloeien. Je hebt ook van die laatbloeiers die daarna verder gaan leren. Eerst naar het Middel baar Beroepsonderwijs en later een vervolgopleiding.' Met gepaste trots merkt Van der Feen op dat kapiteins bij TESO hun carrière op de LTS zijn begonnen, dat één oud-leerling het zelfs tot president-commissaris bij de veerdienst heeft geschopt en een ander een restaurant runt dat hoog staat aangeschreven. 'Zo kan ik nog wel even doorgaan. Het VMBO is een basis waarmee je alle kanten uit kunt. Texel mag blij zijn met zo'n school, ook door de goede sfeer die er heerst. Het is overzichtelijk en iedereen kent elkaar. Die sociale controle behoedt ons voor uitwassen zoals aan de overkant. Hier word de docent niet opgewacht door woedende ouders. Vaak hebben ze ook zelf op de school gezeten, heb ik ze zelf nog in de klas gehad en weten ze hoe het er hier aan toe gaat. Dat geeft vertrouwen. Ik hoop dat het lukt om de hele school in één gebouw onder te brengen. Niet dat de leerlingen het zelf zo erg vinden om heen en weer te pendelen, omdat de lessen daardoor wat korter duren. Maar in één gebouw komt het onderwijs- team dichter bij elkaar te staan, is er meer begrip en zullen er minder misverstanden zijn. Dat komt het onderwijs ten goede.' Gerard Timmerman Rap cocktailbar Het Texels rapduo Eigen Teelt Robin Rump en Bart Riegmantrea zaterdag 13 augustus samen m DJ FCK uit Amsterdam op bij ca en cocktailbar Sjans in De Ko; Het optreden begint om 23.00 De entree is gratis. Informatie over de Noordzee Tsunami's in de Noordzee, plant- en diersoorten en de toefg van het aantal dolfijnen als ge< van klimaatveranderingen, ki matie over deze en andere staat op de vernieuwde versier De Vleet, een door EcoMare irg geven CD-Rom met foto's, ge, den, filmpjes, kaarten en tekst"; natuur en milieu van de Noorcs en de Nederlandse kust. Volgj EcoMare bevat het schijfje 'at over recreatie, visserij, scheept® olie- en gaswinning en zeesbon gen. De nieuwe editie omvat rj 1300 onderwerpen in het Nel lands. Rond 1200 daarvan zijnin: Engels en Duits vertaald. Dell kost €14,95 en is in de wipké EcoMare te koop. Gerben van der Feen: 'Volle klassen e gemotiveerd is.' kerk in Barendrecht. Daarnaast is ze dirigente van een kinderkoor in Sliedrecht, geeft ze orgellessen en werkt ze parttime in het basison derwijs. Op het programma staat dinsdag oude, klassieke en Romantische muziek van componisten als Erbach, Kellner, C.Ph.E. Bach, Kozeluch, Turk, Brahms, Karg-Elert en Mozart. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden voor een bijdrage in de kosten. Club van 100 voor Texel Culinair In de straten van De Koog wordt van 9 tot en met 11 september voor de tweede maal Texel Culi nair gehouden, waaraan dit jaar zo'n veertig restaurants deelne men. Bij alle stands en kramen worden gerechten bereid waarin Texelse producten zijn verwerkt. De prijs van de gerechten varieert van €1,30 tot €3,90, bezoekers betalen met speciale muntjes, Kogertjes, die een waarde van €1,30 hebben. Een vakjury, onder leiding van Leon Ribbens, houdt de deelnemende bedrijven en koks in het oog. Aan het eind van het festival, zondag middag, wordt het beste restaurant gehuldigd. Het publiek wordt gedu rende het festival niet alleen vergast op Texelse producten, maar ook op straatvermaak in de vorm van mimespelers, steltlopers en muzi kanten. Het thema van het feest is 'strandingen, schipbreuken en red dingen'. Om het festival financieel te kunnen dragen, heeft de organisatie een Club van 100 in het leven geroepen. Mensen die het festijn een warm hart toedragen, maar geen grote bedragen kunnen of willen spon soren, kunnen voor €100,- lid van deze club worden. Lidmaatschap biedt privileges als uitnodigingen voor de officiële opening en de evaluatie, toegang tot de speciale ontvangstruimte, een uitnodiging voor wijn- en andere proeverijen en een kortingspas die van toepas sing is in veel van de deelnemende bedrijven. Aanmelden voor de Club van 100 kan via e-mailadres info@texelculinair.nl of per fax: 327177. LANGE TERMIJNAGENDA op WWW.TEXELSECOURANT.NL Voor meer informatie verwijzen wij naar de (gratis) Vakantiekrant, die overal op het eiland verkrijgbaar is, en naar de agenda op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 12 augustus: Om 19.00 uur begint op de dijk bij Oudeschild een tijdrit van Wielervereni ging Texel. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands gespro ken) (aanvang 11.30. 16.15 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Madagas car (14.00 uur). De Kameleon II (14.15 uur), The Island (18.45 en 21.45 uur) en Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur). De Kame leon II (14.15 uur). Madagascar (Neder lands gesproken) (16.45 uur), The Fan tastic Four (19.00 uur) en War of the Worlds (Engels gesproken/Nederlands ondertiteld) (21.45 uur). Zaterdag 13 augustus: In het bezoekerscentrum van het nati onaal park Duinen van Texel wordt van 14.00 tot 16.00 uur een gezinsprogram ma insecten en insectenkastjes maken gehouden. Deelname kost EUR4.50, opgeven bij EcoMare, tel. 317741. In Question Plaza wordt een 'Reflex of de 80's'-party gehouden met BNN-DJ Sander de Heer en zanger Alides Hid- ding van de Time Bandits. Het Texels rapduo Eigen Teelt van Robin Rump en Bart Riegman treedt vanaf 23 00 uur samen met DJ FCK uit Amsterdam op bij café en cocktailbar Sjans in De Koog. Gratis entree. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands gespro ken) (aanvang 11.30, 16.15 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Madagas car (14.00 uur), De Kameleon II (14.15 uur). The Island (18.45 en 21.45 uur) en Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur). De Kame leon II (14.15 uur), Madagascar (Neder lands gesproken) (16.45 uur), The Fan tastic Four (19.00 uur) en War of the Worlds (Engels gesproken/Nederlands ondertiteld) (21.45 uur). Zondag 14 augustus: Verschillende winkels in Den Burg zijn van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Om 12.00 uur begint op het MAB-ter- rein de tweede autocross. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg nabij Den Burg begint om 14.00 uur een optreden van de Texelse formatie Jug Bros. Toegang gratis. Op de Stenenplaats in Den Burg speelt van 14.00 tot 17.00 uur de tweemans formatie Landslide. In strandpaviljoen Westerslag bij paal 15 begint om 14.30 uur een optreden van het Georgisch ensemble Dzmebi. De toegang is gratis. Big Band Texel speelt bij eetcafé Vin cent aan de Grensweg in de Dennen. Aanvang 15.00 uur. Toegang gratis. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20. 30 uur een avond a capella. muziek en cabaret Met het damestrio Anyway. Olaf van de Ven en Jasper Smit en het Mark Fonz Trio. Toegang €11,-. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands gespro ken) (aanvang 11.30, 16.15 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie car (14.00 uur), De Kameleon II (14.15 uur), The Island (18.45 en 21.45 uur) en Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur), De Kame leon II (14.15 uur), Madagascar (Duits gesproken) (16.45 uur), War of the worlds, Duits gesproken (19.00 uur) en Engels gesproken/Nederlands onderti teld (21.45 uur). Maandag 15 augustus: Op De Krim begint om 19.00 uur een wedstrijd- om het Texels kampioen schap ringsteken. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands gespro ken) (aanvang 11.30, 16.15 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Madagas car (14.00 uur), De Kameleon II (14.15 uur). The Island (18.45 en 21.45 uur) en Mr. Mrs. Smith (19.00 uur) en een sneak preview (22.00 uur). Dinsdag 16 augustus: De loodsbotter Texelstroom vertrekt vanuit Oudeschild voor een zeven daagse zeiltocht maar Sail Amsterdam. Aanmelden via het Maritiem Museum, tel. 314956. Om 19.00 uur begint op de wielerbaan aan de Haffelderweg een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In de rooms-katholieke kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van de organisten Suzanne Veerman en Geraldine van Gelder. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabnek (Nederlands gespro ken) (aanvang 11.30, 16.15 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Madagas car (14.00 uur). De Kameleon II (14.15 uur). The Island (18.45 en 21.45 uur) en Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur), De Kame leon II (14.15 uur), Madagascar (Duits gesproken) (16.45 uur), The Fantastic Four (19.00 uur) en War of the Worlds (Engels gesproken/Nederlands onderti teld) (21.45 uur). In verband met de verwachten drukte zet TESO in en rond het weekend een extra boot in. De tweede boot vaart vandaag (vrijdag) nog tot 20.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur, zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden. Die kunnen vandaag in beide richtingen, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel oplopen tot een uur. Op maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 12 00.20 en 13.05 u. Za. 13 00.40 en 13.40 u. Zo. 14 01114 en 14.20 u. Ma. 15 02.07 en 15.24 u. Di. 16 03.47 en 17.40 u. Wo. 17 06.07 en 18.55 u. Do. 18 07.40 en 20.20 u. Vr. 19 08.45 en 21.24u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 14 augustus op om 06.19 uur en gaat onder om 21.12 uur zater dag 13 augustus eerste kwartier maandag 15 augustus doodtij. JL. Werk aan de weg BRON GEMEENTE T Van 15 tot en met 21 augustus zijn de volgende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden (wijzi gingen voorbehouden): Den Burg: Kadijksweg tussen Haller- weg en Marsweg eenrichtingsverkeer; nabij Oosterend: Nieuweschild tus sen Lancasterdijk en Fanneweg een richtingsverkeer; De Kaai eenrichtings verkeer; Oudeschild: Houtmanstraat, tussen Loodsingel en Barentzstraat afgesloten. In verband met de vakantie haalt Scou ting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Zondag 14 augustus 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, ds. D. van Arkel uit Castricum Gereformeerde kerk Den Burg: .10.00 u. ds. D. van Arkel uit Castricum, gezamenlijke dienst met hervormden Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J. ter Haar. Raad voor het Zomerwerk. Den Hoorn: 9.30 u. ds K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. L.O. Giethoorn uit Groningen; 19.00 u. ds. K.F. Klaas sen. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. INTERKERKELIJK: De Koog, NH-kerk, 9.30 u. ds. J. ter Haar, mmv organist Wout Stam. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: De Koog, NH-kerk, 11.00 u. pf. A. Her mann uit Duisburg. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oos terend: 11.30 en 16.30 u. student Heijkamp; woe. 17/08 in eigen kerk gebouw. Schoolstraat: 19.30 u. student Heijkamp. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. G. Iwema. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. W. Timans uit Schoorl. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: 9.30 u DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: zon. 11.00 u.; woe. 19.30 u.; vrij. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.. Vertrouw op Jehovah's reddende macht; Wachttorenstudie, 11.20 u Goed nieuws voor mensen uit alle landen. Waarom lopen mensen gebogen? Bloemen groeien naar het licht Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur; Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en informa tie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzor gende hulp: Schoonoordsingel 44, Ce Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonocrs singel 44. Den Burg, tel. 0900-4636S5 Z Spreekuur elke werkdag van 9.00: 17.00 u. Voor vragen over ontwikken; voeding, opvoeding en verzorging - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tf 314887. Geopend elke werkdag !ua 13 00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werte van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg voor opname in verpleeg- en vera gingshuis: Centrum Indicatiestelling Opvragen via tel. 0223-650270. Opnai op advies van huisarts of specialist Mondhygiëniste: Natasja Bottema, 320104. Apotheek: Weverstraat 95. DenBu tel. 312112. Maandag t/m vrijdagss 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15ü 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-1205 ji en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden afet voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen; 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donderdag van 13.00 tot 17 00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of ande re verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (Dc Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder Ver slavingszorg, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consults® preventie. Bereikbaar op di., woe erw tijdens kantooruren, tel. 315602; brijder.nl. Psycholoog: J. van den Ben 310386. Stichting Welzijn Ouderen Twd Warme maaltijdvoorziening, alarmertj klusjesdienst, huishoudelijke dienst n steldienst. Spreekuur van 9.00 tof 1C u. en van 14.00 tot 16.00 u„ De Bum# Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 31 2696. Kustwacht: Voor meldingen van stf pen en zwemmers in nood: tel. 316279. Chemicaliën op het strand: brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel,o sisopvang huiselijk geweld, tel. 321001. dag en nacht bereikbaar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan® geren bij problemen en voor opvoed? ondersteuning aan ouders. Voor aar* ding, informatie en advies: 0900 222$ elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor Texelaar financiële nood. Spangerweg 10.1' EH De Waal. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl van toepassing dc Regelen'voor het Advertentiewezen va Stichting ROTA, gevestigd te Amste b.| de Kamer van Koophandel en Fabneke onder nummer 41198699 Een exemplaar voor het Advenenhewezen wordt op uw Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,05 (automatisch! Per jaar 67,50 65.35 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Baptisten- gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 11.30 u. Autocross. Rechtstreekse uitzending nf. het crossterrein aan de Hoo-*? Met uitslagen, achtergror& f interviews Presentatie: Nou: Ellen en Gerrit Veroeven, teem* Matt van Beek 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei 10.45 u. Rooms-katholieke kerk De" w Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (nW* 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws» 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplat 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pletelepote (kmderprogran«a (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, me 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u, Country time (muziek) 19.00 u. Musette (volksmuziek) 20.00 u Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2