iunstig klimaat goed voor économie en ontwikkeling trede roep om gemeentelijk kunst en cultuurbeleid TEXELSE g coURANT Volleybaltoernooi Sp°rt [Jubbelslag Thomas Richter Junioren De Koog opmerkelijk f kerkdiensten Hulpverlening JL Werk aan de WÊg oud Papier Radio Texel I06.1 VRIJDAG 25 NOVEMBER 2005 Svidueel werken, maar onder- ssen toch gezamenlijk het igere doel der schone kunsten streven. Het is een werkwijze »een kunstenaar waarschijnlijk >t vreemd in de oren zal klinken het is een werkwijze die ook te gelden als het om een ■meentelijk beleid rond kunst en iltuur op Texel gaat. jmenteel is er zowel een notitie ieen nota in omloop die beiden de nst van een gemeentelijk kunst- cultuurbeleid nastreven. Beide nkstukken zijn echter volledig los elkaar opgesteld. De nota is van Barnard uit Oosterend die hem zogeheten burgerinitiatief ter icussie bij de gemeenteraad heeft gediend. Hij is al een paar jaar et ideeën en voorstellen voor een t- en cultuurbeleid in de weer. notitie is van de hand van PvdA iGroenLinks en van jongere aard. partijen willen met hun stuk een jrage leveren aan de nota van mard en hun ideeën eveneens hun politieke collega's in de raad sprake brengen. Barnard nam notitie woensdagavond in ont- igst, maar liet meteen weten zich voor een politiek karretje te wil- laten spannen. Zowel Barnard de oppositiepartijen beogen arentegen wel weer beiden een emene discussie over een kunst- cultuurbeleid los \e maken, de notitie van PvdA en Groen- fcs wordt onder meer voorgesteld de Groeneplaats een podium bouw te realiseren, waar zowel telaars als overkanters concer- en theatervoorstellingen kunnen ren. De realisatie zou een feit nnen worden bij de herinrichting het centrum en het vertrek van traadhuis. Volgens een geschetst ikomstscenario in de notitie wordt podiumgebouw dé plek waar else bands optreden, groepen de overkant spelen en klassieke certen worden gegeven. Ook iden er grotere theatervoorstel- ren kunnen plaatsvinden, geven toneelgezelschappen uit de bui dorpen er voorstellingen, treden drie fanfares er op en houden NIOZ, de Texel Academie of erra er conferenties. De biblio- rek wordt eveneens genoemd als janisatie die lezingen in het podi- ■gebouw zou kunnen organise- De financiering van het gebouw reor het gemak even in handen reven van een bierbrouwer, een tatermagnaat en een veerdienst. Muziek- en Dansschool zou volgens het toekomstbeeld bij een goed kunst- en cultuurbeleid kunnen uitgroeien tot een kunstencentrum waar naast Texelaars ook toeristen en schoolklassen op excursie aller lei cursussen volgen. Naast muziek en dans wordt er ook aan theater en beeldende kunst gedaan. Het zou allemaal moeten leiden tot een groei van het aantal toeristen dat speciaal voor het cultureel leven naar Texel ven. 'In het verleden is flink geïn vesteerd in de Burgemeester De Koninghal, de schouwburgzaal van de Lindeboom, de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo en de bioscoop, maar geen van deze initiatieven heeft op langere termijn aan de verwachtingen voldaan.' Volgens hem is door het ontbreken van een geschikte zaal de theatercultuur uit Den Burg verdwenen. Concrete Evenals PvdA en GroenLinks stelt Barnard dat een gunstig kunst- en cultuurklimaat, zeker met steun van de gemeente, goed is voor de eco nomie en de ontwikkeling van het eiland. Volgens hem moet in het achterhoofd worden gehouden dat een eiland in de kunst- en cul tuurwereld immer tot de verbeel ding spreekt en daardoor ook snel mensen van de overkant lokt. Hij oppert de mogelijkheden jaarlijks een atelierroute te houden, waar aan ateliers en galerieën over het, eiland meedoen. Er zou een literair festival moeten komen en diverse cursussen op cultureel gebied voor mensen van de overkant. Dergelijke workshops zouden in samenwer king tussen de Muziek- en Dans- Eric Hercules (PvdA) en Arthur Oosterbaan (GroenLinks) namen samen het voortouw tijdens de presentatie van hun notitie voor een kunst- en cultuurbeleid in de Twaalf Balcken in Den Burg. De presentatie werd bezocht door zo'n vijftig tot zestig Texelaars uit voornamelijk de kunstwereld of één van beide partiien. Danielle de Lussanet, Mirre Valkenburg, Rikus Kloosterhuis, de Bowema's en Dimitri Gazan verzorgden enkele voorstellingen en onder leiding van avondvoorzitter Carta Schrama werd een discussie over cultuur gehouden. IFolo Jeman van Heituml komt. 'Het cultuurtoerisme kan een economische impuls aan het eiland geven, waar de bewoners direct en indirect cultureel en economisch van profiteren.' Toename van het culturele aanbod, maakt het vol gens de notitie voor jonge mensen ook aantrekkelijk op Texel te wonen en daardoor wordt het voor bedrij ven aantrekkelijker zich op Texel te vestigen.' In het andere scenario wordt een beeld geschetst dat het ontbreken van een podiumgebouw tot verval van de Groeneplaats leidt, afname van het culturele leven en daarmee een afname van het aantal toeristen en het aantal mensen dat op het eiland wil wonen neemt af. Theater Barnard merkt in zijn nota eveneens op dat Den Burg een centrum mist waar voorstellingen worden gege- voorstellen voor een podiumge bouw doet hij echter niet. Hij wijst wel op plannen van de Lindeboom om op de plek van Question Plaza een nieuwe zaal te bouwen. Bar nard doet een concreet voorstel voor een concertzaal waarin pop festivals, klassieke concerten van hoog niveau, theaterfestivals en een kamermuziekfestival gehouden kunnen worden. Een kamermuziek festival is volgens hem een manier om de tientallen beroepsmusici op het eiland meer naar voren te halen. Barnard wijst erop dat van alle schone kunsten de muziek het beste op het eiland vertegenwoor digd is. Met behulp van subsidies en een welwillende houding kan de gemeente er volgens hem aan bijdragen dat de rits aan muziek- en popevenementen die het eiland kent, blijven bestaan. school (MDT), de VW en logiesver- strekkers kunnen worden opgezet. Als voorbeeld noemt hij de jaarlijkse Vlaamse en Ierse Weekenden van de MDT die op bekendheid aan de overkant mogen rekenen. De MDT groeit in zijn nota uit een Centrum voor de Kunsten waar naast muziek en dans aan beeldende kunst en theater wordt gedaan. Hij pleit voor instandhouding van het project Instrumentale Muzikale Vorming tussen de MDT en de basisscholen. Bij dat project krijgen kinderen in de klas de gelegenheid een paar weken les op een instrument naar keuze te volgen. Om muziek en literatuur van Texelse musici en schrijvers beter te pro moten zou volgens Barnard een centraal verkooppunt van Texelse muziek en boeken kunnen worden gecreëerd. 'Het is nu voor de cultu reel geïnteresseerde bezoeker nau welijks mogelijk een compleet over zicht te krijgen van wat er is.' Een centraal verkooppunt zou volgens hem een webwinkel op internet kunnen zijn. Die website zou weer gekoppeld kunnen worden aan de Texel Informatie Punten. Lijst Barnard hekelt de wijze waarop momenteel onderscheid wordt gemaakt tussen professionele en amateurkunstenaars. Dat verschil wordt nu bepaald door een lijst die bij de gemeente in handen is. Wie op die lijst staat, mag zich pro fessioneel noemen en anders niet. Barnard noemt de lijst arbitrair. 'Je kunt je vrijwillig opgeven, maar er wordt geen actief beleid gevoerd om de lijst te corrigeren of te complete ren.' Het verschil tussen de profes sionelen en de amateurs doet zich vrijwel jaarlijks voelen als de afzon derlijke groepstentoonstellingen van de amateurs en de professionelen in Tusse de Banke worden gehouden. Volgens Barnard, die zelf ook op de lijst staat, klopt het evenmin dat er vrijwel alleen beeldend kunstenaars opstaan, slechts één schrijver en geen Texelse professionele musici. De selectie op de lijst zou volgens Barnard beter in handen van een Texelse kunstenaarsvereniging kun nen komen. Een dergelijke vereni ging bestaat op het moment nog niet. Zo'n vereniging zou volgens hem ook namens de kunstenaars gesprekspartner met de gemeente kunnen zijn. Dan zou de gemeente lijke adviescommissie voor kunst- en cultuurbeleid zich alleen met het advi seren van het college kunnen bezig houden. De kunstenaarsvereniging zou een afvaardiging in de advies commissie moeten krijgen, zodat de kunstenaars op die wijze invloed op het beleid van de gemeente kun nen uitoefenen. 'Nu zitten er slechts twee beeldend kunstenaars in de commissie (de anderen zijn geïnte resseerde burgers, mensen van de Historische Vereniging, de musea, de scholen en een organisator van culturele evenementen). Via een kunstenaarsvereniging zouden ook musici, schrijvers en theatermakers in de gemeentelijke adviescommis sie vertegenwoordigd zijn.' Zowel Barnard als GroenLinks en PvdA pleiten ervoor dat het hui dige kunst- en cultuuraanbod op het eiland met behulp van een gemeen telijk beleid behouden kan blijven. Barnard: 'We moeten er ook niet van uitgaan dat Texelaars niet in cultuur geïnteresseerd zouden zijn. Er zijn nog nooit zoveel tentoonstellingen, concerten, workshops, lezingen en andere culturele uitingen geweest als in 2005. Dat Texelaars niet in cul tuur geïnteresseerd zouden zijn, is een schijnbaar onuitroeibaar misver stand dat in geen enkele nota over het hoofd mag worden gezien.' aspers Caspers lehouden leiding Ier van Heerwaarden en Steef Wit wonnen weliswaar de itste speelronde van Klaver club Den Burg, Fenny en Rob spers behouden de leiding in talgemeen klassement. Ier van Heerwaarden en Steef de spelen dit jaar voor het eerst nen, tot nu toe met wisselende ■uitaten. In de achtste speelronde ten zij echter met regelmatige res de rondewinst te behalen, scoorden 7165 punten. Hier- s stijgen zij twee plaatsen in het ssement en staan nu weer in top tien. Ook John Vlaming en Jan Geus werken zich lang- i omhoog. Na drie achtereen- ?ende scores van meer dan 6000 riten werd deze week de 7000- rde genomen. Zij behaalden 7034 'in en stijgen van de zesde de vierde plaats. Ernst Ellen en de Vries zijn dit seizoen goed op dreef. Op een enkele negatieve uitschieter na worden iedere week met grote regelmaat de punten bij elkaar gespeeld. Deze week was er met 7027 punten een uitschieter naar boven, vooral dankzij een sterk derde spel (ruim 2200). Zij stijgen naar de zesde plaats. Cees Vinke en Carlo Bos, die enige weken geleden nog het klassement aanvoerden maar enig terrein verloren, herpak ten zich met een score van 6655 punten. Dat leverde hen een plaats winst op. Zij staan nu weer tweede. Corry van der Slikke werd vervan gen door echtgenoot Piet. Vader en dochter Debbie van der Slikke wisten elkaar uitstekend te vinden en pakten de vijfde plaats met 6530 punten. Gemiddeld werd met 6333 punten redelijk goed gespeeld. Het aantal marsen viel echter een beetje tegen: 28. in het algemeen klas sement waren de verschuivingen niet groot. De leiders, Fenny en Rob Caspers, leken een benauwde avond tegemoet te gaan. Het eerste spel behaalden zij nog geen 1100 punten en het tweede spel was met ruim 1200 punten niet veel beter. Daarna gingen de beide routiniers er eens goed voor zitten. Met een laatste spel van ruim 2400 punten wisten zij toch nog de vijfde plaats veilig te stellen. Daarmee blijven ze het klassement aanvoeren. Carlo Bos en Cees Vinke staan tweede, op korte afstand gevolgd door Erik Boogaard en Rob Stapersma. Menwedstrijd Zevenentwintig menners doen zon dag in manege Akenburg mee aan de tweede wedstrijd in de serie om de Jaap de Graafbokaal. Op het pro gramma staat de dressuur, De start is om 10.30 uur. De prijsuitreiking wordt rond 16.00 uur verwacht. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Sporthal Ons Genoegen biedt zater dag 10 december onderdak aan een recreatief volleybaltoernooi, waarbij de Olympische gedachte - meedoen is belangrijker dan win nen - hoog in het vaandel staat. De teams bestaan uit minimaal zes spelers, bijvoorbeeld vrienden, buren of collega's. Zij maken in een onder linge competitie uit wie met de prij zen en de eeuwige roem naar huis gaat. In alle categorieën - dames, heren en mix (met minimaal drie dames) - zijn nog plaatsen beschik baar. Er wordt vanaf 17.30 uur op drie velden gespeeld. Opgeven kan tot 1 december bij Bar Sportief, e-mail info@barsportief.nl of tel. 06- 50528703. toren. De aanval sloeg niet door en Eijgenraam leek de winst bin nen handbereik te hebben. De Wijk strafte enkele onnauwkeurigheden van zijn tegenstander echter goed af en won alsnog. Dirk Rijneker ont snapte aan een verliespunt doordat tegenstander Paul Eelman aarzelde zijn voordelen in winst om te zetten. Nanning Kikkert had lange tijd zicht op een goed resultaat. Een slimmig heidje van tegenstander Ferry van Tatenhove deed hem echter toch de das om. De website van En Passant (www.esstexel.nl/ep) is vernieuwd door clublid Frans Eijgenraam en zeer de moeite waard. Er staan nu ook partijen op. Het naspelen is een aanrader. van achtereenvolgens Jaap en Gerard van Es te winnen Thomas Richter zichzelf uitstekende dienst bewezen &B Van der Vis en Den Boer- mpetitie van schaakclub En Kant. Hoewel Dros ook nog 1 Rinus Vittali verloor, behield 4jn koppositie, al wankelt zijn on inmiddels wel. as Richter klom door zijn over- bngen naar de tweede plaats. Prestaties tegen Dros en Van Es 'Mi hem wellicht het vertrouwen hij de kampioenstitel, die hij "9 jaar aan Van Es moest laten, "heroveren. Gerard van Es staat [Sderde op de ranglijst, maar heeft rerloren partijen tegen Richter en een remise tegen Dick F Barneveld nu al 2Yz verliespunt -at is nu al meer dan in het vorige seizoen Jaap de Wijk vierde. Hij speelde in zijn partij Frans Eijgenraam fel op de I. maar offerde te snel een Nieuwe tenues voor De Koog B1. Op de achterste rij (van links naar rechts): Glenn Vonk, keeper Marlon Veldman, Robin Schoo, Sam Kossen, Sander Legierse, Marinus Mets, Peerke Elstgccst cn sponsor Gerard Hooyschuur. Onderste nj: Niels Kossen. Brian Kikkert, Mark Schoo, Stefan Hooyschuur, Miko Homngh en Martijn van der Linde. Coach André Schoo ontbreekt op de foto. Stand na 9 ronden: I.Jaap Dros: 2.Thomas Richter; 3.Gerard van Es, 4.Jaap de Wijk; 5.Dick van Barne veld; 6.Abe Zi|m; 7.Rinus Vittali. S.Willem Otten; 9.Frans Eijgenraam, tO.Piet Bakelaar. II.Paul Eelman; 12.Dirk Rijneker; 13.Piet Cornelisse, U.Taeke var Lingen; 15. Martin van Tatenhove; 16.Nanning Kikkert. 17.Ferry van Tatenhove. Als C-junioren werden ze vorig jaar nog kampioen in de derde klasse, een jaar ouder doen ze het als B- junioren van SV De Koog opmerkelijk goed in de tweede klasse. Vorige week werd ZAP B2 met maar liefst 7- 1 verslagen, waardoor de Koger voet ballers met vier overwinningen, één gelijkspel en drie nederlagen naar de vierde plaats op de ranglijst stegen. Met uitzicht op méér, want koplopers BKC en Wieringermeer mogen dan een klasse apart vormen. Schagen B1de nummer drie op de ranglijst, lijkt nog binnen bereik. Zaterdag kun nen de Kogers een belangrijke stap zetten, wanneer ze in Den Burg op bezoek gaan bij Texel'94 B1 dat voorlaatste staat. Een stimulans zijn wellicht de nieuwe tenues, gespon sord door Gerard Hooyschuur van restaurant Het Bikkelement. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 29 november Veld A: 18.30 De Kuip-Het Koetshuis CVI 19.15 Tatenhove 1 -CVI De Kuip 20.00 TESO-Pnnsen Ecotiem 20.45 Albert Heijn-Ecotiem Prinsen 21.30 Timmer-Klif 23 De Waal 22.15 Bremakker 1-De Waal Timmer Veld B: 18 30 Beverdam-NIOZ 3 NIOZ 2 19.15 NIOZ 2-Rabobank NIOZ 3 20.00 L&R Albert Heijn Rabobank 20.45 Interieurbouw-Wessels AH 21.30 Rab-De Pilaar Inteneurbouw 22.15 OSG-De Wit Bouwcenter Rab Veld C: 18.30 Zeilmakerij-Natuurwinkel Smash 19.15 Smash-Jozefschool Zeilmakerij 20.00 Durper Drup-B&B Smash PK 20 45 Foto de Waal-Smash PK B&B 21.30 Salon M.-Bremakker 1 Oostra 22.15 Paracentr.-Oostra Bremakker 1 Wedstrijdleiding: Smash'68 en Kees (tel. 310221). Uitslagen 22 november Slagerij Beverdam 2-De Krim 3-0. Prinsen van Texel-Randstad 0-3; Tevoko jeugd-Nioz 1 3- 0; Texelse Autocentrale-Kobeko 2-1; Cocky's Kapsalon-Bremakker 1-2, Maarco Bouw-Paal 28/De Krim 3-0; NBC Eelman Partners- Zeilmakerij Texel 3-0; CVI-Café De Kuip 2-1, Tatenhove 1-Het Koetshuis 2-1; Natuurwin- kel-Durper Drup 0-3; Jozefschool-B&B van der Vis en Den Boer 2-1, Sportshop Texel- Timmer's Bakkerij 1-2, Slagerij lepe de Boer- Slagenj Beverdam 2 3-0; Klif 23-Bar Sportief 1-2. Smash'68 PK-Salon Martine/De Oorzaak 1-2. Bremakker 1-Paracentrum Texel 3-0; Foto de Waal-Schouwstra Transport 2-1. Tevoko bezoekt VV Amsterdam Het eerste damesteam van Tevoko speelt zaterdag in Amsterdam tegen W Amsterdam. Dit team won vorige week met 2-3 van koploper Haarlem en bezet nu de tweede plaats. Het op de negende plaats staande Tevo ko zal geconcentreerd en gemoti veerd moeten spelen om punten te kunnen veroveren. De teams kennen elkaar niet, al hebben de speelsters elkaar diverse malen ontmoet op het jaarlijkse Tevoko Buitentoemooi. Zondag 27 november 2005 Eerste advent PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg; 10.00 u. ds R J. Blaauw uit Heiloo, viering Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F Klaassen, Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: De Cocksdorp: 10.00 u. ds. F van Helden, Waddendienst, viering Heilig Avondmaal, mmv Cantonj. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend 10 00 u. en 18.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor, woord- commumeviering parochianen. De Cocksdorp: 10.00 u. woord-com- mumeviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.: Het hoofd bieden aan de zorgen des levens: Wachttorenstudie. 1120 u.: Kweek echte nederigheid aan. Waarom zouden we de eeuwige lente willen als herfstbladeren zo mooi kleuren? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669. 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyter- straat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt; Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Bloedafname: Stichting Artsenlabo ratorium en Trombosedienst Kop van Noord-Holland, Emmalaan 65, Den Burg. Maandag en donderdag van 8.30 tot 11 15 uur. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnjdag 8 00- 17.30 u zaterdag 10.00-13 00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 900 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur'en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527 Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, ensisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. TEXELSE-^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06- 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl njn van tocpaavng <3* Regalen voor 1 Van 28 november tot 4 december zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afge sloten: Den Hoorn: Mokweg afgesloten, Naalrand tussen Klif en Mokweg. De Dennen: Monnikenweg tussen Tempeliersweg en Ploegelanderweg; Randweg tussen Westerweg en Ploe gelanderweg van maandag tot en met woensdag; Ploegelanderweg tussen Randweg en Rozendijk. Den Burg: fietspad langs de Waalderstraat, tus sen Spinbaan en Maricoweg afgeslo ten; Spinbaan vanaf donderdag. Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 33,05 (amomasch) Per jaar 67,50 65,35 (automatisch: Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13 00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de gecombineerde commissievergadenng Middelen. Welzijn en Grondgebied vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Op uw verzoek (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Vandaag: Geweld en kerntaken Over de geweldsgolf die over het eiland trekt, de kerntaken van de gemeente, de komst van Sinterklaas. Met aflevering 50 van feuilleton Mossel weg 14, de Sommeltjes en als gast Mark Vogel van de Stichting tot Bevordering van het Culturele Leven op Texel en Omstreken Met veel muziek, ditmaal alleen op tekst van Huib (de Rij melaar) Feniin. 20.30 u. Radio Noordholland Moot meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9