x% Hulpverlening peuters in kaart TEXELSE 2 COURANT Verbouw dorpshuis maakt symbolisch einde aan school Klaslokaal maakt plaats voor nieuwe dorpskamer Wat 'k zeggen wou... Geslaagd Zorro en Harry Potter Film Agenda teso Excursies VRIJDAG 18 NOVEMBER 2005 Een voetsteun voor de bar, de telefoon aansluiten, schoonma ken. Er moest de afgelopen dagen in dorpshuis De Wielewaal nog hard worden gewerkt om op tijd klaar te zijn voor de heropening, die morgen (zaterdag) op het pro gramma staat. Deze heugelijke gebeurtenis wordt gecombineerd met een open dag en de presenta tie van het boek over de geschie denis van de school van De Waal, die bijna een halve eeuw lang in hetzelfde gebouw gevestigd was. Met de verbouwing is ook symbo lisch een einde gekomen aan de Waalder basisschool, die in 1999 wegens een structureel tekort aan leerlingen gedwongen werd te slui ten. Twee jaar lang werd het gebouw daarna gebruikt voor onderwijs aan kinderen van asielzoekers, maar in 2003 kwam ook daar een einde aan. In mei werd begonnen met de verbouwing. Daarbij werd het laatst gebouwde (derde) klaslokaal samen met de douches van de school en de oude dorpskamer tot één ruimte verbouwd, die in verbinding staat met de toneelzaal, die eveneens werd opgeknapt. Ook de toiletgroe pen werden vernieuwd. Om ruimte te winnen, is het oude kantelba re toneel, dat werd gebruikt vóór het huidige toneel werd gebouwd, gesloopt. 'Het was een ingenieus gevaarte, dat kon worden opgeta keld en nog was gemaakt door Lou Witte, de vroegere dorpssmid. Het viel nog niet mee om het te slopen, want er zaten enorme hoeveelhe den ijzer in verwerkt', vertelt Hans de Winter, voorzitter van de dorps commissie van De Waal. De verbouw komt het gebruik van het dorpshuis -ten goede, vermoedt De Winter. Het verbouwde gedeelte ligt vlak naast de ingang aan de Sommeltjesweg en is van buitenaf goed zichtbaar. Dit in tegenstelling tot de huidige dorpskamer, die aan de achterkant ligt en alleen door de keuken bereikbaar is. 'Het was hier 's avonds één zwart gat. Er gebeur de wel van alles, maar je moest het weten. Bovendien liepen mensen die hadden gehoord dat hier gebil jart werd de kans te verdwalen, zo moeilijk was de dorpskamer te vinden. Straks kan iemand die langs loopt op het idee komen even bin nen te stappen. Het dorpshuis moet in De Waal, waar we verder niet veel voorzieningen hebben, de bin dende factor zijn. Bovendien is wat meer aanloop aantrekkelijk voor de beheerders.' Toch heeft De Wielewaal ook nu niet te klagen over belangstelling. Elkaar aanvullend beginnen De Win ter en beheerder Ben Haak aan een opsomming van huurders: 'Kaart clubs, biljarters, volksdansers, twee toneelclubs - 't Amateurtje en de Oud-leerlingen van de Landbouw school -, de koersbalclub en groe pen die hier incidenteel vergade ren. En dan zijn we er misschien nog wel één vergeten.' Doordat het dorpshuis meerdere ruimtes heeft, kunnen er op één avond ook meer dere gezelschappen terecht. Twee klaslokalen blijven voorlopig intact en kunnen worden gebruikt als vergaderruimte. Ook de bestaan de dorpskamer, die een paar jaar geleden nog werd gerenoveerd, blijft voorlopig bestaan. De Winter: 'Omdat er een bar in zit, is het een mooie ruimte voor een besloten bijeenkomst.' Ben Haak, die De Wielewaal samen met partner Liz Gedikink beheert, is optimistisch over de verdiensten. 'Er gebeurt hier steeds meer. En als het niet helemaal lukt, dan nemen we er 's zomers een baantje bij.' Haak en Gedikink keren in ieder geval niet terug als pachters van de kiosk van zwembad Molenkoog. 'We waren te veel afhankelijk van het weer. Bovendien vonden we dat we aan iets nieuws toe waren.' De nieuwe ruimte in het dorpshuis, met een opvallend fraaie bar en houten vloer, is tot stand gekomen dankzij de hulp van nogal wat vrij willigers. Zij werden aangestuurd door een speciale bouwploeg, die was geformeerd met de bedoeling met voor elk wissewasje de hele dorpscommissie bij elkaar te hoe ven roepen. De ploeg bestond uit Ton Dubbelt, Wim-Piet Eelman, Cor Smit en aanvankelijk ook Han Pas toor. Daarnaast had penningmees ter Pieter-Jan Kooger een coördi nerende rol. Voor werk dat niet door vrijwilligers kon worden gedaan, werd zoveel mogelijk een beroep gedaan op aannemers uit De Waal en omgeving. De ruwbouw was in handen van Jan-Dirk Vermeulen en Richard Eelman van bouwbedrijf Kooger en de Ridder, de vloer en bar zijn gemaakt door interieurbouwers Romein Dros en Jeroen Schoo, Rob Slik plaatste de sanitaire voorzie ningen en pachter Ben Haak en zijn broer Jeroen legden het elektra aan. Van buiten De Waal kwamen tegel zetter Piet Kooger en Rob Bakker, die een stalen voetensteun voor de bar maakte. 'Sommige aannemers kwamen ook 's avonds langs om te helpen. En veel werk is voor een vriendenprijsje gedaan', aldus De Winter. Daarnaast heeft een grote ploeg vrijwillige schilders meege werkt. Op het gevaar af iemand te vergeten, noemt de bouwploeg: Monica Kooger. Tanja Klaassen, Lida Kooger, Marina Dros, Trudy Vermeulen en Annet van Boven. Het verbouwde dorpshuis wordt zaterdag om 10.15 uur geopend. Om 11.30 uur wordt het boek over de geschiedenis van de school gepresenteerd. Tussendoor zijn belangstellenden welkom om een kijkje nemen. Kinderen kunnen zich laten schminken en naar een pop penkastvoorstelling kijken. In ver band met de intocht van Sinter klaas gaan de deuren om 14.00 uur dicht. De open dag valt samen met de Landelijke Ontmoetingsdag, een initiatief van het Oranje Fonds, één van de subsidiegevers voor de verbouw. Terwijl Rob Bakker minder dan twee dagen voor de heropening van het dorpshuis een voetsteun v dorpscommissievoorzitter Hans de Winter en pachter Ben Haak wat er nog gebeuren moet. Sinterklaas Het is toch raar dat er een intocht komt, maar de financiën nog niet rond zijn. Hoe is dat nu mogelijk met zo veel ondernemers, die van het evenement toch ook beter worden. Kijk naar al die andere evenementen die het hele jaar door gehouden worden. Daar pompen ze toch ook geld in om er beter van worden. En dan is er nu een kinderfeest, waar de kinderen een heel jaar naar toe leven, en dan is er geen geld voor. Of denken ze 'het zijn maar kin deren'. En wat doet de gemeente eraan? Is er bij de gemeente geen potje voor dit soort evenementen? Of gaat dit ook al naar het nieuwe gemeentehuis? (Het college staat wel vooraan bij de intocht.) Ik vind het belachelijk dat er voor zo'n feest geen geld is en dat er voor al die andere feesten wel geld is. Waar gaat dit heen? Sinterklaas is al zo oud, moet het feest dan op deze manier ophouden? R. Vermeulen, De Cocksdorp. Waddenspeulers speelt komedie Toneelvereniging De Wadden speulers, die zich onlangs van sportvereniging SVC afscheidde, betreedt zaterdag 19 november de planken van het Eierlandsche Huis om de komedie Dat kost me de kop van Diana Monshouwer op te voeren. Het verhaal draait om het echtpaar Selma en André. Terwijl zij alleen maar moppert en zeurt, werkte haar man met veel liefde voor het vak in zijn antiek- en curiosawinkel. Af en toe wordt hij gesteund door zijn vriend Karei, die zichzelf altijd op de eerste plaats zet als het om geld verdienen gaat. Gekweld door de tand des tijds vindt Selma het na alle plastische chirurgie die ze al heeft ondergaan de hoogste tijd worden haar lippen te verfraaien. Het gedrag van Selma begint André flinke zorgen te baren, temeer daar hij er geen geld meer voor heeft. Selma, bijgestaan door haar vrien- (Advertentie) TX35 TX35 GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN, ROBBENTOCHTEN VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Afvaart woensdag, zaterdag en zondag om 12.00 uur. Voor informatie en reserveringen: Fam. J Hutjes, tel. 0222-313545 of 06-51528174. Leidsters van peuterspeelzalen en kinderopvangcentra op Texel weten voortaan direct waar ze terecht kunnen met vragen en/of zorgen over opvoeding, ontwik keling en gedrag van de kinderen waar zij de zorg voor hebben. Komende dinsdag wordt in Klif 23 de Routekaart Zorgstructuur gepresenteerd. Op die routekaart is helder in beeld gebracht welk traject de leidsters, met kinderen onder hun hoede in de leeftijd van 0 tot 4 jaar, moeten volgen om antwoord te krijgen op vragen. Nogal wat instellingen hou den zich bezig met jeugdhulpverle ning en het was niet direct duidelijk welke instantie geraadpleegd dien de te worden bij bijvoorbeeld een vermoeden van kindermishande ling of verwaarlozing of vragen over sociaal-emotionele ontwikkeling of gedragsstoornis. Bij een enquête onder leidsters van peuterspeelza len en kinderopvangcentra kwam naar voren dat er behoefte was aan één aanspreekpunt. Dat heeft geleid tot een centraal telefoon nummer en het in kaart brengen van de zorgstructuur. Het uiteindelijke doel is de samenwerking tussen de diverse instellingen te verbeteren en ervoor te zorgen dat er bovendien een betere aansluiting komt tussen het jeugdbeleid en de jeugdgezond heidszorg. Medio juni werd in de rest van het Gewest Kop van Noord-Holland de kaart al in gebruik genomen. Speciaal voor de Texelse mede werkers van peuterspeelzalen, kin derdagverblijven en het consulta tiebureau wordt de presentatie ook op Texel gehouden. Daarbij is ook het Texelse basisonderwijs uitgeno digd, want tijdens de bijeenkomst wordt het startsein gegeven tot de oprichting van een eilandnetwerk. zodat ook lokaal de lijnen duidelijk en kort zijn. In eerste instantie is dat netwerk bedoeld voor kinderen tot 4 jaar, maar op korte termijn moet uit breiding plaatsvinden naar de groep tot 12 jaar. De avond in Klif 23 op 22 november begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur Zwarte markt In manege Akenburg wordt op 4 december van 11.00 tot 15.00 uur een zwarte markt gehouden. Standhouders kunnen zich opge ven bij marktmeester Alex de Haan, tel. 321872 of via e-mailadres zwartemarkttexel@gmail.com. Standgeld is €5,- per plaats, de toe gang bedraagt €0,50. Kraamafdeling houdt open dag De kraam- en verlosafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der houdt zaterdag 26 november van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Bezoekers zijn welkom op de vijfde etage noord van het ziekenhuis. Daar zijn enkele verloskamers voor publiek geopend. Aanstaande moe ders kunnen (gratis) een echo laten maken en naar het hartje van de baby luisteren. Ook wordt les gege ven in babymassage. In de Zr. Kue- terzaal op de begane grond staat een kramenmarkt met informatie over babyverzorgingsproducten, borstvoeding, geboortekaartjes en foto's. Er is vermaak en opvang voor kinderden en iedere bezoeker ontvangt een attentie. din en buurvrouw Anita, die dezelf de problemen heeft, heeft daar echter geen boodschap aan. Dan doen Selma en Anita mee aan een modewedstrijd, met als hoofdprijs een weekend voor twee personen bij modekoning Pierre Marchand in Parijs. Als Karei op een dag aankomt met iets vreemds uit de oudheid en dit tijdelijk wil onder brengen in het huis van André, lijkt voor Selma en Anita de reis gewon nen. Maar wat te doen als Karei zijn eigendom komt ophalen en dit verdwenen is? En ook de modeko ning zomaar voor de deur staat en de maffia op zoek is naar iets dat er niet meer is? Ondertussen is de moeder van André behoorlijk in de war. Het lijken genoeg ingrediënten voor een vermakelijke avond. Het stuk wordt gespeeld dor Els Ooijevaar, Ivonne Boom, Remko Klein, Andreas Monen, Chris de Lus- sanet, Sabine Beijert en Tjaart Hoek- sema. Gerhard Smeenk is regisseur, Ton Buddelmeijer souffleert. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €7,- voor vol wassenen en €4,- voor kinderen. SWOT-diner In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt woensdag 30 november het voorlaatste diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) van dit seizoen geserveerd. De maaltijd begint om 18.00 uur, op het menu staan stoofpot met rode kool en een nagerecht. Deelname kost €7,50, opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696, In Cinema Texel draait deze week Legend of Zorro. Het (vervolg)verhaal gaat over de mythische held (een rol van Anonio Bandereas). die na het gevecht om Californië te helpen de 31ste staat van de Verenigde Staten te worden zijn vrouw Ele- ne (Catherina Zeta-Jones) moet beloven zijn geheime identiteit op te geven en een normaal leven te lijden als Alejandro de la Vega. Zijn twijfels dreigen hen wel eens uiteen te scheuren. Dan blijkt dat dezelfde strijdkrachten die de samenzwering hebben opgezet om Californiè buiten de Verenigde Staten te houden al 500 jaar lang bezig zijn een ander dreigement uit te voeren, dat de loop van de geschiedenis voor altijd kan ver anderen. Er is er maar één dit kan stoppen... In de serie De Volkskrant-filma vonden draait dinsdag en woens dag Ladies in lavender, over twee ongetrouwde zussen (rollen van Judi Dench en Maggie Smith), die een rustig leventje leiden in het plaatsje Cornwall. Dit wordt in 1936 abrupt verstoord wanneer de onbekende Andrea Marow- ski na een bootongeluk gewond aanspoelt op de kust van hun dorpje. Ze besluiten hem in huis te nemen totdat hij weer sterk en gezond is. Al snel blijkt dat de knappe en charmante Andrea niet alleen welkom is in hun huis, maar ook in het hart van de zussen. Wanneer een Russische schilde res Cornwall bezoekt en ontdekt dat de aangespoelde jongen een zeer getalenteerd violist is, dreigt ze het nieuws wereldkundig te maken. Tot schrik van de zussen, die doodsbang zijn hun 'waarde volle cadeau' weer kwijt te raken. Woensdag gaat de nieuwste Har ry Potter in première. De film draait in de originele versie (Harry Potter and the Goblet of Fire) en in de Nederlands gesproken versie (Harry Potter en de vuurbe ker). Het verhaal gaat over Harry, die met kan wachten tot hij aan zijn vierde jaar op de Zwijnstein School mag beginnen. Maar voor dat het zover is, gat hij mee naar de finale van de wereldkampioen schappen zwerkbal tussen Ierland en Bulganje. Hij weet dan nog niet dat er dat jaar op Zwijnstein een nog groter en spannender evene ment zal plaatsvinden. Een volledig overzicht van de ver toonde films staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Bioscoop De Kiekendief op De Krim is tot de kerstvakantie geslo ten. Cyrina Zoetelief (25) is aan de Universiteit van Utrecht afgestu deerd voor de studie geneeskunde. Momenteel is zij als arts-assistent werkzaam in het Wilhelmina Kinder ziekenhuis in Utrecht. Bingo voor Burkino Fasso Het Eilandelijk Diaconaal Project, een samenwerkingsverband van Texelse kerken, zamelt dit seizoen geld in voor de basisschool Ecole Christ Roi in Burkino Fasso, die bijna zonder leermiddelen functio neert. In gebouw De Poort naast de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg wordt vrijdag vanaf 19.00 uur een bingo gehouden ten bate van dit project. Receptie voor Carla Schrama In Bruintje Beer wordt woensdag 23 november een receptie gehouden voor Carla Schrama. Schrama was tot voor kort jeugd- en jongerenwer ker bij de Welzijnsstichting, maar verloor haar functie toen deze onder verantwoordelijkheid werd geplaatst van de nieuwe organisatie Pharos. Toen bleek dat haar werkgever of diens opvolger niet van plan was een officieel afscheid te organise ren, besloten enkele particulieren Schrama alsnog in het zonnetje te zetten. Belangstellenden zijn tus sen 17.00 en 19.00 uur welkom in het eetcafé aan de Stenenplaats in Den Burg. De festiviteiten worden opgeluisterd door muziek van het duo Frans en Lies. Vrijdag 18 november: In gebouw De Poort naast de gere formeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur een bingo ten bate van het Eilandelijk Diaconaal Project, een basisschool in Burkino Fasso. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20. 30 uur de voorstelling 'Dat kunnen alleen de hele groten' van Jeroen van Merwijk. Toegang €12,-. Om 20.30 uur begint in café-brasserie De Lindeboom op de Groeneplaats in Den Burg het maandelijks Caba ret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met columns en dialogen, gasten en veel muziek. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont The Legend of Zorro (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Pride Prejudice (19.15 uur) en Johan (21 45 uur). Zaterdag 19 november: Het verbouwde dorpshuis De Wiele waal in De Waal houdt van 10.15 tot 14.00 uur open huis. Om 11.30 uur wordt het boek 'De school van De Waal' gepresenteerd. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In de LETS-boet (Zuid-Haffel 5) wordt van 14.00 tot 17.00 uur een verkoping gehouden van Sinterklaascadeautjes. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 19.30 uur het docentenconcert van het workshopweekend Iers op Texel. Toegang €5,-. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg een competitieavond van Model Racing Texel. In het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp begint om 20.00 uur een toneel voorstelling van De Waddenspeulers. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Wallace Gro- mit (aanvang 14.00 uur) en Chicken Little (14.15 en 16.15 uur), The Legend of Zorro (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Pride Prejudice (19.15 uur) en Johan (21.45 uur). Zondag 20 november: In de kerk in De Waal begint om 12.00 uur een concert van de Gentlemen Singers uit Tsjechië Toegang €7,-. Op 't Horntje begint om 9.00 uur en om 10.00 een toertocht voor ATB-rij- ders over het eiland. In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg begint om 15.00 uur een bierproeverij. De toe gang bedraagt €10,-, vooraf aanmel den is noodzakelijk. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Wallace Gro- mit (aanvang 14.00 uur) en Chicken Little (14.15 en 16.15 uur), The Lege of Zorro (16.00 en 20.30 uur) en Pr; Prejudice (20.15 uur). Maandag 21 november: De afdeling De Cocksdorp/Eiertj van de NBvP Vrouwen van Nu to vanaf 20.00 uur bijeen in het landsche Huis aan de Klimpstraati Eelman vertelt over zijn reis met e ijsbreker naar Antarctica. Cees Jan Hollander van Animal 5: ence Group uit Wagemngen spre in De Pelikaan nabij De Koog het voerbeleid na de invoering de mestwetgeving per 1 januari 200 Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont The Lege of Zorro (aanvang 19.00 uur), Pn Prejudice (aanvang 19.15 uur), e- sneak preview (21.30 uur) en het laatst - Johan (21.45 uur). Dinsdag 22 november: In de centrale hal bij de hoofdingj van het Gemini Ziekenhuis in Di Helder wordt van 10.00 tot 12.00 u een informatiemarkt gehouden ot thuiszorg. Bij de Texelse Ambachtelijke Choc latter Looyer (Spinbaan 1 a, Den Bu wordt bij voldoende belangstelt van 14.00 tot 17.30 uur een curs bonbons maken gehouden. Koa €15,-. Opgave via tel. 313179 In Tusse de Banke op de Grom plaats komt om 20.00 uur de afdefr dialect van de Historische Veremgr bijeen. In het kader van de jaarlijkse te penronde vergadert het college burgemeester en wethouders mei; dorpscommissie van De Waal. De FNV Vrouwenbond komt in De Buureton aan de Beatnxlaap Den Burg. Theo Zijm toont dia's' oude ansichtkaarten. Aanvang 20i In Question Plaza in Den Burg be om 20.00 uur een lezing over gebruik van windmolens voor opwekken van duurzame energie I toegang is gratis. Cinema Texel vertoont The Leg» of Zorro (aanvang 20.30 uur) es de sene De Volkskrant-filmavonc Ladies in Lavender (20.30 uur). TESO zet maandag van 9.30 16.00 uur een extra boot in. De* dienst verzorgt dan ieder half een afvaart, zowel vanuit DenHfj als vanaf Texel. De extra af\raj worden gemaakt door de Molf Deze vervangt de Dokter Wags ker, die op de werf in Vlissingen: komende weken roetfilters kriigf. worden geen wachttijden verwed De afvaarten van 10.00 uur vanuit D( Helder en 13.30 uur vanaf Texel; op maandag uitsluitend bestemd w het vervoer van gevaarlijke stofi Van 1 november tot en met 31 decs ber is op elke dag van de weekl daltarief van kracht. Meer informs over de veerdienst is te verkrijgen» tel. 369600 of website www teso Zaterdag 19 november: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Hoogwater te Oudeschild Vr. 18 09.37 en 21.40 u. Za. 19 09.57 en 22.10 u. Zo. 20 10.20 en 22.50 u. Ma. 21 10.30 en 23.15 u. Di. 22 11.00 en - u. Wo. 23 00.10 en 11.40 u. Do. 24 00.50 en 12.40 u. Vr. 25 01.40 en 13.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 20 novem ber op om 08.11 uur en gaat onder om 16.41 uur, vrijdag 18 november springtij; woens dag 23 november laatste kwartier Om 14.00, 15.00 en 16.00 i een rondleiding door de bierbroiras aan de Schilderweg. Deelname ta €6,- Zondag 20 november: Om 11.00 uur begint een excur door de Slufter. Deelname kost Q Opgave en inlichtingen bij EcoMs tel. 317741. Woensdag 23 november Om 11.00 uur begint een rondleid! door het ambachtencentrum Wezenland in Den Burg. Deelnl kost €4,-.. Voor aanmelden en ink tingen: tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excu: door de Geul. Deelname kost 6; Opgave en inlichtingen bij EcoMf tel. 317741. □onderdag 24 november: Om 11.00 uur begint een rondieni door het ambachtencentrum op" Wezenland in Den Burg. Deelnara kost €4,-. Voor aanmelden tingen: tel. 314180. Windenergie In verband met de te verwach ten grote opkomst wordt de infor- Optreden Relax in Question In Question Plaza vindt woensdag 30 november een optreden plaats van de bekende hiphopband Relax uit Haarlem. Het optreden vindt plaats in samenwerking met het landelijke project The Music Zone en is georganiseerd door docenten van de OSG in het kader van het vak CKV (culturele en kunstzinnige vorming). In het voorprogramma speelt de Texel se band Eigen Teelt. De toegang tot het concert bedraagt €5,-. Het CKV-project The Music Zone is door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen geïni tieerd omdat middelbare scholie ren steeds minder vaak concerten bezoeken. Het project voorziet erin dat in zo'n dertig zalen in Neder land concerten worden gegeven die scholieren in het kader van CKV kunnen bezoeken. Doel van het project is scholieren kennis te laten nemen van de diverse vor men van popcultuur, met de Neder landse vertegenwoordigers van de verschillende genres en met live concerten. Het project bestaat uit lesmateriaal over de geschiedenis van een bepaald genre, een work shop of gastles die aansluit bij het gekozen genre en een bezoek aan een popconcert. Het concert van Relax begint om 13.50 uur. De zaal is open vanaf 13.00 uur, Eigen Teelt speelt van 13.20 tot 13.40. Na het concert wordt van 15.00 tot 15.30 uur een gastles gegeven voor de leerlingen van 3H en 3TL. matieavond over windenergie de Stichting Duurzaam Texel dinsdag 22 november houdt gehouden in hotel Den Burg, in Question Plaza. De toegang', gratis en ook de aanvangstijd ongewijzigd: 20.00 uur. Voederbeleid In het kader van het wmterprog ma van de Vereniging voor Bed voorlichting Texel spreekt Ce£ Hollander van Animal Scienceö uit Wageningen maandag ova voerbeleid na de invoering vï mestwetgeving per 1 januan Er wordt ingegaan op de st* uitstoot van dieren en hoe dü voeding kan worden tegenga zonder daarbij aan efficiency' leveren. Er worden versch# mogelijkheden behandeld. ook de eerste resultaten van tijkbedrijven aan de orde kom* bijeenkomst vindt plaats in ho» Pelikaan nabij De Koog en om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2