'Onze tegenstanders spelen net even sneller en slimmer' TEXELSE g COURANT Marcel Ris initiatiefnemer 'overkants' team Oosterend pakt punt na afscheidsfeest jr1 Kerkdiensten Medische zorg oud Papier texelseScourant Radio Texel VRIJDAG 11 NOVEMBER 2005 Twee jaar lang zaalvoetbalde Marcel Ris bij TZV in Den Helder. De foto's komen uit zijn eigen archief. Ruim tien jaar nadat de man nen van zaalvoetbalteam Gamma weer in de eilandcompetitie gin gen spelen, reist dit seizoen weer een Texelse ploeg eens in de twee weken naar de overkant. Op vrij dagavond speelt het nieuw gefor meerde Texel'941 zijn wedstrijden in de derde klasse van de KNVB. Sportief gezien is het zaalvoet balteam nog geen succes: geen van de eerste zeven wedstrijden werd gewonnen. Maar initiatief nemer en aanvoerder Marcel Ris (30) heeft geen zin in het eerste seizoen te degraderen. 'Met de gezelligheid van het zaalvoetbal team zit het wel goed. Maar ple zier haal je ook uit resultaten en die zijn minder.' 'Ik liep eigenlijk al met het idee rond toen Simon Brand, John List en Paul van Exel met Gamma aan de overkant speelden', vertelt Ris. 'Toen ik bij De Koog zaalvoetbalde, waren er al plannen een leuke groep voetballers bij elkaar te zoeken. Dat team is op een gegeven moment uit elkaar gevallen, ledereen van het kampioensteam van De Koog zocht een andere ploeg in de competitie op Texel.' Via een vriendschappe lijk zaalvoetbaltoernooi in Schagen maakte Ris kennis met de elftalbe geleider van TZV uit Den Helder. 'We haalden daar onverwacht de halve finale. Toen ben ik gevraagd in Den Helder te komen voetballen. Daar heb ik twee hele leuke jaren gehad. We speelden hoofdklasse en werden in het eerste jaar met een kampioen. Uiteindelijk verloren we de beslissingswedstrijd om pro motie. Doordat een aantal jongens stopte, besloot ik weer op Texel te gaan voetballen. Dat scheelde ook een hoop reistijd. In de hoofdklasse moesten we tot Amsterdam reizen, waardoor ik vaak pas zaterdagoch tend terug naar Texel kon.' Na een jaar bij het eerste team van Jelleboog te hebben gespeeld, besloot Ris toch graag aan de over kant te willen voetballen. Met mede oprichter Edgar Klippel ging hij op zoek naar geschikte zaalvoetballers. 'We hebben niet uit ieder team de beste voetballer genomen. Ten eer ste wil niet iedereen aan de overkant zaalvoetballen. Daarnaast wilden we zeker weten dat iedereen met elkaar kan opschieten. We hebben mensen gevraagd die wij kenden en waarvan wij dachten dat ze een leuke groep zouden vormen.' Als coach van de nieuwe zaalvoet balploeg werd 'voetbaldier' Gerrie Plaatsman aangesteld. De oefen- meester heeft inmiddels gebruik gemaakt van drie doelmannen. De in Den Helder wonende oud-Texelaar Pascal Spigt is eerste keeper, maar moest door werkzaamheden enkele keren verstek laten gaan. Zijn vaste vervanger Bart Graaf raakte wegens blessureleed uit de roulatie, waar door ook een beroep werd gedaan op Roel Blonk. Voor de verdedi gende posities zijn - naast Ris en Klippel - routinier Ralph Koning en Pieter List beschikbaar. Aanvallend is Martijn 'Tinus' de Veij de enige ervaren kracht, naast de jongere voetballers Leon Zijm, Tim Kedde en de pas 15-jarige Eddy Muric. Tot nu toe is Texel'94 weinig succes vol aan de overkant. De zaalvoetbal formatie verloor vijf keer en behaalde twee keer een gelijkspel. De stroeve sportieve start is onder andere te wijten aan de wekelijkse afzeggin gen waarmee het team te kampen heeft. Ris: 'We hebben iedere week nog in een andere samenstelling gespeeld. Behalve Bart Graaf is ook Leon Zijm vroeg in het seizoen geblesseerd geraakt. Zij zijn pas na de winterstop weer inzetbaar. Pieter List heeft nog geen keer enkele tijd gevonden om mee te kunnen doen. Door korte blessures hebben we zelfs al spelers van andere Texel- teams moeten vragen. Benjamin Eickhoff en Jeneesh Ponniah heb ben al regelmatig meegedaan. Die jongens willen echt graag voetballen en je weet nooit of ze in de toekomst misschien kunnen doorstromen.' Ris noemt ook onwennigheid als oor zaak, al voetbalt het merendeel van de spelers ook op het veld met elkaar. 'We hebben weinig jongens die eerder met elkaar in een zaal team speelden. En voetbal in een hal is toch een ander spelletje dan op het veld. Je bent veel meer bij het spel betrokken. Ook wordt aan de overkant anders gevoetbald dan in de eilandcompetitie. Onze tegen standers spelen net even sneller en vooral slimmer. Iedere ploeg heeft drie of vier goede voetballers en de rest hobbelt mee.' Het niveau in de derde klasse vindt Ris vergelijkbaar met dat van de top- teams in de Texelse hoofdklasse.'Op een goede dag, dan. Ik wil niet zeg gen dat wij van iedereen op Texel zouden winnen. We zijn tenslotte geen selectieteam. Maar ik zou het wel leuk vinden als de betere jonge spelers van andere teams uiteinde lijk doorstromen. Voor jonge jongens die beter willen worden, is het goed Dressuurwedstrijd in manege Kikkert Bij manege Kikkert bij De Koog werd zaterdag de derde en laatste onderlinge wedstrijd van het sei zoen gehouden. In vier verschillen de categorieën reden 38 kinderen en volwassenen een dressuurproef. De beginners werden gejureerd door Silke Gijsbers, de andere catego rieën door Ini Blankvoort uit Ruurlo. Luisa Kremer werd uiteindelijk met een klein puntenverschil winnaar van de wissselbokaal. De strijd om de beker - voor de ruiter die twee van de drie onderlinge wedstrijden wint - was dit jaar erg spannend. Er waren maar liefst drie kandida ten: Tessa Cofino, Rosalie Booy en Luisa Kremer. Na de dressuurwedstrijd volgde een optreden van de twee voltigegroe- pen. Deze werden gejureerd door Marieke Bakker. Beide groepen lie ten zowel verplichte oefeningen zien als een vrije kür. Uiteindelijk ging de eerste prijs naar de deelnemers van de zondaggroep. Deze bestaat uit Joyce Groenewegen, Suzanne de Vries, Caroline Wetenkamp, Yasmijn van Rongen, Jane Zijlstra, Lianne Wetenkamp en Roosmarijn Graaf. Uitslagen: Beginners - 1 Luisa Kremer op Jimmy; 2.Annemarie van Rossum op Elfi; 3.Kaylee van de Hout op Elfi Half-gevorderden - 1 Rosalie Booy op Jlmmy, 2.Veron Eijkhout op N. Dik; 3.Claudia van Heerwaarden op N. Dik. Gevorderden - 1 Tessa Cofino op Jimmy; 2.Jane Zijlstra op Idefix; 3.Marleen Abma op Jimmy. Vergevorderden - 1 .Susan Cofino op Shahko; 2.Myrthe Apeldoorn op Pharo; S.Vir ginia Witte op Mascha. Bandstoten DVO Op de tweede speelavond van de badstoters van biljartvereniging DVO uit Den Burg slaagde Cees Bosse er bijna in leider Henk Roeper te ver slaan. Maar hij moest in de slotfase de vlag strijken en na zes partijen staat Roeper nog ongeslagen bovenaan. Door het ongelijke aantal gespeelde Ultraloper doet ook Texel aan Ter gelegenheid van het 340-jarig bestaan van het Korps Mariniers en ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan is ultraloper Hermy Heymann uit Veenendaal van plan 340 kilometer hard te lopen. Zijn tocht begint op 5 december in de kazerne in Doorn en eindigt vijf dagen later in Rotterdam, waar het jubi leum van het Korps Mariniers wordt gevierd. Daar zal hij het bijeengelo- pen bedrag overhandigen. Woens dag 7 december doet Heymann Texel aan. Vanaf de boot loopt hij langs de waddenkant naar Midden-Eierland, om via Den Hoorn aan te komen bij de Joost Dourleinkazeme. Heymann is geen onbekende. Eind september trad hij toe tot het selecte gezelschap dat de beruchte Spartatlon binnen de limiet van 36 uur wist te volbrengen. Het deelnemersveld omvatte dit jaar in Athene 226 lopers, waaronder 7 Nederlanders. Slechts 101 deelne mers bereikte de finish, met Heymann op een 38ste plaats (33.19.05 uur). Als training voor deze ultraloop deed Heymann ook mee aan de Zestig van Texel en volbracht hij vier jaar geleden de 120 kilometer in 12.13.30 uur. partijen is het echter pas na de derde speelavond, eind november, mogelijk een correcte ranglijst op te maken. Verschillende van de negen deelnemers spelen een gemiddelde van rond de 1, wat zeer behoorlijk is. Voor zover bekend, is DVO de enige vereniging die deze spelsoort beoefent. Mogelijk gaan meerdere clubs er echter toe over, omdat het bandstoten ook een discipline is op het Texels kampioenschap. Tevoko naar Omniworld Het eerste damesteam van Tevoko speelt zaterdag in Almere tegen Omniworld. Deze ploeg staat met acht punten uit zes wedstrij den onderaan in de derde divisie, maar heeft dan ook voornamelijk Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 15 november. Veld A: 18.30 Tevoko-Maarco Bouw NIOZ 1 19.15 NIOZ 1-Paal 28 Maarco Bouw 20.00 Tatenhove 1 -Randstad Paal 28 20.45 Rabobank-Ecotiem Tatenhove 1 aan de overkant te zaalvoetballen.' Ris erkent de belasting in reistijd die zaalvoetballen in de kop van Noord- Holland met zich meebrengt. 'We spelen bijna alle wedstrijden rond Alkmaar en Heerhugowaard. Bij een uitwedstrijd nemen we de boot van vijf uur, waardoor een deel eerder van het werk moet. We hebben altijd de laatste boot terug en dat is soms krap. Vorige week had Eddy Muric zijn schouder uit de kom, dus die moest nog naar het ziekenhuis. Dan is het haasten om dezelfde avond weer op Texel te zijn.' Omdat die reistijd ook voor bezoe kende ploegen geldt, beginnen thuiswedstrijden van Texel'94 1 altijd om 19.05 uur. Anders dan bij veld- voetbal komen de scheidsrechters niet van de overkant. 'Iedere sport hal heeft vaste scheidsrechters. Ik had zelf liever gezien dat ze van de overkant komen, omdat die men sen al langer op dat niveau fluiten. Soms heb ik het gevoel dat Texelse scheidsrechters sneller tegen je flui ten, al hebben we in de afgelo pen wedstrijden zeker ook goede gehad.' De keuze tussen zaal- en veldvoetbal is voor Ris een lastige. Beide beoefent hij al onafgebro ken sinds zijn negende jaar en niet onverdienstelijk. Als tiener speelde Ris zelfs een jaar bij de A-junioren van profclub AZ in Alkmaar. 'Uitein delijk voetbal ik liever op het veld. De prestatie daar is belangrijker, maar het is niet zo dat ik zaalvoetbal half doe. Ik laat bijvoorbeeld een training schieten als ik niet helemaal fit ben en de volgende dag moet spelen. Ik vind zaalvoetbal attractie ver. Het gaat sneller heen en weer en je bent meer bij het spel betrokken. Zaalvoetbal ligt mij wel, ook al ben ik geen balgoochelaar en heb ik niet echt het postuur van een zaalvoet baller. Maar ik kan goed verdedigen en ik heb een goed schot in mijn lin kerbeen.' Voorlopig hoeft Ris geen keuze te maken tussen zaal- en veldvoetbal. 'De combinatie werkt heel goed voor het nieuwe zaalvoet balteam. ledereen houdt zijn condi tie bij met wekelijkse trainingen op het veld. Doordat alle spelers ook nog in één selectie spelen, voetbal je ook vaker met elkaar. Vaak is het zo dat prestaties en sfeer op het veld worden doorgetrokken naar de zaal en andersom. We moeten zor gen dat we het eerste - lastige - jaar aan de overkant doorkomen en niet degraderen. Dan komen de overwin ningen een jaar later vanzelf.' Michiel Dekker tegen de sterkste ploegen gespeeld 21.30 Bremakker 2-Kobeko Cocky en moet de mindere tegenstan- 22.15 Cocky-Autocentrale Bremakker 2 ders nog ontmoeten. Omniworld beschikt over een jonge ploeg met een snelle en sterke verdediging en 18.30 Café de Kuip-TESO twee speelsters met een gevaarlijke 19.15 CVI-Prinsen v. Texel sprongopslag. Het team werd vorig 20.00 Beverdam 2-Timmer seizoen kampioen in de parallelpro- 21.30 lepe-Sportshop motieklasse. Tevoko wist zich voor 21.30 Bar Sportief-Krim de regiodivisie te plaatsen dank zij winst op het tweede team van Omniworld. Als de Texelse dames de wedstrijd net zo fanatiek ingaan als de Wampex, zijn er kansen om de winst mee naar huis te nemen. Tevoko kan de punten goed gebrui ken om de degradatiezone te ontlo pen. Het Texelse team mist Aglaia Westra, maar kan rekenen op Jolan- da van Dijk, een nieuwe speelster uit het tweede damesteam. Veld B: CVI De Kuip Prinsen Beverdam 2 lepe de Boer 22.15 Klif 23-lepe de Boer Bar Sportief Veld C: 18.30 NBC-B&B Natuurwinkel 19.15 Jozefsch.-Natuurw. Durper D. 20.00 Durper Drup-Smash Smash PK 20.45 Smash PK-Bremakker 1 Paracen. 21.30 Paracentr.-Schouwstra Salon M. 22.15 Oostra-Salon Martine Schouwstra Crossloop AVT Hardlopers van uiteenlopende niveaus en leeftijden gaan zondag in de Dennen van start in de tweede Bos en Duincrossloop van dit sei zoen. De jeugd tot en met 12 jaar loopt 1200 meter en gaat om 11.00 uur van start, een kwartier later gevolgd door de rest van het deel nemersveld. De oudere jeugd en senioren kunnen kiezen uit wedstrij den over 2950, 5900 en 8850 meter. Het grootste deel van het parcours bestaat uit onverhard pad, met een enkele heuvel. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Kinderen betalen €1,25, senioren €2,-. Leden van de organiserende Atletiekvereniging Texel krijgen kor ting. Het is ook mogelijk om een abonnement voor alle zeven cros ses te kopen. De andere wedstrijden worden gehouden op 27 november, 11 december, 22 januari en 5 en 26 februari. Informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. Wedstrijdleiding: Jozefschool en Dick (tel. 315096). Uitslagen 8 november: Zeilmakerij Texel-Jozefschool 1-2; B&B van der Vis en Den Boer-Natuurwinkel 3-0; Het Koetshuis-Tatenhove 1 0-3, Randstad-CVI 2- 1Ecotiem-NIOZ 2 0-3; De Prinsen van Texel- TESO 0-3; Albert Heijn-NIOZ 3 3-0; Rabo- bank-Wessels Ontwerpt! 0-3; Interieurbouw Texel-Bouwcenter Rab 2-1; NIOZ 2-De Wit Installatietechniek 3-0; Langevetd de Rooij- OSG 2-1: Slagerij Beverdam-De Pilaar 3-0; Klif 23-Sportshop Texel 2-1Tïmmer's Bakkenj-De Krim 3-0; Slagerij lepe de Boer-Bar Sportief 1-2; Smash'68-NBC Eelman Partners 1-2; Bremakker 1 -Remco Oostra Schilder 2-1Foto de Waal-Paracentrum Texel 3-0. Eschweiler sprint op gala Zaandam De 12-jarige Sverre Eschweiler uit Den Burg deed zondag namens zwemvereniging Hoorn-Aurik mee aan een sprintgala in Zaandam. Hij zwom persoonlijke records op de 50 meter vrije slag (0.28.92) en de 50 meter rugslag (0.34.07). Deze tijden waren goed voor een tweede plaats. Met een tijd van 1.16.48 behaalde hij een derde plaats op de honderd meter wisselslag. Het springspektakel, 'een kijkspektakel met een hoge amusementswaarde'. (Foto archief Texelse Courant) Springspektakel in Ons Genoegen Sporthal Ons Genoegen in Den Burg vormt zaterdag het decor voor het jaarlijkse springspektakel van de Texelse gymverenigingen. Een kleine 200 kinderen hebben zich opgegeven om zich anderhalf uur lang te vermaken op uiteenlopende (spring)toestellen. Dat zijn er veel minder dan vorig jaar, toen zo'n 400 kinderen meededen. Eén van de oorzaken is dat de vereniging in Oosterend het al een tijd zonder docent moet stellen en daardoor niet meer zo actief is. Ook de animo bij GVT is een stuk kleiner. Deson danks doen docent Jeroen Plag en nogal wat vrijwilligers er veel aan de toch vele kinderen een leuke mid dag te bezorgen. In de zaal worden acht opstellingen met springkus sens, trampolines en een 'mega- opblaaskussen' gemaakt, van een omvang die 'nog nooit op Texel is gesignaleerd', aldus de organisatie. Het evenement begint om 10.30 uur met leerlingen uit groep 3 en 4 van de basisschool. Om 12.00 uur zijn groep 5 en 6 aan de beurt en ten slotte om 13.30 uur groep 7 en 8 en leerlingen van het voort gezet onderwijs. Toeschouwers zijn welkom. Het springspektakel wordt 'een kijkspektakel met een hoge amusementswaarde' genoemd. De voetballers van SVO heb ben zondag tegen Sint Boys hun eerste punt in een uitwedstrijd behaald. In de eerste helft was het spel van de Oosterenders erg slecht, mede veroorzaakt door het afscheidsfeest dat Pim Wit te de avond tevoren gaf. In de tweede helft waren de gasten opgedroogd en slaagde Witte er zelfs in de gelijkmaker te scoren. Eindstand: 1-1. Coach Jitze Beintema kon in Sint Maarten over een bijna comple te selectie beschikken. Alleen de geblesseerde Jan Bloem reisde niet mee. De spelers oogden en roken echter niet helemaal fris. Pim Witte, die voor langere tijd naar het buiten land vertrekt, had de hele selectie uitgenodigd voor een afscheids feest en iedereen maakte van de gelegenheid gebruik hem gedag te zeggen. Zondag bleek al snel dat het feest geslaagd was, want bijna niemand had enige puf om naar de bal te rennen. Omdat ook Sint Boys er aanvankelijk weinig van bakte, was het begin zeer rommelig. Toch kwam de thuisploeg in de zestiende minuut op voorsprong, na balverlies op het middenveld. De middenvel der kreeg de bal spontaan in de voeten en gaf Eddy de Vries en keeper Wouter van Strien met een simpele intikker het nakijken. Oosterend hervond zich enigszins, maar echt beter werd het niet. Na een half uur moest de spits van Sint Boys het veld ruimen, nadat hij een forse blessure had opgelopen in een stevig duel met de verdediging van SVO. In het laatste kwartier begon nen de Oosterenders nog slechter te spelen. Sommige spelers toon den totaal geen inzet en waren niet bij de les. De spitsen van de thuis ploeg kregen aardig wat kansen, maar gingen daar slordig mee om, terwijl keeper Van Strien een paar keer Knap redding wist te brengen. Gelukkig voor de Oosterenders was het bij rust nog steeds maar 1-0. In de pauze werden harde woorden gesproken en die bleken zowaar succes te hebben. Met de mou wen opgestroopt kreeg SVO al na vijf minuten een goede kans op de gelijkmaker. Alexander Witte, in stelling gebracht met een steekpass van Pim Witte, schoot de bal via de paal naast. Nog geen drie minuten later was het wel raak. Pim Witte ging aan de linkerkant goed door en terwijl iedereen dacht dat hij een voorzet zou geven, schoot hij tot ieders verbazing ineens op doel, waarna de bal in de linkerboven hoek zeilde. Halverwege de tweede helft werd de geblesseerd geraakte Michel Heidbuurt vervangen door Barry Koning. Beide teams gingen fanatiek op jacht naar een doelpunt. Pim Witte had de beste kans, maar raakte van dicht bij de lat. De spits van Sint Boys leek niet te kunnen missen toen hij keeper Van Strien uitspeelde en simpel kon intikken. Routinier Ger Vlaming haalde echter met een schitterende sliding de bal van de lijn. Zondag speelt SVO op eigen veld tegen ZDH. Omdat de Hoornders in de winning-mood zijn en de Oosterenders nog wat heb ben goed te maken, belooft het een mooie derby te worden. Zondag 13 november 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. kandidaat H. Marsman uit Zwolle. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. S Kurtzahn uit Beverwijk. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.O. Barnard; 's avonds geen dienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. Oudeschild: geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. ter Haar. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oosterend: zaterdag 19.00 u. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Wordt uw leven door de waarheid veranderd? Wachttoren studie, 11.20 u.: Ouders, wat voor toe komst wensen jullie voor je kinderen? Sint Maarten: delen Is vermenigvuldigen. ARTSEN: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel; Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur v 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de I brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, |J crisisopvang huiselijk geweld, telf 0222-321001, dag en nacht bereik-' baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en -advies; 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. In verband met de speculaasactie hahlt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw een de Bernhard- laan. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45* 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl van de SUchtlnq ROTA. gevestigd le Amsterdam, zoals Kamer van Koophandel en Fabneker Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,05 (automatiach) Per jaar 67,50 65,35 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Sint Maarten 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (NederiandstakJ 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Buig Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u, Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janlen de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Op lokatie. Over de singlesparty in De Waal. Texel op de film en natuur en milieu. Met de Sommeltjes, feuilleton Mosselweg 14 en het filmpje. Uitzending van de avond van 21 november in De Aanleg in De Cocksdorp (herhaling). 20.30 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 8