Oud-wethouder terug jp politieke strijdtoneel ïerbrand Poster lijsttrekker VVD emeentelijke kunst lit het stof gehaald jf COURANT _CI Veerhavens op internet Oosterend verliest na spektakel opnieuw Volleybalsters behalen belangrijke zege TEXELSE is een volkspartij. En juist jwoord trekt me erg aan. Vaak [dt de WD geassocieerd met ieter gesitueerden en onder- ers, maar het is een partij iedereen. Ik zit er voor de bevolking, dat heb ik toen san en dat zal ik nu weer 1. In de lijn van Wiegel, geen we kak.' Oud-wethouder Ger- kJ Poster (69) keert terug in èxelse politiek. Niet bij Texels ng, waarvoor hij jarenlang Jislid en wethouder was, maar in oude liefde de VDD. ogen vlammen als hij praat over èk. Ondanks zijn leeftijd is Ger- Poster geenszins uitgeblust rt hij met nieuw elan de strijd met zijn politieke opponenten, lerugkeer in de eilander politiek it voor velen als een verrassing, sjn periode als wethouder voor is Belang (1994-1998) vertrok met echtgenote Mia naar the om daar hun gezamenlijke wandelen te beoefenen en et 'stigma' oud-wethouder kwijt ken. Want die vier jaar wethou- chap waren zeker in het begin ir. 'Ik heb het toen heel moei- ehad. Mijn beleid met betrek tot de verkoop van openbaar was omstreden en ik werd Ie kanten aangevallen. Dat logisch, want zelf heb ik ook de aanval gezocht, dus dat e verwachten. Later ging het beter en ik heb een hoop voor veel mensen kunnen betekenen.' Na zes jaar Drenthe keerde hij vol heimwee terug naar Texel. Ik heb altijd gewe ten dat ik terug zou komen. Als het aan mij had gelegen, waren we na een jaar al teruggegaan, maar Mia had het erg naar haar zin in. Toch is het goed geweest dat het langer heeft geduurd, want ik zie Texel nu heel anders. De mooie dingen zie je nu veel beter. In mijn hart ben ik nooit weggeweest. Ik had een abonnement op de Texelse Courant en had nog veel contacten met Texelaars.' Terug op Texel in 2004 verdiepte hij zich weer volledig in de plaatselijke politiek en nam zijn bezorgdheid over de financiële positie van de gemeente Texel toe. 'Het begon steeds meer te borrelen en toen de WD mij vroeg om kandidaat te worden voor de gemeenteraadsver kiezingen, heb ik er niet lang over na hoeven denken. Mijn handen jeu ken.' Zijn overstap naar de Volks partij voor Vrijheid en Democratie is volgens Poster logisch te verklaren. 'Die partij heeft me gevraagd, Texels Belang niet, bovendien heb ik WD- roots. Dat wisten ze bij Texels Belang ook en dat is nooit een probleem geweest. Landelijk heb ik altijd WD gestemd. Ik ben nu eigenlijk terug op het oude nest.' De voormalig wethouder en oud-bankdirecteur begon zijn politieke loopbaan ook bij de WD. In 1982 kwam hij voor die partij in de raad van Texel. Na een verschil van mening met enkele bestuursleden verliet hij de partij en werd hij ingelijfd door Texels Belang, waar hij in 1986 op de lijst kwam en met voorkeursstem men een raadszetel bemachtigde. In 1990 was hij fractievoorzitter en in 1994 werd hij samen met Daan Schilling naar voren geschoven als wethouder, toen Texels Belang een enorme verkiezingsoverwinning behaalde en zes zetels scoorde. Op zijn tijd bij Texels Belang kijkt hij met plezier terug. 'Er is absoluut geen rancune. Ik heb daar plezierig gewerkt en ben daar in goede har monie vertrokken.' Populist Zijn motivatie om opnieuw de poli tiek in te gaan, is onveranderd. 'Ik wil wat betekenen voor de mensen en als raadslid kun je echt wat doen. Het hangt natuurlijk wel af van je eigen aanpak. Ik loop op straat en ben erg benaderbaar voor mensen. Als die bij me komen met problemen, kan ik daar onmiddel lijk vragen over stellen in de raad of bij de desbetreffende afdeling.' Niet zelden wordt Poster gezien als populist, een politicus die opmer kingen maakt die door de pers wor den opgepikt en 'scoren' bij het grote publiek. 'In wezen ben ik een beetje een populist, maar ik zeg niet alleen wat de mensen graag horen. Gerbrand Poster: 'Vier zetels is ambitieus, maar niet irreëel. Ik ga ook echt wat doen voor de mensen. Je hoort mij niet zomaar wat roepen.' Tijdens zijn politieke carrière bij Texels Belang vergaarde Poster veel voorkeursstemmen en leverde hem dat meerdere malen een raadszetel op. 'Of ik nog steeds zo populair ben als toen? Ach, mis schien is het iets minder omdat ik een tijd ben weggeweest, maar ik denk wel dat een groot deel van de aanhang mij wel weer weet te vinden.' De nieuwe WD-lijst kent een groot aantal nieuwe namen. 'De partij is er in geslaagd een goede en evenwichtige lijst samen te stel len. We streven naar vier zetels. Dat is ambitieus, maar niet irreëel. En als we minder dan dne zetels halen, is dat beslist een teleurstel ling.' Ambities voor het wethouder schap heeft Poster niet. 'Ik vind het raadlidmaatschap veel leuker. Het debat ligt me het beste. In het college moet je vaak compro missen sluiten en dat is niet mijn sterkste kant.' Over de werking van het (nieuwe) duale stelsel heeft hij geen uitgesproken mening. 'Het is een wettelijke verplichting, dus daar moet je aan voldoen, maar vroeger was het gemakkelijker. Toen was de secretaris de steun van de raad en het college. Dat werkte goed. Wij opereerden toentertijd evengoed al vrij onafhankelijk als fractie.' Hoe wel het partijprogramma nog met klaar is en Poster zijn kruit nog niet wil verschieten, wil hij al wel zijn belangrijkste insteek onthullen. 'De gemeentelijke financiën. Wij zullen in elk geval proberen om Texel weer financieel gezond te maken.' Tekst en foto Louise van der Sluis DINSDAG 22 NOVEMBER 2005 Kerstmiddag voor senioren In schouwburg De Kampanje wordt woensdag 14 december voor de 29ste keer de Seniorenmiddag voor senioren uit Den Helder en omge ving gehouden. Na het gevarieer de non-stopprogramma met zang, voordracht en dans, zal de nazit in de foyer worden opgeluisterd met muziek van het trio Lewakabessy. Het programma blijft een verras sing. maar de organisatie wil wel kwijt verheugd te zijn met de mede werking van het internationaal koor Rainbow. De seniorenmiddag begint om 14.00 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. Publiek wordt verwel komd met muziek van toetsenist Arie Boot. Deelname aan de mid dag kost €2,50. Kaarten zijn vanaf maandag 28 november verkrijgbaar bij schouwburg De Kampanje en de diverse seniorencentra. Meer infor matie is te vinden op website www. semorenmiddag.nl. Opknappen wandelpad Het wandelpad door de Eierlandse Duinen wordt opgeknapt. Staats bosbeheer laat vanaf woensdag het grootste deel van het pad voorzien van doorgroeimatten die worden afgewerkt met kleischelpen. Vlakke stukken krijgen alleen een nieuwe verharding met kleischelpen. De fietswerende fietssluis wordt ver vangen door een kussend hek. Hier mee wordt het pad ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel en met een wandel wagen. Het werk wordt uitgevoerd door Tatenhove BV en is naar verwachting vlak voor de kerst klaar. stukken uit de gemeentelijke itcollectie zuilen waarschijn- let meer in de kelders van het we raadhuis terugkeren. Er is imbtelijk advies in voorberei- over een betere bestemming de gemeentelijke kunst dan g in een depot. Een van de ilijkheden is een kunstuit- constructie. fecussie over het kunstdepot vorige week aangezwengeld de Historische Vereniging. Die tateerde dat er in het meest ite ontwerp van het nieuwe geen ruimte voor een depot was opgenomen. Dat ragen op. Henk Pennings, pro- ider van het nieuwe raadhuis, Ie desgevraagd mee dat er over [gedacht om de gemeentelijke onder de mensen te bren- Meer wilde hij daarover toen 'ijt. Volgens persvoorlichter Hopman bestaat binnen de inte al langer de wens om ist niet in de kelders te laten faddencongres op Texel j^Hraadsleden van de vijf Neder- Waddeneilanden komen op 25 en zaterdag 26 novem- naar Texel voor het jaarlijkse iledencongres. Op het pro- ia staat ook een vergade- in de Eilander Raad, vrijdag lember vanaf 13.30 uur in Opduin in De Koog. |s voor de derde maal dat de Raad, die op 14 maart werd illeerd. bijeen komt. De raad onder voorzitterschap van P. 'sven, burgemeester van Ame- bestaat uit afgevaardigden lie gemeenteraden. De andere leden zijn vrijdag als toehoor- iwezig. 'het congres wordt door onge estig personen deelgenomen. Ide raadsleden zijn ook griffiers lemeesters van de partij. Alle lers worden ondergebracht tel Opduin. Naast de officiële leien bevat het programma de nodige ontspanning. Het is is openbaar; het aantal tksplaatsen is echter beperkt, ag wordt van 16.00 tot 18.00 wgaderd. zaterdag van 9.00 tot 0 uur. Vrijdag staat onder meer rugblik op de trilaterale minis- onferentie op de agenda, het Jenfonds en de problematiek de veerverbindingen. Zaterdag •gesproken over de overname de eigendommen van Rijks baat en over de bestuurlijke eten van de begrotingscyclus. Blander Raad, die vrijdag van tot 16.00 uur vergadert, ekt over het communicatieplan Waddeneilanden, de startnoti- tokshuisvestmg en de startno- Vaarrecreatic Waddenzee. In **1 met het beperkte aantal dienen belangstellenden hvoren te melden bij het secre- s tel. 362152. Daar zijn ook de adersti staan. Bij haar aantreden als wet houder lanceerde wethouder Annie Hin het idee om een deel van de gemeentelijke collectie te verkopen. Dat stuitte toen op veel weerstand. Toch is de optie verkoop volgens Hopman nog niet van de baan. 'Alle mogelijkheden staan nog open, dus ook die van verkoop.' Waarschijnlij ker is echter de optie om werken uit de collectie uit te lenen. Een andere mogelijkheid is dat de gemeente zelf vakpr gaat exposeren. 'De bouw van een nieuw raadhuis vormde een goede aanleiding om te bekijken wat we hebben en wat we ermee kunnen doen.' Volgens Pennings zal het voorstel er toe leiden dat er geen apart kunstdepot meer nodig zou zijn. De eventueel benodigde opslag zou in de restruimte van het nieuwe gemeentehuis gevonden kunnen worden. Wanneer het voor stel in het college wordt gebracht, is nog onduidelijk. 'We hebben er geen termijn aan gehangen, want we wil len er ook anderen bij betrekken, zoals de adviescommissie kunst- en cultuurbeleid', aldus Hopman. Verpakking Waddengoud genomineerd Het door de Waddengroep geïni tieerde retoursysteem van Wad- denzuivel is genomineerd voor de Nederlandse Verpakkingsketen Prijs. Deze prijs wordt toegekend aan ondernemingen die met een succesvolle samenwerking een verpakt product hebben gereali seerd voor de Nederlandse markt. Winnaar is de keten waarvan de samenwerking als het meest innovatief wordt beoordeeld. De keuze wordt gemaakt door een vakjury waarin de hoofdredacties van de belangrijkste vaktijdschrif ten op het gebied van verpakken zijn opgenomen Bij het retoursysteem van Wadden goud worden alle verpakkingen van Waddenzuivel - kleiner dan een liter - hergebruikt. De producenten van Waddenzuivel zijn hiermee de enige groep producenten in Nederland die in samenwerking met de handel en de winkels een kunststofverpakking hergebruiken voor hoogwaardige nieuwe producten. Waddenzuivel stimuleert de teruggave van de ver pakking door voor elke kilo inge- Zondagsessions in Herberg de Aanleg In Herberg de Aanleg in De Cock- sdorp vinden zondag, in het kader van de zondagmiddagsessions, optredens plaats van Adam Ric- ketts en Sloppy Tom. Adam Ricketts, nieuwkomer onder de Texelse singer/songwriters, treedt op dit moment voornamelijk solo op. Naast bewerkingen van bekende liedjes speelt hij zelfge schreven werk. Daarbij begeleidt hij zichzelf op piano of gitaar. De twee de groep, Sloppy Tom, bestaat uit Marcel Jansen en Ed van Bommel, die eigen werk spelen. De bedoeling is de middag af te sluiten met een jamsessie van alle drie muzikanten. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. rstukken verkrijgbaar. wwwAQXQlwereldwijd.nl Het gebruik van internet heeft zo z'n voordelen. Steeds vaker wordt het wereldwijde web gebruikt als medium om het publiek te infor meren. Zo ook is er een website gewijd aan het groot onderhoud van de veerhavens die TESO gebruikt, ledereen die wel eens met de boot gaat, heeft inmiddels gezien dat TESO werkzaamheden tot volgend najaar aankondigt, maar wat er precies gaat gebeuren en wanneer, wordt niet duidelijk. Dat is echter wel terug te vinden op de website veerhavenonder- houd. Een mooie, strak vormge geven website die overzichtelijk is ingedeeld en waarop alle infor matie over het onderhoud aan de veerhavens van Rijkswaterstaat is terug te vinden. Onder het kopje planning staat een chronologisch overzicht van alle werkzaamhe den en bij de vorderingen wordt vermeld welke werkzaamheden reeds zijn uitgevoerd. Zelfs de nieuwe kleurstelling wordt uit de doeken gedaan. Nuttig is ook dat het vrachtverkeer uit de geboden informatie kan opmaken wanneer bepaalde transporten proble men zouden kunnen opleveren, doordat bijvoorbeeld aan de brug wordt gewerkt Ook op de vijf meest gestelde vragen over de werkzaamheden wordt een ant woord gegeven. Het adres: www. veerhavenonderhoud.nl. zamelde verpakking een bedrag te schenken aan een goed doel. Dit jaar is dat het project 'Wij eten fonio met kerst!' in het West-Afrikaanse, Benin. Dit project steunt Beninese boeren en kleine ondernemers in de verbetering van productie en afzet van het streekeigen graange was fonio. De productieketen die voor de prijs in aanmerking komt, omvat bij Waddenzuivel: de consument, de Natuurvoedingswinkels, de Natuur- voedingsgroothandels UDEA, ODIN, Kroon en De Zaaister, de producen ten van Waddenzuivel (waaronder Sint Donatus), Innovaders (ontwer per van het systeem)? PHB (dat de ingezamelde kunststof verwerkt) en initiator De Waddengroep. De prijs wordt donderdag uitgereikt tijdens het vierde Nationale Verpak kingsinnovatie Diner in het World Trade Center in Rotterdam. Daar wordt ook de publieksprijs uitge reikt. Publiek kan een stem uitbren gen op één van de genomineerde productieketens via website www. nvc.nl. Controle op verlichting De politie Noord-Holland Noord besteedt de komende maanden extra aandacht aan verlichting in het verkeer. Bij geen of geen goe de verlichting volgt onverbiddelijk een bekeuring. Vooral fietsers tussen de 12 tot 15 jaar lopen een hoog risico om bij een ongeval betrokken te raken. De laatste jaren vallen in Nederland in deze leeftijdsgroep 15 doden per jaar en bijna 300 zwaargewonden. Wanneer een fietser voor- en ach terverlichting voert, neemt de kans op een ongeval met meer dan de helft (70%) af. Bekeuringen kun nen voor fietsers op lopen tot meer dan €20,-. Geen voor- of achterlicht kost fietsers €15,-. Als beide lich ten ontbreken kost dat €25,-. De boetes voor bromfietsers variëren van €25,- tot €80,-. De boetes zijn zodanig hoog dat een reparatie van de fietsverlichting vaak veel goed koper is. De nadruk zal tijdens de controles liggen op fietsers en bromfietsers, maar ook automobilisten en andere weggebruikers moeten met extra aandacht van de politie rekening houden. Er zal met name worden gelet op het onjuist gebruik van mistlampen en verstralers. PvdA en GL presenteren cultuurnotitie GroenLinks en de PvdA presen teren woensdag in de serre van de Twaalf Balcken hun Cultuur nota. De notitie draagt de titel Het Hart en de Hartslag en is een uitdagend pamflet voor cultureel beleid. De notitie wordt overge dragen aan het Texelse Cultuur genootschap, dat drukdoende is met een meer omvattende cul tuurnota. De avond begint om 21.00 uur. De avond wordt gepresenteerd door Carla Schrama, die iedereen uitdaagt om meningen over cul- Goed voetbal en veel inzet, maar door een paar persoonlijke fou ten toch verliezen. Het overkwam Oosterend zondag op eigen veld tegen Watervogels. De thuisploeg kwam tweemaal terug van een achterstand, maar gaf het punt in de laatste twintig minuten alsnog weg: 3-5. Trainer Jitze Beintema kon niet beschikken over verdedigers Jan Bloem en Marcel Zegers, die door blessures aan knie en enkel lang durig zijn uitgeschakeld. Toch ging SVO, met twee wisselspelers in de dug-out, voortvarend van start. Het vlotte combinatiespel leverde al snel de eerste kans op. Helaas voor de thuisploeg ging het schot van Steef Witte net over. Watervogels, dat ook nog niet bijster veel punten had verzameld, nam daarna het initiatief over en kwam met een gelukje op voorsprong, toen Barry Koning de bal verkeerd op zijn hoofd kreeg en de spits van de gasten via de binnenkant van de paal hard raak schoot. Oosterend had in deze periode wei nig in te brengen en bood ook te weinig verzet om te voorkomen dat Watervogels de bal rustig rond speelde. Binnen twintig minuten werd het 0-2. In een onoverzichte lijke situatie na een comer kwam de bal voor de voeten van dezelfde spits, die opnieuw hard en onhoud baar doel trof. Oosterend werd pas in het laatste kwartier wat feller en begon ook beter te voetballen. Na een paar kansen te hebben gekregen, ver kleinde Alexander Witte de achter stand. Zijn droge schot leek goed houdbaar, maar de keeper liet de bal uit zijn handen glippen. In de slotfase was de thuisploeg een paar maal dicht bij de gelijkmaker. Sil van Dijk kreeg een grote kans, maar zag de met links geschoten bal via de lat over het doel gaan. Even daarna trof Chris de Vries met een snoeihard schot de buitenkant van de paal. Vijf minuten voor rust werd Alexander Witte gevloerd in het strafschop gebied, maar de overigens goed leidende scheidsrechter had niets ongerechtigdst gezien en liet door spelen. Ook een vrije trap van Eddy de Vries leidde niet tot de vurig gewenste treffer. Na rust besloot het publiek Oos terend een handje te helpen en brulden honderdtwintig toeschou wers de ploeg in de juiste richting. Deze massale ondersteuning bleek te helpen, want binnen een mum van tijd stond het 2-2. Eddy de Vries kopte uit een prachtige voorzet van Ger Vlaming op doel. de keeper kon nog net redding brengen, maar was kansloos op de rebound van Sil van Dijk. Oosterend kon hier niet lang van genieten, want nog geen minuut later stond het 2-3. Een voorzet leek een makkelijke prooi te worden voor keeper Wouter van Strien, maar hij kreeg de bal niet klemvast, waar van de spits dankbaar profiteerde. In tegenstelling tot in de vorige wedstrijden gaven de Oosterenders niet zomaar op. Ze bleven hard werken en kwamen na een kwar tier opnieuw op gelijke hoogte. De treffer van Alexander Witte was erg fraai. Hij kapte na een pass van Ger Vlaming drie tegenstanders uit en schoot de bal knap in de hoek. Met nog ruim twintig minuten te gaan werd Steef Witte vervangen door Ruben Duinker. Hij speelt nor maal in de B-junioren, maar deed het daar zo goed, dat trainer Bein tema hem in de selectie van het eerste elftal opnam en hem in de slotfase liet debuteren. Duinker kwam in de ploeg op een moment dat het spel snel op en neer golfde. Watervogels was iets beter, maar Oosterend kreeg de beste kansen. Extra zuur was het dat keeper Van Strien twaalf minuten voor het einde hopeloos in de fout ging en de bal uit een vrije trap van Watervogels zomaar voor de voeten van de spits van de tegenstander stompte. Deze had weinig moeite om te scoren. In de slotfase zette de thuisploeg nog even alles op alles en trokken bijna alle spelers naar voren. Ruben Duin ker was dicht bij de gelijkmaker, maar miste de bal net. In de laatste minuut werd het na een verre uittrap van de keeper van Watervogels ook nog 3-5, waardoor de thuisploeg ondanks goed spel na negentig minuten voor de zoveelste keer met lege handen stond. Het eerste damesteam van Tevo- ko heeft zaterdag in Ons Genoe gen een overwinning geboekt op Madjoe uit Enkhuizen. Beide teams verkeerden met één punt verschil in de onderste regionen van de regiodivisie, zodat een goed resultaat dubbel belangrijk was. Tevoko bleek deze motivatie goed aan te voelen en won met 3-1. Tevoko ging wat onzeker van start. Dat werd wellicht veroorzaakt door het ontbreken van hoofdaanvalster Ivette de Ruyter, waardoor coach André van der Vliet de opstelling had moeten aanpassen. Een scher pe serviceserie van Cora Siemeling hield de Texelaars echter in de race. Bij de stand 14-14 leek alles nog mogelijk, maar de goede blokke ring, betere service en snelle aanval bezorgden Tevoko de overwinning in de eerste set (25-20). Madjoe gaf zich met gewonnen en nam met een serie sprongopsla- gen een beslissende voorsprong in de tweede set (16-25). De Texe laars leken hun spelritme kwijt en maakten veel individuele fouten. Een extra tegenvaller vormde het uitvallen van diagonaalspeelster Monique Leijstra. Met een gebles seerde enkel zag ze dat haar zeer gemotiveerde teamgenoten in de derde set een kleine voorsprong pakten, mede door een ijzersterke blokkering van Céline de Graaf. Invalster Jolanda Dijk scoorde veel nuttige punten langs de buitenkant en deed verdedigend in haar debuut met onder voor haar teamgenoten. Tevoko won de set met 25-20. tuur op Texel hardop uit te spreken. De avond wordt gelardeerd met muziek, cabaret en andere culturele verrassingen. Voor de avond zijn mensen uit de politiek en de cultuur uitgenodigd, maar een ieder die het onderwerp na het hart ligt mag zich uitspreken of toehoren De notitie heeft twee hoofdlijnen: cultuur voor iedereen iedereen moet mee kunnen doen. Van arm tot rijk, van jong tot oud, van De Cocksdorp tot Het Horntje. De gemeente moet daarvoor randvoorwaarden aan bieden door bijvoorbeeld culturele instellingen te steunen en ruimten en podia voor uitoefenen en opvoe ren van cultuuruitingen te bieden. Steun aan het verenigingsleven is ook van groot belang Ten tweede vinden PvdA en GL dat Texel moet inzetten op cultuurtoerisme Expo sities en evenementen kunnen de Texelse economie stimuleren. De inrichting van de Groeneplaats kan hier een centrale rol in spelen, als sociaal-cultureel centrum, met plek voor evenementen, maar bijvoor beeld ook met een multifunctioneel theater op maat. In de notitie worden een doem- en een paradijselijk scenario geschetst. Wordt Texel een saaie, cultureel- dorre zandplaat waar Texelaars wegtrekken en toeristen niet meer komen, of een aantrekkelijk, brui send eiland met natuur en cultuur? Na de presentatie wordt de cul tuurnotitie begin volgend jaar in de commissie Welzijn gebracht. In de vierde set wist Madjoe zich lang niet aan de servicedruk te ont worstelen. De ploeg maakte meer dere fouten, waardoor Tevoko een kleine voorsprong kon behouden. In een eindsprint wist de tegenstander uit Enkhuizen nog terug te komen tot 24-23, maar een aanvalsfout bezorgde de Texelaars de set en vier winstpunten. Komend weekend kunnen de Texel se dames voor een verrassing zor gen door in Amsterdam punten te pakken te pakken tegen de koplo per. Heren Het herenteam van Tevoko won met 4-0 van Harpoen. Na een moeizaam begin namen de Texelaars langzaam het heft in handen. Jitze Beintema wist als spelverdeler de aanvallers goed te bereiken en scoorde ook zelf vaak met lepe prikballen (25- 19). In de tweede set maakte Tevo ko op belangrijke momenten teveel individuele fouten en vocht Harpoen voor elk punt. Zo stond Tevoko al te juichen na een mooie aanval, terwijl Harpoen met een onmogelijke red ding toch nog het punt wist te sco ren. Gesteund door het fanatieke thuispubliek kwam Tevoko echter weer op gelijke hoogte. Mid-aanval- ler Marco Tuntelder, die een zeer goede wedstrijd speelde, wist ook in de slotfase het hoofd koel te hou den en de belangrijke laatste pun ten te scoren (28-26). In de derde en vierde set was het verzet van Harpoen gebroken en konden de aanvallers van Tevoko zich uitleven (25-20 en 25-16).

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9