llPJpij In gesprek met... Jeroen van Hattum Uit de school geklapt Geluk bij een ongeluk Jeugd wil nieuwe attributen skatepark W%Jkh F amilieberichten TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 11 OKTOBER 2005 'M Journalist Jeroen Kennismaking met de Texelaar Mariëlle en Janice verdiepten zich in de Texelaar, het schapenras dat inmiddels over de hele wereld bekend is en spraken met de schapenhouders Jacob en Jan- tine Roeper. Hoeveel Texelse schapen zijn er op Texel? Vijftienduizend. Hoe oud kan een schaap worden? Vier jaar. Hoe oud moet een Texels lammetje Jim Kossen en Tim Strick inter- zijn als ie naar buiten mag? viewden Jasper Mulder, die Na één week of eerder als het mooi onlangs gewond raakte bij een weer is. motorongeval. Eén keer in de maand is een deel van de krant ingericht voor de jeugdige krantenlezers. Om beurten gaan de hoogste groepen van de Texelse basisscholen op pad en schrijven zij over dingen die hen bezighouden. Deze keer is Uit de school geklapt ingevuld door de journalisten van de Thijsseschool uit Den Burg. Kunnen schapen zonder vacht? Ja. Jeroen van Hattum is journalist van de Texelse Courant. Edward, Stijn, Marten en Marten spraken met hem. Hoe vindt u het als kinderen bij de redactie komen? Soms rumoerig als kinderen om je bureau komen staan, maar het is ook wel leuk om dingen te laten zien. Hoe komt u aan de nieuwtjes van Texel? Door de pieper. Die geeft aan als er een nieuwtje is en wij gaan zelf op pad. Hoe komen jullie bij het punt waar iets is gebeurd? Met de fiets, de auto en soms ook lopend. Wanneer is de krant opgericht? Op 15 september 1887. Wij heb ben al ruim twaalfduizend kranten gemaakt. Wat is u het meest bij gebleven? De brand aan boord van het rond- vaartschip De Witte Zeehond. Schrijft iedereen of maken jullie alles samen? Iedereen schrijft en de meeste mensen die op de redactie werken maken ook foto's met een digitale camera. Hoeveel mensen werken er op de redactie? Bij elkaar zes mensen. Wat doet u bij de redactie? Ik maak stukjes tekst en ik maak foto's. Verder ga ik graag de straat op voor nieuws. Wat doet u als er weinig nieuwtjes zijn? Dat gebeurt eigenlijk nooit. Er is altijd genoeg nieuws. Wat voor kleuren zien schapen? Zwart en wit. Wat voor soorten schapen zijn er? Texelaar, Swifter, Friesmelkschaap, Zwartbles. Hoeveel lammetjes kan een schaap krijgen? Meestal twee. Hoe lang draagt een schaap? Vijf maanden en vijf dagen. Hoe vond je de hulpverlening? Van de ambulance was goed, ze waren er in 4 minuten. Waarom reed u door? Ik dacht dat m'n been er af was door de koelvloeistof die er over heen liep. Ik dacht dat dat bloed was. Bent u nu bang om te rijden? Nee, ik ben niet bang. Hoe reageerde de politieagent? Gefrustreerd. Hoe hard reed u? Harder dan 80 kilometer per uur. Stopt u met motorrijden? Nee, nooit! Hoe oud bent u? 34 Jaar. (Bonnie en Yourie '05) Er moeten meer attributen bij in het skatepark. De jongens die er gebruik van maken willen een hoekkwader en een pool. Ijsbaan poepvrij! Kinderen die op de ijsbaan spe len (inclusief de kinderen van de Thijsseschool) vinden het erg ver velend dat mensen hun hond daar uitlaten en de poep niet opruimen. De gemeente is het daar ook mee eens. Daarom worden er speciale palen en prullenbakken neergezet waar zakjes aanhangen om de poep mee op te ruimen en weg te gooi en. Deze palen en prullenbakken worden door Piet Bolier geplaatst. Zolang die palen er nog niet staan, hopen wij dat de mensen zelf de poep van hun hond opruimen en dat de ijsbaan hierdoor schoner wordt. (Marloes Bastiaanse. Jessica Broekman, Lysanne Vermeulen. Slmone Udding) Meer tijd nodig voor Texelse boot De Dokter Wagemaker moet meer tijd krijgen om de auto's erop te laten rijden. Soms moet hij al gaan en dan staan nog niet alle auto's erop. De boot zou nog 5 minuten extra moeten krijgen om de auto's er op te laten rijden. Die tijd moet de Dokter Wagemaker dan weer inhalen. Bij deze boot moeten auto mobilisten sneller aansluiten en op de verkeersleiders letten, dan komt het goed. Wij vinden de Dokter Wagemaker erg mooi! Zuilen en Laura van Holland) voor het opladen van de auto's. Zoek in de woordzoeker deze woorden: ecomare dijken lamsoor eiland zandplaat duinen strand schapen geit duinbeplanting Vooral bmx'ers willen meer attri buten, zodat er weer eens iets nieuws geprobeerd kan worden. We kennen al veel trucs, maar we zouden het leuk vinden om nieuwe te leren Nu moeten we elke keer naar de overkant om te bmx'en. De gemeente vindt het niet leuk dat wij op de Groeneplaats komen met onze crossfietsen, omdat de bankjes dan kapot gaan door het ghnden. Dus vragen wij aan bur gemeester en wethouders nieuwe attributen! (Danny Spoelstra, Wouter Witte en Erik Kortenhoeve) D G P I J N Streep de woorden door die je gevonden hebt V01L Haar huis was haar thuis, waar eenieder welkom was Bedroefd maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van onze moeder en grootmoeder Neeltje Hillen sinds 1976 weduwe van Arie Jan Vonk xel, Den Helder, -8-1924 10-10-2005 Piet en Martha Slot-Vonk Nettie en Jan Suzanne en Jeroen Rosalie Fenneke en Danny Mieke en Christof Lotte Barbara Sofie Dirk-Pieter en Rosalyn Emma Robin Jan Vonk Pauline en Erik Roos Vera Jolien Simone Stefan Mariska Moeder is in haar kamer. Gelegenheid tot condoleren donderdag 13 ok tober van 19.30-20.30 in "de Carrousel" (de Gollards) en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden °P vrijdag 14 oktober om 15.15 uur in crema torium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: P. Slot, Nieuwlanderweg 28, 1793 ET De Waal. Lieve, lieve tante Nely w zullen je zo erg missen. Coede reis en rust zacht. Soerik en Ria Wil en Huub Soera Jan en Thea Valentijn, Alexander, Channa Marcella Jons In droefheid moeten wij u mededelen, dat op de gezegende leeftijd van 86 jaar, toch nog on verwacht van ons is heengegaan onze moeder, oma en overgrootmoeder Jannie de Smidt-Boot weduwe van A. de Smidt Abraham-Jan en Joke Nel en Nico Simon en Carla Edwin en Hilly Kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 9 oktober 2005 Moeder is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 12 okto ber van 19.30 - 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 13 oktober om 10.30 uur in de Doopsgezinde kerk van Den Burg. Aansluitend zal de crematieplechtigheid om 13.15 uur plaatsvinden in crematorium „Scha gerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: N. Winder-de Smidt, Dag Oma Bram en Esther Max, Rick Lonneke en Arjen Rosa, Robin Marcel en Inge Mitchel, Drazic Remco en Natalia Jimmy, Jeffrey, Kenny Aron, Charmy, Priscilla Zij die geen circulaire hebben ontvangen, willen die deze advertentie als zodanig beschouwen. In plaats van kaarten. Bedroefd om het afscheid, maar in het besef dat het einde onontkoombaar was geworden, ge ven wij kennis van het overlijden van mijn vader, schoonvader en onze opa Wim. Willem Kiewiet weduwnaar van Johanna Gieles op de leeftijd van 92 jaar. Hans en Ineke Kiewiet Joke en Ronald Vince, Stan Peter en Sandra Melanie Ingrid Rachelle, Lindsey Texel, 8 oktober 2005 Vader is overgebracht naar "de Vlinder", Holle- wal 40 te Den Burg. waar u woensdag 12 okto ber van 19.00 tot 20.00 uur afscheid van hem kunt nemen. Donderdag 13 oktober vindt om 11.15 uur de crematieplechtigheid plaats in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop is er gelegenheid de familie te condo leren in de koffiekamer. Correspondentie-adres: J. Kiewiet, Linnaeusstraat 85, 1973 RT IJmuiden. Wij willen de medewerkers van verzorgingshuis Gollards hartelijk danken voor de goede zorgen. Familie Kiewiet Het verlies was er al voor het einde, de rouw voordat het afscheid kwam. Toen die onzekere verwarring bezit van haar gedachten nam. Het is voorbij... Voor Uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van U mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en ouwe-oma MARIA KIEWIET-BROEKMAN zeggen wij U hartelijk dank. Henk Afke Al ie Harry Kleinkinderen achterkleinkinderen Texel, oktober 2005 Qajjnijn Iwtjfl ex een. uuje bij. <2ij lieet 'Dafduic SmióJtt JZjj ii geboren op. 7 oktober 2005 oen 14 47 uux m inetgt 4810 gram Jhidinilla 'Veruput, peter ut Qasnujn fVeldman JCamentxaat 66 1796 cAQUDe. DCoog Qei 0222 - 317108 06 - 30684634 rUoox bezoek grtuig ttwi bt/len. ~De eerste <r~[,exelse Zgtiek is gebeten! Wij Aaiden een stille mens mant uniek is ieiet mens et is geluisterd mei belde eren en zie enze zeen ICenstantmes is gebeten. 6 ekiebet 2005 12.45 nmt 2950 gtam <~[rtetse endets zijn: £aki A Qettle ICenstantinidis pilkadel 7-1796 "Bp De fCeeg cZtl0222 327274 Tex^aartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4.95 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,65 (incl. btw). Doorlopend te koop: A- keus haardhout. Gratis bezorgd. Bel Dennis Wit vliet, tel. 319801, na 16.00 uur. Bomen en struiken snoei en of verwijderen. Bel nu Dijker Tuinonderhoud, tel 310350. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. Voor leuke originele kerstpakketten: Am- hachtscentrum Texel, tel. 320117. Samsung E 760 gratis bij een Orange Free €32.50 abonnement (2 jr.) bij Wei koop, Waalderstraat. Hulp nodig bij uw satel liet- of kabelsysteem? Bel 322398. Voordeelland Oudeschild. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333 Leuke fietstassen in ver schillende kleuren en des sins. Audrey H&G. Even een pak snert halen in Parkstraat 22. Zomerhuisje te huur, max. 8 maanden. Int. 319678. Kerstpakketten van het Ambachtscentrum. nét even anders! Tel. 320117. Gezocht wordt een vrij staand huurhuis met ga rage/hok in het buitenge bied. Huur rond de €750,-. Tijdsduur: 3 jaar of langer. Aanvaarding in overleg, maar liefst maart/april 2006. Aanvrager: M.A. Verhaar, P.W. Janssenlaan 46, 8385 GC Vledderveen (Dr.)Tel. 0561 421503. Voor leuke originele kerstpakketten: Am bachtscentrum Texel, tel. 320117. T.k. klassieke Mercedes 250 SE automaat. Nieuw plaatwerk, lak. techniek, etc. Prachtige auto! tel. 06-53895022. Te huur aangeboden voor 6 maanden: eenge zinswoning in Den Burg. Tel. 318214. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Zomerhuisje te huur, max. 8 maanden. Inl. 319678. De laagste tarieven en de beste service: 327707. REGT Witgoedservice. Anja Zijm Haircare Califor- nië Tel. 06.22.91.76.03. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Restaurant Bos en Duin. Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30 personen. Motorola V 220 €89.-, Orange prepay incl. €15.- beltegoed bij Weikoop. Waalderstraat Vero Moda Vero Moda bij: Boetiek Allerlei in De Koog. Elke dag de Nieuw ste Modetrends. Jonge legkippen, 20 okt. U kunt nog bestellen. K. de Ridder, tel. 319497. TCA heeft nog enkele 2e hands systemen, Intel 2200Mhz. Kookdemo Aziatische hapjes door Annette van Ruitenburg vrijdag 14 ok tober. 16.00 - 20.00 uur. Kom gezellig kijken en proeven bij Keukencen trum Texel, Maricoweg 6. Den Burg, tel. 312447. Motorola V 220 €89 -, Orange prepay incl. €15.- beltegoed bij Weikoop. Waalderstraat. Ruime keus LCD/Plasma TV bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. Wasmachine.droger.vaa twasser,koelkast,vriezer reparatie en onderhoud REGT Witgoed. 327707. T.V. stuk, bel 322398. Voordeelland Oude schild. Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. Voor leuke en originele kerstpakketten. Am bachtscentrum Texel, tel. 320117. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Chrysanten, €1,50 per bos bij kwekerij Halsema, Gerritslanderdijkje 5 en op Duykerdam 13. Kerstpakketten van het Ambachtscentrum. nét even anders! Tel. 320117. Reparatie van al uw ap paraten. Voordeelland Oudeschild, 322398. Ervaren bassist, vers op Texel, zoekt nieuwe mu zikale uitdaging. Tel. 06- 54714819. CVl^sersb°„d Wat is uw slechtste fietspad Meld uw klacht, liefst met foto, op www.fietsersbond.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3