Katholieke kerk Oosterend viert honderdjarig bestaan Zeven jaar cel voor poging tot moord TEXELSE -J couRANT Marathonlopers in Berenloop Terschelling Beursplein loodst werkschepen naar Robbengat 'Geen psychische overmacht' KNRM huldigt trouwe donateurs VRIJDAG 11 NOVEMBER 2005 «Ier r« )e katholieke kerk van Oos- >rend bestaat honderd jaar. Dat iubileum wordt zaterdag (mor gen) gevierd met een speciale dienst in de kerk en een gezellig samenzijn in dorpshuis De Bijen korf. Hoewel het kerkbezoek op «el plaatsen terugloopt, is de ^Strender kerk nog immer goed gevuld. mpt «i. iu*a Wieb van den Berg hebben een foto-tentoonstelling samengesteld over de ■rdjarige kerk. G. Kuip ging voortvarend aan het werk. Op 30 mei 1905 legde pas tor Buisman de eerste steen en vijf maanden later, op 24 oktober, kon de eerste heilige mis in het nieuwe godshuis worden opgedra gen. Ruim twintig jaar later werd naast de Strender kerk een pasto rie gebouwd. Groots wordt de vie ring van het honderdjarig bestaan niet, maar veel aandacht is er wél aan besteed. Kosteres Ina van den Berg en echtgenoot Wieb, die jaren lang de katholieke kerken op Texel onderhield, zijn al geruime tijd bezig met het verzamelen van historische foto's. 'We hebben ze overal van daan gehaald. We hebben verschil lende ouderen benaderd waarvan we dachten dat ze misschien nog foto's hadden', vertelt kosteres Van den Berg. Het fotomateriaal wordt, voorzien van onderschriften, voor belanghebbenden tentoongesteld in het dorpshuis. Deze expositie is de hele volgende week te bezich tigen. Speciaal voor het jubileum werd afgelopen woensdag het kruis op de kerk nog vervangen. Het oude exemplaar was volledig door geroest en vrijwilligers van het Agra risch en Wagenmuseum hebben belangeloos een nieuw gemaakt. Er was woensdag een flinke kraan voor nodig om het op zijn plaats te krijgen. De dienst begint zaterdagavond om 19.00 uur, de bijeenkomst in De Bij enkorf is aansluitend. loordat katholiek Texel nog slechts sén pastoi heeft, vindt er in de bui- lendorpen per toerbeurt een dienst plaats. Voor Oosterend betekent dat eens per maand een goedgevulde Voor de jubileumdienst wordt ook op veel aanwezigen gere gend. Speciaal voor het honderd- bestaan wordt het kerkkoor ütgebreid met diverse oud-koor eden. september 1904 werd vergaderd :er de vraag of er een nieuwe kerk pbouwd zou worden. De kerk meesters, H. Boogaard, J. Keizer en i. Witte, verstrekten vijf maanden ir de bouwopdracht. De nieuw- )uw kostte ƒ10 720,-. Aannemer srwa icenti it Jai tig d(» rtne Int; 3even dar,e7 vat koop dier i Éfeik R. K. Kerk te Oosterend. (Texel) De oude kerk (links) maakte in 1905 plaats voor een groter en fraaier gebouw. at ik zeggen wou... ;n foil "ra Mishandeling 'alt c- uzie. Het begint met 'welles-nie- s' en gaat steeds en stukje verder, eide bedrijven (ParacentrunV en -JSU) ken ik niet en alle verwik- bn$ telingen volgde ik (waarschijnlijk iet als u) als een slechte soap, 3t de Texelse Courant op vrijdag l november bericht deed van een erma «shandeling. Welke grens gaan «.over? Doodsbedreigingen, een pöewerker mishandeld, vindt u dit crmaal? Ik ben geschokt. En wat is fe reactie van de woordvoerder van e' te politie? 'Er zijn klappen gevallen, nog» laar het blijft bij een eenvoudige rishandeling. Ik snap dat het op 'exel een item is waar andere media 3wa teer op reageren, zodat het veel groter wordt dan het in onze optiek is.' Hoe zou het voelen als je thuis zit met meerdere breuken en de angst van het gebeuren (en de angst voor de toekomst, want kun je het een volgende keer nog wel navertellen?) en je leest in de krant dat het een eenvoudige mishandeling is (en niet groter maken, hoor). Moet je eerst doodgaan voordat het een ernstige mishandeling is? Overal in Neder land duikt zinloos geweld op, maar nu dus ook op Texel. Waar wachten we op? Op de eerste dode? Burge meester, waarom hoor ik u niet? Zou u ook zo (niet) reageren als dit tus sen twee bedrijven gebeurde waar u niet met een dubbele pet inzit? Wat als het uw kind was geweest (wat ik niemand toewens)? Hoe kunnen we geweld ooit eenvoudig noemen? Dit moet stoppen. J. Zinger, Den Burg. Informatiemarkt over thuiszorg In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der wordt op 22, 23 en 24 november een informatiemarkt gehouden over thuiszorg. Belangstellenden kunnen zich drie dagen van 12.00 en 20.00 uur uitgebreid over thuiszorg laten informeren in de centrale hal bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Aanwezig zijn medewerkers van Dienstenwinkel, Thuiszorg Kop van Noord-Holland (TKN), Zorgbedrijf Nederland en Regionale Thuiszorg. Zij beantwoorden vragen over de indicatiestelling, het aanvragen van thuiszorg, het verschil tussen de verschillende aanbieders en thuis zorg na een ziekenhuisopname. Motherhood voel me een beetje aangesproken ';Joor de ingezonden brief van Esther Schilling in de krant van dinsdag. Ja, i heb genoeg kinderkleding 'over' I'ineen kammetje en zeepje heb ik P xk wel. Maar dan ben je er nog iieuf Er mQeten ook schrijfwaren, een rnnnfr een knuffeltje en vooral een &je bij, het liefst een rugzak. Nu stuit "e dat al tegen de borst. Eisen wat er in een pakket zit, wat je met alle liefde weg wilt geven. Kleertjes zat op mijn zolder, maar met een complete wintergarderobe voor éen speciaal kind. Want je moet op je pakket wel zetten 'jongen' of 'meisje' en voor welke leeftijd. En dan nog ben je er niet. Er zitten vervoerskosten aan je liefdadigheidspakket, logisch, maar als je met veel zorg een pakket hebt gemaakt en je mag dat alleen inleve ren als je ook nog eens 20 euro hebt betaald, nou, laat dan maar. Ik heb nog gebeld de organisatie, dat ik wel wat spullen over had, maar nee, een compleet pakket met vervoerskos ten of niets. Dit heeft niets meer te maken met rampenmoe, of het slecht hebben, maar dit heeft bij mij meer te maken met het feit dat er genoeg andere organisaties zijn die de spul len wél willen hebben. Bianca Polderman, Oudeschild. *n harde kern van Texelse marathonlopers heeft zondag op xel.nl irschelling meegedaan aan de «gende editie van de marathon ■an Terschelling. Voor enkelen an hen was het na die in Amster dam de tweede marathon binnen *ie weken. e Berenloop, zoals de marathon 0 Terschelling heet, wordt aan- ïekend genoemd door de Texelse ■arathonlopers, die er al jaren aan tg ?start verschijnen. Met veel strand "duinen is het parcours vergelijk bar met de eerste 40 kilometer van van Texel. Nadeel is dat de selementen er vrij spel hebben, een zuidwestenwind kracht 7 een waterig zonnetje werden circa 400 atleten bij vuurtoren Brandaris op weg geschoten. e Hin zag vorig jaar op het "te moment wegens gezond- sproblemen van deelname af. |^6e jaar geleden werd ze na 33 "meter uit de wedstrijd gehaald lat ze er niet in slaagde bin- 5 uur te finishen. Dit keer was erop gebrand in ieder geval het fónd, in het laatste deel van het ■urs, te halen. Het werd nog Onder luid applaus van de Ise toeschouwers, onder wie man Peter, kwam ze na 4.51 over de finish. ine Lepelaar uit Den Burg debu- le. Zij had zich goed voorbereid, p viel door een druk gezinsleven altijd mee. Zo liep ze zelfs met een babyfoon op zak trainingsrond jes op het speelveldje achter haar huis. Lange tijd slaagde ze erin haar eigen schema te volgen, maar door de harde wind en het mulle zand verloor ze veel tijd op het strand. Ze finishte in 3.41, goéd voor de elfde plaats in het algemeen klassement voor vrouwen. Remco Nagtegaal is een ervaren langeafstandsloper, maar had nog niet eerder aan de Berenloop mee gedaan. Hij ging voortvarend van start en liep in het begin aan de zij van trainingsmaat Erik van der Velden. Na zeven kilometer besloot hij zijn eigen plan te trekken, omdat het tempo hem wat te hoog lag. Tien kilometer voor het einde voelde Nagtegaal door een gebrek aan duurtraining en een opspelende pijn in een kuit zijn krachten langzaam wegvloeien. Dat resulteerde in een eindtijd van 3.28 uur. Emile Seegers, die voor de vierde keer meedeed, wil zijn persoonlijk record aanscherpen en binnen 4.00 uur finishen. Tot 30 kilometer ver liep alles naar wens, maar op het strand woei er zand in zijn ogen en kreeg hij last van zijn contactlenzen. Pas bij het verlaten van het strand kon hij zijn probleem met behulp van een autospiegel oplossen, maar toen had hij al zoveel tijd verloren dat hij zijn streeftijd met meer dan een half uur overschreed (4.33). Jan van der Star, de meest ervaren Texelse marathonloper, verbeterde zijn eigen toptijd met een kwartier en stelde deze op 3.30 uur. Er had nog meer ingezeten als Van der Star tien kilometer voor de finish zijn half gevulde bidon met water niet had afgestaan aan een Duitse loper. Deze liep op zijn tandvlees en vroeg om 'een slokje'. Toen Van der Star even later zelf een slok wilde nemen, bleek de ander alles te heb ben opgedronken. De Texelaar was naar eigen zeggen met stomheid geslagen en vast van plan nooit meer zijn bidon af te staan. De snelste Texelaar was Erik van der Velden, die bij de marathon van Amsterdam de barrière van 3.00 uur had doorbroken (2.58). Op Terschel ling wilde hij zijn prestatie evenaren. Tijdens de eerste 35 kilometer liep hij in een groepje waarin goed werd samengewerkt, maar bij het verlaten van het strand moest hij de anderen laten gaan. In de slotkilometers had hij druk werk langs de achterblijvers van de halve marathon te slalom men. Dankzij de goede stuurmans kunsten van zijn vriendin, Mariëtte Hoedjes, die met uitzondering van het strand het hele stuk meefietste, lukte het Van der Velden in 2.57 uur opnieuw een persoonlijk record te De Texelaars hebben allemaal al laten weten na een weekje rust in training te gaan voor de marathon van Rotterdam die in april wordt gehouden. Ook doen ze mee aan de halve marathon van Egmond (op 8 januari) en de 30 kilometer van Schoort (12 februari). Reddingboot Beursplein 5 van de KNRM heeft woensdagochtend drie sleepboten met vijf pontons en een werkschip met in totaal twee kranen aan boord door het Eierlandse Gat naar het Robbengat geloodst. De schepen zijn eigendom van aan nemer De Klerk uit Werkendam, die in opdracht van Rijkswaterstaat aan de versterking van de oost kust van Texel werkt. Vorige maand was daarmee een begin gemaakt bij 't Horntje, waar de Texelstroom door het leggen van zinkstukken in toom wordt gehouden. Toen de werkzaamheden er gereed waren, moest de vloot van De Klerk van de zuidoost- naar de noordoostkant worden verplaatst. Gezien de vele ondiepten in de Waddenzee moest dat buitenom, over de Noordzee, en werd de KNRM gevraagd het konvooi vanaf de Slufter te bege leiden. 'We doen dit normaal niet. Maar welke loods is zo bekend in dit gebied dat hij het werk zou kunnen doen? Daarom hebben we maar ja gezegd', vertelt Charles Douma, schipper van de Beursplein 5. Ondanks alle extra zorg liep één ponton vast. 'Er stond wel zo'n zes meter water, maar ze hadden de palen niet hoog genoeg opgetrok ken.' Het euvel was snel verholpen. De totale operatie duurde zo'n twee UUr. (Foto KNRM. Remco Geel) De rechtbank in Alkmaar heeft een 49-jarige Armeense man dins dag veroordeeld tot zeven jaar onvoorwaardelijke celstraf voor de poging tot moord op een 48- jarige man in Den Burg. Volgens de rechtbank is voldoende bewe zen dat de Armeniër op 29 maart dit jaar op de Bernhardlaan drie keer op de man heeft geschoten. De opgelegde straf is conform de eis van de officier van justitie. De poging tot moord was de cli max van een steeds verder escale rende ruzie tussen twee in Den Burg wonende Armeense families. Het slachtoffer werd hierbij uiteindelijk drie keer beschoten, maar overleefde de aanslag wonderwel. Vooral het derde schot, midden in het gezicht van het slachtoffer, toen die al zwaar gewond op de grond lag, wordt de 49-jarige Armeniër zwaar aangere kend, zo maakte de rechtbank dins dag bekend. Ook het illegale wapen bezit telde mee in de strafmaat. In de strafzaak werd vorige week vrijdag de 24-jarige zoon van de schutter vrij gesproken. Tegen hem was drie jaar cel geëist. De zoon had ten tijde van het schietincident een relatie met de dochter van het slachtoffer, die ook in Den Burg woont. De twee families waren voorheen goed bevriend, maar deze relatie bekoelde aanzienlijk na een feest in januari 2005, waarbij de 48-jarige Armeniër ruzie zou hebben geschopt met zijn schoonfamilie. De man zou jaloers zijn geweest op zijn 'vrienden'. Pistool Sinds deze ruzie vreesde de vader voor zijn veiligheid en van die van zijn familie en kocht hij een pistool, aldus de advocaat van de vader, D. Moszkowicz, tijdens de inhou delijke behandeling van de zaak. Op 29 maart kreeg hij 's avonds een telefoontje van zijn zoon, die hem vertelde dat zijn schoonvader hem en zijn vader met de dood had bedreigd. De 24-jarige man had die avond de zoon van zijn schoonvader ojagepikt om samen te gaan bowlen. Hierbij was hij niet even naar bin nen gegaan om zijn schoonvader te begroeten. De schoonvader ontstak hierop in woede en zou de 24-jarige zoon hebben verteld dat hij hem en zijn vader om het leven zou brengen. Hierop vluchtte de zoon weg, naar het huis van zijn vader. Onderweg belde hij zijn vader op. De vader rende na het telefoontje naar de slaapkamer in zijn woning en pakte het pistool. Toen zijn zoon - onge deerd - met de auto aankwam, pakte hij de wagen en zette koers naar de woning van de schoonvader aan de Bernhardlaan. Daar aangekomen laadde hij het pistool door, stapte op de -schoonvader af en schoot twee keer van dichtbij, een keer in de buik en een keer in de borst. Het slachtof fer viel op de grond en de vader loste nog een schot, midden in het gezicht van de schoonvader. De rechtbank rekent de vader vooral dit derde schot sterk aan, omdat hij tussen het tweede en derde schot tijd had na te denken. 'Klaarblijkelijk besloot de dader de schoonvader doelbewust om het leven te brengen', aldus de rechtbank. Moszkowicz deed tijdens de inhou delijke behandeling van de zaak ruim twee weken geleden nog een beroep op psychische overmacht. De vader zou zo woedend en angstig zijn geweest, dat hij niet meer wist wat hij deed. Maar volgens de rechtbank is het niet aannemelijk dat hij op enig moment in een overmachtsituatie heeft verkeerd. Zo zou hij toen hij zijn zoon ongedeerd zag aankomen, geen aanleiding meer hebben gehad te vrezen dat er iets mis met hem zou zijn. Hoger beroep De rechtbank sprak in het vonnis duidelijk uit dat er geen sprake is van poging tot moord in vereniging. Volgens het OM was de zoon tijdens de schietpartij aanwezig en was hij om die reden verdacht van poging tot moord in vereniging. Hij zou zelfs de zoon van het slachtoffer hebben tegengehouden zijn vader te helpen, maar de rechtbank sprak de 24-jarige man hiervan eerder al vrij. Moszkowicz maakte woensdag bekend dat de Armeniër in hoger beroep gaat tégen de uitspraak. Aangifte van mishandeling en discriminatie De ouders van een 14-jarig meis je uit Den Burg hebben aangifte gedaan van mishandeling en discri minatie. Hun dochter is op maan dagavond 31 oktober bedreigd en mishandeld door twee leeftijdsge nootjes. Vrijdag 4 november werd ze opnieuw aangevallen, waarna ze met een ambulance naar een huisarts is overgebracht. Aan de mishandeling en bedreiging ging een tijd van pesterijen en vecht partijtjes vooraf, waarbij ze onder meer voor 'kutnegerin' werd uitge maakt en waarbij ook werd gedreigd om zogeheten Londsdale-jongeren op haar af te sturen. Volgens de ouders bestaat er geen twijfel over dat hun dochter het slachtoffer is van discriminatie, is van uitlokking geen sprake en wordt ook haar zusje er op Jaap Witte loopt meeste meters in tweede coopertest Op de tweede coopertest kwamen dinsdagavond 35 deelnemers af. Naast leden van AVT, die het evene ment samen met Sportservice Texel had georganiseerd, meldden zich ook andere sporters op de atletiek baan. Na een korte warming-up gin gen ze van start, met de bedoeling in twaalf minuten zoveel mogelijk meters te lopen en op die manier een indruk van hun conditie te krij gen. Onder goede weersomstan digheden werd prima gelopen, al hadden sommigen de Wampex nog in de benen. Winnaar Jaap Witte liep 3562 meter. Hij werd gevolgd door Johan Weyers (3150 meter) en Piet Bakelaar (3080). De dame met de beste conditie was Colinda van de Vis. Zij liep 2875 meter. Tweede werd Christa Lap met 2820 meter. De volgende coopertest wordt dins dag 17 januari gehouden. Uitslagen (resp. leeftijd en aantal meters): 1 Jaap Witte (22) 3565. 2.Johan Weyers (27) 3150, 3.Piet Bakelaar (60). 3080, 4.Koen van der Meer (40). 3050; 5.Jeroen Smits (39) 3045, 6 Thomas Richter (38) 3020, 7.Dirk Vinke (58) 2950; 8.Robert Riewald (42) 2930; 9.Colinda van de Vis (40) 2875; 10.Arco Gar- ritsen (41) 2850; 11.Christa Lap (15) 2820; 12 Maikel van der Gracht (15) 2805; 13 Frank Zethof (44) 2800; 14.Lo Bremer (50) 2792: 15.Frits van der Gracht (46) 2775; 16.Martien Baars (57) 2765; 17.Dennis Hofland (25) 2765; 18 Kees Dros (42) 2765; 19.Norbert Dan- kers (58) 2762. 20.Launen Bakker (46) 2710; 21.Cees Coslinga (42) 2700; 22 Ger San- gers (42) 2650; 23.Jitze Bemtema (45) 2520. 24 Mihani 4/Venbout (45) 2450; 25 Erna Kuip (48) 2425: 26.Simon Lap (37) 2410, 27 Basti- aan Riewald (13) 2340; 28.Jeanette ter Stee- ge (45) 2330; 29. Judy Witte (56) 2325. 30 Ina van Sambeek (49) 2300; 31 Marijke Stark (51) Politiebureau in De Koog op nominatie sluiting Het is zo goed als zeker dat na ingebruikname van de nieuwe hulpverleningspost aan de Pont- weg het politiebureau in De Koog sluit. Nu is het bureau alleen nog een aantal weken in het hoogsei zoen in gebruik. De voorgenomen sluiting heeft meerdere redenen. Het open hou den van een tweede kantoor op het eiland vergt manuren, wat betekent dat de betreffende agent(en) op dat moment niet op andere wijze inzetbaar zijn. Als het bureau straks een stukje naar De Koog is opge schoven, is het volgens de politie voor gasten die aangifte willen doen een kleine moeite even naar Den Burg te rijden. Opheffing betekent wel dat Texel twee cellen minder ter beschikking krijgt. Net als in het bureau aan de Keesomlaan, komen er aan de Pontweg vier cellen. Om de beschikbare mankracht zo efficiënt mogelijk in te zetten zal het nieuwe politiebureau, net als nu in de winterperiode op beperkte tijden open zijn. Nu is dat het geval op maandagochtend, woensdagmid dag en vrijdagochtend. Buiten die momenten kan er op bureau geen aangifte worden gemaakt. Wél kan men gebruik maken van de moge lijkheid om voor eenvoudige zaken, zoals diefstal.van een fiets, via inter net aangifte te doen (www.politie. nl). Dit jaar is dat op Texel nog maar 18 keer gebeurd, slechts een fractie van de honderden aangiften die er jaarlijks binnenkomen, wat betekent dat Texel in dit opzicht wat achter loopt bij de overkant. Voor aangifte van zwaardere delicten kan altijd een afspraak worden gemaakt met de politie, tel 0900-8844. Hoge games bij bowling Met twee games van 213 pins behaalde Marijn Beumkes in de bowlingcompetitie een serie van 762 pinval. Rob Beumkes liet twee maal 180 noteren en Rinse Dijt 200. Het werd daarmee een leuke avond voor het team van De Kolonist. Door een game van Erna van der Star (194) kon zij een punt laten bijschrij ven voor De Steenenplaats. Dennis Hin en Nathalia Daalder van Land en Zeezicht hadden een moeilijke avond tegen Sam Sam met Paul van Dijk en Hans Coot. Van Dijk gooide een gemiddelde van 170. Coot gooide gemiddeld 164 over vier games, waarmee dit team de volle overwinning behaalde. Hoge games werden ook gegooid door Simone Stiggelbout van 't Prut- telhuus (175) en Candida Huysman van Tegelbedrijf Huysman, die de laatste weken goed in vorm is en haar gemiddelde elke week ziet stijgen. Deze week gooide ze een game van 1?2. Uitslagen: Taxi Grootjen-Hotel Tatenhove 0-5; L' Avenir- Tegelbedrijf Huysman 0-5. Klif 12-Loonbedrijf Plaatsman 4-1; Sam Sam-App.verti Land en Zeezicht 5-0. Op de Steeneplaats-De Kolonist 1-4; Kraanverhuur Kager-'t Pruttelhuus 3-2. 2250. 32 Roos Goslmga (43) 2250; 33.Jaap van Vooren (65) 2240. 34 Maarten Jeroen den Boer (35) 1850 aangesproken. Het meisje vertelde dat ze die bewuste maandagavond tussen 19.30 en 20.30 uur op de Ste nenplaats was aangevallen, waarbij brandende sigaretten bij haar gezicht werden gehouden en gedreigd werd die in haar ogen te steken. Ook zei ze dat ze een brandende aansteker bij d'r haar hielden en dreigden het in brand te steken. Ander dreigement was dat ze haar met bleekwater zouden over gieten. Verder werd ze geschopt en geslagen. Ze werd opgevangen door een vrouw, die haar op de fiets naar huis heeft gebracht. Na een getuigen- oproep heeft deze vrouw zich inmid dels bij de politie gemeld. Het meisje vertelde dat in de dagen daarna was gedreigd dat als ze de aangifte niet zou intrekken, haar opnieuw iets zou worden aangedaan. Afgelopen vrijdag werd de daad bij het woord gevoegd en werd ze opnieuw geschopt en geslagen, waarbij ze buiten bewust zijn raakte en de hulp van een ambu lance werd ingeroepen. Van beide zaken is aangifte gedaan, de politie heeft de zaak in onderzoek. Hoomder Ide Kok, hier aan boord van de Beursplein 5, was éi die zaterdag door de KNRM in het zonnetje werden gezet. Ide Kok uit Den Hoorn en Evert van Bockom Maas uit de Prins Hendrik polder zijn zaterdag door de KNRM gehuldigd omdat zij als donateur ('Redder aan de wal') al vijftig jaar het werk van de reddingmaatschap pij ondersteunen. Beiden kregen in het boothuis van De Cocksdorp een zilveren speld opgespeld door Joke Geldorp, die behalve burge meester ook voorzitter van de plaat selijke commissie van de KNRM is. Bovendien kregen ze uitleg over de werkzaamheden van de redders en een tochtje met de Beursplein 5 aangeboden. De middag werd afge sloten met een borreltje. Naast Kok en Van Bockom Maas werden nóg vier Texelaars - mevrouw Bakker uit De Koog, de heer Hoogenbosch van Zuid-Haffel en de heer Van Ingen Schenau en mevrouw Kooy- man-De Graaf uit Den Burg - in het zonnetje gezet. Zij waren al eerder vijftig jaar donateur en kregen hun speldje toen per post opgestuurd. Pas sinds vorig jaar, toen de KNRM 180 jaar bestond, wordt een feestje georganiseerd voor de zeer trouwe donateurs. Om ook de Texelaars die nóg langer geld doneren te eren, werden zij alsnog uitgenodigd. 'Je moet zuinig zijn op zulke mensen. Er zijn er heel wat die af en toe eens wat geven, maar mensen die je vijftig jaar lang trouw zijn, die kom je met veel tegen. Die zijn heel belangrijk voor de KNRM', vertelt secretaris Willem Grisnigt. Ovengens gingen niet alle jubilarissen in op de uitno diging naar het boothuis te komen. In totaal telt Texel zestien inwoners die al vijftig jaar of langer donateur van de reddingmaatschappij zijn.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7