Texelse maakt furore op Duitse televisie 'Grootste promotie die mogelijk is voor Texel' Oudste op Texel begraven militair krijgt gezicht TEXELSE 2 COURANT Agenda oPIENie teso 'V H DINSDAG 10 JANUARI 2006 Antoinette van Rossum uit De Cocksdorp is sinds oktober wekelijks als Claire Fisher op televisie bij de Duitstalige zender HSE 24 die in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland uitzendt In Nederland is het via de kabel niet te zien, maar in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk begint Antoinette van Rossum uit De Cocksdorp een bekende verschij ning op televisie te worden. Sinds oktober is ze wekelijks als Claire Fisher te gast bij de Duitstalige homeshoppingzender HSE 24 (Home Shopping Europe). Texel is daarbij een regelmatig terugke rend gespreksonderwerp. 'ledereen heeft levenskracht', vertelt Van Rossum als Claire Fisher tegen de presentatrice van HSE 24. De twee zitten in een TV-studio die als een gezellige en warme huiskamer is ingericht en waarvandaan live wordt uitgezonden. Levenskracht is onderwerp van gesprek. Ondertus sen worden enkele producten in beeld getoond die mensen volgens Van Rossum kunnen gebruiken om aan hun eigen levenskracht te wer ken. Onderin in beeld verschijnen wisselend het telefoonnummer of de website van de zender, zodat kijkers de producten kunnen bestel len. Het fragment is afkomstig van een CD-rom die Van Rossum en haar levenspartner Michael Mög- ling tonen in de huiskamer in De Cocksdorp. Het is afkomstig van één van de eerste TV-programma's met Claire Fisher die in oktober op HSE 24 werden uitgezonden. 'Toen kwam ik gemiddeld twee tot drie keer in de maand op de zender en vanaf februari wordt het vier keer per maand.' Van Rossum reist daarvoor wekelijks naar München vanwaar de programma's worden uitgezon den. De Texelse werkte sinds febru ari aan de voorbereidingen voor de uitzendingen. Ze kwam in contact met de homeshoppingzender nadat ze in het najaar van 2004 haar boek Claire's Chi Lebenskraft op de markt had gebracht. Ze beschrijft daann de pieken en dalen in haar leven en vooral de wijze waarop ze door haar levenskracht (chi in de traditionele Chinese geneeskunde) er telkens weer bovenop kwam. 'Dat boek vormt de rode draad in de programma's. In elk programma vertel ik iets over mijn boek en ook hoe ik telkens de kracht vond. Ik wil anderen laten zien dat zij ook over levenskracht beschikken om hun problemen op te lossen. Tegelijker tijd laat ik produkten zien die goed bij mijn verhaal passen en die ik ook zelf heb getest.' Tot die produkten horen onder meer hangers, pendules, tabletten, Boeddha-afbeeldingen, haar boek, een CD met tips voor autosug gestie (een soort zelfhypnose) en haar magazine Claire's Chi. Maar het voornaamste zijn volgens haar de produkten van schapenwol. Via de website van de zender wor den de produkten aangeboden als wellness-producten onder de naam Claire's Chi, een lijn van het merk Claire Fisher die tegelijkertijd met het boek in het najaar van 2004 werd geïntroduceerd. HSE koopt de produkten in, doet de verkoop en zorgt er ook voor dat de pro dukten bij de kopers thuis worden bezorgd. Een succes volgens Van Rossum. 'Bij de introductie in okto ber hadden we 's ochtends en 's avonds een uitzending. Na de och tenduitzending waren de spullen die de zender had ingeslagen meteen op. Via diverse leveranciers moes ten die dag nieuwe spullen worden besteld voor de avond.' HSE 24 is in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland te ontvangen in 38 miljoen huiska mers. Volgens Michael Mögling, de levenspartner van Van Rossum, kij ken er gemiddeld 5,5 miljoen men sen naar de programma's. Texel Naast de wellness produkten besteedt Van Rossum tijdens haar optredens ook veel aandacht aan het eiland. 'Ik vertel telkens zo'n tien minuten over Texel. Dan vertel ik bijvoorbeeld over het Texel van de jaren zeventig zoals ik dat heeft beleefd en zoals het ook in mijn boek staat beschreven. Maar bin nenkort neem ik ook foto's mee vertelt Van Rossum al wel over een deken van schapenwol, maar die wol is afkomstig van een Austra lisch schaap. De producten moeten volgens Van Rossum wel passen in het verhaal dat zij vertelt. 'Ik heb bij voorbeeld heel goede herinneringen aan schapenkaasjes die we vroeger bij Commandeur haalde. Maar ik zou ook kunnen vertellen over hoe je kunt breien met schapenwol of de geneeskrachtige werking van scha penwol.' Hoeveel mensen door haar TV- optredens al naar het eiland zijn gekomen, kan Van Rossum niet zeggen. Ze weet wel dat haar optredens veel reacties oproepen. 'Doordat ik zonder schroom over uitgezonden. opnames die binnenkort op HSE 24 worden die Simon Smit heeft gemaakt en ik wil ook graag over Texelse pro ducten gaan vertellen. Dat heb ik tot nu toe nog niet gedaan.' In de uitzending die op de CD:Rom staat, mezelf vertel, beschouwen kijkers mij als een soort supervriendin. In het begin bleef ik na optredens altijd in de studio om te praten met men sen die belden, maar dat red ik niet meer in mijn eentje, dat werd me te zwaar. Daar is nu een team bijgeko men. Maar je merkt uit die telefoon tjes wel hoeveel eenzaamheid er is.' Het optreden op TV beschouwt ze elke keer als een uitdaging. 'Het is een groot voordeel dat het live televisie is. Je kunt niet plakken en knippen, dus het is pure emotie wat je te zien krijgt.' Bij presenteren zegt ze bewust een beetje Neder lands door het Duits te verhaspelen. 'Dat vinden de Duitsers prachtig. Rudi Carell deed dat ook. En wat humor. Als ik het bijvoorbeeld over de Duitse wegenwacht heb, praat ik bewust over die 'gele mannetjes'." Leven Het optreden bij HSE 24 was niet het enige dat Van Rossum na de verschijning van haar boek kreeg aangeboden. Een andere TV-zen- der wilde eveneens een programma met haar maken, maar dat hield ze af. 'Daar had een soort Martha Stewart (Amerikaans rolmodel voor het huishouden) moeten worden. Maar dat programma ging niet om mij persoonlijk. Dan had ik koekjes moeten gaan bakken, terwijl ik liever over het leven praat om anderen te kunnen helpen.' Van Rossum is niet bang op een gegeven uitgepraat te zijn over haar boek en haar leven. 'Ik kan ook verder blijven vertellen over andere ervaringen die ik opdoe of heb opgedaan. Bijvoorbeeld over de omgang met mensen die Alz heimer hebben. Daarover kan ik vertellen hoe je hen al veel kunt bieden door alleen hun hand vast te houden.' Van Rossum hoopt dat zij binnen kort ook over Texelse produkten in de uitzendingen kan gaan ver tellen. Volgens Mögling moet de impact van HSE 24 niet worden onderschat. 'Wij maken er momen teel één van de grootst mogelijke promoties van Texel waarmee we miljoenen mensen bereiken en dan ook nog veel mogelijke toeristen. Dat lukt niet via andere kanalen.' De uitzendingen van HSE 24 zijn in Nederland overigens wel te zien via de satelliet of via de website www. hse24.de. Het programma waarin Van Rossum optreedt, wordt op wisselende tijdstippen uitgezonden. Wat ik zeggen RST 33 Jaar heb ik op Loodsmansduin gekampeerd. Eerst met de tent. later met een stacaravan. Altijd met veel plezier, altijd gezellig. Goede vrienden op de camping, goede vrienden op Texel. En toen ineens, eind 2004, brak de pleuris uit. Er is geen ander woord voor. Alle staca ravans moesten weg. Ik ben me letterlijk bijna dood- geschrokken. Heel veel gedoe en onzekerheid. Eind maart, drie maanden later, kreeg ik een brief dat ik mocht blijven. Maar onder voorwaarden waar de honden geen brood van lusten. Ik was een beetje opgelucht, maar ook verschrikkelijk kwaad. Dat heb ik in de krant laten weten Toen kreeg ik van de RST een brief dat als ik nog een keer voor negatieve publiciteit zorgde, dat ik dan met mijn stacaravan van de camping af moest. Ik vind het niet leuk meer. Ik ben ermee opgehouden. Ik kom met mijn stacaravan niet meer terug op Loodsmansduin en ook met op Texel. Ik heb mijn contract opge zegd. Er is het afgelopen jaar veel gepraat met de RST. Maar nu staat er in het contract voor volgend jaar precies hetzelfde als waarover ik zo kwaad werd: alle schuttingen en houten terrassen moeten weg. De schuurtjes ook, maar die mogen worden vervangen door standaard schuurtjes. Caravans mogen vanaf 2010 met ouder zijn dan 10 jaar. De gemeente was op Dc Krim hand havend bezig. Als je daar een staca ravan hebt en je schuurtje staat wat te dicht bij de omheining, dan moet je er een stuk afzagen. Er wordt tot op de laatste 36 centimeter gehandhaafd. Dat hebben we kun nen lezen in de Texelse Courant en de rest van Nederland heeft het nu ook in de Telegraaf kunnen lezen. Hoe er door de gemeente op Texel wordt opgetreden. Waar zijn jullie mee bezig? Dat soort zaken is met goed voor het beeld van Texel. Zo raak je vaste gasten en trouwe klanten kwijt. Zó moet je niet omgaan met mensen die hier vaak al meer dan 30 jaar komen. Het begint te lijken op een ontmoe- digings- of uitzettingsbeleid. Frits Franssen, Den Helder. Naschrift: RST-directeur Harry Mathijsen: 'Als RST hebben wij een heel grote stap gedaan door de opzegging voor de stacaravans in te trekken. Er is geprobeerd ook de voorwaarden die we aan het kampe ren op vaste standplaatsen hebben gesteld van tafel te krijgen. In die brief van maart hebben gezegd dat we open staan voor iedere sugges tie. We hebben onze voorwaarden uiteindelijk wel gehandhaafd, onder meer dat we vanaf 2010 caravans die ouder zijn dan tien jaar gaan keuren. Dus als meneer Franssen stelt dat caravans niet ouder mogen zijn dan tien jaar, dan heeft hij het mis.' Over de negatieve publiciteit zegt Mathijsen: 'Ik weiger om via de media te communiceren.' Volgens Mathijsen zijn er bij elkaar zeven of acht opzeggingen geweest, die volgens hem niet allemaal verband houden met de gestelde voorwaar den. Bak Je moet maar lef hebben. Je doet privé een hond, laat hem vervol gens driemaal daags uit op open baar terrein en hebt vervolgens schijt aan de plaats waar hij de drollen laat vallen. Al jaren weet je dat dat niet leuk is voor degene die erin trapt. Maar eigenhandig de keutels van je geliefd huisdier opruimen en met het zakje warme stront in je de hand naar huis? Daar heb je geen boodschap aan. Doof blijven, doorschijten en doen alsof je gek bent. De shit is voor een ander. En zowaar, de aan houder wint. De gemeente gaat opvangbakken plaatsen en voor- raadzakjes aanbieden. Het sig naal dat hiervan uitgaat is: staat er geen bak, zijn de zakjes op of door onverlaten in de buurt feestelijk rondgestrooid? Jammer dan. Poep maar lekker waar je wilt Fikkie, we hadden graag anders gewild, maar staan helaas, mach teloos. Hadden 'ze' maar voor opvangmateriaal moeten zorgen. Afschuiven (laten) van eigen ver antwoordelijkheid heeft nog nooit geleid tot mensen die voor hun daden staan. Niet bi] de doeners en niet bij de laters. Programma's als EHBO bij het opvoeden leren dat laten aanrommelen bij gebrek aan gezag op de lange duur alleen maar leidt tot steeds meer stront. Het plaatsen van de hondenpoep- bakken is dan ook een slag in het gezicht van degenen die wel hun eigen shit opruimen. Hopen dat door pamperen van het kwaad de onverschilligen vanzelf ook tot inzicht komen? Dat zou de beste bak sinds jaren zijn! Trap er niet Pien Verberg Ganzenexcursie Leden van Vogelwerkgroep Texel vertrekken zaterdag me de boot van 8.00 uur voor een excursie in zuid west-Friesland. Onder leiding van Bernard Spaans wordt daar naar ganzen en zwanen gekeken. De bedoeling is met de boot van 17.30 uur op het eiland terug te keren. Deelnemers dienen zelf voor een lunchpakket te zorgen. Opgeven kan via gavisch@zonnet of tel. 318881. Bijeenkomst volle maan Esther Schilling van Chi Neng op Texel houdt zaterdag 14 januari een volle maan-bijeenkomst op de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.45 uur begint, worden Chi Neng Qigong oefeningen gedaan die vol gens Schilling tegelijkertijd ook door ongeveer elf miljoen mensen elders ter wereld worden uitgevoerd. De bij eenkomst kan door iedereen worden bijgewoond. Voor meer informatie of aanmelding, tel. 319417. Huishoudschool In het artikel dat in de vorige krant in de rubriek Archiefstuk verscheen, wordt gememoreerd dat het cultu reel centrum, waartoe de voorma lige Landbouwhuishoudschool zou kunnen uitgroeien, later vorm kreeg als Burgemeester De. Koninghal. Dit zou kunnen leiden tot de conclu sie dat genoemde school de hui dige lokatie Emmalaan van OSG De Hogeberg zou zijn. De Landbouw huishoudschool stond echter op de hoek van de Haffelderweg en de Emmalaan, op de plaats waar nu de woningen van het begeleid wonen zijn gevestigd. Meester Zegers in ziekenhuis Het zal veel Texelaars niet bekend zijn dat 'meester' Piet Zegers al enige tijd in het ziekenhuis in Alkmaar verblijft. De voormalig schoolmeester van de Jozefschool en oud-wethouder, die zich ook heeft ingezet voor de tot standkoming van het dialysecentrum, verblijft er al enige tijd voor dialyse en vooreen bloedvatoperatie. 'Een beet je persoonlijke aandacht van oud leerlingen, oud-collega's en andere Texelaars zou zeer op zijn plaats zijn', schnjft Sam Kooy, wiens eveneens in het ziekenhuis verblijvende echtge note met de gepensioneerde Texelaar in contact kwam Piet Zegers verblijft in het Medisch Centrum Alkmaar, afdeling 149, interne 2, kamer 345-3, Wilhelminalaan 12, 1815 JD Alkmaar. Bezoekuren 16.00 - 19.30 uur, tele foon 072-5484444. Oplossing oudjaarspuzzel Horizontaal - 2.bad; 4.flauw; 7.se; 8.NME; 9.cent; 11.TT; 13.öh; 14.eiber; 15.po; 16.RAB; 18.sport; 20.al; 21.stol; 24.epos; 26.eerst; 28.beo; 29.EO; 30.are; 31.TOV; 33.roek: 35.groen; 36.geloof; 39.mr.; 41.ga; 42.pet; 43.schaap; 46.el; 47.ofte; .48.dam; 49.ome; 50.raf fia; 53.RTA; 56.don; 57.I.O.; 58.feti- sjist; 60.en; 61 .iii; 62.c.n.; 63.nuwt; 65.bede; 67.rust; 68.enig; 69.reli; 71.drogist; 73.go. Verticaal - 1.na; 2.bal; 3.drum; 4.fee; 5.anti; 6.watervlo; 7.school; 10.nerts; 12.tra; 13.oppasser; 17.bè; 19.ovenvers; 22.teer; 23.opoe; 25.sint; 27.toog; 28.baklap; 31.t.r.; 32.oom; 34.eega; 35.goffert; 37.opera; 38.fel; 40.Pharos; 44.CD; 45.amant; 47.om; 49.office; 51 .fles; 52.ion; 54.ti; 55.asperges; 56.dienst; 59.eindeloos; 64.ut; 65.bard; 66.enig; 70.erg; 72.ik. De gevraagde heilwens luidde: Een bijzonder en kleurrijk nieuwsjaar. Disco in Bethel Buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland biedt vrijdag 20 januari onderdak aan een speciale nieuwjaarsdisco. Bezoekers hebben er gratis entree en kunnen niet alleen dansen, maar ook spelletjes doen. Er gelden kindvriendelijke tarieven voor drankjes en versnaperingen. De discotheek is open van 19.00 tot 21.30 uur. Dinsdag 10 januari: Om 19.30 uur begint in het raadhuis in Den Burg een openbare vergadering van de gemeenteraad. In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden bij Biem Vlaming, Mulderstraat 32 in Oosterend. Om 20.00 uur begint een soortgelijke bij eenkomst in Eben Haëzer in de Julia- nastraat in Den Burg. De FNV Vrouwenbond komt voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan, aan vang 20.00 uur. Jan van Dijk vertelt over zijn werk als schipper van de Phoca. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een open kla- verjasdnve. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draait King Kong (aanvang 20.00 uur) en The Chroni cles of Narnia (20.15 uur). Woensdag 11 januari: Op het dorpsplein van De Koog begint om 10.00 uur een workshop (twee sessies van anderhalf uur) nordic wal king. In het kader van de Week van Gebed wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog. Om 20.00 uur begint een soortgelijke bij eenkomst in Eben Haèzer in de Julia- nastraat in Den Burg. Om 20.00 uur begint in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp een presentatie van het herinrichtingsplan TEXELSE'icOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl ajn van toepassing de van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, gedoponoerd bl) de Kamer van Koophandel on FaB te Amsterdam onder nummer 41198699. Een exompla de Regelen vo Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (automatisch) Per jaar €68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Dorpzicht, over het gebied dat wordt' begrensd door het Eierlands Kanaal, de wegsloten van de Hoofdweg en de Hollandseweg en de Rogsloot. In Cinema Texel draait The Chronicles of Narnia (aanvang 14.30 en 20.15 uur). Plop en het Vioolavontuur (15.00 uur) en King Kong (20.00 uur). Donderdag 12 januari: In hotel Den Burg aan de Emma-; laan begint om 19.30 uur een voor-j lichtingsbijeenkomst over de nieuwe Bouw-CAO. In het kader van de Week van Gebed;-]5 wordt vanaf 19.30 uur een bijeen- ie_r komst gehouden bij de familie J. de Graaf, Naalrand 50 in Den Hoorn.- Om 20.00 uur begint een soortgelijke;, bijeenkomst in Eben Haëzer in de i Julianastraat in Den Burg. Nc en In theater Klif 12 in Den Hoom wordt;^ei tot en met zaterdag de voorronde vaniwe het Amsterdams Kleinkunst Festival!^ gehouden. Aanvang 20.00 uur. '02 Om 20.45 uur begint in Question!vei Plaza in Den Burg een concert van de'ge Engelse folkrockband Colvin Quarm-'- v by. joo 46 Cinema Texel vertoont King Kongjvai (aanvang 20.00 uur) en de onderti-:0Ul telde versie van The Chronicles ol|H Narnia (20.15 uur). ;dir {de Vrijdag 13 januari: pjj In het kader van de Week van Gebed' wordt vanaf 19.30 uur een bijeen komst gehouden in de kerkekamer'^ van de hervormde kerk in Oudeschild." C Om 20.00 uur begint een soortgelijke da* bijeenkomst in Eben Haëzer in de 65i Julianastraat in Den Burg. f hul In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt be' tot en met zaterdag de voorronde van 09l het Amsterdams Kleinkunst Festival |r gehouden. Aanvang 20.00 uur. ,en zot Cinema Texel vertoont in verband met jjnc een personeelsfeest vandaag geen films. spi TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het ver voer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website, www.teso.nl. Hoogwater fe, te Oudeschild e 3U.I 5 U.L Di. 10 04.17 en 16.10 u." Wo. 11 05.37 en 18.14 u. r Do. 12 06.45 en 19.25 u Vr. 13 07.55 en 20.16 u Za. 14 08.35 en 20.55 u Zo. 15 09.15 en 21.15 u. Ma. 16 09.40 en 21.55 u. Di. 17 09.40 en 22.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 15 januar op om 08.47 uur en gaat onder om 16.51 uur zaterdag 14 januari volle maan; 16 januari springtij. Bram van Dijk, gepassioneerd speurder naar gegevens over vliegtuigen die in de oorlog op en rond Texel neerstortten, werd deze week verblijd met een foto waarop Frederick William Hay- den en (waarschijnlijk) zijn moe der staan afgebeeld. Hayden, een Engelse marineman, is de oud ste militair die op Texel begraven ligt. Hayden was geen vliegenier, maar maakte deel uit van een flottielje van vier Engelse torpedojagers die op dinsdag 14 mei 1940 met tor pedo's probeerden een gat te slaan in de pier van Hoek van Holland. Een Duits vliegtuig probeerde deze aanval te verijdelen. Een explosie maakte een einde aan het Jeven van 27 opvarenden van de Wivern, één van de betrokken schepen. Het lichaam van Hayden spoelde op 4 juni 1940 aan op het wad achter polder De Eendracht en werd de volgende dag in Den Burg begra ven. Naspeuringen door Bram van Dijk naar de achtergrond van de marineman, die in Leeds woonde en was getrouwd met ene Gladys, liepen steeds op niets uit, totdat de Oosterender begin vorig jaar een brief kreeg van Mark Hayden uit Bath Somerset, die twee maanden eerder op Texel was geweest De man was zeer verbaasd niet alleen het graf van zijn vader te hebben gevonden, maar ook de geschiede nis van zijn grootvader, opgetekend in het boek dat op de begraafplaats ligt en grotendeels is samengesteld op basis van gegevens die Van Dijk in de loop der jaren heeft verza meld. In een brief beloofde Hayden op zoek te gaan naar een foto van zijn grootvader. Deze week kreeg Van Dijk het kleinood toegestuurd, waarmee de oudste op Texel begra ven militair nu een gezicht heeft. Bijzonder was ook het bezoek dat Van Dijk afgelopen maand kreeg van Jane Williams uit Weston-super- Mare (North Somerset) en haar zoon Philip. Mevrouw Williams is de eni ge dochter van Reginald Charles Morris, die op 16 maart 1943 op Texel is omgekomen. Zijn Mosquito- bommenwerper werd na een aanval op het spoorwegknooppunt Pader- born op de terugweg naar Engeland getroffen door Duits afweergeschut en stortte neer bij De Geul. Daarbij kwamen beide bemanningsleden, piloot Peter Dickson McGeehan en navigator Reginald Charles Morris, om het leven. Het verhaal van de crash stond in de Texelse Courant van 4 mei vorig jaar. Van Dijk maakte met zijn gasten een rondje over het eiland om de voor hen belangrijke plaatsen te bezoe ken. Op aanwijzing van Hoornder Paul Dekker werd de exacte crash- plaats teruggevonden en bij het graf in Den Burg werd volgens een Engelse traditie een poppy, een klaproos, gelegd. Mevrouw Williams memoreerde later de hoge onder scheiding en de officiersrang die haar vader en zijn collega eerder hadden gekregen, nadat ze op 30 januari 1943 bij daglicht hadden meegedaan aan een bombarde ment op Berlijn. Deze aanval, die eerder door Goering in een toe spraak 'onmogelijk' was genoemd, betekende een psychologische nederlaag voor de Duitsers, die niet meer dan één van de zes betrokken toestellen wisten uit te schakelen. De geallieerde vliegers werden na terugkeer als helden ontvangen. Tragisch was dat Morris en McGee han bij een veel minder riskante vlucht met hun houten Mosquito slechts anderhalve maand later als- Bram van Dijk kreeg deze week deze foto van de oudste op Texel begraven n toegestuurd.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2