L Timmer EEN BETROUWBARE ZORGVERZEKERING? www.zorgverzekeringtexel.nl Kabelinternet Officiële TEXELSE COURANT 11/ Hout- en ^|^vcentrum Van der Vis Digitale telefonie Natuursteen Texel De Echte Bakker NIEUW Scrapbooking vanaf 9,95 p/mnd berichten 8 waa ijer advies We zijn op zoek naar enthousiaste medewerkers voor ons filiaal in Den Burg =BENTEX= Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Overmaat Las- en constructiewerk Slotskolk 40 Oosterend tel. 318333 IJzersterk in al uw laswerk Voor bedrijf en particulier voor 8,50 p/mnd vooT kabelinternet abonnees* Eenvoudig zelf aan te sluiten Ceèn KPN abonnement meer nodig Behoud van eigen nummer mogelijk Lage;gesprekskosten Kabeltex klanten bellen onderling gratis Nü tot 6 maanden voor 4,25 p/mnd abonnee? Grafmonumenten Eigen monumententuin Beletteringen Reparatie Restauratie Korte levertijd uit voorraad Grafversieringen/vazen/lantaams Natuursteen onderhoudsproducten Jaarlijks onderhoud over geheel Texel Mark Pijper Bemhardlaan 147 1791 XD Den Burg tel.: 06-51283246 0222-310168 natuursteentexel@uitvaartcentrumtexel.nl Ook in het nieuwe jaar dagelijks 5 wit of tarwe voor maar €7,35 3 broden naar keuze voor maar €5,50 Echt lekker... echt niet duur Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl Maak nu b.v. je eigen fotoalbum met ons gekleurd karton van 32 x 32 cm. Natuurlijk hebben wij ook grote keus in andere soorten karton en papier. WIJ HEBBEN 'M VOOR U GEVONDEN! Een zorgverzekering met een goede dekking, een aantrekkelijke premie en een contactpersoon op Texel. Dat is het resultaat van een unieke sa menwerking tussen drie Texelse verzekeringsagenten. Is het ook voor u de moeite waard om over te stappen? Lees meer op: helpdesk '•'lihöJsgwinstalleerd, nü voor 39,- Eertvoudig uit te breiden Geschikt voor digitale telefonie 4 maanden voor 4,98 p/mnd Bekendmakingen Gemeente Texel Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl Open: ma. en wo. 9.00-16.00 uur di., do. en vr. 9.00-13.00 uur Voor alle producten zie ook www.texel.nl een algemene gehandicaptenparkeerplaats aan de Sluyscoog In Den Burg (ter hoogte van huisnum mer 46). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer ven de genoemde besluiten bil ons een bezwaarschrift indienen bin nen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dier.t ten minste te bevatten-de naam en het adres van de indiener: de dagtekening, een omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt: de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van en voorlopige voorziening in te dienen bil de president van de Rechtbank Alkmaar, Postbus 251, 1800.AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt één bedrag aan gnffierechten geheven. Vergunningen Aangevraagde lichte bouwvergunningen Roggeslootweg 499 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. windscherm (ontvangen 28 december 2005); Rog geslootweg 782 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. dak kapel (ontvangen 29 december 2005); Weverstraat 1 in Den Burg veranderen v.e. voorpui (ontvangen 2 januari 2006). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Vuurvlinder in Den Burg: bouwen van 18 twee-onder een-kap woningen (ontvangen 28 december 2005); Vuurvlinder in Den Burg: bouwen van 10 huurappar- tementen (ontvangen 28 december 2005); Vuurvlinder in Den Burg: bouwen van 24 huurappartementen (ontvangen 28 december 2005); Bernhardlaan 117 in Den Burg: vernieuwen v.e. woonhuis (ontvangen 30 december 2005). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd. Verleende lichte bouwvergunning Roggesloot 447 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. muur en zonwering (verzonden 30 december 2005). Verleende reguliere bouwvergunning Strandkaap 15 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. woonhuis (verzonden 30 december 2005). Verleende reguliere bouwvergunning, eerste fase Epelaan 36 in De Koog: geheel oprichten van twee halfvrijstaande woningen (verzonden 30 december 2005). Verleende sloopvergunning Vliegwiel 14a in Oudeschild: slopen v.e. opslag/werk plaats (verzonden 28 december 2005). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bi/ Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnj- ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bo vengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van hel gemeentehuis Vrijstellingprocedure artikel 15 Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3, lid 6, sub a van het be stemmingsplan "Den Hoorn beschermd dorpsgezicht" medewerking te verlenen aan het bouwplan: Herenstraat 28 in Den Hoorn voor het oprichten v.e. woonhuis Het bouwplan is in strijd met de ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 9 januari 2006 gedurende twee weken ter inzage bi/ de balie Grondgebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken Vrijstellingprocedures artikel 19 Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan Achterom 4 in Den Burg, voor het vestigen van beroep aan huis. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan Schorrenweg 16 in Oosterend .voor het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds een bouwvergunning is verleend (personeelsverblijf in schuur). De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestem mingsplan. De conceptbesluiten liggen vanaf 9 januari 2006 ge durende zes weken ter inzage bi] de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Ontwerp-bestemmingsplan 't Horntje Met ingang van 9 januari 2006 ligt het ontwerp-be stemmingsplan 't Horntje, op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor eenieder gedurende zes weken ter inzage bij de balie Grond gebied van het gemeentehuis. Ook buiten kantooruren is het ontwerp-bestemmingsplan in te zien in de bi bliotheek, Drijverstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 14.00 uur tot 20.30 uur. Het plangebied omvat onder meer het woongebied van 't Horntje, de veerhaven, het NIOZ, de Teso-ter- reinen en een deel van het duingebied. Het plan is grotendeels conserverend van aard. Het plan zal te zijner tijd de twee nu geldende bestem mingsplannen vervangen. Doordat de twee plannen soms niet meer actueel zijn en niet optimaal inzichtelijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom herzien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzieningstraject voor een groot aantal bestemmings plannen dat de komende drie jaar voor de bestaande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plan nen dient de Nota van Uitgangspunten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Op deze wijze worden alle nieuwe plannen inhoudelijk op elkaar afgestemd en volgens dezelfde systematiek opgesteld. Gedurende de termijn van tennzagelegging kunnen door eenieder schriftelijke of mondelinge zienswijzen over het ontwerp-bestem mingsplan naar voren worden gebracht Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Gemeenteraad van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht in het gemeentehuis bij de balie Grondgebied (let op: zie gewijzigde openingstijden in rubnekshoofd). Wijzigingen bouwverordening De gemeenteraad heeft op 15 november 2005 de tiende serie wijzigingen van de Bouwverordening 1992 vastgesteld. Op grond van het bepaalde in artikel 142 Gemeentewet treedt de verordening in werking met ingang van de achtste dag na deze bekendmaking. De verordening ligt kosteloos ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid het volgende verkeersbe sluiten genomen: Ppj Burgerzaken Welzijn Gratis identiteitskaart 14-jarigen Vanaf 1 januari 2005 moet iedereen van 14 jaar en ou der kunnen bewijzen wie hij of zij is: je moet je kunnen "legitimeren". Het kabinet heeft besloten om jongeren die 14 jaar worden eenmalig een gratis identiteitskaart te verstrekken. De regeling treedt in werking met ingang van 1 januari 2006. Vanaf dat tijdstip kunnen jongeren gedurende acht weken voordat ze 14 jaar worden of zolang ze nog 14 jaar zijn een gratis identi teitskaart aanvragen bij de balie Burgerzaken Welzijn van het gemeentehuis. De identiteitskaart kan na drie werkdagen worden opgehaald. Er zijn drie voorwaarden: je moet in de gemeente van aanvraag zijn ingeschreven als inwoner: je moet op of na 1 januari 1992 geboren zijn; je mag niet eerder een gratis Nederlandse identiteitskaart op grond van deze regeling hebben ontvangen. Jongeren die voor de gratis verstrekking in aanmerking komen worden tijdig middels een brief op de hoogte gesteld. [Spi Overige bekendmakingen Hoorzitting PKB Waddenzee Maandag 16 januari 2006 is er in het Texelse ge meentehuis een hoorzitting over de planologische kernbeslissing (PKB) Derde Nota Waddenzee. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal. Om 18.00 uur begint een informatiemarkt en om 19.00 uur een presentatie. Het ministerie van VROM verzoekt insprekers zich uiterlijk twee werkdagen tevoren te melden bij het Inspraakpunt. telefoon (070) 351 96 02. In de PKB staat o.a. wat er de komende 10 jaar wel en niet mogelijk is op het gebied van onder meer landschap, natuur, veiligheid, bereikbaarheid, archeologie, militaire oefeningen, windenergie en industrie. Het concept ligt van 12 januari tot en met 22 februari op Texel ter inzage in het gemeentehuis aan de Groeneplaats en in de openbare biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg. U kunt het ook downloaden via www.waddenzee.nl of wwv/.vrom.nl/waddenzee. Schriftelijke inspraak reacties moet u uiterlijk 22 februari 2006 sturen naar: Inspraakpunt PKB Derde Nota Waddenzee, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Inzamelen kerstbomen De jaarlijkse inzameling van kerstbomen is dit jaar op woensdagmiddag 11 januari, van 13.30 uur tot 16.00 uur in alle dorpen. De locaties zijn in de Texelse Courant van 29 december 2005 bekend gemaakt. Zie ook www.texel.nl. Voor elke ingele verde boom krijgt ieder 20 eurocent en een lootje met kans op een leuke prijs. Raadsvergadering Dinsdag 10 januari 2006, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ledereen is welkom. Agenda: zie www.texel.nl. Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzending via 98.5 kabel of 106.1 FM. Bezoek de site of vraag informatie aan bij één van de Texelse verzeke ringsagenten: Koos Bremer (0222) 318 221 •Ab de Wijn (0222) 312 315 •JosKager (0222)312 833 'UW ZORG IS ONZE ZORG' TE KOOP IN DEN BURG Warmoesstraat 69 TE KOOP IN DEN BURG Schoonoordsingel 11 Een royaal halfvrijstaand woonhuis (ca. 360 m3) op 304 m2 eigen grond, enkele minuten vanaf het centrum van Den Burg. Goed onderhouden en goed geïsoleerd. begane GROND: Voortuin, carport met entree naar bijkeuken. Hal. ruime woonkamer, hou ten keuken met moderne apparatuur. Ruime bijkeuken/berging met toilet, wasmachine en keukenblokje. Combi-cv-ketel Mogelijkheid voör klein kantoortje. I IE VERDIEPING: overloop, 2 ruime slaap kamers, luxe badkamer met bad, aparte douche, toilet en fraai badmeubel. Royale achtertuin (bijna 200 m2) op het noordwesten met groot tuinhuis. Vraagprijs 286.000 kosten koper Knus woonhuis met beschutte tuin in een rustige straat. De woning is in goed onderhouden staat en goed geïsoleerd. BEGANE GROND: hal met meterkast en trap naar verdieping. Woonkamer met laminaat- vloer en veel bergruimte in trapkast en in- bouwkast. Gezellige en lichte eetkeuken met 5-pits gasfornuis en oven, afzuigkap, dubbele spoelbak en afwasmachine. Toilet. ie verdieping, overloop met bergruimte, twee ruime slaapkamers, fraaie badkamer met ligbad, douchecabine, hangend toilet en aansluiting wasapparatuur. De heerlijk beschutte tuin (ca. 3.60 m x 4,90 m) op het noordwesten is ook via een achterom te bereiken. Vraagprijs 169.500 kosten koper hypotheken makelaardij verzekeringen In de mode? Verkoopster m/v gem. 30 uur per week Afroepmedewerkster m/v gem. S uur per week Wij bieden onder meer: dynamische werkomgeving voldoende doorgroeimogelijkheden zelfstandige baan in een gezond en sterk bedrijf aantrekkelijke personeelskorting regeling voor een bijdrage in de kosten van kinderopvang scholing spaarloonregeling salaris conform CAO Ook leerlingen die de Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL) volgen, nodigen wij van harte uit om te solliciteren. Schrijf een brief met recente pasfoto naar: Bentex, t.a.v. afd. P&0, Postbus 309, 7600 AH ALMELO Een prachtige collectie dames-, heren en kinderkleding; een ruim assortiment ondergoed, sokken en nachtmode; scherpe prijzen en bediening met een glimlach: dat is in liet kort de formule van Bentex. Vanuit het hoofdkantoor in Almelo worden de filialen aangestuurd, deze zijn gelegen in het noorden en midden van Nederland. Bentex raakt steeds meer in de mode. want er zijn inmiddels ruim 40 fili alen en we zijn nog lang niet uitgegroeid. Ben je modebewust en wil je deel uit maken van een dynamische organisatie? Bekijk dan onderstaande v; actirttleir AeUa/tur Je kunt ook het sollicitatieformulier invullen vi

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 4