en miljoen bezuinigen ïhoe gaan we dat doen? Eilandbericht Officiële TEXELSE Kunstenaars op zoek naar volksverhalen COURANT Om te onthouden kerntakendiscussie berichten 8 VRIJDAG 11 NOVEMBER 2005 Op Texel weet iedereen hoe boer derij De Strooppot aan zijn naam is gekomen. De geschiedenis van de arme jutter die aangespoeld goud voor zichzelf weet te houden, zodat hij een mooie boerderij kan laten bouwen, is een voorbeeld van een Texels volksverhaal. Hetzelfde geldt ©or de lotgevallen van de boeren poen die letterlijk vochten om de insten van een bevallige huis houdster in de boerderij die nu De Iforsteltent heet. Daarnaast zijn er ial van andere volksverhalen uit het verre of betrekkelijk recente verle den die op Texel werden of worden doorverteld. Sommige verschenen druk, zoals de verhaaltjes van het door Het Open Boek uitgegeven Moete ze d'r uut, burgemeester? iet Amsterdamse kunstenaarspaar Coos Dieters (59) en Carola Rom- douts (42) wil aan die geboekstaafde terhalen iets bijzonders aan toevoe- :en: een bibliofiele uitgave van min der bekende verhalen uit Texelse ran. Ze zijn daarom op zoek naar Texelaars die wat te vertellen heb ben en hopen op genoeg reactie om een selectie te kunnen maken. Rombouts en Dieters strijken sinds negen jaar regelmatig neer op .oodsmansduin en hebben in die jd grote belangstelling voor natuur =n vooral cultuur van het eiland ont- iikkeld. Hun verhalenproject, dat de rerktitel Eiland op zicht heeft mee- lekregen, moet resulteren in een undel die niet alleen inhoudelijk, raar ook ambachtelijk en kunstzin- ng interessant is. In hun atelier De Trafiekdrukkerij in een gerenoveer de loods op het KNSM-eiland in het jostelijk havengebied van Amster- !am wordt de bundel met de hand zeefdruk uitgevoerd in een oplage en niet meer dan vijftig stuks. Elk erhaal wordt geïllustreerd met een bor Carola Rombouts gemaakte loleumsnede. 'Boeken ontlenen un status onder andere aan een ionderlijke samenhang tussen de njze waarop de verhalen worden erteld en de vormgeving in typo-" jiafie en illustraties. Typografie is een benadering van de primi tieve boekdruk kunst met voor deze tijd moder ne middelen, de houtsne den verbinden expressionisme met de boekil lustraties uit de Middeleeu wen. Het komt erop neer dat tekst en beeld dienstbaar aan elkaar moe ten zijn', legt Rombouts uit. Daarin past ook dat de (overigens digitaal opge maakte) tekst wordt gedrukt op 'antiek' papier en dat een speciale handboekbinder in Naarden bij het project wordt betrokken. Het is niet de eerste keer dat Die- T5J Geen subsidie voor Karavaan en Lindeboom van de vertelde gebeurtenissen niet meer, maar dat is dus niet negatief.' De makers verwachten dat uit de verzamelde verhalen zal blijken in hoeverre het leven op een eiland van invloed is geweest op het ont- Het college heeft besloten een aanvraag voor een bijdage aan het culturele evenement De Kara vaan in 2006 niet te honoreren. Ook een aanvraag van De Lin deboom voor een bijdrage in de kosten van een openluchtconcert is afgewezen. De organisatie Kunst en Cultuur Noord-Holland vroeg Texel om een bijdrage van €7.750,- voor De Kara vaan. Het besluit van b en w om dit niet toe te kennen is gebaseerd op het advies van de gemeente lijke adviescommissie voor kunst en cultuurbeleid. Die gaf aan dat de Karavaan weliswaar een goede aanvulling vormt op de culturele evenementen op het eiland, maar vindt twee grote culturele evene menten in één jaar wat veel van het goede. In 2006 staat namelijk ters en Rombouts een dergelijke staan ervan. Tal van verhalen zullen ook het Broadwayfestival op Klif verhalenbundel maken. Twee jaar geleden verschenen van hun hand twee boekjes met volksverhalen uit Groningen: Het boek van Trijntje Soldaats en Het boek van Minne Koning. Voor hun Texelse project zijn tien tot vijftien verhalen nodig. alleen 'leven' binnen een klein deel van de gemeenschap of zelfs bin nen bepaalde families, maar dat is geen probleem. De van voorouder op nageslacht doorgegeven ver halen kunnen zijn ontstaan naar aanleiding van bijzondere gebeur- in Den Hoorn op het programma. Het advies luidt om de Karavaan eens in de twee jaar naar Texel te Visites aanvragen vóór 9.00 uur. Anti-discriminatie Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discri minatie. Telefoon 317896, 315321 of 312435. Apotheek Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag tm vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Artsen Den Burg: W. Vos en A. den Bree- jen, Haffelderweg 2, tel. 312023. Spreekuur op afspraak. K. Eissen, Maricoweg 5a, tel. 320005. J.F. Hoekstra en J. Dros, Molenstraat 87. tel. 321123. A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, tel. 312016. De Cocksdorp: R.A. van den Bent en F.M. Haasdijk, Kikkertstraat 12, tel. 316234. Telefonisch spreekuur op werkdagen van 14.45-15.15 uur. laten komen en daarvoor maximaal €7.500,- subsidie beschikbaar te stellen. Wat betreft het openlucht popcon- Carola Rombouts hoopt die op te tenissen in de gemeenschap, zoals eert op de Groeneplaats (kosten kunnen tekenen uit de mond van Texelse vertellers. Het gaat om het vastleggen van 'orale cultuur'. Dat houdt in dat de verhalen niet per se historisch correct hoeven te zijn. 'Aan mystificeren hecht ik juist waarde, omdat dit veel zegt over hoe de verteller zich het verhaal herinnert en ervaren heeft. Vaak heeft een verhaal speciale beteke nis voor de verteller zelf of voor zijn of haar familie. Het is geen his torische wetenschap. Ik wil graag gebruik maken van het feit dat het geheugen onbetrouwbaar is. Alleen al omdat een verhaal (doorverteld is, heeft het bestaansrecht. Onder invloed van de tijd zijn verhalen vaak gekleurd, is er het nodige aan toegevoegd en klopt de volgorde een geboorte, trouwerij, een zware storm of andere gebeurtenissen die veranderingen teweeg hebben gebracht en indruk hebben gemaakt in kleine of grote kring. €20.000,-) waarvoor De Lindeboom een bijdrage vraagt, stelt de advies- gen en van maandag tot en met vrij- Op werkdagen ook spreekuur in Den Burg, Schilderend 38, alleen op afspraak! Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda- commissie dat dit evenement niet kan worden aangemerkt als een cultureel evenement, maar een acti- Wie denkt de samenstellers met viteit is van de horeca in Den Burg. Deze afweging is echter niet de reden voor de afwijzing door het college, dat stelt op formele gron den niet akkoord te gaan. Subsidie voor culturele evenementen wordt namelijk niet verstrekt aan bedrij- bevat op dit moment een bedrag van €29.756,- en heeft een onder dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsenpost, tel. 321143. Vakantiegangers kunnen het hele jaar bellen naar 327270. een verhaal van dienst te kun nen zijn, kan contact opnemen met Rombouts, KNSM-laan 175, 1019 LC Amsterdam, telefoon 020- 6234558 of 06-15568008, e-mail: info@grafiekdrukkerij.nl. Elke verteller krijgt als tegenprestatie ven. Het Fonds Kunst en Cultuur school 13.00-13.45, De Cocksdorp. een van hem- of haarzelf gemaakt portret in linoleumdruk, ook als van het verhaal geen gebruik wordt grens van €22.500,-. gemaakt. Bibliobus Elke dinsdag op Texel. Den Hoorn, Drijverschool 9.10-10.55: Oude- schild, Bruinvisschool 11.15-12.15 uur; Midden-Eierland, Strijbos- Eierlandsche Huis 14.00-14.45; De Koog, Nikadel 15.00-15 45; Ooste rend, dorpshuis 16.00-17.45 uur. Bibliotheek Openbare bibliotheek, Drijverstraat 7, Den Burg. Open: maandag 10.30- 12.30 uur; dinsdag 14.30-20.30 uur; woensdag 14.30-17.00 uur; donder dag 14.30-17.00 uur; vrijdag 14.30- 20.30 uur; zaterdag 10.30-12.30 uur. De Schuilhut, achter de NH-kerk in De Koog, leent in juli en aug. boeken uit in de Nederlandse en Duitse taal. Openingstijden: zie Vakantiekrant. Bloedafnamepost Patiénten voor bloedafname kun nen terecht in schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg, op maandag en donderdag van 9.00 tot 11.00 uur. Borstprothesen BodyCare Texel, Burgwal 15. Den Burg. Nora Bekkmg, tel. 315206. Voor ziekenfonds- en particulier ver zekerden. Brandambulance Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer, tel. 1-1-2. Voor niet-spoedeisende zaken kan Meld kamer Noord-Holland Noord wor den gebeld via 072 - 564 44 44. Bureau Jeugdzorg Voor hulp aan jongeren bij proble men en voor opvoedingsondersteu ning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies kunnen ouders en of jongeren elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur bellen met num mer 0900 2223330. Medewerkster Anneke Dekker is iedere donderdag aanwezig op Texel. Busvervoer Het openbaar vervoer op Texel wordt verzorgd door Connexxion. Centraal busstation is de Elemert in Den Burg. LIJN 27 Is een avondlijn vanaf 18.17 uur van De Koog (Badweg) Route: De Koog - Badweg - Pont- weg - Den Burg - rondweg - Oude- schild - Veerhaven (het hele jaar). LIJN 28 Veerhaven - Den Burg - rondweg - Pontweg - De Koog (Badweg) Terug: De Koog - Ruijslaan - Eco- Mare -Den Burg - rondweg - Veer haven (het hele jaar). Inzet busvervoer op tussenboot: deze lijn 28 wordt ook gereden, wanneer de tussenboot vaart. In de winter is dat meestal op maandag-vrijdag en zaterdag. In de hoogzomer (juni, juli en augustus) 'rijdt deze lijn ook op donderdag, maar alleen als de Tussenboot vaart en NOOIT op zondagen LIJN 29 Veerhaven - Den Hoorn - Den Burg - Oudeschild - De Waal - Oosterend - De Cocksdorp. Terug: De Cocksdorp - Redding boot - M Eierland Oosterend - De Waal - Oudeschild - Den Burg - Den Hoorn - Veerhaven. (Deze lijn rijdt s'middags als lijn 28 vanaf De Cocksdorp om 14 - 16 en 18.00 uur via De Koog naar Den Burg, van ma. tm vrijdag) Deze lijn rijdt in de winterperiode (sepetember tm eind mei) ZOMERLIJNEN (Van begin juni tm augustus): LIJN 229 is gelijk aan lijn 29, doch deze rijdt vanaf De Waal recht streeks naar Den Burg en niet via Oudeschild. LIJN 230 Veerhaven - Oudeschild - Den Burg - EcoMare - De Koog - Z. Eierland - De Slufter - De Krim - De Cocksdorp - Reddingboot (w). (In de zomer langs Bosrandweg) Alle buslijnen sluiten aan op de aan komst- en vertrektijden van de veer boot. De bussen vertrekken steeds op het hele uur van de veerhaven en komen om tien minuten voor het hele uur weer bij de veerhaven aan. Lijn 26 sluit aan op extra ingezette boten. MEER INFORMATIE STAAT IN DE DIENSTREGELING Die gratis ver krijgbaar is in de bussen en bij de VW. Ook kunt u bellen met Open baar Vervoer Reisinformatie: 0900- 9292 TEXEL TICKET 's Zomers kunt u de hele dag voor €4,50 onbeperkt over het eiland reizen. (Aan deze publicatie ki Informatiepagina gemeente Texel email@texel.nl www.texel.nl De meerjarenbegroting van de gemeente Texel vertoont nog een flink tekort. Voor 2006 is het gat van 1 miljoen euro eenmalig afgedekt, maar ook in de jaren daarna krijgen we te maken met een tekort (in 2007 circa 750.000 euro, daarna minder). Ook willen we 250.000 euro reserveren voor nieuw beleid. Om de meerja renbegroting, zoals het hoort, sluitend te krijgen, is dus per jaar 1 miljoen euro nodig. Verhoging van de belastingen, nee dat wil len we absoluut niet. Bezuinigen dus, maar hoe? De raad heeft gekozen voor een zogenaamde "kemtakendiscussie". In februari 2006 moet het resultaat bekend zijn. Waarom deze uitleg? Het is ons gebleken dat er nogal wat misverstanden bestaan over de huidige financiële situatie van de ge meente Texel. Als inwoners van Texel heeft u recht op complete, duidelijke en betrouwbare informatie. Het is ten slotte ook uw belastinggeld waarmee wij werken. Via deze berichtgeving willen wij u zo goed mogelijk infor meren. - Wat is een kemtakendiscussie? Alle taken van de gemeente zullen op een rijtje worden gezet. We zullen ons afvragen welke taken we eigenlijk uitvoeren, wat dat kost en tenslotte of de gemeente dat wel moet blijven doen. Discussie over de kerntaken is iets anders dan een "gewone" bezuini gingsoperatie, waarbij er keuzes wor den gemaakt om zaken (nog) met of slechts gedeeltelijk uit te voeren. Een optelsom van al die (kleinere) zaken le vert dan het bezuinigingsbedrag op. Aan het begin van de huidige colle ge- en raadsperiode (2002-2006) is al zo'n ombuigingsoperatie uitgevoerd. Daarmee werd toen meer dan een miljoen euro bespaard. De gemeente heeft daarvan nog steeds profijt. 'Hoe gaan we het aanpakken? De gemeenteraad heeft tot de kern- tekendiscussie besloten in de be- flfotingsvergadering van 18 oktober 2005. Het college van B&W heeft vervolgens drie opties bekeken: 1. zelf doen; 2. volledig uitbesteden; 3. combinatie van 1 en 2. De keus is gevallen op optie 3. Deze heeft als voordeel dat de aanwezige kennis van het gemeentelijk apparaat kan worden gecombineerd met on afhankelijke externe deskundigheid. Het college stelt voor om hiervoor huisaccountant Deloitte in te schake len. Deze heeft reeds kennis van de organisatie (begroting, jaarrekening). De gemeenteraad neemt op 15 no vember het definitieve besluit over het plan van aanpak. Daarna gaan raad en college samen aan de slag. - Hoe is het tekort tot stand gekomen? Het verwachte tekort voor 2006 be draagt 1.044.000. Voor een be langrijk deel is dit veroorzaakt door externe factoren die wij met hebben kunnen voorzien: 1landelijke invoe ring BTW-compensatiefonds (nadeel 180.000); 2. langere overgangstermijn afschaffing gebruikersdeel Onroerend Zaak Belasting (nadeel 600.000). Ook moeten we rekening houden met minder parkeerinkomsten (nadeel 175.000). Elke gemeente moet zorgen voor een sluitende begroting en een bijpassend meerjarenbeeld. Tot nu toe heeft de gemeente Texel altijd een sluitende begroting gepresenteerd. De provin cie, die toezicht houdt op de finan ciële huishouding van de gemeente, heeft onze jaarlijkse begroting steeds positief beoordeeld. Texel staat niet onder preventief toezicht, zoals dat bij negen andere Noord-Hollandse gemeenten het geval is. Een afvaar diging van het gemeentebestuur heeft onlangs toelichting gegeven op de begroting 2006 en het meerjaren- beeld 2006-2009 aan Gedeputeerde Staten. Als de gemeente kan aanto nen dat wij de voorgenomen bezui nigingen kunnen realiseren, dan zal de provincie goedkeuring geven aan onze begroting. - Wat is de rol van de kanjer projecten? De kanjerprojecten zijn met van in vloed op het nu ontstane begro tingstekort. De populaire mening dat de kanjerprojecten een aanslag zijn op de gemeentekas, berust op een hardnekkig misverstand. Voor de grote projecten die nu in aantocht zijn, hebben we in het verleden met succes gespaard. Speciaal voor de realisatie van grote projecten is een "kanjerfonds" ingesteld. Dit fonds heeft ons lucht gegeven om nu op verantwoorde wijze investeringen te doen. Overigens worden de kanjer projecten wel meegenomen in de komende kerntakendiscussie. - Over welke kanjerprojecten hebben we het? In de afgelopen jaren zijn al twee kanjerprojecten gerealiseerd; nieuwe gemeentewerf en aanleg fietspad Westerweg. De volgende projecten staan op stapel: 1ver- en nieuwbouw van openbare scholengemeenschap De Hoge Berg. Hierover bestaat brede over eenstemming. De raad vindt dit kanjerproject unaniem het belang rijkste; 2. het centrale hulpverleningsgebouw aan de Pontweg. Dit brengt de ver schillende hulpdiensten op Texel onder één dak. Gezien de eiland situatie is het noodzakelijk dat wij onszétf kunnen redden en daarbij nauw samenwerken; 3. het nieuwe gemeentehuis aan de Emmalaan. Hierover is al veel ge zegd en geschreven. We hopen het nu verder met u te ontwikkelen en zullen het gebouw binnen het be schikbare budget realiseren. - Waarom investeert de gemeente in zulke grote projecten? Juist nu de markt terughoudend is, moet de overheid bereid blijven om nieuwe projecten te realiseren. Zo zorgen wij voor overbrugging van de mindere economische periode en voor instandhouding van de werkge legenheid. Op de schaal van Texel gebeurt dit via de realisatie van enkele grote bouw projecten, waarmee miljoenen euro's zijn gemoeid. De investeringskosten zijn allemaal keurig afgedekt. De raad heeft de financiële kaders bepaald en het college zorgt binnen deze kaders voor de nadere uitwerking. De genoemde drie kanjerprojecten zullen niet gelijktijdig worden uitge voerd. Wel zal er sprake zijn van een zekere overlapping. Het Texelse be drijfsleven is hierover door ons geïn formeerd en heeft de kans om deel te nemen. Ovengens gebeurt dat nu ook al bij de nieuwbouw van woningen bij Den Burg (De Volmolen). - Wat gaat het u extra kosten? Voor het sluitend maken van de be groting in de komende jaren zal geen lastenverzwaring nodig zijn. Dit kost u dus niets extra. De raad heeft heel bewust gekozen voor bezuiniging in plaats van belastingverhoging. Zo wordt u in deze economisch minde re tijd met met meer lasten gecon fronteerd. Voor 2006 is er alleen een trendmatige verhoging van 1%. - Wanneer besluit de raad? Het is de bedoeling dat er in de raads vergadering van februari een uitge werkt voorstel op tafel ligt. Pas na de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006 zal de nieuwe raad een keuze maken welke taken wel of met behouden moeten blijven. - Wat betekent dit voorde nieuwe raad? Het bezuinigingsvoorstel zal ruim een miljoen bedragen. Dat betekent dat men de ruimte heeft om eigen keuzes te maken. Ook moeten we rekening houden met onverwachte extra uitga ven, dus het bedrag mag niet te krap zijn. Tot slot zal er voldoende budge truimte moeten overblijven voor het maken van nieuw beleid. Jaarlijks zal er daarom 250.000 euro voor nieuw beleid worden gereserveerd. Bekendmakingen Gemeente Texel Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Vergunningen Aangevraagde lichte bouwvergunningen Spinbaan 4. Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woning (ontvangen 2 november 2005); Kerkstraat 9, Oosterend: gedeeltelijk vernieuwen v.e. woonhuis (ontvangen 3 november 2005); Gerritslanderdijkje 56, Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. recreatiewo ning (ontvangen 9 november 2005). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Paal 17, De Koog: geheel plaatsen v.e. unit golfsurf- school (ontvangen 3 november 2005); Diek 36, Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. woonhuis met bijgebouw (ontvangen 7 november 2005). Aangevraagde monumentenvergunning Kerkstraat 9, Oosterend: gedeeltelijk vernieuwen v.e. woonhuis (ontvangen 3 november 2005). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksver gunningen worden gepubliceerd Verleende lichte bouwvergunningen Waterweg 7. Den Burg: plaatsen v.e. klompenhuisje (verzonden 3 november 2005); Stappenland, De Koog: plaatsen v.e. straatvoetbalveld (verzonden 4 november 2005); Roggeslootweg 664, De Cocksdorp: plaatsen v.e. overkapping (verzonden 4 november 2005); Diek 37, Den Hoorn: veranderen v.e. woonhuis (verzonden 4 november 2005); Roggeslootweg 91 De Cocksdorp:plaatsen v.e. houten erfafscheiding (verzonden 9 november 2005). Verleende reguliere bouwvergunningen Badweg 106, De Koog gedeeltelijk vergroten v.e. woonkamer (verzonden 4 november 2005); Badweg 104. De Koog: gedeeltelijk veranderen v.e apparte ment (verzonden 4 november 2005); Roggeslootweg 49, De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. zo merhuis (verzonden 4 november 2005); Schoorwal 3, Den Burg; vergroten v.e. woonhuis (verzonden 4 november 2005); Spinbaan 12, Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. kantine en segmentdeur (verzonden 4 november 2005); Roggeslootweg 263, De Cocksdorp: plaatsen van dakkapellen en een opbouw (verzonden 9 november 2005). Verleende reguliere bouwvergunningen, tweede fase Kikkerstraat 10. De Cocksdorp: vergroten v.e. woon huis (verzonden 4 november 2005), Stuifweg 109. Oosterend. gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 4 november 2005); Westerweg 40, Den Hoorn; plaatsen v.e. loods (verzonden 4 november 2005); Oost 73, Oosterend: geheel veranderen v.e. stolphoeve (verzonden 4 november 2005); Schilder- weg 265, Oudeschild: gedeeltelijk vergroten v.e. vishal (verzonden 11 november 2005). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschnH bil Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste aam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogehik een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovêngenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Vrijstellingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het' schutting aan de Diek 2 in Den Hoorn. Het bouwplan n m strijd met de ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 14 november2005 gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. W&I Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand. Standaard is dit in het stadhuis aan de drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie in het raadhuis te Den Burg. De agenda is voor een ieder ter inzage op de gemeentelijke website en bij de balie Grondgebied vanaf de maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Vrijkomende Agrarische Bebouwing Op 23 augustus 2005 heeft de gemeenteraad de beleidsnota "Vrijkomende Agrarische Bebouwing" vastgesteld. In deze nota worden mogelijkheden gegeven voor voormalige agrarische bebouwing en voor nevenfuncties bij agrarische bestemmingen. De beleidsnota ligt vanaf heden ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Groeneplaats 1 in Den Burg. Grofvuil op zaterdag Overslagstation De Hamster bij Oudeschild is za terdag 12 november van 9.00 tot 12.00 uur weer geopend voor het inleveren van grofvuil. Deze regeling geldt uitsluitend voor particulieren. Het inleveren van grofvuil is gratis tot een gewicht van 250 kg. Onder grofvuil wordt verstaan verhuisbaar afval uit de woning, dat met in de minicontainer past Overigens kunt u uw grofvuil ook op werkdagen gratis inleveren. Openingstijden: 8.00-12.00 en 13.30-16.00 uur

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9