Grote opkomst bij Lionsveiling TEXELSE 2 COURANT Qeslaagd Agenda oud Papier teso oPIENie 'Goed ploegwerk is de halve oogst' m msm ulNSDAG 27 SEPTEMBER 2005 Vrijdagavond bezochten tussen de 750 en 800 rr n de Lionsveiling. Via een beeldscherm konden de kopers zi De Lionsveiling die donderdag en vrijdagavond werd gehouden, heeft netto ruim vijftienduizend euro opgeleverd. Het bedrag kan mogelijk nog stijgen, omdat veel van de niet verkochte goederen sinds zaterdag alsnog van eige naar verwisselen..'Maandag zaten we al op een percentage van 85 tot 90 procent', aldus Benno Bakker van de Lions. Tijdens de veiling ging zo'n 70 procent van de zeshonderd kavels in andere handen over. Het jaarlijkse evenement in de schuur van RAB aan de Vlamkast werd goed bezocht. Donderdag avond waren er zo'n 500 bezoekers, vrijdagavond kwamen tussen de 750 en 800 mensen naar de schuur. De website waarop alle kavels ston den, stond eveneens volop in de belangstelling. Van vorige zondag tot en met zaterdagochtend kende de site in totaal 400.000 hits (totaal aantal pagina's van de site dat is aangeklikt). De Lions schatte dat omgerekend zo'n tienduizend men sen de site hebben bezocht. Volgens Bakker werd er vooral goed geboden op spullen die waarde had den. 'Je kon merken dat die spullen hun waarde ook opbrachten.' Tot de waardevolle spullen behoorden Excursie De IVN-afdeiing Texel houdt zater dag een paddestoelenexcursie voor beginners. Vertrokken wordt om 10.00 uur bij de Dunningsweg, de eerste zijweg van de Ploegelander- weg. Voor opgave en inlichtingen: tel. 314259. onder meer antieke kasten en olie verfschilderijen van Blok van der Velden. Er werd minder voor de lol op kavels geboden. Zo werden bijvoorbeeld een strijkplank en een haardroger zelfs voor twee euro nog niet verkocht. Opmerkelijk was dat enkele opzienbare kavels als een Cadillac, een Daffodil en een speed boot evenmin boven de ophaal- prijs werd geboden. 'Maar over die speedboot zijn nog gesprekken gaande en dat zou dus alsnog een verhoging van de opbrengst kun nen betekenen.' Een beschadigde Porsche met een lekke koppak- king daarentegen ging voor €500,- de deur uit. Medewerkers van de Lions hielpen de nieuwe eigenaar zaterdagochtend de wagen op een autoambulance te krijgen. Zo'n zestig fietsen die door een fietsenverhuurder ter beschikking waren gesteld, gingen grif van de hand. 'Ze zijn vrijwel allemaal ver kocht. De prijs lag gemiddeld tus sen de veertig en de vijftig euro.' Normaliter worden niet zoveel fiet sen tegelijk via de Lionsveiling ver kocht. De kopers konden via een scherm zien welke kavels er wer den geveild. Bakker en Willem van Tatenhove waren de veilingmees ters. Oud-veilingmeester Jo Roeper was ook aanwezig. Het kavel dat de meeste aandacht trok, een aandeel van TESO, werd voor €3900,- ver kocht. Dat was ongeveer duizend euro meer dan het bedrag waarvoor een week geleden een aandeel in de veerdienst werd verkocht. De Lions zijn tevreden over het verloop van de veiling. De totale omzet lag op ruim €50.000,-. 'Dat is nog zonder de hapjes en de drankjes.' De netto opbrengst wordt zoals gebruikelijk over Texelse instellingen en het Tes- selhuus verdeeld. Cyntha van Heerwaarden (24) uit Den Burg slaagde aan de Univer siteit van Maastricht voor de oplei ding Gezondheidwetenschappen. Haar afstudeerrichting was Beleid en Beheer. Momenteel verblijft zij een jaar in Stockholm. Startzondag doopsgezinden De doopsgezinde gemeente Texel houdt zondag startzondag bij Bloem en Bos. Om 10.00 uur wordt geza menlijk per fiets vertrokken bij de kerk in de Kogerstraat. Om 10.30 uur begint de dienst. Omdat ook de kinderen van de zondagsschool deelnemen, zal de overdenking daaraan zijn aangepast. Het thema van de viering is ons binnenste bui ten, het subthema voor de dag in beweging komen. Na de dienst en het spel is er tijd voor een drankje en de lunch, die tot uiterlijk 14.00 uur zal duren. Opgeven voor de lunch of voor vervoer kan bij Tilly Dekker (tel.312613) en bij Frans Vis- man (tel. 315670). Enquête voor cultuurnota Om gegevens te krijgen over het culturele leven op het eiland en om inzicht te krijgen in wat er leeft onder aanbieders van kunst en cultuur, ont vangen betrokkenen deze week een enquête met vragen betreffende het aantal leden en bezoekers, het aan tal werknemers en vrijwilligers en de samenwerking met andere cul turele instellingen en kunstenaars. Ook worden vragen gesteld over de samenwerking met de gemeen te en het cultureel beleid. De op deze manier verzamelde gegevens zullen deel uitmaken van een op te stellen cultuurnota, die aan de gemeenteraad wordt aangeboden. De enquête, in samenwerking met de gemeentelijke adviescommissie voor kunst en cultuurbeleid opge steld door een groep betrokkenen, is verstuurd naar zelfstandige kun stenaars, galeries, instellingen op het gebied van kunst en cultuur, muziekverenigingen en koren. Betrokkenen die geen formulier hebben ontvangen, kunnen dit als nog aanvragen via tel. 329723 of via e-mailadres info@detexelsekun stenaars.nl. Met name musici, the atermakers en literatoren wordt ver zocht te reageren, omdat van hen niet alle adressen bekend zijn. Het formulier is ook te downloaden via de website van het Cabaret-café, www.cabaretcafe.nl. De enquête dient vóór 10 oktober te worden ingeleverd op het adres Burgwal 23B, 1791 AH Den Burg. Dinsdag 27 september: In Tusse de Banke op de Groene- plaats komt om 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP/Vrouwen van Nu begint het nieuwe seizoen met een mode show in het Eierlandsche Huis. Aan vang 20.00 uur. In de hervormde kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert van Ingrid Wage (sopraan), Lida Wels (mezzo-sopraan) en Mary Sayre (kla vecimbel). Het is het laatste zomer avondconcert in de serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont de film Cin derella Man (aanvang 20.00 uur) en The French lieutenant's woman (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Knm heeft vandaag geen voorstellingen. Woensdag 28 september: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt woensdag 28 sep tember vanaf 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Cinema Texel vertoont Sjakie en de Chocoladefabriek (aanvang 15.00 uur), De Kameleon II (15.15 uur), Cin derella Man (20.00 uur) en The French lieutenant's woman (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim draait de Nederlands gesproken versie van Madagascar (16.00 uur), The Island (19.00 uur) en Mr. Mrs. Smith (21.30 uur). Donderdag 29 september: In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling Schermdrift van Alex Roeka. Toegang €14,-. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. Hoogwater te Oudeschild Cursus meditatie In het verpleeghuis aan de Hol- lewal begint Hans Boeree vrijdag 4 november met een cursus medi tatie. De cursus bestaat uit zes wekelijkse bijeenkomsten van drie uur en wordt gegeven in samen werking met de Gezondheidswijzer van Corbis Plus. Tijdens de cursus wordt kennis gemaakt met stilteme ditatie, geleide meditatie en visuali satie. Aanmelden kan (liefst voor 21 oktober) bij de Gezondheidswijzer, tel. 0223-650135, of via website www.corbisplus.nl. Abonnees van het Servicepakket krijgen korting op de deelnamekosten. In de schuur van Princenhage aan de Slufterweg maakten leden van de Protestantse Waddengemeente zondagmorgen een oorverdovend lawaai. Di. 27 02.46 en 14.54 u. Wo. 28 03.50 en 16.05 u. Do. 29 05.30 en 19.06 u. Vr. 30 07.04 en 20.00 u. Za. 01 08.05 en 20.55 u. Zo. 02 08.35 en 21.30 u. Ma. 03 09.14 en 22.05 u. Di. 04 09.54 en 22.40 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 2 oktober op om 07.42 uur en gaat onder om 19.18 uur; dinsdag 27 september doodtij: maandag 3 oktober niuewe maan Cinema Texel vertoont de film Ch derella Man (aanvang 18.45 en 21 i uur) en The wedding crashers (19j en 21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vak=- tiepark De Krim heeft vandaag gei voorstellingen. Vrijdag 30 september: Van 18.30 en 21.00 uur kan in [j Witte Burcht in de Molenstraat in Dg Burg tweedehands (winter)kledj worden aangeleverd voor de morge te houden verkoping. Om 20.00 uur begint in de Burgt meester De Koninghal de algen» I ne aandeelhoudersvergadering v. TESO. Op de agenda onder meer 4 herverkiezing van commissaris Ha Ran In de voorspeelruimte van de Muze» en Dansschool begint om 20.30 een inloopavond tango Argentino, D toegang bedraagt €2,50. Cinema Texel vertoont de film Cr derella Man (aanvang 18.45 en 21.3 uur) en The wedding crashers (19,0 en 21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vak;- tiepark de Krim heeft vandaag ga ft voorstellingen. In verband met de verwachte drüc zet TESO in en rond het weeken geregeld een extra boot in. De twe» boot vaart vrijdag, zaterdag en mar I dag van 9.30 tot 16.00 uur en zon van 14.30 tot 20.00 uur. De w dienst verzorgt dan ieder half uurs afvaart, zowel vanuit Den Helder a vanaf Texel. Automobilisten moed vrijdag in beide richtingen rekeni houden met wachttijden van een u Meer informatie over de veerdiens K te verkrijgen via tel. 369600 of websi www.teso.nl. TEXELSE^COURAM - Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bv; Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecouranUi Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 7 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 €33,05 Per jaar €67,50 €65,35 Bij verzending naar het buitenland zijn: tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voc afloop van de abonnementsperiode, Oorverdovend startweekend De Protestantse Waddengemeente vierde afgelopen zaterdag en zondag een oorverdovend startweekend. Rondom de boerderij Princenhage aan de Slufterweg hebben zaterdag alle jeugdgroepen en zondag de gemeenteleden het nieuwe seizoen geopend. Zowel de jongeren als de oudere gemeenteleden verkenden de Slufter, waarna een gezamenlijk ontbijt voorafging aan de ter plaatse gehouden kerkdienst. Dominee Van Helden had zich laten inspireren Afschuiven En daar sta je dan met je graafma chines. Betalen Jaap. Hoezo beta len Jaap? Is Staatsbosbeheer hier niet de opdrachtgever? En ligt laatstgenoemde met in een pro cedurekwestie met de gemeente, in plaats van aannemer Vermaire uit Breezand? In 'Eilandberich- ten' van afgelopen vrijdag wordt melding gemaakt van de versnel ling die het vernieuwde bouwbe- raad opgeleverd heeft. Een trot se burgemeester praat over een geslaagde bezuinigingsronde en het voortouw van de overheid wat betreft goed management in deze economisch mindere tijden. Hoe is dit te vertalen naar het stilleggen van het werk bij paal 12? Het duurt allemaal te lang. Werken in en met de natuur vraagt een flexibele aanpak. Hooi als de zon schijnt, zeggen de Engelsen. Graaf als het droog is, dicht de waterkering bij laag water en gunstige weersom standigheden, lijkt voor een leek een verstandige oplossing. Ver schuilt het gemeentebestuur, dat zich behoort in te zetten voor het algemeen belang, zich hier achter de regels van de afdeling hand having om bedrijven en veiligheid een flinke klap toe te brengen? Nog vers in mijn geheugen ligt de klacht van datzelfde gemeentebe stuur over werk en kosten die de eindeloze reeks bezwaarschriften van de mondige burger met zich meebrengt. Wanneer regels er zijn om blindelings op te volgen zon der gezond verstand te gebruiken, kan Texel gerust zijn. Niemand kan er op worden aangekeken, we verzuipen volledig legaal. Pien Verberg door de strijd van Gideon tegen de Mideanieten. Tijdens de gepassio neerde schriftlezing werd door alle gemeenteleden en de blazersgroep van Excelsior actief meegedaan. Net als het leger van Gideon maak ten zij een oorverdovend lawaai om op die manier de vijand te verjagen. De slimheid van Gideon werd in de preek ten voorbeeld gesteld om niet te berusten in de onmacht van groepsgrootte, maar uit te gaan van de eigen kracht. 'Laat van je horen', was de boodschap. Flatbroke in Time Out In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan speelt vrijdag de coverband Flat Broke. De zaal is open vanaf 20.30 uur, het optre den begint om 21.30 uur. De toe gang is gratis. Alcohol wordt alleen geschonken op vertoon van ID. Orgelconcert Charles Janko uit Den Hoorn bespeelt zaterdag het orgel in de voormalige gereformeerde kerk in Oosterend. Het is de laatste keer dat dit orgel op die plaats bespeeld wordt, omdat de kerk verbouwd wordt tot woonzorgcentrum. De Stichting Orgelfront heeft het orgel aangekocht en wil het verplaatsen naar het atelier van Janko aan de Witteweg in Den Hoorn. Tijdens het zaterdag te houden 'afscheids concert' speelt Janko werken van Dubois, Seegers, Karg-Elert en Jan ko. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ten bate van de Stichting Orgelfront. Een ploegveur van 18 tot 22 cen timeter diep, recht, vlak en vooral schoon ploegwerk en uniformiteit. Criteria die Ard Saai, zondag één van de juryleden bij het Texelse ploegkampioenschap, scherp in de gaten hield. Langs de Aken- buurt deden trekkerchauffeurs hun best om de graanstoppel zo netjes mogelijk onder de grond te krijgen. De wedstrijd, voor het eerst georganiseerd door de Ver eniging van Oude Trekkers en Motoren, trok veel belangstellen den, die de dreigende bui tot hun tevredenheid langs zagen trek ken. Het zijn moderne tijden, maar zon dag waren het vooral oude trek kers die hun opwachting maakten. Opvallende verschijning was de John Deere van Kees Jimmink, een tweecilinder trekker uit 1936 met daarachter een ploeg van hetzelfde merk. De 20 pk trekker was ooit uit Amerika gehaald en door Jimmink opgeknapt. Zichtbaar was dat de Arbowet bijna 70 jaar geleden nog niet van kracht was. Op zeer korte afstand van de chauffeur draaide het vliegwiel, zonder bescher ming ogenschijnlijk een riskante constructie. 'Maar het kan geen kwaad', verzekerde de chauffeur de omstanders. De twee voorwielen die bij dit type trekker vlak naast elkaar staan maakten het sturen er niet makkelijker op, met als extra handicap dat de tweeschaar ploeg iets te groot was voor de trek ker. Helemaal volmaakt oogde het ploegwerk niet, maar hij behoorde zeker niet tot de minsten. Wie het moeilijker had, was de zestienjarige Bram Boon, voor wie het de eerste keer was dat hij meedeed. 'Ik heb wel eens een stukje geploegd, maar nog nooit met een geer', wees hij op het schuin te ploegen stuk. De Boonen waren goed vertegenwoor digd. Verderop was zijn oom aan het ploegen en Bram kon de kunst ook afkijken van vader Dirk Jan, die als één van de weinigen bij de moderne trekkers zijn opwachting maakte. Met de drieschaarploeg streed hij een nek-aan-nek race met Niels Huisman. Beiden leverden keurig ploegwerk af, waarbij Saai alleen aanmerkingen had op het wat rafelige uiteinde van de akker, een schoonheidsfoutje dat beiden parten speelde. 'De geer moet de doorslag geven', voorspelde jurylid Mark van Heerwaarden. Dat het ver schil klein was, bleek bij de uitslag. Boon won met 138 punten, Huisman haalde slechts een halve punt min der. Het was jammer dat er in deze moderne klasse maar twee streden, de verwachting is dat als het kampi oenschap volgend jaar eerder wordt aangekondigd, de animo groter zal zijn. Dat is te hopen, want, om met Saai te spreken: 'Goed ploegwerk is de halve oogst.' In het kamp van de ouwe trek l6e was het Jan Uitgeest die hetfrai ploegwerk leverde. Gezeten op pruttelende Field-Marshall uit-' met daarachter een bijna even: Ransomes tweeschaar rondga hal ploeg, stuurde hij met klemz Arco op de knie de combi je( over de akker. Een keurig ploegsnede, de aarde mooi ge* en een recht kopeind. Het ge1 van de smid: 'Scherpe schare' schijven. Met stompe rotzooiJ je alles overhoop.' Uitgeest1 bij de ouwe trekkers als wrt uit de bus. Het lukte de reca gisteren niet de overige uitstage achterhalen. Kees Jimmink bereed bij het Texels ploegkampioenschap de oudste trekker, een John Deere uit 1936.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2