Ruime salade goed voor paar dagen aan vitamine Verkoop aandelen vliegveld op komst JM l .TEXELSE Authentiek strandpaviljoen bij paal 19 7 COURANT" Touwtrekkers oefenen op het strand VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2005 Gezellig rommelig, met de nadruk opgezellig. Dat is de eerste indruk bij het betreden van strand paviljoen paal 19, door zijn ligging één van de minder bekende indpaviljoens op het eiland. Het iviljoen is alleen te bereiken via het strand of een opgang vanaf camping Kogerstrand. Maar is de moeite waard erheen te wandelen. 19 is een echt authentiek strand- iljoen. Het is geen uit containers ikken paviljoen, maar een ten gebouw dat in 1964 voor het stdoor Klaas Veldkamp werd op- 'd. Een houten vloer waarop en der zand ligt, de al dan met ipoelde attributen aan het pla- de zware koperen lampen bo de houten tafels, de met riet be- le bar en de grote stamtafel in het len geven het interieur een losse ongedwongen uitstraling. Het pa is niet groot (39 tafels op het deels overdekte terras en 9 binnen), geeft een knus gevoel. Al wordt dat waarschijnlijk ook veroor- zakt door het tegenvallende weer en onstuimige zee. Binnen is het nn zfiarm en aangenaam. De serveerster staat snel bij mijn ta bids feitje met een kaart van twee houten ess pankjes met daartussen in insteek- iie toezen het menu. Bij het openslaan gaat meteen één potentieel misver stand van tafel. Het is niet mogelijk te pinnen, wordt in grote letters ver meld. Er zit gelukkig genoeg geld in de achterzak, want even teruggaan om in De Koog geld te pinnen zou een nieuwe wandeling door de dui nen betekenen. Dat is een manco waar het paviljoen mee te maken heeft, je rijdt niet zomaar even heen. 'We liggen uit de route', zegt Herbert de Geer, die samen met Monique Rijk het paviljoen exploiteert. 'We zijn daarom ook meer op de lunch dan op het avondeten gericht. Maar we heb ben het avondeten wel op de kaart.' Ondanks de afgelegen ligging weten toeristen het paviljoen overigens goed te vinden. Families en gasten van de camping vormen de hoofd moot. Texelaars komen er minder, met uitzondering van mensen die in De Koog in de horeca werken. 'Die komen vaak even hierheen voordat ze zelf aan het werk gaan.' Avondeten Gezien het tijdstip neem ik het avond eten in plaats van de lunch en dat ziet er op de kaart niet verkeerd uit. Er staan diverse pannenkoeken op, een redelijke hoeveelheid avondgerech ten en het is ook mogelijk om kibbeling als avondeten te bestellen. Het wordt uiensoep (€3,90) en een schnitzel (€16,60) die met Jutter wordt afgeblust. Ik ben benieuwd. De soep is lekker, goed gevuld en voor zien een broodje met gesmolten kaas. Ik merk tot mijn verrassing al leen dat de lepel iets te groot is om het onderste laagje soep uit de kom te scheppen. Dat moeten we dan maar prijsgeven aan het afwaswater. De Geer reageert verrast op de te grote lepel. 'Dat heb ik nog met eer der gehoord.' De serveerster heeft er duidelijk zin in. Ze is vriendelijk, attent, houdt de ta feltjes in de gaten en beweegt zich sierlijk door het paviljoen. Ze bedient in haar eentje zowel de tafels binnen als buiten, al met al zitten er toch re delijk wat mensen, maar het is haar niet aan te zien dat ze het druk heeft. Wel duurt het even voordat ze in de gaten heeft dat de CD al een tijdje is blijven hangen. Maar die wordt daarna dan ook resoluut uit de CD- speler verwijderd. Mijn avondeten ziet er goed uit. Sterker, ik kijk op van de hoeveelheid groenvoer die op mijn bord ligt. Dit is vitamine voor een paar dagen tegelijk. En gevarieerd, de sa lade is zelfs voorzien van een paar asperges met ham. Een blik op wat borden om mij heen leert dat ik niet de enige met veel salade ben. De aankondiging op de kaart dat er een ruime hoeveelheid wordt geserveerd klopt. Over de grootte van mijn schnitzel hoef ik evenmin te moppe ren en dan staat er ook nog een ste vige portie met friet voor mijn neus. Dat wordt dooreten. De fnet wordt in een neten mandje opgediend, met onderin een paar servetjes. Volgens De Geer is er bewust voor ruime sa lades gekozen. 'Ik heb het in andere restaurants meegemaakt, dat je een beetje sla en één tomaat krijgt en je je dan zit af te vragen of dat nou de salade of de garnering is.' Bij de schnitzel moet ik even goed proeven waar de Jutter is gebleven. Die is ui teraard deels verdampt, maar er zit een zoete smaak aan het vlees, waar door het zeer smakelijk is. Aan de zij kanten is de schnitzel wat taai. maar binnenin is hij goed mals. Het toetje sla ik over, ik wil wel eens de Texelse kruidenthee proberen die op de kaart staat. Rijk: 'De kruiden zijn echt van het eiland, ze komen bij Semke van daan.' Speeltuin Paal 19 wordt al veertien jaar door Rijk geëxploiteerd, De Geer is er twee jaar geleden bijgekomen. Ze werken er met één vaste kracht en vijf oproepkrachten. Naast het paviljoen is er een speeltuintje ('daar zijn bijna altijd kinderen') en er tegenover is een paar weken geleden een cocktailbar geopend. Door het tegenvallende weer is dat tot nu toe geen groot suc ces geweest. De bar moet onder meer jongeren terughalen. Rijk: 'Die zien we hier bijna niet meer.' Zorg wekkender is volgens De Geer de afname van het aantal Duitse toeris ten. 'Die komen echt voor het strand, maar ik vrees dat we de slag met Turkije gaan verliezen.' Als het aan de twee expoitanten ligt, moet het mo gelijk worden dat strandpaviljoens het hele jaar op het strand mogen blijven staan, in plaats van de gebrui kelijke acht maanden. Rijk: 'Als ik zie hoeveel mensen er in de winter in het weekend hier soms over het strand lopen.' In Zandvoort is recent een proef gehouden met jaarrond exploi teren van strandpaviljoens, maar dat heeft tot nu toe niet tot een vervolg geleid. Het huidige weer stemt vooralsnog niet tot veel vrolijkheid. 'Er wordt wel erg veel warme chocolademelk ver kocht en weinig rosé en witbier. Dat is geen goed teken. Normaal zouden er nu ook drie serveersters in plaats van één moeten rondlopen.' Het weer wordt overigens wisselend geïnter preteerd. Aan het tafeltje voor mij bestelt een vrouw vanwege de kou Glühwein, terwijl buiten ongeveer te gelijkertijd een familie een dienblad vol grote ijscoupes laat aanrukken. De afgelegen ligging blijkt op de te rugweg zijn voordelen te hebben. Ik pik een stukje strand mee en kan er meteen de eerste calorieën van de royale maaltijd afwandelen. Jeroen van Hattum Hieuwe stichting bereid tot overname xc! r.f Diverse Texelse organisaties en bedrijven zijn bereid aandeelhou- dirvan het vliegveld te worden. Ze iebben zich verenigd in een stich- oprichting (Vrienden van het Aegveld) die 47,5 procent van de «delen wil overnemen. Bedoe- k«£- «g is dat de gemeente eveneens 'iprocent in handen krijgt en dat loverige 5 procent in bezit van de v jj! taer van Koophandel komen, «sa ftoaa iNV Luchtvaartterrein Texel en de Ie hot ^steries van Verkeer en Waterstaat r Financiën hebben een overeen- cmst bereikt over de vraagprijs voor t 8343 aandelen (65 procent van het et we ctaal> die tot nu toe nog steeds in qe s3 at zijn van het ministerie van Ver- :eteis Kren Waterstaat. Dat wilde aan- rtelijk €294.957,- voor de aande- eelJ, nhebben, maar dat vonden de NV ,gK< luchtvaartterrein en de stichting in jegw Pachting te veel, omdat nieuwe aan- and dra® epüta deelhouders weinig rendement ont vangen. Ook de snelle wijze waarop het vliegveld in 2001 de voorwaarden voor de privatisering had moeten te kenen, zat de gemeente en de NV niet helemaal lekker. Verkeer en Waterstaat was na onder handelingen met de NV bereid de prijs te laten zakken, maar daar stak Financiën een stokje voor, waarna de overdracht van de aandelen stag neerde. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het eindresultaat dat de vraagprijs 'iets' is gezakt. Hoe veel het is geworden, wil hij nog niet zeggen, omdat de gemeenteraad for meel nog moet worden geïnfor meerd. 'Maar je kunt het vergelijken met het varen van een mammoet tanker door het Noordzeekanaal; je hebt niet veel ruimte om te manoeu vreren. Wat we nu hebben, is het ui terste bod dat we konden krijgen.' Bedoeling is dat de gemeenteraad in oktober een besluit neemt over de prijs die de overheid vraagt. De pro vincie, die 5,8 procent van de aande len bezit en ze eveneens van de hand doet, is bereid hetzelfde te vragen als het ministerie. Ais de raad instemt met de vraagprijs en de verhouding van twee keer 47,5 en 5 procent, ver groot de gemeente zijn belang in het vliegveld. Dat bedraagt nu nog 29 procent. De Kamer van Koophandel bezit momenteel 0,2 procent van de aandelen. De partijen zijn nog in gesprek over de indexering van een eventuele schadeloosstelling voor de aandeel houders als het vliegveld ooit failliet zou gaan. 'Verkeer en Waterstaat wil alleen vergoeden als een sluiting het gevolg zou zijn van overheidsbeleid, de nieuwe stichting wil dat dat wordt verbreed naar gevolgen die buiten de schuld van de stichting liggen.' De motie waann de Tweede Kamer een paar jaar om een vliegverbod boven stiltegebieden had gevraagd, destijds een potentiële bedreiging voor het vliegveld en gespreksonderwerp tij dens de privatisering, is inmiddels ingetrokken. Stichting De nieuwe stichting in oprichting be staat uit een brede Texelse delegatie, waaronder TESO. de Texelse Vereni ging van Logiesverstrekkers (TVL), hetTexels Verbond van Ondernemers (TVO), de Rabobank. RAB, vakantie park De Krim en grandhotel Opduin. Den Helder Airport en de Dutch Dakota Association hebben zich eveneens aangesloten. TESO wordt al sinds 2001 als één van de moge lijke overnamekandidaten genoemd. TVL kwam in het najaar van 2003 met het plan haar leden aandelen in het vliegveld te laten kopen. Diverse le den toonde destijds interesse om gecertificeerde aandelen voor €50,- of €100,- te kopen, wat toen bijna €5000,- opleverde. Bedoeling is dat de stichting straks als rechtspersoon eigenaar van de aandelen wordt. 'We hebben ons af gevraagd of we het belangrijk vinden dat het vliegveld blijft bestaan en of wij daarin een rol willen vervullen. Daarop was het antwoord ja', aldus woordvoerder Rob Wortel van de stichting in oprichting. Behoud van het vliegveld is volgens hem het be langrijkste argument om te participe ren. 'Het is niet onze bedoeling ons verder intensief met het vliegveld te bemoeien. We zien het meer als een soort sponsoring.' De nieuwe stich ting vangt weinig rendement. Volgens de woordvoerder van de gemeente is het de bedoeling dat opbrengsten worden gespaard voor toekomstig onderhoud en mindere tijden. 'Over dertig jaar moeten de banen ook worden gerenoveerd en dan moet dat uit eigen zak worden betaald.' De huidige reconstructie wordt betaald met geld dat het rijk en de provincie beschikbaar stelden als 'bruidsschat' voor de privatisering.' Havenmeester Ed de Bruijn is tevre den met de op tafel liggende con structie. 'Hier kunnen wij achter staan.' Volgens hem is het belangrijk geweest dat burgemeester Joke Gel dorp in juni als voorzitter van de NV werd herbenoemd. 'Het zou onver antwoord zijn geweest als zij in de laatste fase van de onderhandelings- gesprekken met de ministenes was vervangen en we met een ander team hadden moeten verder gaan.' Als de aandelen straks in handen zijn van de drie partijen wordt volgens De Bruijn de bestuursvorm van het vliegveld opnieuw tegen het licht gehouden. 'Die gaat dan veranderen en één van de opties is over te gaan op een on afhankelijk voorzitter met daaronder vertegenwoordigers van de drie groe peringen.' Gauke van Lingen toch nog in vorm Lange tijd wilde het niet erg vlot ten met de vorm van Gauke van Lingen, maar net voor het einde van het wielerseizoen heeft hij zijn 'goede benen' terug. Dat resul teerde in een overwinning in de dinsdagavond op de baan verre den rit, die meetelde voor de Rabobankcompetitie. Door de harde wind viel het renners- veld van de A-poule al snel uiteen. Na enkele demarrages vormden Gauke van Lingen, Thomas Boom, Ferry van der Vis, Jordy Vinke, Jesse Hoven en gastrenner Maunjn Annink een kop groep. Door tempoversnellingen van Van Lingen moesten Hoven en Annink de koplopers laten gaan, waarna vier renners om de winst spnntten. Van Lingen nam als eerste de kop, maar Boom leek nog langs zij te komen. Uiteindelijk moest hij toch zijn meerdere erkennen in Van Lingen. Ferry van der Vis sprintte naar de derde plaats. In de B-poule lukte het Nick Wehnes, Hans de Winter en Mark Huisman halverwege de wed strijd een beslissende voorsprong te nemen. Zij reden zó hard, dat ze zelfs inliepen op de kopgroep van de A- poule, die er toch ook een stevig tempo op nahield. De eindsprint werd volgens verwachting gewonnen door Wehnes, voorde Winteren Huisman. Arie de Winter toonde zich de snel ste van het achtervolgende peloton. Hij klopte John Betsema nipt. Mike Brouwer liet er geen twijfel over be staan wie de sterkste jeugdrenner is. Zag hij vorige week door een tacti sche fout Erwin de Ridder nog heel dichtbij komen, dit keer won Brouwer weer met overmacht. Mick van der Steeg werd derde. Uitslagen: A-poule - 1 Gauke van Lingen. 2.Thomas Boom; 3 Ferry van der Vis; 4.Jordy Vinke; 5.Tbeo Boom. B-poule - i.Nick Wehnes. 2 Hans de Winter. 3.Mark Huisman: 4 Ane de Ridder: 5.John Betsema. Jeugd -1 Mike Brou wer; 2 Erwin de Ridder. 3.Mick van der Steeg, 4 Ralph van de Brink; 5.Rick Konijn; 6 Manèlle Blauw; 7 Youp Wehnes; 8.Esmee Betsema. ^Olympische gedachte mag dan TWg in het vaandel worden ge- Wü bij het Texels kampioen- tap touwtrekken, dat donder en Den Hoorn op het spel staat, "aar als het even kan moeten de folswél in eigen huis blijven. Dat |wil Wt een clubje Hoornders, dat fqesp Ws vorige week geregeld op het y strand bij paal 9 is te vinden om te ,J «lenen. uitge1 eenv3 Ondanks de gure wind en dreigende leen bonden twee teams met vrou- an Ta e®n met mannen en ®én met dj "kren woensdagavond de strijd GeU elkaar aan. 'Als je echt goed wilt j*7oen, moet je natuurlijk veel meer 'en. Maar het is goed dat je in te geval even het touw in handen sêCï 9ehad, al was het alleen maar y *"'5ontdekken hoe dat voelt', ver- m "Joop Groeskamp, die samen met ^de Ruyter de training verzorgt. Christa Bakker, organisator én lid van één van de vrouwenteams, is het met hem eens. 'Als je de eerste keer aan het touw staat te trekken, voel je al na een halve minuut je onderarmen verzuren. Natuurlijk kun je dat na een paar trainingen niet zomaar veel lan ger volhouden, maar alles helpt een beetje.' Ook slager Hans Zijm, lid van het mannenteam, heeft de ervaring dat touwtrekken een zware sport is. 'We hebben zaterdag geoefend, 's Avonds had ik nog nergens last van, maar de volgende dag had ik een zere bast, niet normaal. Je gebruikt toch spieren die je anders niet ge bruikt.' Belangrijk is volgens Groes kamp en De Ruyter ook een geza menlijke aanpak. 'Je moet niet allemaal wat anders doen. Eerst al leen maar vasthouden en hangen. En dan, op afspraak, allemaal tegelijk trekken. Dan heb je het meest suc ces', doceren ze de strijdwijze waarop zelfs de jongste kinderen met overgave oefenen. Christa Bakker rekent ten slotte op een factor die weinig met training te maken heeft: de wedstrijdspanning. 'Hier is het nog allemaal lang leve de lol. Straks gaan we bij Paal 9 naar binnen en drinken we een biertje. Dat is onze teambuil ding. Maar als je daar volgende week staat, dat is heel gek, dan voel je niks meer en wil je gewoon winnen.'Het kampioenschap begint donderdag om 19.00 uur. Opgave is nog moge lijk. Mannenteams bestaan uit zes en vrouwenteams uit acht touwtrekkers. Een gemengd team telt drie mannen en vier vrouwen. De jeugd tot en met zestien is samen maximaal honderd jaar oud. Voor informatie en aanmel den kan contact worden opgenomen met Christa Bakker van de organise rende Stichting Hoornder Donderda gen, tel. 319307. Expositieruimte wordt niet gratis De vergoeding van €130, - per week die kunstenaars moeten be talen als ze exposeren in Tusse de Banke blijft ook het komende jaar van kracht. Het college heeft de bezwaren die enkele kunstenaars hebben gemaakt naast zich neer gelegd, omdat het van mening is dat de vergoeding, waarmee slechts een deel van de werkelijke kosten wordt gedekt, alleszins re delijk is. Evenmin wordt gevolg gegeven aan de wensen van kun stenaars ten aanzien van uitstra ling, inrichting en voorzieningen van het gebouw. Dat laatste heeft te maken met de mogelijkheid dat de gemeentelijke expositieruimte op deze plek wordt opgeheven. Het is niet uitgesloten dat in het nieuwe raadhuis een tentoonstellingsruimte komt, zodat het niet verstandig is veel geld te ste ken in het bestaande gebouw. Naast de vergoeding blijven ook de andere bestaande gebruiksvoor waarden voor Tusse de Banke in stand, met uitzondering van de mo gelijkheid om door de gemeente een catalogus te laten maken. De expo santen die een catalogus willen, moe ten daar dus voortaan zelf voor zor gen. De ruimte kan voor minimaal één en maximaal dne weken worden ge huurd en moet minstens vijf dagen per week open zijn, exclusief dinsdag maar inclusief zaterdag, van 11.00 tot 16.00 uur. De exposanten krijgen €45.- korting op de vergoeding als ze de ruimte na afloop zelf schoonma ken. Een en ander betekent dat de voor stellen die de adviescommissie voor kunst en cultuur heeft gedaan ten aanzien van de exploitatie van de tentoonstellingsruimte door het col lege (nog) met zijn opgevolgd. De commissie had onder andere voorge steld de gebruiksvergoeding op €25,- per week te brengen en dit geld in een fonds te storten, bestemd voor extra voorzieningen in de ruimte. Ook zou de gebruiksperiode minstens twee weken moeten zijn. Deze wen sen zijn ondersteund door een groep professionele kunstenaars die met de adviescommissie overleg heeft ge voerd. Nieuwe datum Ronde Zuidema De Ronde van Zuidema, die zon dag 31 juli wegens het slechte weer werd afgelast, wordt alsnog gehouden op zondag 21 augus tus. Op dezelfde dag wordt ook de uitgestelde ringsteekwedstrijd in De Cocksdorp ingehaald. Het startschot van de Ronde van Zuidema, een dikkebandenrace voor de jeugd tot 14 jaar, klinkt om 17.00 uur. ledereen mag meedoen. De enige voorwaarde is dat de deel nemer de beschikking heeft over een rijwiel. Er wordt gestreden in diverse leeftijdsgroepen. Deelname is gratis. Inschrijven kan vanaf 16.30 uur bij de Fietswinkel in de Kikkert- straat. De Ronde van Zuidema wordt gevolgd door een ringsteekwed strijd. die meetelt voor het Texels kampioenschap. In een speciale publieksronde kunnen ook vrou welijke toeschouwers hun geluk beproeven. Het ringsteken begint om 19.00 uur. Texel'94 oefent Texel'94 speelt zaterdag op eigen veld een oefenwedstrijd tegen het tweede elftal van DOVO. Het treffen begint om 18.30 uur. De tegenstan der uit Veenendaal heeft een sterk team, dat uitkomt in de reserve hoofdklasse van de zaterdagcom petitie. Voor de Texelaars is het de eerste oefenwedstrijd. De nieuwe trainer Fred Dekker heeft zestien spe lers opgeroepen, waaronder ook en kele talenten uit hef tweede elftal. De andere spelers van het tweede elftal, aangevuld met spelers uit het derde team, spelen vanavond (vrij dag) een oefenwedstrijd tegen ZDH 1Aanvang 19.30 uur. Rngste jeugd oefende fanatiek op de door Joop Groeskamp (foto) en Henk de Ruyter gedoceerde strijdwijze VERVOLG VAN PAGINA 6 Overzicht overschot over het jaar 2002. Het restant is opgebracht door een in de loop van 2002 doorgevoerde bezuinigingsronde. c) Extra lasten als gevolg van kanjer projecten. De extra lasten als gevolg van de kanjerprojecten zijn tot nu toe zeer beperkt gebleven. Het bestuur was voornemens de onroerende zaak belasting gedurende vier achter eenvolgende jaren met 2% extra te verhogen. Tot nu is de OZB in werkelijkheid slechts één maal met 1% extra verhoogd. Deze extra ver hoging heeft plaatsgevonden over het jaar 2004. d) Meerjarenbeeld begroting 2006 - 2009. In de begrotingsraad van 12 juli 2005 is onder andere de Kadernota 2006 - 2009 besproken. Uit deze Kadernota blijkt dat de begroting over de jaren 2006 - 2009 een tekort vertoont van €921.000 in 2006. aflo pend naar €341.000 in 2009. Zoals in de kadernota is vermeld zal het college in het vierde kwartaal van 2005 met concrete voorstellen komen. Voorgesteld wordt om het tekort over 2006 incidenteel af te dekken om daarmee een grondige voorbereiding en besluitvorming mogelijk te maken, waarna het col lege voorstellen zal doen om het structurele tekort af te dekken. e) Toezicht opgemeentelijke finan ciën. De provincie is toezichthouder op de gemeentelijke financiën. De gemeente Texel valt onder het zogenaamde repressieve toezicht (beoordeling financiële stukken achteraf). Als een gemeente haar financiën niet op orde heeft, kan de provincie een gemeente onder pre ventief toezicht brengen. Het gevolg hiervan is dat alle financiële beslui- Opknapbeurt veerhavens Rijkswaterstaat start volgende week met het conserveren van de stalen bruggen en betonnen hef- torens van de veerhavens van Texel en Den Helder. Het werk moet volgend jaar november ge reed zijn. Dan hebben de veer havens ook een nieuwe kleur ge kregen. Als eerste worden in Den Helder de leuningen en hekken van de veerbrug geschilderd. Aansluitend zal de be weegbare brug onder handen wor den genomen De brug wordt gedeel telijk ingepakt om te voorkomen dat schadelijke stoffen in het milieu ko ten eerst aan de provincie moe ten worden voorgelegd alvorens de besluiten daadwerkelijk mogen wor den uitgevoerd. In dat geval zal de gemeente ook gedwongen worden zijn niet-benutte belastingcapaciteit in te zetten (lees: belastingen verho gen). De gemeente Texel staat in de top-10 van laagste OZB gemeenten in Nederland, dus de gevolgen laten zich raden... men. Tijdens het werk aan de be weegbare bruggen zal telkens éen rijbaan afgesloten zijn voor het ver keer. Ook zullen er reparaties aan de betonconstructies en de heftorens worden verricht, die hierna voorzien worden van e,en nieuwe verflaag. De huidige kleuren worden vervangen door een mengeling van blauw, groen, wit en antraciet, de kleuren van Rijkswaterstaat en TESO. Na de haven van Den Helder wacht de ha ven van 't Horntje dezelfde opknap beurt. In september worden ook de werkzaamheden aan de fuiken her vat. die nodig zijn om de haven ge schikt te maken voor de nieuwe (gro tere) Dokter Wagemaker. In overleg met TESO worden de werkzaamheden in rustige periodes en 's nachts uitgevoerd, waardoor de veerdienst ongehinderd doorgang kan vinden Passagiers ondervinden alleen hinder van het werk aan de beweegbare bruggen. Door gebruik te maken van geluidsarme machines, zal de overlast voor omwonenden beperkt zijn. Actuele informatie over de werkzaamheden is te vinden op de websites www.veerhavenonder houd.nl en op www.teso.nl. Families weten strandpaviljoen paal 19 bij De Koog ondanks de afgelegen ligging goed te vinden.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7