2 Ondanks ophokplicht toch pluimvee op show Van Haastrecht grote winnaar keuring Kotex Leerlingen werken aan 'duurzame' school TEXELSE COURANT Humor in Westfries dialect Thrillers in Cinema Texel Film Magna Carta speelt in Klif 12 E Agenda teso Excursies VRIJDAG 25 NOVEMBER 2005 Toon van Haastrecht, nestor en voorzitter van de kleindieren- sportvereniging Kotex, is het nog niet verleerd. Vanavond, tijdens de officiële opening van de jaarlijkse tentoonstelling van Kotex, neemt de konijnenfokker de Wisselprijs Kotex Maxi 2005, de Gemeente- prijs 2005 en de Tjepkema wis selprijs in ontvangst. Konijnen, kippen, eenden en ander klein- dieren zijn dit weekend te zien in het verenigingsgebouw aan het Paelwerck in De Mars. De leden van Kotex houden niet van half werk en in het gebouw van de Kotex zijn de voorbereidin gen dan ook al geruime tijd aan de gang. Mijlpaal in de aanloop van zo'n show is traditioneel de keuring, waarbij de gefokte dieren aan een nauwgezette inspectie wor den onderworpen. Dinsdag werd voor het mooie hebben we eigenlijk vorst nodig. Met zo'n vacht heeft dit konijn een flinke voorsprong op de concurrentie.' Verrijd neemt dinsdag tientallen konijnen onder de loep, variërend van Poolse dwergkonij nen, waarvan een deel blauwe een ander deel rode ogen heeft. Waar de dwergkonijnen wat onrustig kij kend in hun kooi zitten, knapt een stel grote Franse Hangoren in alle rust een uiltje. Ondanks de angst voor vogelgriep en de ophokplicht voor pluimvee, ontbreekt het gevogeltje ook dit jaar niet op de tentoonstelling. Alle dieren zijn ingeënt, vrij van volgriep en dierenarts Ton Domhof heeft er persoonlijk voor gezorgd dat alle formulieren correct zijn ingevuld en dat aan alle voorschriften is voldaan. Een papierwinkel met als resultaat onder meer de aanwezigheid van een aantal uit de kluiten gewas die onder meer uitgevoerd door sen donkere australorpen en ver- Jochem lepma, keurmeester het pluimvee, neemt een Noord-Hollandse krombek Sander de Ridder onder de loep keurmeesters Fons Verrijd van de Nederlandse bond van konijnenfok kers en kleine knagers- en cavia's. Als de verslaggever binnen stapt zet hij juist een konijn van fokker Jan Dijker op de weegschaal, van het soort black tan, met een bruin zwarte vacht. 'De verzorging straalt er af', strijkt hij goedkeurend over de glimmende pels van de voedster die in juni van dit jaar werd gebo ren. 'En toch al prima doorgehaard. Zeker met zo'n zachte herfst als dit jaar sta ik daarvan te kijken. Want derop enkele bruine eenden van het soort casarca, brandganzen, Ameri kaanse pekingeenden, dwerghoen ders, kuif- en mandarijneenden en marmertalings. Een stel kuifeenden voelt zich na de tijdelijke verhuizing duidelijk nog niet op hun gemak en beweegt onrustig heen en weer. 'Die zullen hun vrijheid straks weer extra waarderen', vertelt eigenaresse Fin- ka van der Kraan. Jochem lepma, die het pluimvee keurt, neemt een Noord-Hollandse krombek van San- der de Ridder onder de loep. 'Een mooie eend. maar de de snavel had wat krommer kunnen zijn.' Bezoe kers van de tentoonstelling kunnen ook een kijkje nemen in de bak met kuikentjes en liefhebbers van cavia's komen ook aan hun trekken. Voor wie van een gokje houdt, is er de tombola, de loterij waarvoor een hoek van het clubgebouw is volge- zet met prijzen. Publiek is vrijdag welkom van 20.30 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Uitslagen: Wisselprijs Kotex Maxi 2005 A. van Haastrecht, Gemeenteprijs 2005 A. van Haastrecht, Van Haastrecht wisselbeker konijnen jeugd S. Witte, Tjepkema wisselprijs konijnen A van Haastrecht. Hoofd-ereprij- zen: 1. eerste prijs haan/hen P v/d Gracht. NHBD prijs P. v/d Gracht. Dwerghoenders: eerste prijs haan/hen S. de Ridder, tweede prijs haan/hen S. de Ridder. Konijnen kleine en dwergrassen: eerste prijs ram/voedster A. van Haastrecht, tweede prijs ram/voed ster J. Dijker, derde prijs ram/voedster A. van Haastrecht. NKB prijs A. van Haastrecht. Konijnen en kleine middenrassen (jeugdklas- se): eerste prijs A. van Haastrecht, tweede prijs ram/voedster J. Dijker, derde prijs ram voedster A. van Haastrecht. Watervogels: eerste prijs woerd/eend S. de Ridder, tweede priis F. van der Kraan, derde en vierde prijs S. de Ridder, vijfde prijs F. van der Kraan. Konij nen kleine en dwergrassen (jeugdklasse): eerste prijs S. Witte, NHDB prijs (twee keer) S. de Ridder Leerlingen van de tweede klassen van OSG De Hogeberg hebben zich afgelopen week verdiept in duurzaamheid en klimaatverande ring. In het kader van het project Check-it-out lichtten ze tijdens de lessen NASK (natuur- en scheikun de) en aardrijkskunde aan de hand van een checklist de school door op gebruik van energie en water, afval, vervoer, groen en internatio nale samenwerking. Op basis van de uitkomsten maakten ze plannen voor een 'duurzame' school. Samen kwamen ze tot dertig plannen, die meedongen naar de Texelse Scho lieren Duurzaamheidsprijs 2005. De plannen werden vrijdagochtend in de aula van de school beoordeeld door een deskundige jury, bestaand uit Jan-Jacob Rab, Klaas Veenbaas en Louis Uriot, die allemaal lid zijn van de werkgroep Duurzaam Bou wen. Originaliteit en uitvoerbaarheid waren daarbij belangrijke criteria. Het was een 'heel moeilijke keuze', want de kwaliteit van de plannen was vrij hoog volgens de jury. Maar na lang beraad ging de hoofdprijs ten slotte naar Juul van de Steeg, Emma den Ouden, Femke Heijenk en Fenna Boon uit 2B. Zij hadden een goed doordacht plan met aan dacht voor verschillende aspecten van duurzaamheid, zoals warmte kracht koppeling en de modern ste windturbines, gecombineerd met een begroeid (sedum)dak. De gedeelde tweede prijs ging naar Coen Dros, Robert-Jan Hin en Daan Wessels (van 2D) en Sjors Los, Jef frey Schouten, Howannes Sarkisian, Richard Witte, Ralph van den Brink en Bastian Vingerhoet met maquet tes waarin zowel zonnepanelen als windmolens waren gebruikt. Zelfgeschreven verhalen, rijmen en liedjes in Westfries dialect vor men samen het avondvullend pro gramma Bloid Koike Bloive van Marius de Haas en Wim Baas. Het duo treedt zaterdag 17 december op in de hervormde kerk van De Waal. Marius de Haas uit Broek op Lan- gedijk wordt ook wel de Westfriese Pavarotti genoemd. Hij was één van de deelnemers aan het televisiepro gramma Una voce particolare van de TROS, waarvoor de beste ama teur-zangers en -zangeressen wor den geselecteerd. De in Oostwoud wonende Wim Baas vertelt verhalen met de bekende droge Westfriese humor. In Bloid Koike Bloive, een 'speciaal kerstprogramma', brengen de artiesten hun publiek volgens eigen zeggen 'in de ban van de koude winter, de warme kerstsfeer en de jaarwisseling'. Ook het kerst verhaal - uiteraard ook in dialect - zal niet ontbreken. De Haas zingt naast kerstliederen in dialect ook enkele Christmas carols. 'De lach overheerst, doch er zitten ook seri euze elementen in het programma', aldus de makers. De voorstelling in het Waalder kerkje begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden besteld door €9,- over te maken op bankrekening 60.94.10.261. ten name van de Stichting Bloid Koi ke Bloive in Broek op Langedijk. Telefonisch reserveren kan via tel. 0229-201465. Deze kaarten liggen bij de entree klaar. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de WV in Den Burg of voor aanvang bij de entree van de kerk. Meer informatie staat op de website www.bloidkoikebloive.nl. Op 15 kilometer hoogte beleeft Kyle Pratt de nachtmerrie van iedere moeder: haar zes jaar oude dochter Julia verdwijnt spoorloos tijdens de vlucht van Berlijn naar New York. Omdat ze weten dat de vrouw door het plotselinge overlij den van haar man emotioneel aan de grond zit, twijfelen de beman ningsleden aan haar verhaal, ook al omdat er geen enkel bewijs is dat Julia ooit aan boord is geweest. Kyle voelt zich vreselijk in de steek gelaten en gaat op onderzoek uit om het mysterie op te lossen. Ze zaait daarmee paranoia en twijfel onder de passagiers, waardoor er een gevaarlijke situatie in het vlieg tuig ontstaat. De thnller Flightplan, met Jodie Foster in de hoofdrol, draait nog tot en met maandag wekelijks in Cinema Texel. Mysterieus en spannend is ook The Machinist, dinsdag en woensdag vertoond in de serie De Volkskrant filmavonden. Het verhaal gaat over de fabrieksarbeider Trevor Reznik, die gevaarlijk en eentonig werk doet. Hij lijdt bovendien aan sla peloosheid, waardoor hij volledig uit zijn ritme raakt. Wanneer hij op een dag een ongeluk op zijn werk veroorzaakt, wordt zijn leven op zijn kop gezet. Bovendien verdenkt hij één van zijn collega's ervan hem te willen vermoorden. Reznik's leven wordt al snel een nachtmer rie, waaruit geen ontwaken meer mogelijk lijkt. Maandag draait in Cinema Texel een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog met uit is. Een vol ledig overzicht van de vertoonde films staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Bioscoop De Kiekendief op De Krim is tot de kerstvakantie gesloten. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Terwiji algemeen werd aangenomen dat het vorige con cert het allerlaatste was, speelt vrijdag 2 december Magna Carta in Klif 12 in Den Hoorn. Ze zijn verknocht aan Nederland en Texel heeft daarbij een bijzonder warm plekje in hun hart. Al vanaf het begin (in 1970) werd het karakteristie ke geluid van Magna Carta gemaakt door twee akoestische gitaren en twee stemmen. De muzikale stijl ver anderde, maar in de afgelopen jaren keerden Chris en Linda Simpson terug naar deze originele en succesvolle formule. Zij ontwikkelden een zeer eigen geluid en vermengen humor en verhalen over hun ervaringen met een brede vanëteit aan muzikale stijlen, van country en folk, langs ballads en blues naar rock and roll. Zo nu en dan zelfs gelardeerd met een vleugje jazz, zodat ieders muzikale smaak aan bod komt. Magna Carta heeft het vermo gen een publiek te bewegen tussen een lach en een traan en iedere emotie daar tussenin. Zij worden bij gestaan door de Nederlandse violist en mandolinespeler Matt Barnhoorn. Het concert in Klif 12 begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €12,00. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 of via e-mailadres mfo@klif12.nl. Sigarengilde Bruintje Beer Voor de tweede keer komt Sigaren- gilde Bruintje Beer vanavond (vrij dag) in het gelijknamige eetcafé aan de Stenenplaats in Den Burg bijeen voor een sigarenproefavond. Het thema is 'Brasil', wat wil zeggen dat er uitsluitend Zuid-Amerikaanse, vooral Braziliaanse longfillers, wor den aangeboden. De deelnemers krijgen daarbij een presentatie over de longfiller, 'een weliswaar ver gankelijke maar memorabele sigaar en een blijvende herinnering', aldus de leden van het gilde. Kok Willem 'Parel' Roeper en herbergier Geert Bosscha presenteren er passende hapjes en drankjes bij. De organi satie wordt ondersteund door het wereldberoemde sigarenhuis Haje- nius uit Amsterdam. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. MAB houdt Sinterklaasrit De MAB-club houdt zondag 27 november de jaarlijkse Sinterklaas( oriëntatie)rit. Deelname staat open voor iedereen. Inschrijven is van af 13.30 uur mogelijk bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. De start is om 14.00 uur. Na afloop reikt de Sint de prijzen uit in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Voor alle kinderen die meerijden, is er een cadeautje. Muziekfeestje in Question Plaza In Question Plaza in Den Burg wordt zaterdag 26 november voor het laatst dit jaar een muziekfeestje gebouwd, waarbij alleen muziek uit de jaren zeventig en tachtig wordt gedraaid. DJ's zijn Paul, Gauke en Fred. De deur is open vanaf 22.00 uur. De toegang is gratis. Rommelmarkt Ze hebben het vanwege een ongeluk van coördinator Ferry Zwanenburg een tijdje wat rustiger aan gedaan, maar vanaf komende week houden de vrijwilligers van het Hoornder kerkje weer iedere maandag van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen. Het is geen grote markt - koffie en oliebollen zijn er niet -, maar er is op een breed gebied van alles te koop, ook om de zak van Sinterklaas mee te vul len of onder de kerstboom te zetten. De verkoop wordt gehouden in de schuren van Axel Lap aan de Wit- teweg, tegenover het voetbalveld van ZDH. De opbrengst is bestemd voor onderhoud en restauratie van de kerk. Klaverjasdrive in Oudeschild In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint vanavond om 20.00 uur de jaarlijkse grote klaverjasdrive voor het goede doel. Het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per koppel en vol gens traditie is er een ruime hoe veelheid aan prijzen uit bakkerij, slagerij en visserij. Ook worden er loten (€0,50 per stuk) verkocht waarmee diverse prijzen zijn te win nen, waaronder twee dekbedden. Ook is er een deurprijs ter waarde van €90,-. Opgeven is mogelijk in het dorpshuis. Mantelzorgsalon In het Wijksteunpunt Centrum (ruim te Dagverzorging) aan het Bern- hardplein 76 in Den Helder, wordt dinsdag van 13.30 tot 15.30 uur een mantelzorgsalon van het Steunpunt Mantelzorg gehouden. Onderwerp van de bijeenkomst is 'Ouder wor den en zorgen voor de partner'. Liesbeth van Ernst, til- en trans ferverpleegkundige van Thuiszorg Kop van Noord-Holland, besteedt aandacht aan de fysieke belasting bij het zorgen voor een zieke. Ver volgens vertelt Maureen Datema, gespecialiseerd verpleegkundi ge, over de mogelijkheden die de gespecialiseerde verpleging biedt bij de verzorging thuis. Daarnaast is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van erva ringen. De mantelzorgsalon is gra tis toegankelijk. Belangstellenden wordt verzocht zich van tevoren aan te melden. Dat kan via het Steun punt Mantelzorg, tel. 0223-661670 en per e-mailadres steunpuntmante lzorg@corbisplus.nl. TX35 TX35 GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN, ROBBENTOCHTEN VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Afvaart woensdag, zaterdag en zondag om 12.00 uur. Voor informatie en reserveringen: Fam J. Hutjes, tel 0222-313545 of 06-51528174 Christmas Carols De Muziek- en Dansschool verzorgt zaterdag 17 december voor het derde achtereenvolgende jaar een workshop Christmas Carols. Vanaf 10.15 uur worden onder leiding van docent en dirigent Ellen Verburgt enkele carols ingestudeerd, van één- tot vierstemmig. Om 16.00 uur begint een openbare presentatie in de doopsgezinde kerk in Den Bc f( Zangers van alle niveaus kunn meedoen. Deelname kost €15 jeXe Passend in de sfeer van de wo )UUI shop wordt in Hotel Den Burg e tó|c Engelse lunch geserveerd, wa voor de cursisten zich afzonde U|j, kunnen inschrijven. Voor meer ini matie en opgave kan men tere 8n bij de Muziek- en Dansschool, i oet| 313493 of e-mail info@mdt-texel, an fi Wh Vrijdag 25 november: In Tusse de Banke is tot en met 6 december de tentoonstelling 'Licht op Afrika' te zien, met foto's en tekenin gen van Adnaan en Sytske Dijksen en producten van de Wereldwinkel. In gebouw Eben Haezer in Den Burg begint om 20.00 uur een praise- avond. georganiseerd door de Texelse baptistengemeente. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur de jaarlijkse kla verjasdrive voor het goede doel. Sigarengilde Bruintje Beer komt om 20.00 uur bijeen in het gelijknamige eetcafé aan de Stenenplaats in Den Burg. Het thema is 'Brasil'. In het gebouw van Kotex aan het Pael werck in Den Burg is van 20.00 tot 22.00 uur een tentoonstelling van kleine huisdieren en vogels te bezichtigen. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 16.00 uur), Chicken Little (16.15 uur), de onderti telde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (19.00 uur en 22.00 uur) en Flightplan (19.15 en 21.45 uur). Zaterdag 26 november: Van 9.00 tot 13.00 uur vergaderen in hotel Opduin in De Koog de raads leden van alle Nederlandse Wadden eilanden. In het gebouw van Kotex aan het Pael werck in Den Burg is van 10.00 tot 20.00 uur een tentoonstelling van kleine huisdieren en vogeis te bezichtigen. De kraam- en verlosafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder houdt van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg wordt zater dag van 13.00 tot 19.00 uur een Sin- terklaasmarkt gehouden. De toegang bedraagt €2,- voor volwassenen. Kin deren tot 14 jaar betalen €1,50, kinde ren tot 3 jaar hebben gratis toegang. Deelname aan een activiteit kost €1 Om 14.00 uur begint aan de Bies- boschweg in de Dennen een wedstrijd van de off-roadcompetitie van Wieler vereniging Texel. Om 15.00 uur wordt in Galerie Melk aan de Herenstraat in Den Hoorn een tentoonstelling geopend met werk van Wenda Grendèl. DJ's Paul, Gauke en Fred draaien muziek uit de jaren zeventig en tachtig in Question Plaza in Den Burg. Aan vang 22.00 uur. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter en de Vuurbeker (aanvang 13.00 en 16.00 uur). Chicken Little (13.15 en 15.00 uur), The Legend of Zorro (16.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (19.00 uur en 22.00 uur) en Flightplan (19.15 en 21.45 uur). Zondag 27 november: In manege Akenburg begint om 10.30 uur de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. In het gebouw van Kotex aan het Pael werck in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur een tentoonstelling van kleine huisdieren en vogels te bezichtigen In De Kroonprins in Oosterend begint om 13.00 uur een open dartstoernooi. Spelsoort is 501de wedstrijd telt mee voor de Texel Masters. In Herberg de Aanleg in De Cocks dorp beginnen om 14.00 uur optrs dens van Adam Ricketts er f>'-- Tom. Toegang is gratis >pe Bij de firma Schoenmaker op h« Wezenland in Den Burg gaat om 14 Cf uur de Sinterklaas(onëntatie)rit van 4 MAB van start. ®an( ie h Sinterklaas en enkele Pieten brengt- en ii rond 16.00 uur een bezoek aan cafs Ie rf De Compagnie op de jachthaven va pge Oudeschild. Ze nemen voor elk kirt gn c een cadeautje rr pd; Cinema Texel vertoont de Nederlands |e hl gesproken versie van Harry Potter ai de Vuurbeker (aanvang 13.00 en 16 05 wa|j' uur), Chicken Little (13.15 en 15.0S uur), The Legend of Zorro (16.45 uur, de ondertitelde versie van Harry Per ter and the Goblet of Fire (20.00 uur en Flightplan (20.30 uur). ïl'1 «nt Maandag 28 november: Het overlegorgaan van het natior park Duinen van Texel vergadert varé 13.15 uur in de Joost Dourleinkazerrs op de Mok. Voorafgaand aan de ve gadering wordt van 12.15 tot 13 uur een presentatie gegeven ove het vliegverkeer op Texel. Bezoeken moeten een identiteitsbewijs kunner tonen. In de schuren van Axel Lap Witteweg in Den Hoorn wordt va: 14.00 tot 16.00 uur een verkoop tweedehands goederen gehouden De opbrengst is bestemd voor de re; tauratie van het Hoornder kerkje. In het gemeentehuis begint om 19.3C uur een gecombineerde vergadering van de commissies Middelen, Welzijn Grondgebied. Leden en donateurs van Texel'9l komen in de eigen kantine bijeei voor de najaarsvergadenng. Aanvang 20.00 uur. In hotel De Pelikaan nabij De Kcog begint om 20.00 uur een bijeenkomst voor agrariërs over fiscale zaken productierechten. Cinema Texel vertoont de ondertits/ife versie van Harry Potter and the Goisï of Fire (aanvang 19.00 én 22.00 uur Flightplan (19.15 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 29 november: In het Wijksteunpunt Centrum (ruimt; Dagverzorging) aan het Bernhardplein 76 in Den Helder wordt van 13.30 tol 15.30 uur een mantelzorgsalon va: het Steunpunt Mantelzorg gehouden. Bij de Texelse Ambachtelijke Choco latier Looyer (Spinbaan 1 a, Den Burg wordt bij voldoende belangstelling van 14.00 tot 17.30 uur een cursus bonbons maken gehouden. Kosten €15.-. Opgave via tel. 313179 Om 20 00 uur hegint in het raadtus in Den Burg een vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. De afdeling Texel van Koninklijk Hore ca Nederland houdt vanaf 20.30 uur de algemene ledenvergadering hotel De Lindeboom in Den Burg Cinema Texel vertoont de ondertiteld; versie van Harry Potter and the Gobtë of Fire (aanvang 20.00 uur) en in if serie De Volkskrant-filmavonden Tre Machinist (20.30 uur) TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Van 1 novem ber tot en met 31 december is op elk; dag van de week het daltarief van kracht. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso nl. Zaterdag 26 november: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,- Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 01.40 en 13.40 u. Za. 26 02.50 en 15.24 u. Zo. 27 03.55 en 16.50 u. Ma. 28 05.04 en 18.00 u. Di. 29 06.04 en 18.45 u. Wo. 30 07.05 en 19.56 u. Do. 01 07.44 en 20.24 u. Vr. 02 08.40 en 21.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 27 novem ber op om 08.23 uur en gaat onder om 16.32 uur; donderdag 1 december nieuwe maan: vri|dag 25 november doodtij Om 14.00, 15.00 en 16.00 uurbegr! een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Zondag 27 november: Om 11.00 uur begint een excurse door de Slufter. Deelname kost €6 - Opgave en inlichtingen bij EcoMar£| tel. 317741. Woensdag 30 november: Om 11.00 uur begint een rondleid"*): door het ambachtencentrum op t* Wezenland in Den Burg Deelnam kost €4,- Voor aanmelden en inlich" tingen, tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excursfi door de Geul. Deelname kost €6- Opgave en inlichtingen bi| EcoMa^ tel. 317741. Donderdag 1 december Om 11,00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op Wezenland in Den Burg. Deelnaff* kost €4,-. Voor aanmelden en inüch" tingen: tel. 314180.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2