Silkcolors blikvanger in Posthuys Agenda Hulptransport watersnoodgebied Roemenië zwemdiploma's oPIENie Beeldbank Texel TEXELSE 2 COURANT texelseScourw teso Nieuwe expositie Texelhoevi- Intentieverkli Dinsdag 6 september: In zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg wordt deze week de zwem vierdaagse gehouden. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Arnaud Rosdorff (piano) en Tim Fletcher (bandoneon). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. Er wordt gesproken over de Rekenka- In Cinema Texel draait Deuce Bigalow, European Gigolo (aanvang 19.00 uur), The Dukes of Hazzard (19.15, 21.45 uur) en The Island (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim heeft vandaag geen voorstellingen. Woensdag 7 september: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de raadscommissie Welzijn. Besproken wordt onder meer de huisvesting van de OSG, de locatiekeuze van het kanjerproject Huisvesting Hulpverle ningsdiensten en subsidieverlening aan de Stichting Integratie Gehandi capten Texel. In Cinema Texel draait Zoop in Afrika (aanvang 14.00 uur), Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands) (14.30 uur), de Nederlands gesproken versie van Madagascar (16.30 uur), de origi nele versie van Herbie - Fully Loaded (17.00 uur), Charlie and the Chocola- tefactory (originele versie) (19.00 uur). The Dukes of Hazzard (19.15, 21.45 uur) en The Island (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.00 uur) en De Kameleon 2 (16.00 uur). Donderdag 8 september: Vrouwenvereniging De Kaarsvlam ver koopt in de protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kleding ten bate van het orgelfonds. Recreatief bridgen in dorpshuis De Hof in De Koog. Aanvang 19.30 uur, kosten €2,50 per persoon. Om 20.00 uur begint in het raadhuis in Den Burg een vergadering van de Hoogwater te Oudeschild Di. 06 10.54 en 23.20 u. Wo. 07 11.24 en 23.27 u. Do. 08 11.54 en 23.30 u. Vr. 09 12.05 en 23.47 u. Za. 10 12.25 en - u. Zo. 11 00.07 en 13.00 u. Ma. 12 00.50 en 13.40 u. Di. 13 02.10 en 15.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 11 septem ber op om 07.07 uur en gaat onder om 20.10 uur; zondag 11 september eerste kwartier, dinsdag 13 september doodtij. Will Kellerman bij de silkcolors die ze in het Posthuys exposeert. Opmerkelijk schilderwerk in Gale rie Het Posthuys, waar werken zijn te zien van Will Kellermann. De kunstenares uit Kortenhoef is als één van de weinigen in Nederland begaafd met het talent voor het maken van zogeheten silkcolors, schilderijen die zijn gemaakt op zijde. Door het bijzondere samen stelling van deze stof neemt de verf onverwachte vormen aan. 'Zijde heeft een eigen willetje.' De silkcolors van Kellermann ken merken zich door felle, intensieve kleuren. 'Ik heb een passie voor kleuren. Ik proef, zie, voel en hoor kleuren.' Hoewel ze van Italië tot Bretagne heeft geschilderd, zegt ze een grote voorliefde voor Texel te koesteren. 'De kleuren zijn hier altijd anders. In het voorjaar de bollenvelden, het vlakke, puur Hol landse land, de architectuur van de boerderijen en natuurlijk de zon, de zee, de wind en het water. En altijd rust. Hoe druk het soms ook op de boot is, in de natuur zijn er stille plekjes te over. Het is altijd mijn grote wens geweest hier nog eens te exposeren.' Pronkstukken van de tentoonstel ling vormen drie grote schilderijen op zijde, onder meer geïnspireerd op een akker, met aan de rand bloemrijke perceelsranden. 'Zo ont zettend mooi en inspirerend.' Ver der een impressie van de Slufter en andere Texelse landschappen. 'Schilderen op zijde komt van oor sprong uit China. Door het prisma van de stof ontstaat een bijzondere schittering. Doordat het langzaam opdroogt, moet de verf laag voor laag worden aangebracht, waar door een bijzonder en intensief effect ontstaat.' Naast de silkcolors, exposeert ze ook aquarel-, pastel en olieverfschilderijen. Keilerman werkte onder meer samen met Her man Brood en mag regisseur Paul Verhoeven tot haar klanten rekenen. De tentoonstelling is te bezichtigen tot eind oktober. 10 voor Texel Belangenvereniging 10 voor Texel houdt dinsdag 13 september vanaf 20.00 uur jaarvergadering in Hotel Den Burg. Yogalessen In het bericht over de yogalessen van Mariëlle Glorie in de krant van vrijdag is een fout geslopen. De les sen vinden plaats op dinsdagavond, donderdagavond en nu ook op vrij dagochtend. Aanmelden kan via tel. 315782. Chi neng qigong Esther Schilling begint donderdag weer met lessen chi neng qigong in yogacentrum De Aleph in de Wever straat in Den Burg. Als eerste staat een basiscursus van zes weken op het programma. Voor inlichtingen en opgave: tel. 319417 of www. chinengoptexel.nl. Bijpraten over aderverkalking Wijkie van den Berg spreekt in het programma Even bijpraten met... donderdag met dr. Johan Kuiper van het Leiden/Amsterdam Cen ter for Drugs Research (LACDR). Dit instituut heeft een vaccin ont wikkeld tegen aderverkalking, het dichtslibben van de bloedvaten. Kuiper is universitair hoofddocent en leider van het vaccinatieproject. Het nieuwe vaccin reduceert de vernauwing met zeventig procent. Ook spreekt Van den Berg met Harry de Graaf van de gemeentelij ke werkgroep De-regelgeving. Even bijpraten met... wordt uitgezonden op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 via Radio Texel, 106.1 FM (kabel 93.5) lj (geslaagd Mantelzorg Salon Het Steunpunt Mantelzorg in Den Helder houdt dinsdag 20 september een Mantelzorg Salon over het per soonsgebonden budget en de indi catiestelling. Spreker is mevrouw S. van Beek van de GGZ. De bij eenkomst vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in het Wijksteunpunt Centrum (ruimte Dagverzorging) aan het Bernhardplein 76 in Den Helder. Mantelzorgers die de bij eenkomst willen bezoeken, wordt verzocht zich van tevoren aan te melden. Voor informatie of aanmel ding: Steunpunt Mantelzorg, tele foonnummer 0223-661670 of via e-maiiadres steunpuntmantelzorg® corbisplus.nl. Monumentendag De molen van het Noorden, de slij terij in Oosterend, de Eiland Galerij in Zuid-Eierland en de vuurtoren zijn maar enkele van de vele monu menten die zaterdag in het kader van de Open Monumentendag te bezichtigen zijn. Het thema dit jaar is Religieus Erfgoed, reden om juist de kerken en voormalige kerkge bouwen op het eiland extra aan dacht te geven. Bij de VW en bij de deelnemende monumenten is een boekje te krijgen met informatie en openingstijden. In de doopsgezinde kerk in Den Burg vindt van 16.00 tot 16.30 uur een optreden plaats van het Vrije School Ouderkoor uit Almelo onder leiding van Emily Slet- tenhaar. De orgels in de doopsge zinde kerken in Oosterend en Den Burg worden bespeeld door Hans de Goede en Kees Prins. In de Oud heidkamer in Den Burg leest Wil lem Kikkert vanaf 11 00 uur Texelse verhalen. Gré Dros zingt hier vanaf 14.30 uur zondagsschoolliedjes in het kander van de tentoonstelling over geloofsbeleving op Texel. n der Vis, Rensche Riei n Harry Wetenkamp bij het laden van het hulptransport vi Sander Koomen uit Den Burg slaagde aan de Universiteit van Amsterdam voor de opleiding Pla nologie. Zijn afstudeerrichting was 'Wonen en Bouwen'. Hij vervolgt zijn opleiding met een studie 'Deve lopment Planning' aan de universi teit van Reading. Rommelmarkt in Den Hoorn Nu de zomermarkten weer voorbij zijn, wordt weer iedere maandag van 14.00 tot 16.30 uur rommel markt gehouden in de schuren van Axel Lap aan de Witteweg bij Den Hoorn. De opbrengst komt ten goe de aan het Hoornder kerkje. Spullen voor de markt kunnen achter in de loods worden neergezet. Supersevens naar Texel De Supersevenclub Nederland brengt op 16, 17 en 18 september een bezoek aan Texel. De superse ven is een kleine, snelle tweezits- auto, die in het begin van de vijftiger jaren als Lotus Seven het levenslicht zag, een creatie van de Engelse autobouwer Colin Chapman. In de daaropvolgende vijftig jaren zijn er veel afgeleide auto's ontworpen, zoals de Caterham, de Westfield, de VM en ook de Nederlandse Bar- tan en Donkervoort. De club komt al twintig jaar vrijwel maandelijks bijeen en doet dit jaar voor het eerst Texel aan. Er wordt een vooraf uit gezette tocht gereden in groepjes van vier of vijf auto's. Hoewel een 'superseven' eigenlijk een wegracer is, wordt de deelnemers aan de toertocht op het hart gedrukt dat de wegen op Texel vooral bedoeld zijn om te fietsen en te wandelen. Liedbegeleiding en stemvorming De Muziek- en Dansschool heeft nog enkele plaatsen beschikbaar bij de cursussen Liedbegeleiding gitaar en Stemvorming voor beginners die binnenkort van start gaan. De cursus gitaar is bedoeld voor mensen die in een korte tijd met een gitaar liedjes willen leren begeleiden. Centraal staat het spelen van akkoorden. De cursus bestaat uit tien lessen en begint op 12 september om 19.30 uur. In de basiscursus stemvorming wordt techniek om beter te leren zingen en aan koorvorming. Het te zingen repertoire komt bij deze cursus voornamelijk uit de 'lichte' muziek. De cursus start op 13 sep tember om 19.30 uur. Voor informa tie en inschrijvingen: tel. 313493 of e-mailadres info@mdt-texel.nl. Harry Wetenkamp van transport bedrijf Bakker uit Oudeschild is vanmorgen (dinsdag) vertrokken met een vracht hulpgoederen die bestemd zijn voor bewoners van ondergelopen gebieden in Roeme nië. In de oplegger honderd kubieke meter aan kleding, dekens, dekbed den, matrassen, kinderbedjes en andere spullen, die zijn bijeenge bracht door de Texelse bevolking en bedrijven. De goederen waren opgeslagen in een schuur van de firma Van der Vis aan de Maricoweg en gisteren ingeladen. Bijzonder is dat de firma Bakker geen cent voor Reclame Brutale mensen hebben de halve wereld. En sommigen zijn zo bru taal dat je er niet eens erg in hebt dat je beetgenomen wordt. Recla me is hiervan een goed voorbeeld. Neem nu de sponsorborden rond de voetbalvelden. Die mogen daar niet zomaar hangen, daar is geld voor neergeteld. Reclame kost (veel) geld, maar de kost gaat nu eenmaal voor de baat uit. Kran ten, tijdschriften en clubbladen draaien voor een niet onaanzienlijk deel op advertentie-inkomsten en plaatsen jouw advertentie daarom ook niet voor niks. In radio- en TV- interviews worden namen weg- gepiept. Eerst betalen. Tot zover alles duidelijk. Verwonderlijk daar om is het dat de merkenbusiness de zaken wel heel handig heeft weten om te draaien. Kleding en schoeisel van een bepaald merk is stukken duurder dan een sim pel noem-maar-opje. Dat je voor kwaliteit en merk moet betalen, is tot daar aan toe, maar dat bepaalde merkleveranciers daar na ongevraagd hun naam en logo duidelijk zichtbaar op je kleren of schoenen aanbrengen is je reinste bmtaliteit. Hoe hebben ze ons zo gek gekregen! We lopen voor veel geld, ongevraagd, als hun levend reclamebord rond. En sommigen zijn daar nog trots op ook: kijk eens wat ik me veroorloven kan! Sukkels! Dit is toch de omgekeer de wereld? Zodra de naam van de fabrikant erop staat behoren daar reclame-inkomsten, in de vorm van een lagere prijs, tegenover te staan. Ik zie trouwens dat op de nummerplaat van mijn auto ook al de naam van de garage vermeld staat. Ik moet binnenkort eens met mijn dealer in gesprek over een paar gratis wasbeurten in ruil hiervoor. Al was het alleen maar om die naam vooral duidelijk te laten uitkomen. Pien Verberg het transport van de tien ton aan hulpgoederen in rekening brengt. 'Er gaan ook meerdere naaimachi nes mee, waarbij wordt geprobeerd in Roemenië een klein naaifabriekje op te zetten, zodat de mensen daar inkomsten uit kunnen verwerven', vertelt Ria van der Vis, die samen met echtgenoot Arie, zoon Arie en Rensche Rienstra volgende week naar Roemenië afreist om te kijken en te zorgen dat de hulp daadwer kelijk terechtkomt bij de mensen die het het hardst nodig hebben. Wetenkamp brengt de goederen naar Codlea bij Braslov, waarna ze verder worden gedistribueerd. De hulp is bedoeld voor dorpjes in het grensgebied met Moldavië, dat vol gens Van der Vis ernstig lijdt onder de gevolgen van de overstroming. 'We hebben contacten met Elisa beth, die van oorsprong Hollandse is en getrouwd met een Roemeen en Inge José, die verbonden is aan een hulpproject bij lasi.' Er wordt onder meer hulp verleend aan oude ren. Er wordt geen voedsel naar Roemenië gebracht. 'Dat kopen we ter plaatse met geld dat hier is ingezameld.' Door geld te storten op Raborekening 362521905, t.n.v. Hulp Oost-Europa, kan de hulp aan de watersnoodslachtoffers worden vergroot. Wat ik zeggen wou... Plattegrond Namens de mensen die bezwaar maken tegen het plaatsen van een verlichte stadsplattegrond op het parkeerterrein op de hoek Emma- laan Slingerweg (P) wil ik reageren op het verslag van de zitting van de bezwarencommissie van afgelopen woensdag. Wij zijn er van op de hoogte, dat er op het gemeentehuis een brief circuleert waarin gesteld wordt dat wij na het verplaatsen van het bord onze bezwaren ingetrokken zouden hebben. Van wie deze brief met deze 'onzin' afkomstig is, is ons niet bekend. Op de eerste plaats is het bord nog geen centimeter van plaats veranderd en op de tweede plaats staan onze bezwaren nog recht overeind. Bovendien staat er op nog geen honderd meter, op hetzelfde par keerterrein, een tweede exemplaar waar niemand last van heeft, maar staat er op P1 (bij de tennisbanen) geen plattegrond. Dat wij niet op de hoorzitting aan wezig waren, komt enkel en alleen doordat wij nog in onderhandeling zijn met Maarten Koorn van De Texelse Media over de verplaatsing en de verandering van de posi tie van het bord. Het terugbrengen van de lichtsterkte werd door de bezwaarmakers positief ontvangen, maar was niet voldoende om de bezwaren in te trekken. Ook zou er nog worden geëxperimenteerd met een minder lichtdoorlatende tekst. Deze toezegging werd tot nu toe niet nagekomen. Als de overlast na het verplaatsen en het verdraaien van het bord blijft bestaan, zullen onze bezwaren alsnog in de bezwa rencommissie aan de orde komen. Er is dus helemaal niets 'tot tevre denheid van de bezwaarmakers geregeld' en wij willen niet als tegenargument in de zaak van de bezwaarmakers tegen de platte- In zwembad Molenkoog in Den Burg werd vrijdag voor de laatste keer dit seizoen afgezwommen voor de zwemdiploma's. De weersomstan digheden waren goed en het water was lekker warm. De examens werden afgenomen door Anita van Egmond en Ria Keyser. Deze week wordt in Molenkoog de zwemvierdaagse gehouden. Zon dag wordt het seizoen afgesloten. Diploma A - Carine Boon, Sjors Bouwmeester, Myrthe van Heer waarden, Sjors Jimmink, Sterre Kiltz, Stijn Kiltz, Tom Kossen, Noëlle Müller, Gosro Poorheydar, Marloes Roeper, Maarten Schuijl, Marit Jenny Stark, Tom van Vijfeijken. Bibi Alexandra Witte, Renée Witte. Diploma B - Pieter Arensman, Jef frey Bakker, Ellis van Beek, Max Bosma, Anne Deul, Masja Eelman, Yvette van der Haas, Claudia van der Heide, Mike Joseph, Lindy Kuy- per, Adriaan Lap, Glenn Oostra, Chris de Ridder, Felien de Ridder, Joost Ruardy, Merel Schoehuys, Lars Schuurman, Rosa Vonk, Isa- belle Witte, Joery Witte, Imme Zui- dewind, Nikay Sangers. grond op de hoek Kogerstraat De Zes worden gebruikt. Ook door ons werd een 'drukknop' voorgesteld en door de heer Koorn afgewezen. Wil Braam, Emmalaan, Den Burg. DINSDAG 6 SEPTEMBER 2005 Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouranU Gerard Timmerman (hoofdredactafi Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 3159 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 ,l8t Telefax 0222 -31 41 11 n het E-mail info@lenr.nl Op al onz« aóvertenfeconTractan en ztjn van toepassing de Regelen voor her van de Stichting ROTA, gevestigd te Airsarar s gedeponeerd t») de Kamer van Koophandel «n-W Ie Amsterdam onder nummer 41198699 EeneierW de Regelen voor het Advetlentlewezen wordt W -—c- kosteloos toegezonden :'Vlaar Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 33.05 Per jaar 67,50 65.35 *jsrt£ Bij verzending naar het buitenland tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vk» afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl raadscommissie Middelen, gesproken over de brandweer, aandelenkapitaal van de NV vaartterrein en de Overname haven van RWS. In buurthuis Bethel in wordt een klaverjasdrtve Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait Deuce (19.00 uur), European Gigolo uur). The Dukes of Hazzard (19.15 21.45 uur) en The Island (21.3 Bioscoop De Kiekendief heeft daag geen voorstellingen. Vrijdag 9 september: De protestantse Waddenkerk in Cocksdorp is van 10.30 tot 13.3o2 open voor bezichtiging. Vrijwilfif vertellen over het meer dan 150jj| oude gerestaureerde gebouw. Vandaag, morgen en wordt van 16.00 tot 22.30 uur in tJj Koog 'Texel Culinair, proeven op si Tessels' gehouden. In Cinema Texel draait De Kaïre- 2 (16.00 uur), Zoop in Afrika (16j 7 uur), Charlie and the Chocolatefaca (19.00 uur), The Dukes of Hazzz ^'n (19.15 en 21.45 uur) en The Is' (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief heeft daag geen voorstellingen. 2ste v? e-igti Vf V< Do L; epen In verband met de vervrachten drjj zet TESO in en rond het weeks geregeld een extra boot in. De twea boot vaart vrijdag van 6.30 tot 2ÜII uur, zaterdag en maandag van 919e Do tot 16.00 uur en zondag van 14.301 20.00 uur. De veerdienst verzorgt j ieder half uur een afvaart, zowel vï [fail uit Den Helder als vanaf Texel. Tc moeten automobilisten vrijdag (in Dl ^en Helder en op Texel) en zondag Texel) rekening houden met v, tijden. Meer informatie over ce dienst is te verkrijgen via tel. 3ö9ï of website www.teso.nl. Gerda Rijneker-Slagmolen en Marja Keijser-Duinker exposeren de komende w®*®' afio de Texethoeve in Den Burg. pleger ftelk Het Hogeberggebied, schapen en wulken. Dat zijn enkele onder werpen van schilderijen die Marja Keijser-Duinker en Gerda Rijne ker-Slagmolen de komende weken in restaurant Texelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg exposeren. De expositie werd afgelopen vrijdag geopend. Keijser legde zich toe op diverse afbeeldingen in olieverf van het landschap bij de Hallerweg. Ze maakte onder meer schilderijen van het gebied in de sneeuw bij dag- en nachtlicht. 'Het is een uitdaging om sneeuw te schilderen. Dat is niet zomaar wit, maar bevat juist heel veel kleuren die je ook in de rest van de omgeving ziet terugkeren, ker toont schilderijen van sen die ze in een eigen stijl heelt gegeven. Ook hangen er 5 afbeeldingen van wulken, 'D* ik gemaakt tijdens de Folklore^ waar we samen met een stonden. Ik heb het mee<F dat een schilderij amper dro^ of het werd al gekocht en me# men naar het Ruhrgebied ken van Rijneker zijn van atf twee dames exposeerden VOT oktober ook al in de Texel toen met een groep deelnen# de Teeva (Texels eerste academie). o» T«as "■zulle

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2