I Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen Vertrektijd \yat ik zeggen wou... Agenda teso Folkgroep geeft kerstconcert oPIENie Geknipgcr Sytske Dijksen tekent kinderboek Joris DINSDAG 6 DECEMBER 2005 De meeste speulers zullen wel al een idee hebben wat ze volgende week zullen uitbeelden. Anderen zijn al hard aan het werk op hun voorstelling op tijd klaar te heb ben. Weer anderen verzinnen dit pas op het laatste moment en duiken tussen het eten en het speulen nog even de schuur in om een grim op te zetten. Voor de mensen die nog op zoek zijn naar dat kleine beetje inspiratie dat Ouwe Sunderklaas tot een succes maakt, geven wij hier bij een overzicht van speulbare onderwerpen uit de kranten van het afgelopen jaar. Optrekken koopprijsgrens nog steeds ter discussie; nieuwe ver traging Dokter Wagemaker; achter- bar Jelleboog wel of niet hoog drempelig?; dwangsommen tegen driediemensionale reclameuitingen; gemeenteraad zoekt 'gasten van de raad'; brede Welzijnsstichting Pharos; kampeerders praten met bestuur RST over Loodsmansduin; Rinus Kuiper koopt draaiorgel; onvrede over de werkwijze kunst adviescommissie; gemeente con troleert vakatiehuisjes 500 keer; wat moet er met de Groeneplaats gebeuren?; in De Koog draadloos breedband-internet; ook jongste leerlingen krijgen onderwijs in Texel se geschiedenis; opvissen explosie ven uit de Mokbaai; college wil een veilig en schoon Texel; conflicten op vliegveld over nieuw paracen trum; biomassavergistingsinstallatie aan Oostkaap; hondenbezitter voert actie tegèn hondenbelasting; bur gemeester voert actie voor zand- suppletie; schietpartij in Den Burg; architect nieuwe raadhuis bekend; ABN AMRO veilt Blok van der Vel den; gebrek aan deelnemers leidt tot einde Texelrace; twee websites met foto's van Texelse fotografen; Jan Kuiper weg bij EcoMare; werkgroep streeft naar minder regels; discus sie over wadden als werelderfgoed; start bouw nieuwe wijk Volmolen; Natuurmonumenten aast op de rest van Waalenburg; De Koog positief over komst van Lidl; geen hartwin- Wagens De Stichting Folklore Texel ver zoekt groepen die met karren aan het speulen willen deel nemen zich aan de maxima le afmetingen te houden. De wagens mogen met langer zijn dan 8 meter en niet hoger dan 3,80 meter. Verder doet de organisatie het verzoek om de karren te laten trekken door SUV's, in plaats van trekkers, zodat het publiek minder hinder ondervindt van lawaai en de uitstoot van uitlaatgassen. Het programma van de viering van Ouwe Sunderklaas in alle dor pen staat vrijdag in de krant. De redactie verzoekt de organisa ties het programma voor don derdag aan te leveren. Indien daaraan geen gehoor wordt gegeven, wordt ervan uitge gaan dat geen wijzigingen zijn doorgevoerd in het programma van vorig jaar. kei, wel dorpssteunpunt voor Ooste rend; meerdere schapen aangeval len door honden; interne orgaisatie gemeente onder vuur; TX68 vist bot van grottenleeuw op; opening dialy secentrum in Oosterend; Hoornder claimt remedie tegen welvaartsziek- ten; sloopvergunning markante stolp op Klif; politici verlaten klankbord groep nieuw raadhuis; kotters vast in havenmond; jongeren OSG spe len Shakespeare; Lindeboom blaast jazzfestival nieuw leven in; TVL gaat zelf vakantiewoningen klassificeren; scholieren ruimen strand op; politie bureau een week dicht in verband met ziektes; lezers Texelse Courant kiezen 'Grootste Texelaar'; burgers hebben inspraak over nieuw raad huis; nieuw leven voor Dubbele Von Sion; met graffiti besmeurde gebou wen worden wit geschilderd; Gerard Schuiling bekeerd; Maartenhuis op zoek naar Texelse bewoners; ijsbaan in beeld als parkeerterrein; molen De Cocksdorp herbouwd in Sas- senheim; conflicten over hulpverle ningsgebouw op lokatie Eyercoogh; nieuwe reddingboot voor station De Koog; nieuw kerkelijk centrum in Oosterend; Jug Bros speelt in blues café in Egypte; Georgische president op bezoek; presentatie opera De Russenoorlog; Frits Langeveld wil Karseboom herbouwen; duizenden bezoeken nieuwe veerboot Dok ter Wagemaker; Texelse tweeling in Tweelingtest TROS; OSG-jeugd brengt theater op Groeneplaats; ECN Petten spreekt over kerncentrale op Texel; verhalenfestival De Waal groot succes; Harry Bakker bouwt nieu we schapenboet; maquette Rede van Texel nu compleet; veel nieuwe soorten insecten en spinnen geteld; buitentoernooi Tevoko wordt mod derpoel; Texel stemt tegen Euro pese grondwet; vrijwel alle dorpen presenteren eigen toekomstplan; nieuwe raadspartij Bezem is geen horecapartij; aantal boekingen via WV loopt terug; boerengolf nieu we attractie bij Den Hoorn; Som- meltjespop De Waal gróót succes; boeken over kerk en haven van Oudeschild; bankjes voor fietsers langs de dijk; toeristisch platform met waakhondfunctie; woninstich- ting koopt voormalige gereformeer- ,de kerk Oosterend; Peter Haker zwemt van Kornwerderzand naar Texel; Circus van de Geest in schuur De Waal; caravanrace bij autocross; Texelse Boys bij Lowlands; water stofproject op laag pitje gezet; land schap Zuid-Texel krijgt vier sterren; nieuw bouwberaad bij gemeente moet aanvragen versnellen; natte zomer niet voor alle bedrijven slecht; bedrijfsleven bezorgd over uitvoe ring kanjerprojecten; Oosterenders bouwen blijde; Kees de Waal maakt reclamespotje voor dagtoerisme; romp walvis aangespoeld bij paal 24; Hoornders renoveren boet zon der medeweten van eigenaar; drie Texelse kotters gesaneerd; Mantje sloopt gebouw AMRO-bank Binnen- burg; kritiek op functioneren WV; vuurtoren niet in handen particu lier; pasjes voor vrijwilligers Oos terend; "kerkorgel Oosterend naar Den Hoorn; logeergebouw De Potvis overgedragen aan Stichting Wonen; onthulling beeldje vissersvrouwen in Oosterend; vleugel van Ed dreigt verkocht te worden; discussie over stadsplattegronden; culturele ver enigingen lijden onder vergrijzing; vrees voor vogelgriep maakt einde aan kippenbeurs Watermolenweg; stichting pleit voor aanleg meer rui terpaden; handcomputer voor wan delen door nationaal park; singlepar ty niet in schuur De Waal; gemeente moet jaarlijks een miljoen besparen; drie wadlopers wandelen van Texel naar Vlieland; NIOZ wil Wageningen Marien naar Texel halen; hotelier wordt makelaar; eerste steen nieuwe jeugdherberg Emmalaan; OSG toch in één gebouw; ruilhandelsysteem LETS werkt zonder geld; slakken- race in De Slock; problemen rond dam wand haven; presentatie twee cultuurnota's; Texel wordt eiland van hernieuwde huwelijken; gemeente kan mogelijk 460 extra huizen bou wen; jeugdraad kiest voor fietstaxi's; raad zet nieuwe gemeentehuis in de wachtkamer; onderzoek naar functi oneren Texelse politiek; rekenkamer hekelt monumentenbeleid; jubileren de Wampex is tevens laatste; zware stukken in eenakterfestival. Wat ik zeggen Ouwe Sunderklaas Op Ouwe Sunderklaas Gaan veel Texelaars uit hun dakkie Hijsen zich in een vreemd pakkie En geven dan met veel gedaas Van al 't gebeurde een relaas Op Ouwe Sunderklaas 't Kostelijk feest van spot en spie gel Met veel praats en veel gegiechel Wordt men op de hak genomen Waait de wind door hoge bomen Schaatst men vaak een scheve schaats Op Ouwe Sunderklaas Vult de alcohol menig blaas Tot profijt van de slokjesbaas Financieel een heel gepriegel Niet betalen maakt hem kriegel De kassa gaat met veel geraas Op Ouwe Sunderklaas In het middernachtelijk waas Ziet men ze weer huiswaarts vlie den Nuchtere en dronken lieden leder naar zijn eigen plaats Of welgemoed en blij van zin Naar het bed van een vriendin Maar allengs slinkt de roes helaas 'k Weet van niets, mijn naam is haas Langzaamaan wordt men weer nuchter Punthoofd, dat wordt nu de baas En de hersens denken schuchter O, wat waren wij weer dwaas Leve Ouwe Sunderklaas Floris J. Parlevliet, Den Hoorn. Ouwe Sunderklaas Hierbij wil ik reageren op de open brief van de Stichting Folklore (zie Texelse Courant, dinsdag 29 november). 1. De wagens zouden het verloop in de straten frustreren. Onbegrijpe lijk, grote uitbeeldingen horen er nu eenmaal bij. 2. Bocht problemen hoek Wever- straat-Binnenburg. Inderdaad, maar daarom kunnen grote wagens toch wel op hun wenken bediend wor den. Zeer grote wagens kunnen altijd op de Groeneplaats spelen. Prachtig toch? Hoe groter hoe beter. Ze kunnen er altijd wel weer uit via de Kogerstraat, nietwaar? Ik beloof de jury dat ik de hele Groeneplaats in het licht zal zetten. Er is daarna geen vuiltje meer aan de lucht! 3. De gespeelde voorstellingen waren nogal eens van discutabele aard. Zomogelijk nog grotere onzin! Met Ouwe Sunderklaas kun je niet bepalen wat men wel of niet mag uitbeelden. Vrijheid blijheid, met dit feest. Hoe gekker hoe mooier! 4. Stankoverlast tractoren. Kan zijn, maar dat hoort er nu eenmaal ook bij. Er zijn in het verleden wel voor stellingen geweest waar mest aan te pas kwam. Men is toen toch ook Advent De Koog In dorpshuis De Hof wordt vrijdag 16 december een adventsmiddag gehouden voor de ouderen van De Koog. De bijeenkomst begint om 15.00 uur en wordt afgesloten met een broodmaaltijd. Deelname kost €3,-. Opgeven kan tot 13 december bij Veronica van Beek, tel. 317729 en bij Frits Agter, tel. 317283. wou... Dinsdag 6 december: Antropoloog Rob van Ginkel van de Universiteit van Amsterdam houdt in het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild een lezing over Ouwe Sunderklaas. De entree bedraagt €2,-. Aanvang 20.00 uur. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (aanvang 20.00 uur) en Flight- plan (20.30 uur). Woensdag 7 december: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Cinema Texel vertoont De Griezelbus (aanvang 14.00, 16.15 en 20.30 uur). Chicken Little (14.15 uur), de Neder lands gesproken versie van Harry Pot ter en de Vuurbeker (16.00 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (20.00 uur). Donderdag 8 december: De Ierse folkgroep New Scorpion Band geeft een (kerst)concert in Question Plaza in Den Burg. De toe gang bedraagt €11,- (met 'Vrienden- kaart' €7,50). Cinema Texel vertoont de ondertitelde versie van Harry Potter and the Goblet of Fire (aanvang 20.00 uur) en - een première - Just like Heaven (20.15 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 06 11.20 en 23.35 u. Wo. 07 12.00 en - u. Do. 08 00.35 en 13.00 u. Vr. 09 01.25 en 14.00 u. Za. 10 02.35 en 15.24 u. Zo. 11 03.44 en 16.40 u. Ma. 12 04.55 en 18.00 u. Di. 13 06.10 en 19.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 11 de cember op om 08.43 uur en gaat onder om 16.24 uur; donderdag 8 december eerstse kwartier; zaterdag 10 december doodtij. Vrijdag 9 december: Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Harry Potter de Vuurbeker (aanvang 16.00 uur), Di Griezelbus (16.30 uur), de ondertiteld- versie van Harry Potter and the Gobte of Fire (19.00 uur en 22.00 uur) en Jus like Heaven (19.15 en 21.30 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.0C uur de Molengat als tweede boot en verzorgt dan ieder half uur afvaart, zowel vanuit Den Helder al< vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht Meer informatie ovs de veerdienst is te verkrijgen via te 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURAN] Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentlecontraden en aanbiedingen da» Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 €33,05 Per jaar 67,50 65,35 (automated. Bij verzending naar het buitenland zijn tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. niet weggestuurd? Je moet met zo'n feest met alles willen rege len. Alleen dienen de spelers wel respect te hebben voor publiek en jury. Voor een extra aanmoediging verhoog ik mijn prijs van €500 naar 505. Toedeloo! Ik waardeer uw aanbod de prij zen dit jaar door mij uit te mogen delen, maar u doet dat al jaren heel goed en dat moet maar zo blijven. Er zijn toch nimmer klachten over geweest? 5. Dat er in de volgende jaren geen geldprijzen meer gegeven mogen worden. Daar kunt u onmogelijk over beslissen. Ik wens een ieder een uitbundige viering van deze traditie. .We moe ten het niet laten verslobberen! Ik bedoel maar, Frits Langeveld, Den Burg. Dezer dagen moest ik voor een ver gadering naar Amsterdam en zag met lichte ergernis dat in Den Hel der de bus van de veerboot naar de trein daar pas om 12.34 uur aankwam, een minuut na het ver trek van de trein. Ik moest dus de trein van een half uur later nemen en kwam zo, zeer tot mijn spijt, een half uur later dan voorzien in de vergadering. Toch was de situatie die dag niet uitzonderlijk. Wel was de boot een of hoogstens twee minuten later dan gewoonlijk in de haven; er was een half dozijn rugzaktoeristen en een twintigtal andere reizigers, die in redelijk tempo instapten. Kortom, met uitzonderlijk, maar toch de trein gemist. Dat gebeurt me gemiddeld eenmaal op de zeven reizen. Dat komt niet omdat ik niet snel genoeg ben. Ik kan ondanks gestegen leef tijd nog een goede snelheid ontwik kelen en men zal mij doorgaans aantreffen in de voorste gelederen van de dravende drom die Zich van bus naar trein spoedt. 'Ga dan een uur eerder', zal men zeggen. Maar daar de kans 86% is dat ik de trein wél haal, zou dit bete kenen dat ik een uur te vroeg ter bestemming ben. Dat vind ik zonde van mijn tijd. Ik leg hieronder de directie van TESO een rekensommetje voor dat ze zelf ongetwijfeld ook al eens gemaakt zal hebben, maar waarvan de mijns inziens logische consequenties niet getroffen zijn en ik ben benieuwd te horen waarom niet. De trein komt om xx.56 uur in Den Helder aan. De tijd tussen aankomst en vertrek van de boot is dus 34 minuten. Omgekeerd komt de boot te xx.20 aan en is de tijd tot'vertrek van de 'trein Sléchts 1'3' rhl'nuten. Als de boot tien minuten eerder vaart, zijn deze tijden 24 en 23 minuten, mooi in balans. Men zal tegenwerpen dat buspassagiers enige tijd nodig heb ben om in de haven van Den Helder hun kaartjes te kopen, terwijl men het treinkaartje al op Texel kan ver werven. Akkoord, laat dan de boot vijf minuten eerder varen, dan zijn er toch nog 18 minuten om van de boot de trein te halen en 29 tussen aankomst trein en vertrek boot. Een veel meer ontspannen situatie. C. de Jager, Den Burg. Cadeau Normaal gesproken is een cadeau iets wat je krijgt, maar soms is het iets wat je onthouden wordt. Zoals vorige week op de boot. Wachtend tot het hek open ging, was ik me er vaag van bewust iets gemist te hebben. Wat was er vandaag niet naar me toegeko men? Net voor ik een voet op de brug zette, wist ik het: de gesprek- vermoordende boodschap die de passagiers normaal altijd welkom heet op Texel, had deze keer niet geklonken. Tot de laatste minuut hadden mijn gesprekspartner en ik ongestoord van gedachten kun nen wisselen. Wat heerlijk. Bandje kapot of iemand ziek? Als Texelaar voel ik mij, iedere keer wanneer die tekst over me heen dondert, niet voor vol aangezien. 'Over enkele minuten komen wij aan in de veer haven van Texel'. Alsof ik dat niet weet. Ik ben toch onderweg naar huis! Al jaren! Van mij hoeft al dat gebrul op de boot niet. Het went nooit en iedere keer weer schrik ik me te pletter. Het is zo hartelijk en ook goed voor de doorstroming, hield men ons bij de invoering van het systeem voor. Ach ja, al die toeristen die voor die tijd maar vergaten aan land te gaan en de tientallen auto's het dek bezet bleven houden; wie kan zich dat niet herinneren? Ik begrijp daar om de noodzakelijkheid, maar als Texelse, die haar eigen veerhaven invaart, voel ik me gepasseerd. 'Wij wensen u een prettig verblijf op Texel.' Ik kom hier niet voor vakantie, ik woon hier. Aan mij wordt duidelijk niet gedacht in de boodschap en dat maakt de her rie onverdraaglijk. Ik pleit daarom, als Sinterklaascadeau, voor een kleine toevoeging, als er dan toch zo nodig iets geroepen moet wor den. Een paar woorden maar en alleen in het Nederlands: 'En voor de Texelaars: WELKOM THUIS'. Maar laat de oude man niet zelf de tekst inspreken, want waar we dan na 5 december belanden? Pien Verberg "We believe the gene has well and truly filtered into the New Zealand's breeding ewe flock and without action this would be a long-term issue, DrTate said. Until now, there has been no way to identify all the carriers of the gene disorder. Ovita's new predictive DNA test. i-SCAN identifies sheep with a high probability of carrying the damaged gene If blind lambs occur in a flock the situation can now be remedied by sourcingrams which have been tested 'dear of the damaged gene. A flock using certified i-SCANCLR rams will never see this problem. "It's one of those conditions where there is no cure and prevention is the only humane solution. i-SCAN is helping with this and ultimately eradication of the problem." De Engelse folkgroep The New Scorpion Band geeft donderdag een concert in Question Plaza in Den Burg. Het wordt een concert met een hoog kerstgehalte, met veel bekende en minder bekende kerstliederen. Het hele concert wordt akoestisch (dus zonder versterking) gespeeld, waarbij de vier heren en de ene dame van The New Scorpion Band meerstem mig zingen en gebruik maken van niet minder dan 25 verschillende instrumenten. Naast bekende folkinstrumen- ten als gitaar, viool en fluit wor den ook het harmonium, de fagot, mediterrane snaarinstrumenten en diverse koperen blaasinstrumenten bespeeld. Daarbij valt de veelzijdig heid van de bandleden op. Stuk voor stuk hebben zij hun sporen in de folkmuziek verdiend. Enkelen van hen speelden bij de befaamde Albion Band en Malicorne uit Frank rijk. Daarnaast is het vijftal actief op andere muzikale terreinen als Middeleeuwse, klassieke, Griekse volksmuziek en popmuziek en wer ken enkelen als componist, muzi kant en acteur/actrice voor film, theater en tv. The New Scorpions zijn in staat een traditioneel folk- concert te geven, maar verzorgen ook op verzoek Nelson-concerten, al dan niet inclusief vertellingen. Ook verzorgt de band regelmatig workshops op scholen. Vier jaar geleden bracht de groep een CD uit onder de naam The Carnal and the Crane, met verhalen, gedichten en veel folk-carols. Alles in de stijl van de traditionele. Engelse kerst. Een gedeelte van dit programma, aan gevuld met andere, typisch Engelse midwintersongs en gewone tradi tionele folksongs, brengt The New Scorpion Band donderdagavond ten gehore in Question Plaza. Het concert begint om 20.45 uur, de toegang bedraagt €11,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij hotel De Linde boom en Music Store Texel. Muziek in De Zwaan Voor mensen die geen genoeg kun nen krijgen van het feesten, wordt in café De Zwaan de dag na Ouwe Sunderklaas een optreden gegeven door Venus, de band die ook vorig jaar het 'naklazen' verzorgde. De band bestaat uit vier leden van het voormalige Flair, met in hun midden Kees Tesselaar. De band brengt een zeer gevarieerd repertoire en werd eerder dit jaar uitgeroepen tot beste coverband van Noord-Holland. Het feest in De Zwaan begint dinsdag om 17.00 uur. De toegang is gratis. Kerstverhalen Texels collectie/ In de mensen een welbehagen de titel van een bundeltje kerstv halen, geschreven door leden oud-leden van een Texels stf verscollectief. De groep bestaat amateurs en komt maandelijks elkaar. Onder leiding van schi ster Diet Verschoor wordt veel schrijven gesproken, meestal plekke een schrijfoefening gede en naar aanleiding van een 'huiswerk' gemaakt, waarbij w gens eigen zeggen altijd ruimte voor eigen inbreng en inspiratie.A het boekje is bijgedragen doorE Mast-Sperling, Ada de Wolf, Mai Mulder-van Heeswijk, Margriet Graaff, Ali Stoer-Jipping, Nishe Barnard en Brendie Lugtmeijer.l is alleen te koop op de kerstma die zaterdag in Oosterend w« gehouden en kost €7,50. Het collectief heeft nog plaats nieuwe leden. De bijeenkomsj zijn afwisselend in Oosterend Den Burg, op zaterdag van 11 tot 12.30 uur. Deelname kost €1? voor tien bijeenkomsten. Geïntefl seerden kunnen contact opnef met Nisheeta Barnard, tel. 3183 of e-mail barnard@texel.com. De Nieuw-Zeelandse krant Hawke's Bay Today bracht op 17 novem ber het nieuws dat een eenvou dige DNA-test kan helpen blind heid bij schapen te voorkomen. De blindgeboren lammeren lijden aan microphthalmia, een afwijking die lijkt voorbehouden aan schapen van Texelse afkomst. Onderzoekers van de Universiteit van Utrecht onder zochten in samenwerking met de New Zealand Texel Society, AgRe- search Invermay en verschillende schapenfokkers, de genetische afwijking, verantwoordelijk voor de blindheid. Met 26 miljoen fokscha pen op het eiland, kan verspreiding van de erfelijke conditie een groot probleem worden. Het knipsel werd ons toegestuurd door Tineke Konia- Kingma, die sinds 1995 in Nieuw- Zeeland woont. Van Sytske Dijksen is bekend dat ze fraaie natuurtekeningen maakt. Dat ze ook een verdien stelijk illustrator is van kinder boeken toont ze in het onlangs verschenen Joris Wereldberoemd op Texel, waarvoor ze ook de tekst heeft geschreven. Joris is een jongetje van zes jaar, dat aan de rand van de stad woont. Het ventje wil dolgraag beroemd wor den en zijn naam in de krant en op televisie zien. Maar bij gebrek aan bijzondere talenten, wil het met de beroemdheid niet erg vlotten. Zelfs tijdens een vakantie op Texel komt het er maar niet van. Op het strand wil hij een schat opgraven, maar de grootste vondst is een oude gulden. Geen schat, dus het komt niet in de krant. En bij een zandkastelenwed- strijd wordt hij afgetroefd door een meisje dat van zand een krokodil maakt. Hij slaagt er niet in een zeld zame vogel of een nieuw insect te ontdekken en zelfs de zeehond die hij aan het strand ontdekt, blijkt al niet meer zo bijzonder. Als hij op weg naar de camping een duin brand ontdekt, slaat hij alarm en wordt hij alsnog tot held van de dag uitgeroepen en verschijnt zijn foto op de voorpagina van de Texelse Courant. Met het rijk en kleurig geïllusttë de kinderverhaal neemt Dijksen lezertjes mee op ontdekking» over het eiland, waarbij allerlei N kenbare Texelse plekken en s:j ties de revue passeren. Ze eerst het verhaal en maakte da de tekeningen bij, in een voor nieuwe stijl, die ze vond passeni het verhaal. Daarbij verloor ze actualiteit niet uit het oog. De nieü Dokter Wagemaker prijkt name op de omslag. Het door Lange* de Rooy gedrukte en uitgegev kinderboek is voor €13,95 te ko bij de Texelse boekhandels, Prinn Mets en EcoMare.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2