Aanhoudingen Bob Rienks nieuwe hoofdstuk in soap paracentra 'Bedreiging met dodelijk geweld' H-pier Schiphol heeft Texelse tintje Cjrocn c/tmrLr(Jexels in het harL, Bliksemstart Koopplein.nl Kantoorvakhandel )ntslag en geldproblemen bij vliegveldrestaurant Tweede tank verdubbelt opslagcapaciteit Esso flAB-schuurfeest stuit op bezwaar college ^GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12027 VRIJDAG 4 NOVEMBER 2005 _r - - -- - - -- extra tank moet ervoor zorgen dat automobilisten die op goedkopebenzine afkomen niet langer nul op rekest krijgen. In 10 dagen al 1257 advertenties en meer dan 1100 unieke bezoekers per dag De gratis marktplaats van je eigen eiland TEXELSE'lcOURANT ïwfi-Jm/i Hl* lm. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Timmer De Echte Bakker Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag et de aanhouding dinsdag van ob Rienks wegens bedreiging m concurrent Alexander Beetz diens gezin, heeft het conflict ssen de twee paracentra een dieptepunt bereikt. Na ver oor is Rienks woensdag weer vrijheid gesteld. Gistermiddag hij opnieuw aangehouden, dit- gal omdat hij ervan verdacht erd een medewerker van het egveldrestaurant te hebben ishandeld. Toen het slachtoffer der aangaf dat Rienks niet de (rwas, is hij wederom op vrije oeten gesteld. afloop van het kort geding dat rman Landsman tegen Paracen- mTexel (PCT) had aangespannen, rd Rienks opgewacht door twee agenten en twee agenten nhet parket.De politie liet woens- in een verklaring weten dat aen de ernst van de bedreigin- de verdachte werd aangehou- De officier van justitie nam dit hens een woordvoerder dermate Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg serieus, dat besloten werd tot aan houding, 'buiten heterdaad op ver denking van bedreiging met dodelijk geweld'. Beetz: 'De ellende begon maandagmiddag, toen Rienks naar de zaak (zijn bedrijf in Amsterdam, red.) belde met een wazig verhaal over geld. Ik heb ooit drie tandem- chutes in bruikleen gegeven aan PCT, maar die heb ik teruggenomen toen we met BSU begonnen. Rienks wilde geld zien voor die chutes, en wilde er zelfs een zaak van maken, maar ik heb de bonnen en kan aan tonen dat die chutes van mij zijn. Nu gaf hij aan dat er accessoires aan gezeten zouden hebben die van hem waren en ik moest betalen. Het is onzin en ik heb hem dat verteld. Toen begon hij te dreigen: Ik koop een pistool en schiet je voor je kop of ik ga wel bij je huis langs om dat geld op te halen. Ik heb het gesprek op de speaker gezet, zodat mijn medewerkers konden meeluisteren. Toen ik aangaf dat hij het zakelijk moest benaderen en moest stop pen met deze onzin, volgden er meer bedreigingen. Ik had toen ech ter geen zin om aangifte te doen.' 'Dinsdagmiddag kreeg ik in het res taurant het eerst telefoontje van Rienks, maar ik wilde hem toen niet spreken. Om 14.30 uur kreeg ik een paniektelefoontje van mijn secreta resse dat Rienks voor de deur van medewerker daar gezegd ga er van uit dat je baas morgen met levend op z'n werk komt, want ik laat 'm afmaken. Toen was voor mij de maat vol en heb ook ik de politie gebeld. Mijn vrouw en kinderen zijn doods bang. Mijn zoontje (4) en dochtertje (3) waren getuige van de bedreigin- mijn huis in Bergen stond en mijn vrouw had bedreigd. Hij wilde geld zien en dreigde mijn vrouw dat hij Joegoslaven zou inhuren om Beetz voor z'n kop te schieten. Vervolgens ging hij heel demonstratief voor de deur staan bellen. Mijn vrouw heeft de deur dichtgegooid en de politie gebeld. Rienks heeft daarna naar het restaurant gebeld en tegen mijn gen en waren na die tijd compleet van streek. Ik heb in Alkmaar aan gifte gedaan. Drie medewerkers, die de bedreigingen ook hebben gehoord, hebben aanvullende aan gifte gedaan (een ondersteunende verklaring als getuige, red.). Lezing Rienks De arrestatie dinsdag viel Rienks naar eigen zeggen volkomen rauw op het dak. Zijn lezing van het ver haal is heel anders. 'Beetz beweerd dat ik dingen heb gezegd die hij als bedreigend heeft ervaren. Dat heb ik nooit gedaan. Ik heb de man al in geen weken gezien. Wel gespro ken. Ik ben namelijk nog 35 mille van hem tegoed, wegens die para chutes en andere dingen. Tegen mij zegt hij dat ik dat geld nog zal ontvangen, maar ik krijg het mooi niet. Ik heb hem inderdaad aan de telefoon gehad en ben thuis bij hem langs geweest, om te kijken of hij dat geld daar had. Zijn vrouw was thuis, maar die heb ik echt niet bedreigd of aangeraakt.' De vraag aan Rienks is of hij inderdaad heeft gedreigd een paar Joegoslaven op Beetz af te sturen om hem om te brengen. 'Ik ken maar één Joege- slaaf. Die is fotograaf en springt wel eens bij ons. Hoe hij erbij komt dat ik die op hem af zou sturen. Dit voelt alsof Beetz mij een streek heeft willen leveren, want financieel gaat het helemaal niet goed met hem. Hij heeft mij al een keer voorspeld dat ik in de bak terecht zou komen. Maar dit had ik niet verwacht Hij sluist geld van de ene naar de andere BV en probeert het ene met het andere gat te vullen. Het perso neel van het vliegveldrestaurant is opgestapt, omdat ze al maanden geen salaris hebben kregen. Ook weggesluisd. Het vervelende is dat je tegen dit soort dingen niets kunt doen.' 'Beetz heeft mij al meerdere keren geprobeerd aan te klagen, wat hij ook nu heeft gedaan. Ik heb vier jaar geleden een open hartoperatie gehad en tegen mij heeft hij altijd gezegd: Als je de zaak niet aan mij wilt verkopen, dan zal ik je zó stres sen dat je het niet overleeft Dat heeft hij ook tegen andere mensen gezegd en is het is hem dinsdag nog bijna gelukt ook. Ik had behoor lijk last van stress. Zo'n gevangenis is echt geen pretje. Ze zeggen dat het allemaal luxe is, maar het is maar een cel van een paar meter. Beetz is een hele grote boef, jam mer dat dit soort mensen op Texel komen.' Mishandeling Weer op vnje voeten, bereikte don derdagmiddag het nieuws de redac tie dat Rienks het Vliegveldrestau rant was binnen gegaan, waar hij een medewerker letsel zou hebben toebracht. Navraag bij de politie leerde dat in verband hiermee inder daad een 59-jarige Texelaar, de leef tijd van Rienks, was opgepakt. Maar nadat het slachtoffer had verklaard dat deze verdachte het niet had gedaan, werd de man weer in vrij heid gesteld. De politie kon gisteren niet vertellen wie de dader dan wel was. De aard van het letsel is niet bekend en er werd geen ambulance opgeroepen, maar het slachtoffers kon zijn werk met voortzetten en was naar huis gebracht. Jusitie verklaarde dat Rienks afhan kelijk van de uitkomst van het poli tieonderzoek al dan niet zal worden vervolgd. (Advertentie) Trouwring 'Dat is geen koper, want dan zou het groen zijn', dacht Kees Buijsman uit Den Hoorn, toen er zaterdag tijdens werkzaamheden in zijn volkstuin op De Geest aan het Hoge Achterom plotseling een ring aan één van de haken van zijn hark zat. Pagina 2 n Schipholbrand 'Bij het eerste slachtoffer dat ik er uit zag komen, besefte ik de ernst van deze brand al.' Texelaar Mar- tijn Eelman was betrokken bij de bestrijding van de uitslaande brand in het cellencomplex van Schiphol. Bij dat inferno kwamen elf mensen om het leven en raakten vijftien andere gedetineerden gewond. Pagina 6 m Paardenfokker Nadat paardenfokker Nico van Heer waarden een paar jaar geleden het nieuws haalde met de succesvolle draver Pacific Valley, heeft ook een ander door ,hem gefokt paard zijn visitekaartje afgegeven. De twee jarige hengst Vincente Valley bleef tijdens de Productendraverij in Wol- vega, een belangrijke klassieker, de concurrentie de baas. Pagina 7 De ingebruikname van de nieuwe H-pier op Schiphol heeft een Texels tintje. In de pier zijn 27 foto's opge hangen van een formaat van enorm formaat (2 x 2,5 en 4 x 5 meter) van de fotograaf Karei Tomei. Eén foto is genomen boven Texel en geeft een beeld van de noordpunt tijdens de Ronde om Texel. De hal speciaal bedoeld voor luchtvaart maatschappijen die zoals dat heet 'point-to-point' vliegen, tot april 2007 uitsluitend naar met-Schen- gen EU-landen. Jaarlijks passeren er naar verwachting acht miljoen passagiers. ifoio j oosierhoi) rsoneel dat geen loon heeft Ivangen en zou zijn opgestapt ontslagen en een rechter die spreekt dat duizenden euro's eten worden betaald aan de bedrijfsleidster die op 12 mei staande voet werd ontslagen, paald geen positieve berich- over het Vliegveldrestaurant, imaast verkeren twee andere Irijven van Alexander Beetz, Project Key en The Project ce in surseance van betaling. in Beetz in april met het vlieg- jrestaurant van start ging, nam de 30-jarige Deense Anedde islensen in dienst. 'Ik kreeg een tract van negen maanden, zon- proeftijd.' Maar al zes weken rwerd ze op staande voet ont- |en. 'Een complete verrassing. Sens werkweigering, kreeg ik ite horen. Ik zou me niet aan de praak hebben gehouden. Daar pt mets van. En ik werd ervan Khuldigd dat ik geld heb ont- ïmd. Daar is helemaal een fabel- Ik ben nog salaris en vakantie tegoed. Ik kon na mijn ontslag n ander werk doen, omdat ik in Bchtszaal dan zwak zou komen taan. Ik ben de tijd doorgeko- s met hulp van vnenden.' Ze liet kwestie voor de rechter komen siste' doorbetaling tot en met smber. 'De rechter oordeelde ik zonder goede redenen ben tegen. En van die zogenaamde diefstal was geen aangifte gedaan. De rechter stelde me voor de keus: of doorprocederen, of een schik king. Volgens mijn advocaat stond ik sterk, maar het zou een lange procedure worden. Daarom heb ik voor een schikking van €5000,- gekozen en moet Beetz mij nu als nog betalen.' Volgens Beetz was het de rechter die aanstuurde op een schikking. 'Zij eiste vijf maanden en wij heb ben twee maanden geboden. Dat accepteerde ze onmiddellijk. Die juffrouw is niet zomaar weggeraakt. Die liep de boel hier leeg te ste len.' De vraag is waarom daar geen aangifte van is gedaan. Beetz: 'We wilden dat in haar belang niet naar buiten brengen. Als zoiets bekend wordt, heb je meteen een kruisje achter je naam op Texel. We hebben ons het recht voorbehouden alsnog aangifte te doen, maar in de schik king is schriftelijk overeengekomen, op verzoek van Christensen, dat wij niet alsnog aangifte doen.' De redactie confronteerde Beetz met het gerucht dat het restaurant in financiële moeilijkheden verkeert en dat het personeel al maanden geen loon heeft gehad. Beetz: 'Dat is onzin, maar we hebben wel een probleem met de cashflow. Een deel van het personeel heeft in september een voorschot gehad, Lees verder op pagina 5 De tijd dat de klanten van Esso aan de Waalderstraat die tegen een scherp tarief willen tanken op een briefje lazen dat de benzine op was, lijkt vanaf maandag voorbij. Donderdagmorgen plaatste een hoogwerker een uit Duitsland opge haalde tweede tank van 2,5 meter doorsnede en een lengte van 7,75 meter, met een inhoud van vijftig kubieke meter. Dat is meer dan een verdubbeling van de opslagcapa citeit, waarmee Esso verwacht de periode van twee weken waarin benzine van de overkant mag wor den aangevoerd te kunnen over bruggen. Het is de bedoeling dat er maandagmorgen twee tankau to's arriveren. Dat de tank met eer der werd geplaatst, kwam volgens een woordvoerder niet doordat de benodigde vergunning zo lang op zich liet wachten, maar hield ook verband met het besluit of de Wei koop al dan niet wordt verplaatst. Nu de beslissing viel dat de winkel op de huidige plaats blijft, kon de tank worden ingegraven. Agrifirm gaat ervan uit dat elders op het ter rein voldoende ruimte is voor even tuele woningbouw. College boos over slopen hekwerk Kees Dros heeft het 100 jaar oude hekwerk voor zijn woning Weverstraat 85 zonder vergun ning gesloopt om een nieuw hek te kunnen maken. Hij had dat niet mogen doen omdat het hek, net als de woning en de schuur erach ter, een gemeentelijk monument is. Het college is boos en spreekt van een 'onverkwikkelijk affaire', maar zal Dros niet dwingen het hek weer terug te plaatsen omdat dit praktisch onmogelijk is. In plaats daarvan is besloten het hek via de gemeentelijke monu mentencommissie van de monu mentenlijst af te voeren, waar door het recht op subsidie voor de restauratie vervalt. Dros sloopte het hek omdat het ernstig was verroest en verwijderde ook fundering en sokkels Vervol gens werd een nieuwe fundering gemaakt, waarop een tweelaags muurtje met rollaag is gemetseld. Dros wil hierop een nieuw hek van duurzaam materiaal plaatsen, dat ongeveer dezelfde uitstraling heeft als het oude. Pas toen van gemeen tewege was geconstateerd dat het oude hek met toebehoren zonder vergunning was weggehaald, ver zocht Dros om vergunning voor het wijzigen van het hek. Repareren van de doorgeroeste delen van het hek is volgens Monumentenzorg een kostbaar en specialistisch karwei, maar zou mogelijk zijn geweest. Nu met meer, omdat muurtje en sok kels zijn verwijderd en niet kunnen worden gerestaureerd. Het volledig nieuwe hek kan niet meer als monu mentaal worden aangemerkt, zodat schrappen als monument voor de hand lag. Wethouder Corry Heijne, een zus van Dros, heeft zich buiten de besluitvorming gehouden. Ook blokhut op Groeneplaats In de week tussen Kerst en oud-en- meuw zal ten behoeve van het door De Lindeboom georganiseerde eve nement Winterpret met alleen een theatertent maar ook een blokhut op de Groeneplaats worden geplaatst. De blokhut zal dienen voor opslag en als uitgiftepunt van Glühwein, chocolademelk en andere dranken. Net als van de tent is de plaatsing feitelijk strijdig met het bestem mingsplan. maar mogelijk gemaakt met een artikel 17-procedure. Tent en hut hadden in één procedure kunnen worden afgehandeld, maar de aanvraag voor de blokhut kwam binnen nadat b en w over de tent al een besluit hadden genomen burgemeester zal waarschijn- niet akkoord gaan met het dat de Motor-, Auto- en ""fietsclub Texel op 26 novem- wil houden in de schuur van Steege aan de Van der Ster- 9 in de PH-polder. De ambte- adviseurs en de wethouders "ten dat het evenement thuis- rt in een horecabedrijf, omdat 9een privé-karakter heeft. Ze bang voor precedentwerking Wor de MAB-club een uitzon- "ng wordt gemaakt. 'ub heeft jaarlijks een feest met hoogtepunt de uitreiking van de !en van het afgelopen wedstrijd en, Deze bijeenkomsten trek- i al gauw 300 leden en daarvoor 'eigen kantine te klein. Daarom 1 tot dusver uitgeweken naar ^^horecabedrijf, zoals hotel De ^n. Het feest van 26 novem- «ordt opgeluisterd met extra- ^jzoals een zeskamp op het aan rende terrein. De schuur van fcflJrslid) Ter Steege is daarvoor Jtstek geschikt. sinds jaren gebruiken mensen 'schuur of ander gebouw zonder ^bestemming voor feestelijke wisten. Omdat de brandvei- *1 in het geding is en schuur- a6n oneerlijke concurrentie "co betekenen voor de geves- 5 horeca, werd een jaar of zes «en bepaald dat schuurfeesten sn onder bepaalde voorwaar- *orden toegelaten en dat ze tevoren bij de gemeente moeten zijn aangemeld. Naast brandveilig heid moet er een duidelijke aanlei ding voor het feest zijn, er mogen geen entreegelden worden gehe ven of betalingen voor consumpties gevraagd en de feesten moeten in strikte privésfeer plaatsvinden: voor familie of vrienden. De regeling is bedoeld om mogelijk te maken dat een vrienden- of familiegroep een verjaardag of bruiloft viert in een schuur als de eigen woning daar voor te klein is. Zoals het er nu naar uitziet zal de burgemeester bepalen dat een club- feest zoals de MAB-club voor ogen heeft geen privê-aangelegenheid is en dus niet aan de voorwaarden voldoet. In die zin hebben de wet houders haar al geadviseerd, maar de burgemeester heeft in dit geval het laatste woord. Voorzitter Klaas Pieter Zuidewind van de MAB-club heeft dinsdag een gesprek met haar. waarbij wordt bekeken welke andere mogelijkheden er zijn voor het feest, zoals een dorpshuis (zoals bij de singlesparty) of een andere sportlo- catie. Zuidewind vindt overigens dat het voorgenomen MAB schuurfeest wél aan de voorwaarden voldoet. Er is geen sprake van commercie, de brandveiligheid is perfect en het feest heeft wel degelijk een privé- karakter, omdat alleen MAB-leden toegang hebben. Zij kennen elkaar goed en kunnen dus als vrienden kring worden beschouwd.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1