Oosterend boekt eerste zege TEXELSE 7 COURANT Feestje breekt SV De Koog op ZDH legt ongeslagen koploper over de knie fevoko: verlies dames, winst heren Biljarten Dvo Doortastend Wieringerwaard klopt Texel'94 Meiden naar voetbaldag KNVB <:S de wedstrijd tegen Winkel door sponsor Sportshop Texel m DINSDAG 1 NOVEMBER 2005 SVO heeft zondag op eigen veld de eerste overwinning van het seizoen geboekt. Tegenstander Winkel kreeg een paar kansen, keeper Wouter van Strien wist met fraaie reddingen zijn doel schoon te houden. Het enige doelpunt voor de Oosterenders werd vlak voor rust gescoord door Rutger Zoetelief. Coach Jize Beintema kon over een ■sna volledige selectie beschikken. Meen de geblesseerde Jan Bloem ■ad moeten afzeggen. Niek Kooger =n Marcel Zegers begonnen op de oank. In het eerste kwartier was Winkel de beste ploeg. De gas- ten lieten de bal gemakkelijk rond gaan en hadden bovendien weinig duchten van Oosterend. Als de gastheren de bal al eens verover den, dan leverden ze deze zonder radenken weer in bij de tegenstan der. Desondanks kon Winkel geen echte kansen creëren. De ploeg yobeerde het een paar keer met zhoten van afstand, maar die kon- Den keeper Van Strien niet veront- BSten. Ha het eerste kwartier kwam Oos- srend beter in het spel. Een bal ip maat van Eddy de Vries werd angenomen door Alexander Witte, je zijn schot via de keeper en de lat ter zag gaan. Winkel kwam in deze steeds meer onder druk. Chris te Vries had met een schot van fetand bijna succes, terwijl Sil van .Dijk, die in een goede vorm stak, vrij voor de keeper kwam. Zijn schot werd echter onschadelijk gemaakt. Zo nu en dan deed Winkel iets terug. In de dertigste minuut kreeg het een vrije trap. die hard en geplaatst werd ingeschoten. Opnieuw bracht Van Strien redding. Vijf minuten later kwam Oosterend dan toch op voor sprong. Sil van Dijk kreeg de bal aan de linkerkant, speelde zich vrij en gaf met het linkerbeen voor. De meegelopen Rutger Zoetelief was alerter dan zijn tegenstander en schoot beheerst raak: 1-0. Na de rust ging Beintema met dezelfde elf verder en dat verliep goed. Winkel wist zich hier geen raad mee en het wachten was op de tweede treffer. Rutger Zoete lief werd goed aangespeeld, maar zijn voorzet belandde bij de keeper. Even later kopte Eddy de Vries de bal uit een corner net naast. Pas tien minuten voor tijd leek Winkel wakker te worden en werd Ooste rend teruggedrongen. Drie schoten van afstand werden knap door Van Strien onschadelijk gemaakt. Oos terend had het moeilijk, moest zich beperken tot verdedigen en had bovendien de pech dat de scheids rechter veel blessuretijd bijtrok, wel zeven minuten in totaal. Maar toen was het dan toch echt af en had Oosterend tot grote opluchting van spelers, begeleiders en supporters de eerste overwinning van het sei zoen te pakken. Zondag gaat de ploeg op bezoek bij Sint Boys. Zege favorieten in eerste veldrit Onder zomerse omstandigheden werd zaterdagmiddag de eerste veldrit in de wintercompetitie van Wielervereniging Texel ver reden. Er waren weinig verras singen. Op het fraaie parcours aan de Biesbosweg stormden senior Jordy Vinke en jeugdren- ner Sverre Eschweiler net als in de drie weken geleden verreden trainingsrit naar de overwinning. Jordy Vinke nam direct na de start een voorsprong. Hoewel zijn tempo in de beginfase niet al te hoog lag, slaagden zijn concurrenten er door een te afwachtende houding niet in hem te achterhalen. Nadat Vinke iedereen op een ronde ach terstand had gereden, ontstond een spannende strijd om de tweede plaats. Ruben van Vliet en Thomas Boom, die een kleine voorsprong hadden genomen, kregen in de laat ste ronde gezelschap van Ferry van der Vis en Menno Goënga, terwijl Loek van Vliet en Otto Goënga op een nog overbrugbare achterstand reden. In een spannende eindsprint was Boom de snelste en veroverde Ruben van Vliet de derde prijs. De strijd in de B-poule werd beslist in het voordeel van Harry Kingma. Junior Werner Kuip leverde een knappe prestatie door op geringe achterstand naar de tweede plaats te rijden. Bij de talrijk opgekomen jeugdrenners was Sverre Eschwei ler de snelste. Hij verdedigde de gehele wedstrijd een kleine voor sprong op Rick Konijn, die tweede werd. Manëlle Blauw behaalde een keurige derde plaats. Uitslagen: A-poule: 1.Jordy Vinke. 2.Thomas Boom; 3.Ruben van Vliet; 4.Ferry van der Vis; 5 Menno Goënga. B-poule: 1 Harry Kingma, 2.Wemer Kuip; 3.Rob van Beurden; 4.John Daalder, 5.Klaas Uitgeest Jeugd: 1.Sverre Eschweiler; 2.Rick Konijn; 3.Mariëlle Blauw; 4.Youp Wehnes; 5.Kat|a van Dooyeweerd, 6.Esmee Betsema; 7.Slmone Blauw; 8.Elske Zegoror.; 9.Lisa van Dooyeweerd; 10.Wouter van Tatenhove; 11 .Christiaan van Tatenhove. Keijser en Booy winnen bij darts In Question Plaza streden zater dag 33 mannen en 13 vrouwen in het Question Plaza open darts- toernooi, dat voor de derde keer werd gehouden. Het jeugdtoer- nooi, dat zondag gehouden zou worden, ging wegens gebrek aan belangstelling niet door. Er waren slechts zeven aanmeldingen bin nengekomen. Het toernooi werd gewonnen door Patricia Keijser en Gerrit Jan Booy. Bij de mannen werd in acht poules gestreden voor een plaats bij de laatste zestien. Jeroen Huizinga viel door sterk gooien van de 14-jarige Lesley Koning al in de poules af en een andere topper, Jelle Vis ser, werd verrassend uitgeschakeld door Richard de Feijter. De Feijter stootte door naar de halve finales, waar hij het moest afleggen tegen Koning. In de andere helft van het schema versloeg Gerrit Jan Booy in de halve finale Aart Ortse, die eer der Mare Prins, de winnaar van het vorige toernooi, had uitgeschakeld In de finale bleek Lesley Koning een maatje te klein voor Booy, die met 4-1 gedecideerd zijn overwinning veilig stelde. Bij de dames maakte Marjolein Schoo het Patricia Keijser in de halve finales erg moeilijk, maar uiteindelijk dwong Keijser met 3-2 een plaats in de finale af. De ande re halve finale werd door Jacobien Zijm met 3-1 gewonnen van Michelle Seegers. Zijm had in de finale echter niets in te brengen tegen Keijser, die met 4-0 de beker voor zich opeiste. Het volgende toernooi is het Oude- schild Open in dorpshuis 't Skiltje op zaterdag 12 november. Bij voldoen de belangstelling wordt zondag 13 november een toernooi gehouden voor de jeugd van 9 t/m 15 jaar. Ze willen het geen excuus noe men, maar een feest tot in de kleine uurtjes in café De Blauwe Piste van teamgenoot Maurice de Groot is de spelers van SV De Koog zondag lelijk opgebro ken. Met zware benen konden ze tegenstander Caliantsoog vooral in de eerste helft geen strobreed in de weg leggen. Na negentig minuten stond het 3-0 voor de gastheren, die daarmee De Koog in de strijd om de tweede plaats op de ranglijst voorbij gingen. De Koog speelde vooral in de eer ste helft belabberd. Mede door de harde wind en het lange gras lag het baltempo zeer laag en kon ook Cal iantsoog eigenlijk geen stempel op de wedstrijd drukken. Het was dan ook een communicatiefout tussen de verdedigers en de keeper van De Koog die in de vijftiende minuut tot de eerste treffer leidde. De spits van Caliantsoog dook tussen beide linies op en kopte de bal eerst nog tegen de paal, maar de andere spits was goed meegelopen en scoorde. De Koog leek wakker geschud en probeerde terug te vechten. De ploeg was daarbij zeker niet kans loos. Met alleen nog een verdediger voor zich faalde Maurice de Groot in de afwerking en ook Pim Siebin- ga had verschillende schietkansen. Geen van beiden trof echter doel. Na een half uur spelen was het ech ter opnieuw raak voor Caliantsoog. Via een uitbraak kwam de bal bij de linkerspits, die een perfecte voorzet gaf, over de verdedigers heen op de spits, die de bal ineens in de kruising joeg. Een wonderschone treffer. Met een achterstand van 2-0 zocht De Koog de kleedkamer op voor de rust. Duidelijk was dat er snel iets moest veranderen om niet tegen een grote nederlaag aan te lopen. Trainer Van der Park probeerde zijn spelers ervan te overtuigen dat er in de tweede helft nog wel wat te halen viel. Al na drie minuten na de hervatting vervloog alle hoop, toen een nieuwe strakke voorzet van de linkeraanvaller de spits bereikte. Deze aarzelde niet en zorgde op simpele wijze voor zijn tweede en Callantsoogs derde treffer. Van der Park trad direct op door aanvoerder Marcel Boone en Yoni Houwing naar de kant te halen en te vervangen voor Robin Schoo en Marcel Gieles. In een alles-of-niets poging schoof hij een verdediger naar voren. Caliantsoog was tevre den en liet De Koog komen. Deze speelwijze leek de thuisploeg nog op te breken, want de Kogers kre gen kans op kans. De spitsen sta ken echter niet in de juiste vorm om succesvol af te ronden, waardoor het 3-0 bleef. Door de nederlaag zag De Koog Cal iantsoog langszij komen. De concur rent heeft echter nog een wedstrijd meer te spelen. Toch lijkt er voor De Koog geen man overboord, temeer daar ZDH verrassend van koploper Kaagvogels won, waardoor het gat slechts één punt blijft. Om geen nieuwe schade op te lopen moet De Koog zondag op eigen veld zien te winnen van Dirkshorn. (teerste damesteam van Tevoko er zaterdag in Abcoude niet aan pas gekomen tegen Eagles Eye De ervaren gastvrouwen hielden Texelse volleybalsters voort end onder druk. Wel slaagde èvoko er dankzij een geweldige echtlust in de vierde en laatste «tte winnen. Het herenteam van levoko bleef dankzij een belang de overwinning (1-3) op concur- *nt Katapult in de het spoor van ie koplopers. ia een gelijkopgaand begin slaagde tocoude er met veel servicedruk in sgaten in de defensie van Tevoko te inden. Blokkerend kwam de Texelse beg tekort, waardoor de veldver- bdiging veel reddingswerk moest ((richten. Aanvalsvariatie ontbrak aardoor en aan de buitenkanten rtmoetten dé aanvalsters met alleen 8 sterke blok van Abcoude, maar to een hechte veldverdediging. De score liep daardoor op tot 25-17 'iet voordeel van Eagles Eye. In tweede set kon Tevoko meer anvalskracht ontwikkelen, terwijl to met een scherpe service punten «rd binnengehaald. De ploeg was de eindfase echter niet opge- tegen de twee voormalige speelsters uit de eerste divisie die Eagles Eye in de aanval had staan (25-21). De voortdurende druk van de tegenstander zorgde voor wan hoop bij Tevoko, dat in de derde set alles zag mislukken en met groot ver schil (26-16) verloor. In de vierde set liet Tevoko zien goed gemotiveerd te zijn. Hard werkend voor elke bal werd geprofiteerd van het concen tratiegebrek bij Eagles Eye en werd een snelle voorsprong, mede dankzij fouten bij Abcoude, tot het einde toe behouden (21-25). Tevoko zakt door deze nederlaag naar de tiende plaats en zal in november tegen medepro movendus Omniworld alle punten moeten pakken om uit de onderste regionen te geraken. Heren Het herenteam speelde in Warmen- huizen tegen Katapult 1Beide ploe gen promoveerden afgelopen sei zoen naar de tweede klasse en gaan ook in de lopende competitie gelijk op. De Texelaars deden uitstekende zaken. Daar zag het niet direct naar uit. Tevoko verdedigde goed, maar kwam aanvallend met helemaal uit de verf, terwijl Katapult niet specta culair maar wel erg degelijk speelde. Hoewel Katapult in de eerste set meteen de leiding nam, wist Tevo ko op het laatste moment met een paar mooie aanvallen toch nog de overwinning binnen te halen (22-25). Ook in de tweede set nam Katapult de leiding en mede dankzij de veel scorende buitenaanvallers wist de ploeg de voorsprong ditmaal wel vast te houden (25-21). In de der de set versterkte Theo van Maanen het Texelse team en ging Tevoko weer met twee spelverdelers spelen. Dit zorgde voor meer rust, met als gevolg dat de aanval van Tevoko weer goed ging draaien. Had het blok van Katapult de Tevoko'ers nog in de tang, in de derde set kregen de gastheren maar geen vat op de snelle middenaanval van Marco Tun- telder en de succesvolle buitenaan- vallen van Ben Kenter. Tevoko nam weer de leiding in de wedstrijd door de derde set met 19-25 te winnen. In de laatste set begon Tevoko slordig, maar dankzij Ruben Maas, die iedere bal raak sloeg, keerden de kansen. Erik Ie Roux had de eer om met een mooie aanval de laatste set te beslis sen (20-25), waardoor de eindstand 1-3 werd en Tevoko de aansluiting met de koplopers behield, terwijl Katapult wegzakte naar de onderste regionen. Een week na de teleurstellende nederlaag tegen De Koog heeft ZDH zondag voor een daverende verrassing gezorgd. In Kolhorn werd de ongeslagen koploper Kaagvogels met maar liefst 2-5 verslagen. De Hoornders beleef den hun hoogtepunt aan het slot van de eerste helft, toen ze bin nen vijf minuten vier keer scoor den en een achterstand ombogen in een voorsprong van 1-4. Na drie nederlagen op rij reisden de Hoornders met enige angst naar Kolhorn. Koploper Kaagvo gels stond met vijf overwinningen en twee remises één punt boven De Koog aan de kop van de rang lijst. De koploper staat bekend om zijn gedegen en verzorgde spel en kreeg nog maar weinig treffers tegen. Bovendien baarde het ZDH- trainer Leen van Elk zorgen dat hij zonder Bernard Ipenburg, Ronald Biesboer, Arjen Lap en Peter Eel- man bijna geen verdedigers in zijn selectie had. Hij loste dat op door de aanvallende ingestelde Ivar van Elk en Mike de Bruijn op de back posities te zetten. Een uitstekende keuze, vooral De Bruijn speelde een ijzersterke wedstrijd. Toch had ZDH het aanvankelijk erg moeilijk tegen het technisch vaardige Kaagvogels, dat de bal snel rondspeelde en loerde op een kansje. De verdediging kweet zich echter uitstekend van haar taken, terwijl ook de middenvelders hun tegenstanders weinig ruimte gaven. Eenmaal was Kaagvogels dichtbij een treffer, maar bij een scrimmage in het doelgebied bracht Ivar van Elk redding op de doellijn. Net toen ZDH het ergste achter de rug leek te hebben, sloeg de thuisploeg toe. Een snelle com binatie door het midden werd na een half uur spelen bekroond met een bekeken inzet van één van de middenvelders. Maar terwijl ieder een verwachtte dat de Hoornders een zware middag tegemoet gin gen, stelden ze in een mum van tijd orde op zaken. Twee minuten na de 1 -0 bracht Ivar van Elk met een steekpassje Michiel Dekker in stel ling. Waar de Hoornder spits even daarvoor nog teveel tijd nodig had gehad, sloeg hij ditmaal beheerst toe. Amper een minuut later stond het al het 1-2, toen Jelmer Bomas de bal uit een strak genomen cor ner van Maurits Lap schitterend in de kruising kopte. De spelers van Kaagvogels waren er beduusd van en ZDH profiteerde op meedogen loze wijze door in drie minuten tijd nóg twee doelpunten te maken. Eerst scoorde Michiel Dekker uit een bekeken voorzet van Jelmer Bomas zijn tweede doelpunt. En toen zijn broer Niels op achttien meter van het doel onreglementair werd gestuit, nam Michiel wraak door de bal uit de toegekende vrije trap op fraaie wijze over het doel in de kruising te krullen (1-4). In de slotminuten van de tweede helft had ZDH nog meer afstand kunnen nemen, maar Maurits Lap stuitte tweemaal op de keeper. Na rust was het wachten op een stormloop van Kaagvogels, maar die bleef uit. Het was juist ZDH dat vrolijk door ging met aanvallen. Snelle combi naties, geraffineerde dribbels van Niels Dekker en uitblinker Jelmer Bomas. vooral in het eerste kwartier leek alles te lukken. De Hoornders maakten aan alle onzekerheid een einde toen Maurits Lap na voorbe reidend werk van de broers Dekker en Jeroen Backer 1 -5 maakte. In het laatste half uur viel weinig meer te beleven. Enkele spelers van Kaag vogels raakten hevig geïrriteerd door de eigen onmacht en begon nen steeds zwaardere overtredin gen te maken. Vooral de beweeg lijke Niels Dekker en Maurits Lap moesten het een paar keer stevig ontgelden. Het hielp de thuisploeg weinig. Waren de ZDH'ers nog wat scherper gebleven, dan hadden ze in de buurt van de dubbele cijfers kunnen komen. Tien minuten voor tijd scoorde Kaagvogels de tweede en laatste treffer, toen de bal bij een scrimmage zomaar in het Hoornder doel stuiterde. Dankzij de overwinning, de derde van deze competitie, knokte ZDH zich terug in middenmoot van de zesde klasse A. Kaagvogels bleef dankzij het verlies van De Koog bij Caliantsoog koploper. Zondag spelen de Hoornders op eigen veld tegen Succes. Voetbaluitslagen Zaterdag 29 oktober Texel'94 A1 - Bergen A1 1 -0 Texel'94 A2-Oosterend A1 4-2 SVW'27 B3-Texel'94 B1 5-5 Oosterend B1-W'waard B1 2-1 Texel'94 MB2-WZ MB2 7-0 Texel'94 C1-W'meer C1 5-0 Wiron C1 -Texel'94 C2 4-2 BKC C2-Texel'94 C3 1-9 Wiron C2-Texel'94 C4 7-4 Oosterend C1 -Succes C2 8-0 De Koog D1-Wiron D1 10-0 Zondag 30 oktober W'waard-Texel'94 3-1 Oosterend-Winkel 1 -0 Kaagvogels-ZDH 2-5 Caliantsoog-De Koog 3-0 Duinrand S. 2-Texel'94 2 1-3 Texel'94 3-Flevo 2 3-2 Texel'94 4-Petten 2 bezoekers niet opgekomen Petten 4-Oosterend 2 3-1 Oosterend 3-Schagen 5 1-3 Schagen 6-De Koog 2 2-1 De Koog DA1 -DWOW DA1 0-8 Spartanen MA1 -Texel'94 MA1 4-2 Recreatievoetbal Texel'94-De Koog 4-2 Oosterend-Texelse Boys 2-2 Voetbalprogramma Zaterdag 5 november Asonia A1 -Texel'94 A1 DEK A1 -Texel'94 A2 Oosterend A1-Bergen A2 Texel'94 B1-JVC B2 DWOW B1-Oosterend B1 Wiron B1-De Koog B1 Berdos MB1-Texel'94 MB2 ZAP C2-Texel'94 C1 Texel'94 C2-W'waard C1 Texel'94 C4-Texel'94 C3 Wiron C1-Oosterend C1 De Koog C1-JVC C2 Texel'94 D1-Den Helder D1 Texel'94 D2-Den Helder D2 JVC D4-Texel'94 D3 W'waard D1 -Texel'94 D4 HCSC D2-Oosterend D1 Wiron D1-De Koog D1 Texel'94 MD1-WS'46 MD1 Oosterend MD1-Texel'94 MD2 Texelse pupillencompetrtie De Koog F1-FC Utrecht SVC F1-Vitesse Heerenveen-AZ Roda JC-SVO F1 ZDH F2-De Koog F2 Chelsea-Manchester ZDH E1-Fulham SVO E1-De Koog E1 Blackburn-SVC E1 Liverpool-SVO E2 Zondag 6 november Texel'94-BKC ZDH-Succes De Koog-Dirkshorn Sint Boys-Oosterend Texel'94 2-Schagen 2 Texel'94 3-Wiron 2 VZV 3-Texel'94 4 Con Zelo 5-Oosterend 2 Oudesluis 2-Oosterend 3 De Koog è-WGW 6 LSW DA2-De Koog DA1 Texel'94 MA1-Grashoppers Argon G1 -Texel'94 G1 14.30 12.30 13.45 14.30 13.15 12.00 14.30 11.00 13.00 11.30 14.00 13.45 13.00 13.00 11.00 11.00 10.00 10.00 11.30 11.45 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 11.00 12.00 11.00 11.00 14.30 MA1 12.00 11.30 Programma zaalvoetbal nog geen van de speel enden alle leden aanwezig zijn Êweest, kan geen goed beeld wor- knverkregen van het verloop van de ^competitie van biljartvereniging WO. De competitie van de maan- bgavond wordt aangevoerd door *enige dame, Caecilia Roeper De toderdagcompetitie wordt geleid tor Wim Leydekkers. Hoge series w boven de tien caramboles) zijn uitzondering, maar vermel- fcnswaard is de prestatie van Cor v/sman, die kort achter elkaar drie Bal zeventien caramboles maakte, to Henk Prins kwam tot zeventien ^amboles. John Sessink maakte w serie van negentien en Rinus flali stootte maar liefst 26 keer to. In totaal spelen bij DVO 43 tospelers, waarvan er 13 nog niet tooeg partijen hebben gespeeld '°°r een plaats in het klassement. ^Mnstand: -1 .Caecilia Roeper, 2.Henk Roeper, de Vey. 4.Cor Huisman. Donderdag - *7 Leydekkers. 2.Kees van Lenten, 3.Dirk «toer, 4,Ab Witte. tctSersbond Texel '94 heeft zondag een lesje in effectiviteit gekregen van Wierin gerwaard. De Texelaars hadden gedurende grote delen van de wedstrijd het initiatief en kregen diverse goede scoringskansen, maar faalden steeds in de afwer king, terwijl de thuisploeg veel doortastender optrad en mede dankzij twee doelpunten van spits Michel van der Waardt met 3-1 won. In de beginfase golfde het spel snel op en neer, waarbij de eilanders het beste voetbal lieten zien. Sco ren was net als in de voorgaande wedstrijden echter een moeilijke zaak. Na twintig minuten kwam de thuisclub, een oude bekende van Texel'94, tegen de verhoudingen in via een vrije trap van buiten het strafschopgebied op voorsprong. Spits Van der Waardt schoot de bal hard en laag en buiten bereik van Dennis Schouwstra in het Texelse doel. Direct erop gaf scheidsrechter Borst uit Hoorn, die wel erg nadrukkelijk leiding gaf, gele kaarten aan Jacob Krijnen, die volgens hem te fel duel leerde. en Ralph Koning, wegens het aantikken van een tegenstander. De vrije schop die bij de laatste overtreding werd toegekend, werd maar net over het Texelse doel geschoten. Daarna volgde een periode waarin Texel'94 het overwicht had. Een reeks hoekschoppen en vrije trap pen leverde echter niets op. Voort durend faalden de Texelaars in de afronding. Kort voor de rust kreeg ook de thuisploeg een scorings kans. De counter werd echter niet goed uitgespeeld, waardoor het bij het ingaan van de rust nog steeds 1-0 was. Al na zes minuten in de tweede helft bracht Jeroen Vlaming zijn team op gelijke hoogte. Hij scoorde, na goed voorbereidend werk van Ralph Koning en Pim de Lugt in de herkan sing. De erop volgende snelle uitval van Wieringerwaard, een belangrijk en gevaarlijk wapen van de in het rood en wit gehulde thuisploeg, leverde slechts een hoekschop op. De Texelaars bleven ook daarna de beste ploeg. Een kopbal van Jacob Krijnen uit een hoekschop had een beter lot verdiend, maar de bal ketste via de lat het veld weer in. Edgar Klippel schoot omstreeks de zeventigste minuut in kansrijke positie over het vijandelijke doel. In de slotfase werd de wedstrijd rommeliger en kregen beide teams mogelijkheden de score te wijzigen. In de tachtigste minuut was Wierin gerwaard succesvol met een uitval, die door spits René Kouseband werd verzilverd. Enkele minuten na deze treffer miste Texel'94 de kans op gelijke hoogte te komen, waarna Wieringerwaard nogmaals toesloeg. Door snel van de verdediging naar de aanval over te schakelen, zetten de spitsen van de gastheren de ver opgedrongen Texelse defensie op het verkeerde been en kon de vrijstaande Michel van der Waardt zijn tweede goal maken. Door deze nederlaag zakken de Texelaars naar de onderste regio nen van de vijfde klasse A. Zondag spelen ze thuis tegen koploper BKC uit Anna Paulowna. Van der Gracht wint eerste ronde De Graafbokaal Frits van der Gracht heeft zondag de eerste ronde om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Hij reed de snelste barrage in de vaar- digheidsproef, waarin de deel nemers een parcours moesten ronden zonder de poortjes met kegels en ballen om te stoten. Van de vijfentwintig menners die in manege Akenburg aan de start kwamen, reden er zeven tweemaal een foutloos parcours. Zij plaats ten zich daarmee voor de barrage, waarin het erg spannend was. Frits van der Gracht realiseerde een tijd van 46.00 seconden en bleef con current Piet Daalder, die 47.10 reed. maar net voor. Carlo Witte eindigde met een tijd van 49.53 op de derde plaats. Margo Daalder (52.09) legde beslag op de vierde plaats. Negen nieuwe deelnemers kwamen in de hobbyklasse uit. Zij kregen vijf centimeter extra per poortje. Winna res werd Kim Kooger. Zij reed er één bal af en kreeg daarvoor drie straf- punten. Evenveel als Martin Kikkert en Erwin Brokken, die echter iets meer tijd voor het parcours nodig hadden. Woensdag 2 november: 17 00 De Koog E1-SVO E1 17.45 J'boog E2-J'boog E1 18.30 Krim C2-Koog MC2 19.20 Klif vr. 1 -W'vogels 2 20.10 Krim 4-De Koog 2 21.00 Texel 9-De Krim 5 21.50 Klif 6-Texel 8 Zaaldienst: NIOZ. De Koog J'boog Franchimon Hoogendijk Hoogendijk Douma Douma Donderdag 3 november. 18.00 Krim D1-Krim D2 Krim 18.45 Texel 6-SVO 4 v. Beek 19.35 Texel 7-Klif 4 v Beek 20.25 Mantje 3-Sportshop 2 Arnout 21.15 J'boog 3-De Krim 3 v. Putten 22.05 RAB 1 -Klif 2 v. Putten Zaaldienst: Texel'94. Dneentwintig jonge vrouwelijke leden van Texel'94 reisden donderdag af naar Enkhuizen, waar de KNVB een 'voetbaldag voor meiden' hield Deze was dit jaar bedoeld voor speelsters die zijn geboren in 1992, 1993 of 1994Met enkele moeders en vaders als begeleiding gingen ze per bus naar het complex van voetbalvereni ging Dindua. Daar werden de meiden ingedeeld in groepen, samengesteld op basis van hun leeftijd. Toen moest het harde werken beginnen. De gehele dag werden ze door trainers bezigge houden en op technisch en tactisch gebied geschoold. Mede dankzij het prachtige nazomerweer keken ze na afloop terug op een geslaagde dag, waarop ze veel hadden geleerd. Als herinnering gingen ze in afwachting van de boot terug op de veerhaven in Den Helder als groep op de foto. Vrijdag 4 november 17.15 Koog C1-Krim C1 18.05 De Koog 1-Texel 4 19.00 J'boog 5-Texel 5 19.55 Klif 1-Jelleboog 2 20.00 loting kwartfinale Bar 20.45 Mantje 1 -Sportsh. 1 21.35 Texel 2-SVO 1 22.25 J'boog 1-De Knm 2 Zaaldienst: Klif. Franchimon v. Putten Bakker Kuipers Sportief Cup Hoogendijk Douma Amput Joost Smit past zich aan De spelers van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp speel den hun competitiewedstrijden deze week op een nieuw laken. Ook was het biljart opnieuw gesteld. Hierdoor wist geen van hen zijn gemiddelde te halen. Alleen de ervaren Joost Smit paste zich goed aan de nieuwe omstandigheden aan en won zijn beide partijen. Ook Theo van der Stroom speelt iedere week beter. Hij won twee van zijn dne partijen. Span nend was het spel tussen Raymond Steenhuizen en Wil Homan Steen huizen, die ook de hoogste serie met elf caramboles had. wist in de nabeurt remise te behalen. Uitslagen: W. Homan-R. Steenhuizen 1-1, T van der Stroom-C. Weel 2-0, J. Smit-F. Klok 4-0, P. Zijm-W. Homan 0-2, C. Weel-R. Steenhuizen 0-4, J. Smit-T. van der Stroom 4-0, F. Klok-P. Zijm 4-0, T van der Stroom-R. Steenhulzen 2-0, F. Klok-C. Weel 2-0. Coopertest Sportservice Texel houdt in samen werking met Atletiekvereniging Texel dinsdag 8 november voor de tweede keer een coopertest op de atletiek baan in Den Burg. Bij een coopertest wordt gekeken hoeveel meters de deelnemers in twaalf minuten hard lopend kunnen afleggen. Hierdoor ontstaat een beeld van de algehele conditie. De test wordt 17 januari en 21 maart herhaald. Deelname staat open voor iedereen, niet alleen voor leden van sportverenigingen. Om 19.00 uur wordt begonnen met een gezamenlijke warming-up. De test wordt begeleid door trainers van AV Texel. Voor meer informatie: Sport service Texel (tel. 322815) en Jan Zijm (tel. 314205).

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7