Sp°rt 11B TEXELSE J COURANT Veel doelpunten in zaalvoetbaltopper Jehoorlijke start turncompetitie Liefhebbers van een stevige wandeling Verliezend Texel'94 mist stootkracht Tesseischade DINSDAG 20 DECEMBER 2005 >t eerste zaalvoetbalteam van ixel'94 heeft vrijdag verloren van In Den Helder werd het 5-3 ior de thuisploeg. In de Texelse fotioofdklasse won koploper Oos- gentrend in een doelpuntrijke wed- illanfrijd met 8-7 van de nummer ree op de ranglijst, Jelleboog. dat met één punt meer en wedstrijd minder gespeeld vlak iven Texel'94 stond, ging in een tempo met veel positiewis- lingen van start. Toch slaagden Texelaars er lange tijd in de jenstander op afstand te houden, is bij een hard schot vanaf de zij moesten de gasten capituleren, de gelijkmaker van Edgar Klip- stelde Texel'94 echter al snel op zaken. De scheidsrechter, invaller, liet veel toe en zag tot irnis van de Texelaars nogal overtredingen van TZV over hoofd. De thuisploeg profiteerde imaal en kwam met twee doel- mten opnieuw op voorsprong. ;e door Martijn de Veij en Tim Ide perfect uitgevoerde aanval- stelden Ralph Koning echter in tat zijn ploeg op gelijke hoogte te sngen. Gedreven gingen de Texe- trs door, waarna Koning na een lie actie van Marcel Ris dicht bij derde treffer was. Tot ieder ver- ssing scoorde TZV echter 4-3 en de slotminuut van grote afstand 3k nog 5-3. Daar deden doelpo- ngen van Eddy Muric en Leon jm hiets aan af. Woensdag speelt ïxel'94 opnieuw in Den Helder. In laatste wedstrijd van het jaar is C Pellor de tegenstander. In de Texelse hoofdklasse stond de ontmoeting tussen de een (Ooste rend 1) en twee (Jelleboog 1) op het programma.Anders dan de uitslag, doet vermoeden, was de wedstrijd maar zelden spannend. Oosterend nam al binnen een minuut de leiding en vergrootte deze voorsprong naar 2-0. Jelleboog speelde zeer matig, maar slaagde er toch in 2-1 te maken. De spanning was van korte duur, want door twee snelle doel punten leek Oosterend de wedstrijd te beslissen. In het vervolg hielden beide verdedigingen echter open huis, waardoor de stand nooit lang achter elkaar dezelfde bleef. Eerst knokte Jelleboog zich met twee doelpunten terug naar 4-3 en juist toen de ploeg met een man meer ook nog op weg leek naar 4-4, schoot één van de Oosterenders uit zijn eigen doelgebied in het door de keeper van Jelleboog verlaten doel van de tegenstander (5-3). Daarna leek Oosterend met nog twee doel punten (7-3) de buit binnen te halen, maar met nog minder dan tien minu ten te gaan scoorde Jelleboog bin nen twee minuten drie keer en met nog drie minuten te gaan werd het ook nog 7-7. In de allerlaatste aan val van de wedstrijd was het toch Oosterend dat de overwinning bin nenhaalde en daarmee zijn positie op de ranglijst verstevigde. In de andere wedstrijden in de hoofdklasse haalde Klif 1 in de laat ste minuut de zege binnen tegen Mantje 2, won Sportshop Texel van Jelleboog 2 en boekten Oosterend 2 en De Krim 2 remise tegen elkaar. In de tweede klasse sloeg Klif 3 de aanval op de koppositie van Ooste rend 4 af (6-6). In de eerste klasse belooft het deze week erg spannend te worden. Kop loper De Krim 3 speelt donderdag tegen de nummer drie, Jelleboog 5, en vrijdag tegen de nummer 2, Texel'94 5. De gestaakte wedstrijd in de hoofdklasse tussen Mantje 1 en Jelleboog 1 wordt woensdag 28 december uitgespeeld, aanvang 19.20 uur. Met nog twintig minuten te spelen staat het 2-0 voor Jel leboog. Uitslagen: Sportshop 01-De Krim 01 5-0; Klif D1- Sportshop D2 2-10; ZDH 01-RAB 01 5-2; Klif 4-De Krim 6 15-2. Texel'94 8-NIOZ 1 8-2; De Krim 5-Klif 6 0-1. De Knm C2-De Krim C1 3-5. Oosterend 4-Klif 3 6-6, Mantje 3-De Krim 3 2-13; Klif 5-Texel'94 6 2-7; Jelleboog 4-De Koog 1 6-7, RAB 1-Jelleboog 3 5-9; Klif Cl -Klif C2 6-1; De Knm 4-Oosterend 3 5-4; Klif 1-Mantje 1 4-3. Jelleboog 1-Oosterend 1 7-8; Jelleboog 2-Sportshop 1 3-4; Oosterend 2-De Knm 2 4-4; Texel'94 5-Klif 2 6-3. Griepgolf bij De Doorstoot Veel leden van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp moesten hun wekelijkse speel avond missen in verband met griep. De overgebleven biljarters speel den enkele goede partijen. Vooral door de inbreng van gastspelers Jan Heemskerk en Meindert Carper waren de partijen zeer interessant. Hun niveau ligt net iets hoger dan dat van de spelers van De Door stoot, waardoor deze veel van hen konden leren. Joost Smit wist twee van zijn drie partijen te winnen en maakte de partij tegen Wil Homan in elf beurten uit. Ook Homan speelde boven zijn gemiddelde. Piet Zijm had met tien caramboles de hoog ste serie van de avond. Uitslagen: J Smit-P Zijm 0-2. W. Homan-FKIok 2-4, J Smit-E. Boon 4-0. F. KIok-E Boon 2-0. J Smit-W Homan 4-2, P Zijm- E Boon 4-0 Noorderhaven te sterk voor Mareis Basketbalvereniging De Mareis ont ving afgelopen zondag de nummer twee van de ranglijst, JBC Noorder haven uit Julianadorp. De Texelaars moesten het stellen zonder de lange Venneker (geblesseerd). Schlepers (vakantie) en Knijf (weer op de vaart). De Mareis had nog steeds een wran ge nasmaak van de in november gespeelde uitwedstrijd, tegen JBC, die werd gekenmerkt door slechte en dubieuze beslissingen van de scheidsrechters. Maar de wedstrijd werd ditmaal strak geleid door Bou- man en Inpijn, wat het spelplezier ten goede kwam. Het werd een fysieke wedstnjd, waarin de nodige per soonlijke fouten werden gemaakt. De Mareis begon sterk en binnen vijf seconden miste Eric Heijenk geen lay-up, maar de toon was gezet. Na het eerste kwart was de stand 17-18. Pieter Dogger dunkte zelfs in deze fase. Ook het tweede der de kwart bleven de heren goed bij de les. Babis Papadopoulos was op dreef en scoorde in het vierde kwart acht punten op rij. Nico Kik kert speelde een puike wedstrijd maar kreeg dankzij goed verdedi gen van JBC weinig scoringskansen. JBC beschikte over twee zeer goede schutters die beiden veel driepunters scoorden. De eindstand werd 46-57 in het voordeel van JBC. De volgen de thuiswedstrijd speelt De Mareis op zondag 15 januari om 16.30 uur. Punten: Babis Papadopoulos (19). Nico Kik kert (15). Pieter Dogger (9), Edo Kooiman, Eric Heijenk (2) irnsters van Gymnastiekvereni- ng Texel hebben zaterdag bij lyonwedstrijden in Schagen vier odiumplaatsen behaald. Emma seger pakte een eerste plaats, anna Gaaff, Lotte Duvekot en oline van der Linde werden élk irde. TT was met elf turnsters bij de ray- iwedstrijden vertegenwoordigd. De xelaars leverden naar verhouding en slechte prestatie. De mees- n deden voor het eerst mee aan wedstrijden waarin ze het opna- en tegen turnsters uit de Kop van lord-Holland en het noordelijk deel n West-Friesland. Tessa Ekker en na van Garderen behaalden een >rde plaats, Cindy de Ridder en aaike Gaaff werden vijfde, Mirjam akker zevende, Yet van de Water fitste en Nikki Broere negende, turnsters hadden volgens trainer xjou Bahrini als extra moeilijkheid ze moesten turnen volgens een iuw landelijk oefenstof-systeem dat afgelopen zomer vrij onverwacht werd ingevoerd. De jury moest vol gens GVT zaterdag nog duidelijk aan het nieuwe systeem wennen. De Texelse turnster hadden de afgelo pen tijd op zaterdagen extra getraind op de nieuwe oefenstof. Een van de veranderingen is dat de turnsters eerder dan voorheen hun vloeroefe ningen op muziek moeten doen. De rayoncompetitie is er voor turnsters die extra trainen voor de wedstrijd sport, maar niet kunnen voldoen aan de eisen van de landelijke wedstrijd sport. De debutanten bij de rayon wedstrijd in Schagen zijn in maart als nieuwe lichting bij GVT begonnen. De ontwikkeling van de meiden ging daarna zo snel dat Bahrini het verant woord achtte ze in te schrijven voor de rayoncompetitie. De jongens van GVT deden mee zaterdag in Alphen aan de Rijn mee aan wedstrijden van de regio Noord-Holland. Kevin de Graaf pakte een vijfde plaats, Michiel Vlaming werd zevende en Allard de Wit achtste. Sterke prestaties mountainbikers in delegatie Texelse mountain- kers heeft zondag in de slot- edstrijd van de Rabotop Noord- olland in Enkhuizen van zich ten spreken. Natascha van der swon bij de dames. Een opmer- ïlijke prestatie, omdat ze het sle seizoen haar meerdere had oeten erkennen in Jessica Glas- ïrgen uit Den Helder, die ditmaal frde werd. ien opmerkelijk was de tweede aats van junior Thomas Boom. Hij oest alleen Jetse Bol, Nederlands impioen tijdrijden en criterium, nipt voor laten gaan. Ferry van der Vis werd in het kielzog van Boom zesde, Ruben van Vliet moest de wedstrijd met materiaal pech ver laten. Ook veteraan Loek van Vliet was op dreef. Na een rustige start wist hij zich uiteindelijk in de fun- klasse op te werken naar de derde plaats. Piet Kingma werd in deze categorie drieëndertigste. In de jongste jeugdcategorie (tot en met tien jaar) boekte Katja van Dooijeweerd met de achtste plaats haar beste prestatie van het seizoen. Youp Wehnes behaalde in dezelfde categorie de tiende plaats. _r'Y.V< Zesenvijftig liefhebbers van een ste- de winterse buien die waren voor- terserie telt vier tochten. De tweede vige wandeling deden zondag in de speld. Het was ondanks de lage wordt zondag 8 januari gehouden. Dennen mee aan de eerste tocht in temperaturen echter overwegend Ook dan kunnen de deelnemers de winterserie, georganiseerd door zonnig. Alleen de laatste deelne- weer kiezen of ze vijf of tien kilome- wandelsportvereniging Het Gouden mers aan de langste tocht kregen ter willen lopen. iFotouarchm^ Boltje. Dat waren er iets minder dan in het slotgedeelte nog een paar gewoonlijk, kennelijk als gevolg van hagelstenen te verwerken. De win- xel'94 is er in de laatste wed- rijd van het jaar niet in geslaagd n of meer punten te veroveren, 't Veld hadden de Texelaars it beste van het spel, maar was uisploeg VZV met één doelpunt st iets trefzekerder. dan de gastheren, maar het benut ten van kansen bleek als veel vaker dit seizoen een te moeilijke klus. De fysiek sterkere VZV'ers trachtten hun tekortkomingen met veel inzet en vastberadenheid te compense ren en kregen daarbij hulp van de Texelse verdediger Barry de Vries, die na een half uur met een mislukte achterwaartse kopbal zijn keeper in problemen bracht. Schouwstra liet zich niet verrassen en tikte de bal met de vingertoppen over de lat. Direct daarna bracht Pim de Lugt vanaf de rechterkant Tim Kedde in stelling. De keeper van VZV ging gestrekt naar de hoek en wist het schot van de Texelse spits tot cor ner te verwerken. Enkele minuten later zette De Lugt collega-spits Leon Zijm alleen voor de keeper. Waarschijnlijk door een gebrek aan koelbloedigheid en wedstrijderva ring faalde Zijm in de afronding. In de laatste vijf minuten van de eerste helft kregen beide teams nog een kans de score te openen, maar bij rust stond het nog steeds 0-0. Vijf minuten na de hervatting werd het 1-0, toen de eerste de beste uitval van VZV op de juiste wijze werd afgerond door spits Joost Wijnker, die de bal uit een voorzet vanaf links van Chris Koenis in de rechterbovenhoek kopte. De Texe laars waren door deze snelle tref fer enigszins aangeslagen. Juist in een fase dat de mouwen moesten worden opgestroopt, verloren ze de grip op de wedstrijd. Gelukkig voor hen waren de Veltemers niet bij machte hun voorsprong uit te bou wen. Gaandeweg vocht Texel'94 zich terug en omstreeks de 60ste minuut moest de keeper van VZV gestrekt naar de benedenhoek om een treffer te voorkomen. Meteen hierna werd de gedesillusioneerde Leon Zijm gewisseld voor Joey van der Vis. Amper tien minuten later werd ook de moegestreden Ralph Koning vervangen. Zijn vervanger was Jeneesh Ponniah. De Texelaars probeerden de thuisploeg onder druk te zetten maar het mankeer de hen aan stootkracht en overtui ging om de robuuste verdediging van VZV te ontwrichten. Marcel Ris was een kwartier voor tijd nog het dichtst bij een treffer, toen hij de bal via de kruising over het doel schoot. Tien minuten voor tijd zette coach Dekker zijn laatste troef in en kwam Jeroen Vlaming binnen de lijnen voor Tim Kedde. Het was echter VZV dat na een snelle counter leek te scoren, maar keeper Schouwstra hield met een mooie redding de hoop levend. In de resterende minu ten gebeurde er weinig fraais meer. De thuisploeg verdedigde met hand en tand de voorsprong, terwijl bij de bezoekers elke aanval smoorde. Tot geluk ook van de voorzitter van VZV, die na afloop constateerde: 'Jullie speelden beter, maar wij hebben de punten!' Door deze nederlaag zakken de Texelaars een plaatsje op de ranglijst van de 5de klasse A. In verband met de winterstop wordt de volgende wedstrijd pas in de tweede helft van januari gespeeld. Een winkel in Haarlem met de naam Tesselschade-Arbeid Adelt. Dat roept vragen op. Navraag leert dat de winkel eigendom is van een gelijknamige vrouwenvereniging, die ook winkels heeft in Amsterdam, Den Haag en Leiden. Er worden boorduur-, naai en ander handwerk verkocht, die in opdracht worden gemaakt door vrijwilligsters. Ze krij gen daar een kleine vergoeding voor, de rest van de opbrengst gaat naar twee fondsen, het Betsy Perkfond en het Zegers Veeckfonds, bestemd voor vrouwen die streven naar zelf standigheid. Bijvoorbeeld vrouwen die willen herintreden, maar geen geschikte opleiding hebben om aan de slag te gaan. Zij kunnen een beroep op het fonds doen. Het is niet iets van de laatste jaren, maar de in 1953 gefuseerde vereniging dateert al van 1871. Waarom er Tesselschade in de naam voorkomt kon een medewerkster niet vertel len, maar er is een verband met een fonds dat is vernoemd naar de Training AVT De geplande hardlooptrainingen van Atletiekvereniging Texel op 22, 27 en 29 december gaan niet door. De eerstvolgende training wordt gegeven op dinsdag 3 januari Dan wordt geoefend voor de 'Groet uit Schoorl Run', een wedstrijd over 10, 21 of 30 kilometer. Opgeven voor deze wedstrijd kan bij trainer Cees Timmer, tel. 318512 en via website www.groetuitschoorl.nl. Voetbaluitslagen Zaterdag 17 december: West Frisia A1 -Texel'94 A1 3-1 De Koog B1 -Den Helder B2 2-1 Uitgeest MB2-Texel'94 MB1 0-9 DWOW C1-Texel'94 C2 gestaakt wegens onweer De Koog C1 -WGW C3 5-3 Geel Zwart D1-Texel'94 D2 2-0 De Koog D1-W'waard D1 3-1 Alle andere wedstrijden werden afgelast. Texelse pupillencompetitie: De Koog E1-SVO E1 0-7 Alle andere wedstrijden werden Moeizame winst heren Tevoko Het herenteam van Tevoko heeft 2005 winnend afgesloten. Het kostte echter bloed, zweet en tranen om de gasten van The Serve met een nederlaag naar huis te sturen. Uiteindelijk trok ken de Texelse volleyballers in een spannende vijfsetter nog net aan het langste eind (3-2). Tevoko begon voortvarend. Met opnieuw Jitze Beintema als vervan ger voor Berry Koning, die door het Andesgebergte zwerft, werd de eer ste set met 25-17 binnengehaald. Tekenend voor het wisselend spel voor Tevoko was het verlies van de tweede set: 15-25. De derde set was weer voor Tevoko (25-18) en de vierde voor The Serve (20-25). Een vijfde set moest dus de beslis sing brengen. Tevoko begon met een voorsprong, maar verspeelde deze weer even vlot. Bij 13-14 had The Serve zelfs een matchpoint en de kans de wedstrijd te beslissen, maar toen deze niet werd verzilverd, wist Tevoko de set alsnog met 16- 14 binnen te halen. Halverwege de competitie staat Tevoko op de vijfde plaats. Cijfermatig valt daar volgens de Texelaars zelf niets op af te dingen. Van de bovenste vier werd verloren, de overige wedstrijden werden gewonnen. Maar wellicht dat ze in de tweede helft van het seizoen nog voor een paar positieve verrassingen kunnen zorgen. Jaap de Graafbokaal In manege Akenburg werd zondag de derde wedstnjd om de Jaap de Graaf bokaal verreden. Van de 24 deelne mende menners reden er zes een foutloos parcours. Zij plaatsten zich voor de barrage. Daar liep Alphine Bakker drie strafpunten op door een balletje van de kegel te rijden. Van de anderen realiseerde Frans Bak ker de snelste tijd. Hij won daarmee de wedstrijd. De parcoursbouwers zelf, die de hele ochtend waren bezig geweest met het neerzetten van de hindernissen, gingen 's middags als laatste van start. De volgende wed strijd wordt gereden op 22 januari. Dan wordt allee dressuur gereden. Uitslag: 1 .Frans Bakker, 0.52.33 seconden; 2.Frits van der Gracht 0.56.11; 3.Piet Daalder, 0.56.96; 4.Natasja Garritsen 0 58 94; 5.Jan Schaap 1.00.216.Alphine Bakker 1.03.29, 3 strafpunten. Waar is dit? Tijdens opruimwerkzaamheden in de bibliotheek van Ecomare kwam een serie foto's naar boven, in de vroege jaren zestig gemaakt door Gerrit de Haan. Op de foto's staan huizen en - voornamelijk - boerde rijen afgebeeld, waarvan de meeste inmiddels zijn herkend. Bijgaande foto is de enige die binnenshuis is gemaakt. Medewerkers van Eco mare willen graag weten waar deze foto is gemaakt en of de afgebeelde situatie nog bestaat. Mensen die menen dit te weten, kunnen contact opnemen met Ecomare, tel. 317741. Zondag 18 december: VZV-Texel'94 1-0 Sint Boys-De Koog 3-1 HSV 3-Texel'94 2 0-0 De Koog DA1-Dirkshorn DA1 1-7 Alle andere wedstrijden werden afgelast. Programma zaalvoetbal Woensdag 21 december: 17.00 J'boog E1 -SVO E1 Jelleboog 17.45 De Krim D2-ZDH D1 Krim 18.30 Koog MC2-Krim C3 v. Putten 19.20 De Koog 1 -Klif 2 Hoogendijk 20.10 Klif 5-Texel 7 Hoogendijk 21.00 Texel 8-De Knm 6 Douma 21.50 Klif 6-Klif 4 Douma 19.40 FC Pellor-Texel 1 Zaaldienst: De Koog. Donderdag 22 december: 18.00 Klif C2-Krim C2 v. Putten 18.45 SVO 4-Texel 9 v. Putten 19.35 Klif 3-De Koog 3 Kuipers 20.25 Texel 6-De Krim 5 Kuipers 21.15 Krim 3-Jelleboog 5 Arnout 22.05 Jelleboog 3-Mantje 3 Arnout Zaaldienst: Texel'94. Vrijdag 23 december: 17.15 Krim C1 -Klif C1 v. Putten 18.05 Sportshop 2-Texel 4 Kuipers 19.00 Texel 5-De Krim 3 Sangers 19.55 Mantje 1-Krim 1 Hoogendijk 20.45 Sportshop 1-Klif 1 Douma 21.35 Mantje 2-Texel 2 v. Beek 22.25 Texel 3-Jelleboog 2 Arnout Zaaldienst: Texel'94. Woensdag 28 december: 17.00 J'boog E2-SVOE2 J'boog 17.45 Krim D1 -Sportshop D2 Knm 18.30 Krim C2-De Koog C1 v. Putten 19.20 Mantje 1-J'boog 1 (20 minuten) Kuipers 19.45 NIOZ 1 -Klif 5 Hoogendijk 20.35 RAB 1-De Knm 4 Arnout 21.25 J'boog 5-J'boog 3 Arnout (Let op gewijzigde aanvangstijden!) Zaaldienst: Klif. Donderdag 29 december: 18.00 Knm C3-Knm C1 v. Putten 18.45 SVO 3-De Koog 2 Douma 19.35 Texel 2-Sportsh. 1 Hoogendijk 20.25 J'boog 2-J'boog 1 v. Beek 21.15 Texel 4-Klif 2 Sangers 22.05 De Koog 1-Krim 3 Sangers Zaaldienst: Mantje. Vrijdag 30 december: 17.15 Klif Cl -Koog MC2 v. Putten 18.05 Mantje 3-SVO 3 v. Beek 19.00 Mantje 2-De Krim 2 Bakker 19.55 SVO 1-Mantje 1 Sangers 20.45 Klif 1-Texel 3 Kuipers 21.35 De Krim 1-SVO 2 Arnout 22.25 Texel 5-Jelleboog 4 Arnout Zaaldienst: Sportshop. Zitclinic van Anne Muller Instructrice Anne Muller geeft vrijdag 30 december in manege Akenburg een zitclinic. Houding en zit zijn belangrijke punten in de paardensport en Muller heeft zich hierin gespecialiseerd. Zij schreef een boek over dit onderwerp en werkt regelmatig mee aan reporta ges voor het paardenblad Bit. De clinic begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Er kunnen maximaal vier combinaties per uur deelnemen, dus het aantal beschik bare plaatsen is beperkt. Bij een te grote aanmelding wordt geloot. Meerijden kost €10.- per persoon. Wie mee wil rijden, kan zich aanmel den via een lijst in de kantine van de manege. De lessen zijn ook voor toeschouwers interessant. Amsterdamse koopman en dich ter Roemer Visscher (1547-1620), de Amsterdamse koopman die zijn dochter Maria Tesselschade ver noemde naar de zware storm waar door zijn handelsvloot op de Rede van Texel werd getroffen. Slecht weer: geen volleybal De volleybalwedstrijd tussen het eerste damesteam van Tevoko en Zaanstad is zaterdag niet doorge gaan. De speelsters van Zaanstad verwachtten zulke slechte weers omstandigheden. dat ze vrijdag al lieten weten de reis naar Texel niet te zullen maken. De vraag is of de competitieleiding van de Nederland se Volleybal Bond met dit excuus genoegen neemt

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7