A J mosmn u it vettige en... Cjroen "ZwartsJexeh in het harL, <S) dalen richten ravage aan in OSG GEHMLP Inning promotiebijdrage loopt nog steeds stroef Gewonde na kantelen wagen texelse'Scourant BRUINING Super deBoer oordeelland 1 tollege vraagt om €20.000,- Irede Welzijnsstichting financiële problemen Ouwe Sunderklaas: Wampex geeft Geldorp lintje TEXELS INCOURANT DINSDAG 13 DECEMBER 2005 iERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12038 U MAG WEER 5TAHPEN HOOR arschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg de school werd overhoop gehaald en er werden hamers door de n n gegooid (zie inzet) >rige vernielzucht', zo rector Henk de Vries ravage die onbekenden in de :ht van vrijdag op zaterdag toen aangericht in de tech- i en handvaardigheidsafdeling OSG De Hogeberg. Tiental- ramen zijn ingegooid en een ot deel van het interieur van zuidkant van het voormalige )-gebouw veranderde in een tooop. Er wordt niets vermist, politie heeft geen technische lerzoek verricht. Het techniek- en handvaardigheids lokaal, het voormalige machinale houtbewerkingslokaal, het aangren zende lokaal en de gang lagen zater dag bezaaid met glas. De Vries en zijn echtgenote werden getipt door een voorbijganger, die meldde dat er een ruit was geforceerd. De vandalen waren binnen gekomen door het ver nielen van een raam en waren vervol gens met hamers door het gebouw aan het gooien gegaan. Ze waren er duidelijk op uit de boel te vernielen, met om dingen te stelen. 'Het lijkt wel een wraakactie', aldus een mede werker van de OSG. Er sneuvelden tientallen ruiten. Er werden spullen omgegooid en een bootje dat door Rob Soeverein was gemaakt, liep schade op. Overal in het gebouw lagen hamers en scherven, die tus sen de naden van de houten vloer lastig waren te verwijderen. Henk de Vries, andere medewerkers en aan hang gingen zaterdag snel na de ont dekking aan de slag om de rommel op te ruimen. Een schoonmaakbe drijf werd ingeschakeld om met een waterzuiger glassplinters uit de vloer te zuigen. De politie heeft proces verbaal opgemaakt, maar deed tot verbazing van De Vries geen onder zoek naar vingerafdrukken, etc. Vol gens woordvoerder Kees Takken van de politie is er onvoldoende tijd om bij elk misdrijf technisch onderzoek te doen. De technische recherche heeft de handen vol aan verkeerson gevallen en zware misdrijven. Daar- Sectie Toerisme TVO blijft achter bij komt dat inbraken bij bedrijven en organisaties, zoals scholen, laag op de prioriteitenlijst van de techni sche recherche staan. 'De prioriteit wordt bepaald door de mate waarin een misdrijf een inbreuk vormt op de persoonlijke levenssfeer van het slachtoffer. Inbraken bij particulieren hebben daarom voorrang.' Ook geeft Takken aan dat van technisch onder zoek geen wonderen mogen worden verwacht. 'Meestal lost het zelfs niets op.' In hoeverre de recherche nader onderzoek doet naar een inbraak zoals deze, hangt af van de mate waarin de politie aanwijzingen of tips heeft. 'Het lijkt me duidelijk dat de politie het molesteren van een school niet over zijn kant mag laten gaan.' Drankrijder in greppel De politie kreeg vrijdagavond rond 23.30 uur de tip dat er een auto in een greppel langs de Westerweg nabij Den Hoorn stond. Toen de agenten even later ter plekke arri veerden, zat de 63-jarige bestuurder uit De Cocksdorp er nog in. Hij leek stevig te hebben gedronken, zodat hij werd meegenomen naar het bureau. Daar blies hij 865 ug/l, bijna vier keer zoveel als toegestaan, reden om voor de agenten zijn njbewijs in te nemen. De auto liep flinke schade op. Het wil nog niet vlotten met de promotiebijdragen van horeca ondernemers. Ruim twee weken voor het verstrijken van de dead line, hebben nog maar 39 van de circa 150 toeristische onderne mers de promotiebijdrage over gemaakt. Menigeen zegt wel bereid zijn de VW te sponsoren, maar voelt er niets voor om ook lid te worden van de onderne mersorganisatie. Uit een overzicht blijkt dat eind vorige week een kleine 60 procent van de benodigde €107.000,- die TVO moet bijdragen is toegezegd. 51 Ondernemers uit de detailhandel hebben samen 21 procent van deze circa €62.500 bijeengebracht, 51 bouwbedrijven brachten hiervan 27 procent bij elkaar, 24 dienstverle nende bedrijven zegden 24 procent toe, 34 ambachtsbedrijven (garages, etc.) waren goed voor 12 procent en 39 toeristische bedrijven (horeca, toeristische dienstverlening, fietsen- verhuurders, etc.) tekenden voor 17 procent. Paul van Dijk van onder meer De Toekomst is één van de horecamensen die nog niet heeft betaald. 'Ik voel me, net als veel collega's, moreel verplicht om mee te betalen aan de VW. Maar ik weiger om ook lid te worden van TVO. Die club heeft €45.000,- aan contributie te besteden, maar wat doen ze er nu eigenlijk voor? Ze betalen bijvoorbeeld niet de intocht van Sinterklaas. Bovendien: ik ben al lid van allerlei belangenclubs en heb net mijn lidmaatschap van WO Van Dijk meldde zich vorige week bij de VW, met de vraag of hij de pro motiebijdrage kon betalen. 'Dat kon niet rechtstreeks, maar moest via de WO. Er moet toch een mogelijkheid zijn dat je dat geld gewoon kunt storten. Ik ben echt niet de enige die er zo over denkt. Ik heb het geld gereserveerd, als ze het niet komen halen doe ik wel mijn eigen promo tie.' Van Dijk is niet onder de indruk van de uiteenzetting van WO-voor- zitter Ries Swanink, tijdens de ver gadering van Horeca Nederland, afdeling Texel. Swanink: 'Ik heb heel duidelijk gesteld wat WO doet voor de ondernemers. Dat is met mis. Ga bijvoorbeeld maar eens kijken op de website www.groeneplaats. nl. Dat gebeurt belangeloos. Ik denk dat er nogal wat ondernemers zijn die het argument dat Van Dijk aan voert, gebruiken om onder de beta ling uit te komen. Maar we moeten wel zo realistisch zijn, om dit nog eens goed te bekijken en er met de bestuurders van de verschillende organisaties over te gaan praten.' Lees verder op pagina 5 Ouwe Sunderklaas kende een zeer vervelende afloop voor een groep speulers die met een trekker en wagen in de optocht in Den Burg hadden meegereden. Na afloop raakte de wagen met opbouw tij dens een ronde over de rotonde Meer bevoegdheid voor Jaap Groen Jaap Groen uit De Cocksdorp is niet alleen hulpstrandvonder en verbon den aan de reddingsmaatschappij, maar ook Buitengewoon Opspo- nngs Ambtenaar (BOA), zodat hij op het strand van de noordkop (tussen de Slufter en de Schorren) kan optreden tegen motorrijtuigen en bestuurbare vliegers. Het college heeft besloten die bevoegdheden uit te breiden, zodat hij ook wat kan doen tegen andere overtredingen, zoals aanlan den en afvaren van boten, illegale watersport, winning van pieren en beschadiging van waterstaatswer ken en reddingsmiddelen. Lees verder op pagina 5 Dwangsom tegen illegale bouw Voor de zoveelste keer treedt de gemeente op tegen illegale bouw in vakantiecentrum De Krim. Deze keer betreft het een verbouwing die afwijkt van de vergunning en het maken van een aanbouw en een groot bijgebouw. Zoals gebruikelijk is de overtreder in de gelegenheid gesteld de illegale bouw ongedaan te maken. Hij heeft dat niet gedaan, zodat hij nu bericht heeft gehad dat het alsnog binnen drie maanden moet gebeuren, anders moet hij een dwangsom van €500, - pei dag betalen, wat kan oplopen tot maxi maal €15.000, -. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: NIKADEL vuurwerk verkeersschool KONSUM I vuurwerk Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Schilderend-Bernhardlaan-Emma- laan uit balans en sloeg om. Daar bij raakte één van de passagiers bekneld en liep zwaar beenletsel op Het slachtoffer moest met de ambulance naar het ziekenhuis wor den overgebracht. iros, de brede welzijnsstich- (BWS), is nog geen jaar na oprichting in financiële pro- len beland. De stichting heeft roldoende geld om de salaris voor december te betalen, uit de zorgen te komen vraagt college de raad een voorschot €20.000,- te geven, op een lagde lening van in totaal l,-. Er is haast geboden, b w willen dat de raad uiterlijk laag een beslissing neemt. iros heeft meer geld uitgege- dat was voorzien. Het betreft gens de gemeente onder meer laven die zijn gerelateerd aan de ichting. Deze kosten zijn voorlo- gedekt uit de subsidiebijdrage ir de activiteiten. Met als gevolg lopende verplichtingen, onder er de betaling van de salaris voor december in de knel zijn omen. Dinsdagavond 6 decem- hebben b en w de kwestie er de aandacht van de raad racht, die toen afwijzend op de 'ng reageerde. Daarop schreef college de fracties een brand- if, waarop alsnog een beroep de politici wordt gedaan over brug te komen. Het niet akkoord n met de lening heeft volgens college consequenties voor het rtbestaan van Pharos en de m die daar zijn ondergebracht iterspeelzalen. jeugdwerk en het jssteunpunt). ros-directeur Mart Spreeuw: lijkt me vanzelfsprekend dat als de raad besluit om de brede welzijnsstichting op te richten, daar ook financieel vervolg aan geeft. De situatie is ernstig, als er geen geld komt, dan stopt het gewoon. Dit komt niet zomaar uit de lucht vallen, het lijkt me meer een administra- tief-technisch probleem binnen de gemeente. Dat moet goed worden geregeld.' Het college is bereid de door Pharos gevraagde lening te verstrekken, maar geeft aan dat de BWS nog geen jaarrekening kan overleggen en vraagt daarom instemming van de raad. Gezien de haast die is geboden, wil het college dat de raad de aanvraag schriftelijk afhandelt. Dit stuit onder meer op weerstand van PvdA'er Eric Her cules, die de kwestie net als CDA- er Jan Koolhof het liefst openbaar behandelt, gelijk met de bespreking van het plan van aanpak voor de kerntakendiscussie op 22 decem ber. 'Je hoort dit soort dingen niet tussen de vergaderingen door te schuiven. Formeel kan dat ook niet. We staan niet helemaal onwelwil lend tegenover het verzoek, maar vinden we dat we meer informatie nodig hebben.' Piet Standaart (Texels Belang) voelt niets voor het voorstel van b en w en de voorzet van de PvdA. 'In het verleden hebben we geen informatie over Pharos kunnen krijgen, onder het mom dat het een zelfstandige stichting is. Maar nu Pharos proble men heeft, moet de gemeente gelijk financieel over de brug komen. Lees verder op pagina 5 Henk Prins Als knaap van zestien zag hij het niet zitten om naar de ULO te gaan. Vader en moeder konden hoog en laag springen maar Henk Prins (67) vertikte het. Hij ging werken. Enigs zins tot tevredenheid van het thuis front was dat wel in het kappers vak, want zijn ouders runden een dameskapsalon. Pagina 3 m Museumjaarkaart De Texelse Museumjaarkaart blijft bestaan. Zowel Texelse als overkant- se leden van Rabobank Noord-Hol land Noord krijgen de kaart voor 2006 deze week thuisgestuurd. Pagina 5 m Hoogste punt De activiteiten op het bouwterrein waar de eerste 120 woningen van de Volmolen mo.eten komen, moe ten nog beginnen. Niettemin werd vrijdagmiddag het eerste hoogste punt bereikt. Pagina 5 Wijndiefstal Ondanks dat ze de Wampex dit jaar voor de 25ste keer hadden georga niseerd, kreeg de organisatie tot hun eigen tevredenheid geen lintje, maar een geldbedrag van de gemeente. Met Ouwe Sunderklaas deelden André van der Vliet en Kees-Jaap Harting zelf wel lintjes uit, zoals Har- ting er hier eentje bij burgemeester Joke Geldorp op de revers speldt. Het milde winterweer zorgde er voor dat het op straat goed was uit te houden, wat het plezier van de speulers en de toeschouwers ten goede kwam. Over het gehalte waren de jury's in vrijwel alle dorpen goed te spreken, het aantal speulers viel hier en daar wat tegen, wat er wellicht mee te maken heeft dat het volksfeest dit jaar buiten het week end valt. Op lokale gebeurtenissen geïnspireerde voorstellingen voerden de boventoon, zowel in Den Burg als in de buitendorpen, In hoeverre het feest in alle dorpen rustig is verlo pen, was gisteravond niet te achter halen. Meer over Ouwe Sunderklaas elders in deze krant. tp*oM*ch Een 66-jarige Texelaar is vorige week op heterdaad betrapt toen hij zonder te betalen een aantal flessen wijn meenam uit een supermarkt uit De Koog. Medewerkers van de winkel hielden de man in de gaten, omdat ze vermoedden dat hij de afgelopen tijd vaker flessen wijn had gestolen De bedrijfsleider kon gisteren niet met zekerheid zeg gen om welke hoeveelheden het ging, maar volgens hem betreft het tenminste vele tientallen flessen. Er is geen aangifte gedaan tegen de man, de zaak is volgens een woord voerder van de supermarkt in de minne geschikt, waarbij de man de verstaan heeft gekregen dat hij niet meer welkom is in de supermarkt. van 23 december wordt een sfeervolle en gezellige Kerstkrant. I Uw Kerst- en/of Nieuwjaarswens ff» Ikunt u t/m vrijdag 16 december a.s. inleveren bij onze advertentieafdeling, Spinbaan 6 - Den Burg. T: 36 26 00, F: 31 4111, E: info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1