Koffie en gebak nog steeds de hoofdmoot Kolonel Hans X.: „Bescherming van de jeugd dringend nodig" Archiefstuk TEXELSE 7 COURANT (nokploeg wilde in 1965 jeugd beschermen Tearoom begon in halletje naast woonkamer ft Kerkdiensten Me<fische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel Jöü VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2005 Hans X. Op die voorwaarde wilde de leider ons te woord staan en de doelstel lingen uiteenzetten van zijn organisatie. De geschiedenis van de „Internatio nale Recherche voor Kinderbescher- ming" begon twee jaar geleden in een Schaap opent voetbaiseizoen Met een aftrap door een schaap wordt zaterdag op de velden van vv Texel'94 het voetbalseizoen 'offi cieel' geopend met de wedstrijden om de Schapencup. Na het succes van vorig jaar is het deelnemers veld uitgebreid naar acht teams. Naast het organiserende Texel 4 zullen WGA uit Amsterdam, Victo ria Obdam, AFC '34, West Frisia en een All Star Team aan het toernooi deelnemen. Het toernooi begint om 11.30 uur, met medewerking van wethouder Hin. Er wordt in twee poules gespeeld, waarbij gescoorde doelpunten extra winstpunten op leveren. Nieuw onderdeel is het op de stropdas leggen. In plaats van de 'standaard' penaltyserie, mogen vijf spelers per team proberen een stropdas te raken, die na elke wed strijd aan de deklat van het doel wordt gehangen. Na de prijsuit reiking kijken de deelnemers aan het toernooi gezamenlijk naar de wedstrijd Armenië-Nederland. Meer informatie is te vinden op website www.schapencup.com. binnen te dringen op 'tie- jffuifjes' om te zien hoe het was Bteld met de 'seksuele moraal de feestenden' wilde in de mer van 1963 de Knokploeg het zedenverval de jeugd schermen tegen gevaren in meest uitgebreide zin van het cord. De knokploeg, die offici- ddenaam droeg 'Internationale cherche voor Kinderbescher- ig', telde op het moment dat bestaan 'op de voorpagina een groot landelijk dagblad' ur het eerst ter sprake kwam, geveer dertig leden, die door Nederland verspreid woon- De militair getinte organi- te stond onder leiding van de lelse 'kolonel' Hans X. Texelse Courant van 3 sep- iber 1965 bracht onder de kop okploeg tegen zedenverval heeft Texelaar als leider op de rpagina een achtergrondverhaal Hans X en zijn 'knokploeg', werkelijke naam van de Texelse boel* komt niet in het artikel r. 'We slaagden erin zijn naam te srhalen en hem te ontmoeten', jft de krant. 'Maar wij hebben beloven, de naam van de lonel" niet te publiceren en te 'aan met de aanduiding Hans die voorwaarde wilde de ons te woord staan en de Stellingen uiteenzetten van zijn misatie.' Als reden voor deze simzinnigheid noemde Hans X rjn plannen nog niet rijp waren rpubliciteit. 'De hele organisatie (nog in de kinderschoenen. De fciteit die er nu aan gegeven J, kan alleen schadelijk zijn. (net onbekend zijn van de orga- If M tddoor mee te gaan met politici "erkbezoeken of naar officiële 'iteiten. bjb Jong is een vervolg op het ^panel dat vorig jaar met veel to^asme heeft onderzocht hoe J en cultuur voor Noord-Hol- jongeren aantrekkelijker en dijker gemaakt kan worden. -'Oprichten van Lijst NH Jong ^Provincie blijven ontdekken "onder jongeren leeft, zodat "*«Je beslissingen en activi- nTer op hun wensen aartslui s-officiële aftrap van Lijst NH 7'ordt gegeven op woensdag 2™mber Meer informatie en aanmeldformulier zijn te °P website www.noord-hol- onder het kopje Jongeren UIT 118 JAAR TEXELSE COURANT SV De Koog 3e Koog heeft zondag de trijd tegen AFC'34 2 met 0-8 ren. Zondag speelt De Koog t-gen Kolping Boys 4. Deze enjwedstrijd begint om 11.00 Oe Koog 1 gaat op bezoek bij xes. Deze wedstrijd begint om Muur. Domeinnaam op Lionsveiling 1 de zaken die op de aan- nisatie is van grote betekenis om effektief en onopvallend te kunnen werken! Daar is de tijd nog lang niet rijp voor. Eerst moeten we een vierhonderd leden bijeen hebben.' Dat de organisatie toch in de publi citeit kwam, was te wijten aan los lippigheid van secretaris 'kapitein' Jan Hendrik Wibbelink uit Nijverdal. Opvallend is dat deze - in tegen stelling tot zijn 'meerdere' Hans X - wél met naam en toenaam wordt genoemd. Zelfs de leeftijd van de secretaris wordt genoemd, 24 jaar. Ook de overige leden zijn 'geen van allen ouder dan 25 jaar.' De grondslagen van de Interna tionale Recherche voor Kinderbe scherming werden in 1963 gelegd in de kazerne waar de dienstplichtige Hans X, Wibbelink en hun 'luite nants' waren gelegerd. 'Wij bekom merden ons om de toenemende bandeloosheid van de jeugd', ver klaart X tegenover de journalist van de Texelse Courant, 'en we geloven dat een grote organisatie, die zelf uit jeugdigen bestaat, veel goed werk zal kunnen doen en de politie kan bijstaan in haar taak.' Hans X pakte de zaak groots aan en zocht zelfs contact met Edgar J. Hoover van de Amerikaanse FBI, 'die bekend werd door zijn activiteiten in het onderzoek rond de moord op Ken nedy.' 'Hoover liet weten dat hij het initiatief zeer op prijs stelde, maar nog geen medewerking of samen werking kon toezeggen.' Het was geen eenvoudige taak waarvoor de organisatie van Hans X zich gesteld zag. Volgens de sta tuten wilde de Recherche voor Kin derbescherming de opsporing van verdwenen en weggelopen kinderen vereenvoudigen door (gratis) met de politie mee te speuren. Daarnaast waren de leden alert op ouders die hun kinderen slecht behandelden en hielpen zij de allerkleinsten wanneer zij in gevaar kwamen in het verkeer. 'Voorts worden onderzoekingen ver richt in geval van jeugdcriminaliteit, waarbij wordt samengewerkt met de politie in binnen- en buitenland.' Punt vijf van de statuten sprak over 'Onderzoekingen doen naar de toe stand, waarin de wereldjeugd ver keert ten gevolge waarvan door hen nadelige suggesties worden opge daan, die schadelijk zijn voor hun opvoeding en waardoor de veilig heid van anderen in gevaar wordt gebracht of kan worden gebracht.' Een belangrijke - en wellicht beter uitvoerbare - taak van de Recher che was 'controle op bars en dan cings, waar jongens en meisjes die nog geen achttien zijn, alcohol gebruiken. Ook zal scherp worden toegezien of de jeugd wel de juiste lectuur onder ogen krijgt.' Misstan den moesten onverwijld worden doorgegeven aan kolonel Hans X, die daarop besliste of de politie in de arm moest worden genomen. De door kapitein Wibbelink opge roepen publiciteit deed de orga nisatie geen goed. Aan het éind van het artikel meldde de redactie van de Texelse Courant: 'Kort voor het ter perse gaan van dit num mer bevestigde kolonel Hans X ons dat hij zich naar aanleiding daarvan uit de leiding van de Internationale Recherche heeft teruggetrokken en verder geen enkel commentaar meer wenst te geven tegenover pers, radio en televisie. Ook Hendrik Jan Wibbelink, die de afgelopen dagen onafgebroken door publici teitsmedia werd benaderd, is plot seling zwijgzaam geworden. „Geen commentaar!" kregen wij te horen.' Waddenkaravaan De Waddenkaravaan van het minis terie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit strijkt zaterdag 10 september neer op de Groeneplaats in Den Burg, Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen mensen bij de karavaan informatie krijgen over onderwerpen die tijdens de Waddenconferentie aan de orde komen. Koersbalclub zoekt leden Koersbalveremgmg Strender Koers uit Oosterend is naarstig op zoek naar nieuwe leden. De club speelt elke maandag van 14.30-16.30 uur in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mul derstraat. ledereen is welkom eens een kijkje te komen nemen en vrijblij vend met het spel kennis te maken. Looptraining Atletiekvereniging Texel begint vol gende week weer met de looptrai ningen volgens het winterschema. De trainingen van Cees Timmer vin den plaats op de atletiekbaan in Den Burg op dinsdag en donderdag vanaf 19.00 uur. Coby Bakelaar ver zorgt elke dinsdag looptrainingen in de Dennen. Gestart wordt steeds om 13.45 uur bij boskiosk Het Turfveld. Bridgeclub verhuist Bridgeclub Groot Slem uit Den Burg verhuist deze winter naar een nieuw onderkomen in dorpshuis De Wie lewaal in De Waal. Omdat daar nog druk wordt verbouwd, wordt tot eind oktober in de toneelzaal gespeeld. Maandag 12 sejDtember wordt nog een open drive gespeeld, een week later begint de competi tie. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie: Piet Hopman, tel. 312523. kse "te Lionsveiling onder de komen, is de domeinnaam fwegoptexel.nl. Andere goe- n kunnen worden aangemeld torid of TUI Reisbureau Texel, ®Tstraat 7, Den Burg (tel. 312242), Boersen, Commandeursingel Oudeschild (tel. 313016) en antiebureau KOBEKO, Nikadel Dè Koog (tel. 317746) of via sclub@texelnet.nl. Inschrijven IÉ8,- per kavel. De artikelen die zaterdag 17 september 2005 9.00 en 12.00 uur te worden 'erd bij het veilinggebouw. ig vindt plaats op donder- |22 en vrijdag 23 september in 8 van RAB aan de Vlamkast in fechild. De opbrengst van de ™9komt ten goede aan het Tes- en kleinschalige projecten federde wereld. j Provincie zoekt naar jongeren het oprichten van een denk- met jongeren die advies geeft iongerentrends én provinciale ren. de Lijst NH Jong, is de ,rcie Noord-Holland op zoek Tongeren tussen de 15 en 25 4st NH Jong is geen politieke J maar een groep jongeren die ïmvmcie adviseert. Ook denkt ■tong mee over bijvoorbeeld Jichtingscampagnes of helpt 'met het organiseren van eve- ^n'en. De deelnemers zullen -Optreden als jongerenambas- van de provincie, bijvoor- Een verblijf in Timmers Tearoom in Den Burg verveelt niet snel. In de aangrenzende bakkerswin kel is het een komen en gaan van toeristen en Texelaars en wordt het al snel een sport om de bekenden ertussen uit te pik ken. De bakkersproducten gaan er letterlijk als warme broodjes over de toonbank. Aan de straat zijde biedt de zaak uitzicht op de Hogerstraat, waar het publiek op markt- en folkloredagen vrijwel ononderbroken langs schuifelt. Via de open pui galmen de mee zingers van Frans en Lies naar binnen. We gaan zitten, binnen omdat het terras al vol zit, maar wel pal aan de Hogerstraat en laten de entourage op ons inwerken. Geen overdadige luxe, maar voldoende ruimte en het geheel ziet er netjes uit. De ser veersters zijn druk en hebben even geen tijd voor gezellige praatjes, een buurvrouw van de verslaggever die achter het buffet werkt, gaat zelfs zo op in haar werk, dat ze niet in de gaten heeft wie er een paar handvol meters verderop zit. Erg is dat niet, want we doen ons kriti sche werk het liefst in stilte. Om de menukaart hoeven we niet te vra gen, die ligt al op tafel. Als we onze keus hebben bepaald meldt één van de serveersters zich. Vriendelijk en zonder overbodige vragen of opmerking neemt ze onze bestelling op. Eigenlijk hoor je bij een banket bakker gebak te eten, die hier in alle smaken worden geserveerd, maar omdat het lunchtijd is houden we het bij thee, cappuccino en twee broodjes gezond. We hebben keus uit vier soorten broodjes, we zijn tenslotte in een bakkerij. Beleefd informeert de serveerster of ik ook sla tussen mijn broodje wil. Kenne lijk zijn er ook klanten die een heel andere kijk op een broodje gezond hebben. Op het verzoek van mijn lijnende tafelgenoot om geen boter tussen het broodje te smeren, meldt ze dat dit automatisch niet gebeurt. Nadat we een paar dienbladen met eten en drinken voor andere tafel tjes voorbij hebben zien komen, arriveert redelijk snel onze bestel ling. Eén en ander wordt beleefd, met routine en zonder veel omhaal van woorden geserveerd. Cappuc cino en thee smaken goed, evenals mijn meergranenbroodje met daar tussen flinke plakken kaas en ham, tomaat, komkommer en de sla. Ook het ciabatta broodje aan de andere zijde smaakt naar tevredenheid. Als ik al etend proef dat de tomaat wel wat zout kan gebruiken, zoek ik vergeefs naar het peper- en zout- stelletje op tafel. Een snufje zout lenen bij de buren zit er ook niet in, rondspiedend zie ik - net als bij ons - alleen een suikerpot. Ik vind het niet de moeite om de toch al drukke serveerster er mee lastig te vallen en bovendien wordt het broodje er mét zout niet gezonder op. Hoewel het flinke broodjes zijn, kunnen twee Texelaars met een gezonde eetlust er niet de hele middag op teren. We besluiten tot een tweede bestel ling, waarbij onze aandacht wordt getrokken door de wijze waarop de croissants worden aangepre zen op de menukaart. Zó uit de oven. We bestellen er twee, eentje met en eentje zonder chocola, en wederom thee en cappuccino. Het gebruikte servies en bestek worden snel opgeruimd en ik zie dat dit ook steeds bij de tafeltjes om ons heen gebeurt. Met als resultaat dat nieu we gasten steeds een opgeruimd tafeltje gaan zitten. Dan arriveren de croissants. Ik schraap de chocola uit de bijgeleverde plastic kuipjes en neem een hap. De smaak is goed, maar dat Zó uit de oven moeten we niet helemaal letterlijk nemen, want - hoewel ze goed smaken - warm zijn ze zeker niet Desondanks ver laten we de zaak met een tevreden en verzadigde gevoel en voel ik me door de €17,75 die op het kassa bonnetje niet bekocht. 'We kunnen de prijzen laag houden, doordat we ook de kosten beper ken. We hebben bijvoorbeeld geen kok in dienst, de dames bereiden zelf de broodjes en andere gerech ten. We hebben mede daardoor een simpele kaart', vertelt Kees Timmer, die aangeeft dat koffie en gebak al jaren dé specialiteit zijn. 'Mijn vader en moeder zijn daar ooit in de Hogerstraat mee begonnen. Heel simpel, in het halletje van het woon huis. Heel klein allemaal, een paar tafeltjes, een beetje naar voorbeeld van een Duitse Conditorei. Daar was toen vraag naar. In Den Burg had je voor de rest niet zoveel. Van lieverlee is het uitgegroeid en zijn de broodjes erbij gekomen. Maar we houden het simpel. In de win ter, als er niet zoveel open is, ser veren we ook een kopje soep. In onze tearoom in De Koog doen we heel veel aan ontbijten, 's Morgens is daar nog niet zoveel open.' De opmerking over de koude crois sants trekt hij zich aan. 'We bakken ze van roomboter, daarom krijg je ze niet krokant. Dat hoort ook niet. Als je ze warm serveert, dan gaat dat smelten. Dat kan dus niet. Die opmerking Zó uit de oven kunnen we beter van de kaart halen.' Dat het een bedrijf is met veel reuring, weet hij maar al te goed. 'Ik heb er tientallen jaren gewerkt, liep regel matig even een rondje en maakte een praatje. Nu ik in de bakkerij in Oudeschild werk, mis ik die contac ten nog regelmatig.' Tekst en.foto Gerard Timmerman Conditietraining In dorpshuis De Hof in De Koog be ginnen maandag de conditietrainin gen weer. Onder leiding van Mariska Koenders kunnen mannen en vrou wen van alle leeftijden aan hun con ditie werken. De lessen beginnen om 20.30 uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 327029. Bramen plukken In de Muy en de Bollekamer mogen vanaf 1 september ook buiten de paden bramen worden geplukt. In de andere natuurgebieden van Staatsbosbeheer mogen alleen bra men worden geplukt die langs het pad staan. De overige bramen zijn bedoeld voor vogels die op hun reis naar het zuiden op Texel komen foe- rageren. Dankzij de vochtige zomer en de vele zonuren van de laatste dagen belooft het een goed bra menjaar te worden. Per 1 september is ook het groene wandelpad achter de Geul weer opengesteld. Watermodeshow in Molenkoog Meer dan dertig talentvolle model len showden woensdag hun zelf gemaakte kleding op de catwalk tussen het diepe en ondiepe bad van zwembad Molenkoog. Bij de jongsten (2 t/m 5 jaar) wonnen Sam en Roel van der Vis met hun Zomer- kinderen. Bij de kinderen van 6 t/m 9 jaar wonnen Björn, Anne-Sophie en Madelief Stevens Hofkok en prinsessen) en Marieke en Femke Hegeman Zeemeerminnen Bij oudste deelnemers (10 t/m 13 jaar) wonnen Sharon Betsema en Giel Otten en Henk-Jan Slegten- horst met creaties van vuilniszak ken, en Joelle Hin met een ingeni eus van touw gehaakte combinatie. De winnaars konden zelf een prijs uitzoeken uit de prijzenkast met gesponsorde prijzen. Vrijdag worden de laatste zwemexa- mens van het seizoen gehouden. Volgende week vindt van maandag tot en met vrijdag de zwemvier- daagse plaats, waarna Molenkoog op zondag het seizoen afsluit met muziek en dans en sport en spel. n de Hogerstraat: een eenvoudige kaart en volop reuring. Zondag 4 september 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. C. Wessel uit Heeren veen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. c. der Neder landen; 19.00 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Ne derlanden. vienng Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. P. Niemeijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 11.30 u. dienst in Bloem en Bos. Gemtslanderdijkje 2; ds. Marion Brug gen. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. N. Groot uit Leerbroek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: 11.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Liefde voor genoe gens of liefde voor God; Wachtto renstudie, 11.20 u.: Jehovah heeft 'zelfs de haren op uw hoofd' geteld. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyter- straat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00 17.00 u,; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17,00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder Verslavingszorg, Wilhelminalaan 1 Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op di.. woe. en don. tijdens kantoor uren, tel 315602; www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. In verband met de vakantie haalt Scou ting Texel deze week geen oud papier op Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onw ndvertantlecontraclen en aantneOingen aaarlo« ojn van toepawng oe Regelen voor het AOvenentiewerer ven O» Stichting ROTA gevestigd te Amsterdam roais ge deponeerd b!| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar var de Regelen vt Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34.65 33.05 (automata Per jaar 67.50 65,35 tautometachi Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement' Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 22 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 17 00 u Wegdromen met een boek 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Hoorn 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal Rechtstreeks vanuit de nieuwe kantine van SV Oosterend. 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Raadscommissie Grondge bied. Rechtstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadscommissie Welzijn Rechtstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis, aansluitend Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met. (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Raadscommissie Midde len. Rechtstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis, aansluitend. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7