'Meneer' Prins 50 jaar kapper 'Ik heb m'n snor wel eens cadeau gegeven' TEXELSE j COURANT Oosterend boekt eerste overwinning in uitwedstrijd F amilieberichten Midwintershow LENR DINSDAG 13 DECEMBER 2005 Als knaap van zestien zag hij het niet zitten om naar de ULO te gaan. Vader en moeder konden hoog en laag springen maar Henk Prins (67) vertikte het. Hij ging werken. Enigszins tot tevredenheid van het thuisfront was dat wel in het kappers vak, want zijn ouders runden een dameskapsalon. Inmiddels zit Prins ruim 50 jaar in het vak en nog steeds neemt hij met plezier enkele dagen per week de kappersschaar ter hand. Terugblik op zwart water, permanentjes en wilde snorren. In zijn woning aan de Schoonoord singel siert een prachtig portret van Harry Tielemans de wand. Prins staat erop afgebeeld in de zomer van zijn leven, met gezin en keurig gesoigneerde snor. Jarenlang was dat het handelsmerk van de popu laire kapper. Inmiddels is het glad onder zijn neus. 'Hij werd griezelig en wild, doordat snorhaar harder wordt naarmate je ouder wordt. En een snor moet mooi glad zijn, met snorrenvet erin.' Begonnen als kappersbediende in de salon van Piet Uitgeest op de Groeneplaats maakte hij de nodige ontwikkelingen voor zich laten, maar eindigde hij op de tweede plaats. 'Dat was natuur lijk enorme reclame voor de zaak en ik kreeg evengoed mijn opslag.' Na zijn diensttijd startte Prins in 1960 in Rotterdam met een opleiding tot dameskapper en ging hij aan de slag in de zaak van zijn ouders. De zaak floreerde. Het klantenbestand groeide en er kwam zelfs een filiaal bij in De Koog. Ook zus Cathy en broer Jan werkten mee in de zaak. Na enige tijd wilde de jonge Henk moderniseren en uitbreiden, maar zijn vader voelde daar niets voor. Het generatieconflict escaleerde en dus paar Prins was aangekocht. Doch ter Margaret werd mede-eigenaar. Het personele bestand is behoorlijk hecht. 'Yvonne Bakker werkt al bijna 30 jaar bij me en Corry Kuip vol gend jaar 25 jaar. Dat is in dit vak vrij bijzonder.' Zelf opgegroeid met een behoorlijke afstand tussen baas en personeel, was Prins zelf minder gesteld op formele omgangsvor men. 'Die meiden wilden dat. Ik begon met twee meiden van mijn leeftijd, maar die noemden me in de zaak altijd meneer Prins. Ik heb wel eens gezegd, jullie kunnen ook wel Henri zeggen, dat is dan een beetje een tussenvorm, maar dat wilden ze niet. En met de jaren is dat overgenomen door nieuwe personeelsleden.' En nog steeds is Henk Prins meneer Prins als hij over de drempel van zijn salon stapt. Toch is er volgens de kapper wel veel veranderd in de omgang met personeel en klanten. 'De afstand tussen mensen is kleiner geworden. 101 door. Zag de materialen veranderen, kapsels en voqral de klanten. Die werden mondiger en durfden steeds vaker af te wijken van de ebsj'standaardkapsels' die de massa ambieerde. Toen hij als knaap van zestien in het vak begon, mocht hij in de herenkapsalon van Uitgeest alleen inzepen en het mes aanzet- De rest deed de baas zelf. Ik kweek geen eigen concurrenten, zei hij dan. Dus na vijf maanden had ik het daar wel bekeken.' Hij vertrok- naar familie in Groningen en beland de bij Kapsalon Corma, gerund door een kundige kapper die regelmatig aan wedstrijden deelnam. 'Toen ik daar kwam had ik opgesnoefd dat ik al best wat kon, maar ik viel natuur lijk snel door de mand. Hij beloofde me toen dat ik binnen een half jaar op de wedstrijdvloer zou staan.' En dat gebeurde. De jonge Texelaar trainde drie avonden per week en werd derde in zijn eerste kappers wedstrijd. Een jaar later nam hij deel 'aan een grote wedstrijd van de drie noordelijke provincies. 'Mijn baas deed ook mee en ik grapte dat ik toch wel een tientje opslag zou krij gen als ik boven hem zou eindigen.' Uiteindelijk moest Prins zijn baas begon de jonge kapper in 1971 voor zichzelf. Met echtgenote Hannie (die twee jaar geleden overleed) kocht hij Weverstraat 48, waar nu Mansolein Mineralen is gevestigd, en startte er een eigen kapsalon. 'Ik had één kapster in dienst en één in de wacht. Die paste op de kinderen en zou in de salon komen als we groter wer den. Hannie ontving de mensen en waste haren.' De heren werden voor in de zaak gekapt en de dames, achter een kleine afscheiding, ach terin de zaak. Al snel groeide het personele bestand tot zes. Dochter Margaret toonde al jong belangstel ling voor het vak van haar vader. 'Al voor ze naar de middelbare school ging, kon ze knippen. We oefenden avonden lang.' Dochterlief komt na haar opleiding in de salon werken en al snel overkwam Prins hetzelfde als hij ooit met zijn vader had meege maakt. 'Margaret wilde het anders. Ze wilde de kapsalon modernise ren, kleiner en praktischer maken. Ik wilde niet dezelfde fout maken als mijn vader, dus hebben we de boel omgegooid.' Er volgde een overstap naar het huidige pand van Kapsalon Henri in de Weverstaat, dat enkele jaren daarvoor al door het echt- Jong en oud gaan als gelijken met elkaar om. Vroeger had je de baas en de knecht. En de klanten wilden beslist geen afwijkende kapsels. Je mocht niet teveel doen. wordt bij voorbeeld veel meer gekozen voor kleur.' Ook in materiële zin heeft het kappersvak flinke veranderin gen ondergaan. 'Veel kleurmiddelen bevatten vroeger teerderivaat. Dat was slecht voor je haar. En als je een paar permanenten achter elkaar had ingezet, waren je handen stuk van de permanentvloeistof. Nu zijn alle goede producten veilig.' Een ander groot verschil met vroeger is volgens Prins de reinheid. 'Vroeger kwam het regelmatig voor dat we mensen in de salon kregen die maar één keer per half jaar hun haar wasten. Dan kwam er zwart water vanaf en het stonk vreselijk naar kuilgras. Dan had je het liefst een wasknijper op je neus. Tegenwoordig komt iedereen met schoon haar in de salon.' Ook het 'gereedschap' van kappers is gemoderniseerd. Toch is één ding ongewijzigd gebleven: iedere kap per hecht aan zijn eigen schaar. 'Dat is heel belangrijk. Ik merk het meteen als er iemand anders met mijn schaar heeft geknipt.' Om bij te blijven volgde Prins door de jaren heen tal van cursussen en trainin gen. 'Ik ging tweewekelijks naar Alk maar om te trainen. Kregen we in de winter les van topkappers om alvast de nieuwe zomer haarmode onder de knie te krijgen.' De laatste jaren laat hij dat over aan dochter Marga ret. Zijn opvallende snor was jaren lang het handelsmerk van Prins. Toch ging afgelopen voorjaar de schaar erin. 'Ik heb 'm er wel eens meer afgehad, hoor. Toen wist ik geen cadeautje voor Hannie en toen grapte ik dat ze m'n snor wel mocht hebben. Dat is goed, zei ze toen. Dus ging de schaar erin.' De reden dat zijn snor er nu af ging, was meer van praktische aard én vanwege de mode. 'Snorren zijn helemaal uit, dus dat speelt ook wel een beetje mee. Of mannen met een snor iets te verbergen hebben? Onzin! Dat komt gewoon van jaloerse vrouwen die geen snor kunnen dragen.' Tegenwoordig werkt Prins ondanks zijn pensioengerechtigde leeftijd nog zo'n anderhalve dag per week. Dan knipt hij vooral zijn eigen vaste klanten. 'Ik vind het nog steeds erg leuk om te doen. Vooral het contact met mensen is fantastisch. Bijna iedereen heeft positieve kan ten en als kapper ben je vaak een vraagbaak.' Verder vermaakt hij zich met fietsen en genieten van de natuur. De contacten met andere kappers zijn volgens Prins overwe- Henk Prins, omringd door zijn personeel, is voorlopig nog niet van plan om met het kappersvak te stoppen. gend goed. 'We hebben een geza- betreft spannend, want binnenkort menlijke vergadering gehad over valt de beslissing of het kappers- de aanpak van beunhazerij, maar helaas zijn op Texel de voorwaarden om een salon aan huis te beginnen alleen maar versoepeld. Er zijn nu niet teveel salons op Texel, maar er moet niet meer omheen komen, want dan gaat het banen kosten. Het wordt deze maand wat dat vak weer in het hoge BTW-tarief gaat vallen. Als dat gebeurt, val len er ontslagen, gaan de tarieven omhoog en krijg je er onherroepelijk slaapkamersalonnetjes bij. Dat is jammer in dit vak.' Toch is de kap per ervan overtuigd dat kwaliteit uiteindelijk de doorslag zal geven. 'Op straat herken ik kapsels. Ik weet precies welke beunhaas zo'n per soon heeft geknipt en ik zie vooral de fouten. Oh, die is niet meer op de hoogte van de nieuwste technieken, denk ik dan. Als een klant een keer heeft meegemaakt dat z'n haar niet goed zit, komt hij wel weer terug.' Tekst en foto Louise van der Sluis SVO heeft zondag de eerste uit wedstrijd van het seizoen gewon nen. Slachtoffer van de daden drang van de Oosterenders werd Vesdo, dat in Schagerbrug met 1-3 z'n meerdere moest erkennen in de gasten. Oosterend ging na twee weken niet gespeeld te hebben met een schijn baar gehavend elftal naar Schager brug voor de return tegen Vesdo. Thuis had Oosterend ongelukkig met 1-3 van deze ploeg verloren. De rol len waren deze keer omgedraaid. SVO boekte een klinkende overwin ning. Na een ongelukkig opgelopen achterstand herpakten de Oosteren ders zich en was het spits Alexander Witte die met drie prachtige doel punten de eerste uitzege van dit seizoen gestalte,gaf. Door blessures en privé-omstandigheden moesten diverse spelers verstek laten gaan, waardoor drie A-junioren moest wor den opgesteld. Ook moest Ooste rend het stelien zonder grensrechter. Hij werd vervangen door de te elfder ure opgetrommelde Maarten Boon. De gasten gingen daardoor onwen nig van start. De rechtsbuiten van Vesdo brak een paar keer gevaarlijk door, maar zijn scherpe voorzetten leidden niet tot doelpunten. Na tien minuten vonden de Oosterenders hun plek en werd de organisatie beter. Ze kregen een paar moge lijkheden om de score te openen, maar de vizieren van Alexander Witte en Ed de Vries - bij een vrije trap vanaf achttien meter - stonden nog niet scherp. Tegen de verhouding in kwam Vesdo na twintig minuten op voorsprong, toen Stefan Bremer terugspeelde op Wouter van Stnen en de bal via een hobbel in het veld onder de voet van de keeper door ging en tergend langzaam over de doellijn hobbelde. De Oosterenders gingen niet bij de pakken neerzitten en stroopten de mouwen nog eens extra op, want verliezen was gezien het spelbeeld absoluut niet nodig. Na een half uur plaatste Sil van Dijk de bal met een boog over de verde diging van Vesdo en was Alexander Witte er als de kippen bij om de stui tende bal met hoofd en borst mee te nemen, de keeper te omspelen en van korte afstand met links in het lege doel te schieten. Oosterend was daarmee nog niet tevreden, maar verschillende knappe aanvallen over beide vleugels leidden net niet tot doelpunten. Vijf minuten voor rust was het dan toch raak, toen Michel Heijbuurt vanaf links voorzette op de geheel vrijstaande Alexander Witte, die een tegenstander uitkapte en de bal in de rechterbovenhoek schoot. Ook in de tweede helft was Ooste rend de beste ploeg en kwam Ves do bijna niet aan aanvallen toe. En wanneer het wel gevaarlijk dreigde te worden, traden de verdedigers resoluut op, waardoor het doel van Van Strien niet in gevaar kwam. Het was echter lang wachten op het bevrijdende doelpunt. Schoten van Chris de Vries en Sil van Dijk misten de juiste richting en Alexander Witte nam de bal uit een bekeken pass van Rutger Zoetelief op zijn hoofd, waar hij alle tijd had om deze op zijn borst aan te nemen en dan vrij in te schieten. Een kwartier voor het einde was het wel raak, toen de bal uit een over rechts opgezette aanval voor de voeten van Alexander Witte terecht kwam, die in een wirwar van spelers buiten bereik van de keeper op de paal schoot. In de herkansing miste hij niet.Vesdo probeerde in de slot fase nog aan te zetten, maar was niet bij machte het Oosterend moeilijk te maken. Vlak voor tijd werd Ooste rend nog een strafschop onthouden, toen de doorgebroken Alexander Witte werd neergehaald door een verdediger, verder struikelde en door de keeper nogmaals werd gevloerd. De scheidsrechter liet echter gewoon doorspelen, een vergissing die hem gezien de stand niet al te zeer werd aangerekend door de Oosterenders. Zondag speelt SVO thuis de laatste wedstrijd voor de winterstop. Tegen stander is koploper Callantsoog. Op 88-jarige leeftijd is overleden, onze vader, schoonvader en opa Willem Vlas weduwnaar van Alida Tuinder 12 juni 1917 112 december 2005 Zijn zorg en liefde voor ons zullen wij nooit vergeten. Hillie en Willem Keijzer-Vlas Jacob Willemijne en Michel Simon Gia Vlas Heemskerckstraat 76 Oudeschild, Texel Vader is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 15 december om 13.30 uur in het Zeemanskerkje, Trompstraat 60 te Oudeschild, waarna we onze vader en opa begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuidhaffel. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in restaurant „Havenzicht", Haven 6. Correspondentie-adres: De Ru^rterstraat 115,1792 AN Oudeschild. Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van Frits Hogewind levensgezel van onze schoonzus Marry. Fam. Bakker In ons verdriet om het heengaan van onze dierbare moeder en oma BERNARDA JOHANNA HEDWIG (BEP) BARHORST-DUYSER mochten wij uw hartelijk medeleven ondervinden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. Kinderen en kleinkinderen Texel, december 2005 In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel en de arts van afdeling Somatiek van het verpleeghuis. Kinderen en kleinkinderen mevr. Barhorst-Duyser Onze spontane, actieve tante Margriet de Graaf wordt zaterdag 17 december 60 jaar Wilt u haar feliciteren? Dan bent u van harte welkom tussen 16.00 en 17.30 uur in het Havenrestaurant, Pontweg 3, 't Horntje. Carlo Carien Coen en Lex Hans Inge Jacco en Erwin Erma Rob Dennis en Claudia Een rozenknop ging open en... Jascha Joseph Ismael Lof was geboren. Op 7 december 2005 Bij Tanja van Arkel, Robert Lof en Fee Wil je komen kijken? Bel ons even voor een afsprak. TeL 0222 318 114 Oranjestraat 12 1794 BC Oosterend Een stille wens werd een diep verlangen, jij hebt hoop door geluk vervangen. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Anouk 10 december 2005, 6.31 uur, 3230 gram en 51 cm jacco en Bianca Kager Haffelderweg 3 1791 AS Den Burg Tel. 0222 - 310740 Graag even bellen voordat je vingertjes en teentjes komt tellen. leder kindje is een wonder, maar deze vinden we heel bijzonder. Blij laten wij u weten dat is geboren: Loes op 12 december 2005 Dochter van: Cindy Koning Pater Witteplein 24 1791 DR Den Burg Trotse oma en opa: Lia en Herman. Tèxelaartjes j INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Kerstbomen te koop. met of zonder kluit, vanaf €10,-. Ruigendijk20 A, van 14.00 tot 17.00 uur. Nailart in 3 kleuren al voor €7,-, dus alleen mooi ge lakt voor de feestdagen? Bel Artynails, Colette, tel. 318709. Nieuw: voor bruiloft, re ceptie, vergadering, cur susruimte, diverse zalen. Hotel-restaurant Prins Hendrik, nabij Oosterend, tel. 0222-363020. www.nordicwal- kingoptexel.nl Actief wandelen en andere activi teiten. Bel 0222-316699. Kerstbomen Gamma!!! Mooi en verzorgd de feestdagen tegemoet? Beautysalon Charlotte. Bel 06-5102 5139. Ook voor make-up advies. www.bodycaretexel.nl Kater? Gelukkig kan de kapper iets later; ma. t/m zat. vanaf 09.00 uur open, vrijdag zelfs tot 21.00 uur! Qnipp Kapsalon, Waal- derstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak! Schoonheidssalon Mi randa Cosmetique. Ook cadeaubonnen. Tel. 06- 20990241. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Iedere vrijdag 2 RB crois sants €0,80. Dros Bak kerij, Kogerstraat 44. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Grote keus DVD- en HD- recorders bij Service Center Texel - Laagwaal- derweg 39. Gratis kerstwensen en nieuwjaarswensen met foto op Koopplein.nl Hulp nodig bij uw satel liet- of kabelsysteem? Bel 322398. Voordeelland Oudeschild. Heeft uw apparatuur het begeven? Bel ons dan even! - Service Center Texel - 311 777 - Laag waalderweg 39. No nonsense jassen voor echt Texels weer v.a. €99,95. Zeilmakerij Texel, Heemskerckstraat 20. Kerstbomen Gamma!" Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Nu bij diverse computer systemen leuke extra's, kom eens langs bij TCA, Maricoweg 37a Kerstbomen Gamma!!! Bauknecht wasdroger €249,- bij Service Center Texel - Laagwaalderweg Wintermarkt in De Cock- sdorp. woe. 28 dec. van 11.00-16.00 uur. Nog (gra tis) kramen beschikbaar. Tel. 316246. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Winterproeverij met ac tiviteiten in rest. Het Bin nenhof op 24 dec. van 13.00-17.00 uur. 317614- 0624589522. Reparatie van al uw ap paraten. Voordeelland Oudeschild. 322398. 2 halen - 1 betalen bij Treffers Den Burg - De Koog Damesmode Weversend donderdag 15 december aanvang 14.00 uur reserveer een plaatsje! tel. 0222-313702 15, 16 en 17 december 10% korting op de hele collectie! Weversend. mode vanaf maat 40, [x mode die je past! Weverstraat 104, Den Burg www.weversend.nl Even een pak snert halen in Parkstraat 22. Texelse kaas van We- zenspyk. Gratis kerstwensen en nieuwjaarswensen met foto op Koopplein.nl Bent u de weg kwijt? Au tonavigatiesystemen van Garmin Zeilmakerij Texel. Heemskerckstraat 20. De laagste tarieven en de beste service: 327707. REGT Witgoedservice. Begin 't nieuwe jaar goed met zo'n voordelige zonaanbieding van Hol land International Reisbu reau Texel, 't reisbureau in 't Postkantoor. 4 kilo roodkokende stoofperen €3,-. hand en moesappels, o.a Sterappel. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 06-22030389.3 2 halen - 1 betalen bij Treffers, Den Burg - De Koog. TV stuk? Een winkel vol nieuwe LCD tv's bij Ser vice Center Texel - Laag waalderweg 39 2 halen - 1 betalen bij Amigo Den Burg - De Koog. AnjaZijm HaircareCalifor- nië Tel. 06.22.9176.03. Iedere donderdag 4 RB gevulde koeken halen, 3 betalen Dros Bakkerij, Kogerstraat 44. De leukste foto's van Ouwe Sunderklaas te koop op texelinbeeld.nl Nieuwe Pilates Gorund Control Cursusseri (be ginners) starten op ma 2 jan. 20.30 en di. 3 jan 09.00 uur. Info en aan melden: 315421 of www. sportschooltexel.com 2 halen - 1 betalen bij Treffers Den Burg - De Koog T.V. stuk. bel 322398. Voordeelland Oude schild. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Goed tehuis gezocht voor Welsh Corgi reu van 1 jr., lieve hond Inl. 06- 25327500. Voor eer, betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. Restaurant Bos en Duin. Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30 personen. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! 2 halen - 1 betalen bij Amigo, Den Burg/ De Koog. Wasmachine,droger.vaa twasser, koelkast,vriezer reparatie en onderhoud REGT Witgoed, 327707. Bert van der Wal en Gam ma samen sterk in kerst bomen! Zanussi wasautomaat €329,- bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. 2 halen - 1 betalen bij Amigo Den Burg - De Koog. booking Voor koATtoor ervdxuó* Parkstraat 10 Oen Burg Tel: 322 422-Fax: 322 411

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3