De Kooq wint derbv teaen Oosterend voetba|pr°9ramma Te*e'sepupin 17,50 TEXELSE J COURANT 1 ZDH boekt zwaarbevochten tweede zege Weinig succes zaalvoetbalteams in beker Texel in de Eerste Wereldoorlog I De feiten op een rij DINSDAG 13 SEPTEMBER 2005 J Zaterdag 17 september Jarenlang kwam Oosterend als winnaar uit de strijd, maar zondag De Koog weer eens de sterk ste in de derby. Op eigen veld werd het 4-2 voor de ploeg van trainer Hans van der Park, die bij rust nog tegen een achterstand van 1-2 aankeek. cht j ,rainers' zowel Van der Park als "-■ja Jitze Beintema, konden be- Stukken over een vrijwel volledige dhs selectie. In de eerste helft waren :n sa cede teams aan elkaar gewaagd, verg raar kreeg vooral De Koog enkele g'. Ha goede kansen. Pieter List en Peter sjXoorn waren dicht bij een treffer, naar waren net niet trefzeker ge- joeg. Toch werd het na een kwartier i-0, toen verdediger Eddy de Vries vb yan Oosterend zich liet verrassen inga door de beweeglijke Peter Koorn, die hem de bal afsnoepte en de vrij staande Maurice de Groot aan speelde. De Groot kon eenvoudig intikken. Vervolgens kwam De Koog goed weg, toen routinier Ger Vlaming een bekeken passje gaf op de nog altijd rappe Sil van Dijk, die richting het doel van de tegenstander snelde. Keeper Steven van Beek kwam attent uit zijn doel. maar stuitte Var) Dijk net buiten het strafschopgebied op onreglementaire wijze. Zoals ook af gelopen seizoen een paar keer was gebeurd, kwam Van Beek goed weg met een gele kaart, waar een rode niet had misstaan. De scheidsrech ter verklaarde na afloop dat hij het geen rode kaart vond, omdat hij vond dat Van Dijk niet in een gemakkelijke positie zou zijn gekomen om te sco ren. Kort daarop viel alsnog de verdiende gelijkmaker. Schutter was Alexander Witte, die een voorzet van Sil van Dijk beheerst intikte. Nog voor rust werd het zelfs 1 -2, toen een harde voorzet van Chris de Vries via het been van Koger Marcel Boone in zijn eigen doel eindigde. In de tweede helft nam De Koog meer het initiatief en heersten de gasthe ren op het middenveld. Vooral de gebroeders Siebinga en de zeer beweeglijke Arnold 'Kets' Kaercher. die zich ontpopte als man of the match, speelden een uistekende wedstrijd. Na een kwartiertje kwam De Koog op gelijke hoogte via Pim Siebinga en enkele minuten later was het Kaercher die De Koog op 3-2 bracht, nadat Oosterend-keeper Wouter van Strien een inzet van Maurice de Groot niet klemvast kon BSfcv U C 5CH0C feestte na één de vier door hen gescoorde doelpunten. n Z(K t&'ers van De Koog zijn, ihiis i vertes iadzT ad. Zo va ton niemand bij ZDH zich meer gl|aj winneren wanneer de eerste >okvw smpetitiewedstrijd was gewon- fooreei'aa*ste keer dat ook de v2:m- teede in een zege was geëindigd, jraj Jet zeker in een grijs verleden Dat de Hoornders zondag ijaren die prestatie herhaalden 2), mag gerust een klein wonder rden genoemd, want tegen- irtaws nder Sint Boys was in Sint ivierta irten gedurende het grootste langbe slvande wedstrijd oppermach- ïnschaj i aargeï t Kinoü :cral in de eerste helft had ZDH het lien is! «aartegen Sint Boys, dat niet alleen plek. H ellecombmaties liet zien, maar ook mens aeke sterke spelers kon opstellen, dezaj to net middenveld hadden de rela- kt ofi Echte Hoornders niets in te bren- <ken «aardoor de achterhoede vanaf tbegin onder grote druk stond te lde ploeg van Piet Bakker, oud- rervan Texelse Boys. Toen doel- n Chris Stolk na ruim vijf minuten «Moende grip kreeg op een schot 'afstand en de snelle en behen- linksbuiten er als de kippen bij Kom af te ronden (1 -0), verkeerde W in zwaar weer. serbj' elukkig voor de Hoornders stak aann celrnan Stolk in een uitstekende at aan» wo, Een paar maal slaagde hij er nmeis «net in een vrijwel zeker doelpunt goedi doorkomen. Sint Boys mocht ook de ze' cnzelf aanrekenen dat het niet veel 'Geluk! vaker scoorde, want de voorhoede spelers mikten geregeld te hoog. Te gen het eind van de eerste helft be gon ZDH zich wat aan de druk te ontworstelen. Dat leverde zowaar een aardige kans op voor Michiel Dekker, die een kopbal op doel waagde na een lange rush van Mike de Bruijn. De keeper bleef echter een voudig op de been. Na de rust bleef Sint Boys een stuk sterker, al. waren d.e aanvallen wat minder flitsend. Door geregeld een verdediger in te schakelen bij de aan val, probeerde de thuisploeg voortij dig de beslissing te forceren. Daar door werden echter de snelle aanvallers van ZDH in de kaart ge speeld. Na een snelle uitbraak krulde Michiel Dekker de bal nog op de lat, maar toen al was duidelijk dat de Zwaluwen zich nog met bij een neder laag neerlegden. Door de jonge Maurits Lap en Jeroen Backer te ver vangen door Jacco Kager en Sjoerd Oosterhof brachten coaches Leen van Elk en Ruud Bakker meer erva ring en kracht in de ploeg en dat pakte goed uit, want Sint Boys kreeg steeds minder vrij spel. Na tien minuten kwam ZDH op gelijke hoogte, toen de bal na een snelle aanval via Jan-Willem Bakker, Niels Dekker en Ivar van Elk bij Michiel Dekker belandde, die zonder aarze len raak schoot. Een minuut later had hij voor de tweede keer kunnen sco ren, maar alieen voor de keeper schoot hij te nonchalant in. Deson danks bleef Sint Boys kansrijk. Hal verwege de tweede helft soleerde één van de middenvelders richting doel en kon Joop Rommets, voor de gelegenheid vrije verdediger, alleen redding brengen door op de grond liggend de bal met de hand weg te tikken. De 38-jarige aanvoerder werd daarvoor bestraft met een gele kaart, ,de tweede uit zijn carrière. De er op volgende vrije trap werd vanaf de rand van het strafschopgebied uitste kend ingeschoten, maar keeper Stolk bracht opnieuw redding. Vlak daarna was hij kansloos op een schot van dichtbij, maar ging de bal via de paal naast. Tien minuten voor het einde kreeg Michiel Dekker het op zijn heupen en liet hij met een lange sprint de hele verdediging zijn hielen zien. Ditmaal rondde hij keurig af. In de slotfase was Jacco Kager zelfs dicht bij een derde treffer, maar zijn puntertje ging net naast. ZDH staat na twee overwinningen aan de kop van de ranglijst. Hoewel er nog tweeëntwintig wedstrijden op het programma staan, is dat een flinke opsteker. Door het toevoegen van Winkel aan de zesde klasse A gaat de wedstrijd ZDH-Watervogels zondag nog niet door. Het is nog niet duidelijk tegen wie ZDH moet spelen. -jDoelpuntenregen bij G-voetballers ten doelpuntrijke wedstrijd heb- dotf ïl!'e®"voefballers van Texel'94 de eerste competitieronde ge- tonen van het naar de C-poule Promoveerde HOSV. In Opmeer W het 3-5 voor de Texelaars. *G-team trad aan met een ten p'chte van vorig jaar flink gewij de selectie. Annie Brouwer voet- dit seizoen bij WGW en Chris pis gestopt. Bovendien moesten '"te krachten Simon Kramer. Ray- "J Molanus en de jarige Robin om uiteenlopende redenen Nieuw was Danny Splinter, dre jaar geleden was gestopt "weer wilde voetballen. Al snel ite de nieuwe spits een doel- Na een combinatie met Jimmy schoof Splinter de bal uit Bioeilijke hoek langs de keeper, "oen misverstand in de Texelse 'iging kwam HOSV op gelijke maar even later stond het 1-2, toen keeper Martijn ike met een verre uittrap Paul ®r bereikte en deze zijn tegen- "k uitkapte en doel trof. Door nooie pass van Jimmy Ponmah f®#1 snelle actie van Danny Splm- fW het 1-3. waarna HOSV uit ^aanval nog voor rust terugkwam P Bakker tekende in de tweede pnaknap voorbereidend werk van gten en Splinter voor de vierde treffer, maar HOSV bracht de Ming terug door 3-4 te scoren. Ppn spannende fase besliste F™ drie minuten voor het einde ■*8dstrijd. 1^9 gaat Texel'94 op bezoek bij NkG2. Programma zaalvoetbal Woensdag 14 september 17.00 Sportsh. D1 -Sportsh. D2 Sportsh. 17.45 Klif D1-RabD1 Klif 18.30 Klif C1 -De Koog C1 Franchimon 19.20 Klif 4-SVO 4 Arnout 20.10 Klif 4-Texel 7 Arnout (alleen strafschoppen beker) 20.10 Texel 9-Texel 8 Arnout 21.00 Klif 6-Texel 7 Kuipers 21.50 De Krim 5-Texel 6 Kuipers Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 15 september 18 00 De Knm C3-Klif C2 Franchimon 18 45 Sportshop 2-Krim 3 Franchimon 19.35 Klif 3-Nioz 1 Hoogendijk 20.25 Klif 2-J'boog 4 Hoogendijk 21.15 Rab 1-J'boog 5 Douma 22.05 Mantje 3-Texel 4 Douma Zaaldienst: De Koog. Vrijdag 16 september 17.15 J'boog E2-SVO E1 J'boog 18.05 SVO 3-Texel 5 Bakker 19,00 Texel 1 -Helder 2 Kuipers 19.55 Mantje 2-Klif 1 Van Beek 20.45 SVO 2-Mantje 1 Douma 21.35 Knm 2-J'boog 1 Hoogendijk 22.25 Texel 2-SVO 1 Arnout Zaaldienst: Texel'94. Inschrijven dartcompetitie Teams die aan de nieuwe dartcom petitie willen deelnemen, kunnen zich nog tot 26 september opgeven. Een team bestaat uit vier personen. De competitie begint op 10 oktober. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Jeroen Huizinga, tel. 319953. Speedsurfers jagen op hoge snelheden bij zuidpunt Texel Nederlands beste windsurfers pro beren in één van de komende weekeinden zo hoog mogelijke snelheden te halen bij de zuidpunt van Texel. Het wereldsnelheids record, dat op 90,10 kilometer per uur staat en werd gevestigd in Frankrijk, zal niet worden gehaald. Maar de organisatie verwacht bij gunstige omstandigheden, noord westenwind kracht 7 tot 8, toch snelheden van rond de 80 km/u. Speedsurfen, zoals deze sport wordt genoemd, is ook in Nederland in korte tijd erg populair geworden. Dat is onder meer te danken aan de in troductie van draagbare GPS-appa- raten, die het mogelijk maken de ge varen snelheden met de eigen computer op een internationale website te plaatsen, waardoor de in ternationale gemeenschap van speedsurfers snel van eikaars pres taties op de hoogte wordt gebracht. Bedoeling is dit jaar een Speedfreak Meeting te houden op Texel. De op zet is kleinschalig. Voor de meeting zijn de vijftien beste windsurfers van Nederland uitgenodigd, aangevuld met Texelaars Adriaan en Dorian van Rijsselberghe, Klaas-Jan van der Vis en Bart Goemans Omdat de deelne mers gebaat zijn bij veel wind, wordt het evenement alleen bij goede om standigheden gehouden. Dat gebeurt bij gunstige vooruitzichten op afroep, vierentwintig uur voor de start. De zee bij De Hors is volgens de organisatie bij uitstek geschikt als locatie, omdat er weinig branding is. Dat maakt de sport ook voor publiek aantrekkelijk, pakken. Ondanks de druk van De Koog kreeg ook Oosterend nog en kele goede kansen. De beste moge lijkheid was er voor Sil van Dijk, die alleen op het Koger doel af kon gaan. Van Dijk ging ditmaal ruim om de uit gekomen keeper Van Beek heen, maar zag zijn inzet van de lijn gehaald door de goed meegekomen verdedi ger Marcel Boone. In de slotfase werd het nog 4-2 voor De Koog na een prachtige solo van Ben Siebinga, die diverse tegenstanders op het ver keerde been zette en op het laatste moment afgaf op broer Pim, die be heerst scoorde. Door het invoegen van Winkel in de zesde klasse A zijn diverse wijzigin gen opgetreden in het programma voor komende zondag. Onduidelijk is nog wie er tegen elkaar spelen. BOL A1-Texel'94 A1 13.15 Texel'94 A2-Jong Holland A1 14.30 Oosterend A1 -WMC A1 13.45 Oosterend B1-Geelzwart'30B1 11.45 De Koog B1-JVC B2 12.10 HollandiaT MB1-Texel'94 B1 13.30 DTS MB1 -Texel'94 MB2 14.30 Texel'94 C1-Geel Zwart 30 C113.00 HCSC C2-Texel'94 C2 11.00 Texel'94 C3-W'meer C2 11.30 Texel'94 C4-ZAP C3 10.30 De Koog C1 -Oosterend C1 13.45 Texel'94 D1-JVC D2 13 00 Texel'94 D2-Geelzwart D1 13.00 Den Helder D3-Texel'94 D3 09.30 Geelzwart D2-Oosterend D1 10.00 W'waard D1 -De Koog D1 11.00 Texel'94 MD1 -Oosterend MD1 11.30 Texel'94 MD2-Victoria MD1 10.30 Koedijk G2-Texel'94 G1 11.30 SVC F1-Heerenveen 9.00 De Koog F1 -Roda JC 9.00 ZDH F1 -ZDH F2 9.00 FC Utrecht-De Koog F2 9.00 Vitesse-SVO F1 9.00 ZDH E1-Chelsea 10.00 SVO E1-Manchester 10.00 Blackburn-Fulham 10.00 Liverpool-De Koog E1 10.00 Arsenal-SVC E1 10.00 Zondag 18 september Petten-Texel'94 14.00 SVW 27 3-Texel'94 2 11.00 Hollandia T 3-Texel'94 3 12.00 Texel'94 4-DWOW 2 12.00 Oosterend 2-DFS Alkmaar 7 12.00 JVC 5-Oosterend 3 12.00 Texel'94 MA1 -Westfriezen MA1 12.00 MOC MB1 -Texel'94 MB1 10.30 Recreatievoetbal Texelse Boys-Texel'94 4 Oosterend-De Koog 10.30 10.30 Van de vier Texelse teams maakt alleen Texel'94 nog kans op de tweede ronde van de strijd om de KNVB-districtsbeker in het zaal voetbal. De bekerwedstrijden wer den in poulevorm gespeeld. Hoe wel deze vorm als geslaagd werd beschouwd, was het jammer dat in twee poules twee Texelse teams waren ingedeeld. Omdat alleen de winnaar zich vóór de volgende ronde plaatste, was op voorhand al zeker dat tenminste twee teams zouden afvallen. Texel'94 1Klif 1 en FC Pellor uit Den Helder werkten hun wedstrijden af op Texel. Klif trad in de eerste wedstrijd aan tegen FC Pellor en deed het ze ker niet onverdienstelijk, maar moest uiteindelijk toch genoegen nemen met een nederlaag van 5-2. De twee de wedstrijd ging tussen Texel'94 en FC Pellor, die elkaar ook in de com petitie zullen treffen. Lange tijd zag het er naar uit dat FC Pellor ook deze wedstrijd zou winnen, maar vlak voor tijd wist Texel de achterstand van 1 - 0 alsnog ongedaan te maken. De beslissing wie naar de tweede ronde zou gaan, moest komen uit de wed strijd tussen Klif en Texel'94. Wilde Texel'94 de volgende ronde halen, dan moest het Klif met minimaal vier doelpunten verschil verslaan. Klif gaf in het begin uitstekend partij en kwam na een achterstand zelfs terug op 1 -1Het duurde lang voordat Texel uiteindelijk afstand kon nemen, maar het werd uiteindelijk 4-1. Daardoor eindigden Texel'94 en FC Pellor sa men op de eerste plaats. Aangezien er geen tijd meer was om door straf schoppen een beslissing te forceren, beslist de KNVB welke ploeg er naar de tweede ronde gaat. De andere twee Texelse deelnemers, Mantje 1 en J'elleboog 1, speelden samen met Old Stars in een poule in Den Helder. In de eerste wedstrijd moest J'elleboog het opnemen tegen Old Stars. Net als later Mantje had de ploeg in het begin nogal problemen met de vloer, een soort beton, waarop werd gespeeld en die al na vijf minu ten een blessure kostte. J'elleboog verloor met 4-0 en moest daarna ook z'n meerdere erkennen in Mantje: 6- 4. Ook hier moest de laatste wedstrijd de beslissing brengen. Mantje trok uiteindelijk aan het kortste eind en verloor met 3-1, zodat Mantje en J'elleboog al na één ronde zijn uitge schakeld. Inmiddels is ook de strijd in de Texelse hoofdklasse van start ge gaan. Oosterend begon uitstekend en versloeg De Krim 1 met 10-5. Oosterend 2 versloeg J'elleboog 2 met 5-3 en De Krim 2 klopte een te genvallend Sportshop 1 met 6-2. Komende vnjdag wordt niet gespeeld voor de competitie. Op het pro gramma staat dan de laatste voor ronde in de bekerstrijd. Texel'94 be leeft vrijdag de vuurdoop in de derde klasse. Tegenstander in Ons Genoe gen is dan Helder 2. Uitslagen: De Koog E1 -Oosterend E2 23-0; ZDH D1-De Krim D2 3-1. De Koog C1-De Krim C2 2-3; Oosterend 4-De Krim 5 3-3; De Krim 6-De Koog 3 14-3; Texel'94 6-Klif 4 2-12; Nioz 1-Texel'94 9 0-5; De Krim Cl-De Krim C3 6-1; J'elleboog 4-De Koog 2 4-2: J'elleboog 3-Sportshop 2 4- 4; Texel'94 7-Kllf 5 3-4; De Krim 3-Klil 2 8-0; De Krim 4-De Koog 1 4-4; Klif C2-Klif Cl 0-3; Oosterend 3-J'elleboog 5 4-6; Klif 1-Pellor/OP 1 2-5; Texel'94 1-Pellor/OP 11-1. Klif 1-Texel '94 1 1-4, Oosterend 1-De Krim 1 10-5; J'elleboog 2-Oosterend 2 3-5: Sportshop 1-De Krim 2 2-6 Tevoko verliest in bekerstrijd Geheel volgens de verwachtingen hebben de volleybalsters van Te voko het zondag in Grootebroek niet gered tegen Simokos. Hoewel ze uitstekend verweer boden, wa ren de Texelse vrouwen een maatje te klein voor de tegenstander, die in de tweede divisie uitkomt, één klasse hoger. Daarmee plaatste Simokos zich voor de volgende ronde in de nationale bekerstrijd. Vooral in de eerste set speelde Tevo ko uitstekend. Na een gelijkopgaan- de start namen de Texelaars een voorsprong van 9-13. Vooral het blokkeren ging prima, maar ook de passing was uitstekend verzorgd, waardoor het scoren gloed lukte. De grotere serveerkracht bracht Simo kos op gelijke hoogte. De thuisploeg had echter een paar persoonlijke foutjes van de tegenstander nodig Bowlingvereniging houdt reünie Omdat Bowlingvereniging Texel vol gend jaar dertig jaar bestaat, is zij op zoek naar mensen die de afgelopen dertig jaar hebben meegespeeld In de loop der tijd zijn veel gegevens verdwenen en de club wil tijdens het jubileum een reünie houden. Oud-le den kunnen contact opnemen met Frans van Westenbrugge (tel. 06- 45464586) of Trijn Stiggelbout (tel. 312412). Opgeven kan ook via e- mailadres info@bowlingvereniging- texel.nl. Voor de nieuwe competitie, die in middels van start is gegaan, is de vereniging nog op zoek naar nieuwe leden. Gespeeld wordt op dinsdag en donderdagavond. Klaverjasclub De Doormars Klaverjasclub De Doormars uit Oude- schild begint het nieuwe seizoen vrij dag met een clubdrive. De competi tie begint een week later. Er wordt met losse maat gespeeld, wat bete kent dat voor elke speelronde geloot wordt. In november wordt een drive gehouden voor een goed doel. aangezien de deelnemers vlak langs de kust scheren. De organisatie is in handen van speedtoppers Peter de Wit en Gerlof Hansma. Zij krijgen daarbij (logis tieke) ondersteuning van de in Den Hoorn wonende Bart Goemans. eige naar van Windhouse, een bedrijf dat windsurfartikelen importeert en dis tribueert, en strandpaviljoen Paal 9. Windsurfclub Texel levert de volg boot. Bij de gemeente is toestem ming gevraagd om in circa zes ritten met een jeep het windsurfmateriaal van en naar de Hors te rijden. om de eerste set binnen te halen (25- 23). In de tweede set bracht Simokos met twee wissels meer aanvalskracht en een betere verdediging in het veld. Servicefouten brachten Tevoko op een achterstand die niet meer werd ingelopen (25-16). Wederzijdse fou ten hielden de ploegen in de derde set lang op gelijke hoogte. Sterk aan vallend over links pakte Tevoko een voorsprong (15-19), maar kon deze net met tot het einde toe behouden. Het spelmveau biedt goede perspec tieven voor de komende competitie, wanneer het Texelse team voor het eerst in de geschiedenis van de ver eniging in de derde divisie uitkomt. Op 24 september start Tevoko met naar verwachting een selectie van 9 speelsters de competitie met een uit wedstrijd tegen Martinus in Amstel veen. Jeugdschaken Jeugdige leden van schaakclub En Passant komen maandag voor het eerst weer bij elkaar in Hotel Den Burg. Wekelijks krijgen ze tussen 19.00 en 20.00 uur les van ervaren schakers. Bovendien worden partij tjes gespeeld. Nieuwelingen kunnen vrijblijvend een paar weken proef draaien. Geheugentraining De Stichting Welzijn Ouderen Texel begint donderdag 26 september met een geheugentraining. Bij deze cur sus wordt aandacht besteed aan de werking van het geheugen en facto ren die het geheugen beïnvloeden als concentratie en motivatie. De bedoe ling is inzicht te krijgen in geheugen problemen en daar aan te werken. Door het toepassen van gerichte methoden en oefeningen wordt het geheugen aangescherpt. Er wordt gebruik gemaakt van videomateriaal en een cursusboek. De cursus be staat uit vijf lessen. Deelname kost €25,-, inclusief matenaal Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696, of via e-mailadres swot@texel.com. Bijeenkomsten over beroerte In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg worden in november vijf achtereenvolgende en op elkaar aan sluitende voorlichtingsbijeenkomsten gehouden over de CVA (beroerte) en de gevolgen daarvan voor getrof fenen en hun partners. Deelname staat open voor maximaal tien perso nen De bijeenkomsten worden ge houden op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. de eerste keer op 3 no vember en staan onder leiding van Rosa Harbers, sociaal psychiatrisch verpleegkundige, en Liesbeth Rijk, maatschappelijk werkster. Deelname kost €25,- per persoon, aanmelden kan via de Stichting Welzijn Ouderen Texel. tel. 312696. Meiden Texel'94 van start met zege Het oudste meidenteam van Texel'94 is het seizoen met een overwinning gestart. Op eigen veld wisten de Texelaars DESS met 3-2 te verslaan. Texel'94 begon matig. Na een klein kwartier zette DESS een aanval op en waagde één van de gasten een schot. Het leek op het eerste gezicht een makkelijke bal voor keepster Marit Tuitman, maar omdat het gras en daardoor de bal nat was, glipte het speeltuig uit haar handen. Een speel ster van DESS was goed meegelo pen en kon de bal zo achter Tuitman tikken. Daarna ging het beter met de Texelaars. Michelle Bouthoorn liep zich goed vrij en kreeg een paar goede kansen. Dooi een mooi lobje te geven, benutte ze er één. Ook Mascha Nooy wist er voor rust nog één in het net te schieten. Na rust ging Texel'94 goed door en duurde het niet lang voor Bouthoorn haar tweede doelpunt kon scoren. DESS begon hierop aan te dnngen en feller te spelen. Dat resulteerde na een mooie actie in een doelpunt. Daarna begon de wedstrijd echt te leven. Er werd gevochten door beide partijen en het werd nog spannend. Geholpen door goed verdedigend werk van middenvelder Katmka Eel- man verrichtte de Texelse defensie echter uitstekend werk, waardoor het bij 3-2 bleef. Pool/Pool beste catamaranzeilers Dirk en Albert Pool hebben afgelo pen weekend met hun Hobie Tiger F18 het clubkampioenschap van de Cocksdorper Kustzeilveren- ging (CKZ) behaald. Tweede wer den Andreas en Rina Monen met een Dart 18. In totaal streden tien boten om de titel. Doordat met ver schillende types boot werd geva ren en een handicapverrekening plaatsvond, bleef de strijd tot het eind spannend. Dirk en Albert Pool behaalden op zaterdag al tweemaal een eerste plaats, waardoor duidelijk werd dat het voor de andere zeilers lastig zou worden de titel te bemachtigen. Toch werd er fel gestreden, wat soms zelfs tot verwarring bij de start en de boeien leidde. Zaterdag werden drie manches gevaren. De betonning van de vaargeul voor paal 33 werd ge bruikt voor het uitzetten van de eer ste twee manches. De wind was af komstig van het wad en bracht een mooie rustige zee met zich mee. Na de langere banen werd nog een korte derde baan pal uitgezet. Deze was gunstiger voor de wat 'kleinere' catamarans. Hier werd spectaculair snel gezeild, vooral door boten met een spinaker. De tweede wedstrijddag begon vrij laat als gevolg van zeedamp. Pas na de lunch werden de laatste drie manches gevaren. Er was minder zon dan zaterdag, maar de wind was prima, wat samen met de stroming spectaculaire acties opleverde. Martijn van Hengel, die voor de derde keer met een catamaran meevoer, ging samen met Robbert de Jong als gevolg van een te late reactie van de stuurman bij een windvlaag om. Door een adequate reactie van de fokken- maat was de boot echter in drie mi nuten weer gericht en weer volop in de wedstrijd. Van de zes gevaren manches waren de vijf beste bepa lend voor het eindresultaat. Uitslagen: 1 .Dirk Poolen Albert Pool. Hobie Tiger F18 (5 punten), 2.Andreas Monen en Rina Monen. art 18 (10 pnt3.Robberl de Jong en Martijn van Hengel. Nacra Inter 20 F20 (17). 4.Martin Maat en Willem Houwing, Tornado Sport (20), 5.Fetze de Haan en Andrew Alberts. Nacra 570 (25); 6.Bart Boon, Prtndle 15(28): 7.Casper de Graaf en Bas Roodenbrug. Nacra 500 (33); 8.Jules Jongma en Johanna Leest. Nacra Inter 18 F18 (10): 9 Dieter Haardt. Nacra 500 (34); 10.Bert de Ridder en Pieter Jan Dogger. Nacra 5.8 (48). Voetbaluitslagen Zaterdag 10 september Texel'94 A1 -Dindua A1 uitgesteld Asonia A1 -Texel'94 A2 4-2 Texel'94 B1-W'meer B1 4-7 SVAP'74-Oosterend B1 1-6 SVW'27 B3-De Koog B1 1-11 Texel'94 MB1 -AFC 34 MB2 7-1 Texel'94 MB2-MFC MB2 5-0 Succes C1 -Texel '94 C1 0-6 Texel'94 C2-Succes C2 4-1 ZAP C3-Texel'94 C3 2-5 JVC C5-Texel '94 C4 1-14 Oosterend C1 -JVC C3 4-0 De Koog C1 -DWOW C1 1 -2 Texel'94 D1-DWOWD1 3-2 Texel'94 D2-JVC D3 15-0 BKC D2-Texel'94 D3 1-3 Oudesluis D1-Texel'94 D4 4-2 Oosterend D1 -Den Helder D4 1 -4 De Koog D1-Callantsoog D1 1-3 Texel'94 MD1 -BOL D3 uitgesteld WS'46 MD1 -Texel'94 MD2 2-8 Oosterend MD1-Victoria MD1 uitgesteld HOSV G1 -Texel'94 G1 3-5 Zondag 11 september Texel'94-Hugo Boys 1-3 De Koog-Oosterend 4-2 Sint Boys-ZDH 1-2 Texel'94 2-Kolpmg Boys 3 2-2 Texel'94 3-Succes 2 2-2 Succes 5-Oosterend 2 uitgesteld Oosterend 3-Kreileroord 2 11-1 Texel'94 MA1 -DESS MA1 3-2 i y i z| i y i v Gelein Jansen Te koop bij de Texelse boekhandels j m Een uitgave van L f\ Langeveld de Rooy bv mmu i Telefoon 0222 362600

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7