Sp°rt Optimisme over nieuwe school in 1948 Archiefstuk TEXELSE COURANT Er komt een Landbouwhuishoudschool, maar 't zal nog wel even duren 'Jeugdcamping naar Westerweg' Uitgever TC in blad NNP Geknipt Kees Kist beloont Texels G-team Wagemaker nu echt dienstboot J\chter de schermen DONDERDAG 6 JANUARI 2005 iff id 1* nJpuR te stichten I^ndhouwhulshoudsihool. welke uelmuwd /.al warden op het terrein EmmaUmu, hoek Hafteler- op <te achtergrond de N'ed. Ilerv. kerk te Iten Burtf. Nieuwjaar bij SV De Koog SV De Koog houdt zondag van af 16.00 uur nieuwjaarsreceptie in de kantine aan de Boodtlaan. Alle leden, sponsors, medewerkers en supporters zijn van harte uitgeno digd om met het bestuur een toost uit te brengen op het nieuwe jaar. Voorafgaand aan de receptie spe len De Koog 1 en De Koog 2 een onderlinge wedstrijd. Deze begint om 14.00 uur, de teams worden om 13.30 uur samengesteld. Mocht de wedstrijd in verband met weersom standigheden worden afgeblazen, begint de receptie een half uur eer der. Kampioenen MAB Aris van der Vis wordt zaterdag gehuldigd als kampioen in de B- klasse van de puzzelritten van de MAB. De tweede plaats wordt inge nomen door Sjef Boom, de derde door Marriët van der Vis. Kampioen in de C-klasse is Marcel Barends, gevolgd door Kees Zoetelief en Trijnie Daalder. De huldiging vindt plaats na de prijsuitreiking van de nieuwjaarsrit in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. De nieuwjaarsrit gaat om 20.00 uur van start bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg. De rit (de eerste van het kampioen schap 2006) is uitgezet door Anne en Femke de Vries. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Groot bracht de Texelse Courant het nieuws op de voorpagina van de editie van 16 juni 1948. 'Er komt een Landbouwhuishoudschool wel ke gebouwd zal worden op het ter rein Emmalaan, hoek Haffelderweg.' Maar, voegde de krant er voorzich tigheidshalve aan toe, 'het zal nog wel even duren'. Het besluit tot het bouwen van de nieuwe school werd genomen in de raadsvergadering van woensdag 9 juni waar - onder voorzitterschap van burgemeester Rehorst - ook werd gesproken over de aanschaf van een motorspuit voor De Cocksdorp, de salarisveror dening voor het gemeentelijk perso neel en veel over de wederopbouw. Er werden besluiten genomen met betrekking tot de premieregeling, woningverbetering en woningsplit sing en de bouw van 7 Bruynzee- Iwoningen (die door raadslid Zijm 'schreeuwend duur' werden gevon den). Verder kwamen aan de orde de vliegveldplannen op Vlijt en de wijziging van de verordening op de begrafenisrechten. Dat besloten was tot de bouw van een nieuwe school, was niet meer dan een mededeling van de voorzitter. 'Voorgesteld werd de prijs van de benodigde 3525 m2 grond op ƒ4.- per m2 te stellen, wat neerkomt op ƒ14.100,- (ca. €6400,- red.) De stichting die hiervoor in het leven is geroepen, zal dan deze school exploiteren. Dit achtte men voordeliger dan gemeentelijke exploitatie.' Zeeman, redacteur van de Texelse Courant, achtte het stichten van een school belangrijk genoeg om 'wat dieper op deze zaak in te gaan' en komt er in een volgend num mer ook uitgebreid op terug. Naast een situatietekening van de nieuw te bouwen school, geeft de krant en overzicht van 'de verwachtingen en mogelijkheden.' 'Het wordt een semi-permanent gebouw van steen, afgedekt met rubberroid, dat men binnen niet al te lange tijd hoopt neer te zetten.' Nieuwsgierig naar het doel van de school, sprak Zee man met een van de bestuursleden. 'Het antwoord luidde, dat dit onder wijs, meer dan enig ander onder wijs, ingesteld zal worden op de behoefte van het platteland, zoals de inmaak van groenten uit eigen tuin, het kweken hiervan en voorts het beoefenen van de pluimveeteelt enz. Dit zijn dan de bijvakken, want de hoofdzaak is het huishoudon- derwijs, dat o.a. bestaat uit koken, wassen, huishoudelijk werk, naaien, verstellen en stofversiering, kortom alle practische vakken die voor de toekomstige huisvrouw van belang zijn.' Maar uiteraard zou op de nieu we school ook les worden gegeven in theoretische vakken zoals waren kennis, voedingsleer, hygiëne en kinderverzorging. 'Theorie en prac- tijk vullen elkaar bij dit onderwijs aan, iets wat de meisjes, welke dit onderwijs gaan volgen, in hun latere leven altijd van pas zal komen.' UIT 118 JAAR TEXELSE COURANT 'Deze landbouwhuishoudschool kan een vraagbaak worden voor alles wat zich op dit gebied voor doet, te meer daar er aan de school een tweetal leerkrachten intern ver bonden zullen worden.' Het aantal verschillende opleidingen dat aan de nieuwe school gevolgd zou kun nen worden, was groot. 'Bij onze vraag, wie het onderwijs kunnen volgen, kregen wij als antwoord, dat dit in de eerste plaats die meisjes zijn, welke nog onder de leerplicht wet vallen, dus bijvoorbeeld zij, die de zes klassen de lagere school hebben doorlopen en geen Ulo- of middelbaar onderwijs gaan volgen. Deze meisjes kunnen na een 2- jarige opleiding een diploma beha len en daarna nog een cursus van 1 jaar meemaken voor het diploma hulp in de huishouding. Verder bestaat er voor oudere meisjes de gelegenheid 2 dagen per week 'n cursus Landbouwhuishoudschool te volgen, welke twee jaar duurt. Tenslotte zij opgemerkt dat er nog dagelijkse cursussen voor meisjes gegeven worden, die minstens twee jaar Ulo-onderwijs gehad hebben.' Maar daarmee was de kous nog niet af, want ook de mogelijkheid tot het geven van avondcursussen lag in het verschiet. 'Op dit terrein zijn er al bijzonder veel mogelijkhe den, zoals het geven van naai- en knipcursussen, cursus fijne keuken, inmaak en slachtcursus, bakcursus, korte voorlichtingscursussen enz.' Al met al waren de verwachtin gen voor de nieuwe school hoog gespannen 'daar dan ook de meis jes, die anders het 7e en 8e leer jaar volgen, het huishoudonderwijs ervoor in de plaats kunnen nemen'. De Texelse Courant sprak zelfs al over het vormen van een 'cultu reel centrum, op te bouwen uit de leerlingen van deze nieuwe Land bouwhuishoudschool'. Als voor beeld noemde 'de voorzitster der stichting' 'de Ver. v. oud-leerlingen der lagere landbouwschool, daar h.i. ook uit de oud-leerlingen van de huishoudschool een dergelijke ver, in het leven geroepen kan wor den en daaruit weer leden voor de boerinnenbond gerecruteerd kun nen worden.' Dit is er niet van gekomen, maar de school kreeg wel op een geheel andere manier een cultureel cen trum, toen achter het bestaande gebouw het Sport- en Cultureel Centrum werd gebouwd, dat later de naam Burgemeester De Koning hal kreeg. Weijdt en Koomen oppermachtig Bart Weijdt en Willem Koomen behaalden voor de tweede achter eenvolgende maal de rondewinst bij Klaverjasclub Den Burg. Zij zijn oppermachtig in de tweede periode. Fenny en Rob Caspers staan nog steeds eerste in het algemeen klassement. Weijdt en Koomen zijn de laat ste maand goed op dreef. Hun score kwam bijzonder regelmatig tot stand met een laagste partij van ruim 1800 en een hoogste partij van net 2000 punten. In totaal speelden zij 7672 punten bij elkaar en leiden de tweede periode nu met een rui me voorsprong. In het klassement stijgen ze naar de tweede plaats Theo Stoelinga en Rick Fokkema waren naar de laatste plaats gezakt, maar deze ronde lachte Vrouwe Fortuna hen vriendelijk toe. Voor al dankzij een slotronde van ruim 2100 punten kwamen zij tot een score van 7225 punten, ruim vol doende om de laatste plaats over te doen aan de concurrentie. Ook Arend Dijker en Piet Moree waren goed op dreef. Zij behaalden de derde plaats. Vooral het eerste spel was sterk, maar de overige partijen waren goed voor 7078 punten. Ook Dijker en Moree stijgen twee plaat sen en staan nu zesde. Corry en Debbie van der Slikke pakten de vierde plaats (6978) en lijken op weg naar de top-tien. Klassementleiders Fenny en Rob Caspers vallen vooral op door de grote regelmaat waarmee hun sco res tot stand komen. Geen uitschie ters naar boven, maar ook vrijwel geen slechte partijen. Deze week eindigden zij als vijfde (6895) en wisten daarmee hun eerste plaats in het klassement vast te houden. Het gemiddelde was met 6315 pun ten vrij normaal. Er werden 33 mar sen gespeeld. Fenny en Rob Caspers leiden het algemeen klassement, maar Willem Koomen en Bart Weijdt komen erg dichtbij. Zij hebben nog een ach terstand van rond de vierhonderd punten. Cees Vinke en Carlo Bos handhaven zich nog steeds prima en staan derde. De tweede peri ode wordt aangevoerd door'Willem Koomen en Bart Weijdt, voor Fenny en Rob Caspers. Arend Dijker en Piet Moree bezetten hier de derde plaats. Klaverjasdrive In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt dinsdag een open kla verjasdrive gehouden. Deelname kost €3,50 per koppel, het spel begint om 20.00 uur. Het jongerengedeelte van camping Kogerstrand moet verplaatst wor den naar de gemeentelijke nood- camping aan de Westerweg bij Den Burg. Dat is een idee van nood- campingbeheerder Nico Erwich die meent dat daardoor veel proble men in één keer worden opgelost. Ook zou het kostenbesparend zijn. Erwich voegde dit idee (onge vraagd) toe aan het jaarverslag dat hij maakte over het reilen en zeilen in de afgelopen zomer van de door hem beheerde noodcamping. Des gevraagd zegt hij op deze manier een constructieve bijdrage te wil len leveren aan de voortdurende discussie over de openbare orde in Henk van Wijk in NNP-bestuur "Onze krant speelt een zeer grote rol op Texel" i«gt hl| onomwoniton "Bo*rndicn h»d ik wrl wrdruld (toffee plan dt uitgeverij- en drubhenjvre Inmiddels ji)n lurt verpand un de tot bei«tnprnp«toir in At 'Ik denk dat wij een zeer grote rol spelen op het eiland. Talloos zijn de keren dat de Texelse Courant tijdens de raadsvergadering wordt geciteerd, alsof wij de notulen heb ben gemaakt. Wij zijn de bekend- maker van de geborenen en de overledenen. Wij zijn de agenda van de Texelse samenleving en ook voor een deel daarbuiten; de tweede huizenbezitters en de gasten die ons jaarlijks bezoeken.' Aldus uitge ver Henk van Wijk in een interview met NNP Nieuws, het blad van de organisatie van lokale nieuwsme dia. Aanleiding van het interview is dat Van Wijk in mei 2005 toe trad tot het bestuur van de NNP, waarbij de Texelse Courant al sinds jaar en dag is aangesloten. Nieuws brengen in de menselijke maat, is volgens Van Wijk de kracht van de lokale journalistiek. Wat hem betreft zal de berichtgeving van de krant de grenzen van het eiland niet overschrijden. 'We zeggen zelf wel eens genoegzaam dat we het niet eens zouden berichten als de koningin was overleden. Tenzij dit op Texel zou zijn gebeurd natuur lijk.' Hij beschouwt de NNP, waar bij landelijk 150 lokale kranten zijn aangesloten, als 'een zeer nuttige overkoepeling, die steeds belangrij ker wordt' Voorzitter Ton Roskam van de NNP stelt in hetzelfde blad dat de positie van de lokale nieuwsbladen in het afgelopen jaar krachtiger is gewor den. Hij leidt dat af uit reacties van lezers en adverteerders, maar merkt dat ook aan lokale en landelijke bestuurders, brancheorganisaties en het Bedrijfsfonds voor de pers. Waar regionale kranten het als tus senlaag tussen dagbladen en lokale media moeilijk hebben, ziet Roskam voor de lokale nieuwsbladen een goede toekomst weggelegd. Wel geeft hij aan dat de lokale media niet in papier moeten blijven steken, maar zich ook op de digitale moge lijkheden moeten oriënteren. Hij stelt vast dat de jeugd wel geïnteresseerd is in het lokale nieuws. 'Zij willen dat wel lezen, maar dan via een digitaal lijntje Daarom moeten wij als uit gevers ook gaan zorgen dat onze informatie digitaal beschikbaar is.' Zelf droomt de voorzitter van één centrale database waarop alle loka le nieuwsbladen zijn verzameld. De Koog. 'Zolang de jeugd vlakbij het dorp kampeert los je de pro blemen nooit afdoende op. Op de noodcamping hebben de jongeren een eigen stek waar ze zich op hun eigen manier kunnen vermaken op grote afstand van andere recrean ten, zodat die geen last meer heb ben van muziek- en ander lawaai. Als de jeugd na discobezoek in De Koog met de bus naar de nood camping wordt gebracht heb je niet langer het nachtelijke spoor van vernieling en lawaai op de Brink en de Ruijslaan. Voor de bewaking wordt het overzichtelijker. Je hebt minder dorpswachten nodig en ook minder controleurs op Kogerstrand, wat een enorme kostenbesparing betekent'. Erwich erkent dat er ook nadelen zijn, waarbij hij denkt aan het ver lies aan inkomsten op Kogerstrand, al zou dat gecompenseerd kunnen worden door andere kampeerders op het deel dat nu nog voor de jeugd is bestemd. Verder zouden omwonenden van de noodcamping bezwaar kunnen hebben en zal het nodig zijn de sanitaire voorzieningen van de camping uit te breiden. B en w zijn met ingegaan op de sug gestie, maar hebben aangegeven dat dit mogelijk zal gebeuren bij de op handen zijnde kerntakendis cussie. Daarbij zou de vraag aan de orde kunnen komen of het een gemeentelijke taak moet blijven om kampeerders die niet direct op de reguliere terreinen terecht kunnen, op te vangen. Als gevolg van het slechte weer kwamen het afgelopen seizoen min der kampeerders naar Texel. Van de reguliere bedrijven, ook van kam- peerboeren, kwamen veel klachten over slechte bezetting. Dat bete kende dat het ook op de nood camping veel minder druk was. In de openingsperiode (8 juli tot en met 14 augustus) werden totaal 507 kampeerders opgevangen. Daarvan werden er 266 doorverwezen naar Kogerstrand, 133 naar De Krim, 64 naar Loodsmansduin, 21 naar campings bij boerderijen, 15 naar De Robbenjager en 8 naar hotels Daadwerkelijk kamperen op de noodcamping gebeurde door 261 personen, voor het overgrote deel (235) Nederlanders. Ze brachten totaal 61 auto's mee, 99 tenten en 39 caravans of campers. Spelers van het G-team kregen vorige week van niemand minder dan oud-AZ'67-speler en inter national Kees Kist een lintje met medaille. Dat gebeurde na afloop van het Futsalgala, een voet baltoernooi waaraan de Texelse G-voetballers hadden deelgeno men. De Texelaars, die al dertien jaar competitie spelen en een hecht vriendenteam vormen, waren voor het eerst present op het toernooi. Plezier in het spel, sportiviteit en respect voor de tegenstander zijn de belangrijkste drie pijlers waarop het succes van het team rust. De uitdaging om mee te doen aan het Futsalgala was groot, ook omdat de voetballers voor de eerste keer voor een groot publiek zouden spe len. Maar ze deden ook mee om oude vrienden te ontmoeten, onder meer van de Rode Vis, spelers met wie ze afgelopen zomer tijdens een toernooi op Texel nog een partij tje hadden gespeeld. Het bezoek aan Urk werd gecombineerd met een rondleiding door de vissersge meenschap. Er deden vier teams mee, twee van Urk, Driemaster uit Zwolle en de Texelaars. Volgens protocol werden voorafgaand aan het toernooi alle spelers aan de 1500 toeschouwers voorgesteld. Het betrof Martijn Verbeek, Peter Tuitman, Jos Bakker, Paul Bakker, Anton Staal, Jan Frans Haveman, Jimmy Ponniah, Robin Boogaard en Frits Steensma, alsmede trainers duo Klaas van den Berg en Henk de Ruijter. In de wedstrijd tegen Rode Vis uit Urk trof Anton Staal de paal. Jimmy Ponniah scoorde de eerste en de tweede treffer, waarna de Urkers een tegengoal maakten. Het was Paul Bakker die Jan Frans Haveman vrijspeelde, die het derde doelpunt binnenschoot. Toen waren de Urkers aan de beurt, waarna Paul Bakker en Robin Boogaard de score tot zeven goals opvoerden en Haveman de achtste treffer aan tekende. De wedstrijd eindigde in een 8-3 zege. De match tegen het tweede team uit Urk liep aanvan kelijk niet van een leien dakje. Het G-team incasseerde drie tegentref- Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 10 januari: Veld A 18.30 Natuurwinkel-NBC NIOZ 3 19.15 Eco-tiem-NIOZ 3 Int.bouw 20.00 NIOZ 3-lnterieurbouw L&R 20.45 L&R-Rab Wessels 21.30 Albert Heijn-Wessels Rab Veld B 18.30 Randstad-TESO Prinsen 19.15 Prinsen-Randstad TESO 20.00 TESO-Prinsen Randstad 20.45 Beverdam-De Wit De Pilaar 21.30 Rabobank-De Pilaar De Wit 22.15 NIOZ 2-OSG Rabobank Veld C 18.30 B&B-NBC Smash 19.15 Oostra-Smash Schouwstra 20.00 Breml-Schouwstra Oostra 20.45 FotoWaal-Martine Bremakker 1 21.30 Martine-Schouwstra FotoWaal 22.15 Sportshop-lepe Boer Martine Wedstrijdleiding: Interieurbouw Texel Kees(310221) Zilver voor Simone de Wit Zwemster Simone de Wit heeft bij het Oliebollentoernooi in Hoorn een zilveren plak gewonnen op de 100 meter wisselslag. Jolanda van Strien greep net naast het brons en werd vierde. Elke zwemmer moest bij het sprint- toernooi drie keer een afstand van vijftig meter afleggen. De zwem mers die het beste presteerden, plaatsten zich voor de finale 100 meter wisselslag. De Wit zwom op de 50 meter vlinderslag naar een tweede plaats in 0.33.24 minuten. Op de 50 meter rugcrawl behaalde zij een persoonlijk record en werd eerste in een tijd van 0.33.09. Op de 50 meter vrijeslag behaalde De Wit een tweede plaats in 0.29.15. Ze tikte aan in dezelfde tijd als nummer één, maar volgens de scheidsrech ter was die net iets sneller. Door die prestaties mocht De Wit in de finale van de 100 meter wisselslag starten waar ze een persoonlijk record van 1.13.95 zwom en tweede werd. Van Strien werd op de 50 meter vlinderslag vierde in een tijd van 0.34.98. Op de 50 meter school slag pakte ze de derde plaats in 0.40.54. Op de 50 meter vrijeslag werd ze derde in 0.31.20. De finale van de 100 meter wisselslag legde Van Strien 1.18.86 af, waarmee ze als vierde eindigde. fers, waarna het aan een opmars begon. Jimmy Ponniah trof twee keer doel, Martin Verbeeke een maal. Door treffers van Ponniah en Robin Boogaard liep de stand op tot een 4-5 voorsprong voor de Texelaars, waarna gelegenheids doelman Haveman in de fout ging en de Urkers de eindstand via een vrije trap op 5-5 bepaalden. De Dokter Wagemaker vaart vanaf vanmorgen 9.00 uur officieel als dienstboot. Dit nadat de proefvaar ten die vorige week zijn gehouden tot tevredenheid van TESO zijn ver lopen en het nieuwe schip vrijdag, zondag en maandag als reserveboot heeft dienstgedaan. Bij de wisseling van de wacht vanmorgen vertrok de Wagemaker stipt om 9.00 uur uit de haven, waarna vervolgens de uit Den Helder afkomstige Schulpengat Geen geld voor stukadoorsbedrijf Stukadoorsbedrijf John Falconi uit Berkhout moet op een andere manier proberen een openstaan de rekening bij bouwonderneming TEBO te innen. De rechtbank in Alkmaar heeft de gevraagde voor ziening donderdag 5 januari afge wezen en de dagvaarding nietig verklaard. Falconi stelt nog een kleine tiendui zend euro tegoed te hebben van de niet meer bestaande onderneming. Het gedaagde bedrijf verscheen niet op de zitting, waarschijnlijk omdat het inmiddeis een andere naam heeft en elders is gevestigd. Falconi wist met betèr dan dat TEBO nog aan de Bernhardlaan in Den Burg was gevestigd. De rechter verzocht de advocaat van Falconi dit voor 5 januari aan te tonen, anders zou er geen vonnis komen. Het gevolg van de beslissing is dat Falconi op een andere manier moet proberen als nog aan zijn geld te komen. iets later dan gebruikelijk maar wel volgens de planning, in de Texelse haven afmeerde. Volgens de plan ning blijft de Dokter Wagemaker op de hele uren varen. Archeologie in Wagenmuseum Op 3 april wordt in het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal een archeologische tentoonstel ling geopend. Het betreft vonds ten van de opgraving in de Oude Bleekerij in De Dennen, waardoor de bestaande expositie een bre der karakter krijgt. Met het opzetten van de tentoon stelling is €42.988, - gemoeid. Omdat de Stichting Agrarisch en Wagenmuseum daarvan zelf de helft betaalt, zijn b en w bereid een pro jectsubsidie van maximaal €10.000, - te verstrekken. Mogelijk komt ook de provincie nog over de brug. Daar ligt een verzoek om €4.918, - bij te dragen. Het toevoegen van een (langdurige) archeologische tentoonstelling aan de bestaande collectie van het museum past in het gemeentelijk museumbeleid dat is gericht op het geven van tast bare informatie over de cultuurhis torie van Texel. Het museum wordt er voor het publiek aantrekkelijker door. Er worden per jaar ongeveer duizend bezoekers extra verwacht. De nieuwe activiteit zal geen veran dering brengen in de vaste budget subsidie die de gemeente jaarlijks aan het museum geeft. Verkiezingen Hoe kijkt u terug op de afgelopen vier jaar? Daarmee doel ik op de raadsperiode die bijna ten einde loopt. Zelf zal ik de laatste zijn om af te geven op die vijftien poli tici die we met z'n allen hebben gekozen. Ze steken er doorgaans veel tijd en krijgen er slechts een geringe vergoeding voor. Wie krijg je tegenwoordig nog zo gek? Bovendien, ze bezorgen ons altijd veel stof tot schrijven. Dat wil niet zeggen dat ik als kiezer met louter tevredenheid terugkijk op de afgelopen raads periode. Er zijn belangrijke beslui ten genomen waarvan ik liever had gezien dat ze anders waren gelopen. U heeft er alles over in de krant kunnen lezen. Maar ja, zoals onze gemeentesecretaris al zei: 'De gemeenteraad heeft na elke verkiezingen vier jaar lang het mandaat om de bevolking te vertegenwoordigen en dan kun je er als bevolking niet steeds bovenop zitten om te kijken of de bestuurders het wel goed doen.' Binnenkort staan we voor een nieuwe periode van vier jaar, waarin we opnieuw het mandaat uit handen moeten geven. Ditmaal zou ik dat graag geven aan een ploeg waarvan ik het vertrouwen heb dat ze - ik citeer opnieuw Gert-Jan Jongkind - gezond-ver stand-besluiten nemen. Net als veel andere Texelaars vraag ik me al een tijdje af door wie ik mij de komende periode moet laten vertegenwoordigen. De partijen maken me het tot dusver niet makkelijk. Niet omdat ze allemaal even goeie kandida ten hebben, maar omdat kies lijsten van huidige twee grootste partijen nog niet bekend zijn. Ook andere partijen kwamen er tame lijk laat mee op de proppen, met uitzondering van het stipte D66 dan. In het duister tast ik verder nog over de meeste kandidaat- wethouders. Nog maar óén partij heeft een kandidaat naar voren geschoven, terwijl het verleden heeft aangetoond dat wethouders opmerkelijke wendingen aan het collegebeleid kunnen geven. Ook politiek inhoudelijk kan ik me nog niet oriënteren. Van geen enkele partij heb ik namelijk een verkie zingsprogramma gezien. Ik moet me toch sterk vergissen als de verschillende partijbestu ren niet al een tijdje weten dat er begin maart 2006 gemeente raadsverkiezingen worden gehou den. Waarom dan zo lang wach ten? Zijn ze niet zeker van hun eigen mensen en moeten ze er daarom op het laatste moment over beslissen. Dat geeft mij als kiezer op voorhand weinig ver trouwen. Je zou ook venvachten dat twee maanden voor de verkiezingen, zeker met BEZEM als nieuwe par tij, de campagne in volle gang zou zijn. Maar ik heb nog geen aanplakbiljet gezien. Het is alsof het eiland nog niet toe is aan de verkiezingen. Maar van de Texel se Courant wordt wel verwacht dat er straks interviews in staan met de nieuwe kandidaten. Want je wilt toch weten wat voor vlees je in de kuip hebt. Die interviews komen er wel, al moeten we bij de planning noodgedwongen maar een slag om de arm houden. Maar ooit komen die ontbrekende namen toch wel naar buiten. Ach, misschien is het net als met Ouwe Sunderklaas en zijn de voorstellingen die op het laatste moment zijn bedacht wel de bes te. Ik wacht met spanning af. Gerard Timmerman

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6