Herrie in keuken restaurant Bilder Gehandicapte heeft meer informatie gemeente nodig 'Vrijwaar minima van eigen bijdrage rolstoel' Tiende nationale titel voor Ingrid van Lubek 'Beter besef gevolgen keuzes' TEXELSE COURANT Bedrijvig heid Nieuw bedrijf voor carcleaning Nipte winst in NK wintertriatlon DINSDAG 1 NOVEMBER 2005 Texelaars die een beroep doen op de Wet Voorzieningen Gehan dicapten moeten meer infor matie krijgen van de gemeente om bewuste keuzes te kunnen maken. Dat stelt de Stichting Integratie Gehandicapten Texel op basis van een enquête die zij onder bijna zeshonderd Texelaars hield. De helft van hen stuurde het vragenformulier terug. Door Texelaars die een beroep doen op voorzieningen als een rolstoel, rollator of aanpassing in de woning vollediger te informeren, kan de gemeente volgens de SIGT voorko men dat er verkeerde keuzes wor den gemaakt en er achteraf alsnog aanvullende aanpassingen nodig zijn. Ongeveer de helft van de geën quêteerden zegt zich onvoldoende geïnformeerd te voelen. Een ver beterde informatievoorziening kan volgens de stichting onder meer op gang worden gebracht met folders en een zogeheten verstrekkingen- boek. 'In zo'n boek kan staan wat voor soorten rolstoelen en rollators er zijn en welke mogelijkheden ze hebben', aldus voorzitter Dick van Barneveld van de SIGT. 'In de folder kan staan waar en welke hulpmid delen mensen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten kunnen aanvragen.' Over de klant vriendelijkheid van de gemeente zijn vrijwel alle geënquêteerden tevre den. De SIGT geeft de gemeente het advies een vertrouwenspersoon aan te stellen die Texelaars van het doen van een zorgaanvraag tot afwikke ling daarvan kan begeleiden. Van Barneveld: 'Vooral mensen die voor het eerst een beroep op de WVG doen, weten eigenlijk nauwelijks waar ze aan toe zijn. Ze moeten vaak ook veel schroom overwin nen voor ze een aanvraag doen.' Voor iets meer dan de helft van de geënquêteerden was dat het geval. Volgens de SIGT betekent dat in de praktijk dat zij vaak al te laat zijn met een aanvraag en daardoor 'grote problemen hebben met hun mobiliteit thuis en of buiten'. Vol gens de SIGT kan een begeleidende vertrouwenspersoon Texelaars ook meer het gevoel geven dat zij de regie over een aanvraag niet kwijt raken. Hij zou eveneens een rol kunnen spelen in een volledigere informatievoorziening. Van Barne veld: 'Neem nou het voorbeeld dat iemand in een rolstoel zit en er wordt een beweegbare keuken in huis aangebracht. Als zo iemand in een rolstoel zit die naar boven en beneden kan bewegen, heb je zo'n dure beweegbare keuken helemaal niet nodig. Maar dat moet je ook maar net even weten.' Elf weken Uit de enquête blijkt dat tussen het indienen van een aanvraag en de realisatie gemiddeld elf weken zit. Volgens de SIGT moet die tijds spanne worden ingekort. 'Het gaat om de kwaliteit van iemands dage lijks leven. Elke dag wachten is een Voorzitter Dick van Barneveld en vlce-voorzitter Fred Wassenborg van de SIGT worstelden zich de afgelopen weken door driehonderd teruggestuurde enquêteformulieren over de uitvoering van het gehandicaptenbeleid op Texel. (Foto Jeroen ven Heiiumi dag teveel. Volgens de stichting kan de wachttijd worden verkort, als niet elke zorgaanvraag voor beoordeling via de GGD of het Centrum Indica tiestelling Zorg (het CIZ, voorheen het RIO) hoeft te verlopen. Voor eenvoudige aanvragen als vervan ging van een rollator of een duwrol- stoel zouden medewerkers van de gemeente zelf een aanvraag moeten kunnen indiceren. Van Barneveld: 'Het zou de procedure versnellen en de gemeente geld besparen.' Dat advies staat overigens ook in het werkplan dat de SIGT bij haar oprichting in augustus presenteer de. Volgens de stichting rpoet er ook sneller aandacht worden geschon ken aan defecte woonvoorzienin gen. 'Die zorgvragers moeten voor rang krijgen, want hun kwaliteit van leven gaat door een defect sterk achteruit.' Als voorbeeld noemt Van Barneveld een traplift die kapot gaat of een rolstoel waarvan de technische bediening uitvalt. 'De gemeente moet ook informeren wie je kan helpen en op welke manier als zoiets 's avonds of in het week end gebeurt.' De SIGT wil de uitslag van de enquête gebruiken in gesprekken die zij de komende tijd met de gemeente en de politieke partijen in aanloop naar de verkiezingen voert. De gemeente heeft het SIGT erkend als overlegplatform voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten. De enquête werd met medewer king van de gemeente gehouden. Die verzorgde de verzending van de formulieren, omdat ze vanwege privacy-regelingen geen adressen aan de stichting mocht geven. De SIGT heeft de resultaten vanmid dag aan burgemeester Joke Gel dorp overhandigd. De stichting is recent begonnen met het werven van donateurs. Van Barneveld: 'Op die manier weten wij dat de doel groep onze inzet en doelstellingen steunt.' Café Bilder in De Koog heeft in twee dagen tijd een forse ver bouwing ondergaan, aangeraden door topkok Herman den Blijker. Die nam voor het televisiepro gramma Herrie in de Keuken het bedrijf van ondernemer Marcel Talsma grondig onder de loep. De goedgebekte Den Blijker kwam vorige week naar Texel en oor deelde bikkelhard: de keuken muur moest eruit. Voor het goedbekeken televisiepro gramma Herrie in de Keuken, dat wekelijks wordt uitgezonden door RTL5, bezoekt Den Blijker bedrijven die op het randje balanceren en hard aan een metamorfose en een nieuwe menukaart toe zijn. Bilder werd echter begin dit jaar grondig verbouwd van een verouderd café tot een moderne, trendy horecage legenheid. 'Het kroeggedeelte doet het prima, maar het eten loopt niet. Dat zinde me niet en daarom heb ik een brief naar dit programma geschreven', vertelt Talsma. Zijn hulpkreet werd gehoord en afge lopen week kwam de TV-kok naar De Koog. Hoewel de Texelse zaak niet paste in het rijtje 'wanhopige' bedrijven die hulp nodig hebben, vonden de makers het toch een uit daging om de loop te krijgen in het eetgedeelte van Bilder. Den Blijker, die geen blad voor de mond neemt, oordeelde dat er een open keuken moest komen en dat het interieur van de zaak, dat hem overigens wel aanstond, op sommige punten aan passing behoefte. En dus werder diverse Texelse bedrijven zondag en maandag aan het werk gezel, onder leiding van Texelaar Michë wijnnobel van Inter Deco Horeca Interieurbouw. Maandag kreeg de nieuwe opzet al aardig vorm er werd de open keuken zichtbaar. Talsma zelf was op dat moment met chef-kok Erik Witte en overig personeel op cursus in Rotterdam in het bekende restaurant Rosso dat eigendom is van Herman de Blijker. 'We lopen hier mee in ce keuken en leren cocktails maken. Daarnaast gaan we met Herman bespreken hoe onze nieuwe kaarta uit moet zien', aldus Talsma in ee- telefonische reactie. Geschrokken was hij niet van het oordeel van c» Herrie-kok. 'Je bent op alles voor bereid en ik kon me wel vinden in zijn visie. Maar er gaat wel een hoop door je heen deze dagen, want k ben gewend zelf de touwtjes in han den te hebben en dat is nu helemaa. niet het geval!' Een cameraploeg van RTL5 filmde de verbouwing en de bijeenkoma in Rotterdam. Afgelopen week wk bovendien uitgebreid op de rest va Texel gefilmd. Morgen draaien de camera's weer, als Bilder 's avonds feestelijk wordt heropend. Hel Texelse item wordt verspreid over meerdere afleveringen uitgezonden Wanneer dat wordt, was maandag nog niet bekend, maar Herrie in de Keuken is iedere dinsdag om 21|' uur op RTL5. Texelaars met een laag inkomen moeten gevrijwaard blijven als zij in de toekomst mogelijk een eigen bijdrage voor een rolstoel moeten betalen. Dat stelt de Stichting Integratie Gehandicap ten Texel. De SIGT loop daar mee alvast vooruit de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning, waarin de bestaande Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) wordt opgenomen. Op het moment hoeven Texelaars, die een indicatie hebben, geen eigen bijdrage te betalen voor het verkrijgen van een rolstoel. De SIGT sluit niet uit dat dat mogelijk veran dert door de invoering van de WMO (samenbundeling WVG, het grootste deel van de AWBZ en de Welzijns wet). Dat gebeurt naar verwachting halverwege 2006. De uitvoering en de daarmee gepaard gaande kos ten komen voor rekening van de gemeente. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt dat er in de toekomst mogelijk een eigen bijdrage voor een rolstoel wordt gevraagd. Dat valt ook op te maken uit de vorige week vastgestelde begroting voor 2006. Daarin wordt gesproken over 'inkomensafhanke lijke toetsen' en 'eigen bijdragen voor voorzieningen waarvoor dat mogelijk is.' Voorzitter Dick van Barneveld en vice-voorzitter Fred Wassenborg vinden het redelijk dat de gemeente mogelijk een eigen bijdrage voor een rolstoel vraagt, maar dat zou volgens hen wel trapsgewijs moeten ver lopen. Van Barneveld: 'Iemand die veel verdient, kan best naar draag kracht een bedrag betalen, zolang je iemand met een laag inkomen maar ontziet.' Onder Texelaars met een laag inkomen, rekent de SIGT mensen die van de bijstand leven of daar net boven zitten. Volgens de twee kan met het vragen van een eigen bijdrage voorkomen worden Vanaf 21 november kunnen Texe laars hun auto grondig en pro fessioneel laten reinigen door het nieuwe bedrijf Jasper Car cleaning. Per die datum begint Jasper van der Haring met zijn nieuwe bedrijf dat is gespeciali seerd in het poetsen, polijsten, waxen en reinigen van personen- en bedrijfswagens. Van der Haring, die zo'n anderhalf jaar op Texel woont en nu nog als huisschilder werkt, liep al langer met de gedachte rond om een eigen bedrijf te beginnen. 'Op Texel heb je geen bedrijf dat dit doet en ik denk dat er markt voor is.' Ervaring met dit werk deed hij op in Duiven, bij een vergelijkbaar bedrijf. Zijn poets beurten gaan verder dan afspui- ten en wassen. De aangeboden auto wordt voorzien van een was- laag, gepolijst en in de was gezet. Desgewenst kan er een speciale coating worden aangebracht die er voor zorgt dat vliegjes en ander vuil jarenlang eenvoudig van de auto kan worden afgespoten. 'Deze waxoyl wordt alleen bedrijfsmatig verkocht. Op de behandeling, waar bij een certificaat wordt verstrekt, zit drie jaar garantie.' Ook het reinigen van interieurs behoort tot de werk zaamheden van Van der Haring. Een andere bedrijfsactiviteit is het ver drijven van nare geuren uit auto's. Dat gebeurt met een nevel die in de wagen wordt gespoten en een half uur moet intrekken. Vervelende geu ren van bijvoorbeeld sigarettenrook of honden zijn daarna verdwenen. Te behandelen auto's worden bij de klant opgehaald en weer terug gebracht. Jasper Carcleaning richt zich zowel op de zakelijke als op de particuliere markt en is gevestigd aan de Jonkerstraat, in het voorma lige pand van garage Kievit. fyoApeA cxiAchanisuy Jasper Van der Haring benut de komende weken om zijn bedrijfspand gereed te maken. Foto: Louise ven Oer Slua) Meer dan een postzegel vkmderptttxegcl» nl dat de gemeente in de toekomst in een situatie belandt er wegens geldtekort 'nee' moet verkopen als iemand een rolstoel aanvraagt. Vol gens de SIGT is de verstrekking van rolstoelen op het moment niet in het geding, maar moet er wel rekening worden gehouden met veranderin gen over pakweg vijf tot zeven jaar. Wassenborg: 'De grijze golf komt eraan en het is beter daar nu al zalen voor te gaan regelen.' Het is aan de gemeenteraad om de uitvoe ring van de WMO handen en voeten te geven. Het is ook aan de raad om de hoogte van de budgetten voor de voorzieningen te bepalen. Volgens Van Barneveld en Was senborg is het belangrijk dat bij het gehandicaptenbeleid de zorg en het verstrekken van de benodigde voor zieningen aan gehandicapten voor op blijft staan. In de begroting wordt volgens teveel de nadruk gelegd op 'het beheersbaar houden van de kosten' en 'het terugbrengen van de kosten voor voorzieningen aan de hand van de werkelijk gemaakte kosten'. Van Barneveld: 'Het moet niet alleen om het geld gaan, het moet juist om de zorg gaan. De kwaliteit daarvan kun je beschou wen als de spiegel van de kwaliteit van een samenleving.' Verrassingen in bekerstrijd De achtste finales in de strijd om de zaalvoetbalbeker kende twee grote verrassingen. Beide kop lopers in de hoofdklasse werden uitgeschakeld. Het eerste team van Mantje verloor met duide lijk verschil (7-2) van het tweede team. Oosterend 1 onderging het zelfde lot en verloor van Jelleboog 5, dat een klasse lager speelt. Overigens doet Jelleboog het ook in de reguliere competitie uitstekend. Het staat samen met De Krim 3 bovenaan in de eerste klasse en lijkt hard op weg naar de hoofdklasse. Saillant detail is dat de spelers van Jelleboog samen ruim honderd jaar jonger zijn dan die van De Krim. Jelleboog 1 plaatste zich wel voor de volgende ronde in de beker competitie. Dat ging ten koste van Texel'94 5, dat met 6-0 verloor. De Krim 3 plaatste zich na strafschop pen tegen Texel'94 4. De Krim 1 en 2 bekeren verder na winst op Jel leboog 2 respectievelijk Jelleboog 3. Klif 1 won van Jelleboog 4 en De Krim 4 was te sterk voor Mantje 3. Gevolg is dat De Krim met vier teams is vertegenwoordigd in de kwartfinales, waarin vijf hoofdklas sers en drie eersteklassers uitko men. Vrijdag wordt om 20.00 uur geloot voor het vervolg. Uitslagen: Ooslerend E2-Jelleboog E2 5-0, RAB D1- Sportshop D2 3-4; De Krim D2-Sportshop D1 0-10; Klif D1-ZDH D1 2-6; Klif 4-Nioz 1 10-3; De Knm 4-Mantje 3 5-2; Jelleboog 4-Klif 1 5-8; De Krim C1-De Koog MC2 14-0; Klif 6-Oosterend 4 6-4, Klif 5-Klif 3 4-6; Texel'94 6-Texel'94 8 3-5; Texel'94 4-De Krim 3 3-b; Texel'94 5-Mantje 3 4-0; De Koog C1-Klif C2 5-2, Texel'94 4-De Krim 3 2-2, Jelleboog 1- Texel'94 5 6-0, Oosterend 1-Jelleboog 5 1-2, Jelleboog 2-De Krim 1 2-6; Mantje 2-Mant|e 1 7-2; Jelleboog 3-De Krim 2 1-3. Ingrid van Lubek heeft zaterdag bij het Nederlands kampioenschap wintertriatlon in Assen haar tien de Nederlandse titel veroverd. Na diverse kampioenschappen op de reguliere triatlon (met naast lopen en fietsen ook zwemmen), was zij nu succesvol in een wedstrijd met schaatsen als onderdeel. De zege in deze voor de oud-Texel- se onwennige variant was zwaarbe vochten. Marathonschaatster Jorine Koopman uit Delft, de winnares van 2004, had slechts vier seconden achterstand (2.56.29 tegen 2.56.29 uur). Ook de nummer drie in het klassement, Ilse Mittendorff (even eens) uit Delft, hoefde minder dan een minuut toe te geven. Ingrid van Lubek had de winter triatlon niet in haar sportieve pro gramma opgenomen. Zij werd op zaterdag 17 september op Ameland Nederlands kampioene oit-ttie-road triatlon en nam begin oktober nog deel aan een wedstrijd in dezelf de discipline in Schotland. Daarna beschouwde zij haar seizoen als afgesloten. Maar een telefoontje van familieleden uit Drenthe, die haar erop attent maakten dat de afstand voor het NK wintertriatlon was gehalveerd, trok haar over de streep. Hoewel ze te laat was met inschrijven, werd haar verzoek om mee te doen toch gehonoreerd. Twee trainingen op de ijsbaan in haar woonplaats Utrecht vormden de enige voorbereiding voor het onderdeel schaatsen. Volgens verwachting nam Van Lubek bij het eerste onderdeel, tien kilome ter lopen, een duidelijke voorsprong op de andere deelneemsters. Ilse Mittendorff kon nog het dichtst in de buurt blijven. Toch was het verschil aan het eind groot: 39.22 om 41.51 minuten. Bij het fietsen bouwde Van Lubek haar voorsprong uit naar bijna vijf minuten op Mittendorff en zo'n twaalf minuten op Jorine Koopman. Maar op de ijsbaan begon de ach tervolging van de Delftse vrouwen. Terwijl haar concurrenten op klap schaatsen reden, bleef Van Lubek trouw aan haar oude noren. En ter wijl Mittendorff en Koopman gerou tineerd bij groepjes aanhaakten, reed de oud-Texelse veel voorzich tiger, voortdurend alleen en vaak extra meters makend om uit te wij ken voor snellere schaatssters. De Maandag stond de gehele zaak nog op zichtbaar. opztiDe concurrenten kropen dichterbij en maakten hun rondjes achterstand langzaam maar zeker goed. Van Lubek reed zó geconcen treerd, dat de aanwijzingen van de kant haar nauwelijks bereikten. Ze besefte amper dat ze finishte en koos daarbij ook niet voor de daar voor bestemde smalle strook aan de zijkant van de baan, maar hield gewoon het midden van het ijs. Zo kon het gebeuren dat Koopman net na haar juichend over de finish- strook birinenkwam en dacht dat zij winnares was. Terwijl ze te horen kreeg dat niet zij, maar Van Lubek de titel had behaald, reed de oud- Texelse voor de zekerheid nog maar een extra rondje. Dat de rijdster van het Viks-marathonteam haait 2004 behaalde titel moest afstaan, nam ze trouwens zeer sportief op. Zo kon Ingrid van Lubek voorde tweede keer in krap twee maan den op de hoogste trede van het ereschavot plaats nemen. Het was de tweede keer dat Van Lubek hd NK wintertriatlon won. Tien jaar geleden, toen ook Nel Bruining ui Den -Hoorn nog meedeed, won de oud-Texelse voor de eerste keef Haar eindtijd bedroeg toen 3.00.16. Vergelijken is moeilijk, omdat des tijds over een ander parcours we'd gefinisht. Wat wel gelijk bleef, waren de schaatsen die de Nederlands kampioene gebruikte. :C3i rider erricf iardi Records sneuvelen bij eerste crossloop Bij de eerste Bos en Duinloop van Atletiekvereniging Texel, die zondag onder ideale weersomstandighedfen werd gehouden, sneuvelden veel parcoursrecords. De 55 hardlopers konden door het fraaie najaarsweer aantreden in korte broek en hemd. Bij de meisjes verbeterde Lysanne Vermeulen (4.52 minuten) het par- coursrecord met veertien seconden. Ook Youra Sangers liep onder de grens van vijf minuten. Verder wer den persoonlijke toptijden gelopen door Marit Zijm, Jorinde Veeger, Nikay en Kyane Sangers, Jelle van der Duim, Axel Garritsen en Joop Bonnet. Bij de jongens ging de overwinning naar Nikay Sangers. Lo Bremer had het streven een per soonlijk record te lopen, maar mis te zijn geblesseerde 'hazen'. Toch lukte het hem om de 5900 meter onder de 28 minuten te lopen en zijn persoonlijke tijd met 29 seconden te verbeteren. Dick Zeedijk uit Hen gelo had zijn vakantie een dag ver lengd om aan deze wedstrijd mee te kunnen doen. Hij liep een persoon lijke toptijd op de 8850 meter. Ook Marijke Stark en Sjoerd Groeskamp verbeterden hun record. Eerste op deze afstand werd Piet Hemeryck uit St, Catelijne Waver (33.52). Uitslagen: 1200 meter - Meisjes. 1 Lysanne Vermeulen, 4.52; 2 Youra Sangers, 4 57. 3.Jonnde Vee ger. 5 40. Jongens 1200 meter - 1 Nikay San gers, 5.19, 2,Jelle van der Duim, 5.28, 3 Axel Garritsen, 5.32. 2950 meter - Heren: 1 Jaap Witte, 10 44. 2 Robert Witte. 13 47, 3 Job Witte. 14.12 Heren-veteranen. I.Ger San gers, 13.20; 2.Toon van Beek, 15.56; 3.Klaas van der Duim, 18 57. 5900 meter - Dames: 1.Lotte van Heuveln (Haren), 35.49; 2.Sanne van Heuveln (Haren), 38 46. Dames-vetera nen I.Judith van Beijswijk, 29.30; 2 Monique Lubach, 34 37; 3-Hillien van Heuveln (Haren), 37.47; Heren 1 Jelle Lubach, 26.58; 2.Miko Honingh, 27.24; 3.Thomas Richter, 27.28. Heren-veteranen: 1-Rob Zwetsloot, 27.11; 2.Lo Bremer, 27.43; 3.Anton Witte, 27.56. 8850 meter - Dames: 1.Jo Joseph, 50.41. Dames-veteranerv 1 Laurien Bakker, 46 40; 2 Erna Kuip, 48.57; 3.Manjke Stark, 49.15. Heren I.Piet Hemeryck (St. Catelijne Waver), 33,32; 2,Sjoerd Groeskamp, 40 02, 3.Jesper van Gent (Den Helder), 40.25. Heren-vete ranen 1Jan Zijm, 34.50; 2.Pierre Bonnet, 35.58, 3.Herman Ploeger, 36.50. Eerste nederlaag meiden Texel'94 De meiden van Texel'94 MA1 heb ben zondag na alleen maar grote overwinningen hun eerste neder laag van het seizoen geleden. In Wognum werd het 4-2 voor Spartanen. Texel'94 begon rommelig aan de wedstrijd en werd meteen onder druk gezet. Er werd rommelig uit verdedigd en de scoringskansen die er zo nu en dan toch waren, werden niet benut. Na twintig minu ten gebeurde waar de Texelaars al bang voor waren. Spartanen zet te een snelle aanval op en mede door slecht verdedigen van Texel'94 kwam één van de gastvrouwen oog in oog met Marit Tuitman. De Texel se keepster was kansloos. In het kwartier daarop ging het wat beter met de Texelse speelsters en Schraag en Vlaming winnen kaartronde Chris Schraag en John Vlaming wisten in de eerste speelronde om het Texels kampioenschap klaverjassen met 7331 punten de hoogste score te behalen. Dit jaar strijden 24 koppels mee om de titel en de eerste avond werd met een gemiddelde van 6390 punten flink gescoord. Niet minder dan vijf koppels wisten de grens van 7000 punten te doorbreken. Schraag en Vlaming leken vooral in de eerste twee partijen (2000 en 2300 punten) op weg naar een zeer hoge score. De volgende partijen deden zij een stapje terug, maar de behaalde 7331 punten waren voldoende voor de rondewinst. Ani ta Kalf en Miriam Boogaard spe len dit jaar voor het eerst mee en moesten zich al in de eerste ronde wegens andere verplichtingen laten vervangen. Hun vervangers, onder wie clubkampioen Erik Boogaard, deden het uitstekend en bezorg# de debutanten een prima uitgangs positie voor de volgende avonden. Zij behaalden 7230 punten, vooral dankzij een ijzersterke eindsprml van meer dan 2400 punten. Ook Bas Tromp en Lieuwe van der Veer behoren dankzij de score van 7215 punten tot de titelkandidaten. Rou tinier Nel Koomen doet dit jaar mei zoon Co een gooi naar de (7176). Van de andere kanshebbers kwamen veelvoudig kampioene" Fenny Caspers en Gerda Veeger goed uit de startblokken. Zij bezet ten een twaalfde plaats, maar de achterstand is met minder dan 803 punten te verwaarlozen. Titelver dedigers Bart Weijdt en Piet Moree hadden hun avond niet en moe'# voorlopig genoegen nemen met eer plaats in de achterhoede. Er werd# 35 marsen gespeeld. wisten ze een paar kansen te cre- eren. Uit een voorzet van Mascha Nooy scoorde Tessa Betsema vijf minuten voor rust de gelijkmaker. Oog in oog met de keepster van Spartanen faalde ze niet. Na de thee probeerden de Texelaars druk te zetten. Dat ging redelijk en opnieuw kregen spitsen Betsema en Asha Mechielsen kansen. Tegen de verhouding in wist Spartanen echter te scoren. Vanaf de rand van het strafschopgebied wist de spits de bal over keepster Tuitman te krullen. Texel'94 liet het er niet bij zitten en ging op zoek naar de gelijkmaker- De krachtverhoudingen waren vrrj wel gelijk, maar uit een vrije schop wisten de meiden van Spartan# op eenzelfde manier als eer# keepster Tuitman kansloos te lat# Tien minuten voor het einde kreet Texel'94 toch weer hoop, toen Anre Zegers vrij voor het doel kwam ®1 scoorde. Het werd alles of nieB voor de Texelaars, die massaal na? voren gingen. Daardoor vielen t gaten in de verdediging en d# goed combinatiespel wist Spar®' nen het vierde en beslissende do# punt te maken. >nda -ond' riwee Knve brecc VO. Sgavi eenii :nde foor V -an bi Sen &ISW •jysrr "aal z tok R araml ei sf Snoei oor ei -««ns feryai toe di Witn Li

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6