Oö,- INTERNATIONALE PRIJSSTUNT! A eKpei 't \Yat ik zeggen wou.. Gbfdlciïmd! TEXELSE J COURANT /oningbouw in De Koog kwestie van lange adem i XexeiaartJes Onze goede vriend long wordt 60 jaar! V ii Meer dan een postzegel ichterzijde van de Dorpsstraat, gezien vanaf de Nikadel, verdient niet altijd de oonheidsprijs. Veel Kogers irriteerden zich met name aan de kiosk, die de laatste jaren verder in verval raakte. Deze week is het bouwsel gesloopt (Foto Geram 7 :hce Gf igyj de wachtlijst voor een woning s ben De Koog staan momenteel 87 €1:-, men en recentelijk zijn een ider echtpaar en een alleen- mende naar Den Burg ver- Lini isd omdat ze in De Koog geen I01U ning konden vinden. Wethou- 'an rEelman heeft goede hoop dat in de toekomst kan worden touwd, maar op korte termijn ti nog niets in. 3hi< gebrek aan woningen kwam de orde tijdens de jaarlijkse pipenronde van het college van b w, dat maandagavond in dorps- Lot De Hof neerstreek. Wethouder Iman werd daar herinnerd aan de ofte dat de gemeente een inven- satie in de dorpen zou maken, ar tot op heden is dit, volgens wethouder door andere drukte, gebeurd. Maar ze meldde wel nu de scherpe kanten uit het afva ekplan zijn gehaald, er in de lendorpen binnen de zogeheten 1)8 itouren mag worden gebouwd it de gemeente bij de verdeling bouwmogelijkheden succes geboekt in de onderhande met andere gewestgemeenten, öleem in De Koog is dat nog niet eel duidelijk is langs welke grens e contour precies loopt. Een ter- ir ba dat in aanmerking zou komen woningbouw, is dat van de me ttirtnalige Kogerhoop. Probleem rmee is dat er een clausule op dat er vóór 2006 geen plannen ;en worden ontwikkeld. Boven- is het in het bestemmingsplan voor woningbouw bestemd, coMl ardoor het niet uitgesloten is omwonenden planschade gaan Een andere mogelijkheid Jt16i it. M vebs is een terrein aan de Boodtlaan, maar dat is deels in handen van de gemeente en deels in handen van een particulier. Ook andere zoge heten inbreidlocaties komen in aan merking, maar die zijn in particuliere handen. Ter sprake kwam ook het toekomst beeld van De Koog. Geconstateerd werd dat met name de Dorpsstraat flink is opgewaardeerd, maar dat het dorp er nog niet overal even florissant uitziet. Met name aan de achterzijde van de Dorpsstraat laat het aangezicht te wensen over. Ook de leegstand van het nieuwe com plex aan het dorpsplein is velen een doorn in het oog. De wens werd uitgesproken om gezamenlijk de enquête worden gehouden. Ook de allure van een badplaats krijgt. Eén van de wensen die er leeft is herstel van het duinpad dat vroeger als een soort promenade tussen de Badweg en het paadje naar Opduin liep. Het is in de loop der jaren ondergestoven, maar op sommige plekken is nog zichtbaar waar het liep. Probleem is dat de duinenrij op die plek een stuk smaller is gewor den en dat het gebied een belang rijke schakel is voor de zeewering. Bovendien maakt het onderdeel uit van het nationaal park Duinen van Texel. Afgesproken is de aanleg aan te kaarten tijdens het reguliere overleg van het NP. Klachten zijn er over het fietspad tussen de mane ges en vakantiepark Waddenstate dat veelvuldig door paarden wordt gebruikt, wat het plaveisel niet ten goede komt. Ruiters klagen dat de ruiterpaden ter plaatse onbegaan baar zijn. Bron van irritatie is ook het autoverkeer in de Dorpsstraat. Er wordt in het wandelgebied nogal eens gezondigd tegen de regels, met name door ondernemers en bevoorradingsbedrijven. Die vinden dat ook zelf, met als uitkomst dat zal worden geprobeerd een plan op te stellen om de overlast te beper ken. Daarin wordt ook gekeken in hoeverre het mogelijk is fietsers uit de Dorpsstraat te weren. Het ziet er naar uit dat de jeugd binnen afzienbare tijd een officieel trapveld krijgt in de vorm van een omheind straatvoetbalveld aan de Nikadel. De vergunning ligt momen teel ter inzage en de dorpscom missie verwacht met zelfwerkzaam heid en subsidies van verschillende instanties tot een spoedige realisa tie te kunnen komen. Om de wensen en behoeften van de Kogers te inventariseren zal een Typeles Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie schouders eronder te zetten, zodat De Koog in meerdere opzichten gaat het dorp werken aan een toe komstplan. Archieffoto van Hielke Bruining, waarop het betegelde wandelpad over de duinen is te zien. De tegels liggen er volgens Bruining nog, Kogers zouden dit graag weer in ere hersteld zien. Handhaving Geachte wethouder, Gisteren sprak ik op de Krim een Texelse aannemer die met spreek woordelijke tranen in de ogen een schuurtje van zeven vierkante meter aan het halveren was dat hij acht jaar geleden zelf had gebouwd. De man had er zichtbaar grote proble men mee. Hij schaamde zich tegen over zijn Duitse opdrachtgever voor het handelen van zijn eigen gemeen tebestuur. Hij kreeg er pijn in de buik van. En met hem een groepje toeschouwers van het sloopwerk, waarvan ik er een was. Dit vormde voor mij de aanleiding om u te schrijven. De afgelopen tien jaar zijn met mede weten en vaak medewerking van lokale aannemers, architecten, mid denstand en de Krim aan zo'n zes tig vakantiewoningen allerlei illegale verbouwingen gepleegd. In vrijwel alle gevallen betreft dat overigens een verbetering van de bungalows die inmiddels zo'n 25 tot 30 jaar oud zijn. Netjes uitgevoerd door profes sionele aannemers en in lijn met de sfeer van het park. Ten aanzien van de gemeente heerste op de Krim kennelijk het idee dat kwaliteitsver betering aan het park ook zonder vergunning wel werd gedoogd. Ik meen dat u er goed aan hebt gedaan dat laatste een halt toe te roepen en vervolgens handhavers op het park los te laten. Die handha vers hebben hun werk serieus opge pakt. Wellicht zelfs iets té serieus. Gesterkt met de wet in hun handen zijn er inmiddels dwangsommen opgelegd en verbouwingen onge daan gemaakt. Enkele tonnen zijn door particuliere bungaloweigenaren verspild aan bouwen en weer afbre ken, maar u hebt uw punt gemaakt. Er is daardoor nu echter wel een situatie ontstaan die niet meer te keren is. Je kunt op zo'n park, of breder: op het eiland, nou eenmaal niet met twee maten meten. Maar doorgaan is waanzin. Althans, dat vinden achtereenvolgens de bun galoweigenaren, de directie van de Krim, de aannemers, de architecten, de huurders van de woningen en verder ieder weldenkend mens met het hart op de goede plek. Je jaagt de toeristen, en kennelijk nu ook eilanders, wel heel erg tegen je in het harnas. Vooral nu de handhaving en uitvoering op het bedenkelijke niveau komt van het onder dwang laten verwijderen van bijvoorbeeld een overkapping aan een schuurtje voor openhaardhout, een overkap ping boven een voordeur en het onder dwang laten halveren van een keurig schuurtje van zeven vierkante meter. Die Duitse mevrouw vertelde me wanhopig dat de gemeente wel goedkeuring had gegeven als het schuurtje van hout was geweest. Ik vraag me af wie nu uiteindelijk de winnaar is. Ik vrees dat die er niet meer is. Er staan vele woningen op de Krim te koop. Diverse eigenaren houden het voor gezien en de verkoopprij zen dalen. De horeca in De Cocks- dorp klaagt al langer over terugloop van de omzet en er heerst alge hele onvrede op het de Krim. U hebt inmiddels mensen razend en velen radeloos gemaakt. Maar. u staat nu eenmaal in uw recht. Ik zou u desondanks willen vragen een oplossing te bedenken. U kunt het niet meer voor iedereen goed maken, maar u kunt nog wel heel wat klein leed voorkomen. Ik hoop dat u de situatie erkent en met mij van mening bent dat er een grens is overschreden; niet een juridische maar een morele. Tenzij u mij natuur lijk kunt aanwijzen wie in deze zaak nu uiteindelijk gewonnen heeft. Ik zie uw reactie met belangstelling tegemoet. R.M. Maaswinkel, De Krim (maaswinkel@portando.nl). Het is tegenwoordig usance leerlin gen van de basisschool vertrouwd te maken met computers. Prima. In de groepen 7 en 8 wordt ook eenmaal in de week typeles gegeven. Helaas loopt er dan geen docent rond om alle verkeerde houdingen en handelingen te corrigeren. Jammer voor de leerlin gen, bij wie door foutief aangeleerde handelwijzen later te snel onnodige vermoeidheid optreedt, bij wie ogen en nekspieren overbelast raken door van scherm naar voorbeeldtekst te dwalen en jammer als daaruit te veel onnodige fouten voortkomen. En wat doe je aan im'tatie door onregelmatig typen en hoe overwin je een gebrek VRIJDAG 11 NOVEMBER 2005 aan zelfvertrouwen? Jazeker, ook bij het typen. Dit alles kan door goed opgeleide docenten allemaal in goede banen worden geleid. Zeker als de leerlin gen tweemaal in de week een uur typeles krijgen. De docenten kennen alle valkuilen en weten bovendien hoe bepaalde fouten bij het typen ontstaan en hoe die zijn te vermijden. Goed opgeleide docenten weten ook, indien nodig, vragen over tekstver werken te beantwoorden. Dus, computers op school gebruiken is prima en zelfs nodig, maar een uurtje in week typeles heeft weinig tot geen resultaat. Mevr. Chavonnes Vrugt- van Leeuwen, Den Burg. Jeugdwerk Hoe zit het met het jeugdwerk in de buitendorpen nu Carla Schrama niet meer terugkeert bij het jeugd- en jongerenwerk? Een vraag die onlangs al in de raadscommissie Welzijn opdook en nu tijdens de dorpenronde van het college van b en w in De Koog werd gesteld. Het jeugdwerk valt sinds kort onder de nieuwe brede welzijnsstichting Pharos. Het ambulante jeugdwerk hield onder meer toezicht op de stacaravans in de buitendorpen. De redactie vroeg Mart Spreeuw, directeur van Pha ros. naar de stand van zaken: 'We zitten in overgangsjaar. De prioriteit ligt nu even bij het vaste jeugd- en jongerenwerk, zeg maar Time Out en het skatepark. Per 1 november is bijvoorbeeld het Jongeren Informa tiepunt weer operationeel geworden. We proberen jongeren te stimuleren gebruik te maken van vaste activitei ten in Den Burg. Op langere termijn willen we meer jeugdactivrteiten naar dorpskernen halen, en de jongeren- betrekken bij de maatschappij, te ondersteunen en - het hogere doel - ze te laten uitgroeien tot volwaar dige burgers. We proberend daarvoor kanalen te openen die passen bij de doelgroep. Bijvoorbeeld een website. Als de jongeren de caravans willen blijven gebruiken, dan zal het jeugd werk daar op inspelen Het is onze taak om maatschappelijke ontwikke lingen te volgen. Er zal toezicht op die caravans nodig zijn, want er mogen geen excessen plaatsvinden. Met de gemeente vindt overleg plaats over wat precies voor het jaar 2006 de activiteiten zullen worden die Pharos met name op het gebied van het ambulante jeugdwerk kan uitvoeren.' 1 ijfl Bel 020 - 35 55 355 of kijk op www.expert.nl voor odresien en lelefoonr Feestelijk geleefd, elke dag was voor jou een feest en toen was het stil. Ifiverwacht is uit ons midden weggegleden we vader, schoonvader en opa Cees Dekker „loodvrije Cees" '1 januari 1929 t 10 november 2005 Koen en Joke Denizli, Kas, Nadiene, ntert •aties ompstraat 25 jn irt '95 al De Cocksdorp is thuis. Daar is gelegenheid tot condole- n op zondag 13 november van 14.00 tot 17.00 insdag 15 november nemen we afscheid van 20,* ider om 14.30 uur in Crematorium Schager- nl. In ohijntj '9 de IK •ant, igge, Haringhuizerweg 3 te Schagen, Vertrek »ot 13.00 uur. Aansluitend is er nog gelegen- schiia om even samen met ons te zijn in de kof- e<amer. srwi if U vri dij er# allee' inmioi ze! 1 VOO' ;e nooi 3 ZiCt Nooit meer. „Cees Dekker bij de wekker" Na woensdagnacht hadden we dit niet verwacht. Cees, je laat een lege kruk achter. Maar je hebt tot het laatst toe genoten. Wij wensen Harry, Koen en familie veel sterkte met dit onverwachtse verlies. Piet, Céline en medewerkers Bar de Rog Het is goed zo. fde warme belangstelling na het overlijden van TRIJNTJE APPEL-GROENEWOUD wij u hartelijk. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager. nl. Div. opleidingen met werkgarantie op Texel. Start 28 november 2005. Praktijkgericht, hoog gewaardeerd diploma. Geen speciale voorop leiding nodig. Scheideg- ger Opleidingen, bel 06- 42131773. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Nu alle laatse Emma werkschoenen €25,= p.pü Mantje lifestyle stores. Service Center Texel JVC Dealer Laagwaalderweg 39 Zeilmakerij Texel. Out- doorkleding (ook voor binnen) van de merken Gaastra, Helly Hansen, Imhoff, Privata, R&W en Craft. Heemskerckstr. 20, Oudeschild, tel. 313272. Sinterklaas let op! De lekkerste Sint-versna peringen vind je bij Inde Soete Suyckerbol. Luxe chocoladeletters, suiker goed, speculaaspoppen, fondant, strooigoed en al les voor schoentje zetten. Inde Soete Suyckerbol, Weverstraat, Den Burg. Rijbewijs halen? Rijschool Arnoud helpt u graag op weg! Lessen €34.- per 60 min. of €1195,- voor een complete praktijkcursus. 1e les in 2005 is gratis. Voor meer info 0223- 626696 of 06-51197218. Les in VW Golf. Nu alle laatse Emma werkschoenen €25,= p.pü Mantje lifestyle stores. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! AnjaZijm HaircareCalifor- nië Tel. 06.22.91.76.03. Rommelmarkt in de "Witte Burcht", zat. 12 nov. van 9.00 tot 12.30 uur Nieuw bij Mantje Schoe nen. Crocs muilen, ideaal voor binnen en buiten. Astrid 65 jaar! Hartelijk gefeliciteerd en een fijn weekend met vrienden en familie op Texel. Aigle regenlaars, in di verse uitvoeringen, vanaf maat 25. Mantje Sport. Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager nl. Let op: zaterdag 12 no vember: grote specu laas-verkoopactie van Scouting Texel Iedere woensdag 4 kren tenbollen €0.99. Dros Bakkerij, Kogerstraat 44. Beste Wampexers en ie dereen die erbij betrokken was. Mag het ietsje meer zijn? Bedankt voor de prachtige nacht op "Joan- neshoeve". Het was voor ons een geweldige erva ring. Nico en Sas Nieuw: voor bruiloft, re ceptie, vergadering, cur susruimte, diverse zalen. Hotel-restaurant Prins Hendrik, nabij Oosterend, tel. 0222-363020 Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager. nl. 5 Vakantiepark De Krim biedt te huur jaar- en seizoenplaatsen voor chalets en caravans. Bel voor info: 0222-390111. Huur een kraam op de gezelligste en sfeervolste kerstmarkt van Texel. Bel 318341. Hout voor open haard! Koopje: €3,- per stam (€20,- per m3). Tel. 314203. Skipully's van Maser, met kol of rits, in diverse kleuren, nu €15.-. Mantje Sport. O, kom er eens kijken.... zaterdag 12 november: speculaas-verkoopactie van Scouting Texel. Biedt zich aan: timmer- man/interieurbouw/ meubelmaker. Bij voor keur in loondienst, ook beschikbaar voor ander werk, zoals tuinbouw, schilderwerk, koerierswerk en keukenhulp. Bereikbaar op tel. 327881. Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager. nl. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. De winter is gekomen, dus tijd voor gezelligheid! Wij hebben weer heel veel nieuwe sfeer- en kerst decoraties binnen. Tuin centrum Eureka. Vero Moda Vero Moda bij: Boetiek Allerlei in De Koog. Elke dag de nieuw ste modetrends. Van wo t/m zat. open van 10.00 -17.00 uur. Mitsubishi Spacestar 1.3 GLX, 85.000 km, bj.2000, airco, trekhaak. €7.950,- Van Sambeek Truck Ser vice, Oudeschild. Biofood, honden- en kat tenvoer met kruiden, dat is kwaliteit! Voor info bel Yvonne, tel. 310.690. Na- tuurpraktijk Oshin. Nieuw tel. nr. Pieter de Vries Dé Fotograaf. Tel. 322887 www.detexelsefo- tograaf.nl Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia. De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Hulp nodig bij uw satel liet- of kabelsysteem? Bel 322398. Voordeelland Oudeschild. 4 kilo roodkokende stoofperen €3,-: hand en moesappels, o.a. Sterappel. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 06-22030389.3 (IM-Texelaartje) Wat is de beste locatie vooreen... Bedrijfsfeest? Presentatie? Singles Party? Personeelsfeest? Vergadering? 70-80 Party? Autocross jaarfeest? Evenement? Festival? Theaterstuk? That's the Question! Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11. Oudeschild. Tel. 313809. Elf november is de dag, dat je tot negen uur naar Qnipp Kapsalon mag! Waalderstr. 15, tel. 312227, ook zonder lampionnetje! Gas bestellen? Hielke bellen! Tel. 327027. Alle soorten en maten gasfles sen. Wij bezorgen onmid- delijk en adequaat voor afhaalprijs. Samsung E 760 gratis bij nieuw abonnement KPN Mobiel €30. (2 jaar). Na tuurlijk bij Weikoop. Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager. nl. Heel Texel opgelet: Spe culaasactie van Scouting Texel, Zaterdag 12 novem ber Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Wij rijden dinsdag a.s. flessengas Prima Gaz. Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. 0222-317333. Scouting Texel organi seert zaterdag 12 novem ber een speculaas-ver koopactie. Wasmachine.droger.vaa twasser,koelkast,vriezer reparatie en onderhoud REGT Witgoed. 327707. Winkel Verenigde Schil ders ook op zaterdag ge opend van 08.00 - 12.30 uur. Haardhout. gemengd: eik. iep, beuk, es, etc. Handelsonderneming Eèlke Kloosterman, tel. 0517-579592. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Leuke Sinterklaasca deaus, originele kerst pakketten. Ambachts centrum tel 320117 Winkel Verenigde Schil ders ook op zaterdag ge opend van 08.00 - 12.30 uur. Let op: zaterdag 12 no vember: grote specu laas-verkoopactie van Scouting Texel Reformladder Arbokeur, 2x12, €155,- excl.te bevr. bij Cor van IJsseldijk, tel. 313397 of 06-51384785. Te huur: recreatiewoning tussen Den Burg en De Koog, Pontweg 128. Tel. 06-30003080. Nieuwe computer nodig? TCA dumpdag 12 Novem ber 10.00-16.00 uur. Kijk op www.tcatexel.nl. Aigle regenlaars, in di verse uitvoeringen, vanaf maat 25. Mantje Sport. Kijk en vergelijk bij Ser vice Center Texel Audio Video Witgoed Laagwaal derweg 39 Ook voor Panasonic Au dio en Video - Service Center Texel - Laagwaal derweg 39 Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan. tel. 322100. O, kom er eens kijken.... zaterdag 12 november: speculaas-verkoopactie van Scouting Texel. Te huur: recreatiewoning tussen Den Burg en De Koog, Pontweg 128. Tel. 06-30003080. Winkel Verenigde Schil ders ook op zaterdag ge opend van 08.00 - 12.30 uur. Nu alle Uggs uit de zo mercollectie €25,= p.pü Mantje lifestyle stores Let op de krant van vrijdag 18/11 a.s.ü! Spectaculaire computeraanbiedingen. De Computerzwager, tel. 06-53935770/ 310356, info@decomputerzwager. nl. Skipully's van Maser. met kol of rits, in diverse kleuren, nu €15.-. Mantje Sport. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Nieuw bij Mantje Schoe nen: Crocs muilen, ideaal voor binnen en buiten. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Nieuw bij Mantje Schoe nen: Crocs muilen, ideaal voor binnen en buiten. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Nu alle Uggs uit de zo mercollectie €25,= p.pü Mantje lifestyle stores. Samsung E 760 gratis bij nieuw abonnement KPN Mobiel €30. (2 jaar). Na tuurlijk bij Weikoop. Houtbouw ,,lt Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. T.k oldtimer Volvo Du ett, '67, Ipg, wegenbei vrij, €1950,-. Tel. 318830. Jo's stoffenkraam elke maandag op de markt. De Marktrozenman en alle bekenden van de weekmarkt postzegels bijvoorbeeld voor lljits m Kroatië: VW en ik heb Steun Kinderpostzegels en kijk voor meer informatie op onze website www.kinderpostzegels nl voor hinderen door hinderen

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3