Bezwaren plattegrond ongegrond verklaard Dubbelcabaret in theater Klif 12 Nieuw uiterlijk voor Schulpengat TEXELSE COURANT Hardrijders Oude Dijkje veroorzaken dierenleed VRIJDAG 14 OKTOBER 2005 Kitty Verveer met Giechel, de vierde poes die in korte tijd op deze plek werd overreden. ers. In 1999 kwam hij naar Neder land en werd aangenomen door de Comedytrain. Hij werd regelmatig gevraagd om voorprogramma's voor Jörgen Raymann te verzorgen en sindsdien is hij een bekende in het stand-up circuit. In 2002 bracht hij zijn eerste theaterprogramma. Zijn tweede avondvullende voorstelling bestaat uit scherpe improvisaties, een opmerkelijke visie en een fikse dosis humor. Met Andere Woorden waarom moeilijk doen als je er ook een avond flink om kunt lachen? Murth Mossel (1970) is geen onbe kende. Als Master of Ceremonies en lid van Fresh Wagon en Comedy train toert hij al jaren door het land en speelt wekelijks in het bekende comedycafe Toomler. Zijn eerste grote liefde is muziek. Als VJ ver wierf Murth faam bij TMF. Zijn daad werkelijke erkenning kwam bij het programma Paradisolife, waarvan hij al sinds het begin de presenta tor is. Paradisolife kreeg de Dutch Academy Award voor het beste In Klif 12 in Den Hoorn is dinsdag een dubbelprogramma te zien met Roué Verveer en Murth Mossel. De formule van het dubbelpro gramma, die één artiest voor de pauze biedt en een tweede na de pauze, valt erg in de smaak. Het publiek kan op deze manier ken nis maken met twee cabaretiers voor de prijs van één. Verveer en Mossel komen beiden uit het cir cuit van de stand-upcomedy. Roué Verveer brengt m.a.w. [met andere woorden], zijn tweede thea terprogramma. Hij woont nu zes jaar in Neder land, is ingeburgerd en aangepast en zoekt voor de problemen in de huidige maatschappij een simpele oplossing - met wat improviseren, relativeren en een knipoog. Roué Verveer werd in 1972 in Parama ribo geboren. In 1998 ontmoette hij daar FreshWagon, met onder ande- (Foto Gerard Timmerman) re Najib Amhali, Howard Komproe, Murth Mossel en Eric van Sau- Het Oude Dijkje bij De Koog is een smal landweggetje met onover zichtelijke bochten. Toch trappen automobilisten het gaspedaal er diep in, met nare gevolgen voor de bewoners. Ter hoogte van de oversteekplaats voor fietsers werd de poes Giechel van Kitty Verveer overreden en op dezelfde dag sneu velde een tamme kip van Tessa van Daalen. Verveer: 'Hier word ik erg droevig van. Het is nu al de vierde poes die in korte tijd onder de auto komt', verzucht de eigenaresse. Van Daalen: 'Hoe lang duurt het nog voordat er hier een fietser of een ruiter wordt geschept? Oversteken de fietsers moeten hier vaak even zoeken waar het fietspad verder gaat. Het oversteekpunt ligt in een onoverzichtelijke bocht, terwijl er desondanks flink wordt doorgere den. Ik zie hier af en toe levensge vaarlijke situaties.' Beiden doen een dringend beroep op weggebruikers om gas terug te nemen. 'Het is hier per slot van rekening maar een smal landweggetje.' Volgens Ver veer stonden er voorheen borden waarop een maximum snelheid van 50 km/uur werd aangegeven. 'Die staan er niet meer. Maar al zouden ze er wel staan, dan betwijfel ik nog of automobilisten zich aan die snel heid zullen houden. Misschien een verkeersdrempel of obstakels langs de weg, zoals een ANWB-padden- stoel bij het fietspad.' Haar poes Giechel kwam er beter af dan haar soortgenoten, die het niet overleefden. 'De dierenarts is een tijd met haar bezig geweest, dus het zal wel een paar centen kosten, maar het ziet er naar uit dat het weer goed komt.' Onderzoek naar behandelen van principe-verzoek De gemeente is aan het bekij ken of principe-verzoeken in de toekomst net als bouwaanvra- gen in een gezamenlijk beraad kunnen worden besproken. Dat liet voorzitter Mimi Eelman van het bouwberaad weten tijdens de openbare bijeenkomst. Bekeken wordt of de principe verzoeken mogelijk toch bij het bouwberaad kunnen worden meegenomen of dat er een ande re overlegvorm voor zou moeten worden opgesteld. Tot nu toe val len principe-verzoeken (die vooraf gaan aan bouwaanvragen) buiten het bouwberaad. Onder andere bij architecten leeft de wens dat de gemeente principe-verzoeken op dezelfde wijze gaat bekijken, zodat knelpunten daar dan ook eerder kunnen worden gesignaleerd. Op het gebied van principe-verzoeken kent de gemeente nog een achter stand, terwijl die op het gebied van bouwaanvragen sinds de komst van Telewerkproject zoekt werknemers In De Lindeboom in Den Burg wordt dinsdag 25 oktober een voorlichtingsbijeenkomst gehou den voor werkzoekenden die geïnteresseerd zijn in een tele- werkbaan bij CendrisBSC. CendrisBSC, marktleider op het gebied van callcenteractiviteiten in Nederland, is voor een nieuw pro ject op zoek naar tenminste twintig nieuwe medewerkers die de gele genheid krijgen om vanuit hun eigen huis (op Texel) callcenterwerk te doen op tijdstippen die aansluiten bij de thuissituatie. Deze telewer kers zijn op afstand verbonden aan de vestiging van CendrisBSC in Den Helder, maar kunnen thuis zelfstan dig hun werkzaamheden (telefoon gesprekken) uitvoeren. Ondanks de afstand tussen de werkplek en 13 ton kleding en schoenen Leden van de Texelse Rotaryclub en andere vrijwilligers (onder wie al sedert jaren Anton Staal) heb ben dinsdag op heel Texel bijna dertien ton kleding en schoenen opgehaald ten bate van goede doelen. Dank zij de medewerking van de Texelaars, die de zakken tijdig en goed dichtgebonden aan de weg hadden gezet, verliep de operatie gesmeerd. Om half vijf 's middags arriveer de de laatste ophaalauto op de overslagplaats op het terrein van Rab in Oudeschild. Een groep vrou wen selecteerde daar onder leiding van Rita Dogger de schoenen die bestemd zijn voor het sociaal pro ject Tori Oso van Nel Bakker in Suriname, waar ze worden verdeeld onder straatarme mensen, vooral kinderen. Ze worden deze week door vervoerder Jos Steenman naar Paramaribo verscheept, tegelijk met de schoenen die bij de voorjaarsac tie werden ingezameld. Het zijn in Lj Peidrijvigheid de vestiging in Den Helder worden de telewerkers begeleid en onder steund, onder meer door gebruik te maken van breedbandinternet. Vol gens Berry van Bruchem van Cen drisBSC heeft het bedrijf 'het zorg vuldig coachen van medewerkers hoog in het vaandel staan en is dit een voorwaarde om dit project suc cesvol te laten verlopen'. Alle nieuwe telewerkers krijgen een opleiding van twee maanden in Den Helder, te beginnen in november. Aan het begin van het nieuwe jaar gaan zij vanaf Texel werken. De informatiebijeen komst in De Lindeboom begint om 13.00 uur. Opgeven voor deelname kan bij Barbara de Smit, tel. 0223- 881314 of via e-mailadres barbara. de.smit@cendris.com. Verkoopdag De verkoopdag die woensdag in de doopsgezinde kerk in Den Burg werd gehouden, heeft ruim €900,- opgebracht. Het grootste deel hier van is bestemd voor het Heiferpro- ject, dat 3trijdt tegen de honger in de wereld. Er zijn bij de familie Visman in de Waalderstraat nog levensmiddelenmanden af te halen, tegen inlevering van de loten 33, 67, 69, 94, 133, 158, 228 en 266. totaal 23 dozen, wat naar schatting neerkomt op 700 paar. Het vervoer is niet goedkoop: €30,- per doos. De organisatoren kij ken uit naar mogelijkheden om de vracht op voordeliger wijze over de oceaan te krijgen en houden zich aanbevolen voor tips. Terugdringen van kosten is zeer gewenst, omdat de prijzen op de tweedehands kle- dingmarkt zijn gekelderd. Terwijl de hoeveelheden opgehaalde kleding aanzienlijk blijven, is de financiële opbrengst gedaald. Om de geld stroom naar de goede doelen (zoals het Tesselhuus) op peil te houden, beraadt de Rotaryclub zich over aanvullende acties. De komst van de stadsplatte grond op de hoek van de Zes en de Kogerstraat had zorgvuldiger gekund, maar er is geen aanlei ding om de lichte bouwvergun ning die ervoor werd verleend alsnog te weigeren. Dat stelt de commissie Bezwaarschriften in haar advies over de bezwaren die omwonenden tegen de plat tegrond hadden ingediend. Burgemeester en wethouders heb ben de bezwaren op advies van de Bezwarencommissie ongegrond verklaard. Volgens de commissie bestaat de overlast en hinder van de stadsplattegrond voornamelijk uit lichthinder en is die 'niet onmo gelijk of onredelijk' op de plek waar de plattegrond staat. Omwonenden denken daar anders over en trokken tijdens de zitting eind augustus nog fel van leer. Zij noemden de plat tegrond 'megazwerfvuil' dat de hele nacht bleef branden. De plattegrond stond wel op de verkeerde plek. Volgens de vergun ning had hij niet pal aan de weg, maar een paar meter nog achte ren voorbij het fietsenrek moeten staan. De afgelopen dagen werd de plattegrond alsnog naar de juis te plek verschoven. Op de nieuwe plek brengt de hij de verkeersveilig heid volgens de commissie niet in het geding. Maarten Koorn van de Texelse Media, dat de plattegrond exploiteert, had eerder al aangege ven dat het bouwwerk zou worden verschoven. Omwonenden klaag den dat hij verkeersgevaarlijke situ aties opleverde, omdat automobi listen soms midden op de kruising stopten om te kijken. Volgens de Bezwarencommis sie was het beter geweest als de plattegrond in goed overleg met de omwonenden was geplaatst. De omstreden stadsplattegrond in de Kogerstraat is de afgelopen dagen een paar meter naar achteren verschoven. De plattegrond die bij het postkantoor in de Parkstraat stond, is verplaatst naar het Achterom. (Foto Jemen ven Hettum) 'Daarvan is onvoldoende sprake geweest.' De commissie noemt het ook onzorgvuldig dat er niet eerst is van Den Burg aan de rand van het centrum te plaatsen. De commissie maakt er ook geen punt van dat bekeken of er nog een bouwvergun- de plattegrond (aan de achterkant ning moest worden aangevraagd. Dat gebeurde nu niet. Koorn ging uit van toestemming die het col lege reeds in 1995 aan toen nog Dral Media had verleend. 'Daarom kon het gebeuren dat pas achteraf een bouwvergunningsprocedure is doorlopen. Deze constateringen kunnen er echter niet toe leiden dat de lichte bouwvergunning (alsnog) had moeten worden geweigerd.' Volgens de commissie voldoet de plattegrond verder aan de rede lijke eisen van welstand en staat hij ook op een logische plek. 'Een dergelijke plattegrond is een nor male en gebruikelijke voorziening in stads- of dorpskernen. Gelet op het toeristische karakter van Den Burg voorziet hij in een informatie behoefte.' De omwonenden vonden het onnodig om een plattegrond VERVOLG VAN PAGINA 1 Potvis geleden gestart en tijdens dit pro ces is nimmer ter sprake gekomen dat er een eind zou komen aan de legesvrijstelling. 'In onze berekenin gen zijn we er steeds vanuit gegaan dat we geen leges hoefden te beta len', vertelt SWT-directeur Jan van Andel. 'Het is niet netjes dat we de rekening nu achteraf gepresenteerd krijgen. Het gaat om een enorm bedrag, waardoor we met een gat in de begroting zitten.' Het tot ruim twee ton opgelopen legesbedrag is een optelsom van kosten voor een ingetrokken aan vraag, voor een geweigerde bouw- aanvraag en de huidige goedge keurde aanvraag. Reden voor het college om de raad voor te stellen de te betalen leges te compenseren in de vorm van een subsidie van hetzelfde bedrag. Daarmee lopen b en w vooruit op een regeling die in de maak is. Die moet het moge lijk maken de legeskosten die de SWT moet betalen in voorkomende gevallen te compenseren. Reden is, zo geeft het college aan, dat daarmee invloed kan worden uitge oefend op het woningbouwbeleid (de gewenste stichtingskosten en huurprijzen). 'Gelet op het gemid deld besteedbaar inkomen van jon geren op Texel, de ontwikkeling van de huurprijzen en de aftopping van de huursubsidie.' In feite een con structie die er op neerkomt dat de SWT, net als voorheen, geen bouw- leges betaalt. Met dit verschil dat de legeskosten wel worden afgedragen en dus kostendekkend zijn, maar in de vorm van subsidie worden terugbetaald. Doordat het te subsi diëren bedrag voor de Potvis wordt geboekt op de begroting van 2005, waarin de meeropbrengst uit de leges niet is meegenomen, heeft de subsidie begrotingstechnisch geen financieel nadelige gevolgen voor de gemeente. Van Andel laat weten dat bij het nieuwbouwproject in De Volmolen Op 't Homtje zijn de sloopwerkzaamheden van het oude Potvisgebouw een behoorlijk eind gevorderd. Op de foto verwijdert kraanmachinist Leen de Bruin van sloopbedrijf Chr. Hoogendorp en Zn. uit Lijnden een dakbeschot van een van de gebouwen. Alleen het nog bewoonde hoofdgebouw blijft nog staan. (Foto Gward Vmmormani wel rekening is gehouden met lege- werken. Bij de exploitatie van deze skosten, maar dat in de grondkosten sociale woningen kampen we met voor sociale huur- en koopwoningen een enorm tekort, geld dat we op wel een korting op de grondprijs is een andere manier moeten terugver- opgenomen. 'Desondanks moet er dienen, bijvoorbeeld met de verkoop flink geld bij, zeker omdat we in de van huurwoningen. Dat hebben we Volmolen met lage huurprijzen willen in het verleden ook wel gedaan.' staat reclame) door een commer cieel bedrijf wordt geëxploiteerd. Tijdens de zitting had een woord voerder van het college al laten dat de gemeente de borden anders zelf zou hebben geplaatst. Texelse prijs voor goed ondernemen Texels ondernemers die dit jaar goed hebben ondernomen, kun nen in aanmerking komen voor de nieuwe Texelse Ondernemers Prijs die in februari wordt uitge reikt. De prijs is een initiatief van het Texels Verbond van Ondernemers (TVO), de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers, de Stichting Duurzaam Texel en enkele onder nemersorganisaties. Onder goed ondernemen wordt voorstaan dat zij duurzaam hebben gewerkt en rekening hebben gehouden met de drie P's (people, planet en profit). De exacte criteria moeten nog worden bekendgemaakt. Volgens Nienke Bloksma van Duurzaam Texel kan elke Texelse ondernemer, groot of klein, voor de prijs in aanmerking komen. Zij kunnen zich tot het eind van het jaar aanmelden. De initia tiefnemers sturen in een november een brief naar de ondernemers om ze over de prijs en de voorwaarden te informeren. Een jury onder leiding van Bob Verburg, oud-gedeputeer de van de provincie Noord-Hol land en voorzitter van Noordwest8, nomineert de drie kanshebbers. Tij dens een' seminar over duurzame energie dat eind februari op het eiland wordt gehouden, wordt de winnaar bekendgemaakt. In de jury zitten naast Verburg Harry de Graaf, voormalige president-commissaris van TESO Bob Bakker en directeur Jan Glaubitz van de Kamer van Koophandel Noordwest-Holland. De Schulpengat krijgt in 2007 dezelfde kleuren als de Dokter Wagemaker. De geel/witte kleur wordt vervangen door een wit uiterlijk waarop over de lengte ook een okerachtige streep en in het rood de letters TESO worden aangebracht. Dat heeft een woordvoerder van TESO laten weten. De nieuwe kleur stelling moet tot éénheid onder de veerboten leiden. Ook past de Schulpengat met de kleuren van de Dokter Wagemaker beter bij de kleuren groen en rood die Rijkswa terstaat bij de aanpassing van de veerhavens aanbrengt. De Schulpengat gaat begin 2007 een paar maanden uit de vaart voor diverse aanpassingen. Onder meer het besturing- en automatiserings systeem worden vernieuwd. TESO benut 2006 om een programma van eisen en een bestek voor de werk zaamheden op te stellen. De M gat, die momenteel in de f haven ligt, blijft tot in ieder 9l halverwege 2007 op het e#Sr TESO heeft overwogen de W tijdelijk in Den Helder af te maar daar is volgens de woordvM der van afgezien. Qm Als de werkzaamheden in de v* haven op 't Horntje zijn afge^ wordt de Molengat weer aan linkerzijde (bezien in zuidelijke r» ting) van de fuik afgemeerd.w y half november tot begin decend moet TESO nog een beroep J reserveboot kunnen doen als .;iJsh Dokter Wagemaker drie wekend is voor het installeren van meu* roetfilters. TESO heeft de uit 1» gr daterende veerboot ook nog 0-e"n als de Schulpengat voor de aanpassingen weg is. '^aar.,vlv'"atit het voorjaar van 2007 is de MW| gat beschikbaar voor de verkoop' commissie i bestemming muziekprogramma van 2001. Als 'Murth the Man-O-Script' staat hij bovendien bekend als rappers. Op dit moment werkt hij aan een CD en presenteert hij zijn eerste solopro gramma in de theaters. De voorstelling begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt €14,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren via tel. 319633 of via e-mailadres info@klif12.nl. het bouwberaad een paar maanden geleden is weggewerkt. Knelpunt bij de gezamenlijke behan deling van principe-verzoeken en bouwaanvragen is de kostenbere kening. Voor principe-verzoeken brengt de gemeente een tarief voor de gemaakte uren in rekening, terwijl aanvragen via leges (vaak afhanke lijk van de hoogte van de bouwsom) worden berekend. Architect Peter- Jan Kuip opperde de suggestie dat vragen die mensen bij de balie heb ben ook bij het bouwberaad aan de orde komen. 'Neem bijvoorbeeld De Krim, daar is het voor mensen vaak niet mogelijk een totaalantwoord op een vraag te krijgen. Als zo'n vraag hier aan de orde komt, kan dat wel.' Getuigen gezocht van crash F16 Het ongeluk met de F16 bij Vlie land op vrijdag 9 september, waarbij de 33-jarige vliegenier Fabrice Massaux (33) uit Brus sel verongelukte, is nog steeds met raadsels omgeven. Masseux' vader Daniel deed dinsdag een oproep in De Telegraaf, waarin hij getuigen vroeg contact met hem op te nemen. Masseux kreeg een reactie van Kees en Bea Klute van de Epelaan in De Koog, die hem schreven dat ze die morgen een straaljager hoorden overkomen die een vreemd geluid maakte. 'Alsof er een ontploffing in de motor was. Ik was in de keuken en rende naar buiten. Ik zeg tegen mijn man: Die komt naar beneden, dat gaat fout. De andere straalja gers vlogen met een normaal geluid over. Even later hoorden we op het nieuws dat er bij Vlieland een toe stel was neergestort.' Naar aanlei- Kerstkinderkooi Het Kerstkinderkoor, dat deze v® met de repetities is begonnen, nog op zoek naar jonge zangj en zangeressen. De jongste gro» leerlingen uit groep 3 tot en me van de basisschool, oefent ieda maandag van 15.45 tot 16.30 m I De oudste groep, groep 6 tot enm= f 8, zingt van 16.30 tot 17.15 uur.A] p repetities vinden plaats in de roos L katholieke kerk in de Molenstraali I Den Burg. Het repertoire dat wcr 1 ingestudeerd, bestaat uit twaalffe I vijftien bekende en minder bekend 1 kerstliedjes. Het project wordt afge I sloten met één of meer optreden I Al vast staat een concert op vrijde 1 23 december in een grote tent c fe de Groeneplaats in Den Burg. One M name kost €15,-. Meer informaS I kan worden ingewonnen bij dirige I Michiel Drijver, tel. 319411 of Dól 52113396. Daniel Masseux en zijn Fabrice. ding van hun reactie stelt de vraag op welke hoogte tuig vloog, of hij alleen vloog welke richting het toestel waar het naartoe vloog.' is of andere Texelaars die ben gezien of gehoord, ook reageren. Zijn adres is Oude 601, B-3630 Maasmechelen of mail daniel.masseux@skynet.be Verschrijving mac niet leiden tot bou» Een verschrijving in het besten mingsplan, die niet als zodanig bedoeld, mag er niet toe leidend een vergunning wordt afgegeve Dat advies krijgt het college vi de commissie Bezwaarschrift met betrekking tot de bouwn een recreatief opstal aan de C Ruyterstraat 46a in Oudeschild Omwonenden tekenden beziMjZ, aan tegen de bouwvergunning,! was verleend aan C. van Tié. dens de zitting betoogden ze om meer dat het gebouw door omvang veel zon- en daglichtzo wegnemen, het uitzicht zou bepa ken en de waarde van de aangrs zende woningen zou verminder! Eén van de bezwaarmakers voer ook aan dat de bouwvergunm Jj mede werd mogelijk gemaakt da een verschrijving in het besten mingsplan. De commissie vindt ni dat deze als 'kennelijke verscfr ving' kan worden aangemerkt i j, is van oordeel dat de "«iomI. vrijstelling voor de bouw en de bouwvergunning moet ingetrokken, waarmee de makers dus in het gelijk zijn Verder adviseert de commissie dLj' verschrijving in het bestemmimjs ({rS| plan te repareren. j !jm De Molengat en de Pelagia liggen sinds kort gebroederlijk achter haven.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6