Schommelend leerlingental school De Waal TEXELSE 2 COURANT Van oude dame tot nymfomaan pjlxn Publiek laaiend enthousiast over Dulfer Agenda teso Excursies Fotoboek met herinneringen en interviews VRIJDAG 11 NOVEMBER 2005 Baptisten houden praise-avond De Texelse baptistengemeente houdt vrijdag 25 november een praise-avond. In deze samenkomst staat het zingen van liederen tot eer van God centraal. Door de teksten met een beamer op een scherm te projecteren en dankzij de begelei ding van een muziekcombo wordt het bezoekers gemakkelijk gemaakt mee te zingen. Halverwege de avond verzorgt Arnold Wesseling, de nieu we predikant, een korte meditatie. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw Eben Haëzer aan de Juli- anastraat en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom, de toegang is vrij. Na afloop wordt nog even nage praat met koffie en thee. Lezing vervalt Door omstandigheden kan de geplande lezing over leven en werk van Picasso, die gepland stond in de serie Portrettengalerij van de Muziek- en Dansschool, niet door gaan. De presentatie stond gepland voor woensdag 16 november en zou worden gegeven door docente Paulien Valk. Kinderdienst in Oosterend In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondag een kinderdienst gehouden met als thema: Allemaal in de Ark. De dienst, die om 9.30 uur begint, richt zich speciaal op kinde ren uit de groepen drie en vier (van 6 tot en met 8 jaar), maar iedereen is welkom. Voor de tieners begint op dezelfde tijd een aparte dienst van Jonk. De kinderdienst wordt voorgegaan door ds. Petra Barnard Unicefkaarten In verband met een opknapbeurt van de bibliotheek wordt de traditio nele verkoop van kaarten en andere artikelen van Unicef er met vlak voor de kerst maar van 15 november tot en met 7 december gehouden. De opbrengst komt ten goede aan kinderen in de derde wereld. Unicef is een groot project gestart om kin deren beter tegen aids te bescher men en hen zo nodig op te vangen. Ook helpt de organisatie kinderen in rampgebieden zo snel mogelijk weer een bestaan op te bouwen. Na 7 december kunnen Unicef-artike- Altijd overwerken en te weinig seks. Dat zijn de grootste proble men van reclameman Ed Waxman, hoofdpersoon in de komedie The long weekend, die deze week in Cinema Texel draait. Om niet ont slagen te worden, moet hij binnen 48 uur met een grote, nieuwe reclamecampagne op de proppen komen. Zijn broer Cooper, een echte vrouwenversierder, heeft dit weekend echter heel andere plannen en wil eindelijk eens een vrouw regelen voor Ed. Dat wordt nog een moeilijke klus, want elke date - of het nu met een alleen staande moeder, stripper, oude dame of nymfomane is - loopt uit op een regelrechte ramp. Ed lijkt vrede te hebben met het feit dat hij straks zonder baan én zonder seks zit. Totdat hij de vrouw van zijn dromen ontmoet - In de serie CineClassic is dinsdag en woensdag Thelma Louise te zien. Deze roadmovie uit 1991 gaat over een huisvrouw (Thelma) en haar dienstmeisje (Louise), die besluiten er een weekendje tus senuit te knijpen. Tijdens een stop in een restaurant loopt alles ver keerd en schiet Louise een man neer die Thelma wil verkrachten op de parkeerplaats. Ze besluiten te vluchten naar Mexico en omdat ze geen geld meer hebben, vraagt Louise haar minnaar geld van de rekening te halen, met de bedoe ling dat op te pikken wanneer ze door Oklahoma City rijden. Onder weg wil Thelma dat ze een jonge, knappe lifter meenemen. Wanneer die er met het geld vandoor gaat, zijn de dames ten einde raad en maken ze plannen een winkel te overvallen. Woensdag draait de Nederlands gesproken animatiefilm Chicken Little, over een klein kuiken dat ooit grote paniek in de dierenwe reld heeft gezaaid door te roepen dat de hemel naar beneden kwam. Nu is hij vastbesloten zijn reputatie te herstellen. Maar net als alles goed lijkt te gaan, valt er écht een stuk van de hemel op zijn hoofd. Samen met zijn vrienden gaat hij op zoek naar een manier om de wereld te redden, zonder opnieuw de rust te verstoren. Een volledig overzicht van de ver toonde films staat in de agenda elders in deze krant en op de web site www.texelsecourant.nl. Bios coop De Kiekendief op De Krim is tot de kerstvakantie gesloten. Een niet zo grote, maar laaiend enthousiast menigte heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag in Question Plaza uitstekend vermaakt met de opzwepende muziek van Hans Dulfer en zijn band. De roem ruchte saxofonist liet zijn beken de mengeling van jazz, rap. rock, funk en andere stijlen horen en had maar weinig aansporing nodig om de zaal aan het dansen te krijgen. De toeschouwers hielden het lang vol, evenals Dulfer, die ondersteund door een zanger, een contrabassist en een slagwerker twee lange sets ten gehore bracht, slechts onder broken door een korte pauze. 'Jam mer dat er maar zo weinig mensen op af kwamen. Al had je daardoor wel de ruimte om lekker te dansen', vond een opgetogen bezoeker. Vrijdag 11 november: Sint Maarten In kantine De Spil in Den Hoorn begint om 20.30 uur de algemene ledenver gadering van ZDH. Vandaag en morgen wordt in Ques tion Plaza in Den Burg het popfestival WET-live gehouden. Aanvang 21.00 Cinema Texel vertoont Pride Pre judice (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Johan (19.15 uur) en The Long Week end (21.45 uur). Zaterdag 12 november: In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 12.30 uur een rommelmarkt gehouden. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 19.00 uur een open dart- toernooi. Spelsoort is 501, de wed strijd telt mee voor de Texel Masters. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal het blijspel 'De avond van de zevende juli'. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Het Paard van Sinterklaas (aanvang 14.00 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Wallace Gromit (14.15 uur), Johan (16.15 en 19.15 uur), Pride Prejudice (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en The Long Weekend (21.45 uur). Zondag 13 november: In de Maartenskerk in Oosterend begint om 9.30 uur een kinderdienst met als thema 'Allemaal in de ark'. Voorganger is dominee Barnard. In de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop van start. Inschrijven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakken weg. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 13.00 uur een open dart- toernooi v Tussen 13.00 en 14.00 uur start bij het Havenrestaurant op 't Horntje de najaarswandeltocht van Het Goudi Boltje. In theater Klif 12 in Den Hoorn woij de tweede (en laatste) editie van h Eenakterfestival gehouden. Aanvs 14.00 uur. Cinema Texel vertoont voor het Het Paard van Sinterklaas (aanvar 14.00 en 16.00 uur), de Nederlc gesproken versie van Wallace mit (14.15 uur). Johan (16.15 Pnde Prejudice (20.15 uur) en Long Weekend (20.30 uur) Maandag 14 november: In hotel De Pelikaan nabij De K begint om 20.00 uur een lezing t» de ontwikkelingen in de landbo georganiseerd door de Verenigjj voor Bedrijfsvoorlichting. Cinema Texel vertoont Pride judice (aanvang 20.15 uur) er serie CineClassics Thelma (20.30 uur) Dinsdag 15 november: Bij de Texelse Ambachtelijke Choo:" latier Looyer (Spinbaan 1 a, Den Bir wordt bij voldoende belangstelling 3 ide 14.00 tot 17.30 uur een cursus ba bons maken gehouden. Kosten €1$ mer Opgave via tel. 313179. fer oner Vanaf 19.00 uur worden in De Lir boom in Den Burg audities gehoua n;ni de Texelse productie van musical Tsjechov. Voor informatie, aanmeldingen: tel. 312788. rEe Om 19.30 uur begint in het raadhuis Den Burg een openbare vergaden van de gemeenteraad. g« d( Cinema Texel vertoont Pnde P P00 judice (aanvang 20.15 uur) en ini c serie CineClassics Thelma Loti sDf (20.30 uur). mar bfte TESO zet maandag van 9.30 tot 161 ge uur een extra boot in. De veerdi? nu verzorgt dan ieder half uur een afva zowel vanuit Den Helder als vs Texel. Er worden geen wachttij) verwacht. Van 1 november tot en 31 december is op elke dag van week het daltarief van kracht. Mi informatie over de veerdienst s verkrijgen via tel. 369600 of webs iï www.teso.nl. dat b. ft c ee Zaterdag 12 november: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Hoogwater te Oudeschild Vr. 11 03.00 en 16.00 u. Za. 12 04.25 en 17.30 u. Zo. 13 05.35 en 18.37 u. Ma. 14 06.40 en 19.45 u. Di. 15 07.40 en 20.36 u. Wo. 16 08.27 en 21.15 u. Do. 17 09.07 en 21.30 u. Vr. 18 09.37 en 21.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 13 novem ber op om 07.58 uur en gaat onder om 16.51 uur; vrijdag 11 november doodti); woensdag 16 november volle maan. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur bea da' een rondleiding door de bierbrouM r w de Schilderweg. Deelnamen €6,-. dat Zondag 13 november: jen Om 11.00 uur begint een excu door de Slufter. Deelname kost? Opgave en inlichtingen bij EcoM jjjj" tel. 317741 Woensdag 16 november: Om 11.00 uur begint een rondleid door het ambachtencentrum opl Wezenland in Den Burg. Deelna kost €4,-. Voor aanmelden en ink tingen: tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excui door de Geul. Deelname kost ft Opgave en inlichtingen bij EcoM3 tel. 317741. Donderdag 17 november: Om 11.00 uur begint een rondleidt door het ambachtencentrum Wezenland in Den Burg. Deelr# kost €4.-. Voor aanmelden en tingen: tel. 314180. len nog worden besteld bij Miep de Jong, Molenstraat 18, Den Burg, tel. 310591 ofe-mailwjong@hetnet.nl. Sinterklaasmarkt In de LETS-boet (Zuidhaffel 5) wordt op 19 november van 14.00 tot 17.00 uur een verkoping gehouden van sin terklaasspulletjes. Wie gebruikte of nieuwe boeken, spelletjes of andere cadeautjes wil verkopen, kan zich opgeven bij Liliane van Langelaan, tel. 31489,7. Leden betalen voor een standplaats vijf boetjes, niet-leden €5,-. De sinterklaasmarkt wordt opgeluisterd door Bimo de clown. (Foto March Heijnen) Verwikkelingen in dwaas blijspel 'Een dwaas blijspel in drie bedrij ven.' Aldus luidt de omschrijving van De avond van de zevende juli, dat toneelvereniging 't Amateur tje zaterdag opvoert in De Wiele waal. Het gezelschap uit De Waal voerde hetzelfde stuk al eens op in 1982. Na het treurige verhaal van afge lopen voorjaar, waarin arrogantie, bedrog en zelfs een dramatisch sterfgeval de sfeer bepaalden, pro beert 't Amateurtje de toeschouwers in de najaarsvoorstelling weer aan het lachen te brengen. Centraal in dit blijspel staat een notarisgezin op het platteland, dat voor het werk in huis een knecht in dienst heeft genomen. Op de dag dat hij arriveert, komt ook een vriend van de notaris op bezoek, waarna beide personen worden ver wisseld. Het blijkt het begin van een serie merkwaardige venwikke lingen, waarvan het einde moeilijk is te voorspellen, 't Amateurtje kent zaterdag twee debutanten: Lotte van der Belt speelt huishoudster Hanna. tenwijl de nog maar 17-jarige Sharon Daalder de rol van de dochter des huizes voor haar rekening neemt. Andere personages die ten tonele verschijnen zijn onder anderen een deftige maar berooide freule, een vrolijke en sportieve advocaat en een stijve doch zeer nette huis knecht. De andere acteurs zijn Jan Eelman, Yolanda Legierse, Richard Eelman, Marleen Kooger, Chiel San ders, Henk Slikker en Petra Brans. De regie is in handen van Henk Tjep- kema, Thea Hin souffleert. De voorstelling begint om 20.00 uur. Het bal na staat onder leiding van Henk Slikker. 3 ider Intocht Sinterklaas Volgende week komt Sintert weer naar Texel. Organisaties zich bezighouden met zijn M in de verschillende dorpen, verzocht het tijdstip en het gramma vóór maandag 'jpop uur door te geven aan de i» ur. tie van de Texelse Courant,* fnsd, moesstraat 45, tel. 362620. e' ;rjer redactie@texelsecourant.nl. krant van dinsdag verschijnt een overzicht van de verschik ecj c activiteiten. tart Jeroen van Mervt in theater Klif 12 ;ou toonstelling georganiseerd en toen kwam er zoveel boven tafel, dat het zonde was om er niets blijvends mee te doen. Daar komt bij dat de school nog twee jaar in gebruik is geweest als De Wereldschool, voor kinderen van asielzoekers. De slui ting in 2003 was het einde van een periode.' Hin, Timmer en Van Heerwaarden zeggen met nadruk geen schrijvers te zijn. 'Er valt redactioneel vast nog wel wat aan te verbeteren, maar daar gaat het ons niet om. We heb ben dit recht uit ons hart geschre ven. En misschien wel zo'n negentig procent van het boek bestaat uit klassefoto's. Je kunt ons daarom beter samenstellers noemen.' Dat neemt niet weg dat ze veel onder zoek hebben verricht. Van elk kind op elke foto. waarvan de oudste in 1882 werd gemaakt, hebben de drie geprobeerd roepnaam, doopnaam, geboortedatum en (indien van toe passing) overlijdensdatum te ach terhalen. Dat was geen eenvoudige klus. 'Een belangrijk hulpmiddel was de klapper die bij het opruimen na de sluiting van de school werd ren aan de instandhouding van de school, iedere nieuwe leerling een fiets cadeau te geven. De samen stellers ontdekten dat ook vroeger al veel moeite werd gedaan om de school in stand te houden. Daarbij speelden sociale overwegingen een grote rol. 'Het gebeurde wel dat van een gezin dat halverwege De Waal en Oosterend woonde een deel van de kinderen in Oosterend en een De samenstellers van het boek - Loes Timmer, Willie van Heerwaarden en Trinet Hin poserend voor het niet meer als school gebruikte dorpshuis. (Foio joop Rommets) een paar jaar tijd steeg het leerlin genaantal van 20 naar 51. Daar naast was er een kleutergroep met 16 kinderen. Maar al snel keerde het succes zich tegen de initia tiefnemers. de school groeide zo snel, dat de organisatie ervan niet goed bij te houden was, dat er al snel fors ruimtegebrek kwam. Dat maakte het ontwikkelen van een andere vorm van onderwijs in feite te zwaar: de leerkrachten had den hun handen vol aan de dage lijkse gang van zaken.' Bijkomend probleem was dat kinderen met leer- of gedragsproblemen werden aangemeld, die het op hun vorige school niet hadden bolwerken en waarvan de ouders hoopten dat ze op een kleinschalige school met modern onderwijs wel zouden kun nen functioneren. 'Met name bij de ouders van buiten De Waal, die vooral gekomen waren op de belof te "andersoortig onderwijs", groeide de onvrede. Een deel haalde hun kinderen weer van school. En daar mee kwam de school razendsnel in een spiraal terecht van minder kinderen, nog minder...' In 1999 drong het besef door dat het tij niet meer te keren viel en werd tot sluiting besloten. Terugkijkend: 'Het was niet anders, er viel niet aan te ontkomen. Maar het was wel jam mer. En zeker als je ziet hoeveel jonge kinderen we nu in De Waal hebben. Het krioelt ervan. Maar je kunt het helaas niet terugdraaien.' De school van De Waal telt 160 blad zijden en is in eigen beheer uitgege ven. Dat was mogelijk dankzij de steun van sponsors, waaronder veel bedrijven uit De Waal en omgeving, en de Waalder dorpscommissie, die garant wilde staan, op voorwaarde dat de helft van de boeken al voor verschijnen zou zijn verkocht. Dat is gelukt. Van de 500 exemplaren zijn er inmiddels ruim 250 bij voorin schrijving vergeven. De presentatie, zaterdag 19 november om 11.30 uur, is onderdeel van de open dag van liet verbouwde dorpshuis, die om 10.15 uur begint. Het boek kost die dag €30,- en daarna €37,50. De eventuele opbrengst is bestemd voor het dorpshuis. De samenstel lers zijn na de presentatie nog tot 14.00 uur in het dorpshuis. Joop Rommets 'Je weet niet waar je aan begint. Nu het erop zit, hebben we allemaal even geen energie meer', verzuchten Trinet Hin, Loes Timmer en Willie van Heerwaarden als uit één mond. Na vele maanden van volhardend speurwerk is het dan bijna zover en wordt zaterdag 19 november hun boek De school van De Waal gepresenteerd. Om niets van de verrassing weg te nemen, mag niemand het zien voor die tijd, ook de verslag gever niet. Maar erover vertellen doen ze graag. Hoe oud het onderwijs in De Waal is, hebben de samenstellers van het boek niet kunnen achterhalen. Wel was er rond het jaar 1600 ene Que- ringh Gerbrandszn, die er onder richt gaf. In ieder geval vanaf die tijd, dus zo'n 400 jaar lang, werden kinderen tot een jaar of twaalf, der tien onderwezen in lezen, schrijven, rekenen en andere vaardigheden. Vanaf 1723 was er sprake van een woonhuis met een eraan gebouw de lesruimte. Tot 1866 bestond de school in De Waal uit niet meer dan één lokaal en één onderwijzer. Dat het een vrij eenvoudig gebouw tje moet zijn geweest, concluderen Hin, Timmer en Van Heerwaarden uit een citaat in de Texelse Cou rant van 26 juni 1954, waarin ver slag werd gedaan van de opening van het nieuwste gebouw. "'Zo was het eens", zei dhr. Roeper, toen wij komend van de pas geopende Waalder o.l. school een oud, half vervallen huisje passeerden. "Hier gingen de kinderen van de Waal zo rond 1800 naar school." Ja, wie het bouwsel gadeslaat, slaat de schrik om het hart: moest men daar leren? Een hok, waarin men de prille jeugd haar beste jaren dorst laten door brengen.' In 1866 werd dit gebouwtje vervan gen door een nieuwe school, die aan de Dorpsstraat (nu het Hoger- eind) stond. In januari 1875 telde de school maar liefst 93 leerlingen en stonden bovendien 12 kinderen van vijf jaar op een wachtlijst. Om zijn taak te verlichten, kreeg het hoofd van de school assistentie van een hulponderwijzeres. In 1916 werd het gebouw vervangen door een school met twee lokalen. Die werd later gesloopt en vervangen door wat de samenstellers 'de nieuwbouw van het Wagenmuseum' noemen. De oorspronkelijke onderwijzerswo ning, Hogereind 4, staat er nog. Op 22 juni 1954 werd er feest gevierd voor een nieuw gebouw en kreeg de school de naam Red- mer IJskaschool. De in 1953 bij de watersnood omgekomen IJska was smid in De Waal en stond bekend als een sociaal betrokken man, die veel mensen onbaatzuchtig hielp. Burgemeester De Koning zei in zijn toespraak: 'Deze naamgeving wil ons herinneren aan de ramp, waar bij zes Texelse mannen, waarvan het merendeel uit De Waal, om het leven kwamen. Daarbij hebben wij gemeend de naam van één der slachtoffers, de heer Redmer IJska, een der vooraanstaande figuren uit uw dorp, naar voren te moeten bren gen als herinnering aan de ramp.' Overigens valt op dat in dezelfde week de nieuwe gebouwen van de Lubertischool in De Koog en de Jac. P. Thijsseschool in Den Burg werden geopend. Bijzonder is dat geen van de samen stellers zelf op de school in De Waal heeft gezeten. Wel waren hun kinde ren er leerling en van sommigen ook ouders of grootouders. 'We voelen ons erg met de school verbonden. Vorig jaar hebben we een fototen- mee. 'Soms werden voor één per soon wel tien verschillende namen genoemd. Of de naam van een broer of zusje. Het gebeurde ook dat de mensen die ons hielpen zich vergisten. We hebben met mensen gesproken die drie keer een andere geboortedatum van hun vader of moeder noemden. Ze wisten het gewoon niet precies.' Toen bij nadere bestudering bleek dat de genoemde geboortedata van de leerlingen gro te verschillen vertoonden, tussen twee en in sommige gevallen zelfs drieëntwintig jaar, sloeg de twijfel toe. 'Soms stonden er kinderen op foto's die nog maar net twee jaar oud waren. Of volwassenen. Uitein delijk kwamen we erachter dat het vroeger heel gewoon was om als de schoolfotograaf kwam met het hele gezin op de foto te gaan. Dan kwam iedereen even naar school om te poseren.' Andere bronnen vormden het archief van de gemeente ('we hebben heel veel steun gehad van beheerder Wil Braam'), de Historische Vereniging en trouwboekjes uit particulier bezit. Maar een garantie voor correctheid is er niet. 'We hebben gedaan wat we konden. Belangrijk vinden we zelf in ieder geval dat we de gege vens zoveel mogelijk hebben laten controleren door mensen die er nog van weten. Bij veel boeken gebeurt dat niet.' Naast heel veel foto's bevat het boek ook herinneringen van oud-leerlin gen en interviews met de hoog- deel in De Waal naar school ging. Want ook de school in Oosterend had het soms moeilijk en mocht niet verdwijnen.' De samenstellers wagen zich aan een 'voorzichtige analyse' ('het is immers nog vrij recente geschie denis') van de oorzaken die leid den tot de sluiting van de school. Onmiskenbaar is de gezinsgrootte, die na de oorlog snel kleiner werd. Waren zes of meer kinderen in een gezin voordien 'heel gebruikelijk', na 1960 daalde dit getal tot twee of drie kinderen per ouderpaar. 'Er waren dus simpelweg minder kinde ren in het verzorgingsgebied van de school.' Daar komt volgens de drie bij dat de mensen die na 1960 in het wat vergrijsde De Waal kwamen wonen, niet de vanzelfsprekendheid als de 'traditionele Weelders' had den hun kind naar de dorpsschool te sturen. Daarnaast werd het door het toenemende autovervoer een stuk eenvoudiger een kind naar de katholieke of christelijke school in Den Burg te laten gaan. Dezelfde 'krachtige factoren' zorgden ervoor dat ook de scholen in Oost en Zuid-Eierland het moeilijk kregen en uiteindelijk verdwenen, terwijl ook die van Midden-Eierland binnenkort sluit. In De Waal werden 'een dappere poging' gedaan het tij te keren, aldus de samenstellers. 'Er werd bedacht dat er bij sommige ouders in met name Den Burg behoefte zou kunnen bestaan aan nieuwe vormen van onderwijs. Dit zou De Waal kun nen bieden. Het zou daarmee meer worden dan een dorpsschool. Het zou een vorm van onderwijs worden die trekken had van een Jenaplan school.' Het bleek een succesformule. In gevonden. Die was van meester Pieterse geweest en later bijgehou den door meester Albers en juffrouw Beekenkamp. Er stonden foto's in, waarvan een deel met de namen van de kinderen erbij. Maar toen we ons erin verdiepten, kwamen we er al snel achter dat ze soms maar hadden gegist. Soms stonden er duidelijk verkeerde namen bij.' Met hulp van oudere dorpsgenoten werd geprobeerd duidelijkheid te scheppen in de enorme hoeveel heid materiaal, maar dat viel niet bejaarde juffrouw Beekenkamp en mevrouw Duinker-Boot, die tachtig jaar geleden één van de leerlingen was. Daarnaast gaan de samenstel lers in op het leerlingenaantal van de school, dat sinds 1800 'aanzien lijk' geschommeld heeft. Het hoog ste aantal kende de school rond 1870, toen 93 kinderen er onderwijs kregen. Het laagste aantal lag bij de sluiting in 1999: 17. Kort daarvoor was er ook een diep dal. In 1985 telde school slechts 20 leerlingen en besloot de dorpscommissie, die graag een bijdrage wilde leve- Een schoolfoto uit 1942, gepubliceerd in het boek. Met van links naar rechts en van boven naar beneden: Marius Bakker, Cor Visman, Jan Brak, Leen Heerschap, Gerrit Schoenmaker, Piet Plaatsman, Meindert Hoep, Nies Westdorp, meester Pieterse, Koop Weistra, Bertus Heerschap, Anton Goeman, Albert Keijser, Riet de Bruin, Henny Stechweij, Marie Keijser, Thea IJska, Marietje de Porto, Netty Keijser, Leo Roeper, Jopie Bos, juffrouw Beekenkamp, Ada IJska, Katrien Roeper, Pietje Eelman, Dina Smit, Guur Dros, IJde Weistra, Jannie Schoenmaker, Riet Eelman, Kees Eelman, Aad Kooger, Jelte Mozes, Paul Kikkert, Dirk Westdorp, Gerrit Keijser MCzn., Kees van Heerwaarden, Joop Westdorp, Jannie Kreeft, Lies Schoenmaker, Jaap de Haas, Aagje Hoep, Sientje Bos, Trijntje Eelman, Tinie Goeman, Adriaan Kreeft, Jan Bakker Azn., Jan de Graaf, Barend Lok, Thea Henkes, Greetje Goeman, Jopie Witte, Adri Pieterse, Una Roeper. begint om 20J edraag €14,-J elijk. Reserved 3-mail info@klif1' In theater Klif 12 brengt vrijde; november Jeroen van Men# programma Dat kunnen héle groten. Ook in dit - inmoi zijn tiende - programma z£ Merwijk zich vergeefs in vort leniging van de geestelijke nort de samenleving, zoals die zich name manifesteert in het gree aantal terreinwagenbezitters land. Na afloop van de voorsa is er gelegenheid tot discussie De de toegang vooraf is mogelijk, tel. 319633 of e-mail

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2