HEMA Drie jaar cel voor wurgpoging baas Cjrocn 27wartsjexeh in het hartL, Inschrijving Wampex brengt armada op gang Gratis ruit repareren? d Alleen leden TVO en TVL mogen participeren in stichting voor vliegveld Boot voer vrijdag tot 24.00 uur Vandalen spitten gaten in velden Texel'94 ÏÏNOVATIE 7EGEM \lll Texelse in TV-spot Aaf van der Kooi vertolkt de komende weken de hoofdrol is een landelijke televisiecommercial van drogisterijketen Etos. In de nieuwe campagne van het bedrijf geven medewerkers (verzorgings)tips. Pagina 2 Tarief TESO TESO wil ook in de winter een tanefsdifferentiatie invoeren. Reden om van het huidige wintertarief af te stappen, is dat de ook in weekenden buiten het seizoen de vervoersdrukte steeds verder toeneemt. Door een dalurentarief hoopt de directie dat de drukte zich wat zal spreiden. Pagina 5 a Stalken van ex Een 49-jarige vrouw uit Den Burg is veroordeeld tot drie maanden voor waardelijke celstraf wegens stalking van haar ex-man en zijn nieuwe partner. Ook moet de vrouw ver plicht een dagbehandeling volgen en in contact blijven met de reclas sering. Pagina 5 EK boogschieten De boogschutters waren zo door weekt van de harde regen, dat de organisatie de volksliederen na afloop maar achterwege liet. Anders had het Wilhelmus zondag geklon ken voor Texelaars Kees Bakker en Patrick Smit, die op het onderdeel cloutschieten voor niet-traditionele bogen de Europese titels verover den. Pagina 7 Verkeerd afslaan leidt tot ongeval Een 37-jarige vrouw uit Den Burg die gisteravond op haar scooter onderweg was naar huis, werd op de kruising met de Pelikaanweg- Pontweg geschept door een 79- jarige automobiliste uit Heerlen die haar bij het afslaan over het hoofd zag. De automobiliste en haar man waren rond 22.00 uur vanuit De Koog onderweg naar Vredelust aan de Califormëweg, waarvan ze wisten dat het afslag 13 betrof. Ze klaag den dat ze de onverlichte bordjes op de lantaarnpalen niet goed kon den zien en sloegen per abuis een weg te vroeg af. Daarbij passeerde de bestuurster de vluchtheuvel aan de verkeerde kant en raakte de voorbijkomende scooter, die voor rang had. De berijdster ging onder uit, waarna de hulpdiensten werden gealarmeerd. Ambulancepersoneel onfermde zich over de vrouw, waar bij kon worden geconstateerd dat de verwondingen meevielen en ze naar huis werd gebracht. De auto en de scooter raakten beschadigd. Zie pagina 4 TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg in lobby van een aantal Texe- tars om als particulier aandelen an het vliegveld te verwerven, [mislukt. Alleen leden van TVO si TVL mogen participeren in Ie stichting in oprichting Vrien- fen van het Luchtvaartterrein, je bereid is voor €113.445,- 47,5 irocent van de aandelen van het rtegveld over te nemen. Van- wond beslist de raad over de sername van nog 18,5 procent lende aandelen, bovenop de 29 procent die de gemeente al in «nden heeft. ESO is een belangrijke partici- ant in de stichting, naast acht rdere bedrijven en instellingen, f bereidheid van de bootdienst n geld in het vliegveld te ste- J si, leidde vrijdagavond tijdens de y rdeelhoudersvergadering tot kri- ene vragen. Directeur Rob Wortel ■nadrukte alleen als sponsor te ien optreden en niet uit te zijn nk c bestuurlijke bemoeienis met het I ichtvaartterrein. Met als argument fel het vliegveld meerwaarde geeft m het eiland. Doel van de stichting de continuïteit van het luchtvaart- us rein te waarborgen. Voor welk Edrag TESO in de stichting zit, bleef onduidelijk, maar Wortel moe digde ondernemers die ook een bedrag willen sponsoren aan dit te doen, zodat TESO en de acht andere participanten dan minder hoeven bij te dragen. Met name Hielke Bruining wond zich er over op dat alleen leden van TVO en TVL een bijdrage mogen leveren. 'Waarom Opduin wel en een particulier die geen lid is van beide organisaties niet?' Bruining liet naderhand weten 75 onderne mers bereid te hebben gevonden om elk €1000,- te lappen. Anders dan de Stichting, die geen directe invloed op het vliegveld wil uit oefenen en daarom een minder heidsbelang inneemt, is het deze ondernemers erom te doen wél grip te krijgen op het reilen en zeilen op het luchtvaartterrein. Als aanleiding noemt Bruining de ontwikkelingen van de afgelopen tijd op het vlieg veld. Hij schermde met een brief van de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, waarin deze aan geeft dat als de raad op 4 oktober besluit niet met de aankoop van de aandelen in te stemmen, de Staat over zal gaan tot 'invordering van de gelden bij de NV'. Lees verder op pagina 5 Vaartuigen ii Wampex. begaven zich zondag n n de duikclub, dat voor de gelegenheid dienst d Dot Schulpengat heeft vrij- avond noodgedwongen tot imacht moeten doorvaren alle passagiers naar Texel te inen overzetten. Debet hier- was vooral het besluit om de ikter Wagemaker al om 16.00 ir uit de vaart te halen, terwijl een deel van Duitsland juist de erfstvakantie was gestart. ■idag kwam de grootste drukte slaat op de dag op gang. Wacht- öen liepen volgens TESO in de op van de avond op tot twee uur, aar volgens betrokkenen was drie ■'geen uitzondering. Aandeelhou- Hielke Bruining was het nieuws jdagavond al ter ore gekomen en jde op de TESO-vergadering ook rover directeur Rob Wortel het na aan de schenen. 'Hoe is het ch mogelijk, terwijl iedereen weet t vandaag de vakantie van Nor- sein-Westfalen begint?', vroeg hij "ins de rondvraag. Wortel ver- Begin schouw luwmeesters van het Hoog- iraadschap Hollands Noorder- trekken vanaf 17 oktober rond om te controleren of alle zijn gezuiverd van water ten en op de juiste breedte en te zijn gebracht. Het onderhoud de sloten is van groot belang een goede aan- en afvoer van 5 water uit de polders, s sloten of gedeelten ervan niet w het hoogheemraadschap of rderen worden onderhouden, zijn denaren van de aangrenzende per verplicht het onderhoud van 'sloten vóór de schouwdatum uit voeren. Als de schouwmeesters ^tateren dat het onderhoud niet oiet goed is uitgevoerd, wordt sigenaar aangeschreven, waarna ït nieuwe controle wordt uitge- fcd. Is het onderhoud dan nog gedaan, dan kan het hoog- «■nraadschap het op kosten van 'eigenaar (laten) uitvoeren. ontschuldigde zich met de opmer king dat het uit de vaart halen van de Wagemaker verband houdt met het feit dat er nog niet voldoende getrainde vaarploegen zijn die met het nieuwe schip mogen varen en dat er rond 16.00 uur geen buiten gewone drukte bij de haven heerste. Nadere analyse van de cijfers leert dat de vergrote capaciteit van de Wagemaker vrijdagmiddag een wat vertekend beeld heeft gegeven en dat het vervoersaanbod niet hele maal in de pas liep met vorig jaar. De grootste vervoerspiek deed zich volgens woordvoerder Alex Cofino voor rond 20.30 uur, toen veel Duit sers bij de boot arnveerden. Het gevolg was dat velen aanzienlijk later op hun vakantieadres arriveer den dan de bedoeling was, wat tot irritaties heeft geleid. Voor de komende week beschikt TESO over vier getrainde vaarploegen, waar door de tweede boot wat langer kan worden ingezet en vrijdagavond ook in de avonduren kan worden ingezet. Neem mee: een maquette van het raadhuis, een krukas, steek- sieuteltje 9, Wagenmaker en een zieke iep. Deze opdracht, die ver gezeld ging van een eenvoudig kaartje waaruit een locatie kon worden afgeleid, was zondag middag klokslag 15.00 uur in het kastje aan het raadhuis te lezen en vormde het startsein voor de ludieke inschrijving voor de 25ste Wampex. Met enige fantasie kon in de plat tegrond de haven van Oudeschild worden herkend, waarna de Wam- pex-meute zich na het verzamelen van het gevraagde in groten getale naar de vissershaven spoedde. Vol trok de aanmelding zich vorig jaar in de droge schuur van de CIV, dit maal had organisatie Kwapsma zich aan boord van vaartuig RP 42 van Duikclub Texel midden in de oude haven geposteerd. Op zo'n natte barrière hadden veel Wampexers niet gerekend. 'Geen probleem', zei Sjef Boom van het team van Eetcafé Het Kantoor, die regelmatig achter het roer staat van de TX 25 'Ever- dina' van Blom. De kotter lag op slechts enkele tientallen meters van de RP42 afgemeerd en het was dan ook een koud kunstje om het schip langszij het Wampexvaartuig te manoeuveren, zodat teamgenoten Lesley Krop en Niels Halsema de gevraagde spullen konden afleveren en de inschrijving werd bezegeld met het heffen van een borrelglas Wagemakertje. John Zoetelief en Jeroen Plag van Team 3 hadden er een nat pak voor over en bega ven zich met de maquette en de andere spullen zwemmend naar het bootje. Alleen op de meegebrachte iepentak kregen ze aanmerkingen. Zoetelief: 'Die was volgens Kjaps- ma niet ziek en daar waren we behoorlijk ziek van.' Desondanks was de inschrijving geldig. Hoewel er mocht worden volstaan met een in de krant gepubliceerde tekening van het nieuwe raadhuis, had de ploeg van Erna Hin, Gea van Gijs- sel, Annemarie Kortenhoeven en Annemieke van Beek van kleurige klei een maquette gemaakt. Het was uiteindelijk Kortenhoeve die uit de kleren ging en het water in dook. Kwapsma kreeg maquettes in allerlei soorten en maten. Van papier, karton en zelfs van lego blokjes. Het team van Pieter Jan Kooger, die veel werk had gehad om het bouwsel weer droog aan land te krijgen, had het gevaarte na afloop achter in de auto van Van der Vliet neergezet, die er nietsvermoe dend mee naar De Cocksdorp was gereden. Aangevoerd werden ook veel zieke iepen en één vlier. Maar Kwapsma had wel zoveel bomen- kennis in huis, dat deze misleiding tijdig werd ontdekt. Het betreffende team is welkom bij de Wampex, maar kreeg wel minder punten. Ook krukassen doken in allerlei soorten en maten op bij het Wampexbootje. sommigen te zwaar om aan boord te hijsen. Het materiaal werd op de meest uiteenlopende manieren aan gevoerd. Zwemmend, al dan niet in rubberpak, in een wankel opblaas- bootje, per surfplank of in een ander bootje. Na enige tijd stevende er een complete armada op het schip van André van de Vliet en zijn vrienden af en dobberden een stuk of zes bootjes rond het duikschip, varië rend van snelle speedboten tot een moeizaam manoeuvrerende TX44. Dit alles onder toeziend oog van steeds meer belangstellenden, van wie velen van hen deze niet alle daagse bezigheden in de haven van Skil met de nodige vragen gade sloegen. In totaal waren er 37 aanmeldingen. Veel oudgedienden, maar ook nieu we gezichten, zodat Kwapsma zich geen zorgen hoeft te maken over vergrijzing in het deelnemersveld. 'Ik heb voetbalvelden afgekeurd omdat het gras was verdroogd of doordat het veld doorweekt was. Maar in de 28 jaar dat ik hier als consul rondloop heb ik zoiets nog nooit meegemaakt. Henk Spigt werd bij zijn inspectie van de ter reinen van Texel'94 onaangenaam getroffen door wat hij zelf houdt op een daad van vernielzucht. Onbe kenden hadden de nacht ervoor flink staan spitten rond de mid denstippen van het A- en B-velden. Met als resultaat een paar diepe kuilen die het spelen die dag onmo gelijk maakten. 'Dit is geen kwestie van het recht leggen van een paar zoden, het kost zeker enkele uren om het veld speelklaar te knjgen. Doodzonde, zeker omdat de velden er juist nu zo prachtig bijliggen. Gelukkig hebben we vandaag geen overvol programma en kunnen de wedstrijden op het C-veld worden gehouden.' Spigt stelde nog dezelf de ochtend de politie in kennis over de schade. Het is niet de eer ste keer dat vandalen huishouden op het sportterrein. In het verleden moest de accommodatie van de wielerclub het ontgelden en Spigt trof op het voetbalcomplex ook wel glaswerk en andere rommel aan die door nachtelijke bezoekers was achtergelaten. 'Het wordt tijd voor maatregelen die aan deze nach telijke overlast een eind maken.' Gistermorgen hebben medewerkers van Gemeentewerken de schade hersteld. «ET HUIS ZIET ER mUEN GEIME6 HET miRlA^ UiRT DE GEVEL EM Consul Henk Spigt bij de gaten die onbekenden dit weekend in het A- De 40-jarige Oosterender die in april probeerde zijn baas te wur gen, is veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie jaar, onder aftrek van voorarrest. De recht bank achtte de man schuldig aan poging tot doodslag en ging mee in de eis van officier van justitie Ridderbeks, die een lange gevan genisstraf eiste. De Texelaar, die een obsessieve verliefdheid koesterde voor de vrouw van zijn baas, drong in april de woning van het echtpaar aan de Kogerweg binnen, toen de vrouw niet aanwezig was. Enkele maanden daarvoor had hij de sleutel van de woning ongemerkt laten bijmaken. Onherkenbaar door een bivakmuts en motorhandschoenen ging hij met een wapenstok in de hand de slaapkamer binnen, waar hij zijn baas besprong die lag te slapen. Hij besprong de man en tijdens de worsteling die ontstond probeerde hij het slachtoffer te wurgen. Dat vocht echter terug en zag kans zijn belager te ontmaskeren. Daarop ging de man, die al vijftien jaar als metselaar in het bouwbedrijf van het slachtoffer werkte, er vandoor. De Oosterender verklaarde later slechts op zoek te zijn geweest naar onder goed van de vrouw. De rechtbank achtte deze verklaring ongeloof waardig en veroordeelde de man tot drie jaar cel, waarvan 12 maanden voorwaardelijk. Daarnaast krijgt hij een proeftijd van twee jaar opge legd en een contactverbod met het slachtoffer. De rechter kende ook de vordering tot schadevergoeding toe, zodat de veroordeelde ruim duizend euro moet betalen voor geleden materiële schade. De officier van justitie pleitte tijdens de rechtzitting voor nader psychologisch onder zoek om te kunnen vaststellen of de man toerekeningsvatbaar was tijdens zijn daad, maar dat vond de rechtbank blijkbaar niet nodig. Borrelbus blijft rijden Gezien de grote drukte in het uit gaansleven van De Koog blijft de borrelbus ook in oktober rijden, steeds langs de route De Koog, De Waal, Oosterend, Oudeschild. Vier cafés hebben de borrelbus 'geadopteerd' en vooraf kaartjes gekocht. Op deze manier blijft het instandhouden van de busdienst aantrekkelijk voor busonderneming Texeltours. Passagiers die in de vier deelnemende cafés kaartjes kopen, zijn bovendien €1,- goedkoper uit en betalen slechts €3,- voor een enkeltje. Passagiers die bij de bus een kaartje kopen, betalen €4,- De deelnemende cafés zijn De Wijs neus, Sjans, 't Dorp en De Blauwe Piste. De bus vertrekt in de nacht van zaterdag op zondag om 3.00 uur vanaf het parkeerterrein bij de Lidl.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1